mè&NrmI wico Bezwaren van kollege tegen subsidieverzoek Gravensteen Provinciale Waterstaat kiest voor het noordelijkste tracé M-lj W 1* Amnesty: Britse militairen b. martelden Eigendommen gemeente moeten uit de beschikking blijven v DE ZIERIKZEESCHE COURANT Garantie tot f 11.050,- GELD NODIG Weg van Renesse naar Scharendijke iv n Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen f&WO L/&C ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 januari 1978 134ste jaargang Nr. 22240 WAARIN OPGENOMEN (1797 1P89) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na hglf zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91.—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Notuur- en Vogelwacht tevreden ZIERIKZEE, 23-1. B. en w. van Zierikzee stellen de gemeenteraad voor afwijzend te beschikken op het ver zoek van de werkgroep Zomertentoonstelling Graven steen voor 1978 een garantie-subsidie te verlenen van f 11.050,-. Dit voorstel komt aan de orde in de eerstvolgende gemeenteraadsverga dering op maandag 30 januari. Van genoemde werkgroep kwam tevens een verzoek binnen om een aanvul lende subsidie over 1977, gelük aan het nadelig exploitatiesaldo ad. f 1.479,56. Ten aanzien van deze aanvullende subsidie wijzen b. en w. erop dat er over 1977 veel tekortkomingen zijn geweest, zoals het ontbreken van vooroverleg tussen het gemeentebe stuur en de kommissie Gravensteen. Het kollegie ziet echter geen andere wegen het nadelig exploitatiesaldo te dekken dan door een aanvullende subsidie te verlenen van f 1.479,56, waardoor de totale subsidie dan I' 3.479,56 bedraagt. Met betrekking tot de aanvraag om een garantie subsidie voor het jaar 1978, tot een bedrag van f 11.050, komen b. en w. met een zevental op merkingen. Smalle basis Zo bestaan er bezwaren tegen de te smalle basis waarop de groep ,,'t Gravensteen" is georganiseerd. Toezegging voor verbreding van die Advertentie basis is, naar het oordeel van het kollege, niet nagekomen. B. en w. zijn verder van mening dat het gebouw 't Gravensteen niet permanent uit handen dient te wor den gegeven aan een zeer bepaalde en wat eenzijdige gerichte groepe ring. Het kollege zegt overigens wel be reid te zijn, onder bepaalde voor waarde, voor deze groepering mee te werken aan bepaalde tentoonstellin gen. In het subsidieverzoek deelt de werkgroep mee dat gerekend wordt op een aantal bijdragen van andere instanties tot een bedrag van f 8.250. Het kollege is echter niet overtuigd van een redelijke kans dat deze ver zoeken zullen worden ingewilligd. Bekend is in elk geval dat met de be trekking tot de subsidie van de Sla- venkas tot dusver geen positief be sluit is genomen. Voorts zyn b. en w. niet overtuigd van de juistheid van de geraamde filmkosten. „Wjj vragen ons al', wat dit onderdeel betreft, of het juist ge acht moet worden dat een dergelijk openbaar gebouw kontinu ook in ge bruik moet worden gegeven voor filmvertoningen van uitsluitend een genre Ziejook", aldus het kollege. Voor kosten van foto's en druk werk voor exposities is een bedrag van f 7.000 geraamd. B. en w. zijn van oordeel dat deze post onnodig hoog is opgevoerd. Tenslotte -merkt het kollege op dat de melding' van een personele medewerking onjuist is gebleken. Naar aanleiding van deze bezwa ren komen b. en w. tot het voorstel afwijzend te beschikken op het ver zoek om deze garantie subsidie. en w. Westerschouwen: Begroting 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Ten aanzien van de ingediende be groting zijn b. en w. van mening dat geen rekening is gehouden met per soneelskosten, terwijl het de vraag is of het mogelijk is, uitsluitend met vrijwilligers een dergelijke zaak vol te houden. Verder wordt erop gewe zen dat geen rekening is gehouden met telefoonkosten, en aanleg dan- wel verbetering van de toiletakko- modatie, terwijl bekend is dat zulks als dringende wens van de kommis sie 't Gravensteen naar voren is ge bracht. Het geraamde tekort van f 2.400 voor de zes geplande concerten, acht het kollege aanvechtbaar. Men vraagt zich af of de entreegelden zo als geraamd, ook zullen worden op gebracht. LONDEN, 20-1. De methoden die Britse militairen in het verleden in Noord-Ierland hebben gebruikt om gevangenen te ondervragen, komen neer op marteling. Dit zegt Amnesty International, een organisatie die zich inzet voor poli tieke gevangenen, naar aanleiding van de uitspraak die het Europese hof voor de rechten van de mens deed. Volgens het hof waren de Brit se methoden wel „onmenselijk en vernederend", maar was het geen „marteling". In een verklaring zegt Amnesty dergelijke ondervragingmethoden - door welk land zij ook worden toe gepast - te zullen blijven veroordelen als marteling. Het is voor ons niet mogelijk om de beperkende maatsta ven aan te houden die het hof ge bruikt". HAAMSTEDE, 23-1. Zoals te ver wachten zal de raad van Wester schouwen in de vergadering van woensdag 25 januari gaan praten over het voornemen van de minister om de Kop van Schouwen aan te wij zen als beschermd natuurgebied. B. en w. van Westerschouwen hebben nogal bezwaren tegen dit voornemen en zij delen die uitvoerig aan de raad mee. Tot het gebied, waarvoor de minister van c.r.m. de overweging heeft genomen, horen enkele percelen die eigendom zijn van de gemeente of waarvan de ge meente zakelijk gerechtigde is. Dat zijn de percelen „het vliegveld", dat in gebruik is voor de zweefvlieg- sport; het perceel tussen degemeen- tewerf aan de Burghseweg en de voormalige school aan het Duinweg- Provinciale staten zullen een beslis sing moeten nemen over het stuk weg tussen de Dammenweg en de Kooymansweg waardoor een betere verbinding lussen Renesse en Scha- rendijke wordt bereikt. Provinciale waterstaat heeft hiervoor een ad vies opgesteld en spreekt de voor keur uit voor een tracé dat het meest noordelijk zal lopen. RENESSE, 20-1. De kommissie voor de waterstaat van provinciale staten zal op vrijdag 3 februari gaan vergaderen over de aanleg van liet gedeelte Scharen- dijke-Renesse van de secundaire weg nummer 1. - I I XJ ■'•W - - - rf-f A'-h i Voor dat doel heeft de provinciale waterstaatsdienst een uitgebreide no ta samengesteld. In deze nota komt de dienst tot de konklusie dat het noodzakelijk is dat het gedeelte Dammenweg-Kooymansweg van de secundaire weg nummer één in ieder geval wordt aangelegd. Het voornaamste doel van deze wegaanleg is om een ontlasting van het wegennet in en rond Renesse te bereiken, zodat ingrijpende verbete ring daarvan niet meer nodig is. De weg zal in 1985 in de zomer maanden per etmöal ongeveer elfdui zend motorvoertuigen moeten kun nen verwerken. Deze verkeersstro men, zo vindt prov. waterstaat, kunnen worden afgewerkt op een en- kelbaansweg, waarop geen langzaam verkeer voorkomt. De aansluitingen kunnen gelijkvloers worden uitge voerd, mits bijzondere omstandighe den geen kruisingsvrije oplossing no dig maken. je, dat de bestemming „bedrijfster rein" heeft en dat gebruikt zal wor den voor de uitbreiding van de ge- meentewerf en het perceel achter de ambtswoning van de burgemeester dat de bestemming heeft „agrarisch zonder bebouwing" en dat deels als kweektuin van de gemeente in ge bruik is en deels als weiland. Zonder beperkingen Verder de Beatrixschool en -weide, dat de bestemming „openbare of bij zondere bebouwing" en „tuin" heeft. Het voormalige schoolgebouw is in gebruik bij het Rode Kruis en de Stichting Peuterspeelzaal Haamste de; de Beatrixweide fungeert als evenemententerrein. Ook op de lijst van het ministerie staat het terrein van de ijsbaan aan de Laone, dat in erfpacht is bij de gemeente en dat de bestemming „re- kreatiepark" heeft. In de winter maanden wordt dit terrein onder wa ter gezet en als ijsbaan gebruikt. Het kollege van b. en w. vindt nu, dat deze percelen niet voor een aan wijzing als beschermd natuurgebied in aanmerking komen en dat liet be staande gebruik zonder beperkingen mogelijk moet blijven. Daarom stelt het kollege de raad voor om ten aan zien van de voorgenomen aanwijzing van deze percelen een afwijzend standpunt in te nemen en Gedepu teerde Staten hiervan in kennis te stellen. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag werd in het „Huis van Nassau" voor de eerste maal een vogelruilbeurs ge organiseerd door de vogelverenigin gen „Zang en Kleur" uit Zierikzee en „De Schouwse Zanger" uit Bur gh/Haamstede. Vele vogellief hebbers maakten van de gelegen heid gebruik wat variatie in hun vogelrassen aan te brengen. De bei de verenigingen kwamen op het idee deze beurs te organiseren en zodoende te voorkomen dat de vo gelliefhebbers zich tot opkopers moeten wenden. Gezien het grote sukses zal de vogelruilbeurs volgend jaar worden herhaald. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Voorkeu -&M Drie trace's zijn onderzocht, die voldoen aan dc gestelde eisen, dat aangesloten wordt op de Dammen weg ter plaatse van de al bestaande aansluiting. Verder zal het tracé tus sen Haamstede en Renesse in princi pe de Lage Zoom moeten volgen. Aan dc meest noordelijke variant is de voorkeur gegeven. Hieraan zijn de minste bezwaren en de meeste voor delen verbonden. Aansluitingen moeten worden ge maakt bij de Kooymansweg, de Stoofweg en de Dammenweg. Dc aansluiting Stoofweg moet direkt worden uitgerust met een verkeers- liehtcninstallatie. Voor het optimaal funktioncren van de weg is het ook (Vervolg pag. 2) Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel.01114-1373 Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De hoogste opgave van alle kunsten is, het besef bij te brengen van een hogere waar heid. Goethe WW 2EQT VI bilt MOSKOU. De Sovjet-Unie is er zondag in geslaagd een onbemande bevoorradingscapsule vast te koppe len aan haar ruimtelaboratorium Saljoet 6. De capsule. Vooruitgang 1 genaamd, was naar de Saljoet ge stuurd om de bemanning van de So- joez 26 van nieuwe voorraden te voorzien. De koppeling vormt een nieuwe fase in het Russische ruimte vaartprogram. Het is nu mogelijk kosmonauten langduriger aan boord van een ruimtelaboratorium te hou den en ze te bevoorraden door mid del van bemande of onbemande ruimtevaartuigen. Verwachting tot dinsdagavond: Enige tijd regen Veel bewolking met enige tijd re gen; later ook enkele verspreide op klaringen; vrij krachtige tot harde wind. eerst zuidelijk, later ruimend naar zuidwest tot west; minimum temperaturen omstreeks 2 graden, maxima ongeveer 5 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon 0 tot 4 Min.-temperatuur: omstreeks 3 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 jan. Zon op 8.32, on der 17.12 Maan op 17.51, onder 8.06 Volle maan: 24 jan. (8.56) HOOG- EN LA AG WATER 24 jan. Hoogwater 3.29 15.49 Laagwater 9 18 21.20 LUXEMBURG. Hot Europees parlement meent dat zowel de re geringen der negen landen van de Europese Gemeenschap, als de E.E.G.-ministerraad en de Europese Commissie, hel dagelijks bestuur van de Gemeenschap, niet voldoen de doen om de milieuverontreini ging te bestrijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1