De heer J. den Haan vervult reeds dertig jaar een bestuursfunktie ERIC DE NOORMAN VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET j 5 RENESSE, 14-1. Zaterdagavond werd dc heer J. den Haan in hotel „Het wapen van Renesse" te Renesse door de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond en het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB gehuldigd in ver band met het feit dat hy reeds 30-jaar een bestuursfunktie vervult. Door het distriktsbestuur was hiervoor een bijeenkomst belegd met een feestelijk tin tje waarop vele bestuurders van de Schouwen-Üuivelandsc biljartverenigin gen blijk van hun belar [stelling gaven. In zijn openingswoord sprak de voorzitter van het distrikt de heer J. A. Vasseur een speciaal woord van welkom tot de jubilaris en zijn echt genote en de heer G. van den Bran- de, voorzitter van het gewest Zuid- Nederland en bondsbestuurslid en de heer L. Schoofs, gewestelijk wed strijdleider. beide heren woonachtig in Bladel. Namens de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond werd het woord gevoerd door de heer Van den Brande die de heer Den Haan dank bracht voor de inzet waarmee hij nu reeds gedurende 30-jaar de biljart- sport op Schouwen-Duiveland heeft gediend. T.O.G. - Koudekerke I De leden van schaakvereniging TOG hebben vrijdagavond een ron de gespeeld om het Zeeuwse kam pioenschap le klasse noord tegen Koudekerke I. Deze wedstrijd vond plaats te Bruinisse in de kantine van rekreatieoord „Stoofpolder". Uitslag: A. v. d. Berge-H. Key mei V2 - Vz M. Houkamp-J. de Witte 0-1 R. Weyers-J. Reyntjes 0-1 Jaap de Jonge-L. Jongepier - Vz T. Douw-M. de Bock' 1-0 H. P. Dolk-D. Joziasse V2-V2 J. D. de KorteP. v. d. Velden 0-1 J. C. Haagens-A. v. d. Heyden 0-1 Totale uitslag 2 V> -5 \'z Tevens werd vrijdagavond ook nog een ronde in de huishoudelijke kom petitie gespeeld. De uitslag ziet er als volgt uit: R. Muller-A. Slinger V2-V2 T. Muller-W. v. d. Berg 1-0 Jan de Jonge-J. de Bil 1-0 R. Bal-T. v. d. Have 0-1 K. Born-B. de Rpnde 1-0 C. v. d. Berge-P. van Eek 1-0 M. van Driel-P. Bosser V2-V2 De heer A. Kik had geen tegenspe ler. Met berichtgeving waren de vol gende heren afwezig: A. van Wezel. C. Klink. Niet afgemeld hadden zich de heren: J. Reurich, L. Houkamp. Vrijdagavond 20 januari a.s. zal de achttiende ronde in de huishoude lijke kompetitie gespeeld worden in de kantine van rekreatieoord „Stoof polder". De heer Van den Brande herinner de hiei-bij ook aan de prettige sa menwerking welke hij in de loop der jaren met de jubilaris heeft gehad en nog heeft. Dat Schouwen-Duiveland momenteel een bloeiend distrikt mag worden genoemd schreef hij mede toe aan de verdiensten van de heer Den Haan die steeds met veel liefde zijn beste krachten aan de organisa tie van de biljartsport heeft gegeven. Fraaie plaquette Als blijk van waardering en erken telijkheid voor zijn werk overhan digde de heer Van den Brande de heer Den Haan namens de KNBB een fraaie plaquette. De distrikts- voorzitter de heer J. A. Vasseur bracht de heer Den Haan dank voor het vele werk dat hij in de afgelopen 30-jaar voor dit distrikt heeft verzet. De heer Vasseur noemde de jubilaris de vraagbaak van het distrikt daar men met iedere vraag bij hem te recht kan en. er ook raad op weet te geven. Veel heeft de heer Den Haan er toe bijgedragen dat de laatste ja ren het ledental en het aantal aan gesloten verenigingen zich in een op gaande lijn beweegt. In 1948 werd de heer Den Haan lid van het distriktsbestuur waarvan van 23 september tot heden sekreta- ris en van september 1961 tot 1972 wedstrijdsekretaris. Verder is hij sinds 1947 lid van de biljartvereni ging „Witte van Haemstede" en van af die tijd ook bestuurslid en wed strijdleider tot heden. Namens het distrikt bood de heer Vasseur de ju bilaris een fraaie standaard aan en mevrouw Den Haan bloemen. Naast de vele felicitaties mocht de heer Den Haan ook nog vele bloem stukken en cadeau's in ontvangst ne men. Zowel door de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond als door het distrikt werd algemeen betreurd dat het gemeentebestuur van Wester- schouwen aan de uitnodiging om bij de huldiging van een plaatsgenoot aanwezig te zijn geen .gevolg kon ge ven daar volgens een ontvangen schrijven de burgemeesters en de beide wethouders tussen 19.00- en 21.00 uur hiervoor niet in de gelegen heid waren. In zijn dankwoord liet de heer Den Haan de afgelopen 30-jaar nog eens in korte trekken de revue passeren. De voorbereidingen voor ieder nieuw seizoen vergen altijd de meeste tijd. Getracht moet dan worden om op tijd klaar te zijn met het programma en daarbij het maken van fouten gelmatige wijze kwam een 2-7 uit slag op het bord. "^egen Middelburg kwamen du HüD-ers weer verrassend uit dc startblokken. Een snel geseoord doel punt door Oscar Korstanje bracht zelfs een 1-0 voorsprong. Kennelijk geschrokken door deze achterstand en geholpen door enkele verdedi- gingsfouten aan Zierikzecse zijde was het toch Middelburg dat terug kwam. In korte tijd waren de rollen omgedraaid en was de stand veran derd in 1-5. In de eerste helft kwam HSD echter goed terug en door doel punten van Bonne Brouwer en Hans Blom werd de ruststand 3-5. Na de hervatting hield HSD Middelburg lang in evenwicht en het duurde tot de laatste 5 min. eer er verandering in de stand kwam, mede doordat de vermoeidheid een te grote rol ging spelen. De HSD-ers moesten toe staan dat Middelburg kon uitlopen naar 3-9. Het laatste woord kwam toch weer van HSD, toen wederom Bonne Brouwer de eindstand kon Ia- ten aantekenen met 4-9. Stand tot en met zondag 15 januari: Heren I: Olympia Middelburg I Vlis'singen Goes HSD Rapide Zondag 22 januari, 22.00 uur, Nederland 1: Ander nieuws. Aandacht voor kolonel Bosshardt, hier tijdens een perskonferentie. 8 7 1 0 15 57-18 6 5 1 0 11 55-18 6 4 0 2 8 50-19 8 3 0 5 6 30-66 6 2 0 4 4 23-37 "10 5 2 22-37 Wat biedt de BEELDBUIS Distriktsvoorzitter J. A. Vasseur (links) overhandigt de heer Den Haan een fraaie bokaal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) voorkomen, probleempjes welke in ieder vastgesteld progi'amma zitten oplossen en proberen om het iedere biljarter zo goed mogelijk naar de zin te maken. De heer Den Haan meende te mogen aannemen dat hij hierin in de afgelopen 30-jaar aardig was geslaagd. Dank bracht h(j aan zyn vrouw voor de onmisbare steun zonder wel ke hy het nooit gedurende een pe riode van 30-jaar had kunnen vol houden. Dank bracht hij ook aan al len die op deze avond blyk van hun belangstelling gaven en de ontvan gen bloemen en cadeau's. ZAALVOETBAL Rotterdam Ahoy-team in sporthal „Onderdak" Morgen (woensdag) avond komt het volledige team van Rotterdam- Ahoy naar de sporthal Onderdak te Zierikzee waar het zal uitkomen te gen een selektie team van het rayon Schouwen-Duiveland van het zaal voetbal. Deze wedstrijd is mogelijk ge maakt door de medewerking van „Bij de Vaate" (assurantie en ma kelaardij), Dirk Hekezen (De Zeeuwse Herberghe), Paul van Geesbergen (funktionele kleding), Sporthuis „Zierikzee" en Jaap van Groningen (restaurant „Onder dak"). Voor de aanvang van deze wed strijd (20.30) zullen nog twee kom petitiewedstrijden uit de 2e klasse worden gespeeld. Brogum gaat het om 19.00 uur op nemen tegen de reserves van MEVO waarna het Nieuwerkerkse SKNWK binnen de lijnen komt tegen de re serves van ZZ'72 (19.40). HOCKEY Geen suksesrijk vervolg voor H.S.D. Het eerste herenteam van HSD is zondag weer verder gegaan met de zaalhockeykompetitie. Van te voren stond het vast dat HSD het zeer moci- lyk zou krijgen tegen Olympia en Terneuzcn. Beide teams spelen een klasse hoger in de veldkompetitie. Tegen Olympia leek een verras sing mogelijk, met goed verdedigend spel en een zeer snelle counter bleef HSD de eerste helft voortreffelijk bij. Door doelpunten van Oscar Korstan je en Wiege Ploeg kan de schade be perkt blijven tot 2-3. Na de rust ging de betere techniek van Olympia evenwel een grote rol spelen. Op re- PARIJS. De guerrillabeweging van de Montoneros zal geen gewelddadi ge akties ondernemen tijdens de wereldkampioenschappen voetbal in juni van dit jaar in Argentinië. Ook andere oppositiebewegingen hebben •toegezegd de wedstrijden niet te ver storen, zo heeft Juan Gelman, woordvoerder van de Montoneros in Parijs verklaard. Middelburg II 8 1 0 7 2 22-64 WOENSDAG IS JANUARI NED. I: In het middagprogramma allereerst Wat heet oud? waarin Haii van der Meer praat met een aantal oudere mensen oper vrije tijdsbesteding. Voorts wordt mede werking verleend door het oudste orkest van het westelijk halfrond. In Maja de bij, heeft Willie zijn ge heugen verloren door de opwinding om de bosbrand. In het Wereldcir cus, zijn de kunsten van het circus Chipperfield te zien, dat wil zeggen, trapeze, lama's en zebra's en drome darissen, clowns. Lipizaner paarden en natuurlijk de wilde dieren, 's Avonds na Van gewest tot gewest en Politieke partijen de zesde afle vering van P.K. getiteld Smartegeld. De dorpsgarage Alois Ilolzer heeft het niet makkelijk met de teleur gestelde vakantiegangers Schmit- ting en bovendien nog interne pro blemen. Als de Schmïttings hun smartegeld niet krijgen uitbetaald schaffen ze de auto af en gaan voort aan lopen. Vervolgens La chute, een Frans tekenfilmpje over een teken- filmpje. Nog drie programma's Pa- noramiek, Studio Sport en Den Haag vandaag. KERKNIEUWS Nedex'landse Hervormde Kerk Beroepen te Noordeloos: W. Dek ker, Sebaldeburen; te De Bilt: di\ H. R. Smid, De Noordoostpolder (wijkgemeente Emmelooi'd); te Ter- heijde aan Zee: E. J. Rietveld, Ter- neuzen. Aangenomen het bex-oep der Ge nerale Synode der Nederlandse Her- vox-mde Kerk tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (doe. Sekola TinggiTheologia^ Gere ja Protestan Maluku): J. W.Arends horst, kand., Oegstgeest. Bedankt voor Londen (Dutch Church) (toez.): S. Nijdam, 's-Gra- venhage-Loosduinen; voor Leer dam: J. Voordouw, Rotterdam-IJs- selmonde. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Amex*sfoort: P. Popma, Hoofddorp. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Mariënberg en te Edmonton (Canada): S. S. Cnossen, Spakexv^Dui'g-Noord. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Haamstede: J. C. van Ravenswaay, Terneuzen. Bedankt voor PooxTugal en voor Nieuwerkerk (Zld.): R. Boogaard, Leiden; voor Beekbexrgen: J. M. Kleppe, Woerden. Vrije Evangelische Gemeenten Bex-oepbaai'stelling: F. Mollema, Bulthuissingel 88, Bergum. Doopsgezinde Broedex-schap Aangenomen naar Eindhoven: Sj. Vooistra, Middelbui'g-Goes en Vlis- singen. SCHEEPVAART Abida, 15-1 te Shellhaven Ganyinedes, 15-1 te Bx'emen MARKTBERICHTEN Aardappelbcurs Rotterdam ROTTERDAM, 16-1. Prijzen exkl. b.t.w., vastgesteld per 100 kg af be- drijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export. Klei-aardappelen binnenland:Bin tje 35-55 mm los verladen f 7,75- f 8,25; 50 mm opw. los vex'laden f 11,00-f 12,00; 55 mm opw. f 11,50- f 12,50; Eigenheimex's 35 mm opw. f 14,00-f 17,00. Het land der witte mannen NED. II: In de zesde aflevering van Kon hesi baka-kom gauw terug is het eindelijk zover dat de dag van de grote overtocht is aangebroken. Er wordt een afscheidsfeestje ge- Zandaardappelen binnenland: Bin tje 35 mm opw. f 9,00-f 8,75. Klei-aardappelen expox-t: Bintje 35-50 mm los verladen f 7,25-f 7,75; Bintje 45 mm opw. voor Italië fi 11,00-f 11,25; Bintje 50 mm opw. los verladen f 11,00-f 12,00.- Zandaax'dappelen expox-t: Bintje 35 mm opw. f 8,00-f 8,75. Voei*aardappelen f 4,50-f 6,00. Stemming: rustig. De Eierveilingen BARNEVELD, 16-1. Aanvoer 2.732.165 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 60-61 gram f 13,93; 65-66 gram f 14,19. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT,, 16-1. Op de Utrechtse paardenmarkt zijn maandag 334 dieren aangevoex*d. De prijzen waren: Luxe paarden f 2425-f 3500; werkpaarden f 1450- f 2400; oude paai'den f 1450-f 2350; 3-jax-ige paax-den f 1300-f 2200; 2- jarige paarden f 1000-f 1775; veulens f 525-f 1150; hitten f 725-f 1175; ponies f 175-f 550.. Px*ijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaax'den f 4,50-f 5,30; jonge slachtpaarden f 4,90-f 5,60. De handel was voor oude en jonge slachtpaax'den vlot en voor ponies en overige paarden x*ustig. Veemarkt Leiden LEIDEN, 16-1. Aanvoer: totaal 1700; 1160 slachtxnjnderen, 1 gras- kalf, 23 vax'kens en 586 schapen en lammeren. Prijzen per kg: Stieren le f 7,55- f 8,00, 2e f 7,05-f 7,40; vaarzen le f 7,00-f 7,80, 2e f 6,30-f 6.80; koeien le f 6,60-f 7,65, 2e f 5,85-f 6,35, 3e f 5,55-f 5,85; worstkoeien f 4,55- f 5,85; extra dikbillen f 9,00-f 13,00; slachtvax'kehs, extra boven notering, le f 3,30-f 3,35, 2e f 3,25-f 3,30, 3e f 3,20-f 3,25. Prijzen per stuk: Schapen f 180- f 230; lammei'en f 200-f 275. Ovei'zicht: slachtrunderen: aan voer redelijk, handel redelijk en prijzen stabiel; varkens: aanvoer matig, handel redelijk, en prijzen lager; schapen en lammeren: aan voer redelijk, handel goed en prijzen stabiel. houden waarbij er gebeden wordt voor een behouden aankomst en dan worden ze toevertrouwd aan hel toeziend oog van de stewardess. Na Kenmerk en Stichting Socutera wordt de volgende twee en half uur Mozarts opera Cosi fan tutte ver tolkt door een zeer internationale bezetting en begeleid door het Lon don Philharmonic Orchestra. De opera toont de geschiedenis van twee zussen die verliefd worden op twee officieren. Op zeer ingenieuze wijze weet een ironisch heerschap, Don Alfonso, te voorkomen dat het wat wordt tussen de dames en de heren. Uiteindelijk echter, blijkt het lot anders te beslissen. WOENSDAG 18 JANUARI NED. I: 10.30 Schooltelevisie15.30 Wat heet oud; 16.05 Maja, de bij; 16.30 Wereldcircus; 18.25 Sesam straat; 18.55 Nieuws; 19.05 Van ge west tot gewest; 19.50 Politieke par tijen; 20.00 P.K.; 21.22 La chute; 21.35 Journaal; 21.50 Panoramiek; 22.20 Studio sport; 22.45 Journaal; 22.50 Den Haag vandaag. NED. II: 18.15 Teleac; 18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 19.05- Kom gauw terug; 19.30 Kenmerk 20.00 Journaal; 20.25 Socutera20.30 Cosi Fan Tutte; 23.00 Journaal. DONDERDAG 19 JANUARI NED. I: David Smart junior opent de uitzending met Billy's Smarts Kindercircus, waarin te genieten valt van de volgende acts: slange mens, evenwichtsnummer, koord dansen, clowns hondendr.essuur en nog veel meer. In de vierde afleve ring van Wat heet beter, wordt aan dacht besteed aan massage. Heeft Sonja Barend haar Goed Nieuws show, Aad van den Heuvel heeft zijn Alles is anders show. Beiden zoeken naar een andere kant van het nieuws en Aad van den Heuvel ziet die keerzijde van de. aktualiieit in de betrekkelijkheid van de pre sentatie ervan. Het NOS-gedeelle van het avondprogramma wordt ge vuld door een Panoramiek Special, waarin het tweede deel van een se rie specials rond het thema Arm en rijk wordt uitgezonden, In deze tweede editie worden de Afrikaanse praktijken van Bruynzeel aan de tand gevoeld. NED. 11: Paddington beleeft het grootste wonder van zijn leven, sneeuw. En dat voor een beer uit Peru. Paddington slaagt er voortsin de buurman, te pesten door een sneeuwbal in zijn bed te werpen. Na de Dik Voormekaar Show, volgt het programma De muziek uaxx Harry de Groot, die veel betekent voor het repertoire van het Nederlandse lied. Er worden liedjes van hem vertolkt door onder anderen: Johnny Jor- daan, Willy Alberti, Eddy Christia- ni, Marco Bakker en Mieke Tel- kamp. In de family Bellamy heeft Richard Bellamy het zwaar te ver duren, als hij gereageerd heeft op een tip van een kennis om te inves teren in Cartwrights Engineering. Dat levert hem inderdaad wal winst op, maar tevens de verden king van het Lagerhuis en van de pers, die zijn huis belegert. Dankzij schoondochter Hazel, komt alles op zijn pootjes terecht. Na Hier en Nu het programmaGroeten van Paulus, waarin Sipke van der Land een be zoek bracht, aan ThessaloJiica. DONDERDAG 19 JANUARI NED. I: 10.30 Schooltelevisie; 18.15 Teleac: 18.45 De fabeltjes krant; 18.55 Nieuws; 19.05 Billy Smarts kindercircus; 19.55 Wat heet beter; 20.25 De alles is anders show; 21.35 Journaal; 21.50 Panoramiek special; 22.40 Journaal; 22.45 Den Haag vatxdaag extra. NED. 11: 18.45 Paspoort: 18.55 Nieuws: 19.05 Paddington: 19.10 De Dik Voormekaarshow; 19.30 Harry de Groot: 20.00 Journaal20.25 Harry de Groot; 22.20 Hier en Nu; 23.00 Groeten van Paulus; 23.10 Journaal. Advertentie 49. Nauwelijks heeft Eric deze woorden ge zegd of de deur van de kerker knarst open en een der witgemantelden verschijnt. Tot grote verwondering van de gevangene maakt de Druïde een diepe plechtige buiging en be gint zwijgend de boeien los te peuteren. Ver volgens maakt hij, met een tweede buiging, een uitnodigend gebaar hem te volgen. „Ziet ge", fluistert Cendrach opgewonden, „ik zei het immers? Alles komt nog in órde". Argwanend volgt Eric de witte gestalte naar buiten. Regelrecht worden ze naar de plompe, vierkante toren geleid, welke er van nabij oud en vervallen uitziet. In de grote burchtzaal zit op een kolossale stenen troon een witgeklede gedaante. Roerloos neemt deze de vier met gezellen enige tijd op, wenkt dan met een benige hand. „Treedt nader, o krijgers van over water", klinkt zij krakerige stem be velend. Dichterbij komende kan Eric 's mans ge laat beter bekijken; tanig en gerimpeld, met ccn grauwe baard en haardos. Maar de in druk van aartsvaderlijke, vriendelijke grijs aard wordt helaas teniet gedaan door dc stille, wreed-glinstcrende ogen. „Gx-oot is de wijsheid, welke spreekt uit dc sagen van mijn volk, want zij verhalen van een land. ver over zee, vanwaar de oude va deren eens hierheen kwamen. Thans staat gij voor mij. krijgers uit dat verre land en tc rechter tijd Het ir. wel ?o. want nu zult gij na mij, Conall, die de laatste is uit mijn eeuwenoud, roemrucht geslacht, heersen over dit land, de txadities voortzetten en dc wetten in stand houden!" Dc oude zwijgt even en buigt zich iets voor over. Zijn ogen vernauwen zich als hij op ge heel andere toon voortgaat: „Hoort gij goed? Dc wetten in stand houden!" Gij zult de goden dienen zoals zij geslachten lang gediend wer den! Zeg mij dan snel wat er geworden is van de jonge vrouw die, zoals de wet het wil. vijfmaal 's jaars tot de goden gebracht moet worden? Blijf mij een antwoord schuldig cn het bewijs is geleverd dat gij niet degenen zijt voor wie gij u uitgeeften de straf daarvoor /al meedogenloos en snel zijn". Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of J zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling ol telelonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer g J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5