Raad akkoord met derde lokaal kleuterschool „De Speeldoos" BISTRO ,,'T SCHUITJE'' WERD IN VEERTIEN DAGEN INGRIJPEND VERBOUWD Zilveren jubileum van wijkzuster C. v. d. Berg Geen bevoordeling STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 februari 19/8 Nr. 22216 3 ZIERIKZEE, 30-1. De gemeenteraad «mg maandag avond akkoord met een verzoek van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Schoolonderwijs, oni uitbreiding van tie kleuterschool „De Speeldoos" in de wijk Poortambacht, met een derde lokaal. NIEUWERKERK. Woensdagmorgen werd onder klokgelui door burgemees ter J. D. de Kam een krans gelegd aan de voet van hel gedenkteken ter na gedachtenis aan de omgekomen-en bij de rcump van 1 februari 1953. Bij deze kranslegging op de algemene begraafplaats waren onder anderen aanwezig oud-burgemeester A. A. van Eeten, nabestaanden en gemeentelijke autorl- tèïten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Wethouder \V. den Boer deelde mede dat het kollege genoodzaakt is dergelijke verzoeken binnen een be paalde termijn te behandelen, Dc heer Den Boer wees hierop in ver band met in de pers verschenen ver onderstellingen van de V.O.O. als zouden verzoeken van het bijzonder onderwijs voorrang krijgen bij het gemeentebestuur. De heer As-ma deelde mede dat ten aanzien van de wethouder van onderwijs geen enkel probleem be stond en dat niet de veronderstelling leefde dat het bijzonder onderwijs door hem werd bevoordeeld. Met betrekking tot de uitbreiding van „De Speeldoos" stelde de heer Asma de vraag of deze kleuterschool ook wordt 'bezocht door leerlingen uit de binnenstad. De wethouder antwoord de hierop dat „De Speeldoos" vol gens zijn gegevens uitsluitend wordt bezocht door kleuters uit Poortam bacht. Ten aanzien van de vraag waarom met de beslissing niet was gewacht tot de kritische teldatum van 16 april, wees- de heer Den Boer op 'het feit dat men bij een kleuter school het gehele jaar door te ma ken heeft met toeloop van leerlingen Op grond van het huidige en te verwachte leerlingenaantal werd besloten toestemming te verlenen aan de bouw van een derde lokaal bij „De Speeldoos". Verder besloot de raad tot toepas sing van artikel 5 Woonwagenvvet ten aanzien van het woonwagencen trum „De Val". Aangezien dit cen trum niet blijvend is, is aan g.s. ge vraagd om ontheffing van de nako ming van de bepalingen van het Bc_ sluit Woonwagencentra te verlenen. Met ingang van 1 januari 1978 werd de heer J. G. P. van Koeverin gen in vaste dienst .benoemd als on derwijzer aan. de openbare basis school „Theo Thijssenschool". Ver der wérd besloten het bedrag per leerling voor het openbaar lager onderwijs vcor 1978 vast te stellen op f 349,69. Een tiende wijziging van het algemeen ambtenarenreglement werd door de raad vastgesteld, evenals een verhoging met 5 van de tarieven voor 'het gebruik van de jachthaven. Verder werd aangeno men de 55e begrotingswijziging 1977. inzake vergoeding in de kosten van ontruiming van het pand Kerkhof ZZ 1 aai. de Stichting Bekro, de 3e begrotingswijziging 1978 betreffende aankoop en bouwrijp maken van grond t.b.v. de realisering van het bestemmingsplan Poortambaoht I, II en V, de 4e 'begrotingswijziging 1978 betreffende aankoop en bouwrijp ma'ken van grond ten behoeve van de realisering van het bestemmings plan Poortamlbacht VII en de 5e be grotingswijziging betreffende op brengst en verkoop van gemeente eigendommen. Rondvraag Tijdens de rondvraag informeerde de heer Roskam naar de plaats in de binnenstad voor een nieuwe openbare basisschool. Wethouder Den Boer deelde mede dat aan de Schoolraad de opdracht is gegeven schetsmatig iets op papier te zetten en dat aan de bouwkundig inspek- teur het verzoek is gericht de reno vatie van de Nieuwe Bogerdstraat- school te bekijken. ZIERIKZEE Bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting Schouwen-Duiveland houdt op dinsdag 7 februari in het Huis van Nassau ih Zierikzee de jaarver gadering. Op de agenda staat onder meer het vaststellen van de kontri- butie voor 1978 en de bestuursver kiezing, waarbij aftredend en her kiesbaar de heren M. Boot en M. O. Hanse zijn. Andere kandidaten voor deze funkties zijn de heren P. Re- mijn en A. Hoek. Aftredend en niet herkiesbaar de heer A. Romeijn. Voor deze funktie hebben zich de heren A. v. d. Hock, G. W. Reus en. W. v. d- Zande allen uit Nieuwer- kerk, kandidaat gesteld. Tijdens deze vergadering zal de heer Wiskerke een inleiding houden over „De meest aktueie proeven van de laatste jaren op de „Rust Hoeve" en de heer Ebbens zal spreken over „De bcdrijfs-ekonomische aspekten van dc organische stof voorziening". Bioscoop Mei Funn, eens een beroemde filmregisseur, is geheel aan dc grond geraakt door dc drank. Hij hoopt er bovenop te komen door een uniek idee voor een nieuwe stomme film. De Succes filmstudio wil zijn script wel hebben, mits hij grote sterren weet te kontrakkteren. Slokop en Pikker staan echter op het punt de studio over te nemen en proberen de film te saboteren. Een beeldschone vrouw. Vilma Kaplan, wordt inge schakeld om Mei via de seks uit te schakelen. De heer Asma zei de burgemeester een „ernstige schrobbering" te geven voor 'het feit dat hij bij de stukken drie exemplaren van de Ver. van Ned. Gemeenten had aangetroffen, terwijl beloofd was deze elke week aan de raadsleden te zullen verstu ren. De heer Sprengclmeycr infor- Aanrijding Woensdagmiddag, omstreeks 14.35 uur ontstond een aanrijding op de Oude Haven. A. van W. uit Aalburg, die geparkeerd stond, reed achteruit de weg op, juist toen achter hem M. K. B. uit Zierikzee naderde. Door de botsing liepen beide voertuigen schade op. Diefstal caravanwielen Mevrouw A. M. L. uit Zierikzee deed bij de Rijkspolitie aangifte van diefstal van twee caravanwielen. De caravan stond op de camping „Hoo- gezand" te Sirjansland. Filmvoorstelling in Vierschaar Heden (donderdag)-avond vindt in de Vierschaar van het stadhuis een voorstelling plaats van de Polygoon- kompilatiefilm over na-ooi'logs Zee land en het rampgebeuren van 1953. Gedurende de rampententoonstelling in het stadhuis, zal deze film zo nu en dan worden vertoond. "De voor stelling voor vanavond is in ieder ge val zeker. Voor tijd: zie agenda. HAAMSTEDE Verkoop Welfare-artikelen Zaterdagmiddag 4 februari zal er door de afdeling Schouwen (West hoek) van het Nederlandse Rode Kruis in de Beatrixschool, West straat 34b te Haamstede (linker ge deelte) tijdens het strao-feest de ge legenheid worden geboden welfare artikelen te bezichtigen en te kopen. Deze artikelen zijn vervaardigd door thuis verblijvende zieken en bejaar den in bijvoorbeeld rusthuis. Duin oord. Tevens zijn er die middag diverse andere attracties, waardoor een be zoekje aan de Beatrixschool alleszins de moeite waard is. Onder het genot van koffie, thee of frisdrank zult u zéker voor een koopje kunnen sla gen, Bovendien helpt u daarmee uw meerde naar de restauratie van de wieken van de molen in de Nobel- straat, die tijdens de laatste storm flink te l(jdeu hadden gehad. Wet houder Den Boer deelde mede dat op korte termyn voorzieningen zijn troffen en dat in de toekomst beke ken zal worden welke werkzaamhe den verder noodzakelijk zyn. Verder maakte de heer Sprengel- meijer bezwaar tegen het fc't dat hij het voorlichtingsorgaan van de ge meente „Stadsberighten" pas eind januari in de bus had gekregen, ter wijl hierin de aankondiging werd gedaan van de nieuwjaarsreceptie op 3 januari. Ook twijfelde hij aan het belang van een historisch verslag uit 1848, dat in deze „Stadsberighten" was opgenomen. Rode Kruis afdeling, maar zeer zeker ook de patiënten, die deze artikelen in samenwerking met het Rode Kruis maken. SEROOSKERKE Aanrijding In tegenstelling tot een bericht in dit blad van maandag j.l. over twee botsende bromfietsen, wordt mede gedeeld dat R. J. B. uit Renesse meende iets op de weg te zien liggen, stopte, omdraaide en vervolgens werd aangereden door L. P. A. S. uit Haamstede. Kranslegging Namens de gemeente Wester- schouwen werd woensdagmiddag in Serooskerke een krans gelegd bij het monument voor de rampslacht offers. De krans werd gelegd door wethouder M. Steur. Na de krans legging werden enkele minuten stil te in acht genomen. BROUWERSHAVEN Bejaardensociëteit Dinsdagmiddag heeft de bejaar densociëteit te Brouwershaven naast het gewone programma van diverse spelen stil gestaan bij de herdenking van de watersnoodramp, nu 25 jaar geleden, waarbij ook in Brouwershaven slachtoffers waren te betreuren. Mevrouw De Bruin las een door haar zelf gemaakt gedicht voor over de ramp, terwijl mevrouw Jonker- de Moor dit deed over de evacuatie.- Mevrouw Bos-de Vos had een eigen gedicht over dé evacuatie van haar gezin, van Brijdorpe door het water naar Brouwershaven, hetgeen ze naast de ernst afwisselde met enige humoristische punten. Na deze deklamatiè werd het Schouwse Volkslied gezongen. Door het bestuur wordt nog meegedeeld. dat alleenstaanden, die graag naai de soos zouden willen komen dit kunnen doen vanaf de zestigjarige leeftijd. Oud papier De sportvereniging „Brouwersha ven" houdt zaterdag 4 februari een inzameling van oud papier. Gebun deld gereed gezet bevordert een snel le afvoer van het papier. OUWERKERK In memoriam C. P. Kuyper Woensdagavond overleed op 76- jarige leeftijd - vlak voor aanvang van de rampherdenkingsdienst in de Hervormde kerk - de heer C. P. Kuyper tengevolge van een hart aanval. In verband met zijn jaren lange gemeentelijke politieke loop baan werd de heer Kuyper in. de Ouwerkerkse gemeenschap nog steeds aangeduid als „de wethou der". Op 1 september 1931 werd de heer Kuyper raadslid van de ge meente Ouwerkerk en op 3 septem ber 1935 startte hij zijn loopbaan als wethouder. Na de samenvoeging in 1961 werd hij wethouder van de ge meente Duiveland. Hij bleef dit tot 1 september 1974. In verband met zijn vele werkzaamheden tijdens de opbouwperiode na de walersnood- ramp werd hij door koning Gustaaf Adolf van Zweden benoemd tot rid der in de Orde van Vasa. Ook was hij ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Kuyper was de eer ste ereburger van de gemeente Dui veland. Naast zijn politieke loop baan verrichtte hij ook veel werk in het verenigingsleven te Ouwer kerk. De heer Kuyper was lange tijd voorzitter van de muziekvereniging „Nieuw Leven" en van de Culturele Vereniging en maakte deel uit van het bestuur van de Lan&bouwver- eniging. Tot aan zijn overlijden was hij voorzitter van de Stichting Ont wikkeling Ouwerkex*k. De krematie van de heer Kuyper vindt plaats te Rotterdam op maandag 6 februari. NIEUWERKERK Binnenbrand Woensdagmiddag om ongeveer drie uur bleek brand te zijn ont staan in de woning van de familie Z. in de Brouwerstraat in Nieuwer- kerk. De bewoners waren op dat moment niet thuis. Omwonenden hebben de brandweer gealarmeerd, die een ruit moest forceren om bij de vuurhaard te 'komen. De oorzaak van de brand is dat een van de kin deren van de familie Z. in een kast op de kamer met vuur heeft gespeeld en daarna is gaan wandelen. De wa terschade was aanzienlijk. De ver zekering dékt de schade. Poging lot inbraak Dinsdag te 22.40 uur ging bij de Prijsslag het alarm over. Töen de politie arriveerde bleek dat -een ga ragedeur verbroken was. Er wordt echter niets vermist. OOSTERLAND Forum-avond S.G.P. In verband met de komende ver kiezingen organiseert de studiever eniging „Schouwen-Duiveland" dér Staatkundig Gereformeerde Partij bistro runt. „De keuken was echt te klein. Vooral 's zomers was het "geen doen meer". De bedoeling' van de verbouwing was bovèndien om nog meer aandacht aan de gerechten te kunnen besleden, door meer ruimte te kreëren in de keuken. Bar veranderd Naast de keuken is ook de bar veranderd. De bar is nu als een soort afscheiding van de eetgelegen heid half om de keuken heen ge bouwd. Bij dat alles heeft de bistro de vertrouwde gezellige sfeer ge bonden. De keukenapparatuur is af komstig van Bert Muller uit Hoofd dorp; de rest van de verbouwing werd door de heer en mevrouw Bak ker zelf gedaan. een forum-avond op vrijdagavond 3 februari a.s., in een der zalen van het nieuwe Dorpshuis „De 'Ooster- hof". Inleiders op deze avond zijn de heet R. van Ommeren, gemeente- sekretaris van Zierikzee, én fraktie- voofzitter van de S.G.P. Statenfrak- tie. Tweede spreker is de heer H. Cornelisse, wethouder van de ge meente Reimerswaal, en nummer vier op de lijst van .de S.G.P. voor de provinciale staten. De heer Van Ommeren heeft als. onderwerp: „S.G.P. en prov. ..staten", en de heer Corhelisse „Gemeentepolitiek". Na dé koffiepauze zal nader op de behandelde onderwerpen worden ingegaan, en -kunnen er dan vragen gèsteld worden aan een forum, dat behalve uit de beide sprekers, ook bestaat uit. de heren Adr. van Klin ken, raadslid van de gemeente Düi- veland, en de heef W. F. Spröngel- meijer, raadslid van de gemeente Zièrikzee. Als voorzitter van het forum treedt op de heer Van Om meren.' Het zal ongetwijfeld een be langrijke en leerzame avond worden van de Studievereniging, waarop iedereen van harte welkom is. Rommelmarkt „Oosterlands Fanfare" Het ligt in de bedoeling van de muziekvereniging „Oosterlands Fan fare" om in de loop van deze zomer weer een rommelmarkt te organise ren evenals vorige jaren, ter verste viging van dè kas-middelen. Er móe ten nodig weer enige zeer dure mu ziekinstrumenten worden aange schaft en andere dingen. In de laat ste helft van februari hoopt men weer voor de eerste maal rommel op te halen over het dorp voor deze te houden markt. Deze worden dan op geborgen tot de aanstaande zomer. Het bestuur van de muziekvereni ging verzoekt de ingezetenen beleefd wanneer ze eventueel iets hebben op te ruimen op het gebied van ge bruikte meubels, huishoudelijke ar tikelen, bedden gereedschappen, boeken, enz. enz. dit te willen be waren tot straks de ophaaldienst NIEUWERKERK. 1-2. Op woens dag I februari was het precies vijf entwintig jaar geleden, dat wijkzus ter C. v. d. Berg, haar werkzaamhe den zou beginnen in Nieuwcrkcrk en Ouwerkerk. In verhand met dc ramp cn dc gevolgen daarvan verliepen die werkzaamheden wel wat anders. dan was gepland. Dc jubilaresse had al van te voren laten weten, dat ze liever geen fees telijkheden georganiseerd wilde zien rond dit zilveren jubileum. Een aantal patiënten vaardigde echter toch een deputatie af naar Bruinisse. de geboorteplaats van zuster Van de Berg. waar ze sinds twee jaar weer woont. De afgevaar digden wenste haar geluk met haar jubileum en overhandigden haar en kele *kado's. Ook gaven zij haar een getypte felicitatie waarop de namen waren vermeld van alle vaste pa- tienten. die regelmatig door dc zus ter worden bezocht. Bij de lijst werd ook een mooi aandenken aangeboden. Zuster Van dc Berg stelde deze geste zichtbaar «»l» prijs. verschijnt. Hiervoor bij voorbaat zeer veel dank. BRUINISSE Oorzaak brand De felle uitslaande brand 'die zon dagmiddag de met stro gevulde schuur van de familie Van 't Noord- ende in de as legde is vei'oorzaakt door spelende kinderen die bij de ei genaar van de boerderij logeerden. Dit is het resultaat van het onder zoek dat dinsdag door de technische recherche en de rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland werd verricht. Dat het spelen met vuur door kinde ren soms zeer grote gevolgen kan hebben is nu maar weer gebleken. Het onderzoek naar de oorzaak van de brand is door de rijkspolitie zeer nauwkeurig uitgevoerd, omdat na de twee recente branden in Bruinisse en ook elders op Schouwen-Duiveland "hardnekkige geruchten de ronde de den onder de bevolking als zou dit het werk zijn van een pyromaan. Hoe de brand maandagavond ont staan is in het schuurtje achter een leegstaand pand in de Beursstraat is nog niet bekend, maar ook hier denkt de politie in de richting van baldadige jongelui. Vergadering Watersportvereniging De vergadering van de water sportvereniging „Bru" met de regio leden is woensdagavond 1 februari niet doorgegaan in verband met de herdenking van de watersnoodramp. Deze vergadering is nu een week verzet naar woensdag 8 februari a.s. in café-restaurant „Bru". Oud papier De leden van muziekvereniging „Nu met Hope" komen zaterdag 4 februari weer oud papier ophalen. Om de afvoer wat to bespoedigen wordt verzocht het oud papier ge bundeld gereed te zetten langs de trottoirs. Dank Ook afgevaardigden van de afde ling Schouwen-Duiveland van hot Groene Kruis waren naar Bruinisse gegaan en wel de heren Van Lange- raad cn Van Sluis. De heer Blinden- bach was namens de Stichting Hel Zeeuwse Kruis aanwezig en dc heer Van Damme kwam namens de afde ling Ouwerkerk. Namens het Groene Kruis kreeg zuster Van de Berg een enveloppe met inhoud cn van het Zeeuwse Kruis kreeg ze de medaille van ver dienste. Ook waren cr bloemen voor de jubilaresse. Zuster Kunst vertegenwoordigde de wijkverpleegsters op Schouwen- Duiveland. Zij bracht zuster Van de Berg hulde en donk voor het vele werk en de kollegialitcit die ze in al die jaren betoond heeft. Onverwacht is de „zuster", zoals ze genoemd wordt, zo toch nog flink in het zonnetje gezet. Dat ze het ze ker verdiend heeft bleek wel tijdens deze bijeenkomst. De hoop werd daarom uitgesproken, dat ze nog ve le jaren haar werk mag voortzetten in Nieuwerkcrk cn Ouwerkerk ZIERIKZEE, 30-1. Na een sluitingstijd van veertien dagen is Bistro ,,'t Schuitje", aan de Schuithaven in Zierikzee, dinsdagavond weer heropend. In die paar weken tijd is de histro ingrijpend veranderd. De hele keuken en de har zijn onder handen genomen. Anneke cn Leen Bakker, die de bistro exploiteren, kozen voor een zo kort mogcljjke verbouwingsperio- Bistro ,,'t Schuitje" onderging in veertien dagen tijd een metamorfose in het bar-keukengedeelte (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) de, omdat zij hun vaste klantenkring niet te lang wilden laten wachten. Te kleine keuken Dinsdagavond tussen zeven en tien uur konden die klanten het resultaat van de verbouwing komen bekijken. De verbouwing was hard nodig, volgens mevrouw Bakker, die nu al vier jaar samen met haar man de In Ouwerkerk en Nieuwerkerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3