wico „Bijenvereniging" nam afscheid van vice-voorzitter C. O. J. Hendrikse Jeugd van Zierikzee vierde enthousiast carnavalsfeest Carter en Sadat willen Midden-Oosten-oplossing Koningin en prins naar Trinidad DE ZIERIKZEESCHE COURANT Huldiging gouden lid uitgesteld „Alaaf" voor Hoera Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MauiK i 1978 134ste jaargang Nr. 22248 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90. per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. rn dit nummer: Provinciale onderwijsraad ~T~ ZIERIKZEE, 3-2. Dat wat vrijdagavond liet hoogte punt van de vergadering van de afdeling Sehouwen- Duiveland van de Vereniging lot bevordering der bijenteelt in Nederland had moeten worden, kon niet doorgaan. De huldiging van de heer C. V. d. Sluis, die vijftig jaar lid van de af deling is, moest worden uitgesteld, omdat de heer Van der Sluis vorige week in het ziekenhuis werd opgeno men. Voor het eerst in vjjftig jaar was h\j niet aanwezig tijdens een vergadering van de „byenvereni- ffing" Afscheid Een ander hoogtepunt kon wel doorgaan. Uitgebreid nam de verga dering vrijdag in hotel Van Oppen afscheid van haar vice-voorzitter de heer C. O. J. Hendrikse. Hij stelde zich bij de bestuursverkiezing na 54' jaar bestuurslid te zijn geweest, niet meer herkiesbaar. Spontaan werd besloten om hem bij die gelegenheid tot ere-lid te be noemen. Ook vei'zamelden de aan wezigen geld voor een kado, tijdens de pauze. De opbrengst was één cn tachtig gulden evenveel guldens 'als het aantal jaren, dat de heer Hen drikse oud is. In het bestuur werd hierna de heer Th. J. de Kuijper uit Haamste de gekozen. Kandidaten voor deze post waren verder de heren E. Berg mans en J. Mathews. De leden moes ten voor de tweede keer stemmen om uiteindelijk een keuze te maken uit de heren De Kuijper en Berg mans. Film Aan het begin van de vergadering verwelkomde voorzitter L. van Gef- fen in het bijzonder ook de heer A. J. van Willigen uit Goes, hoofd as sistent van het Rijksbijenteeltconsu- lentschap. De heer Van Willigen draaide na de pauze bijzonder inte ressante films onder meer over „De bijenkoningin en haar omgeving". De voorzitter kon verder melden dat de 82-jarige oud-voorzitter Har- tog - die 39 jaar de vereniging aan voerde - bij brief de vereniging een goede vergadering had toegewenst. De vereniging heeft een andere samenstelling gekregen, zo kon de voorzitter verder nog konkluderen. Door de komst van een aantal jonge leden, die onder andere mede dank zij de kursus bijenhouderij belang stelling kregen, is er hieuw bloed in Onder leiding van Prins Toon de eerste van „De Mollemannenwerd het zaterdagmiddag in de Concert zaal een fijn feest (Foto: Zierik/.eesche Nieuwsbode) de afdeling Schouwen-Duiveland ge komen. Dreiging De heer Van Geffen wees verder nog op de dreiging van een nieuwe invasie mijtziekten. Dat is te wijten aan de EEG bepalingen die Belgen toestaan hun bijenkasten in Neder land neer te zetten. België is echter nog niet mijtvrij en ook de kontrole is nog niet goed genoeg. De geza menlijke bijenhoudersverenigingen hebben daarom ook al stappen on dernomen om dit gevaar te bestrij den. Toch, zo deelde sekretaris J. Fluyt in zijn jaarverslag mee, is in Limburg de ziekte al ontdekt en men is nu ook bang voor een besmetting in Zeeuws-Vlaanderen, waar Belgi sche imkers toestemming hebben ge kregen bijen naar koolzaad en zee- astervelden te brengen. Kursusseii De vereniging heeft op het ogen blik 28 leden. In het afgelopen jaar werden kursussen gegeven voor be ginners en gevorderden in de bijen houderij en op 8 oktober konden de geslaagden de diploma's in ontvangst nemen. Bij voldoende belangstelling zullen ook dit jaar weer kursussen gegeven worden door de voorzitter van de vereniging. Financieel nieuws kwam van pen ningmeester C. L. v. d. Wekken, die een batig saldo van f 879,59 kon melden. De penningmeester runt ook het depót, waar bijenhouders uit Goeree-Overflakkee en Schouwen- Duiveland imkerbenodigdheden kunnen kopen. Stimulans Bij de bestuursverkiezing nam voorzitter Van Geffen officieel af scheid van de heer C. O. J. Hen drikse. Hij noemde het een unieke gebeurtenis, dat een medeoprichter van een vereniging bijna 55 jaar be stuurslid is, waaiwan veertig jaar vice-voorzitter. „Die funktie typeert hem", aldus de heer Van Geffen, „hij is de bescheidenheid zelve, die in springt als het nodig is en een grote stimulans betekent voor bestuur en jonge leden. De laatsten weet hij te animeren voor de bijenhouderij, door onder meer van alles over de ge schiedenis vertellen". „Uw aftreden is een spijtig feit, waar we ons echter bij neer moeten leggen. We hopen echter, dat u ons nog lange tijd met enthousiasme ter zijde wilt staan", aldus de heer Van, Geffen. (Vervolg pag. 3) WASHINGTON, 5-2. President Carter en president Sadat van Egypte zijn liet er in hun weckeinde-overleg in Camp David in Maryland eens over gc- worden dat niets onbeproefd mag worden gelaten om alle hinderpalen die een'regeling in het Midden-Oosten in de weg staan, uit de weg te ruimen, aldus een verklaring die het Witte Huis zondagavond heeft uitgegeven. ZIERIKZEE, 4-2. Aanvankelijk aarzelend, maar later vol zelfvertrouwen, hebben de kinderen van Zierikzee cn elders van Schouwen-Duiveland, de eerste schreden gezel op het carnavaleske pad. Dat gebeurde zaterdagmiddag in een fraai versierde Concertzaal on der leiding van prins Toon de eerste in wie de uit Weert afkomstige eige naar van „De Rokende Moor", de heer A. v. d. Eynde te herken nen was. Zijn dochter verlevendigde al even ervaren als „Dansmarieke" het gebeuren. Jong geleerd O Toch zeker zo'n driehonderd kin deren waren zaterdagmiddag naai de Concertzaal gekomen om daar te genieten van het door de speeltuin vereniging „De Molleman" genomen initiatief tot een carnavalsfeest voor de jeugd. En dat onder het motto „Jong geleerd is oud gedaan". Alle ingi-ediënten voor een ge slaagd feest waren aanwezig. De versiering, de confetti, de boerenka- pel „De Gruttepikkers" uit Zonne- maire, de disco-sound section met disk-jockeys Peter en Henk, de prins en zijn gevolg, een eigen lied en dan niet te vergeten het gekostu meerde besCuur van „De Molleman" en de honderden, ai even fraai uitge doste jeugdige bezoekers. Dat alles onder het wakend oog van brand weerlieden en mensen van het Rode Kruis. Zeeuwse mossel Prins Toon de eerste strooide deze middag, zoals dat hoort volop met onderscheidingen. Dit jaar de orde van de Zeeuwse mossel, uitgereikt met een „moelke" (een kus) van het dansmarieke. Onderscheidingen wa ren er voor mevrouw Saman aller eerst, (die de speeltuin verzorgt); het hele bestuur onder leiding van een als Vader Abraham uitgedoste voor zitter J. Goedhart, voor Peter en Henk en voor de twee prachtige „ge watteerde" sneeuwmannen Erwin en Michel Schaalje, als mooist ver kleden. Alaal' Prins Toon leerde verder de kin deren, dat men in zulke dagen „Alaaf" zegt in plaats van „Hoera"' en vertelde hen dat dit verbroede ringsfeest betekent, dat er flink ge sprongen en gezongen moet worden want, „daar word je lekker moe van en dan kun je vanavond goed sla pen". Een sukes was het zeker dit kin- derkarnavalsfeest. Alle smurfjes, clowntjes, indianen, kevertjes, boe ren en boerinnetjes en ga zo maar door, genoten er rijkelijk van. Het feest was ook helemaal voor hen. De oudei-s mochten wel kijken, maar dan vanaf het balkon. Dansmarieke Er werd heel wal af gehost cn gc- polonaisd. Door de gangen van het gebouw met de boeren kapel voorop en in de zaal. Allemaal samen of in kleine groepjes. Peter cn Henk en Prins Toon zorg den voor de nodige afwisseling met wat spelletjes. De smurfen uit de zaal traden alleen op cn een van de hoogtepunten was wel een demon stratie van hel Dansmarieke. Aan de organisatie heeft het zeker niet gelegen, dat een van de jonge gasten voor zich uitmurmulde mid den in het feestgewoel: „Eigenlijk wil ik punk". Voorzitter Goedhart kondigde dan ook aan het eind van het feest aan dat er misschien volgend jaar weel een kindercarnaval komt. „Alaaf vond de jeugd van Zierikzee. Er stond in dat Alfred Atherlon. onderminister van buitenlandse za ken voor het Midden-Oosten, spoe dig naar dit deel van de wereld te ruggaat, om te proberen het vastge lopen Egyptisch-Israelische overleg weer vlot te trekken. Carter en Sadat arriveerden bij het Witte Huis na een Tete-a-tete in Camp David dat vrijdag was begon nen. In de verklaring van het Witte Huis stond dat de Amerikaanse pre sident thans een beter begrip had van de bezorgdheid van Sadat over het vastlopen van het overleg in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president zei bij aankomst aan het Witte Huis legen verlaggevers, dat hij en de Egypti- che president opnieuw eenstemmig waren in hun vastberadenheid om voor het konflikt in het Midden- Oosten een vreedzame oplossing te vinden. DEN HAAG, 5-2. Koningin Julia na en prins Bernhard zullen vooraf gaand aan het staatsbezoek aan Su riname een bezoek brengen van en kele dagen aan Trinidad en Tobago. Ze zullen daar de gasten zijn van president Clarke en zijn echtgenote. De rijksvoorlichtingsdienst heeft dat zondag bekendgemaakt. Het bezoek draagt een privé-karakter. De koningin en de prins komen dinsdag aan in Port of Spain, de hoofdstad van Trinidad. Donderdag reizen zij door naar Suriname. Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.il Nieuwerkerk Tel 01114-1373 BURCHJH AAMSTEDE. Zaterdag middag vierde men in Burgh-Haam- stede het traditionele strdfeest, waaraan 48 ruiters en amazones deelnamen. De foto toont het verza melen van de paarden en hun be rijders bij restaurant „Het grote Zwijn" in Burgh. Zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een leven zonder feesten is als een lange weg zonder pleisterplaatsen. Democritus Verwachting tot dinsdagavond: Rustig' weer Zwaar bewolkt mei plaatselijk mist en geen neerslag van betekenis; wei nig wind; temperaturen van rond het vriespunt in het noordoosten tot om streeks pips 3 graden in hel zuidwes ten van het land. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 1 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 7 febr. Zon op 8.11. onder 17.38 Maan op 7.39. onder 17.53 Nieuwe maan: 7 febr. (15.54) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwuter 7 febr. 2.51 15.20 8.33 20.46 Springtij: 9 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 6-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor dinsdag wordt rustig weer met veel bewolking en plaatse lijk mist verwacht. Een front, beho rende bij een depressie tussen IJs land en Schotland, bereikte zondag morgen het zuidwesten en trok ver volgens langzaam naar het oosten verder. Het neerslaggcbied ervan bracht regen en sneeuw in het wes ten, maar in het oosten viel alleen sneeuw. Maandagmorgen bevond het front zich nog boven de noordelijke provincies, waar het vrijwel tot stil stand kwam. In de zachtere lucht achter het front kon zich op veel plaatsen mist vormen. De eerder genoemde depressie wordt geleidelijk minder diep. terwijl de luchtdruk boven zuid-Europa blijft dalen. Door deze ontwikkeling zal de stroming boven onze omgexing lang zaam vanuit het noordoosten komen en wint de koudere lucht geleidelijk weer aan terrein. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1