DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER INDONESIË BEGINT GENOEG TE KRIJGEN VAN SOEHARTO „Beeld van de vijand" Europees visserijbeleid VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET Japan begint met ,zonneschijnplan' 7 BLIK DOOR HET WERELD Beperking kosten gezondheidszorg Oprichting N.V.'s en B.V.'s „Flitsen,, am boer administraties en belastingzaken, economisch advies en begeleiding Woningbouw in 1977 ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 februari 1978 Nr. 22246 In maart wordt president Soehar- to herkozen voor een derde ambts termijn van vijf jaar. Dat doen niet de Indonesiërs, maar het volkskon- gres, een instituut dat voor een par lement moet doorgaan. Van de ne genhonderd leden echter is minder dan de helft gekozen. De rest is aan gewezen door de regering met daar in een flinke portie militairen die uitgezocht zijn om hun sympathie voor generaal Soeharto zelf. Wat Soeharto er dus aan kon doen om herkozen te worden heeft hij dubbel en dwars gedaan - mislopen kan het in maart nauwelijks. Toch heerst in Indonesië opeens een sfeer alsof er grote politieke veranderingen op handen zijn, waardoor de stabiliteit van de staat in gevaar wordt gebracht. Studen ten hebben op de straat hun misnoe gen duidelijk geuit. Er zijn er ook een aantal gearresteerd, maar niet te lang vastgehouden. De kranten die over de rellen berichtten zijn prompt verboden en dat is een maatregel geweest die wel van lan gere duur was. Een merkwaardige zaak, want als de regering dan zo bang was voor de berichtgeving over deze demonstraties, hoe zou ze dan niet ontzet hebben moeten rea geren op wat al eerder in die kran ten was te lezenEr mocht uitge breid geschreven worden over aller lei soorten korruptie tot en met die waarvan Soeharto zelf beticht werd. In dit opzicht liet Soeharto de pers aanzienlijke vrijheid. Waarom nu wel een ingrijpen volgde is waar schijnlijk een zaak met diepere ach tergronden. De militairen die aan de wieg stonden van het regime-Soeharto hebben niet al te veel reden crm trots te zijn wat sindsdien tot stand is gebracht. Weliswaar doet Indone sië het internationaal ekonomisch gezien nog niet eens zo slecht als ontwikkelingsland, maar dat is no- tuurlijk maar een zeer betrekkelijke eer. Het heeft vele voordelen als een mensenrijkdom en bovendien een overvloed aan natuurlijke rijkdom men waardoor het land er aanzien lijk beter aan toe zou kunnen zijn. Moslim-oppositie En uiteindelijk telt natuurlijk voor de Indonesiërs zelf minder welk aanzien hun land bij de ban kiers geniet dan wat ze zelf in de winkel kunnen kopen. Een idee dat de welvaartsstijging strikt persoon lijk is gebleven voor de enkelen aan de top en dat de massa die aan haar neus voorbij zag gaan is niet alleen voor de hand liggend, maar waar schijnlijk wet juist ook. Aan zulke ideeën is vaak uiting gegeven in In donesië. Ditmaal echter zijn de stu denten de straat opgegaan om ver andering te eisen en die verandering dan maar gelijk goed te beginnen door Soeharto maar eens af te los sen. En dan moet men dit niet zien als een zaak van de studenten al leen. Er is een moslim-oppositie die bij de laatste verkiezingen aanzien lijke winst boekte, die te opvallen der is doordat de officiële regerings coalitie Golkar kon rekenen op alle mogelijke bevoordeling. Zelfs onder de militairen schijnen er vrij wat te zijn die menen dat anderen wel eens mogen bewijzen het beter te kunnen dan het huidige bewind met zijn ge- neraalsachtergrond. In Indonesië heeft men er enige ervaring mee dat demonstraties op straat snel besmettelijk kunnen worden en - als ze overslaan naar andere gebieden - even snel kunnen uitgroeien tot regelrechte onlusten. En als er nu een ding is waarop de OOST-BERLIJN, 1-2. De hoogste militairen van de D.D.R. spannen zich nadrukkelijk in om hun troe pen een scherper „beeld van de vij and" voor te houden. Ondersteund door de Oostduitse massamedia moet het de soldaten worden inge prent dat „de agressiviteit van het imperialisme onverminderd voort duurt", ondanks alle suksessen die tot nu toe in het kader van de ont spanning zijn geboekt. Het oorlogs gevaar blijft onverminderd aanwe zig. De kampagnd is niet alleen be doeld voor de soldaten van het volksleger. Ze richt zich ook op de civiele verdediging, de op militaire leest geschoeide „strijdgroepen van de arbeidersklasse" en de diensten van de staatsveiligheid. militairen achter het regime trots zijn dan is het dat het Indonesië van Soeharto een keurige rustige staat is - een gedachtengang die bij de mensen van de leger discipline niet zo vreemd is. Hoezeer ook on der de militairen misnoegen over Soeharto leeft - en daarvan zijn meer geruchten bekend dan feiten - de rust zullen ze in de eerste plaats willen bewaren. Vandaar dat tegen de demonstranten en de daarover berichtende kranten zo wordt opge treden dat de risiko's van overslaan zoveel mogelijk worden voorkomen. Prestige is trouwens ook een zaak die in Indonesië van groot belang is de val nu van Soeharto zou voor het leger gezichtsverlies betekenen en als de ontevredenen in het leger iets willen beginnen dan zullen ze waarschijnlijk wel even wachten en een wat elegantere methode beden ken om Soeharto uit te rangeren. Maar dat diens positie niet zo gra nietachtig stevig is als tot dusver werd gedacht kan moeilijk worden ontkend. BRUSSEL, 31-1. Nieuw Europees beraad over een Europees visserij beleid is in Brussel opnieuw vastge lopen op de Britse onwil mee te werken aan een regiem waarover de andere acht E.G.-lidstaten het eens waren. Het ging hier om een voor stel van de Europese Commissie („dagelijks betuur" van de E.G.) om voorlopig te beluiten over een vis serijbeleid, waarbij zoveel mogelijk rekening gehouden was met Britse gevoeligheden. De Britse minister, John Silkin, liet echter een glashard „neen" horen. UTRECHT, 1-2. De regering hoeft niet op de NCBO te rekenen, aJs ze vraagt om terwille van een beper king van de kosten in dè gezond heidszorg iets „in te leveren" van de cao voor het ziekenhuiswezen. Volgens de NCBO (de Nederlandse christelijke bond van personeel werkzaam bij de overheid en in de gezondheidszorg en het maatschap pelijk welzijn) kan daar geen sprake van zijn, omdat het om een pakket alleszins redelijke arbeidsvoorwaar den gaat. Voorzitter IC Hofman van de lan delijke adviesraad gezondheidszorg en maatschappelijk welzijn van de NCBO maakte dat dinsdag in Utrecht duidelijk op een bijeenkomst van de adviesraad. DEN HAAG, 1-2. De Tweede Ka mer heeft geen bezwaar tegen het twee en een half jaar oude regerings voorstel het lichtvaardig oprichten van naamloze vennootschappen (N.V.'s) en besloten vennootschappen (B.V.'s) te voorkomen. Dat is» dins dagavond gebleken tijdens de eerste termijn van het kamerdebat over het voorstel. „We gaan een gaatje dichten in de gatenkaas, welke B.V. heeft", zei PvdA-woordvoerder De Graaf. Hij doelde er op, dat het re geringsvoorstel, in de vorm van een wetsontwerp, met name bedoeld is om het oprichten van B.V.'s moei lijker te maken. uit het buitenland WASHINGTON. Een automobilist hteft geprobeerd een van de toe gangshekken tot het park van het Witte Huis in Washington te force ren. Hij werd gepakt door rechèr- cheurs. NEW YORK. Het sexuele leven der Amerikanen begint steeds vroe ger, aldus een studie van twee so ciologen van de John-Hopkinsuni- versiteit in het tijdschrift „Family Planning Perspectives". Advertentie Wij zoeken een stevige knaap ven een jaar of zeventien, in bezit van fiets ol bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling ol telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (l.a.v. de heer J. v. Loon, Jennewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. KAAPSTAD. Premier Vorstel* van Zuid-Afrika heeft in het Zuidafri- kaanse parlement verklaard dat Zuidwest-Afrika (Namibië) nog dit jaar onafhankelijk zal worden, maar dat Zuid-ACrika dit gebied niet zal overdragen aan de „avonturier Sam Nujomo met zijn marxistische orga nisatie". NEW YORK. Een Amerikaans echtpaar heeft een zelfportret van Peter Paul Rubens uit 1632 vcor naar schatting tussen de drie en vier mil joen dollar gekocht om het in bruik leen af te staan aan het Metropolitan Museum of Art in New York stad. GUATEMALA STAD. De voorma lige minister van buitenlandse zaken van Guatemala Roberto Herrera die dertig dagen geleden dcor linkse guerrillastrijders was ontvoerd, is ongedeerd in het centrum van Gua temala Stad vrijgelaten, PARIJS. In Tsjaad worden drie Franse militairen vermist wier mi litair vliegtuig is verdwenen op een vlucht boven het woelige gebied van Tibesti in het noorden van het land, zo is van welingelichte zijde in Pa rijs vernomen. 'BELGRADO. President Tito van Joegoslavië heeft een beroep gedaan op de Arabische landen en op de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO, Israël te erkennen opdat het wederzijds vertrouwen in het Mid den-Oosten versterkt worden. BONN. Volgens Westerse geheime diensten fabriceert de Sowjet-Unie in zwaar bewaakte onderzoeks- en produktiecentra een nieuwe genera tie dodelijke biologische en chemi sche wapens, aldus een bericht in het Westduitse dagblad „Die Welt", .van de hand van zijn korrespondent in Brussel. MOSKOU. De Sowjet-leider Leo nid Brezjnjew (71), over wiens ge zondheidstoestand de afgelopen tijd is gespekuleerd, is weer terug in het openbare leven. Naar het persbureau Tass meldt, ontvingen hij en premier Kosygin dinsdag- in het Kremlin de Poolse premier Jaroszewicz, die een werkbezoek aan Moskou brengt. ALGIERS. De ministers van bui tenlandse zaken van Syrië, Libië, Zuid-Jemen en Algerije en een hoge funktionaris van de Palestijnse 'be vrijdingsorganisatie PLO, Abdoel Mohsen Aboe Maizer, hebben' dins dag in Algiers verklaard dat zij het eens zijn'in hun verzet tegen de vre- desstappen van de Egyptische presi dent, Anwar Sadat. SALISBURY. De moeilijkheden tussen de Rhodesische leider bis schop Abel Muzorewa en de rege ringsdelegatie die onderhandelt óver de totstandkoming van een „interne regeling" voor Rhodesië, zijn opge lost. CAIRO. President Amy ar Sadat van Egypte heeft dinsdag het voort-,, bestaan van Israëlische nederzettin gen in de Sin ai verworpen en heeft gezegd dat Palestijnse zelfbeschik king het moeilijkste probleem bij de vredesonderhandelingen is. Verder deed hij een beroep tot Amerikaanse steun. JERUZALEM. Op de door Israël bezette westelijke oever van de Jor- daan zijn kort geleden drie nieuwe militaire kampen gevestigd waarbij zich spoedig burgers zullen aanslui ten. Dit hebben regeringskringen in Jeruzalem dinsdag meegedeeld. PARIJS. In verscheidene delen van Europa is dinsdag weer veel sneeuw gevallen. Dit was vooral het geval in Schotland en Noord-Wtales, terwijl ook in de bergen van Frank rijk, Zwitserland en Oostenrijk de sneeuwlaag aanzienlijk toenam. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft een nieuwe satelliet, de Kosmos 987, in een ibaan om de aarde gebracht. Dit blijkt uit een mededeling van het persbureau Tass. De satelliet werd dinsdag gelanceerd om het onderzoek yan de ruimte voort te zetten. Alle apparatuur funktioneert normaal. ALGIERS. Het bevrijdingsfront „Frente Polisario" heeft in Algiers bekendgemaakt dat een „gekomlbi- neerde interventie van de Franse en Marokkaanse luchtmacht" tegen een van zijn kolonnes bij Oum Dreiga in de Westelijke Sahara op 27 januari was afgeslagen. CAIRO. Egypte en Israël hebben dinsdag in de Egyptische hoofdstad de tweede ronde geojend van de mi litaire onderhandelingen ter oplos sing van het vraagstuk van de ont- ïuirning door Israël van de Sinai- woestijn. MOSKOU. De Sovjel-Unie heeft het westen dinsdag opnieuw gewaar schuwd voor de neutronenbom en haar voorstel bekrachtigd tot het zien aan beide kanten van de ver vaardiging van deze bom. LONDEN. De Britse prostituees krijgen binnenkort hun eigen vak bond zo heeft het komité tegen de wel op de prostitutie dinsdag in Londen bekend gemaakt. Dit komi té, dat luistert naar de naam PLAN (Prostitution Laws are Nonsense) is opgericht door de Londense callgirl Helen Buckingham. LONDEN. Westeuropese landen moeten onmiddellijk beginnen met het maken van plannen voor ver groting van de produktie van steen kool. Als dit n'iet gebeurt dreigt er in de jaren tachtig een verlammend tekort aan energie te ontstaan. WASHINGTON. De Amerikaanse minister voor het leger. Clifford Alexander, heeft dinsdag verklaard dat hij het congres /al adviseren te kiezen voor een Weslduits 120 mm kanon als bewapening voor de nieu we tank XM-1. Advertentie Accountantskantoor LINDENLAAN 3 01870-3477 MICDELHARNIS DEN HAAG, 1-2. In 1977 zijn vol gens opgave van het C.B.S. 111.047 woningen gereed gekomen of vier procent meer dan in 1976. De aan tallen gereed gekomen woningwet woningen en premiewoningen daal den met resp. één en drie procent tot resp. 35.955 en 47.544, maar de produktie van ongesubsidieerde wo ningen steeg met 30 procent tot 27.248. Voor 1978 wordt een stijging van de produktie van ongesubsi dieerde woningen met ongeveer twintig procent verwacht. Het C.B.S. doet geen voorspelling inza ke de aantallen gesubsidieerde wo ningen, die dit jaar gereed zullen komen. Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 3 FEBRUARI NED. I: Het avondje AVRO vangt aan met de vijfde ronde van Super stars waarin Nederland het voorlo pig nog heel goed doet. In deze vijf de wedstrijd, opgenomen in Madrid mag Hennie Kuiper de Nederlandse driekleur verdedigen. Harm Kuipers verzorgt de presentatie. De kapitein kan me nog meer vertellen, is de ti tel van een Duitse speelfilm met Heinz Rühmann in dé hoofdrol. De kapitein die zijn halve leven de scepter heeft gezwaaid over een vrachtboot, krijgt opeens het kom man do over een luxe cruiseboot en wordt gekonfronteerd met zulke on verwachte én netelige problemen dat de wanhoop nabij is. Na een in terview met de minister-president, presenteert Willem Duys Voor de vuist weg, terivijl Wim Neijman de hoop en liefde show. NED. II: In Jabberjaw heeft de boef Sculpin een tijdmachine van professor Thorstein gestolen. Als de boef de professor ook nog wil ont voeren komt de reusachtige doch vriendelijke haai in aktie. Ati Dijckmeester, Hctty Blok, Joop Brusse en Hans Emmering presen teren Hoe bestaat het gevolgd door Sonja's goed nieuws shoxv. Daarna de laatst verfilmde Kronkel in Mo menten. Ditmaal is het Carmiggehs verhaal Broodje aan de beurt. In de vierde aflevering van De brave sol daat Schwejk moet Schwejk naar het front, omdat de hond die hij Lukasch bezorgd heeft van een ko lonel met wraakzuchtige karakter trekken bleek toe te behoren. Na het opinie-programma Vara-visie en het laatste nieuws volgt een reportage van het ijsdansen in Straatsburg. VRIJDAG 3 FEBRUARI NED. I: 10.50 Schooltelevisie 18.15 Teleac; 18.45 De fabeltjes krant; 18.55 Nieuws; 19.05 Super stars; 19.55 De kapitein; 21.25 In terview met de minister-president; 21.35 Journaal; 21.50 Voor de vuist weg; 23.05 Geloof, hoop en liefde show; 23.35 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.5 5 Nieuivs; 19.05 De jabberjaw; 19.25 Hoe bestaat het; 20.00 Journaal; 20.25 Sonja's goed nieuws show; 21.25 Momenten; 21.30 De brave sol daat Schwejk; 22.30 Vara-visie; 23.20 Journaal; 23.25 E.K. kunstrij- den op de schaats. ZATERDAG 4 FEBRUARI NED. I: Dat 'l Is en 't blief ennen heksekaetel een duistere regionale TOKIO, 31-1. In oktober van dit jaar wordt in Japan begonnen met dc bouw van twee experimentele zonnekrachteentraftes die elk een vermogen zullen hebben van een megawatt. De centrales zullen ver rijzen op een verlaten zout veld van 500.000 vierkante meter, dat zich in het noorden van het eiland Shikoku bevindt. Volgens de plannen moet de bouw in februari van 19&1 voltooid zijn waarna twee jaar van proefnemin gen volgen. De Japanse overheid heeft voor het projekt ongeveer 55 miljoen gtolden uitgetrokken. In de ene centrale zal de zonne warmte met behulp van 807 vlakke spiegels worden geconcentreerd, op een 65 meter hoge toren waar een 'ketel is geplaatst. De spiegels zijn zo ontworpen dat zij, de zon in haar baan volgen. De geconcentreerde zonnestralen verwarmen het water dat zich in de ketel bevindt en dat op deze wijze een temperatuur van ongeveer 500 graden toereikt. De damp die hierbij vrijkomt wordt naar een turbine geleid die stroom opwekt. Spiegels De andere centrale zal gebruik maken van holle spiegels die elk 1,5 bij drie meter zijn. Telkens vijf van deze spiegels, concentreren het zon licht op een buis die er langs loopt. Op deze wijze wordt ook stcom op gewekt. In totaal zullen in het zout- veld 2.500 holle spiegels verrijzen. Het hele experiment, dat wordt ge coördineerd door het Japanse bureau voor industriële wetenschap en tech nologie, heeft de naam „zonnesehijn- plan" meegekregen. uitzending afrondt met zijn Geloof term voor karnaval is wordt bewe zen door een aantal Venlose scholen, buutredners en Prinsen in het ge bouw De Staay. We blijven nog even in de sfeer van de schoolstrijd met een aflevering van Klassewerk Walt Disney start postuum de avonduit zending en presenteert Nosey, het liefste stinkdier van Arizona waar.n het beest na een wolkbreuk door de schilder Kim mee naar hum wordt genomen. Daarna aflevering negen en tien van de Japanse avonturen- serie Lin Chung. Lin Chung wordt nog immer vervolgd door Kao Chui en de eerzuchtige Huang Wen-Ping. Vervolgens sociale wanorde in Wordt u al geholpen? Grace Bro thers wordt bedreigd met fusie en de werknemerp gaan over tol harde aktie: de dames worden aktieleider de heren vervoegen zich in de keu ken. In de vierde editie van Gast vrij worden schijnwerpers gericht op de zanger Rob de Nijs die onder hand al vijftien jaar in het vak zit. Voorts werken mee: The Lords, Sie- to Hovink, Wieteke van Dort, Adele Bloemendaal. Na Tros Sport neemt de konkurrentie de uitzending over met Studio Sport waarin ten eerste een samenvatting van de Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats voor dames in Straats burg en ten tweede, een samenvat tende reportage van de wereldkam pioenschappen alpine-skiën in Gar- misch-Parlenkirchen. NED. II: In deze aflevering van de Bereboot wordt maar weer eens bewezen hoe verstrooid dokters wel kunnen zijn, vooral wanneer de Be- rebootdokter de boerin voor een koe aanziet. Dan geen Avro's puz zeluur, althans niet in zijn geheel. Jos Brink beperkt zich tol het spe len van Telecross. In de elfde afle vering van Hollands Glorie waarin Jan Wandelaar erin geslaagd is zijn eigen sleepboot te kopen, van de vader van hel meisje dal hij uil zee gered heeft. Kwel biedt Wandelaar een fusie aan, maar deze daarente gen, probeert een aantal kleine re ders samen te brengen om Kwel te bestrijden. De anderen missen ech ter de moed. Jaap van Meekren presenteert de aktualiteitenrubriek Televizier Magazine, Frits Suer de sportrubriek Avro's sportpanorama en Mies Bouwman besluit de uit zending met Netwerk. ZATERDAG 4 FEBRUARI NED. I: 10.30 Schooltelevisie: 15.00 Nieuws; 15.02 't Is en 't blief ennen heksenketel: 16.25 Klassewerk: 18.15 Teleac; 18.45 De fabeltjeskrant: 18.55 Nieuws; 19.05 Het liefste stinkdier van Amerika19.55 Lin Chung; 21.35 Journaal; 21.50 Wordt u al geholpen?: 22.20 Gast-vrij: 23.20 Sport: 23.40 Journaal: 23.45 Studio Sport. NED. II: 1S.40 Paspoort18.55 Nieuws; 19.05 Bereboot; 19.10 Top- pop; 20.00 Journaal; 20.25 Telecross; 20.55 Hollands glorie; 21.50 Televi- zier; 22.30 Sportpanorama; 22.50 Netwerk; 23.40 Journaal. v.V. door G. FRANSSEN Pas op dit moment dringt het ten volle tot hem door, dat er iets ergs met Claire gebeurd kan zijn: ver krachting bijvoorbeeld. Je leest er immers telkens weer van! En Claire is een knappe jonge vrouw, vlot en vrolijk. Misschien argeloos, ondanks haar negentien jaren. Hij moet er niet aan denken, dat zijn zuster op dit moment al dood kan zijn en haar ontzielde lichaam ergens, ver buiten de bewoonde wereld en we gen in een greppel ligt. Of in het water is gegooid. De aderen op zijn voorhoofd zwellen want hij zweept zichzelf op met deze gedachten tot een wilde, machteloze woede. O, als dat zo is, als hij die kerel, die er verantwoordelijk voor is te pakken kan krijgen Ella van Halverdingen huilt nog altijd. Haar man heeft een glas wa ter gehaald en een tabletje en dwingt haar nu tot drinken en het tabletje te slikken. Ze doet het. De man heeft zijn arm om haar schou der geslagen en zegt dingen, die hij zelf al niet meer gelooft: dat het echt allemaal wel mee zal vallen. Dat Claire heus wel weer thuis zal komen cn dan zeker; een aanneme lijke verklaring zal weten te geven voor haar verdwijning. Dat tenslotte niet aan het ergste gedacht moet worden, omdat daarvoor in het ge heel nog geen reden is. Niet in het minst. En zo voort. Alf luistert en heeft er zo zijn eigen gedachten over. Wat vader probeert tc suggereren is onrealis tisch. dat weet hij. Maar zwijgt. Want blijkbaar geeft het zijn moe der de troost, die zij nodig heeft: je moet je niet zo overstuur maken, daarvoor is geen enkele reden. Mor genochtend zullen we heus wel meer tc weten kunnen komen. Als ze er dan nog niet is, zetten we de politie aan bet werk. In deze moderne tijd kan er in ons kleine land niet zo maar iemand verdwijnen. Dat is on mogelijk. Tegen zes uur in de ochtend belt Van Halverdingen nog eens naar het hoofdbureau van politie in de stad. Ella van Halverdingen ligt op de bank in de salon. Haar man heeft haar een slaaptabletje gegeven en de natuur heeft zijn rechten tenslot te doen gelden. Ze is in ieder geval in een sluimering geraakt. De man nen doen zo zacht mogelijk.. Alf is ook gaan zitten, maar rookt de ene sigaret na de ander. Ook hij is on derhand op van de zenuwen, maar weet zich nog altijd te beheersen. En probeert in het grote vertrek tc luisteren naar wat zijn vader op ge dempte toon door de telefoon zegt. Maar kan nauwelijks iets verstaan. Dc politieman, die nu dienst doet, heeft kennelijk meer begrip voor dc situatie en voelt als het ware het wanhoopsgevoel van de direkteur. Bovendien heeft hij gehoord over de receptie. Was het niet vanwege het zilveren jubileum van de direkteur? Van Halverdingen ja. die naam is bij hem bekend: een der groten in do stad. En zijn negentienjarige dochter is sinds de receptie verdwe nen? Nee, er zijn de laatste twaalf uren geen ernstige ongelukken ge beurd; twee vrij eenvoudige aanrij dingen met enkel blikschade en één lichtgewonde: een man van een en zestig jaar. die na in een ziekenhuis geholpen en verbonden te zijn, op eigen gelegenheid naar zijn woning kon gaan. Weliswaar met een taxi. want zijn wagen was intussen total loss. Verder is er inderdaad van nacht één minderjarig meisje aan gehouden cn voorlopig ingesloten. Weggelopen uit een gesticht in Zet- ten. maar die is zestien jaar en heel heel anders. Nee, er is niets bekend cn de nachtpatrouille heeft, behalve dan die twee aanrijdingen, niets bij zonders gemeld. Maar met con klein uurtje komt de dagploeg. Ja, hel signalement van uw dochter is geno teerd. Ik heb 't gezien, maar omdat ik niets hoorde, er verder geen aan dacht meer aan geschonken. Ja, nog wel een keer de nachtpatrouille er op geattendeerd. Momenteel kunnen we weinig of niets doen, maar om zeven uur zal er wel groot alarm gegeven worden, als uw dochter dan nog niet terecht is, daar kunt u van opa an. Van Halverdingen maakt van de gelegenheid gebruik om Ie vertellen dat ene meneer Wouter Bronsa, die officieel geen uitnodiging heeft ont vangen. op de receptie is geweest en even onverwacht weer is verdwe nen. als hij is gekomen. Hoewel er uiteraard geen enkel bewijs is. dat deze meneer betrokken geweest kan zijn bij dc verdwijning van zijn dochter, willen wc er toch wel op attenderen. Want het kardinale punt is, dat deze meneer Bronsa, hoewel een oud klassegenoot van de school jaren. niet persoonlijk uitgenodigd is geworden. O juist. Dan zullen we de komende ochtend daarop atten deren. Enig idee, hoe die meneer is binnengekomen? We zullen straks op kantoor proberen te achterhalen, namens wie deze Bronsa is geko men. Toegegeven dat het fout was niet daarnaar te informeren, maar ik was een beetje overdonderd door zijn bezoek. De politieman noteert alles: sig nalement. eventuele bijzonderheden. Waar bent u vroeger op school ge weest? O juist, in Almelo. De stad ken ik: daar ben ik mijn carrière bij de politic begonnen. En die Bronsa woonde daar dus ook. Gaan van daag naar deze meneer informeren, daar kunt u ?taat op maken. Per soonlijk ga ik met u mee. als u zegt. dat het een ernstige kwestie is ge worden. Zo ga ik het ook ambtshal ve beschouwen. Ik maak een rap port ervan op. zodat de dagploeg meteen aan dc slag kan gaan. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7