Speeltuinvereniging houdt een carnavalsfeest voor de jeugd Groei suikerbieten verrassend veel hoger dan werd verwacht Vlissingen houdt met Schelde open verbinding Bindende arbitrage niet aan orde in zuivel-c.a.o. Verkoop van Attican Unity „F/i/sen" Ook in de uitverkoop. Iedereen welkom Heskes STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 20 januari 1978 Nr. 22239 3 Niet alleen de jeugd van Malta zal hier aan mee kunnen doen, maar ook alle andere kinderen tot twaalf jaar uit Zierikzee en verder van heel Schouwen-Duiveland. Zelfs logé's van elders zijn welkom bij dit ge beuren. Om de echte carnavalssfeer er in te brengen komt er een echte prins Carnaval op bezoek op zater dagmiddag 4 februari van twee tot half vijf. Muziek Het feest zal plaats vinden in de Concertzaal, die helemaal versierd wordt door Hans Lindhout van speelgoedhuis Verhage. De Grutte- pikkers, een boerenkapel uit Zonne- maire, zal de stemming erin bren gen en verder de drive-in discotheek „Disco Sound Section" met de' d.j.'s Peter en Henk. En week van te voren, en wel op zaterdag 28 januari, zal al een kaar- tenvoorverkoop gehouden worden van tien tot half twaalf bij de Con certzaal. De kaarten kosten twee gulden. Verkleed De bedoeling is dat de middag springend, dansend, hossend en zin gend wordt doorgebracht en dat na tuurlijk iedereen verkleed is. Zo ori gineel en caravalesk mogelijk. De EHBO en de brandweer hebben hun medewerking toegezegd, om het zekere voor het onzekere te nemen. Feestavond V.O.O. Op vrijdagavond 27 januari a.s. hoopt de afdeling „Duiveland" van de vereniging voor Openbaar Onder wijs (VOO) haar jaarlijkse feest- en toneelavond te houden in de zaal van het nieuwe Dorpshuis aan de Sint Joostdijk alhier. Wegens gebrek aan behoorlijke zaalaccommodatie- heeft deze gebruikelijke avond landen tijd geen doorgang kunnen vinden. Na afloop van de toneelvoorstelling wil men nog enige tijd gezellig bijéén blijven in het gebouw. Dansavond Op zaterdagavond 21 januari a.s. zal een dansavond gehouden worden in de zaal van Cafétaria: „Neffen d'Eule" van de heer Adriaan Dorst. Voor de eerste maal zal de dansmu ziek gegeven worden door het z.g. „Delta-Duo" uit Bruinisse. BRUINISSE Oud papier Zaterdag aanstaande wordt weer oud papier opgehaald voor de „M'bu- ma". Gebundeld gereed zetten, be vordert een vlotte afvoer. Christinastraat 40 Haamstede Voor telefonische afspraak: tel. (01115) 2548 S,J UTRECHT, 19-1. De werk nemers in de zuivel zullen hun voorstel om te komen tot een bindende arbitrage bij ernstige meningsverschillen tus sen werkgevers en werknemers niet op tafel brengen bij de komende on- derhandedlingen over de zuivel-cao. Zij hebben hiertoe besloten gezien de heftige rea'kties van vakbondszij de op het voorstel. De onderhande lingen over de zuivel-cao beginnen volgende maand. Voorzitter O. Schelling van de Voe dingsbonden FNV zei dat donderdag in Utrecht cp een vergadering van de vakgroep zuivel. Zoals bekend leidden de cao-onderhandelingen in de zuivel het vorig voorjaar tot diep gaande konflikten tussen werkne mers en werkgevers. Uiteindelijk be sliste de president, van de rechtbank in Utrecht in kort geding, dat de werknemers in de zuivel niet moch ten staken. Er werd een afkoelings periode afgekondigd. VLISSINGEN, 20-1. Op maandag 6 februari om 14.00 uur zal burge meester Westerkont van Vlissingen het wrak van de Griekse vracht vaarder Attican Unity bij openbare inschrijving verkopen. Zoals bekend lag dit vrachtschip in augustus gedurende meer dan een week wiet een lading van onder meer chemicaliën brandend voor het strand van Cadzand-Bad. Het wrak van de Griek (in 1957 gebouwd) is circa 145 meter lang, 19 meter breed en steekt zeven meter diep. Met het wrak worden tevens ver kocht een sloep, circa 600 ton bun kerolie en ongeveer 240 ton fiber. Naast het wrak is het ook mogelijk afzonderlijk in te schrijven op een partij schroot, een klipanker, een stuurrad, een scheepsbel en een ko peren kap voor het kompas. De At tican Unity is door de brand aan bcord nog slechts geschikt voor de sloop. KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND AMSTERDAM. De bijna 14 mil- joen Nederlanders beschikken thans over ruim 9,5 miljoen fietsen. Vol gens voorlopige cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek werden in 1977 in ons land bijna 1,4 miljoen fietsen verkocht, bijna 200.000 meer als in 1976. Deze cijfers heeft de Stichting Fiets woensdag bekend gemaakt. DEVENTER. AKZO Chemie gaat de citroenzuurfabriek in Deventer op zo kort mogelijk termijn sluiten waardoor veertig arbeidsplaatsen verloren gaan. Al in 1976 werd be gonnen met de afbouw van de ci troenzuurfabriek omdat de afzet mogelijkheden beperkt waren en het produktieproces verouderd en daardoor te kostbaar. UTRECHT. De Utrechtse recher che hoopt via de gerechtelijke sectie wat wijzer te worden over de ma nier waarop woensdag de 54-jarige weduwe mevrouw J. Donk-Noord berger uit Utrecht om het leven is gekomen. De vrouw werd woens dagavond in haar woning in De Krugerstraat levenloos aangetrof fen door haar overbuurman. Over dekt met brandwonden zat ze in een stoel in de achterkamer. DEN HAAG. De minister van landbouw en visserij, mr. A. van der Stee, heeft de bijdragen ter verbete ring van de binnenvisserij voor het visseizoen 1 juni 1978 tot 31 mei 1979 vastgesteld op: twaalf gulden voor de grote visakte, zes gulden voor de kleine visakte en vier gulden voor het vissen met één gewone hen gel. uit liet buitenland ROME. President Leone van Italië heeft donderdag de demissionaire oremier Andr.eotti opdracht gegeven een nieuwe regering te vormen. An- dreotti's christen-democratisch, min derheidskabinet trad maandag af. Dit was de derde regeling die hij leiddé. CAIRO. De Egyptische militaire woordvoerder heeft donderdagoch tend gezegd dat de Israëlische minis ter van defensie Ezer Weizman, die dag in tegenstelling tot het aanvan kelijke plan niet naar Cairo zal ko men. LISSABON. De Portugese socialis tische partij en het - conservatieve - democratische en sociale centrum hebben donderdagavond een akkoord getekend over de vorming van een nieuwe, door de socialisten geleide regering. President Antonio Eanes heeft Soares naar het Belempaleis ontboden om hem met de vorming van een nieuwe regering te belasten. MAPOETO. Het Rhodesische Na tionalistische Front aanvaardt her vatting van de besprekingen met En geland en stelt voor de Britse onder handelaar David Owen op 26 januari in Malta te ontmoeten. Dit heeft het front donderdag in Mapoeto bekend gemaakt na een konferentie van de leiders Joshua Nkcmo en Robert Moegabe en twee naaste medewer kers. PARAMARIBO. Het Surinaamse parlement heeft de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer uitge nodigd in Paramaribo aanwezig te zijn bij de ingebruikstelling van het carillon dat de Nederlandse Staten- Generaal Suriname heeft geschon ken toen het in november 1975 on afhankelijk werd. LONDEN. President Idi Amin van Oeganda heeft donderdag inter nationale persbureaus uitgenodigd correspondentie te accrediteren in zijn hoofdstad. Maar hij waarschuw de daarbij volgens een bericht van radio Oeganda beluisterd in Londen, voor zogenaamde journalisten die bij terugkeer naar huis verdraaide be richten over Oeganda publiceren. ANKARA. De direkteur-generaal van de Turkse oliemaatschappij (TPAO) heeft donderdag verklaard dat in de zee van Marmara en langs de Turkse kust van de Zwarte Zee belangrijke oliebronnen zijn aange boord. De eerste putten in deze ge bieden zullen in het voorjaar wor den geopend, zo voegde hij eraan toe. KAAPSTAD. Zeshonderd zwarten hebben in stromende regen moeten koken en slapen op een stukje grond buiten de Zuidafrikaanse stad Jo hannesburg, waar eerst hun hutjes stonden. Het huttenkamp werd be gin deze week platgewalst door bull dozers, die in opdracht van de rege ring de zaak moesten opruimen. Advertentie MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft woensdag in een officiële verklaring categorisch ontkend dat Russische militairen zijn betrokken bij de ge vechten in Ethiopië. Wel is het zo dat i Moskou de Ethiopiers steunt met mi-,'9 litair materieel. De verklaring werdJ gepubliceerd door het persbureau| Tass. IAltijd een schilderachtig gezicht: drogende .fuiken aan de Nieuwe Ha ven in Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Het bestuur van de vereniging be sloot daartoe, omdat tpdens de win termaanden weinig aktiviteiten kun nen worden georganiseerd voor dc jeugd. Zoekend naar iets leuks kwam de vereniging toen vanzelf op een carnavalsfeest. Iedereen Een nieuw gezicht in Burgh-Haamstede estheticienne huidverzorging AMSTERDAM, 20-1. Opnieuw heelt de groei van dc suikerbieten in Nederland telers en Centrale Suiker Maatschappij verrast. Werd eind au gustus voor Nederland nog een sui kerproductie van rond de 800.000 ton verwacht, thans wordt voorzien dat er ca. 835.000 ton suiker is ge produceerd, zo blijkt uit het infor matieblad van do CSM. Eind augustus was de opbrengst- verwachting ca. 43 ton bieten per hektare en werd het suikergehalte getaxeerd op 15,5 pet. Maar door de gunstige omstandigheden zijn de bieten uitstekend gegroeid. „Geen enkele deskundige in het wereldje van de suikerbietenverbouw kan zich een jaar herinneren met een zo gro te nagroei", aldus CSM. De landelij ke opbrengst aan bieten zal nu ruim 48 ton per 'hektare bedragen en het suikergehalte ongeveer 15,8 pet. Dit betekent dat er in Nederland in to taal, volgens voorlopige cijfers, ca. 6,38 min. ton bieten zijn gegroeid. Hiervan is ca. 400.000 ton uitgevoerd. Voorzover thans te overzien is, is uit de resterende hoeveelheid ca. 835.000 ton suiker geproduceerd. westersciiouwen Nieuwbouw werkiaamheden Herdenking Het gemeentebestuur van Wester- schouwen zal op 1 februari te 15.00 uur bij het monument te Seroosker- ke een krans leggen. Dit ter nage dachtenis aan alle slachtoffers uit deze gemeente, die bij de ramp op 1 februari 1953 zijn omgekomen. Bij deze eenvoudige plechtigheid zal "niet worden gesproken. In verband met het feit dat de burgemeester in die week afwezig is, zal de krans- legging geschieden door de loco- burgemeester cn wethouder M. J. Steur. RENESSE Verkoop Welfare-arlikclen De afdeling Schouwen (Westhoek) van 'het Nederlandse Rode Kruis zal tijdens het Strao-feest in de kern Renesse op zaterdag 28 januari in het Trefpunt welfare-artikelen ver kopen cn diverse andere attrakties aanbieden. Voorts bestaat er de ge legenheid om in het Trefpunt koffie te drinken. Voor de inwoners van Renesse w het bezoeken van het Van de reeks bungalows die in de Leuvenstraat gebouwd worden in hoofdzaak voor inwoners van de ge meente zijn nu de eerste twee in aanbouw. Die voor de heer B. J. Matthee aan het begin van de straat begint al aardig op te schieten, de woning is wind- en waterdicht en het stucadoorwerk is volop aan de gang. Dc tweede een eindje verder, voor de heer A. Bal Az. is zover dat de kapkonstructie er deze dagen op gezet kon worden. Bouwers van de ze twee bungalows zijn resp. Bouw en Aannemingsbedrijf Capelle-Stou- ten, en Bouw- en Handelsonderne ming fa. Jan P. Boogert alhier. Ver der is nu ook in deze straat de dub bele woning in gebruik genomen door de heren Lodder en Steenpoor- te. Deze werden gebouwd door de firma Deurloo uit Brufnisse. Vervol gens zijn in Leuvenstraat de 16 stuks woningwetwoningen, die door de fa. de Hartogs Bouwbedrijf te Zierikzee- 's Gravendeel worden gebouwd, al een heel eind klaar. Vooral extern zijn ze zo goed als gereed. Binnen moeten dc schilders en de installa teurs er nog aan te pas komen. Het ziet er naar uit dat het niet lang zal duren of de eerste van deze 16 wo ningen zullen worden betrokken. Karnavalssfeer in een Zierikzeese etalage. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 20-1. De speeltuinvereniging „De Molle- nian", die in plan-Malta de Mr. Breetvelt-speeltuiu be heert, gaat dit jaar voor de jeugd een carnavalsfeest organiseren op zaterdag 4 februari. VLISSINGEN, 20-1. De stad Vlis singen bljjft zijn open verbinding met zee houden. Dat kan dankzij een nieuw plan van rijkswaterstaat. Eerst zouden de Vlissingse koopmans- en vissershaven daardoor een dichte hoogwaterkering van de Wester- schclde worden afgesloten. ZIERIKZEE Aanrijding Op de hoek Jannewekken-Lange Nobelstraat ontstond donderdagmid dag te 12.30 uur een botsing tussen een personenauto, bestuurd door v. d. S. uit Dordrecht en een trekleer met oplegger uit Kerkrade, bestuurd door B. Deze laatste meende dat hij, van uit het Jannëwekken komende, niet verder kon en wilde keren. Bij die manoeuvre reed hij achteruit tegen de auto van v. d. S. waarbij lichte schade ontstond aan de personen auto. Vrouwenkontakl P.v.d.A. Het vrouwenkontakt in de P.v. d.A. afdeling Zierikzee houdt woensdag 25 januari haar maande lijkse vergadering in het „Huis van Nassau". Voor tijd: zie agenda. Deze plannen hebben in het verle den tot vele protesten en akties ge leid. Vlissingen heeft namelijk his torische bindingen met de zee. Af sluiting van de havens zou een ern stige aantasting van het historisch karakter van deze stad hebben be tekend. De nieuwe oplossing die Rijkswa terstaat nu bedacht heeft voorziet in de bouw van een sluis in de mond van de vissershaven. Deze haven zou dan als vlucht- en passanten haven voor jachten ingericht kun nen worden. Deze sluis zal in de winter gesloten moeten blijven om onverwachte stormvloeden het hoofd te kunnen bieden. De water kering rond de Koopmanshaven zal tot zeven meter N.A.P. worden op getrokken. Aan de binnenstadzijde wordt hij twee meter lager. Deze waterkering zal in de zes herfst- en wintermaanden met uitneembare houten schotbalken worden ver hoogd tot zeven meter N.A.P. Het plan zal binnen niet al te lange tijd in uitvoering worden genomen, zo heeft de hoofdingenieur-direkteur van de Rijkswaterstaat aan b. en w. van Vlissingen per brief laten we ten. Trefpunt op die middag zeer zeker de moeite waard en de afdeling Schouwen (Westhoek) hoopt, dat men van de geboden gelegenheid dan ook gebruik zal maken. OOSTERLAND

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3