C. Moddemeijer kampioen eerste klasse driebanden Kabinet ontmoette voor het eerst bedrijfsleven ERIC DE NOORMAN I ,DE KIPPENBOER' f Open hartchirurgie in ziekenhuis te Utrecht V.V.D. heeft het moeilijk met staatssekretaris STREEKNIEUWS Dader overval snel gepakt Oeganda betaalt broedeieren Ziekteverzuim nam niet toe Andre Bal nieuwe voorzitter C.N.V.-jeugd Hofnar wil naar Ierland Het land der witte mannen NIEUW! 1 NASI - BAMI 1 Markt - Zierikzee Roofoverval op tankstation Staatssekretaris ekonomische zaken Taakomschrij ving staatssekretaris BILJARTEN NIEUWERKERK, 7-1. Door de fi nale party tegen L. J. de Munnink in winst om te zetten (40-35) is C. Mod- demeyer lid van de biljartvereniging O.K.K. te Nieuwerkerk er in hotel De Meebaal te Nieuwerkerk in ge slaagd beslag te leggen op het kam pioenschap le klasse drie-banden van het distrikt Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Voor de aanvang van de finalepar tij hadden beide spelers met een ge lijk aantal van acht punten nog een kans op de titel. Moddemeijer. die zaterdag tegen de Munnink zijn enigste nederlaag had moeten inkasseren, had door een beter algemeen gemiddelde de beste kansen, daar hij reeds aan een re misepartij genoeg had. De Munnink slaagde er niet in om Moddemeijer voor de tweede maal te kloppen en in de beslissende finale partij bleef de Nieuwerkerker met De eindstand: vijf caramboles verschil aan de win nende hand. M. C. Lems bracht met een score van 8 caramboles de hoogst in het toernooi gescoorde serie op zijn naam, terwijl Moddemeijer met 1.14 het hoogste partijgemiddelde scoorde. Prijsuitreiking Aan het slot overhandigde de voor zitter van het distrikt Schouwen- Duiveland de heer J. A. Vasseur aan kampioen Moddemeijer de bondsme- daille en de disriktswisselbeker. Namens de organiserende vereni ging O.K.K. overhandigde de heer J. C. Goudswaard aan de deelnemers de door hen gewonnen prijzen. Kam pioen Moddemeijer sprak tenslotte woorden van dank tot de organise rende vereniging voor de uitstekende wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd en de lokaalhouder voor de genoten gastvrijheid. c. Moddemeijer, O.K.K., Nieuwerkerk 10 230 363 6 1.140 0.634 L. J. de Munnink, Bommenede, Zonnemaire 8. 219 433 6 0.580 0.506 M. C. Lems. O.K.K., Nieuwerkerk 6 212 377 8 0.741 0.562 P. Kok, de Country, Renesse 6 214 462 5 0.500 0.463 W. J. Hanse, Bommenede, Zonnemaire 4 202 379 5 0.727 0.533 B. Bergman, O.K.K.. Nieuwerkerk 2 223 470 7 0.679 0.474 HANDBAL Delta Sport-heren leden een nederlaag tegen Rapide Het herenteam van Delta Sport heeft in een keiharde wedstrijd een verdiende 20-12 nederlaag geleden tegen 't Bredase Rapid. Een zeer fel spelend Rapid nam in de beginfase een ruime voorsprong en wat Delta Sport ook probeerde, geen moment heeft de Zierikzeese ploeg zijn nor male spel kunnen ontplooien. Bij het ingaan van de rust had Rapid al een ruime 12-5 voorsprong. De dames boekten hun zevende ach tereenvolgende overwinning op het niet sterke Terneuzense Utopia. Ook de dames bleven beneden hun normale niveau wat toch niet kon beletten dat zij met 10-7 aan het langste eind trokken. Het reserve team van de heren boekte een ver diende 25-21 zege op EMM III. De Zierikzeese reserves zitten duidelijk in de lift. Vooral de inbreng van eni ge zeer jeugdige schutters begint vruchten af te werpen. Verdedigend klopte het niet altijd even goed. maar genoemde schot vaardigheid zorgde voor de overwin ning. Ook de jongenspupillen en adspi- ranten wisten hun wedstrijd tegen Utopia in zeer spannende wedstrij den in winst om te zetten. De pupil len wonnen met 7-6 en de adspiran- ten met 15-11. Alleen het door ziekte gehandicapte dames-juniorenteam verloor kansloos met 5-15 van Uto- topia. Zeventiende Goese Wallenloop GOES, 7-1. De zaterdag voor de zeventiende keer gelopen Goese Wal lenloop is gewonnen door de Belg Mare Smet, vóór Piet Vonck. In het sterk bezette veld nam Rinie van Dijke de 17e plaats in, tyd 25.25 min; Herman Padmos werd 27e in rond 26 min, Martin Moermond 33e in 26.40 min., Hans van Elzelingen 52e in 28.15 min en Krijn de Oude als zesde veteraan in 30.45 min. In de jeugdkategoriën werd Jaco- lies van Gastel bij de D-meisjes 2e, achter Celine v. d. Berg. Gonneke Arkenbout en Janneke v. d. Linde eindigden in de middenmoot. Het C- meisje Petra Schot werd 15e over de 1.000 m. Voor de zesde Deltacross, die Delta Sport zaterdag 14 januari a.s. te Wes tensehouwen organiseert, worden ruim vierhonderd atleten en trim mers aan de start verwacht. Reeds nu zijn er voor de wedstrijden die meetellen voor de Zeeuwse cross kompetitie rond de 250 inschrijvin gen binnen. Naar verwachting zullen hier nog zo'n 200 trimmers bijkomen, die kunnen kiezen voor een 4 of 8 km-loop in het fraaie bos- en duin gebied. Bij de wedstrijdlopen komen alle Schouwse favorieten aan de start zo wel bij de jeugd als de senioren. T ri inlopen Voor de wedstrijden zijn er ronden- parcoursen, zodat het wedstrijdver loop voor de toeschouwers goed is te volgen. Voor de trimlopen kan men zich zaterdag tot vlak voor de start, die om half drie plaats vindt bij de hoofdingang van de boswachterij s Westensehouwen, melden in café- restaurant „Zeelust", bij de grote trap te Westensehouwen. Deze lopen zijn voor iedereen en voor alle leef tijden toegankelijk en na afloop ont vangt men een originele herinnering. TAFELTENNIS Zeeuwse kampioenschappen te Vlissingen VLISSINGEN, 7-1. Zaterdag gin- gen acht jeugdleden van de tafelten nisvereniging Scaldina, met hun trai ner Ad de Graaf en begeleider Cor Smalheer, naar de Zeeuwse kam pioenschappen te Vlissingen. Ronald de Rijke had het in het be gin erg moeilijk en moest in de voor ronden goed uitkijken om zich hier doorheen te slaan. Naarmate de dag vorderde groeide zijn vorm, al werd hij in de jeugdklasse wel uitgescha keld door zijn teamgenoot Aart Quist, maar in de jongens-adspiranten C- klasse duldde hij niemand op zijn weg. In de finale wist hij met 21-16 en 21-13 van H. Beukert van Laurens te winnen. Aart Quist en Thomas v. d. End kwamen in de jeugdklasse A/B tot de laatste acht, wat zeker ook ver dienstelijk mag worden genoemd. Zij speelden hun beste partijen tegen de zwaarste tegenstanders (uit de lan delijke kompetitie). Rita de Oude kwam bij de meisjes tot de laatse vier en werd uiteinde lijk derde achter twee meisjes van de vereniging SAR uit Klooster- zande. Ook zij ging later op de dag beter spelen en met een beetje geluk had ze ook de finale nog kunnen be reiken (goede mentaliteit getoond). Mar Holkers, Hans Volkeri, André Romijn en Marcel Sprengelmeijec zijn uit de voorronden allen een ron de verder gekomen. Deze spelers ne men dit seizoen voor de eerste maal deel aan de kompetitie en voor hen was het een leerzame dag. Bij de senioren werd zondag deel genomen door Jac. Witmer, Cor Smalheer en Bram Vroegop. Jac. Witmer en Cor Smalheer wis ten zich by de laatste zestien te plaat sen. Bram Vroegop haalde dit niet omdat hy in zyn poule door een raar spelletje werd uitgespeeld. Al met al was het leerzaam voor de leden van Scaldina, die zo aan het nieuwe jaar begonnen. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Uddel (toez.): W. Dekker, Sebaldeburen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Bovensmilde: M. Boot, (geest, verzorger in de inrich tingen van het ministerie van Justitie) te Veenhuizen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Rotterdam-Z: A. van der Veer, Zwolle; te Leeuwarden: J. Plantinga, Dronten. Bedankt voor Hilversum-Oost: D. Biesma, Veenendaal (Bethelkerk). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Veenendaal; J. C. Weststrate, St. Catharines (Canada). Bedankt voor 's-Gravenpolder: A. Moerkerken, Nieuw-Beijerland. BRCINISSE Opdacht voor de firma L. Padmos en Zonen De firma L. Padmos en Zonen te Bruinisse heeft opdracht voor de bouw van een nieuw mosselvaartuig ontvangen. Dit schip wordt voor re kening van de firma Ph. Sinke te Yerseke gebouwd. Het vaartuig waarmee deze firma nu het bedrijf uitoefent, de YE 62, werd door de firma De Waal-Krijger aangekocht, die op zijn 'beurt- de messelvissers- kotter Bru 9 aan de firma Padmos te Yerseke verkocht. EINDHOVEN, 10-1. Nog geen drie minuten nadat hij dinsdagmorgen omstreeks half tien een overval had gepleegd op een postagentschap aan de Aulislaan in Eindhoven is de ver moedelijke dader door de politie aan gehouden. Wat de man heeft buitge maakt kon de politie nog niet mee delen. Evenmin zijn de personalia van de verdachte bekend. Op het moment dat - de overval werd gemeld zag de politie in de di- rekte omgeving van het postagent schap een personenauto met grote snelheid rijden. Enkele straten ver der stopte deze auto waarna de be stuurder uitstapte met in zijn ene hand een postzak en in de andere een tas. Hij kon ter plaatse worden aan gehouden. In de tas bleek onder meer een vuurwapen te zitten. DEN HAAG/OTERLEEK (Scher mer), 9-1. Oeganda zal de rekeningen betalen van de Nederlandse broed- eierenexportcombinatie in Oterleek (Noord-Holland). Die rekeningen lo pen sinds december 1973 en bedra gen in totaal bijna 100.000 gulden. In augustus eiste de eigenaar van het bedrijf, J. Stekelbos uit Oterleek, via de rechter beslaglegging op de ont wikkelingsgelden van Nederland voor Oeganda. Het ministerie van ontwikkelingssamenwerking liet daarop weten geen projekten in dat land te subsidiëren. Alle hulp zou via partikuliere organisaties verlo pen. AMSTERDAM, 10-1. By de uit voering van de ziektewet is het aan tal meldingen vorig jaar ten opzichte van 1976 met 2,3 miljoen vrywel on veranderd gebleven. Dat geldt ook voor hel. aantal da gen waarover 'uitkering werd ver leend: ruim 31 miljoen. Deze „stil stand" is opmerkelijk, gezien het feit dat in een reeks van voorgaande ja ren het ziekteverzuim vrijwel voort durend toenam. In 1977 werd f 2,3 miljard aan ziekengeld uitgekeerd. Dit heeft mr. G. van 't Huil, presi dent-directeur van het Gemeen schappelijk Administratiekantoor (GAK) gezegd in een nieuwjaarsrede voor het personeel. UTRECHT. 10-1. André Bal is, als opvolger van Jan van Treuren, be noemd tot voorzitter van „Werkende Jeugd" C.N.V.. Vanaf 1, februari- vo rig jaar werkte Bal (31) in dienst van „Werkende Jeugd" voor d<e jongeren van de Industriebond C.N.V., terwijl hij ook was belast met de begelei ding" van jeugdwerk iri Overijssel. Voorheen was hij algemeen secre taris van de Nederlandse Lutherse Jeugdbond. VALKENSWAARD, 10-1. De siga renfabriek Hofnar in Valkenswaard overweegt een deel van de produk- tieafdeling over te plaatsen naar Ier land. Dat zou betekenen dat honderd vijftig van de vijfhonderd arbeids plaatsen komen te vervallen. Dit kan worden opgevangen door het natuurlijk verloop niet aan te vul len. Gedwongen ontslagen zijn niet nodig. Hofnar wil in Ierland halffabri katen maken. De vervaardiging van het eindprodukt blijft in Valken swaard. DEN HAAG, 10-1. Het eerste ori ënterende gesprek dat een kabinets delegatie maandagmiddag met het georganiseerde bedrijfsleven heeft gehouden zal in februari worden ge volgd door een gesprek waarin meer konkrete mededelingen zullen kun nen worden gedaan over de beleids voornemens en de invulling daar van. Dit heeft minister Albeda van so- oiale zaken maandagmiddag na af loop van het bijna drie uur durende gesprek meegedeeld. Het gesprek van maandagmiddag was vooral 'bedoeld het bedrijfsle ven kenbaar te laten maken wat het voor ogen staat. Minister Albeda zei dat het deze keer om een overleg met een bijzon der karakter ging. Het bijzondere was, dat nog geen regeringsverkla ring is afgelegd en dat de kamer er nog niet over heeft kunnen Bpreken. Van de 'kant van het kabinet wa® er zodoende deze middag nog weinig konkreets te melden. Daarom had het gesprek meer het karakter van een hoorzitting. De vertegenwoordigers Van de maatschappelijke organisaties kon den nu hun verlangens, twijfels en kritiek uiten, gelezen hef. regeerak koord. Daarop is van de zijde van het kabinet deze middag daarna summier gereageerd, volgens sommi gen te summier, aldus de minister. Maar dat kon ook niet anders gezien de omstandigheden. 45. Het is niet licht uit tc maken wie van de twee het meest schrikt, Svein of het meisje. Do gehelmde reus kijkt of hij een geestver schijning ziet en daar geeft de daling van het meisje in dit onderaardse hol ook wel aan leiding toe. Het meisje is dodelijk ontsteld en zou het liefst de handen voor het gezicht ge slagen hebben, als haar boeien dat maar toe gelaten hadden. Svein is dc eerste die zijn mond opent. „Wwwat komt ge hier doen?" hakkelt hij ver bouwereerd. „De witte mannen hebben mij aangewezen nis offer voor de Grote Geest", antwoordt zij nauw hoorbaar en kijkt met een huivering naar de vele skeletten en schedels op de grond, trieste resten van die haar voorgingen. Svein volgt haar blik en begrijpt wat er in haar om moet gaan. „Vreest niet", zegt hij bassend cn kijkt dan geschrokken omhoog. „Zouden zij hem gehoord hebben? Het zal u niet vergaan als dezen", laat hij er dan ge dempt op volgen. „Mijn vriend cn meester, de grote koning Eric, zal spoedig komen om mij en u te verlossen". Wat dat laatste betreft vergist Svein zich echter lelijk, want Eric is op het ogenblik niet cons in staat om zichzelf te helpen, laat staan een ander. Als hij bijkomt uit zijn verdoving, vindt hij zich omringd door dc in het wit geklede gestalten, die hij tot dusverre alleen maar uit de verte gezien heeft. M:n stelt hem vragen. Eric ontdekt dat er nog meer mensen van zijn soort in de buurt zijn en doet er verder het zwijgen toe. Als de hoofdman ziet dat er voorlopig toch niets meer uit zijn gevangene te krijgen is, wendt hij zich tot zijn mensen. „Ik vertrouw dit niet", snauwt hij. „Voor wij terug gaan zullen wij de omtrek afzoeken". Heden werd van ons weggenomen, na een langdurig ge dragen lijden, mijn innig geliefde vrouw en onze zorg zame moeder en oma MAATJE FLIKWEERT-VAN DEN BERGE op de leeftijd van 59 jaar Zierikzee: A. M. FLIKWEERT Wilhelminadorp: E. R. FLIKWEERT L. FLIKWEERT-BOOMAERTS DIMPHI Oudenbosch: R. H. FLIKWEERT J. FLIKWEERT-MARIJNISSEN HANS VlaardingenJ. A. HOOGEWERFF-FLIKWEERT J. HOOGEWERFF DANNY en SONJA Zierikzee, 10 januari 1978 Mastgatstraat 41 Liever geen bezoek aan huis De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 13 januari a.s., om 14.15 uur, op de algemene begraafplaats te Zierikzee, voorafgegaan door een rouwdienst in het Hervormd verenigingsgebouw, Het Vrije 2, welke geleid zal worden door de weleerwaarde heer ds. C. B. Dekker, •luchtmachtpredikant b.d. Aanvang 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in bovengenoemd gebouw, na afloop van de begrafenis. tiiiifiiiiiiiiffüiiiiffiiiifixiiiiifiiiitifififfiiiffiiiiiiiiiiiiiiiiffififfifriifij S Deze week: 500 gram 3,25 Deze week ter introduktie: E heel kilo 4,85 E Tot ziens op de markt in Zierikzee! Hoofdkantoor: Zevenhuizen (Z.H.) Tel. (01802) 2322 E minim Ministerraad DEN HAAG, 10-1. Het Academisch ziekenhuis Utrecht zal op korte ter mijn kunnen beginnen met de open- hart-chirurgie. De ministerraad is op voorstel van de minister van onder- wys en wetenschappen, dr. Pais, ak koord gegaan met het ter beschik king stellen van de benodigde midde len, Het Academisch ziekenhuis hoopt dit jaar nog een honderd open hart operaties te kunnen verrichten. Gestreefd wordtnaar tweehonderd operaties in 1880. Minister-president Van Agt deelde dit na afloop van het kabinetsberaad mee. De operaties zullen worden Uit gevoerd in de reeds bestaande kli niek voor hart- en vaatchirurgie. Sinds eind maart 1970 heeft hier geen open hart chirurgie meer plaatsgevonden. Het is nodig enkele eenvoudige bouwkundige voorzienin gen te treffen om de kliniek, waar wel al intensief vaatchirurgie wordt beoefend, voor de open-hartchirur- gie aan te passen. HILVERSUM, 10-1. Twee mannen hebben maandagavond een roof overval gepleegd op een tankstation aan de Jan van der Heydenstraat in Hilversum. De Nederlands sprekende mannen, die ongeveer 20 jaar oud moeten zyn, waren gewapend en hadden bivakmutsen over het gezicht om herkenning c voorkomen. Ter- wyl de een onder bedreiging met een vuurwapen de 56-jarige pompbe diende Jan Schouten in een hoek dreef, deed de ander een greep in de kas. Dc overvallers vluchtten ver volgens met een buit van ongeveer f 2.000,—. De ministerraad heeft verder be sloten om in meer gevallen boetes voor overtredingen direct aan de verbalisant betaalbaar te maken dan nu mogelijk is. Ook komt er een uit gebreider, en gedetailleerder stelsel van tarieven en betaalbewijzen voor deze boetes. ROME, 9-1. De 19-jarige rechtse jongeman Stefano Recchioni, die vo rige week in een gevecht met de Italiaanse politie in Rome door het hoofd was geschoten, is na 48 uren in coma gelegen te hebben overleden Het aantal politieke doden is dit jaar hiermee tot vier gestegen. DEN HAAG, 10-1. Mr. K. H. Bey- en (V.V.D.) is maandag beëdigd als staatssekretaris van ekonomische zaken. Hij is in het bijzonder belast met de handelspolitiek en de inter nationale ekonomische betrekkin gen, de exportbevordering en de voorlichting over de uitvoer. LEIDSCHENDAM, 10-1. Minister Ginjaar heeft de taakomschrijving van de staatssekretaris van volksge zondheid en milieuhygiëne, mevrouw mr. E. Veder-Smit, vastgesteld. Binnen het door de minister vast gestelde beleid wordt zij in het bij zonder belast met de zaken op het gebied van de volksgezondheid. Uit gezonderd daarvan zijn de voedings aangelegenheden en andore zaken betreffende de warenwet, de vlees- keuringswet, de destruktiewet- en dc bestrijdingsmiddelen, alsmede de wetgeving inzake abortus provoca- tus. Voor defensie DEN HAAG, 10-1. „Onder dc voorwaarden van minister van de fensie Kruisinga, wordt het dc VVD wel erg moeilijk gemaakt een staats sekretaris voor defensie te leveren. De VVD acht het haar plicht voor deze post een bekwame cn deskun dige kandidaat voor te dragen cn acht de bezwaren tegen de kandida tuur van de heer Ploeg niet gefun deerd. Het voordragen van een vrouw terwille van het vrouw zyn acht de VVD onjuist. Dit heeft WD-fraktievoorzitter in dc Tweede Kamer Rietkerk maandag verklaard over de gerezen moeilijk heden bij het vinden van een staats sekretaris voor defensie. Zoals be kend vindt minister Kruisinga de heer Ploeg niet acceptabel, boven dien wil hij de post materieel voor namelijk zelf beheren en ook geeft hij de voorkeur aan een vrouw. De VVD heeft van het begin af aan de heer A. Ploeg, oud-militair cn lid van de WD-fraklie, als kandidaat- staalssekrctaris voorgedragen. Te vens werd verlangd dat de post ma terieel tot diens takenpakket zou behoren (zoals ook het geval was met de taakverdeling cp het minis terie van defensie tijdens het kabi net-Den Uyl).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5