DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER DE ITALIAANSE ZIEKTE KOMT IN CRISISSTADIUM Nederland mag minder vis vangen dan normaal Aktiegroep pleit weer voor een open Oosterschelde BLIK DOOR HET WERELD Prins Claus opent Landbouw-Rai Werknemers van Hoechst het ziekenhuis in Molukse jongeren naar Indonesië Nederlander at 186 eieren r am boer administraties en belastingzaken, economisch advies en begeleiding Wat biedt de BEELDBUIS ZIEllIkZEESCllE NIEUWSBODE Donderdag 19 januari 1978 Nr. 22238 7 Giulio Andreotti heeft lang zijn best gedaan om het leven van het Italiaanse kabinet te rekkenmaar er ions geen redden aan. De premier is uiteraard de mening toegedaan dat het kommunislische (en socia- listiche) dwarsliggerij is geweest die hem het regeren onmogelijk maak te. Maar zelfs dan is hijzelf ook niet geheel van alle schuld vrij te plei ten. Te weinig heeft hij er moeite voor gedaan om met het systeem te breken dat sinds 1945 in de Italiaan se politiek is bedreven, vooral door zijn eigen partij: de Democrazia Cristiana. De regeringen vielen om de haverklap, doorgaans omdat ge- konstateerd werd dat het mis was AMSTERDAM, 19-1. Prins Claus zal 23 januari in Amsterdam de tiende Landbouw-RAI openen, waar 220 exposanten tot en met 28 janua ri vele soorten landbouwmachines laten zien. Op de tentoonstelling, die voor het eerst in 1960 werd gehouden en toen ruim zestigduizend bezoekers trok, worden dit jaar meer dan hon derdduizend bezoekers verwacht, van wie 3.500 uit het buitenland. Volgens de organisatoren, kan over enige jaren de tweehonderdduizend ste landbouwtrekker op de Neder landse velden worden verwacht. In 1960 waren het er ruim tachtigdui zend. De toenemende mechanisatie in de landbouw is volgens de orga nisatoren ook af te lezen aan het aantal melkmachines, waarvan in middels waarschijnlijk de honderd duizendste in gebruik is genomen. In 1960 waren het er ruim 38.000. De tiende Landbouw-RAI beslaat een netto oppervlakte van 33.000 vierkante meter, meer dan twee keer zoveel als de eerste expositie. Be zoekers van de tentoonstelling kun nen gebruik maken van een pendel bus. die gratis de verbinding onder houdt tussen de parkeerplaatsen aan de Europalboulevard en het RAI gebouw. VLISS1NGEN, 16-1. Veertien men sen van de bedryfsschool van Hoechst Holland N.V. in Vlissingen- Oost zün dinsdag in het Academisch ziekenhuis in Utrecht opgenomen Tijdens laswerkzaamheden die dinsdagmorgen in de bedrijüsschool in Vlissingen-O. werden uitgevoerd kwamen schadelijke dampen vrij waardoor vier van de leerlingen on middellijk moest worden opgenomen in 'het ziekenhuis in Goes. Later bleek dat nog eens tien andere in het lokaal aanwezige personen met ademhalingsmoeilijkheden kampten. Ze werden met de vier die al in het ziekenhuis in Goes opgenomen wa ren naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht afgevoerd. met het land en dat er iets pittigs ondernomen moest worden om dit te verhelpen. Maar liever dan de har de geneeswijze toe te passen, hielp het parlement weer een andere ge neesheer in het zadel die zo lang mocht blijven als hg zich onthield van al te hardhandige ingrepen. Wat de Italiaanse ziekte alle gelegenheid gaf steeds verder door te vreten. Die kiezers die hiervan uiteinde lijk de voornaamste dupe waren, hebben dit hoe langer hoe minder geslikt tot bij de laatste verkiezin gen de uitslag zodanig was dat de christendemocraten alleen nog aan de regeringsmacht konden komen doordat de kommunisten het kabi net-Andreotti „gedoogden" - be hoedden het voor de val, zij het wel met enige inspraak als tegenpresta tie. Als het kabinet-Andreotti nu inderdaad de ekonomische proble men vooral en een aantal sociale on gerechtigheden krachtdadig uit de weg had kunnen mimen - met deze kommunlstische hulp - dan was al les waarschijnlijk nog wel even zo gebleven. Maar dat gebeurde niet. En de kommunistisché leider Ber- linguer kreeg het hoe langer hoe meer te kwaad met zijn achterban die protesteerde dat de CPI door dit gedogen mede verantwoordelijk was voor een beleid dat in de verste verte niet leek op ivat de partij en vooral de partijleden wensten. Niet alleen leidde het gedogentot drei gend gerommel binnen de partijge lederen, het maakte de partij ook minder populair. Noodtoestand De CPI geeft niet eens Andreotti persoonlijk de schuld - het gaat ten slotte ook om een noodtoestand die gegroeid is uit jaren van bedenke-, lijk slap beleid. Maar een noodtoe stand eist een noodregering van na tionale eenheid - aldus kommunis ten, socialisten en de kleine repu blikeinse partij. Deze drie met de sociaal-demokraten en de christen- demokraten samen zouden inder daad een grondslag vormen voor een kabinet dat wat kan doen. Het pro bleem is alleen dat de DC zich heeft vastgelegd niet samen met kommu nisten te regeren. Er is wel een deel van de partij dat daartegen niet zul ke principiële bezwaren heeft, maar zelfs deze christendemokraten hebben geen zin hierover hun toch al gehavende partij helemaal te la ten springen. De raag is overigens of de chris- tendemokraten er erg blij mee zijn clat Washington zich geroepen heeft gevoeld te waarschuwen tegen het opnemen van kommunisten in de regerhig. Dat kan men 'dan wel geen inmenging noemen maar het valt 'de Italianen niet kwalijk te nemen dat ze het wel als zodanig opvatten. Dat maakt het er zeker niet makkelijker op om een paar foeven toe te passen waardoor de christendemocraten zonder gezichtsverlies toch met de kommunisten konden samenwerken. Bijvoorbeeld door „onafhankelijke kommunisten" in het kabinet op te nemen, die zogenaamd los van de partij staan. Intussen moet er wel wat gebeuren in Italië. De vete tus sen links en rechts wordt in toene mende mate op straat uitgevochten met geweervuur en bommen, zozeer dat er al enige perioden zijn geweest waarin het sprekend leek alsof er al een halve burgeroorlog woedde. Er is niet zo heel veel voor nódig om daar een hele van te maken. Al was het maar om dit te voorkomen kan Rome het zich niet langer permitte ren voortdurend met lapmiddelen het landbestuur te kalefaten. Europese visserijraad BRUSSEL, 19-1. Nederland zal in 1978 ongeveer 30 pet minder vis mo gen vangen dan het gemiddelde van dc vangstjaren '73-'78. Dat blijkt uit nieuwe voorstellen die Europees landbouwcommissaris, Finn Olav Gundelach, in Brussel in de Europese visserijraad op tafel heeft gelegd. Op het eerste gezicht ziet er dat voor ons land niet best uit, maar er zijn wat lichtpunten. Nederland krijgt nu namelijk meer vis toegewezen dan in de vroegere Gundelach-voorstellen van oktober vorig jaar. Voorts heeft de Europese landbouwcommissaris de verzekering gegeven dat, zodra het haringbe stand in de Noordzee zich weer her steld heeft, Nederlandse haringvis sers weer op een vors aandeel daar van mogen rekenen. Nederland krijgt nu, vergeleken met de oktobervoorstellen, ook meer tong en schol toegewezen. Voorts zullen Nederlandse vissers, in plaats van de oorspronkelijke 27.000 ton makreel, 32.000 ton van die vis mo gen vangen. Ten westen van Schot land on Ierland zullen Nederlandse vissers voorts in plaats van 4.400 ton haring, 7.700 ton van die vis mogen vangen in de Noordzee zal dit jaar in het geheel geen haring gevangen mogen worden). Alleen wat kabeljauw betreft komt Nederland er bekaaider af dan in de oktober-voorstellen was voorzien: 4.000 ton minder. DEN IIAAG, 19-1. Veel Molukse jongeren willen een bezoek brengen aan Indonesië. Het ministerie van c.r.m. heeft de laatste maanden tien. tallen verzoeken gehad van groepen die een studiereis willen maken naar de Molukse eilanden. Met steun van c.r.m. en de Indo nesische regering zullen dit jaar nog zo'n twintig groepen de Molukken kunnen 'bezoeken, schat een woord voerder van c.r.m. Van 'die mogelijkheid hebben be gin deze week zeven jonge Moluk- kers uit het Brabantse Asten gebruik gemaakt. Zij vertrokken zondag naar Indonesië. De groep brengt een be zoek aan Djakarta, Ambon en aan de Kei- en Tanimlbar-eüanden. De reis gaa,t ongeveer vijf weken duren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De wereld is wat haar behoefte aan ruwe olie betreft het afgelopen jaar minder afhanke lijk geworden van de landen van de OPEC (Organisatie van olie-expor terende landen). Dit blijkt uit offi ciële statistieken, verzameld door het Britse vakblad Petroleum Economist. LELYSTAD. De volksvertegen woordigers van zuidelijk en oostelijk Flevoland hebben dinsdagavond in een brief aan minister Tuinman van verkeer en waterstaat aangedrongen op een snelle en positieve.beslissing over de inpoldering van de Marker waard als afronding van het Zuider- zeeproject. UTRECHT. De vakbonden hebben dinsdag met Ahold in principe over eenstemming bereikt over het opne men van een Arbeidsplaatsovercen- komst (APO) in de CAO voor 1978. Van de kant van Albert Heijn is een protocol voorgesteld over procedure- afspi-aken, die de bonden meer gele genheid geven invloed uit te oefenen op het werkgelegenheidsbeleid van de onderneming. SCHIPHOL. Het maandag en dins dag in Den Haag gehouden overleg tussen delegaties van de Nederlandse Rijksluchtvaartdienst en de Engelse luchtvaartautoriteiten heeft geresul- eerd in een aantal nieuwe rechten voor de NLM en de KLM. Dit heeft een. woordvoerder van het ministe rie van verkeer en waterstaat dins dag meegedeeld. DEN HAAG. In bossen en andere groengebieden in Nederland ligt nog voor honderden mensen werk klaar. Talloze bomen moeten worden ge kapt en vervangen, jonge bossen moeten worden uitgedund en heide- terreinen schoongemaakt. Dit is de conclusie uit een onderzoek dat het landbouw economisch instituut (LEI) naar aanleiding van het vermoeden van deze verborgen werkgelegenheid in de bossen van ons land heeft in gesteld. DEN HAAG. De onderhandelingen over vernieuwing van de collectieve arbeidsovereenkomst voor de me taalindustrie (grootmetaal) zullen op 9 en 10 februari a.s. worden voort gezet. UTRECHT. Het PGGM (Pensioen fonds voor de Gezondheid, Geeste lijke en Maatschappelijke belangen) heeft besloten per 1 januari van dit jaar ingegane pensioenen en over bruggingsuitkeringen te verhogen met 8,3 procent. MIDDELBURG, 16-1. De rijkspo litie in Zeeland heeft dinsdag by een grote verkeerscontrole op Rijksweg 58 21 processen-verbaal opgemaakt tegen vrachtwagenchauffeurs die het rijtijdenbesluit hadden overtreden. Er werden negen technische gebre ken geconstateerd en zes bestuurders reden met een verlopen rijbewijs. Er werden in totaal 125 vrachtauto's en 800 personenauto's gecontroleerd. UTRECHT. In ons land wordt 30 tot 40 procent van de totale energie min of meer verspild door het onno dig laten branden van verlichting en een te hoge stand van de verwar ming. Dit is dinsdag in Utrecht be kend gemaakt op een persconferentie ter gelegenheid van de vakbeurs ver warming, koeling en luchtbehande ling, die van 6 tot en met 11 maart in de jaarbeurs wordt gehouden. ZEIST. De gemiddelde Nederlan der 'heeft vorig jaar evenveel eieren geconsumeerd als in 1976, namelijk 186 stuks. Het verbruik van geslacht gevogelte per hoofd van de bevol king steeg met een halve kilo tot 7,3 kilo. Mei de prijzen die de consu menten moesten betalen viel het nogal mee: een ei kostte vorig jaar gemiddeld 21,95 cent, 0,45 cent meer dan 'in 1976, terwijl voor verse braadkuikens gemiddeld f 6.12 per kflo en voor diepvries f 4,73 per kilo is neergeteld, respektievelijk 22 en 20 cent meer dan in 1976. Advertentie Accountantskantoor LINDENLAAN 3 01870-3477 MICDELHARNIS AMSTERDAM. Onder de titel Feeling vond in het Amsterdamse Concertge bouw de jaarlijkse presentatie plaats van het komende manrfenmodebeeld. Onder de gasten bevonden zich Rutger Hauer en Jeroen Krabbé. Zij waren volgens de nieuwe trend gekleed, zoals de door de toonaangevende Italiaanse ontwerper Giorgio Armani is ontwikkeld. VRIJDAG 20 JANUARI NED. I: In Charlie's Angels is sprake van een Romantische moor denaar: Jericho heeft deze beroeps moordenaar die al een aardï'g lijstje heeft afgewerkt. Tot haar schrik bemerkt Jill dat ze bijna zwicht voor zijn charmes. In O, moeder wat is het heet, heeft Lofty een olifan tje als vriend gekregen, dat bijna voor het vuurpeleton belandt. Ver volgens Muziek uit duizenden waarvoor Marco Bakker dit keer naar Hongarije is gegaan. Meer vrouwelijke misdaadbestrijding in Pepper, de blonde politie-agente die een oude vlam tegen het lijf loopt tijdens een onderzoek naar een reeks roofmoorden. Crowley is hier helemaal niet in zijn schik en als hij tijdens het onderzoek gewond raakt, kiest Pepper toch voor hem. Daarna de buisversie van_ het Hil versum 3 programma Sesjun, met onder meer Toots Thielemans', en Matt Monroe. Tot besluit de Ge loof, hoop en liefde show. NED. II: In de tekenfilmserie Jab- berjaw, wordt eindelijk een boekje, opengedaan over de ondergang van Atlantisterioijl het team van Hoe bestaat het, bestaande uit Ati Dijck- meester, Hettie Blok, Joop Brusse en Hans Emmerihg ook verscheide ne opmerkelijkheden uit de doeken doen. Na. het journaal een Engelse televisiefilm, getiteld 'Het einde van de beschaving zoals wij die kennen. De film gaat over een nazaat van Sherlock Holmes, die niet alleen zijn naam, doch ook zijn speurneus ge ërfd lieeft. Alleen is hij wat minder fortuinlijk dan zijn voorvader. Zelfs McCloud en Columbo spelen mee als- kollega-speurders. Na Sonja's goed nieuws show volgt in de serie Momenten de verfilming van Car- riüggelis kronkel Een heer in de trein. Vervolgens de derde afleve ring van Graag gedaan, waarin Arkwrights alles op alles zet om verpleegster Gladys te versieren. De uitzending wordt besloten met Haagsche kringen. VRIJDAG 20 JANUARI NED. 1: 10.50 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Charlies Angels; 19.50 O moeder wat is het heet; 20.20 Muziek uit duizenden; 21.35 Journaal; 21.50 Pepper; 22A0 Ses jun; 23.05 De geloof, hoop en liefde shoio; 23.40 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Jabber jaw; 19.25 Hoe bestaat het; 20.00 Journaal; 20.25 Het einde van de beschaving; 21.15 Sonja's goed nieuws show; 22.15 Mo-, menteh; 22.20 Graag gëda'an; 22.50 Haagsche kringen; 23.50 Jour.naal. ZATERDAG 21 JANUARI NED. I: „Een dag bij de wilde die ren". Deze Amerikaanse natuurdo- kumentaire volgt de ongetemde fau na van de Afrikaanse steppe. In de vierde editie van Speelplaats heeft de Queridoschool een toneelstuk be dacht rond het energieprobleem. Vervolgens Martin Brozius' Ren je rot, gevolgd door de TROS penalty- bokaal. De matinee wordt besloten door een TROS-sport-extra, waarin een samenvattende reportage van de rugbyinlerland Frankrijk-Engeland. De vooravond is opnieuw voor de basisscholieren, te welen 't Spant erom. Leve de vrije tijd is een met een Academy Award bekroonde te kenfilm van Bruce Petty, met hel onderwerp: vrijetijdsbesteding. Voorts, in navolging van het Israë lische spel Stella, een Israëlische film getiteld Paratroopers. De film gaat over de buitensluiting in het leger van een overgevoelige sol daat. Na het opinieprogramma VA- RA-visie volgt een muzikaal pro gramma met hel Metropole Orkest, getiteld Concert in Studio I. De gas- ten zijn: Ursula Benztrio Louis van Dijk, Stéphane Grapelli en John van Resteren. NED. II: Hoe een zakenman het lachen vergaat is te zien in een vrolijk avontuur van De Berenboot op Carnavalseiland. Tips, toppers en floppers in AVRO's Toppop, ge volgd door de AVRO's Wie-kent- kwis. In de negende aflevering van Hollands Glorie ziet het er voor Jan Wandelaar niet allemaal even glo rieus uit. Wandelaar gaat tenslotte werken voor de maatschappij voor Baggerwerken. Het ongeluk, wil dat zijn schip uit de koers raakt en net op tijd helpen twee vroegere maats hem. Samen besluiten ze een eigen onderneminkje op te zetten. Daarna aktualiteitenrubriek Televizier Ma gazine, het wekelijkse sportpro gramma AVRO's Sportpanorama en Mies Bouwmans televisieprogram ma Netwerk. ZATERDAG 21 JANUARI NED. I: 11.00 Teleac15.30 Nieuws; 15.32 Een dag bij de wilde dieren16.00 Speelplaatsen; 16.30 Ren je rot; 17.05 Penalty bokaal; 17.20 Sport extra; 18.15 Teleac; 18.45 Teleac; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 't Spant erom; 19.50 Leve de vrije tijd?; 20.05 Pa ratroopers; 21.35 Journaal; 21.50 V AR A-visie; 22.40 Concert in studio 1; 23.20 Journaal. NED. II: 18.40 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Bereboot: 19.10 Top- pop; 20.00 Journaal; 20.25 Wie-kent kwis; 21.25 Hollands Glorie; 22.20 Televizier; 23.00 Sportpanorama; 23.20 Netwerk; 00.10 Journaal. DEN HAAG, 19-1. De aktiegroep „Oosterschelde open" in Yerseke heeft een dringend beroep op rege ring en parlement gedaan om in dc monding van de Oosterschelde geen doorlaatbare Pylerdam te bouwen en het ophogen en versterken yan de dijken alsnog als een volwaardig al ternatief toe te passen. In een openbrief aan regering en parlement somt de aktiegroep een aantal voordelen op: Het milieu blijft volledig bewaard; De oester- en mos selcultures kunnen onbelemmerd voortgang vinden; Een deel van het geld dat de pijlerdam gaat kosten verschuift naar de post „op Delta hoogte van de dijken". Alle werken kunnen uitgevoerd worden door kleine en middelgrote aannemersbedrijven. Behalve deze voordelen wordt twee miljard gulden bespaard. Redenen om het besluit van het vorige kabinet in herover weging te nemen, vindt de aktie groep. door G. FRANSSEN Vandaar, dat hij zich hem niet meer kon herinneren. Hij wendt zich nu tot zijn adjunkt en zegt: „Probeer er eens achter te komen, hoe de man hier is binnengekomen. Ik weet zeker, dat hij geen uitnodi ging heeft gehad; ik was zijn be staan trouwens al vergeten. Maar doe het wel diskreet, wil je?" Adjunkt-direkteur Van Maaien knikt een paar maal. Wacht enkele sekonden en komt dan rustig over eind. Van Halverdingen ziet hem de zaal in gaan, af en toe knikkend naar bekenden. Tot hij tussen de aanwezigen uit het oog verdwijnt. Hij denkt na: Bronsa zijn vader had indertijd een rijwielzaak annex reparatie-inrichting. Aan de buiten kant van de stad op de weg naar de Mariaparochic. Wouter was de bel hamel op school, die allerlei stunten uithaalde en zodoende door menige leerling werd bewonderd om zijn durf. Aan de andere kant de schrik van de meesters en juffrouwen. Van Halverdingen, die als jongen al een geheel andere instelling bezet, mocht hem eigenlijk niet. Wat ter wereld bezielt de man om op ccn dag als vandaag hier te komen? Hoe heeft hij dat klaargespeeld? De por tiers hadden strenge orders: uitslui tend degenen, die in het bezit zijn van een witte of gele uitnodigings kaart binnenlaten. Voor ieder ander was de toegang beslist verboden. Tenslotte is dit een chemisch bedrijf met geheimen. Ir. de vroege middag hebben een aantal genodigden uil het wereldje van de chemie een rondgang kun nen maken door het geheel ver nieuwde, uitgebreide laboratorium, ahvaor uiteengezet werd. wat in een chemisch bedrijf als Pharmolin alzo werd onderzocht en waarom de re search zo'n belangrijke rol speelde in een dergelijk instituut. Daartoe was deskundige voorlichting en konden de buitenlandse experts per soonlijk konstateren, dat Nederland in dit opzicht beslist niet hoefde on der te doen voor soortgelijke bedrij ven in bijvoorbeeld Duitsland, welk land in dit opzicht ook weer een zeer belangrijke rol speelde. Voor deze genodigden, uiteraard prominenten uit binnen- en buiten land, vakkundige ingenieurs en studenten, waren gele uitnodigingen verzonden. De portiers en ook de bedrijfspolitie wisten, dat deze ge nodigden na afloop een wanne lunch zou worden aangeboden in een der beide cantines van het be drijf. Waarna onder geleide de re- kreatiemogclijkheden voor het per soneel in ogenschouw kon worden genomen: niet enkel sportvelden en een turnhal, maar zelfs een toneel zaal. die nu als receptiegelegenheid dienst deed. Daartoe hadden in eer ste instantie de genodigden met een witte kaart toegang en daarnaast degenen, die des middags al in de gelegenheid waren gesteld het la boratorium te bezichtigen, waarbij Van Halverdingen zelf zich niet had laten zien. Want hij had er dc voor keur aan gegeven beide gebeurte nissen tc splitsen, hoewel hij er ak koord mee ging, dat beide katego- rieën genodigden welkom zouden zijn op de receptie in de vroege avond. Om dus een en ander volle dig in de hand te kunnen houden was er op hoog niveau vergaderd over dc lijst van buitenlandse kolle- go's. technici, chemici, overheids functionarissen. hogere leden van het personeel, alsmede een afvaar diging van de bedrijfsraad en ten slotte enkele vrienden, belangstel lenden cn naaste familieleden, voorzover men kon aannemen, dat men beiangstelling zou hebben. Al deze mensen, bedrijven, instanties en organisaties zouden een of meer uitnodigingen op naam toegezonden krijgen, zodat eventuele onaangena me verrassingen bij voorbaat uitge sloten zouden zijn. Voeg hierbij dat portiers cn bedrijfspolitie overal de wacht zouden houden en de toe gangskaarten kontrolercn, was een lek nagenoeg uitgesloten. Daarom brak Van Halverdingen zich cr een beetje zijn hoofd over, hoe die Bronsa kans gezien had binnen te komen. Misschien kwam Van Maa- le er achter. Wat bezielde de kerel om zijn afkomst te releveren? Nog wei in het bijzijn van zijn adjunkt en do beide kommissarissen! Niet dat hij er zich voor schaamde, maar je hoefde er ook niet persé mee te koop te lopen. En zeker op een dag als deze was het verregaand ontak- lisch om zoiets te berde te brengen. Hij had niet veel tijd er over na te denken, want de een na de ander kwam nu naar de hoofdtafel om af- cheid te nomen. Van Halvcrdingcn drukte opnieuw handen. Dc meisjes begonnen met het opruimen van le ge glazen en kopjes, schoteltjes cn asbakken. Zo tegen acht uur ver dwenen de laatste bezoekers door dc geopende deuren, waarbij nog al tijd een lid van dc bedrijfspolitie en een portier dc wacht hielden. Van Hal verdingen kwam voor dc zoveelste maal. maar nu definitief overeind en schudde op zijn beurt handen. Met de beide kommissaris sen. En met Van Maaien, die hij nog even terzijde nam. ..Nog iets te we ten gekomen over Bronsa?" Van Maaien haalde de schouders op. „Bij dc deur verzekert men, dat er niemand zonder witte of gele kaart is binnengekomen, maar geen van de mensen, die de kontrolc heeft uitgeoefend, kan zich de naam Bronsa herinneren." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7