DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER CAMBODJA: HISTORISCHE HAAT OVERLEEFT REVOLUTIES Protest van Europees Parlement Indonesiër waarschuwt voor bloedbad F-16 misschien verkeerde aankoop VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET Beschikbare televisiezendtijd langer over de dag verdelen 7 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Mangaanknol bezit kostbaar metaal V.U.-studenten verontwaardigd Vergassen van steenkool nodig Delegatie Geref. Kerken praat over rassenproblemen ZIERIKZEESCÏIË NIEUWSBODE Vrijdag 2ö januari 1978 Nr, 22239 Donderdag 26 januari, 20.50 uur, Nederland 1: TV-privè. In de nieuwe opzet van deze praatshow zien wij na vele jaren Sjoukje Dijkstra weer eens terug. Dat de socialistische broederlan den Cambodja en Vietnam heftig met elkaar overhoop liggen toont slechts aan dat door de revolutie de historie niet vergeten wordt. Offi cieel gaat het om een stuk territoir, de Papegaaiebek, die insteekt in het Vietnamese gebied. Maar de onder toon is dezelfde rivaliteit die al sinds vele eeuwen de betrekkingen tussen Cambodjanen en Vietname- zen heeft verziekt. Hoe rood de Khmers van Cambodja ook zijn, ze voelen zich ivel degelijk de nazaten van het trotse keizerrijk dat eens vrijwel heel het schiereiland Ach- ter-lndië beheerste. Geleidelijk aan verviel het keizerrijk intern en het had twee buren die daarvan dank baar gebruik maakten. Aan de ene kant Thailand dat suksessievelijk provincies inpikte en aan de andere kant de enigszins sluipende an nexatie door Vietnamezen. In dat geval was het zo dat eerst de Viet namezen kwamen en geleidelijk de Cambodjanen verdrongen, waarna het gebied officieel ook onderdeel werd van wat toen Annam heette. De Annamese heerschappij is trou wens ook wel tot het hele gebied r>an Cambodja - minus de buit van Thailand - uitgebreid geweest. Re sultaat onder meer dat bij de Cam bodjanen de Vietnamezen niet be paald geliefd waren. Dat werd er niet beter op toen de Fransen het gebied koloniseerden. Wel zagen de Fransen kans Thailand te dwingen geroofde provincies terug te geven, maar de Vietnamezen vormden het kader van het Franse bestuursappa raat. Bovendien gingen de Vietna mezen meer en meer de kleinhandel beheersen. Net als de Chinezen in veie Aziatische landen en bijvoor beeld de Indiërs in Afrika ontstond daaruit een regelrechte haat. Die haat bleef ook bestaan nadat de kommunislische guerrilla zich ontwikkelde, allereerst in Vietnam dat jarenlang bloedige strijd voerde om te komen tot hereniging van het noorden en het zuiden. Cambodja onder Sihanouk was er ook aller minst op gebrand om veel hulp te geven aan de Vietcongstryders; wat het deed moest het wel doen onder pressie. En zelfs toen aan het eind van de Vietnamese oorlog het be wind in Phnom Penh ineenzeeg en de weg vrij kwam voor de kommu- nistische Rode Khmerwas de rela tie met de Vietnamezen tamelijk koel. Wat de Cambodjanen vooral tegenstond was dat het derde land van het vroegere Franse Achter-In- dié, Laos, met Vietnam verdragen sloot die het vrijwel tot een mario net der Vietnamezen maakt. Derge lijke verdragen wenste Cambodja in geen geval te sluiten. Vanuit Cam bodjaanse visie heeft dit alles er te veel van dat Vietnam ernaar streeft om de nieuwe grote macht van het schiereiland te worden. Noodsprong Omgekeerd leeft er onder de Viet namezen ook weinig liefde voor hun kommunistische buur. Men herin nert zich bijvoorbeeld maar al te goed hoe na het verjagen van Siha nouk door de toenmalige diktator Lon Nol voor korte tijd een kam- pagne tegen de Vietnamese Cam bodjanen werd opgezet waarbij ve len werden vermoord en anderen zich slechts konden redden door bij hun vlucht alles in de steek te laten. LUXEMBURG, 19-1. Het Europees parlement heeft donderdag in Luxemburg de negen regeringen van de Europese Gemeenschap en de voorzitters van de EEG-ministerraad en de Europese Commissie gevraagd onmiddellijk gezamenlijke stappen te nemen voor vrijlating van alle poli tieke gevangenen in Chili. Hij deed dit op initiatief van de leider van de christen-democratische fra'ktie, de Westduitser Egon Klepsch naar aanleiding van de deportatie van veertien Chileense christen-de mocraten naar een onherbergzaam gebied in Zuid-Chili. Het parlement protesteerde „met kracht" tegen deze „nieuwe en van willekeur getuigen de" arrestaties en deportaties. Er waren weliswaar Vietnamese troepen gekomen om de Rode Khmer te helpen Lon Nol iveer te verjagen, bondgenoten dus, maar de oude aversie bleef ook toen bestaan. Was die hulp zo belangeloos? Geen Cambodjaan die het geloofde - de heren helpers werden bedankt als ze maar gauw weer inrukten. Het was wellicht ook van de weerom stuit dat de Cambodjanen zich hechter bij de Chinezen voegden toen de Vietnamezen een veel zelf standiger koers gingen varen waar bij ze zowel van Russen als Chine zen geld en goede raad aannamen maar zelf wel uitmaakten wat ze zouden doen, waarbij het takti-sch het best werd geacht tegen de Rus sen net iets vriendelijker te doen dan tegen de Chinezen - dat lokt meer Chinese concessies uit en hoe loerder de grote pottenkijker iveg is des te beter. De vraag is natuurlijk of China zin zal hebben zijn macht als middel tot overreding tegen de Vietname zen te gebruiken. In Peking huldigt men het principe, ivaaraan men zich in de praktijk aardig houdt, dat de revolutie een zaak van de volken zelf is en dat elke inmenging tot het hoognodige beperkt moet blijven. Daarvan profiteren bijvoorbeeld ook de Noordkoreaanse machthebbers tot wie de Cambodjanen ook een oproep tot hulp hebben gericht. Of Noord-Korea echter zin heeft zo ver van huis een revolutie te gaan steu nen is des te meer de vraag omdat het zelf ook nog volop konflikten heeft met Zuid-Korea. Uiteindelijk ziet het ernaar uit dat Cambodja te gen zijn zin toch wel ingelijfd wordt in het Vietnamese machtsblok. Waarbij zich dan het merkwaardige feit voordoet dat de befaamde domi no-theorie juist blijkt - de leer dat na de val van Zuid-Vietnam telkens de volgende staat zou vallen. Al leen: men dacht dat Thailand, Ma leisië enz. als dominostenen zouden omvallenmaar het lijken vooreerst de zwakste kommunistische landen te zijn die tuimelen. JAKARTA, 20-1. Een invloedrijke Indonesische studentenleider heeft de regering gewaarschuwd voor een bloedbad als president Soeharto in maart wordt herkozen. „Wij 'betreuren dat wij de presi dent gisteren niet 'konden, feliciteren. Hij 'had beter een herbenoeming kunnen afwijzen, omdat wij vrezen dat er een bloedbad komt indien hij herkozen wordt", zo zei Loekman Hakim, voorzitter van de studenten raad van de Indonesische universi teit. Hij zei dat de studenten tot de konklusie zijn gekomen dat de sleu tel voor verbeteringen in Indonesië een verandering in het nationale lei derschap is. LUXEMBURG, 20-1. Nederland, België en Denemarken hadden uit politieke, commerciële en technolo gische overwegingen niet de F-16, maar de Franse Mirage straaljager moeten kopen. Bovendien hadden zij, toen zij toch besloten het Amerikaanse toestel aan te schaffen, op z'n minst moeten be dingen dat in ruil de hoge Ameri kaanse douanetarieven op Europees defensiematerieel werden verlaagd of afgeschaft, aldus de Engelse conser vatieve afgevaardigde Tom Norman- ton, dinsdag in 'het Europees parle ment in Luxem/burg. In Amerika geldt voor de Mirage een douaneta rief van 50 procent, maar de Ameri kaanse onderdelen van de F-16 ko men rechtenvrij de gemeenschappe lijke markt binnen. VLAARDINGEN, 20-1. Mangaan- knollen, die zich op de bodem van de oceanen bevinden, vormen een vry- wel niet uit te putten voorraad kost bare metalen. Het is te verwachten dat hieruit aan 'het eind van deze eeuw ongeveer vijftig procent van de wereldbehoef- \e aan kobalt, twintig procent- van die aan nikkel en anderhalf procent van die'aan ikoper gedekt kan wor den. Daarvoor is nodig dat er jaar lijks vijftien miljoen ton knollen naar 'boven worden gehaald. Alleen in de Stille Oceaan, zo hebben de ge ologen 'berekend, komt er door aan groei van de knollen jaarlijks zo'n tien miljoen ton. AMSTERDAM, 20-1. By de stu denten van de Vrije Universiteit in Amsterdam heerst verontwaardiging over de beslissing van het kollege van bestuur om deel te nemen aan een studiekonferentie waarop ook de universiteit van Zuid-Afrika verte genwoordigd zal zyn. De studentenvakbond van de VU zal een, aktie starten om ,te 'bewerk stelligen dat de VU geen delegatie stuur naar de Internationale konfe- rentie van christelijke hoger onder wijsinstellingen, die in augustus ge houden wordt in het Amerikaanse Grand Rapids. Aan deze konferentie nemen een. 25-tal Zuidafrikaanse on derwijsinstellingen deel, waaronder de PotChefstixx>muniversiteit. De rest van (het gezelschap bestaat uit vertegenwoordigers van het hoger onderwijs1 uit Zuid-Korea, Indone sië, Argentinië en Chili. UTRECHT, 20-1. Er moet in ons land zo spoedig mogelijk worden be gonnen met het vergassen van steen kool ten behoeve van de openbare gasvoorziening. Dit is donderdag onderstreept op een symposium in Utrecht, belegd door de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederlang (Ve- gin). De plaatsvervangend direkteur van de Nederlandse Energie Ont wikkelingsmaatschappij (NEOM), dr. D. B. J'oChems, zei, dat zo spoedig mogelijk met 'het 'bouwen van de eerste installaties voor kolenvergas- sing dient te worden begonnen. De Eemsmond komt daarvoor het eerste als vestigingsplaats in aanmerking. Omstreeks 1985 zal een. verwerkings-, kapaciteit van zeker twee miljoen ton per jaar moeten zijn bereikt. Met het óog op een zo optimaal mogelijke besparing op 'het verbruik van het eigen Nederlandse aardgas zal deze kapaciteit daarna ieder jaar regel matig imoeten worden opgevoerd, hetgeen een uitbreiding van de'ver- werkingssmogelij'kiheden met een an derhalf miljoen ton kolen per jaar zal inhouden. Omstreeks het jaar 2000 zal jaariijiks ongeveer twintig miljoen ton kolen moeten worden verwerkt. JOHANNESBURG, 20-1. De dele gatie van de Gereformeerde Kerken die een bezoek aan Zuid-Afrika brengt, heeft woensdag een gesprek over de rassenproblematiek gevoerd met de Zuidafrikaanse Raad van Kerken (waarvan de blanke Neder- duits-Gereformeerde Kerk geen deel uitmaakt). Een aanbod van de leider van de Nederlandse delegatie, synodepcrae- ses ds. C. Mak, om met name over de kwestie van de rassenverhoudingen als raden van kerken een overleg te openen werd door de Zuidafrikaanse raad van kerken in welwillende overweging genomen. Als de Zuidafrikaanse raad ermee akkoord gaat, dan is het volgens ds. Mak denkbaar dat b.v. een delegatie uit Zuid-Afrika en een uit Neder land van de resp. raden van kerken eLkaar ergens zullen ontmoeten. Waar dat dan zal zijn zal nader moe ten worden bepaald. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NIJMEGEN. Woensdag is in Nij- megen een medisch centrum voor homeopathie en acupunctuur ge opend, waar artsen en semi-artsen zich kunnen bekwamen in deze ge neeswijzen. De opleiding^ die jaar lijks aan twintig artsen zal worden gegeven, heeft de instemming van de Nederlandse artsen-acupunctuur vereniging en de Vereniging van homeopathische geneesheren in Ne derland. ROTTERDAM. Twee derde-jaars studentes, Greta Noorderwier en Connie 't Hart, zijn op de Erasmus- universiteit in Rotterdam een aktie begonnen tegen het „nodeloos" ge bruik van proefdieren. Jaarlijks worden er op de medische faculteit van de E.U.R. zo'n 42.000 proefdie ren gedood, waarvan 41.000 ratten en muizen en duizend grotere die ren. zoals apen. honden, katten, varkens en konijnen. Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 22 JANUARI NED. I: In de namiddag de derde uit een serie van vijf Vespers van uit de Hervormde kerk te Beets. Het thema luidt: De nabijheid van het koninkrijk. De vooravond zet het religiues aspekt voort in Cantate domino waarin geestelijke liederen worden gezongen uit de zestiende eeuw en later, uitgevoerd door het Oosterhouts Kamerkoor. Reizen HILVERSUM, 20-1. Direkteur-te- levisie van de KRO, Richard Schoonhoven heeft een plan ontwik- Leid óm de beschikbare televisie zendtijd dusdanig te verdelen dat er langer naar de televisie kan worden gekeken- Zijn voorstel is op het ene net 's middags al om vyf uur te be ginnen en het andere net tot midder nacht te laten doorgaan. ~Dan zou evenals in andere landen ook hier gedurende een groter deel van. de dag een volwaardig program ma kunnen worden gebracht. Schoonhoven is tc$ zijn plan ge komen omdat uitbreiding van de huidige televisiezendtijd een. forse stijging van de kijkgelden zou mee brengen, waartegen hoogstwaar schijnlijk veel bezwaren geopperd zuilen worden. Bij de nieuwe inde- DEN HAAG. De centrale direktie van de P.T.T. wordt naar Gronin gen verplaatst. Het besluit hiertoe dient te worden uitgevoerd, naar het ministerie van verkeer en wa terstaat woensdag heeft meege deeld. door G. FRANSSEN „Logisch," verklaart Van Halver dingen, „want ik weet zeker, dat zijn naam niet op de lijst der invité's voorkwam. Noch op die van van middag, evenmin op die voor deze avond." „Dan is er één mogelijkheid," meende de adjunkt, „dat hij namens een genodigde is gekomen. Al is er streng gekontroleerd, je kunt moei lijk vergen, dat iedere bezoeker zich ook nog eens legitimeert, nietwaar?" Van Halverdingen moest toege ven, dat dit onmogelijk was. „Dank je voor de moeite. Morgen alle kar- thotheken en archieven kontroleren of zijn naam ergens in voorkomt." „Maak ik in orde," beloofde Van Maaien. Enkele minuten later gaf Van Halverdingen nog een paar instruk- ties aan de bedrijfspolilie. „Alles terdege inspekteren, met z'n tweeën binnen en met de honden buiten de gebouwen. Niets aan het toeval overlaten. Er zijn vandaag zoveel mensen geweest, waardoor een ze ker risiko is ontstaan. Als het nodig is, waarschuw je de plaatselijke po litie en als jullie het belangrijk ge noeg vinden, bel je mij maar. Ik ben de rest van de avond thuis." Wenkel, chef van de bedrijfspoli- tie, salueerde. „Komt in orde, me neer, zonder mankeren. U hebt toch geen bepaalde vermoedens?" Van Halverdingen dacht na, alvo rens antwoord te geven. „Niet di- rekt. Er was vanavond iemand, die persoonlijk althans geen uitnodiging had ontvangen. Mogelijk, dat hij iets of iemand vertegenwoordigde, dat zullen we morgen proberen uit te zoeken. Misschien betekent het niets, maar het is ondanks wel de moeite waard vanavond en van nacht extra op te letten." „Daar kunt u van opaan, meneer. Desnoods blijf ik zelf." „Dank je, Wenkel. En breng mijn dank over voor alles, wat je mensen door het verleden is de titel van een dokumentaire over de Maya-kui tuur in Midden-Amerika, daterend uit de jaren 250-900 na Chr. Naast oudheidkundige beelden, valt ook de natuur filmisch niet te versmaden. Kick Stokhuysen gaat wat dieper op die natuur in met zijn spelprogram- ma Ja, natuurlijk, waarin elke kan didaat zijn specialisme op één as- pekt uit de natuur heeft gevonden. In Ander nieuws aandacht voor kolonel A. M. Bosshardt, over haar zelf en over haar werk bij het Leger des Heils. NED. II: De laatste aflevering ling, waarbij het net dat om vijf uur begint oök al om tien uur zou moeten stoppen, zou het mogelijk zijn niet alleen dagelijks kinderprogramma's op een vroeger tijdstip te brengen maar zou ook een betere coördinatie voor de overige uitzendingen kun nen ontstaan. DEN HAAG. De heer dr. Sytse Faber is gekozen tot vice-voorzitter van het C.D.A., overeenkomstig de procedure waartoe is besloten op het C.D.A.-kongres van 10 decem ber. 1977. Dit heeft het C.D.A. woensdag meegedeeld. ROTTERDAM. Het overschot op de betalingsbalans van de OPEC- landen (organisatie van olie-expor terende landen) wordt kleiner, zo blijkt uit een studie van de Morgan Guaranty Trust Company in New York. Over het afgelopen jaar be draagt het overschot 35 miljard dollar (80,5 miljard gulden), wat drie miljard minder is dan in 1976. Voor dit jaar verwacht Morgan een ver dere daling en wel tot zo'n 28 mil jard dollar. vandaag gedaan hebben in het be lang van het bedrijf, wil je?" „Doe ik, meneer. En ik wens u verder een prettige avond." De rit van het bedrijf in Bosha- gen naar de villa in het belendende forensendorp Tefelingen duurde misschien vijftien minuten. Omdat Ella, zijn vrouw naast hem zat, hield hij zijn snelheid in. Overigens, het grootste stuk van de fabriek naar huis lag in de vijftig kilome- terzóne, dus was het verstandig zich te beheersen. Slechts een kleine drie kilometer lange straatweg was vrij, wat inhield, dat je er zo ongeveer honderd kon rijden, want er was al tijd veel verkeer op deze route. Maar als hij het 's morgens zo op zijn heupen had, reed Van Halver dingen op de inhaalbaan en zeker ver over de honderd. De politie, zo wel van Tefelingen als van Bosha- gen kende de grote Chevrolet van direkteur Van Halverdingen en ze knepen daarom maar een oogje dicht, als hij weer eens met te grote snelheid door stad en dreef reed, gedachtig aan het spreekwoord, dat het met grote heren soms kwaad kersen eten is. Tijdens de rit naar huis werd er nauwelijks gesproken. Mevrouw Van Halverdingen vroeg nog een keer: „Weet je «al, hoe die Bronsa er in gekomen is?" Waarop de man ge antwoord had: „Het wordt morgen onderzocht. Waarschijnlijk verte genwoordigt hij een instantie of een bedrijf. Daar komen wc nog wel achter." Pas dicht bij huis. informeerde de vrouw: „Waar is onze Claire eigen lijk gebleven?" Schouderophalend veronderstelde haar man: „Waarschijnlijk met haar broer meegereden." In huis was er behoefte aan kof fie. Van Halverdingen ging in zijn stoel zitten en nam hel avondblad van De Christenen belandt in de twintigste eeuw en stelt onmiddel lijk de vraag De Godloze Staal? Vervolgens Sprekershoek, Studio Sport deel 1 en Van gewest tot ge west. In Kijken naar kinderen, aan dacht voor de driejarige Ermine die slaande ruzie krijgt mei haar vriendinnetje. Na Sesamstraat voor de kinderen, Horizon voor de gro teren. Onderwerpen in deze popu- lairwetenschappelijke rubriek zijn: De Euroijese weer satelliet, de nieu we planeet van ons zonnestelsel, brandbaar gas uit landbouwafval en een alternatief voor gipsverband. Na Studio Sport deel 2 zet de VPRO de uitzending voort met een afleve ring van Mary Hartman, Mary Hartman. Samen met Loretta stelt Mary haar levensdoel vast: kom- munikatie voor beter begrip. Ten slotte de derde editie van de serie over het Engels socialisme Days of hope. ZONDAG 22 JANUARI NED. I: 11.00 Eucharistieviering 16.00 Teleac; 17.00 Vesper; 18.15 Te- leac; 18.50 Paspoort; 19.00 Nieuws; 19.05 Cantate Domino; 19.40 Reizen door het verleden; 20.30 Ja, natuur lijk; 22.00 Ander nieuws; 22.35 Journaal. NED. 11: 16.00 Nieuws; 16.02 De Christenen; 16.55 Sprekershoek; 17.10 Studio Sport; 17.55 Van ge west tot gewest; 18.10 Kijken naar kinderen; 18.25 Sesamstraat; 18.50 Horizon; 19.20 Studio Sport; 20.30 Nieuws; 20.35 Mary Hartman; 21.05 Days of Hope; 22.15 Journaal. MAANDAG 23 JANUARI NED. I: Na de film Paratroopers komt de VARA opnieuw met een Israëlische produktie. Dit keer is het de speelfilm Halfom heuvel zwijgt. In deze komische film staat de verhouding Israël-Egypte cen traal. Na V AR A-visie volgt het eer ste deel van de dertiendelige serie over de brave soldaat Schwejk. De Tsjechische schrijver Hasek, heeft deze soldaat ontworpen om de spot te drijven met de Oostenrijk-Hon gaarse monarchie. In deze eerste af levering wordt Schwejk tot staats gevaarlijke uitspraken gedwongen, gearresteerd en wegens zwakzin nigheid vrijgelaten. Daarna de tweede show van Neerlands Hoop Interieur die chit keer als thema draagt De vrouw als medemens. NED. II: Na de gebruikelijke kat- en-muis ruzies tussen Tom en Jerry volgt een schatgraversavontuur van de vaderlandse Laurel en Hardy, of tewel Peppi en Kokki. In de twaalf de aflevering van De Kris Pusaka nadert de tweekamp tussen Sudjono en Tijger. Na het nieuwsbulletin de tweede aflevering van Dagboek van een herdershond. De kapelaan wordt eerst met wantrouwige ogen bekeken, vooral wanneer hij zich zelf herdershond noemt. In Sanford en Zoon moet Fred weer konkurre- ren met Julio, die een handel in tweedehands auto-onderdelen is be gonnen met Lamot. Afgunstig be denkt Fred een list. Tot bestuit van de uitzending Brandpunt en Gelo ven op maandag. MAANDAG 23 JANUARI NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 18.30 Teleac; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Halfom heuvel zwijgt; 20.35 VARA-visie; 21.35 Journaal; 21.50 De brave soldaat Schwejk; 22.50 De vrouw als mede mens; 23.40 Vacaturebank; 23.45 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Tom Jerry; 19.10 Peppi en Kokki; 19.25 De kris Pu saka; 20.00 Journaal; 20.25 Dag boek van een herdershond; 21.20 Sanford en zoon; 21.45 Brandpunt; 22.25 Geloven op maandag22.55 Journaal. 4 ter hand. Nee, nog niets over de open dag vanwege de ingebruikne ming van het vernieuwde lab. Kon ook nauwelijks. Morgen staat alles wel in behoorlijke opmaak vermeld. Waarschijnlijk met zijn foto erbij, want er waren verscheidene foto's gemaakt tijdens de receptie. Van Halverdingen verdiepte zich nu in het wereldnieuws en knikte enkel, toen het meisje de kop koffie bij hem neerzette. Ella was naar boven gegaan om zich wat te verfrissen en op te knappen. Om na een poosje weer beneden te komen, waar ze de televisie aanzette. „Zou er in het journaal nog wat over je receptie staan?" vroeg ze. Hij keek haar even aan, schouder ophalend. „Er is druk gefilmd, maar of het voor de televisie was, weet ik niet. Ik kan me niet herinneren, dat er iemand van een of andere om roep vragen heeft gesteld. Wel van de kranten." „Herkende jij die vent niet? Het was Purmer, die jou verleden jaar zo afgemaakt heeft in verband met de milieuverontreiniging." „Natuurlijk herkende ik hem. Na derhand heeft de hoofdredakteur zijn verontschuldiging erover aange boden, want je weet, hoe dat tegen woordig bij de kranten gaat: de hoofdredakteur is enkel nog een or nament: de redakteuren maken de dienst uit en als er daardoor pro blemen ontstaan en er iemand wordt ontslagen, dreigt men met staking of bezetting. Wij mogen blij zijn, dal er in ons bedrijf in dit opzicht nooit moeilijkheden zijn geweest. Een be drijfsbezetting bij Pharmolin bij voorbeeld zou ruïneuze gevolgen kunnen hebben." Na de koffie schonk hij zich een borrel in, op zijn horloge kijkend en vroeg aan zijn vrouw: ..Enig idee. waarheen Alf is gereden?" (wordt vervolgd) Advertentie I Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (011 10) 2255, na kantoortijd (01119) 660. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7