Afwijzing Arob-beroep zaait verwarring bij betrokkenen mimssst 1 Wegenkapaciteit inoet niet vergroot worden NOORDOOSTERSTORM WEER OORZAAK OVERLAST BUITENDIJKSE BEDRIJVEN Ongeregeldheden in Nigaragua DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nogmaals Kop van Schouwen Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii Mam en bepaal meteen uw nieuwe keus. Automobielbedrijf W.C.Ista&Zoon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 januari 197B 131ste jaargang Nr. 22235 waarin opgenomen (1797-1P89) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 430b AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. en dit nummeh: Zeeuwse veehouders boos ZIERIKZEE, 13-1. De verwarring over wat nu wel of niet met tie lvop van Schouwen mag gebeuren, neemt steeds verder toe. Vooral de afwijzing van liet Arob- beroep van de Bouw- en ontwikkelingsmaatschappij Jonk-De Rooij B.V. te Haarlem, is hier debet aan. De afwüzing van dit bezwaar schrift zou voor velen de vraag op kunnen wekken of verdere beroepen in deze zaak bij de afdeling recht spraak v'n de Raad van State nu geen enkele zin meer hebben. Het betref fende bezwaarschrift werd afgewe zen door waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak dr. M. Troostwijk. Een woordvoerder van de Bouw- en Ontwikkelingsmaatschappij Jonk- De Rooij bv zegt dat het bedrijf tot de opstelling van het bezwaarschrift is gekomen wegens de doorkruising van hun plannen door de ministe riële beschikking de Kop van Schou wen als beschermd natuurgebied te verklaren en de direkte inwerking treding van artikel 12 van de Na tuurbeschermingswet. Dit artikel Advertentie houdt in dat vele werkzaamheden in het begrensde gebied zijn verboden. Het bedrijf 'Jonk-De Rooij bv had plannen nog deze maand te beginnen met werkzaamheden op een perceel aan de Westerenbanweg te Burgh- Haamstede voor de bouw van 26 bungalows. Reeds lang U bent van harte welkom. ZIERIKZEE. De markt van Zierik zee zag er gisteren anders dan an ders uit. In de vroege morgen al bleek dat een aantal marktkooplui het vanwege het slechte weer niet zagen zitten en wegbleven. Daarom werd besloten om degenen, die wel gekomen waren, zo bechut mogelijk op te stellen. Een zestal ran hen vond een plaatsje in De Beurs; de anderen stelden zich daar tegenover in de luwte van enkele vrachtwa gens op. Het was minder druk dan anders, maar desondanks is er toch nog redelijk verkocht donderdag. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Reeds geruime tijd geleden kreeg het bedrijf vergunning van zowel de gemeente Westerschouwen als g.s. het betreffende perceel te exploite ren. Door bovengenoemde beslissing de Kop van Schouwen als beschermd natuurgebied aan te wijzen, werd de firma Jonk-De Rooij plotseling ver plicht ook een vergunning aan de minister van c.r.m. te vragen. De mi nister heeft, na het indienen van een dergelijk verzoek, drie maanden de tijd zich hierover te beraden en kan deze termijn nogmaals met drie maanden verlengen. „Door deze langdurige procedure worden w(j sterk benadeeld", aldus een woordvoerder van Jonk-De Koop. Men besloot dan ook beroep aan te tekenen bij de Arob tegen de ze gang van zaken. De Arob-rechter wees het bezwaarschrift echter af met de opmerking dat men zich met dit beroep rechtstreeks lot de minis ter van CRM moet richten, hetgeen het bedrijf inmidedls heeft gedaan. „Wij zijn er wel van overtuigd dat wij de vergunning van de minister zullen krijgen, maar willen dat dit op zo kort mogelijke termijn ge beurt", aldus Jonk-De Rooij bv. Miljoenenclaim In een telefoongesprek met een woordvoerder van deze onwikke- lingsmaatschappij wordt opgemerkt dat zaken, die al door de molen zijn wel doorgang zullen vinden. „Anders komt de staat immers te staan voor een schadeclaim die in de miljoenen loopt", aldus deze woordvoerder. Gemeentesekretaris van Wester schouwen, de heer W. J. de Jonge, zegt geen duidelijke uitspraken over de afwijzing van het bezwaarschrift te kunnen doen. Met het oog op de berichtgeving dringt hij sterk aan op voorzichtigheid. „Er spelen zoveel emoties mee en sommigen kunnen snel een verkeerde voorstelling van de gang van zaken krijgen", aldus de sekretaris. Hy zegt in deze afwijzing geen aanleiding te zien te veronderstellen dat het beroep van het Landbouw schap nu binnenkort ook zal worden afgewezen. „Ik ben niet op de hoogte van de inhoud van het bezwaar schrift van het bedrijf Jonk-Dc Rooij en ken ook de overwegingen van de Arob-rechter niet", aldus de heer De Jonge. Het Landbouwschap wacht inmid dels met spanning de uitspraak af van de voorzitter afdeling recht spraak van de Raad van State. In dit bezwaarschrift wordt gevraagd om schorsing van de beperkende maat regelen, zoals gesteld in artikel 12 van de Natuurbeschermingswet: „Het is eigenlijk te gek om over te praten dat een boer bij natuurbe schermers moet gaan vragen of hij zijn werkzaamheden mag verrich ten", aldus de heer Verhage van het Landbouwschap in Goes. Grole tevredenheid Overigens bestaat in kringen van natuurbeschermers uiteraard grote Konklusie P.P.R. Zeeland MIDDELBURG, 13-1. De toevoerwegen naar de rekreatiegebieden in Noord en Midden-Zeeland zyn van voldoende kapaciteit. Deze kapacitcit zal niet vergroot moeten worden. (Vervolg pag. 3) Dat konkludeert de PPR van Zee land in een nota over de wegen- struktuur op Walcheren en Scliou- wen-Duiveland. De politieke party - radikalen hebben deze nota aan de leden van de kommissie voor de streekplannen en de kommissie voor de waterstaat van provinciale staten gestuurd om hun bezwaren uiteen te zetten tegen de voorgestelde oplos singen voor de verkeersproblemen. BRUINISSE, 12-1. De zware noordooster storm die donderdag woedde heeft ook in Bruinisse weer voor enige overlast gezorgd. Reeds de klok van half vijf was hel personeel van de vier buitendijkse bedrijven weer paraat 0111 voorzorgsmaatregelen te treffen voor de te verwachten lioogwatestand van 3.10 111 hoven N.A.P. Het water bereikte een nog iets hogere stand dan werd verwacht, maar gelukkig kan met vlocdplankcn het water buiten de bedrijfsgebou wen houden. In de jachthaven van de WSV „Bru" in de voormalige werkhavcn is een zeiljacht gedeelte lijk losgeslagen zodat het met de spiegel tegen een betonnen steiger lag te stoten. Dit werd ontdekt door enkele Bru- se leden die met het krieken van de dag een kijkje gingen nemen op de jachthaven. Zij hebben ondanks de harde storm het schip in een betere positie weten te brengen, maar het bleek dat het achterschip zwaar be schadigd was en vol water dreigde te lopen. De eigenaar werd verwit tigd, die ondanks dat hij in Noord- Brabant woont snel ter plaatse was. Met pompen en het onder het schip doortrekken van een kleed wist men het drijvende te houden. Geen poblcmen In de jachthaven „Aquadelta" heb ben zich vrijwel geen problemen voorgedaan, dankzij de havenmeester die al zeer vroeg de ronde deed over de steigers om te zien of alle schepen nog goed lagen gemeerd. De beide jachthaven zijn bij een dergelijke wind zeer slecht gelegen, omdat zij aan lager wal liggen en dc wind recht in de havenmond staat. Wanneer er geen andere middelen zijn de leefbaarheid van een kern op peil te houden, zal er een rond weg aangelegd moeten worden om de verkeersstroom buiten het dorp te houden, zo vindt de P.P.R., die verder van mening is dat de veilig heid op <de wegen in Zeeland veel te wensen over laat. Maatregelen Snelheid is, aldus de partij, in kleinschalige gebieden niet belang rijk. Juist'de bevordering van de snelle doorstroming van het verkeer is -de grote hoofdschuldige van het aantal ongelukken in het verkeer. De P.P.R. vindt dan ook, dat de in vloed op de snelheid alleen uitge oefend kan worden door maatrege len met betrekking tot de kwaliteit en de vormgeving van de weg. De partij wijst er daarnaast op, dat door met het visuele wegbeeld te spelen, de wegbeheerder bepaalde suggesties van dit beeld uit kan laten gaan, die de automobilist tot voorzichtigheid manen, waardoor hij langzamer gaat rijden. Verder vindt de P.P.R. dat de ver onderstelling, dat begroeiing vlak langs de wegverharding suggereert dat de automobilist snel rijdt, op zijn waarde getoetst moet worden. Een andere maatregel kan zijn, dat de vrijebaanbreedte op sommige plaatsen versmald wordt, waardoor opnieuw de automobilist tot matige snelheid bewogen kan worden. MANAGUA, 13-1. In dc hoofdstad van Nigaragua, Managua, heeft het leger donderdag de taak van dc poli tic overgenomen. Militairen patrouil leren op straat na een nacht van he vige ongeregeldheden waarin dui zenden Nicarraguancn gebouwen, stadsbussen en auto's in brand sta ken en winkels plunderden. Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph Princess Land/Rover Range/Rover. Inbouwsfation Landi den Hartog gasinstallaties alleen voor eigen merken. HAAMSTEDE. Het perceel aan de Westerenbanweg, waarop de Bouw en ontwikkelingsmaatschappij Jonk- De Rooij b.v. te Haarlem zo snel mogelijk 26 landhuizen wil laten verrijzen. Hoe lang een en ander zal gaan duren hangt vooral af van de beslissing van de minister van c.r.m. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Ook aanhoudende afwisseling kan eentonig worden. Verwachting tot zaterdagavond: Wolkenvelden Vannacht in het midden en zuiden nog helder met minimumtemperatu ren van ongeveer 1 graad in het noordwesten tot omstreeks min 4 graden in het zuidoosten van het land; overdag wolkenvelden maar op de meeste plaatsen droog en een overwegend matige westelijke wind; maximumtemperaturen van onge veer 2 graden in het zuidoosten tot circa 5 graden aan de kust. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 3 Min.-temperaturen: omstreek +2 gr Max.-teinperaturcn: omstreek 5 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 14 jan. Zon op 8.43. onder 16.57 Maan op 11.11, onder 15 jan. Zon op 8.42. onder 16.58 Maan op 11.36. onder 0.05 16 jan. Zon op 8.41, onder 16.59 Maan op 12.02, onder 1.12 Eerste kwartier: 16 jan. (4.03) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwalcr 14 jan. 6.46 19.15 0.05 12.36 15 jan. 7.25 19.55 0.54 13.24 16 jan. 8.10 20.44 1.48 14.19 Doodtij: 18 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 13-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een krachtige rug van hoge luchtdruk, die vrijdag voor droog weer met flinke zonnige perioden zorgde trekt langzaam naar het zui den weg. Een zwak warmtefront van een depressie ten oosten van IJsland trkt via de Britse eilanden naar de Noordzee en bewolking ervan zal in de loop van vrijdagavond via het noordwesten zich over Nederland uitbreiden. Omdat deze bewolking eerst zaterdagmorgen het zuidoosten van Nederland zal bereiken kan het vooral in Zuid-Limburg in de nacht van vrijdag op zaterdag mogelijk nog matig vriezen. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1