„Beter Wonen" start de bouw van tien premiekoopwoningen Waterschappen in Zeeland zal concentratie worden opgelegd De minimum-suikerprijs DE ZIERIKZEESCHE COURANT Geen eerste paal Heef» Ünog eeiw goed BANKSTEL maar- bent II er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bil 1ÏI1M en bepaal meteen uw nieuwe keus. Dijkgraaf A. M. Geluk: L.A.ISTA SI JoosldijK 41 - Ooslcrland Tel (01114) 1495 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 'A SÜ* ZEEUWS Vrijdag 3 fitiruarriWB 1.14ste jaargang Nr. 22247 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1P89) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaale. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Afscheid bij „bijenvereniging" ZIERIKZEE, 2-2. Woningbouwvereniging „Beter Wonen'" maakte donderdagmiddag een symbolische start met de bouw van tien premiekoopwoningeu in de Kreeftstraal in Poortambacht. Vanwege dc defektc hei-installatie moest het slaan van dc eerste paal door de heer D. A. de Hooge ter elf der ure vervangen worden door dc aanbieding van de overeenkomst van aanneming in dc bovenzaal van ho tel „Mondragon". Dit symbolisch inslaan van een nieuwe weg door „Beter Wonen" werd bijgewoond door vertegen woordigers van aannemingsbedrijf Den Hartog. heimaatschappij Van Oudenallen b.v., architektenburo Deo de Jonge en enkele van de ad- spirant kopers van deze tien premie koopwoningen. Voorzitter van de woningbouwvereniging de heer J. Coumou noemde de bouw van deze premiekoopwoningen een antwoord op de golf van enthousiasme om huurwoningen te kopen. Advertentie Ubentvanharte VNIEUWERKERK. RIJKSWEG 26. TEL 01114-1263 OUDDORP, MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 Bij traktorbedrijf Kloet in Zierikzee is deze week een eerste model bin nengekomen van een naar Europese landbouwnormen omgebouwde trak- lor. Deze Amerikaanse traktor (Ford) werd voor onze landbouw gronden geschikt gemaakt in Ant werpen. Tot voor kort gebeurde dat nog in Engeland. Dit model heeft een motorvermogen van 150 pk en een geluidsniveau in de cabine van tachtig decibel en dat is erg weinig. De traktor is verkocht aan een landbouwbedrijf in Brouwershaven. (Foto: Zierik/.eesche Nieuwsbode) Geen uitverkoop Hij wees erop dat het beslist niet de wens is van „Beter Wonen" een totale uitverkoop te houden. „De krenten zouden uit de pap gepikt worden en wij als woningbouwver eniging blijven met het minder goe de woningbestand zitten", aldus de heer Coumou. Verder wees hij op de nadelen van de versnippering tussen een komplex van een groot aantal woningen, die verkoop van huur huizen teweeg zou brengen. Om toch enigszins aan de koopten dens tegemoet te komen bouwde „Beter Wonen" reeds 44 woningen in de beschutte sfeer en neemt nu de bouw van deze tien premiekoopwo ningen ter hand. Deze loopt syn chroon met de bouw van 34 woning wetwoningen, hetgeen een duidelijke invloed op dc koopprijs zal hebben. De voorzitter was van mening dat de vraag huis kopen of huren, slechts zeer individueel beantwoord kan worden en afhangt van vele faktoren. Persoonlijk was hij van mening dat het voor jonge mensen te overwegen zou zijn een huis te ko pen, daar. het^uitgavepatroon in dat., geval meestal' nog gevormd moet worden. De heer Coumou verzekerde dat de bouw van de tien premiekoopwo ningen zowel financieel als technisch in hoge mate door „Beter Wonen" begeleid zal worden. Zonder andere bouwers te willen diskwalificeren, vestigde hij er de aandacht op dat dit een grote garantie betekent. Hoe wel de eerste paal dan moest ont breken deze middag was er toch de traditionele enveloppe met inhoud voor de heimaatschappij. Deze werd in ontvangst genomen door de uit voerder de heer T. Albas Symbolisch begin De bouw van de premiekoopwo-1 ningen, die een investering van f 1,3 J miljoen betekent, kreeg daarna een symbolisch begin met de aanbieding van de overeenkomst van aanneming aan de heer P. A. den Hartog. Deze handeling werd verricht door de heer D. A. de Hooge, die deze mid dag na een lange reeks van jaren af scheid nam van „Beter Wonen". Hierop komen wij in dit nummer nog nader terug. Tot slot sprak dc heer Den Hartog zijn dank uit voor het vertrouwen door de woning bouwvereniging in hem gesteld. Aan de heer De Hooge- bood hij toch de helm en de jas aan, die hij bij hel slaan van de eerste paal nodig zou hebben gehad. ST. PETER PORT. Een helikopter van de Britse marine heeft donder dag de laatste vier leden van de bemanning van een olie-platform bij A. St. Peter Port op de Britse ka- naaleilanden opgepikt. In totaal wa-" ren 33 man op het platform, dat woensdag in een zware storm omver werd geblazen. DEN HAAG, 2-2. De minimum consumentenprijs voor suiker blijft nog anderhalf jaar f 1,67 per kilo, zoals de afgelopen drie jaar ook al het geval was. De minimumprijsbe schikking die drie jaar geleden werd uitgevaardigd liep donderdag 2 fe bruari af, maar de ministers van economische zaken en van landbouw en visserij hebben nu, omdat zij een minimumsuikerprijs nog steeds nut tig vinden, een verlengingsbeschik king uitgevaardigd. Niet voor drie maar voor anderhalf jaar, omdat de verschillende aspecten van deze mi nimumprijs toch wel eens opnieuw moeten worden beoordeeld, zo deelt het ministerie van economische za ken mee. De minimumprijs van 1,67 is ge lijk aan de inkoopprijs van niet tot een concern of combinatie behoren de winkel plus omzetbelasting. OOSTERLAND, 31-1. Dijkgraaf A. M. Geluk van het waterschap Schouwen-Duiveland verwacht dat de ne gen waterschappen in Zeeland in de toekomst nog wel een verdere concentratie zal worden opgelegd, wan neer die niet vrijwillig plaats vindt. Dc dijkgraaf zei dat tijdens dc ver gadering van distrikt 4 van het wa terschap dinsdag in Oosterland. Het waterschap werd, aldus de dijkgraaf, vanouds bestuurd door vertegenwoordigers van de gebouwde en ongebouwde eigendommen. Vijf jaar geleden kwamen daar de verte genwoordigers van de zogenaamde „vervuilers" ibij voor de waterzui vering. De heer Geluk zei te verwachten, dat het daar «iet bij zal blijven. „We leven in een tijd, waarin al'lerwege wordt gepropageerd, dat het alge meen belang vertegenwoordigd moet zijn. En dat vindt zijn grondslag in het feit, dat in tegenstelling tot vroe ger, ook de overheid niet onbelang rijk bijdraagt in'de kosten, van dijk herstel en wegenonderhoud". Zulke veranderingen gaan geleidelijk en de dijkgraaf zei te vernachten, dat het nog wel enkele jaren zal duren voor het zover zal zijn. Hetzelfde geldt voor de concentratie van de water schappen. Twintig jaar geleden werd Zeeland nog tot voorbeeld gesteld voor wat betreft het samenvoegen van de polders. Toen die samenvoe ging ook in andere gewesten werd overgenomen, nam de concentratie een steeds grotere vlucht. Overijssel met een waterschap van 75.000 ha, West-Brabant en de concentratie in Limburg wijzen er op, dat do ont wikkelingen niet stilstaan. Het wa terschap Schouwen-Duiveland is maar 25.000 ha groot en zul dus wel moeten samengaan in de toekomst. Dankbaarheid „Schoksgewijze veranderingen, waarin alles in een stroomversnelling komt, vinden plaats na gebeurtenis sen als oorlogen en rampen", aldus de dijkgraaf die op zijn beurt her inneringen aan de dagen na de ramp ophaalde. Hij sprak daarbij de dank- Advertentie AUTOMOBIELBEDRIJF W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van Mini Allegro - Princess - Triumph - Marina. Dealer v. geheel Zeeland van Land/Rover en Range/Rover De heer P. A. den Hartog neemt de overeenkomst van aanbieding in ontvangst, hetgeen het begin van de bouw van tien premie-koopwonin gen symboliseert. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Een huis wordt gebouwd, maar een tehuis moet ge vormd worden. Inayat Khan baarheid u'it van de dijkherstel! ers voo.r de prettige samenwerking waardoor het zware werk van het herstel kon plaats vinden. Verder memoreerde ihij de veerkracht van de bevolking, die terecht bewonde ring oogstte. Aan het slot van de vergadering stond de heer Geluk nog even stil ibij de opheffing van de wef OP calamiteuze polders per 1 januari 1978, na meer dan hon derd jaar. Deze wet is een uitste kend stuk waterschapswetgeving geweest, waai wan de polders Brui- nisse en Burgh en Westland getui gen. Distriktsvergaderi ngen zijn er maandagmorgen in Renesse en maandagmiddag in Zonnemaire. Verwachting tot zaterdagavond: Koude nacht Koude nacht met enkele opklaringen weinig wind en minimumtemperatu ren om het vriespunt tot ongeveer min vijf graden; overdag toenemende bewolking later in het westen van het land gevolgd door regen of sneeuw; tot matig of krachtig aan wakkerende en naar zuid tot zuid oost draaiende wind; maximumtem peraturen rond plus een graad. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min. temperatuur: omstreeks -1 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droop etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waradon ZON- EN MAANSTANDEN 4 febr. Zon op 8.16. onder 17.33 Maan op 5.14, onder 14.12 5 febr. Zon op 8.14. onder 17.35 Maan op 6.11, onder 15.20 6 febr. Zon op 8.12, onder 17.36 Maan op 6.59, onder 16.35 Nieuwe maan: 7 febr. (15.54) HOOG- EN LAAGWATER 4 febr. 5 febr. 6 febr. Doodtij: Hoogwater 12.05 0.44 13.24 1.52 14.27 3 febr. Laagwater 5.28 18.01 6.49 19.09 7.44 1.9.57 HET WEEKOVERZICHT DF. BILT 3-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Een opvullende depressie bo ven midden-Europa en een rug van hoge luchtdruk boven de Britse ei landen houden boven onze omgeving een zwakke tot matige noordelijke wind in stand. Hiermee wordt vrij koude en vochtige lucht aangevoerd waarin vrij veel bewolking voorkomt maar waaruit nauwelijks enige neer slag valt. Ook zaterdag zal dit weertype voortduren. Een depressie op het midden van de oceaan Irekl welis waar naar dc Bhlsc eilanden, maar deze zal niet voor zaterdagavond hel v.-eer bij ons beïnvloeden. In de nacht van vrijdag op zaterdag is in hel binnenland lichte vorst mogelijk. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1