P.V. „De Bruse Trekker" vierde het dertig-jarig jubileum Schoolmelk wordt stuk goedkoper Zilveren eremedaille Wellicht vestiging proefstation in Zeeland Geen zee te hoog Suksesvol jaar met kampioenen VERZEKEREN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Met ingang van vandaag STREEKNIEUWS Na sluiting' op Texel z.v.u. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maamlag 9 januari 1978 Nr. 22232 3 BRUINISSE, 6-1. De leden van de postduivenvereni ging ,,De Bruse Trekker-" in Bruinisse, hebben vrijdag in hotel „Storm" het 30-jarig jubileum gevierd. Bij die gelegenheid werden ook de kampioenen van het af gelopen vliegseizoen gehuldigd. De voorzitter van de vereniging, de heer J. W. Steketee, kon aan het be gin van de gezellige avond ook de dames van de leden verwelkomen. Het jubileumjaar is voor de PV „Bruse Trekker" erg suksesvol ge weest. Vrijwel alle kampioenschap pen, die in het afgelopen seizoen te winnen waren op heel Schouwen- Duiveland, waren voor leden van de Bruse Trekker en als klap op de vuurpijl heeft de kombinatie Duiven- dyk-Schults het gepresteerd om kampioen van Zeeland te worden. „Een vereniging klein in het aantal leden, maar groot in daden", vond voorzitter Steketee dan ook. gave van hun juiste positie, kwam voor velen van hen de redding niet te laat. Moeilijk Koerier De voorzitter had aan het begin van de avond oude herinneringen op gehaald over de afgelopen dertig jaar. Het was in die tijd erg moei lijk om aan de duivensport te begin nen, daar in de oorlog alle duiven bij de militaire instanties in den lande ingeleverd moesten worden. Dit om dat de duif bekend staat als een zeer goede koerier, waarmee veel oorlogs geheimen verzonden konden worden. Vele piloten en zeelui hebben dan ook hun leven te danken aan de duif, als ze in de laatste wereldoorlog in zee terecht waren gekomen, door op- Advertentie Een ongeluk is niet altijd te vuorkoinen. He financiële gevolgen ervan wel.Voorkom dat u in moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede verzekering tuor uw huis en gezin, uw auto en rekreatie. Ga vooreen goed advies naar de Op 10 september 1947 kwam in café Jumelet in Zijpe een aantal mensen bij elkaar en uit dat overleg werd de Bruse Trekker geboren. Het was geen gemakkelijke taak om in die dagen een vereniging op te rich ten. Bij veel leden liet de financiële toestand te wensen over. Toch lukte het en de heer Maas van Zijpe ging de voorzittershamer hanteren. Ook werd er wedvluchten meegedaan. In de vereniging werd de sport erg ver trouwelijk en kameraadschappelijk beoefend. Het is in de notulen van kort na de oprichting ook te lézen, dat de duif die teruggekeerd was van een wedvlucht bij de heer Bos- sers in de Nieuwstraat gemeld moest worden. Na het inleveren van de gummie ring die om het pootje van van de duif zat, werd de juiste tijd genoteerd en zo werden de prijzen en kampioenschappen dan verdiend. Tot 1953 verliep alles goed in de ver eniging, tot de februari storm in een klap alles verwoestte wat de lief hebbers in de voorgaande jaren had den opgebouwd. Vele duiven gingen door gebrek aan onderhoud, voedsel en drinken verloren. Nieuwe hoed Enkele maanden na de ramp schonken liefhebbers uit heel Hol land jonge duiven aan de Bruse le den en zo konden de meesten weer met nieuwe moed aan de duiven sport beginnen. 1968 was voor de vereniging wel het topjaar voor wat het leden aantal aangaat, maar in 1971 werd een lang gehoord gerucht werkelijkheid. De leden van Nieu- werkerk, Oostevland, Sirjansland, hadden de koppen bij elkaar gesto ken. en waren het eens geworden over de oprichting van de P.V. Dui velend, die thans gevestigd is in Nieuvverkerk Natuurlijk betekende dat voor de PV Bruse Trekker een enorme daling van het ledenaantal, „maar", zo sprak de heer A. J. IJze- lenberg, die toen al vele jaren het roer van de Bruse Trekker in han den had, „we houden de vereniging ten allen tijde staande, zo we altijd nog in voor- en tegenspoed gedaan hebben". Ook kan de vereniging trots zijn op de in 1974 aangeschafte tentoonstellingskooien, en hetzelfde jaar gereedgekomen klublokaal, waarmee een lang gekoesterde wens van de leden in vervulling is gegaan. Dat gebouw moet helaas weer wor den afgebroken vanwege de uitbrei ding van de telefooncentrale. De voorzitter zei dan ook op de volle medewerking van dc gemeente te hopen, zodat dan in het nieuwe seizoen april 1978, ook de duiven- ZIERIKZEE, 9-1. Dank ztf een sub sidie van dc EEG cn de landelyke overheid, gaat vandaag (maandag) een flinke prijsverlaging van school melk in. Tot aan het nieuwe jaar gold voor één liter een prys van circa f 1,30. Door het geven van een nieuwe subsidie kan deze prijs worden terug gebracht tot f 1.per liter, zo be richt het Schoolmelkkomitec in Zic- rikzee. Voor het huishoudbudget is dit een welkome verlichting van de lasten. Iri de toekomst zal ook hot systeem van de melkkaarten voor de school melk worden losgelaten. Het is de bedoeling, dat er dan met accept-gi robetaalkaarten gewerkt gaat wor den. zodat de gebruikers van school melk dan rechtstreeks aan de melk fabriek kunnen betalen. Op dc scho len worden door de fabriek koelkas ten geplaatst, zodat de melk dan de zelfde temperatuur krijgt als thuis. Voor de kinderen een verbetering. Het is nog niet bekend wanneer dit nieuwe systeem ingaat. Met de prijs verlaging wordt gestart. Op deze foto voorzitter Steketee van de jubilerende vereniging de PV Bruse Trekker samen met de heren Duivendijk en Schults, die dit jaar kampioen van Zeeland en Schou- wen-Duiveland werden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) sport in het eigen clublokaal te Brui nisse weer kan worden beoefend. Uitslag De avond werd verder voortgezet met een heerlijke mosselmaaltijd, waarna nog enkele gezelschapsspe len werden gedaan. De voorzitter zei na afloop te hopen dat nog vele ja ren in goede harmonie en sportieve sfeer doorgegaan kan worden. De or ganisatie van de avond was in han den van Jan de Jonge en Koos van Popering Lzn. De uitslag van de prijsuitreiking is als volgt: ,-.j 1. Kombinatie Duivendijk-Schults, kampioen van Zeeland en Schou- wen-Duiveland. 2. de heer J. J. M. Steketee en 3. Kombinatie Steketee- van Driel, beiden van Schouwen- Duiveland. ZIERIKZEE Kreatieve avond CPB Woensdag 11 januari organiseert de Chr. Plattelandsvvouwenbond een kreatieve avond in het Hervormd Verenigingsgebouw. Voor tijd zie agenda. NCVB Bejaardenmiddag Woensdag 11 januari aanstaande wordt in het Hervormd Verenigings gebouw door de N.C.V.B. een be jaardenmiddag georganiseerd. Voor tijd: zie agenda. Eenzijdig ongeluk Door onbekende oorzaak kwam vrijdag J. K. uit Bruinisse op de Ko ning Gustaafweg-met zijn.auto in de sloot terecht. De bestuurder werd licht gewond naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis overgebracht. De auto werd beschadigd. RENESSE C.J.V. Jaarfeest Zaterdagavond 14 januari viert de CJV „De Schakel" haar jaarfeest in het dorpshuis van Renesse. CJV le den verzorgen een gevarieerd pro gramma met onder mèer zang, en kele korte sketchjes, een dia-serie, een kwis en een toneelstuk met de titel „YMCA". Het stuk handelt.over het werk van de CJV over de gehele wereld. Iedereen is op deze avond van harte welkom. Nieuwjaarsreceptie Ruitervereniging Zaterdagavond jl. hield de Ruiter vereniging „Renesse" een gezellige nieuwjaarsreceptie in het „Wapen van Renesse". Na afloop van de druk bezochte receptie werd een Nieuw- jaarsbal gehouden met muzikale medewerking van Kwartet 67. Ter ondersteuning van de kas werd een Amerikaanse verloting en een bingo ronde gehouden. Granaat gevonden Op het bungalowpark „De Kleine Horizon" aan de Hoogenboomlaan te Renesse. werd zondag 8 januari een granaat gevonden. Het projektiel zal door de Mijnopruimingsdienst wor den verwijderd. ELLEMEET Aanrijding Op de Dan twee personenauto's achter elkaar. Bij het passeren kwam door de glad heid hel voertuig van W. D. A. A. uit Stellendam in aanraking met dat van J. Th. R. uit Brielle, waardoor deze laatste in de sloot terecht kwam. Dhr. R. moest licht gewond naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis ver voerd worden. De auto's werden be schadigd. MIDDENSCIIOUVVEN Begin binnenbrand In een landbouwschuur van B. op de Heuvelsweg te Kerkwerve werd zondagmorgen omstreeks 4 uur een begin van een binnenbrand ontdekt. De brand ontstond door smeulend stro en er had veel rookontwikke ling plaats. Door de tijdige ontdek king kon schade worden voorkomen. ZONNEMAIRE Loop der bevolking over 1977 Man door honden gebeten Het inwonertal van de gemeente Middenschouwen nam in 1977 toe met 72. Op 31 december 1976 bedroeg het aantal ingezetenen 2265 (1182 man nen en 1083 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 30 (16 mannen en 14 vrouwen) en door vestiging met 202 (99 mannen en 103 vrouwen); het verminderde door overlijden met 19 (9 mannen en 10 vrouwen) en door vertrek met 141 (67 mannen en 74 vrouwén). Op 31 december 1977 bedroeg het inwonertal dus 2337 (1221 mannen en 1116 vrouwen). Er werden 8 huwelijken voltrok ken en er werd 1 echtscheiding in geschreven. KERKWERVE Uitstapje junioren WIK De junioren van de s.v. W(illen; I(s) K(unnen) uit Kerkwerve maak ten een leuk uitstapje naar Rotter dam. Vorige week donderdag, 's avonds om zes uur reden acht vol geladen personenauto's weg van Kerkwerve,^ richting Ahoy-hal te Rotterdam. Het tochtje op zich is al erg gezellig, maar het mooiste moest toen nog komen; de minivoetbal show In Ahoy aangekomen konden de vijftig voetballiefhebbers en -lief hebsters eerst nog kijken naar hard lopen en wielrennen. Hierna sprak Barend Barendse, presentator, wel komstwoorden. Ook noemde hij de aanwezige voetbalklubs, dus ook die van Kerkwerve, dit tot plezier van de WIKkers". Eindelijk was het moment aangebroken, de eerste wedstrijd begon. De Militairen speelden tegen Noord-Nederland. Na 2 x 20 minuten was er een pauze. Ook toen kon ieder weer genieten van hardlopen en wielrennen. Bo vendien werd er voor muziek ge zorgd door een fanfarekorps. In de tweede wedstrijd speelden Utrecht en Oost-Nederland tegen elkaar. De jongens (en ook enkele meisjes) ge noten zichbaar van het spel. Helaas was het om elf uur „al" afgelopen en werd de terugtocht aanvaard zodat om en nabij half één Kerkwerve weer in rust was. De eerste wedstrijd (Militairen- Noord-Nederland) wordt op donder dag 2 januari uitgezonden door de N.C.R.V. op Nederland 2. Begin van brand In de n&cht van zaterdag 7 op zon dag 8 januari loeide om ongeveer kwart voer twee de brandsirene te Kerkwerve. Dit voor een begin van brand in een aangebouwde houten schuur bij de familie R. S. B. aan de Heuvelsweg" te Kerkwerve. Doordat de brandweer, die onder leiding van de nieuwe kommandant, de heer J. M. van Langeraad uitrukte, snel ter plaatse was kon erger worden voor komen. In de schuur vonden een zeug met biggen en wat geitebokjes onder dak. Zij konden worden gered. Door de hevige rookontwikkeling moest men met persluchtmaskei's naar binnen om de zaak te verkennen. Waarschijnlijk door het vallen van een lamp zijn de pakken stro gaan smeulen. Deze werden naar buiten gebracht, en geblust door de brand weer. De gealarmeerde brandweer van Scharendijke hoefde weinig meer te doen. Om dx*ie uur was men de brand meester. Bejaardensoos De Kerkwervenaren van zestig jaar en ouder zijn op ondei'staande data weer welkom in het Vereni gingsgebouw aan de Beatrixstraat. Op deze middagen wox-dt er name lijk bejaardensoos gehouden: dins dag 10 januari cn dinsdag 24 janua ri. (Aanvang van deze bijeenkomsten zie agenda.) Eenzijdig ongeval Op onverklaarbax-e manier reed za terdag B. J. W. met zijn auto tegen een boom. Het ongeluk gebeui-de op de Weelweg. De mede - inzittende C. H. K. sloeg tegen de voorruit en brak zijn ai*m. Voor eei-ste hulp werd hij naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis overgebracht. De auto werd aan de voorzijde geheel vei*nield. Zaterdag omstreeks 18.00 uur werd H, H. S. uit Voox-burg op de Zuidweg te Zonnemaire door een herdershond en een witte hond ge beten. De eigenaar van de honden T. v. d. V. te Zonnemaii-e werd ge waarschuwd en H. H. S. werd onder medische behandeling gesteld. BRUINISSE Hervormde Vrouwenvereniging De Hei'vormde Vrouwenvei-eniging „Helpt Elkandei-" komt dinsdag 10 januai-i voor het eei-st in het nieuwe jaar weer bijeen in het Nederlands Hervoi-md Verenigingsgebouw in de Deestraat. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De in ïnei 1977 in ge bruik genomen Zoetermeqrlijn (Den Haag-Zoetermeer) krijgt van de reizigers het rapportcijfer 7V2. Dat is volgens N.S. gebleken uit een en quête onder 4300 klanten, van wie ruim zestig procent voor het onder zoek bruikbai*e vx-agenlijsten heeft ingeleverd. UTRECHT. De kans bestaat dat de Nationale Ziekenhuisraad (als werk geversorganisatie) en de verteggen- woordigers van de 170.00*0 werkers in de partikuliere ziekenhuizen het deze maand alsnog eens worden over de herziening van de zieken- huis-c.a.o. per 1 januari 1978. (Vervolg van pag. 1) Ien behorende b\j de koninklijke on derscheiding de heer Van Aken te mogen opspelden. Tot slot spi'ak hij ook zijn geluk wensen uit tot het bedrijf Van Oeve- ren met deze jubilaris en wenste de heer en mevrouw Van Aken nog vele jaren in goede gezondheid. Namens het touringcar-bedrijf sprak de heer L. v. d. Ouden grote waardei'ing uit voor de inzet door de heer Van Aken altijd aan de dag ge legd, zowel bij de busreizen als bij het wei-k in de garage. De firma Van Oeveren toonde zijn dankbaarheid met de aanbieding van een geheel verzorgde Rijnreis van zeven dagen. „Echte doordauwer" Namens de kollega's sprak de heer M. Tuinman, die zelf ook al 25 jaar als chauffeur bij het touringcarbe- d rij f meedraait. Hij noemde de heer Van Aken een „echte doordauwer". „Soms x*eed ik 300 km achter je en dan dacht ik stopt hij nou nooit eens voor een bakkie koffie", aldus de heer Tuinman. Namens de kollega's bood hij de jubilaris een zaagtafel en een standaard voor een boormachine aan. Het garagepersoneel had het in een cryptisch geschenk gezocht en bood een stoffer en blik aan, hiermee doelend op het feit dat de heer Van Aken er bij hel werk in de garage weieens „een rommeltje" van maak te. Vervolgens las dc heer Van den Ouden een brief voor v'n de A.N.W.B. waarin hulde en waardering werd betuigd met deze eervolle staat van dienst van de heer Van Aken. De A.N.W.B. wees er in deze brief voor al op dat de bcroepsrijdcr een zeer verantwoordelijke taak heeft en zieh hiervan terdege bewust moet zijn. De organisatie bood de heer Van Aken een insigne^ een set landkaar ten en een fx-aaie oorkonde a.n Aan 't eind van het officiële gedeelte van deze receptie bood de zoon van de jubilaris, de heer K. van Aken na mens het gezin een polshoiioge aan. Hierna bestond voor de aanwezigen gelegenheid de heer Van Aken geluk te wensen met zijn jubileum. reden i ijdag BRUINISSE, 9-1. Nu het proefsta tion van hel RIVO. „Hel Ilorntje". midden 1978 te Texel gesloten wordt, wordt getracht een vestiging in Zee land te krijgen waar het werk in het belang van de schclpdicrenvlsscry. zal kunnen worden voortgezet. Voor cn na (je afsluiting van de Oosterschclde zal het zeker noodza kelijk zijn. diverse experimenten cn onderzoekingen op het gebied van de mosselteelt te verrichten. Ook /zullen er pogingen worden aange wend om weer te komen tol het kweken van de echte Zeeuwse oester zoals die voor 1963 bestond, een des kundige begeleiding zoals die van drs. A. C. Drinkwaard is onmisbaar. Onderzoekingen Drs. Drinkwaard is momenteel volop bezig met het kweken van de ze oester. Ook onderzoekingen wor den verricht van dc diverse soorten oesterbroed. zoals die in 1977 en 1976 in en builen de Grevelirfgen in de Zeeuwse stromen zijn gevallen. Zo wel dc jonge zaaioester van de val in 1976 als het broed van 1977 staan er uitstekend voor. Voorbereidende besprekingen met palingvissers woi'den momenteel ge houden. om ook in 1978 de proeven te herhalen en eventueel op beschei den schaal te vergroten, zonder de belangen van de palingvissers uit het oog <e verliezen of to schaden. „Geen zee te hoog", de titel van een gevarieerde theatershow, die Rients Gralama met zijn ensemble, vrijdagavond, onder auspiciën van de Z.V.U., het talrijke Concertzaal- publielc voorschotelde. Het pro gramma stond borg voor een plezie rig avondje-uit, maar bereikt bij een beoordeling van het geheel toch geen superlatieven. Het ensemble waardoor Rients Gratama zich weet gesteund bestaat uit Nelleke Bui'g, Elsje Slats, Marc Nikolai en Jan Simon Minkema, De ze jonge artiesten krijgen door toe doen van Gratama een uitstekende kans wat meer bekendheid te ver werven. Anderzijds betekent hun medewerking voor de Friese kaba- retier een gehele nieuwe opleving van zijn programma. „Geen zee te hoog" heeft een wat rommelig begin, dat af en toe niet helemaal verstaanbaar is. Reeds in het tweede nummer wordt dit echter aanmerkelijk beter. De show bestaat hoofdzakelijk uit liedjes met over wegend doorwrochte teksten. Af en toe blijkt dat de tekst voorrang krijgt op het hai-monieuze gedeelte, waardoor het geheel wat gezwollen overkomt. Van dit euvel is na de pauze niets meer te merken. Veel liedjes, slechts hier en daar afge wisseld door een konference van Rients Gratama. Het zou de show ten goede gekomen zijn als aan dit aspekt wat meer aandacht was be steed. De teksten van Gratama zijn up-to-date en vol humox*, jammer dat hij in zijn knipoog naar de po litiek toch wat al te veel a la Kan werkt. Ster van het ensemble is onge twijfeld de charmante Nelleke Burg, een meisje met artiestenbloed in de aderen. Zij toont dit vooral in haar liedjes „Zussen", „Sub-cultuur" en „Mevx*ouw Van Dam". Overigens stak Nelleke haar overige pluspun ten in diverse fraaie toiletjes niet onder de theaterstoelen. Elsje Slats vormt een goede ondersteuning van het ensemble, maar komt toch nog niet zo overtuigend over. Vooral in het nummer „Voor de gezelligheid" werd zij duidelijk door zenuwen ge kweld. Beter kwam ze voor de dag in het liedje „Suikeroom". Marc Ni kolai presenteerde zijn fraaie stem geluid vooral in het liedje „Foto's" en bereikte samen met Nelleke Burg een hoogtepunt van de show met het nummer „Sub-Cultuur". Jan Simon Minkema - prima voox-beeld van een fraaie man - had ook zon der talent best even op de planken mogen staan. Hij bezit dat talent echter wel en dat maakt het dubbel waard naar hem te kijken. Wat Rients Gx-atama zelf betx-eft: een kabaretier van klasse met een aangenaam fors stemgeluid. Hij zou echter wat natuurlijker over mogen komen. Rients staat niet als zichzelf maar als iemand, die een vak uit oefent op de planken. Van enig kon- takt met de zaal is daardoor nau welijks spi-ake. Een waar spektakelnummer werd het lied ,„Aax*dig zijn", gevolgd door wat nummers met veel levenswijs heid. Rients Gratama zong een lied over werkloosheid. Een inmiddels uitgespit thema, maar wat waar is waar, Rients drukte met een diep gaande tekst het publiek weer eens op dit maatschappijpx'obleem. Onmisbare steun aan „Geen zee te hoog" werd verleend door een kom- bo bestaande uit Jacques Sambrink, John Eskes, Klaas de Vx-ies en Cees Bijlstx-a. Na de aanstekelijke uit smijter „Geen/ ge-Hannes" volgde een langdux'ig applaus voor de ar tiesten. Hierna keei'de het publiek, vanwege het enex-gie-beperkend be leid in de Concertzaal, vrij vex-kild huiswaarts. A. P. Voor 25 jaar.... BRUINISSE. Rond het Ned. Herv. kerkgebouw alhier is een passende beplanting aangebracht van hees- Iers, sierplanten en bomen. ADVERTENTIE. Overhemden met losse boorden 7,50 extra grote maal 8,50. Wollen dekens gem. 1 pers. f 12,95 wollen dekens gein. 2 pers. f 27,50. ZIJPE. Als gevolg van het jaar lijks onderhoud zal het s.s. Greve- lingen" van de veerdienst Zijpe An na-Jacobapolder met ingang van Dinsdag 6 Januari tijdelijk worden vervangen door s.s. „Gorichem NOORDWELLE. Zaterdag jl. kreeg deze plaats de primeur txan een reeks Rode Kruis filmvertonin gen. Na enkele amusementsfilmpjes, volgde een dokumentaire over het leven van blinden. Geloond werd hoe genezing van blindheid genezen kan worden. BRUINISSE. In dc maand Decem ber werden over de haven ie Brui nisse aangevoerd 500 kg kreukels. 13328 kg zeesterren, 4712 kg bliek en 63 kg schubben. OUWERKERK. Donderdag zal plaats hebben keuring uan de ver lichting van 4-wielige en 2-wielige motorrijtuigen, benerens tractoren voor het gemeentehuis. De houders van boven omschreven voertuigen worden uitgenodigd tussen 18.30 uur en 21.00 uur op deze plaats te ver schijnen. Advertentie \cc) koopje» bij TEXTIELHUIS RIANNE Kcrkring 31 - Nieuwer kerk Telefoon 1955

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3