Zoute Pinda's Speculaas v\é\G\ê wico Partij van de Arbeid tegen, V.V.D.- en P.C.-frakties voor standpunt kollege Nieuwe schoolBinnen de Veste' werdingenomen' door de jeugd Driehonderdvijftig arbeids plaatsen bij Hoechst in gevaar DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Kop van Schouwen' zak 400 gram nu Semi-permanent dan naar VAN LOON toelopen! Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I {>U 02CI \A vio Donderdag 26 januari 1978 134sle jaargang Nr. 22242 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1P89) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in' dit nummer: Reinigingsdienst WESTERSCHOUWEN, 25-1. Op de woensdagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Wester- sehonwen, onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn, hebben de VVD- en PC-frakties zich ge steld achter het door het kollege van h. en w. ingeno men standpunt ter zake van een in te dienen bezwaar schrift met betrekking tot de aanwijzing van de „Kop van Schouwen" tot beschermd natuurmonument. Voordat deze belangrijke zaak in diskussie kwam, gaf de voorzitter een verduidelijking over het door het kollege ingenomen standpunt. Artikel 9, 3e lid. van de natuurbe schermingswet noemt met name het kollege van b. en w. als gemeentelijk bestuursorgaan dat bevoegd is het gevoelen omtrent de in overweging zijnde aanwijzing kenbaar te maken aan g.s. Nietemin wil het kollege, voor de datum waarop het gevoelen van b. en w. bij g.s. wordt kenbaar gemaakt toch het ingenomen standpunt aan de raad mede delen en de raad de gelegenheid geven hierover in dis- Ad vertent ie 179 pak 400 gram kussie te gaan. De burgemeester zei, dit temeer te willen daar uit ge sprekken, uit de pers en uit ingezon den stukken blijkt dat er toch wel misverstanden rond de gehele situa tie bestaan en vooral de burger een beter inzicht moet krijgen met be trekking tot de gehele materie. Advertentie OPEL KEKOKD 2100 - Diesel - Milionaire Bouwjaar 1977 - 35.000 km f 17.500,— RENAULT R 16 TL Bouwjaar 1974 - 60.000 km f 6950,— Eventueel inruil mogelijk. Telefoon (01110) 4114 Een schrijver van een ingezonden stuk zegt „de duingebieden van Schouwen zijn nationaal en interna tionaal erkende natuurwetenschap pelijke waardevolle gebieden." Dit nationale en internationale be lang maakt dat dit gebied uitstijgt boven 'het plaatselijk belang en dat de betekenis van dit gebied niet al leen een plaatselijk maar ook een nationaal belang lis. De minister heeft voor de bescher ming van dit gebied op nationaal ni veau het daartoe geëigende instru mentarium, de overweging tot aan wijzing als natuurmonement, van toepassing verklaard. De burgemeester verklaarde, dat wat deze schrijver hier stelt en velen met hem denken dat het inderdaad zo is, geheel onjuist is en hij ver klaarde waarom. De minister heeft zijn voornemen tot aanwijzing gedaan voor het ge bied dat op de kaart en in de be schikking is genoemd. „Eigendom van de staat" Maarartikel 7, lid 2, van de natuurbeschermingswet zegt: dat een aanwijzing als natuurmonument niet plaats vindt voor terreinen die ei gendom van de staat zijn. Dus: ook een voornemen tot het aanwijzen als natuurmonument_._kan de minister niet nemen voor gron den die eigendom zijn van de staat. Dat is nu juist één van de fouten die in de beschikking zitten en de men sen van c.r.m. waarmee men een be spreking heeft gehad geven dat ook toe. Als kollege betwist men niet de (Vervolg op pag. 5) UTRECHT, 26-1. Districtsbestuur der A. Norendaal van de industrie bond NVV vreest dat er bij Hoechst in Vlissingen zeker 350 van de ruim 1.000 arbeidsplaatsen op de tocht staan. Volgende week dinsdag heb ben de vakbonden een gesprek met Hoechst over de problemen. Woens dag werden de vakbonden door de direktie voor dat gesprek uitgenodigd maar de directie wilde toen niet kwijt hoeveel arbeidsplaatsen er zou den moeten vervallen. 109 ZIERIKZEE. Onder het geweld van de „zware scheepsmast" moest de poort voor de nieuwe openbare ba sisschool bezwijken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Norendaal vermoedt dat de beslis sing over de toekomst van het Vlis singen HoeChst-bedrij f door de Duitse top van dit ch'emie concern in feite allang genomen is, maar dat men er uit politieke motieven de voorkeur aan geeft geen open kaart te spelen zolang de onderhandelingen met de Nederlandse overheid over levering van goedkoop aardgas nog niet rond zijn. Dat aardgaskontrakt loopt dit najaar af en als dat kon- trakt niet wordt verlengd is de Hoechst-vestiging in Vlissingen voor zijn energievoorziening aangewezen op duurder aardgas en zal het bedrijf volgens de Industriebond N.V.V. per jaar 50 tot 60 miljoen gulden meer voor zijn aardgas neer moeten tellen. Volgens Norendaal houden de pro blemen bij Hoechst verband met de overcapaciteit van kunstvezels in de wereld. Ooit was er sprake van dat er bij Hoechst in Vlissingen vierdui zend man zouden gaan werken, maar meer dan ruim duizend zijn dat er nooit geworden. ZIERIKZEE, 24-1. „In naam van Oranje doe open de poortNee, niet de watergeus stond voor Den Briel, maar een enthousiaste groep kinderen, verkleed als poorters en poorteressen, stond gereed de nieuwe basisschool „Binnen de Veste" in te nemen. Reeds op 29 augustus vorig jaar werd deze semi-permanente school aan de Mosselboomgaard in gebruik genomen, maar dinsdagmiddag werd het al lemaal nog eens officieel gedaan. Het door de leerlingen in scène gezette bui- tengebeuren was bijzonder charmant. Het ging vooraf aan een indrukwek kende rij sprekers, die naar hartelust terugkeken, herinneringen ophaalden en in de toekomst blikten met betrekking tot het onderwijs in Zierikzee. Nadat de poort voor de school was bezweken onder het gebeuk van een scheepmast, kreeg de heer G. H. Breedvelt, oud hoofd van de voor malige openbare lagere school in de Nieuwe Bogerdstraat, de sleutel aan geboden en werd door hem de offi ciële openingshandeling van „Binnen de Veste" verricht. De nieuwe school, aan de buiten kant beslist geen toonbeefd van es thetica, biedt van binnenuit een vriendelijker N aanzien. Vervolgens werd de groep gesplitst en kwam de tijd voor het plechtige gedeelte. Burgemeester Th. H. de Meester wees op het feit dat zo'n tien jaar geleden de tendens er was het kleu ter- en basisonderwijs naar de bui tenwijken te brengen, terwijl er nu een duidelijke wens is de scholen juist binnen de stadsmuren te ves tigen. Enigszins zorgelijk noemde de burgemeester het vertrek van de scholen voor voortgezet onderwijs naar buiten Zierikzee, waardoor een nieuwe bestemming voor de oude gebouwen gezocht moet worden. Meningen sierk veranderd De heer De Meester vond dat de meningen in het kader van het on derwijs sterk aan veranderingen on derhevig zijn geweest. „De Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) wilde destijds de semi-per manente Theo Thijssenschool. Het is jammer dat daar niet wat mee ge wacht is, zodat later een permanente school gebouwd kon worden. De ba sisschool ,,'t Kofschip" werd gereali seerd aan de Scheldestraat, hetgeen uit verkeerstechnisch oogpunt, thans weieens gemengde gevoelens op wekt", aldus de burgemeester. Hij was van mening dat het goed is met voortvarendheid te werken, maar drong bij de onderwijsmensen aan op begrip dat niet aLles tegelijk kan. „Binnen dc Veste" werd door de burgemeester een aardig gebouw genoemd, hoewel het maar lijdelijk (Vervolg pag. 4) Wilt u betere kaassoorten kopen Iedere vrijdagmorgen op het Kerkplein te BRUINISSE. Deze week by aankoop van kaas: een pakje roomboter voor f 1,90 Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg Boumanstr 11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Hoewel de Reinigingsdienst Schou- wen-Duiveland steeds meer de be schikking krijgt over gemechani seerd materiaal, blijft op dergelijke manier aangeboden vuil een minder prettig karwei voor de mannen van deze dienst. Zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's i De stem der natuur laat zich niet overschreeuwen. j Wieland Verwachting tot vrijdagavond: Weinig' verandering- in temperatuur In het algemeen veel bewolking met hoofdzakelijk vannacht enige regen of natte sneeuw; morgen overdag tij delijk opklaringen; overwegend ma tige wind uit westelijke richtingen; minimumtemperaturen omstreeks 3 graden, maxima ongeveer 6 graden. Voor zaterdag Aantal uren zon: 0 tot 4 Min. temperaturen: omstreeks 3 gr Max. temperaturen: omstreeks 6 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op eCh geheel droog etmaal: 20 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. NEW DELHI. Bijna tachtig pro cent van do 650 Indiërs leven onder de officiële minimumgrens, zo heeft minister van arbeid, Ravindra Ver- ma, woensdag gezegd. ZON- EN MAANSTANDEN 27 jan. Zon op 8.29, onder 17.17 Maan op 21.07, onder .9.29 Laatste kwartier: 1 febr. (0.51) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwatcr 27 jan. 5.08 17.29 10,51 22.57 Springtij: 26 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 26-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een westelijke luchtstroming, met een afwisselend weerbeeld, blijft ook vrijdag het weer bij ons bepalen. Een storing, die zich donderdagmor gen boven dc Britse eilanden en west-Frankrijk bevond, bracht daar plaatselijk regen of sneeuw. Deze storing trok met de westelijke lucht stroming mee in de richting van Ne derland en zal ons land in de nacht van donderdag op vrijdag passeren. Eerst zal dus op enige regen of natte sneeuw moeten worden gerekend, maar later kunnen ook weer opkla ringen voorkomen. Ook in het tem- peratuurverloop komt weinig veran dering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1