Halvarine Appelsap wico Rema Gemeenteraad Zierikzee besluit tot aankoop pluim veebedrijf V\é\G\ê Groep Schouwen-Duiveland van rijkspolitie nu officieel Statenkommissie akkoord met experiment voor leefbaarheid i Afscheid van raadslid dan naar VAN LOON toelopen! Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen voor prima gebruikte meubelen Installatie in Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIEKIKZEE, 12-1. De nieuwe groep Schouwen-Duive- lantl van de rijkspolitie is officieel geïnstalleerd. Dat gebeurde woensdagmiddag jl. tijdens een feestelijke dieiistbesprekiiig in de brandweerkazerne in Zierikzee. Distriktskommandant overste VV. D. Lanting installeerde de groep, die is samengesteld uit de voormalige groe pen Zierikzee en Westerschouwen. Ook de hooiden van de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland, de burge meesters van Brouwershaven, Brui- nisse, Westerschouwen, Duiveland en Middenschouwen. en locoburgemees ter C. Bjj de Vaate van Zierikzee wa ren daar bij. De reorganisatie is, zo bleek uit de toespraak van de heer Lanting, met gemengde gevoelens ontvangen. Zo als bij alle reorganisaties. Tot 1961 waren er achttien ge meenten op Schouwen-Duiveland, die allemaal hun posten van de rijks politie hadden met een eigen post- kommandant. Die posten waren weer geformeerd in drie groepen. Reorganisaties In 1961 werd Schouwen-Duiveland Advertentie kuipje 250 gram 45 fles 0,68 liter ingedeeld in zes gemeentes en daar paste de politie zich aan aan. Voor velen was het een teleurstelling, dat de politiepost werd opgeheven, maar over die situatie groeide men heen. In 1972 volgde weer een verande ring. De groep Brouwershaven kreeg een groepsbureau in Westerschou wen en de hele groep verhuisde toen naar Haamstede. In 1973 kreeg Tholen een vaste oeververbinding met Philipsland en dat betekende dat St. Philipsland bij de groep Tholen kwam. De groep Bruinisse bleef over met acht man en werd ingedeeld bij de groep Zierikzee. Schouwen-Duive land had toen nog twee groepen rijkspolitie: Zierikzee en Wester schouwen. Oplossing Sindsdien is er veel gebeurd. In de zomermaanden vroeg de politie bij stand in verband met de toegenomen rekreatie en ook de burgemeesters van de rekreatiegemeenten drongen aan op voldoende politie. Na een gesprek onder meer met de kommissaris van de koningin en de burgemeester van Westerschouwen kwam men uiteindelijk vorig jaar tot de konklusie dat, waar Schouwen- Duiveland.-een geografische eenheid is, dit ook tot uitdrukking.moet wor den gebracht in de organisatie van het politiekorps. „Wanneer je personeel hebt", aldus de heer Lanting, „moet je dat zo goed mogelijk kunnen inzetten. Om een slagvaardig beleid tè kunnen voeren leek daarom een groep Schou wen-Duiveland de beste oplossing". Alle burgemeesters waren het daar mee eens. Ook het personeel is ge raadpleegd over deze plannen en de kommissaris van de koningin en de procureur generaal van het ressort Den Haag keurden ze hardgrondig goed. De bedoeling was om deze nieuwe situatie al op 1 augustus 1977 in te laten gaan, toen groepskommandant Ardonne met pensioen ging. De ministeriële goedkeuring daar voor kwam 'echter niet op tijd bin nen. Daarom werd adjudant Hoek man groepskommandant in Zierik zee. Op 8 november vorig jaar was de beschikking er wel. De groep Schou wen-Duiveland kreeg officieel de standplaats Zierikzee en de posten Bruinisse, Haamstede, Scharendgkc en Brouwershaven werden officieel heropgericht. Groepskommandant werd de heer Stroo, plaatsvervan gend kommandant de heer Hoekman. Beter funktioneren „Door deze nieuwe constellatie", aldus de heer Lanting, zijn er voor ieder meer mogelijkheden. We kun nen nu beter funktioneren ten be hoeve van de burgerij". Hij zei er zich van bewust te zijn, dat hier en daar pijn zit om deze re organisatie, maar dat er ook een stuk vreugde om is. „We moeten nu gaan zorgen dat de groep Schouwen-Duiveland ook ga^t funktioneren als groep Schou wen-Duiveland", zo besloot hij. Namens de burgemeesters van Schouwen-Duiveland sprak hierna burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen. (Vervolg pag. 4) In kleine kernen MIDDELBURG, 11-1. Het ziet er naar uit dt provinciale staten van Zeeland geen moeite zullen hebben met het voorstel van gedeputeerde staten om Schouwen-Duiveland aan te wijzen als proefgebied voor een experiment dat de leefbaarheid van de kleine kernen zal moeten bevor deren. Het pluimveebedrijf van de heer D. Schouls aan de Laan van St. Hilaire werd, na ruim een jaar van onder handelen, door de gemeente Zierik zee overgenomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 11-1. In een slechts 10 minuten durende vergadering besloot de gemeenteraad woensdag tot aankoop van het pluimveebedrijf van de heer D. Schouls aan de Laan van St. Hilaire voor een bedrag van f 521.077,-. Het bedrijf is 57.40 aren groot en omvat woonhuis, diverse opstallen, erf, tuin en bouwland. De aankoop som valt uiteen in waarde voor het erfdeel met opstallen f 275.000,en overige vergoedingen ad f 246.077, Tevens is overeengekomen dat de heer Schouls van de gemeente een kompensatieperceel kan kopen, ge legen aan de Nieuwe Kooiweg, groot 1.38.00 ha voor de prijs van f 62.100,De grootte van de aan koopsom van het pluimveebedrijf werd vastgesteld naar aanleiding van. een taxatierapport, opgesteld door de Gropatax van de Z.L.M. Lang geduurd Wethouder W. den Boer merkte op dat het ruim een jaar heeft ge duurd voordat het kollege het voor stel betreffende deze overeenkomst met de heer Schouls de raad voor kon leggen. Het tweede besluit, dat tijdens deze mini-raadsvergadering werd genomen was de aankoop van een perceel landbouwgrond van de heer J. van de Sluis, gelegen aan de Boe- renweg 12 voor de prijs van f 433.050,Deze koopsom was ge splitst in f 416.910,— en f 16.050,— voor overige vergoedingen. Aan de heer Van de Sluis werd ter kompensatie een perceel landbouw grond aangeboden, gelegen aan de Nieuwe Kooiweg, groot 8-50 ha tegen de door de Grondkamer voor Zee land goed te keuren pachtsom en voor de wettclpke duur als los land. Tijdens'een vergadering woensdag middag waren de sta terukommd si es voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk het eens met dit voorstel. „Iedereen was ge lukkig met deze zaak", aldus de heër C. de Vos, sëkretaris van de plan- kommisie Zeeland, „ik verwacht dat het in de februarivergadering van de staten, een hamerstuk zal wor den". Leefbaarheid Het door c.r.m. voorgestelde ex periment zal f 1.050.000 mogen gaan kosten. Van dat bedrag zal een ton worden besteed aan inspraakkosten. De bedoeling is dat allereerst een sociale planner wordt aangetrokken die de inspraak gaat organiseren. Tijdens een proefperiode van enkele jaren zal verder een opbouwwerker aangesteld worden. Wat er dan nog overblijft wordt besteed aan projek- ten die de leefbaarheid van de kleine kernen kunnen gaan bevorderen. Voorzitter van de plankommissie is de Zierilkzeese gedeputeerde A. L. van Gees'bergen. Advertentie Wilt u hetere kaassoorten kopen Iedere vrijdagmorgen op het Kerkplein te BRUINISSE. Deze week b\j aankoop van kaas: 10 eieren f 1,50 f MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr 11 Nieuwerkerk Tel 01114-1373 REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar j 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Stuurgroep W erkloosheid ZIERIKZEESCHE Donderdag 12 januari 1978 134ste jaargang Nr. 22234 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - im) Distriktskommandant W. D. Lan ting installeerde woensdagmiddag de nieuwe groep Schouwen-Duive land van de rijkspolitie in aanwe zigheid van de burgemeesters van Schouwen-Duiveland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Tot slot sprak wethouder C. Bij de Vaate woorden van dank tot de heer M. F.'Deürloo, die tijdens deze vergadering schriftelijk mededeling had gedaan van het feit dat hij zijn raadslidmaatschap op zo kort moge lijke termijn wenste te beëindigen. De heer Deurloo gaf een monde linge toelichting op dit besluit. Hij was van mening door drukke werk zaamheden zijn funktie als raadslid niet meer optimaal te kunnen uit voeren en achtte het derhalve juis ter zijn zetel beschikbaar te stel len. Advertentie De beer Bij de Vaate dankte hem voor zijn positieve bijdrage in de ge meenteraad gedurende de afgelopen dric-cn-ecn-half jaar en zegde toe de opvolgingsproccdure zo snel mo gelijk in werking te zetten. Wegens afwezigheid van burge meester Th. H. de Meester werd deze gemeenteraadsvergadering geleid door loko-burgemeester de heer Bij de Vaate. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Dat gij niet kunt wordt u J vérgeven, dat gij niet wilt nooit. Ibsen Verwachting tot vrijdagavond: Opklaringen en minder wind Opklaringen maar aanvankelijk ook nog hier en daar een bui; tot matig of zwak afnemende wind, aanvanke lijk noordelijk, later uit uiteenlo pende richtingen; minimumtempera turen omstreeks min 2 graden, maxi mumtemperaturen circa plus 2 gra den. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 3 Min.-temperaturenomstreeks 0 gr Max.-temperaturen: omstreeks 3 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 jan. Zon op 8.43, onder 16.55 Maan op 10.45, onder 22.54 Eerste kwartier: 16 jan. (4.03) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 13 jan. 6.02 1^.32 11.49 Doodtij: 18 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 12-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie die in de nacht van woensdag op donderdag over Nederland trok, veroorzaakte aan zijn oostflank boven de Noord zee en onze kust een zware noorder- storm. De depressie trekt al opvul lend naar het westen weg. Via het oostelijk deel van de At lantische Oceaan trekt een krachtige rug van hoge luchtdruk naar de Brit se eilanden. Het ziet er naar uit dat deze rug vrijdag nog ten westen van ons land blijft. De noord tot noord oostelijke 'wind zal geleidelijk in kracht afnemen, maar wel koude lucht van noordelijke breedten aan voeren. In deze lucht komen opkla ringen. maar ook enkele winterse buien voor. Tijdens opklaringen kan in de nacht van donderdag op vrij dag in het binnenland hier en daar lichte vorst voorkomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1