Volgende hulpbrug maand begint bouw over Oosterschelde Vijftien uur posten en een cent goed voor een radio E.G. en China praten over overeenkomst V.S. en de S.U. wijzen eikaars diplomaten uit N.V.V. Schouwen-Duiveland ij met plan van minister aO. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN iMen bepaal meteen uw nieuwe keus. Hard worden en innemen Piano, vleugel of orgel I pCmMLtiICa HUUR met recht van koop L.A.ISTA St. Joostdijk 41 - Oosterland - Tel. (01114) 1495 USH c- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 januari 197» 134stc jaargang Nr. £2239 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1809) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. rn dit nummer: Kindercarnaval in speeltuin DEN HAAG,-20-1. Volgende maand zal een begin ge maakt worden met de konstruktie van de stalen onder bouw van een drie kilometer lange hulpbrug van Schouwen naar het damvak Geul in de monding van de Oosterschelde. BRUSSEL, 20-1. China en de Eu ropese Gemeenschap gaan 30 januari praten over hun eerste handelsover eenkomst, zo is donderdag in Brus sel meegedeeld. Gehoopt wordt dat de overeenkomst al na een week kan worden geparafeerd, aldus een woordvoerder van de Europese Com missie. Hij zei dat dit erop wijst hoeveel belang, China hecht aan het verster ken van zijn banden met de Euro pese Gemeenschap. Er zal worden onderhandeld over een niet-preferen- tiele raamovereenkomst met een looptijd van vijf jaar, die de plaats inneemt van de handelsovereen komst die de EG-lanüen afzonder lijk met China hebben gesloten, al dus de woordvoerder. Deze brug zal de komende jaren nodig zyn om personeel en materieel te vervoeren naar het bouwdok mid den in de Oostcrscheldemonding, waar de pijlers voor de afsluitbare dam zullen worden gebouwd. Kosten brug plus die van een werkhaven: 85 miljoen gulden, aldus woensdag het ministerie van verkeer en water staat. Voor het maken van deze pij'lers zullen in de piekjaren van de 'bedrij vigheid dagelijks ongeveer 1200 man in het bouwdok werkzaam zijn. De tijdelijke brug zal in de loop van dit jaar klaar komen. De brug wordt zo geconstrueerd, dat ze weer elders gebruikt kan wor den. Voor de stalen onderbouw zal 'men onder andere de pylonen gebruiken die aanvankelijk in de Oosterschel- deme nding werden geplaatst voor de kabelbaan toen er nog sprake was van een volledig gesloten dam. Deze pylonen zijn later uit de bodem ver wijderd. Aansluiting Op het vaste land van Schouwen zal de brug aansluiten op de al be staande damaanzet ten zuiden van het dorp Westenschouwen. Op het damvak geuil komt de brug uit bij de nog aan te leggen werkhaven Neeltje Jans. De brug, die een kilometer ten westen van 'het tracé van de Ooster- scheldedam wordt aangelegd, krijgt een rijbaanbreedte van zeven meter. De onderkant van de brug is 11 me ter boven NAP. Om het risico van schade aan brug en varend materieel te voorkomen, zal do brug worden .voorzien van een zware vangkabel. WASHINGTON. 20-1. Het Ameri kaans# ministerie van buitenlandse zaken'a,heeft donderdag bekendge maakt dat de V.S. en de Sowjet- Unie over en weer diplomaten heb ben uitgewezen. De V.S. begonnen met de uil wij zing van een niet met name genoem de Russische ambassadefunktiona- ris wegens „duidelijk ongepaste ac tiviteit", zoails woordvoerder John Trattner het formuleerde. Tral- tner wilde niet zeggen of het «om een geval van spionage ging. De Sowj et-Unie reageerde deze week met de uitwijzing van Donald Kursch, eerste secretaris van de Amerikaanse ambassade in Moskou. Volgens Trattner had Kursch niets onbehoorlijks gedaan en hadden de Russen Kursch allen maar uit ver gelding uitgewezen'. Maar''wi'j" £lrf- len ons ongenoegen hierover laten blijken en een andere Russische funktionaris tot ongewenst persoon verklaren". ZIEKIKZEE, 20-1. De afdeling Schouwen-Duiveland van het NVV is bly met het voornemen van de minister van e.r.m. om de Kop van Schouwen tot beschermd natuurge bied te verklaren. Dat werd meegedeeld tijdens de Advertentie U bent van harte welkom. SCHOUWEN-DUIVELAND, 20-1. De uitverkoop is weer begonnen. En ook al is liet niet meer zo'n spek- takulair gebeuren als in vroeger dagen, toch zijn er op Schouwen-Duiveland nog wel winkeliers, die voor een appel en een ei, een halve of een hele cent iets aan de man brengen. volhouden (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hardworden, innemen, en warme dekens In Burgh was het ook raak dit jaar. Daarzorgdc radio en tv-zaak Rien Kats aan de Burghsc Ring voor stuntwerk. Hij bood in een adverten tie dure radio's en tv's aan voor een halve en een hele cent en apparatuur voor een appel en een ei. De verkoop zou donderdagmorgen om tien uur beginnen. Overmand Woensdagavond meldde zich de eerste gegadigde op de stoep. De heer C. B. uit Alblasserdam, ver blijvende op een camping in de Westhoek, zette zich in een stoel en overlaadde zich met dekens en veel thermosflessen koffie en andere warmteverwekkende dranken. Jam mer dat hij in de nacht bij drie gra den vorst met stoel en al, door slaap overmand, op het trottoir rolde, hetgeen hem een verwonding aan het gezicht opleverde. Snel verband bracht hier uitkomst. Na 15 uren zitten en hangen was hij de eerste die de winkel binnenstapte om de radio in ontvangst te nemen waar de heer Kats nog een paar boxen en een koptelefoon aan toevoegde, alles voor één cent. Hardworden Eveneens woensdagavond om streeks half zes strekte zich de heer H. van Felius op een voor de winkel opgesteld veldbed uit en deze uit Burgh afkomstige persoon werd dus nummer twee. „Hardworden en innemen", zoals hij zei, wa ren twee faktoren die het hem vijftien uren later mogelijk maakten dat hem voor een halfje een splin ternieuwe tv werd overhandigd. Des avonds te tien uur verscheen een stel jeugdige bewoners van Zieri kzee; Henk Kooiman en Edwin v. d. Velde, in de vroege morgen nog gevolgd door Anton van Mou- rik ook uit Zierlkzee. Allen konden voor» ee'n cent of voor een appel en een ei dure apparatuur mee naar huis nemen, maar later waren nog zeer veel anderen in de gelegenheid om voor geringe bedragen zich in de spullen le zetten. De verstijfde buitenliggcrs waren zeer dankbaar voor de spontane me dewerking in hun koud nachtelijk avontuur van café-bar „De West hoek". Om elf uur in de voormiddag toonde de Burghsc Ring weer het normale beeld van altijd. Advertentie Levering, stemmen, onderhoud door geheel Nedertam Dagelijks geopend van 9 -17.30 uur. Vrijdag koopévond van 19 21 uur. Advertentie mmm AUTOMOBIELBEDRIJF W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina. Dealer v. geheel Zeeland van Land/Rover en Range/Rover Na vijftien uur volhouden en een pleister op het hoofd voor een cent een radio. Beloning voor het trouwe posten voor de uitverkoopstunt in Burgh. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) algemene bestuursvergadering van het NVV Schouwen-Duiveland don derdagavond in hotel Van Oppen. De vergadering was van mening dat het tijd wordt dat er paal en perk wordt gesteld aan het slopen van dit na tuurgebied door ontwikeklings- en exploitatiemaatschappijen, enz. I.G.S.D. Het bestuur ging verder akkoord met de instelling van een eilandelijke RWW en WWV-kommissie. De heer B. v. d. Lelie werd hiervoor kandi daat gesteld. Het afdelingsbestuur kan zich niet verenigen met de tijde lijke aanwijzing van de Zierikzeese kommissie, zonder dat overleg is ge pleegd met de andere gemeentelijke kommisies en vakbonden. De afde ling vond het erg goed, dat er twee keer in de week spreekuur gehouden wordt. De afdeling blijft de ont wikkeling van de Intergemeentelijke Sociale Dienst wel kritisch volgen. Leefbaarheid De afdeling Schouwen-Duiveland wil graag medewerking verlenen aan het experiment dat gehouden zal worden om de kleine kernen op Schouwen-Duiveland leefbaarder te maken, zo werd tijdens deze verga dering besloten. Op 13 september zal het NVV hel zestigjarig bestaan gaan vieren. Dit heugelijke feit zal met een feest avond in oktober worden herdacht. De jaarvergadering zal op 20 april worden gehouden. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Vele dingen worden alleen gekocht omdat ze goedkoop of duur zijn. Verwachting tot zaterdagavond: Wisselend bewolkt Eerst enkele opklaringen, later op de dag meer bewolking maar op dc meeste plaatsen nog droog; vannacht weinig wind, minimumtemperaturen om het vriespunt en hier en daar mist; morgen tot matig of vrij krach tig toenemende zuidelijke wind, max. temperaturen ongeveer 4 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperatuur: omstreeks -1 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen g« ldl voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 jan. Zon op 8.30, onder 17.03 Maan op 15.01, onder 6.05 22 jan. Zon op 8.35, onder 17.09 Maan op 15.53, onder 6.50 23 jan. Zon op 8.33. onder 17.11 Maan op 16.50. onder 7.30 Volle maan: 24 jan. (8.56) HOOG- EN LAACWATER 21 jan. 22 jan. 23 jan. Springtij Hoogwater 1.21 13.44 2.12 14.33 2.52 15.13 26 jan. Laagwater 7.29 19.46 8.12 20.21 8.48 20.50 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 20-1. Het KNMI deelt mede: Een depressie op hel midden van dc Atlantische Oceaan trekt oostwaarts. Fronten ervan kunnen zaterdag in de loop van de dag vrij dicht bij ons land komen en moge lijk regen brengen nadat in de nacht van donderdag op vrijdag een fron tale zone met wat regen en natte sneeuw vanuit het zuidwesten over Nederland was getrokken, werd wat onstabiele lucht aangevoerd waarin enkele opklaringen en buien voor kwamen. In West-Europa gingen vrijdagmorgen de barometers flink stijgen, waardoor in de nacht van vrijdag op zaterdag de buiïgheid vrijwel geheel zal worden onder drukt. Ómdat er tevens weinig wind zal zijn. kan de temperatuur nog tot om het vriespunt dalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1