wico Cabaretgroep Rients Gratama in Zierikzeese Concertzaal Kritiek van Landbouwschap op herziening van Streekplan Jordanië weigert vredesonder handelingen Grotere werkloosheid door achterblijven bestedingen PAAUWE B.V. het allerbeste Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Z.Y.U. Als u toch onderdoos gaat, neem dan meteen Brief aan staten van Zeeland DE ZIERIKZEESCHE COURANT Haal de.meuwje kleurenfofder ZIERIKZEE, 29-12. De Gewestelijke Raad van het Landbouwschap heeft hij provinciale staten van Zee land bezwaren gemaakt tegen het ontwerp herziening Streekplan Schouwen-Duiveland. De bezwaren van de raad zijn in hoofdzaak gericht tegen de geplande nieuwe wegen, waaraan naar de me ning van de landbouw geen behoefte bestaat. Het wegenstelsel op Schou wen-Duiveland voldoet aan zeer re delijke eisen en kan, op plaatsen waar zulks noodzakelijk wordt ge acht, middels verbetering van be staande wegen en het maken van stroken voor langzaam verkeer nog verder worden geperfectioneerd. De raad heeft dan ook ernstige be zwaren tegen de nieuw geplande we gen van de eerste orde van Bruinisse naar de Zeelandbrug en het gedeelte Serooskerke-Zierikzee. Wat laatstge noemde weg betreft, is het naar de mening van de raad niet duidelijk in hoeverre deze een bestaand tracé volgt. In dit verband acht de raad het noodzakelijk dat voor de functio nele kaart een kadastrale ondergrond wordt gebruikt, daar de thans bij het ontwerp behorende kaart als te glo baal moet worden aangemerkt. Ingreep De geplande weg van de tweede orde van Scharendijke naar Brou wershaven ontmoet eveneens ernsti ge bezwaren. De raad is van mening, dat de bestaande verbindingen in dit gebied voldoende zijn en dat een bij zonder schadelijke ingreep in een goed verkaveld landbouwgebied, die een nieuwe weg veroorzaakt, op geen Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 enkele wijze kan worden gerecht vaardigd. De raad heeft zich afgevraagd, waarom de reeds eerder door de sta ten genomen beslissing, inzake de nieuw aan te leggen weg van de Dammenweg naar Henesse, thans niet volledig op de kaart is aangege ven. Naar de mening van de raad dient duidelijk uit te komen dat voor de ontsluiting van het gebied bij de Hoogenboomlaan te Renesse een uit spraak door de staten is gedaan. In dit verband acht de raad het aangeven van het open houden van de mogelijkheid voor een weg tussen Haamstede en Renesse middels pijl tjes niet zinvol en derhalve niet ac ceptabel. Rekreatie De raad is van mening, dat de re- kreatieve ontwikkelingen dienen te worden getemporiseerd en heeft der halve bezwaren tegen de geplande uitbreidingen bij Scharendijke en Zonnemaire, daar deze van zodanige omvang zijn dat ze als niet verant woord moeten worden aangemerkt. Verder wenst de raad er op te wijzen, dat de t.a.v. de rekreatie in de in- richtihgsschets voor de GreVelingen genoemde cijfers worden overschre den. De raad acht het gewenst dat er overeenstemming bestaat tussen het streekplan en genoemde schets. Bestemmingen Op de kaart Natuur, landschap en rekreatie in de Westhoek is aan be langrijke gedeelten de bestemming „gebied met bijzonder landschappe lijke waarde" toegedacht. Een derge lijke bestemming acht de raad voor de ten noord-westen van de Hoge- zoom gelegen oude boomgaarden waarin rekreatie kan worden uitge oefend niet juist, daar zulks de be staansmogelijkheden van meerdere bedrijven aantast. Voor de overige gebieden heeft de raad in principe geen bezwaren te gen genoemde bestemming, mits in de tekst van het streekplan alsnog wordt opgenomen, dat de gemeente bij het opmaken van bestemmings plannen geen aanlegvergunningen mag eisen voor zaken die eventueel middels beheersovereenkomsten kun nen worden geregeld. AMMAN (Jordanië). Jordanië heeft woensdagavond officieel bekendge maakt dai'hel weigert mee te doen aan vredesonderhandelingen met Is raël, die uitgaan van de voorstellen die premier Begin van Israël in de Knesset heeft gedaan Een en ander is meegedeeld na af loop van een vergadering van het Jordaanse kabinet, bijeengeroepen „voor een diepgaande bespreking van de toestand in het Midden-Oosten, in het licht van het resultaat van het overleg in Ismailia". SCHIPHOL. De Spaanse opspo- rings- en reddingsdienst heeft drie Fokker F-27 „Maritime" vliegtuigen besteld. Spanje is daarmee na Peru hét tweede land, dat deze speciaal voor opdrachten boven zee ontwor pen Friendship in gebruik zal nemen Door de Spaanse bestelling is het aantal verkochte F-27's gestegen tot 665 aan 147 gebruikers in 58 landen, aldus een mededeling van Fokker. DEN HAAG, 28-12. De consumptie ve bestedingen in de industriële we reld zijn dit jaar over het algemeen gaan stagneren en voornamelijk als gevolg hiervan is de produktiegroei van de gezamenlijke OESO-Ianden slechts drie en een half procent, ter wijl in juni op de jongste bijeenkomst van de raad van ministers van de OESO nog een groei van vier procent werd verwacht. De totale werkloosheid in de OE- SO-landen is nu gestegen tot onge veer 16,3 miljoen of ongeveer een half miljoen meer dan tijdens het dieptepunt van de recessie in 1975. In Europa is de werkloosheid gestegen van 4,7 miljoen aan het begin van 1975 tot nu meer dan zeven miljoen. Als er geen extra stimuleerende maatregelen worden genomen zal de groei van het bruto nationaal pro- dukt van het OESO-gebied in zijn geheel in de tweede helft van 1978 dalen tot ongeveer drie procent. Dit zal tot gevolg hebben, dat het aan tal werklozen in de OESO-landen aan het einde van 1978 zal zijn geste gen tot ongeveer 17 miljoen of ruim 5,5 procent van de afhankelijke be tegen thans ongeveer 5,4 procent. In Europa kan de werkloosheid zelfs toenemen tot zes procent van de afhankelijke beroepsbevolking. Het secretariaat van de OESO (Organisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling) zegt dit in zijn halfjaarlijkse prognose. Jan Simon Minkema speelde in drie programma's van zijn eigen kindercabaret „Potvoordrie". Voor volwassenen werkte hij met een so- loprogramma „Simpel" geheten. Allen zullen vrijdagavond 6 janua ri in de Zierikzeese Concertzaal sa men met Rients Gratama te zien'zijn in het programma „Geen Zee te Hoog". Grootste meubelcenfrur van de eilanden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIESHBHHI Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse Redak?eur^"j^Bifde"vaate"^9enda nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Uitgave. B V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman. Janne- Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) j 4,—. •vekken 11, Zierikzee. Postbus 1. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Donderdag 29 december 1977 134ste jaargang Nr. 22226 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) IN DIT NUMMER: V('Ol tig jddV 1)11 Scllddf f ellT Verwachting tot vrijdagavond: Buien en veel wind Vannacht plaatselijk regen; overdag wisselend bewolkt met regen of ha gelbuien; krachtige tot harde aan de kust stormachtige noordwestelijke wind; temperaturen omstreeks 5 gra den. Voor zondag Aantal uren zon: 0 tot 4 Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 5 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 dec. Zon op 8.48, onder 16.37 Maan op 22.01, onder 10.53 Laatste kwartier: 2 jan. (13.07) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 30 dec. 5.50 18.15 11.47 23.58 Doodtij: 4 jan. HET WEEROVERZICHT Geen debutanten Deze keer zijn het geen debutan ten, alle vier hebben zij al eerder in kabaretprodukti.es gewerkt. Nelleke Burg ontving de Jean Louis Pisuisse Prijs 1976 voor haar optreden in een show met Robert Long, Vervolgens werd haar de Zilveren Harp 1970 toegekend. Elsje Slats maakte deel uit van „Vangrail", toen deze cabaretgroep het cabaretlenfestival in Delft won. Elsje werd speciaal genoemd door de jury om haar „totale uitstraling". Marc Nikolai startte in de musi cal „Promises, Promises". Verder was h(j één van de medewerkers aan het programma „Blauwe Maandag". II(j werkt nu weer bij Rients en heelt vol enthousiasme meegeholpen aan de totstandkoming van „Geen Zcc te Hoog". DEN HAAG. De Consumentenbond liceft cr woensdag b(j de nieuwe mi nister van economische zaken op aan gedrongen een strak prijsbeleid te voeren. Hoewel de bond beslist niet ontevreden is over het huidige infla tietempo, blijft een strak toezicht op de prijsontwikkeling nodig, zo meldt de Consumentenbond in een persbe richt. DE BILT. 29-12. Het KNMI deelt mede: Voor vrijdag worden weer re gen- en hagelbuien verwacht en er komt weinig verandering in tempe ratuur. Boven liet zeegebied tussen IJsland en Noorwegen trekt een diepe depressie in de richting van Midden-Skandinavië. Fronten van deze depressie bereikten donderdag in de vroege ochtend de Britse ei landen en zullen in de avond en nacht van dondcixiag op vrijdag Ne derland met regen passeren. Vrijdag zal dan met noordwestelijke wind koude, van de Poolstreken afkomstige lucht worden aangevoerd. Tijdens het transport over het relatief war me zeewater wordt deze lucht in de onderste niveaus redelijk verwarmd maar wordt hierdoor flink onstabiel, waardoor heel gemakkelijk regen- of hagelbuien kunnen ontstaan. Het ziel er naar uit dat dit buiïge weer ook lijdens de jaarwisseling zal voortduren. In de Trouwzaal van het Stadhuis werd dinsdagavond het traditionele door de ZVU georganiseerde kerst concert gegeven. Op de foto van links naar rechts: Dick Boon (fluit), Leen de Broekert (clavecimbel) en Marinus Hillebrand (cello). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De onverbiddelijkste aller rechters is de tijd. Manilius Rients Gratama met zijn nieuwe cab ar et-ensemble. ZIERIKZEE, 29-12. Onder auspiciën van de Z.V.U. zal op vrijdag 6 januari a.s. in de Concertzaal een voorstelling plaatsvinden van „Geen Zee te Hoog". Dit is de titel van de nieuwe caba- ret-produktie van het ensemble van Rients Gratama, waaraan, naast Gra tama, ook zullen optreden: Nelleke Burg, Elsje Slats, Marc Nikolai, Jan Simon Minkema en het voortreffelij ke combo o.l.v. Cees Bijlstra. „Geen Zee te Hoog" is het zevende programma van Rients Gratama, al thans in de Nederlandse taal. Hij startte zijn carrière destijds in het Fries. Die start maakte hij nu pre cies twintig jaar geleden. Tot twee jaar geleden werkte Rients hoofdzakelijk solistisch. In het programma „Blauwe Maandag" werkte hij voor het eerst samen met een groep jonge kaberetiers, waar onder onze vroegere stadsgenote Ma ria Bij de Vaate. Deze samenwerking is Rients zo goed bevallen, dat hij dit jaar opnieuw samen met een aanlal kabaretiers een programma brengt. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1