Schouwen-Duiveland heette het nieuwe jaar rustig welkom Schoolkranten Bruinisse in teken van vernieuwing Kleine agenda voor de raad van Vara's Stoomradio komt in Brouwershaven BESTUUR VAN WATERSPORTVERENIGING BRUINISSE WIL MET LEDEN PRATEN Grote diefstallen en heling bij „Prijsslag" Nieuwerkerk Postkantoor breidt adviesfunktie uit Verslag van het eerste uur... STREEKNIEUWS ZIERIIvZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 januari 1978 Nr. 22228 3 NIEUWERKERK Jaarwisseling In Nieuwerkerk is de nieuwjaars wisseling tamelijk rustig verlopen. Daargelaten, dat het niet aan diverse brandjes ontbrak. Uit voorzorgs maatregel hadden veel bewoners hun postbussen en ander loshangend ma teriaal binnengehaald. Op het dorps huisplein is een behoorlijke brand gesticht. De vele vuurpijlen in aller lei kleuren zorgden natuurlijk voor een leuke bczienswaardgiheid in het donker. Attentie De Ger. Kerk van Nieuw,erkerk Oosterland bracht ook dit jaar een attentie aan zieken, bejaarden en eenzamen. De organisatie was in handen van de plaatselijke vrouwen vereniging. Met ingang van het nieuwe school jaar (na de zomervakantie) zal er een openbare kleuterschool van start gaan waarvan mej. De Kok hood- leidster zal worden, zo meldt de schoolkrant van de openbare basis school. Verder meldt deze krant dat de aktie die op school gehouden werd voor „het dier in nood" f 125,05 heeft opgebracht, die inmiddels zijn over gedragen aan de heer P. I. Iieyboer te Nieuwerkerk, die vertegenwoor diger is van de Sophia-vereniging tot bescherming van dieren. Deze aktie is tot stand gekomen naar aanleiding van dierendag: in 1978 wil men op deze school weer een soortgelijke manier dierendag vieren. De vader van één dor leerlingen heeft de openbare basisschool een aquarium geschonken, waarover enkele leerlin- Bru-taal „Bru-taal" de uitgave van de Chris telijke basisschool vermeldt het af scheid van meester Wirtz van de leerlingen. Meester Wirtz is per soonlijk afscheid komen nemen in iedere klas en kreeg uit iedere klas jen plakboek aangeboden, waaraan elke leerling had meegewerkt op zijn eigen wijze. De leerlingen hadden uok nog een geldelijk bedrag bijeen gebracht, waarvoor meester Wirtz een abonnement werd aangeboden voor concerten en toneelvoorstellin gen. Aan beide schoolkranten hpbben ook de leerlingen goed hun steentje bijgedragen door het maken van ver haaltjes. tekeningen, rijmpjes en puzzels. Dc schooldeuren gaan op maandag 9 januari weer open. „Elisabeth Bode - Qp woensdag 4 januari BRUINISSE, 2-1. De beide basis scholen van Bruinisse zijn de vakan tie begonnen met een uitgave van de schoolkrant. Beide uitgaven staan in hef teken van kerstmis en de jaar wisseling. Verder vermeiden beide nummers- de bouw van het nieuwe sohoienkomplex, waarvan op 16 de cember de eerste paal de grond in werd geslagen. gen leuke verhaaltjes in de school krant schreven. Over de Engelse les, die de leerlingen in de zesde klas van de openbare school volgen wordt door één van de leerlingen yerteld in de schoolkrant, Voor een bedrag van f 2286,hebben de leerlingen uit klas 4, 5 en 6 van de openbare school verkocht aan kinderpostze gels. Goede kontiiklcii Het dagelijks bestuur echter zegt. dat er altijd gestreefd wordt naar goede kontakten met dc plaatselijke bevolking uil Bruinisse en dat die kontakten er ook zijn. In het ver slag van de ledenvergadering (we gens ziekte niet verslagen door de correspondente) is niet tol uitdruk king gekomen dal hel Bruse lid Aart de Zeeuw tijdens de vergadering heeft aangeboden zcilinstruktielessen te willen geven aan jeugdleden van dc vereniging. Als eerste aanzet is hij bereid dit gratis te doen met zijn ei gen zeilboot. Het dagelijks bestuur noemt dit een zeer lofwaardig initia tief. dat binnenkort met de heer Jos Mol - commissaris belast met jeugd zaken - nader zal worden besproken. Met de initiatiefnemer zal van ge dachten worden gewisseld over de te ondernemen aktivileitcn. ZIER1KZKE. 2-1. Dc raad van Zie- rikzee begint het nieuwe jaar met ccu vergadering op woensdag 11 januari. Op de agenda staan slechts twee pun ten. Het kollege stelt de raadsleden voor om in hel bestemmingsplan Poortambacht 2 het pluimvecbedrijf van de heer D. Schouls aan te kopen. Ter kompensatie daarvan wordt dc heer Schouls grond aangeboden aan de Nieuwe Kooiweg. Het aan te ko pen bedrijf is 57.40 aren groot en om vat woonhuis, verdere opstallen, erf, tuin cn bouwland. In samenwerking met dc ZLM is overeengekomen dat dc aankoopprijs op f 521.077 moet worden vastgesteld. Grondaankopen Het tweede punt op de agenda is eveneens de aankoop van een perceel grond in Poortambacht. Nu gaat het om een perceel van de heer J. van dc Sluis aan de Bocrenweg 12 in Poort ambacht 7. Het perceel landbouw grond is 6.79.85 ha groot en de koop som is vastgesteld op f 433.050. Ook dc heer Van der Sluis is een perceel grond aan de Nieuwe Kooiweg ter kompensatie aangeboden BURGII/HAAMSTEDE SCHOUWEN-DUIVELANI), 1-1. Twaalf urn- nieuw jaarsnacht. Altijd een spannend ogenblik voor degenen die waken voor orde en veiligheid. Elk jaar immers ge beuren wel ergens in Nederland ongelukken, omdat het nieuwe jaar al te enthousiast wordt binnengehaald. Vandaar dit overzicht van de gebeurtenissen in dat eerste uur van het nieuwe jaar. Het is half twaalf, 31 december 1977. Op de grote wegen is het rus tig. Hier en daar is al wat vuurwerk te zien. Enthousiastelingen kunnen niet langer meer wachten. Twaalf uur: de fluit van Zeelandia verwel komt het nieuwe jaar. In heel Schou- vven-Duiveland begint een geknal dat zelfs de dapperste boze geest nog op de vlucht zou jagen. Nieuwjaarswensen 0.01: In het Gat van West Noord West gooien ze een rotje onder de persauto. We kunnen er tegen en luis teren naar de nieuwjaarswensen op de mobilofoon. De politie van Zee land heeft het daar het drukste mee in het eerste uur van het nieuwe jaar. 0.08: In de Verrenieuwstraat brandt pi-achtig Bengaals vuur. De beman ning van de politiewagen uit Zierik- zee, de 57-4, stuurt de beste wensen de ether in en op het politiebureau in Zierikzee zit adjudant X Hoekman te wachten op de dingen die komen gaan. In Bruinisse is een „ramp" voor komen. Daar heeft de politie 140 autobanden en enkele vaten olie kun nen onderscheppen. „Wanneer die in brand waren gestoken, was dat een ramp voor Bruinisse geweest", ver telt de heer Hoekman. Nu is er met de plannenmakers en hun vaders ge praat en werd afgesproken dat de heltf van de banden buiten het dorp verbrand zou mogen worden. De jeugd van Bruinisse schijnt er niets meer aan te vinden en blijft lievei in het dorp rotjes afschieten. Een paar banden worden in de Deestraal verbrand. Gekleurde hemel Op het Havenplein in Zierikzee wordt het al druk wanneer het jaar tien mi nuten oud is. Voor dé woning van de burgemeester brandt ook een Ben gaals vuur. Overal wordt de hemel Het ding zelf was mei toegevoegde houten balken nog eens extra brand- en smeulbaar gemaakt. gekleurd met de prachtigste knet terende, donderende en lichtversprei- dende vuurwerken. 0.15: De mobilofoon meldt zich. In Stavenisse staat een huis in brand. Om twintig over twaalf hangt boven Bruinisse een rode lichtkogel. Onder weg er naar toe is alles rustig en zo ook op de plaats waar eigenlijk.de banden verbrand zouden worden. In de dorpskom van Bru wordt enthou siast geknald. Op de kiosk wordt een ware lucht- en geluidshow gegeven. Opmerkelijk rustig 0.40: Nieuwerkerk is uitgestorven. Op straat liggen de rotjes van het spek takel om twaalf uur. Om kwart voor één wordt in Yerseke een container in brand gestoken en staan in Veere auto's dwars op dc weg. Schouwen-Duiveland houdt zich echter opmerkelijk rustig, al blijkt om kwart voor één in Zierikzee - tra ditioneel - een oude auto op het Ha venplein in brand te staan, omringd door vuurwerk. De regio-leden hadden enkele we ken voor dc ledenvergadering een brief aan het bestuur gestuurd, met het verzoek enige punten als agenda- Op het Havenplein in Zierikzee was weer de gebruikelijke belangstelling voor het verbranden van de traditio nele oude auto. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 1.00 uur: Op het politiebureau in Zierikzee schudden we handen met het hele korps. De wagens die nog op de weg zijn, meldden alleen maar normale en rus tige nieuwjaarswensen. De politic van Schouwen-Duiveland kan zich even aan de traditionele erwtensoep gaan wijden. Het nieuwe jaar begon zon der ongelukken. ZIERIKZEE Illegale zendapparatuur in beslag genomen Donderdagavond werden door de Rijkspolitie bij P. ,G. W. en A. M. W. te Zierikzee twee illegale zenders-in beslag genomen. Er werd op de golf lengte 27 Mh zonder vergunning uit gezonden, zodat diverse storingen bij televisieontvangst ontstonden. De zenders werden door een peilwagen van de PTT opgespoord. punten te willen behandelen op de ledenvergadering. Het bestuur heeft de ontvangst van deze brief bij de ingekomen stukken De kerkeraden van de Herv. en Ger. Kerken te Nieuwerkerk brach ten huis aan huis een feestnummer van het evangelistische tijdschrift „De Elisabeth Bode". BRUINISSE Zangavond De Christelijk Gemengde zangver eniging „Een naam is onze Hope" zong woensdagavond 28 december in het bejaardentehuis „In 't Opper" te Bruinisse. onder leiding van dirigent P. Wessels. Koor en dirigent werden hartelijk welkom geheten door de heer Joh. Boogert. inwoner van het tehuis. Gezamenlijk werd het 'kerst lied „Daar ruist langs de wolken' ge zongen. Na de pauze zong het koor enige werken, betrekking hebbend op het scheidende jaar. Besloten werd met samenzang van het lied: Uren, dagen, maanden, jaren". De heer Boogert sprak tot slot een dank woord tot het koor. ZIERIKZEE, 2-1. In het politie bureau te Zierikzee en te Bruinisse zijn vijf medewerkers van het le- vcnsmiddelenbedrijf van Jac. Her mans „De Prijsslag" te Nieuwerkerk ingesloten wegens diefstal en heling van goederen. Uit een eigen verklaring van het concern blijkt dal de diefstallen zijn vermeld en deze zou in de loop van de vergadering behandeld worden. De voorzitter heeft de voorgedragen kandidaten van deze brief allehiaal bekend gemaakt en voor zover aan wezig voorgesteld aan de vergade ring. Vervolgens was er alle gelegen heid voor alle leden om bij behande ling van regiemenis wijziging en bij dc rondvraag problemen aan de orde te stellen. Geen opzet De punten uit dc brief zijn niet al lemaal aan dc orde gesteld, hetgeen niet met opzet is gebeurd zo is ge bleken uit een gesprek dat de plaat selijke korresponden te heeft gehad met liet dagelijks bestuur. Het dage lijks bestuur betreurt dan ook deze gang van zaken cn heeft besloten om met dc leden uit de regio binnenkort van gedachten te wisselen om de moeilijkheden en ontevredenheid die is ontstaan door dit misverstand uit de weg te ruimen en hiermee de een heid binnen dc vereniging weer te verkrijgen. Dc wijze van behandeling van de brief door het bestuur heefl de gemoederen van de groep regio leden geen goed gedaan en nu voelen zeker de Brusc leden, maar ook die uit de regio zich buitengesloten. BROUWERSHAVEN, 2-1. Op dc eerste woensdag van het nieuwe jaar, op 4 januari, is de VARA met het programma „De Stoomradio" in Brouwershaven. Vanuit Tonnen ma gazijn Haven-Noordzijde wordt dit programma met informatie, gesprek ken, jeugdherinneringen en muziek rechtstreeks uitgezonden van half twee tot vier uur via Hilversum II. Als bijzondere gast is in „De Stoomradio" aanwezig de heer Maus Gatsonides, ralley-rijder en auto coureur. Met hem zal uitgebreid van gedachten worden gewisseld. Enkele andere onderdelen uit het programma zijn voorts: de operette- rubriek van Joop Groesz; gesprekken ontdekt door eigen medewerkers van het grootwinkelbedrijf. „Er bestaat ernstige verdenking dat de chef van de slagerij bij deze misdrijven be trokken is. De zaak is thans in han den gegeven van dc Rijkspolitie te Zierikzee", aldus deze verklaring. De politie deelde mede dat in ver band met deze aangifte bij het on derzoek is gebleken dat voorhands aan deze diefstal, c.q. heling van goe deren schuldig zijn: C. F. A. M. en J. F. D. te Nieuwerkerk, A. V. te Zie rikzee, W. cl. W. en J. J. P. te Rot terdam. Allen werden aangehouden en ingesloten te Zierikzee en Brui nisse. Zij zullen aan de officier van justitie te Middelburg worden voor geleid. Te Nieuwerkerk, Zierikzee en Rot terdam werden goederen ter waarde van f 8.000,in beslag genomen. De juiste omvang van deze fraude moet echter nog nader worden vastgesteld, daar reeds vele goederen inmiddels m omloop zijn gebracht. De diefstallen werden gepleegd door het alarmsysteem onklaar te ZIERIKZEE. 2-1. Sinds kort heeft het postkantoor in Zierikzee de ad- vicsfunktie op het terrein van dc PTT-gelddiensten uitgebreid. Dat be tekent dat er twee ambtenaren be schikbaar zijn die uitgebreid advies kunnen geven over geldzaken, hy- poheken, persoonlijke leningen, door- potheken. persoonlijke leningen, doorlopende kredieten enz. Op woensdag 11 januari over ouder worden en bejaardenzorg; oude schoolliedjes gezongen door „De Merels" o.I.v. Lo v. d. Werf; gesprek over de aktualiteit van de dag met drie inwoners van drie generaties in Brouwershaven. In de rubriek „Mijlpalen", aan dacht vbor Jacob Cats, die 401 jaar geleden geboren werd in Brouwers haven. D.e „Stoomradio" wordt gepresen teerd door Betty van der Laari en Joop Groesz. De eindredaktie berust bij Marijke Schmidt en Willem van Beusekom. Inwoners van Brouwershaven en vanzelfsprekend ook anderen, zijn hartelijk welkom bij de „Stoomradio" in Tonnenmagazijn Haven-Noordzij de te Brouwershaven. maken, zodat men zich 's nachts vrije toegang tot het bedrijf te Nieuwer kerk kon verschaffen. De goederen werden per auto naar Rotterdam overgebracht, vanwaar ze verder werden verkocht.' Het onderzoek in deze zaak zal nog nader worden voortgezet. HAAMSTEDE CDA-enquete Het bestuur van het CDA Wester- schouwen heeft 27 reakties gekregen op de enquête, die onder 87 vereni gingen was gehouden. De verenigin gen, die gereageerd hebben, hebben zulke zinvolle onderwerpen aange kaart. dat het bestuur besloten heeft in januari met negen besturen van verenigingen daar nog verder over te praten. Het CDA hoopt verder nog zoveel mogelijk van de inspraak gebruik te maken voor het opstellen van oen CDA gemeenteprogramma 1,978-1.982. Deze service-uitbreiding houdt verband met het feit dat RPS cn Postgiro huil klanten een voortdu rend groeiend pakket van diensten kunnen aanbieden naast het van oudsher bekende assortiment van spaar- en betaalvormen. Bij het pu bliek bestaat steeds meer behoefte aan voorlichting over die nieuwe diensten. BRUINISSE, 2-1. Naar aanleiding van de Iwee tegen strijdige berichten aangaande de laatst gehouden ledenvergadering van de watersportvereniging „Bru" begin vorige maand, is wel gebleken dat er enige onte vredenheid is onder een groep leden uit de regio. Rustige jaarwisseling Onder een met vuurwerk gevulde hemel heelt Bui gh-Hnamstede op een waardige wijze de overstap ge vierd Nergens hoefde te politie, die op volle sterkte aanwezig was, in te grijpen. Een oude auto die langs het voetpad achter het voetbalveld was neergezet, werd in brand gestoken. Omdat het voertuig geen enkel ge vaar voor de omgeving opleverde, liet de brandweer de wagen uitbran den. Omstreeks één uur keerde de rust terug.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3