Gemeenteraad Duiveland achter standpunt van kollege inzake Streekplan ssvaaer" STREEKNIEUWS Ook Bruinisse vierde volop het kerstfeest Kerstfeestviering in Kerkwerve Ds. L. de Wit sprak over Ned. Herv. Kerk Renesse B. EN W. BRUINISSE GAAN BRANDWEER- APPARATUUR NOG EENS ONDERZOEKEN Problemen rond Rijksweg 18 Telefonische hulpdienst dag en nacht bereikbaar Geen vers brood verkrijgbaar op maandag 2 januari 4 DUIVELAND, 24-12. In de onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam gehouden vergadering van de gemeenteraad van Duiveland kwam aan de orde het Streekplan Schouwen-Duiveland. Een aantal on derdelen daarvan kunnen de goed keuring van het kollege wegdragen, maar in de raad werd herinnerd aan de brief aan Ged. Staten van b. en w. betrefefnde de Ryksweg 18. In de brief wordt gesteld dat bezwaar gemaakt wordt tegen het op de kaart aangegeven tracé van genoemde rijksweg tussen Zierikzee en Brui- nisse. In geen van de bijlagen wordt op de reaktie van de gemeente Dui veland ingegaan. „Wij hebben gepleit voor afvoering van het nieuwe tracé, en aanpassing en verbetering van de bestaande weg. Reeds jarenlang be staan plannen voor bochtafsnijding bij Oosterland, maar tot uitvoering van deze plannen schijnt het niet te kunnen komen. En nu zijn we be vreesd dat alle ingrijpende werken aan de bestaande weg op de lange baan gesehoven worden tot op het moment, dat van rijkswege een be slissing is genomen over het al dan niet aanleggen van een nieuwe weg", aldus b. en w. Naar de mening van het kollege dient het rijk duidelijk te worden gemaakt dat een nieuw tra cé niet wenselijk is en een manier daartoe is: dit af te voeren van het Streekplan. Het is de vaste overtui ging dat het van het grootste belang is dat alle twijfel over een toekomstig tracé wordt weggenomen, hetgeen alleen mogelijk is door het nieuwe tracé te laten vervallen. Besloten werd om tegen dit tracé ten noorden van de huidige rijksweg tussen Zierikzee en Bruinisse be zwaar in te dienen. Samenlevingsopbouw Reeds enige jaren is men bezig met de voorbereidingen van de Stichting Samenlevingsopbouw Sch.- Duiveland, in de raadsvergadering van 28 augustus 1974 heeft de raad zich in principe uitgesproken voor oprichting, echter onder de voor waarde dat in de betreffende rege ling aan de besturen der gemeenten een beslissende stem zou worden toe gekend voor wat betreft de financiën van de Stichting. Het heeft intussen lang geduurd eer het ministerie van C.R.M. medewerking heeft toegezegd voor wat betreft subsidieverlening. Bij schrijven van 22 augustus jl. heeft de staatssecretaris meegedeeld dat de subsidiëring zal plaats vinden krachtens de rijkssubsidieregeling Samenlevingsopbouw, hetgeen in houdt dat nu tot definitieve oprich ting kan worden overgegaan. De be trokken gemeenten dienen nu tot deelneming te besluiten. Laatstleden werd een bedrag bepaald voor toe treding van f 2,44 per inwoner van de gemeente. Voor 1978 zal dit wor den f 2,75 per inwoner. Mevr. A. F. van der Zande-Vleu- gels Schutter (Algem. Belang) vroeg zich af het dit bedrag wel waard is. Wethouder Overbeeke merkte op dat de zaak. nog maar pas van de grond is, dus dat dit nog uitkomen moet. Bij monde van de heer Matth. Stou- tegen. (sgp) blijkt dat de fraktie van deze partij niet achter de stichting staat, en dat men wilde tegenstem men. „Er zijn wel andere middelen voor samenleving", aldus de heer Stouten. Met 8 leden voor en 3 tegen werd tenslotte besloten tot de Stich ting Samenlevingsopbouw toe te tre den. Vastgesteld werd een nieuwe ver goedingsregeling voor het personeel van de brandweer. Hierbij is gelet op de vergoedingsregeling van de overige gemeenten op Schouwen- Duiveland, en op de normen van de Vereniging van Nederlandse gemeen ten Brandweer Besloten werd het brandweerper soneel de volgende vergoedingen toe te kennen voor het zich beschikbaar- houden voor de brandweer: 1. De ad junct-hoofdbrandmeester, tevens commandant: f 1.940,— per jaar, 2. Brandmeester, tevens ondercomman- KERKYVERVE, 24-12. In dc vorige week in het weekend werden in Kcrkwerve weer tal van Kerstfeesten gehouden. Na dc kerstmiddag voor dc bejaarden (dinsdagmiddag) vierden dc N.C.V.B. en de Hervormde Vrou wengroep „Samen één" het Kerst feest in het verenigingsgebouw, dat sfeervol versierd was. Dc presidente, mevr. Boot-Brand heette alle aanwezigen welkom en opende met gebed waarna de Lofzang van Zacharias werd gezongen. Hier na werd verder de liturgie van de N.C.V.B. gevolgd. Verschillende da mes lazen teksten en gedichten wat werd afgewisseld door samenzang. Ook trad er een koortje op wat was samengesteld uil. leden van de Bond, o.l.v. mevrouw Van SIuys-Gerritsen. Verder werd een kerstverhaal gele zen wat was getiteld: „Die ons hel eerst heeft liefgehad". De mooie avond werd besloten met dankgebed en het samen zingen van „Ere zij God". Een dag later, donderdagavond werd in dc chr. geref. kerk de Kerst- wijding van de Christelijke basis school gehouden wat ook zeker ge slaagd mag worden genoemd. dant: f 1.385,per jaar, 3. Brand meester: f 1.000,per jaar, 4. On derbrandmeester: f 335,— per jaar, 5. Hoofdbrandwacht: f 285,— per jaar, 0. Brandwacht eerste klasse: f 255,— per jaar, 7. Brandwacht tweede klas se: f 235,8. Brandwacht 1' 220,— per jaar en 9. Lid. belast met onder houd materiaal: I 655,per jaar. Be vordering naar een hogere plaats vindt plaats zodra het betreffende diploma hiervoor is behaald. Verder kwam aan de orde de vast stelling an dc bezoldigingsverorde ning 1976 met wijziging voor het personeel in dienst van de gemeente. In de rangen van het technisch per soneel heeft een aanvulling plaats gevonden door de instelling van een nieuwe rang: „Technisch ambtenaar le klasse". Verder werd ook vastge steld een nieuwe bezoldigingsveror dening voor het personeel van de ge meente, en een wijziging daarvan in verband met de salarisherziening per 1 augustus van dit jaar. Zorgwoningen Tenslotte kwam ter tafel de sub- sidering van de z.g. „zorgwoningen" le Bruinisse. De raad is namelijk be naderd door de diakonie van de Her vormde gemeente Nieuwer kerk om subsidie te verlenen voor deze wo ningen, om de bouw hiervan te reali seren. Naderhand is door het kollege van b. cn w. een schrijven ontvangen van de Stichting Prot. Bejaardenzorg „Duiveland". Zoals uit de verzoeken bleek wordt van de gezamenlijke ge meenten Bruinisse en Duiveland een bijdrage gevraagd van f 120.000, voor de bouw van 32 zorgwoningen bij het bejaardentehuis: „Het Opper te Bruinisse. Het. college van b. en w. van Duiveland voelt er echter weinig voor, omdat er momenteel geen behoefte bestaat aan woonruim te voor bejaarden. De i'aad werd dan ook voorgesteld niet in te gaan op het verzoek om subsidie. Toen echter het voorstel ter sprake kwam bleek de raad, met uitzonde ring van de PvdA.-fraktie, een ande re mening te zijn toegedaan. De frakties kwamen uit de bus als fre- vente voorstanders van deze bouw. Het eerst brak de heer Jac. van dei- Maas (CDA) een lans voor deze bouw, die z.i. in een behoefte al voorzien. Hij vond het mooie wonin gen en een leuk plan om te realise ren, terwijl ook de artsen van Brui nisse en Duiveland unaniem achter het plan staan. Ook de heer Van Klinken ontpopte zich, met de frak- tie van de SGP, als sterke voorstan ders van de zorgwoningen. De heer Hillebrand (PvdA) be toogde namens zijn fraktie tegen de bouw van de woningen te zijn. Er ontstaat een concentratie van be jaarden, die hij niet acceptabel vond. Hij vond dat men de bejaarden zo veel mogelijk in eigen omgeving moet laten. Na re- en dupliek werd besloten de vergadering te schorsen. De voorzitter deelde hierna mede dat er in de bespreking andere ge zichtspunten naar voren gekomen waren, zodat b. en w. zich opnieuw zullen gaan beraden over deze mate rie. Besloten werd nadere informatie- in te winnen bij het Overkoepelend Orgaan Bejaardenwerk Schouwen- Duiveland en bij het kollege van b. en w. van de gemeente Bruinisse. De voorzitter deelde verder mede bij de aanbieding van de begroting van de gemeente voor 1978, dat deze sloot met een post voor onvoorzien van f 172.283,—. De heer Stouten geeft vérder nog een resumé van de door hem be zochte vergadering van de Vlees keuringsdienst. Hierna kwam de rondvraag aan de orde, nadat de voorzitter echter eerst nog medede ling deed dat de allang durende pro cedure, met betrekking tot schadc- vergoedeing aan de gemeente voor de vernieling destijds aangericht aan het sportgebouw te Oosterland, nu rond is. Er is van betrokken advoca ten bericht ontvangen dat de be trokkenen zijn veroordeeld om de De peuters Vrijdagmorgen was het feest bij de „Schouwsc Poclctjes" in de peuter speelzaal. Slechts één vader was aan wezig lussen de talrijke moeders. De kinderen zongen „O denncboom" en juf Clement vertelde een kort kerst verhaal. Enkele peuters mochten een gedichtje opzeggen. Helaas was het belangrijkste van dit Kerstfeest de maaltijd, die bestond uit frites, ap pelmoe.-- en worst zodat de kinderen nu al het idee krijgen dat Kerstfeest wat te maken heeft met lekker eten. De dertig peuters lieten het zich wel smaken, dit tot vermaak van dc ou ders. Ook werd dit jaar weer dc Kerstnachtdienst gehouden in dc Ned. Hervormde kerk. In een gevul de kerk ging ds. J. A. G. Delhaas voor terwijl Middenschouwens eerste burger, de heer E. Baerends. het Kerstevangelie las. Dc dienst werd opgeluisterd door het chr. geref. jeugdkoor „Sjaloom" o.l.v. Mar van der Veer. Tenslotte werd op eerste kerstdag 's avonds in een stampvolle Her vormde kerk liet Kerstfeest van dc zondagsschool gevierd. Zo werd in Kcrkwerve op versehilfende wijzen Kerst 1977 gevierd. Rondvraag Bij de Rondvraag informeerde de heer Van Klinken naar de mogelijk heid om tij'deris begrafenissen, vooi- al ook te Nieuwerkerk,' politietoe zicht te krijgen die bijv. het verkeer wat in de hand te houden, omdat de weg hier langs de begraafplaats loopt. De voorzitter deelde mede dat dit moeilijk zal gaan, hij heeft hét al meer mei de politie besproken, maar hij is bereid nogmaals aan de bel te trekken hierover. Dé heer Stouten informeerde hoever het nu slaat met de opruiming van de nu in onbruik geraakte rioolwaterzui veringsinstallatie le Oosterland, waarop de voorzitter antwoordde dat dit wel gaat komen De heer Meer man (SGP) vraagt hoever het nu staal met de piannen tot verbouwing van de brandweergarage te Oester- land. Dit komt voor cp het lijstje van wensen voor het volgend jaar. Verder wil deze spreker weten of er al aandacht is besteed aan de aan schaffing van een strooi-inrichling bij gladheid. Onlangs heeft hij de gemeentewerklieden zien strooien met een schopje, dat z.i. moeilijk toe laatbaar is op deri duur. Ook dit zal worden onderzocht. De heer Hillebrand (PvdA) infor meerde of er al wat positiei's bekend is met betrekking tot de vervanging van grond voor de verdwijnende volkstuintjes te Ouwerkerk, waarop de wethouder, de heer Bakker ant woordde dat dit nog niet bekeken is. Als laatste spreker kwam de heer Van der Maas (CDA) die bedenkin gen opperde over een artikel, laatst verscheen in het Reformatorisch Dagblad, dat ook de heer Bakker had gelezen. Omdat de lieer Van der Maas de laatste spreker was op deze laatste raadsvergadering van de ge meenteraad van Duiveland wenste hij alle kollega's raadsleden en voorts alle medewerkers van de gemeente prettige feestdagen en een goed Nieuwjaar toe. Tenslotte haakte ook de raadsvoor zitter hierop in en bracht zijn welge meende dank over aan de raadsleden en wethouders en verdere medewer kers, voor de prettige sfeer die er in het bijna afgelopen jaar weer op de vergaderingen heerste. Spreker wen ste allen een gezegend Kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar, en sprak de hoop uit dat 1978 dezelfde ver trouwelijke sfeer zal laten zien op de vergaderingen. Persoonlijk dankte hij voor de ondervonden vriendschap. De Telefonische Hulpdienst Zee land heeft met ingang van 15 decem ber 1977 haar openingstijden veran derd. De dienst is met ingang van die da tum dag en nacht bereikbaar! (ook in de week-ends). Het groeiende aantal hulpvragen van mensen in geestelijke en/of sociale nood maak te dit noodzakelijk. Deze stap is mo gelijk geworden doordat er 46 ge trainde vrijwillige medewerkers aan de THD verbonden zijn. DEN HAAG. In bakkerijkringen verwacht men dat op maandag 2 jan uari de meeste bakkerijen en bak kerswinkels gesloten zullen zijn. Dit houdt in dat op deze dag praktisch geen vers brood verkrijgbaar zal zijn. Een en ander is het gevolg van een advies van hel georganiseerd overleg in het bakkêrsb ij drijf. Alle werkge vers en werknemersorganisaties heb ben gezamenlijk besloten de bakke- rijondernemers te adviseren om het gehele personeel in het bakkersbe drijf op maandag 2 januari een extra vrije dag te geven. De verwachting is dat dit advies door het overgrote deel van de bakkers wordt opgevolgd. Dit heeft hel overleg bakkersbedrijf dinsdag meegedeeld. ZIERIKZEE Kerstavond vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep „Wees een zegen" te Zierikzee heeft in het Hervormd Verenigingsgebouw een kerstavond gehouden voor leden cn genodigden. Nadat een kopje kof fie was aangeboden, sprak de leid ster mevrouw Schot een welkomst woord. De gebruikte kerstliturgie werd uit het orgaan van dc Her vormde Vrouwengroepen gehaald. Schriftlezing, deklamatic en samen zang wisselden elkaar af. De presi dente cn enkele bestuursleden lazen de bijbelgedeelten. Na dc pauze las mevrouw L. Boo- gerd een kerstverhaal, wat tot titel had: „In dc/e nacht' Hierop aan sluitend hield <L Schaap een over denking over „Het volk dat in duis ternis wandelt, ziet een groot licht". Ds. Schaap sloot deze avond niet ge bed. Tenslotte zongen de aanwezigen nog slaande „Ere zij God". N.C.V.B.-kerstviering In een sfeervol versierde zaal van het Hervormd Verenigingsgebouw vierde de NCVB-afdeling Zierikzee het kerstfeest, dat werd geopend met een kerstcanon van het NCVB-koor. Na het welkomstwoord van presi dente mevrouw Van Opijnen-Brou- wer werd lied 141 uil het Liedboek gezongen. De schriftlezing was Jo hannes 1 vers 1-18. De meditatie daarover had tot onderwerp: „God spreekt weer". Na een beurtzang van lied 150, deklameërde mevrouw De Jonge-Kort het gedicht: „De Her ders". Vervolgens zong het NCVB- koor drie kerstliederen. Mevrouw Vermeulen las bet kerst verhaal „De lakenwever", waar vol aandacht naar geluisterd werd. Na de pauze deklameerde mevrouw Lokkcr-Menéring het gedicht „De droom van de timmerman" en ver volgens zong het NCVB-kooi nog drie kerstliederen onder leiding van mevrouw v. d. Linde-Florisse. De tweede meditatie van de presidente had tot onderwerp „Ons ant woord". Tot slot zong hel koor „Danklied op Kerstfeest", waarna mevrouw De Jonge-Kort met gebed de avond be sloot. Staande werd toen nog „Ere zij God" gezongen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EMMEN. Emmen krijgt begin 'vol gend jaar twee nieuwe vleesbedrij ven, die werk zullen bieden aan zeventig personen. Het zijn een vleeswarenfabriek van de firma Luchtenburg uit Schalkhaar en de vers vleesai'deling van Kroon's le vensmiddelenorganisatie Noord-Ne- derland. DEN HAAG. De meerderheid van de Tweede-Kamer lijkt zich niet te verzetten tegen het wetsontwerp van de nieuwe minister van sociale zaken Albeda, dat de regering greep moet geven op de niet CAO-lonen. Dit bleek donderdag in de Tweede-Ka mer bij de behandeling van hel wetsvoorstel. RIJSWIJK. Een felle brand in het Rijswijkse winkelcentrum „In den Boogaard" heeft vrijdagnacht vier winkels in de as gelegd. Drie zaken liepen zware rook- en waterschade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade loopt in de miljoenen. In „Afscheid van Kerst" RENESSE, 26-12. Na een geslaag de kerstnachtdienst op zaterdagavond en kerstviering in de eredienst van eerste kerstdag, werd in de namid dag van tweede kerstdag in de pas gerestaureerde Ned. Hcrv. kerk een Na-spel" of „afscheid van kerst" ge houden. In het met kaarsenkronen verlichte, fraaie kerkgebouw sprak ds. L. de Wit ever de wording van het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeen te,vanaf rond 1300, toen een eenvou dige kerkzaal werd gebouwd met een losstaande toren, tot de restauratie van heden. Naast samenzang waren er instru mentale interfnezzi, verzorgd door „de Kring", een samenspelgroep uit Rotterdam, met blokfluiten, dwars fluit en baslujt, P. G. Rotte, hobo cn orgelspel van Lex Zeedijk. Uitge voerd werden onder meer variaties over het Bach-koraal „Von Himmel hoch da komm ich her" van Piet Post, sonate no. 4 van William Cor- betl (1669-1740) en een suite van G. F. Handel (1685-1759). Zaalkerk Ds. De Wit vertelde over dc kerk dat rond 130Ü-140U een eenvoudige Dat beloofde burgemeester T. C'. Hekman donderdagavond in ant woord op vragen van de hoor L. v. d. Ros (SGP) die wilde welen of de brandweer in geval van kalamiteiten in grotere gebouwen of komplexen wel voldoende is uitgerust. Alle fraktics zeiden blij te zijn met de verWndingsapparatuur, die dc brandweer binnenkort in gebruik neemt cn dat hiermee, zoal» de heer A. Bal (lijst Van der Velde) hel uit drukte „deze in samenwerking met de Rode Kruiskolonne uitgegroeid zal zijn tot een algemene en onmis bare bestrijdingsdienst". Verder zei de heer Bal evenals het kollege te hopen dat de jeugdbrand weer in dc loop van 1978 op gang zal komen. Sloop In antwoord op een vraag van de heer Bal kon dc heer Hekman mee delen dat dc Kerkstraat in 1978 ver beterd zal worden. Dc heer Bal zou BRUINISSE, 27-12. Ook in Brui nisse is in de afgelopen dagen volop kerstfecs gevierd. Vóór de aanvang van dc kerstvakantie werd op de kleuterschool cn de beide basisscho len het kerstfeest gevierd. In de kleu terschool en op de openbare basis school werd dit in ieder lokaal apart gedaan. Op de kleuterschool waren de ou ders uitgenodigd, die samen met hun kinderen zengen en naar hi t kerst verhaal luisterden, dat verleid werd door de leidsters. De kleuters moch ten zelf mee doen in een kaarjos of kerstbomen spel, en kregen in dc pauze chocolademelk on een kren tenbol. In de openbare school vierden zo als gemeld de kinderen in hun eigen klas het kerstfeest. Ook hier was de clamatie, kerstliederen zingen en een kerstverhaal door de meester of juf. Na afloop kregen al de leerlingen een zakje met traktatie mee naar huis. De christelijke basisschool vierde het kerstfeest in de gereformeerde kerk waar ook verschillende ouders bij aanwezig waren. Het kerstverhaal werd door meester Groeneveld ver telt terwijl ook verschillende leerlin gen aan dit kerstfeest meewerkten. Het orgel werd bespeeld door mevr. Schraver-Beekman en verder speel de een groep leerlingen op de blok fluit en Tjitske Buitendijk op de viool en Ellen van Eek op de trompet. Bejaarden In het sfeervolle met kaarsen en groen versierde verenigingsgebouw kwamen deze week de Bruse bejaar den bijeen om het kei'stfeest te vie ren. De presidente, mevr. v. d. Linde begroette alle aanwezigen waaronder de gasten van deze middag mevrouw Hekman en ds. De Jonge. Door de heer A. de Koning en echtgenote was ei* een mooi declamatorium samenge steld, dat afgewisseld werd door het zingen van kerstliederen. Vervolgens las ds. De Jonge een gedeelte uit de bijbel voor tei-wijl mevr. De Koning- Jumelet de bijpassende verzen decla meerde en de aanwezigen gepaste liederen zongen. In de er tussen ge legen pauze's werd thee en koffie ge- dronken met de nodige traktaties. De presidente las nog enkele stukjes voor, waarna mevrouw Hekman een mooi kex-stvei-haal voorlas. De middag werd besloten met een romaanse zaalkerk werd gebouwd met het altaar tegen de oostelijke muur. In 1510 wordt een losse toren gebouwd. Een halve eeuw later staat van de kerk alleen nog het altaarge deelte. Rond 1570 wordt een nieuwe kerk gebouwd tussen toren en altaai'ge- deelte. Men is van plan ook dit ge deelte af te breken en te vervangen door een bij de kerk passend koor. Toen werd men protestant. Een nieuw koor voor het altaar was niet meer nodig. Het oude altaargedeelte werd school en door een muur van de kex'k gescheiden. In de 19e eeuw werd een tweede lokaal aange bouwd. In de inmiddels te gi-ote kerk werd een houten schot aangebracht. Tussen schot en toren kwamen twee ruimten. Tegen het schot het oi'gel. In 1916 werd de school (dus ook hel oude altuargedeelte) afgebroken en vervangen door een 3c klassigc school. Rond 1950 wordt er gerestaureerd. Schot er uit. Toren verhoogd. Nooi'd- consistorie aangebracht in afwach ting van herbouw altaargedeelte. In 1976 wordt de school afgebroken en het altaargedeelte, dat dus ouder is dan de kerk, herbouwd. verder graag zien dat met dc sloop van do oude zuiveringsinstallatie zo spoedig mogelijk begonnen kan worden zodai het plan voor dc pad- vindersakkomedatic snel gereali seerd kan worden. Hel woonwagencenlnim zal in 1978 gereed komen, zo kon de voorzitter de heer Bal gerust stellen. Evenals de andere frakties en hel kollege zei de heer Bal verheugd te zijn over dc bouw van het nieuwe scholen- komplex. De heer Bal zei verder van mening te zijn. dat toetreding tot de intergemeentelijke sociale dienst financieel voor de gemeente heel wat ongunstiger wordt. Dood ding De heer M. Meeuwsen (PCG) uitte behalve zijn bezorgdheid over de ho ge investeringen, evenals de anderen zijn angst voor hel niet toepassen van de nieuwe Algemene Politiever ordening. „De APV, how goed ze ook in elkaar zit, is een dood ding als koffiemaaltijd, waarna de presidente een woord van dank sprak tot al die genen, die hebben meegewerkt aan dit kerstfeest. De muzikale begelei ding van deze bijeenkomst was in handen van mévrouw Schraver- Beekman, De bijeenkomst werd be sloten met het zingen van het lied „Ére zij God". De eerst volgende keer dat de bejaarden bijeenkomen is op 1U januari in bejaardentehuis „In 't Opper", waar dan een loneelgroepje onder leiding van mevr. v.-d. Linde zal optreden. U.J.V.-klubs De C.J.Y. clubs „Obadja" - „Rho de" en „De kwakers" hebben afgelo pen week ieder op hun eigen wijze kerstfeest gevierd. Omdat de club van „Obadja" nog maai- weinig leden telt, werd hel kerstfeest thuis ge vierd, bij de leider, de heer C. Mar lijn. Ondanks de kleine groep was het een erg gezellig kerstfeest. Ex. werd gezongen en het kei'slevangelie werd gelezen. Tussendoor werd kof fie en een glaasje genulligd met een lekkere hap. Meisjesclub Rhodé" vierde het kerstfeest in het Neder lands Hervormd verenigingsgebouw, en deed dit met een fondueavor.d. Aan de kei-sldeclamatie deden alle leden en leiding mee en tussen door wei-den verzen gezongen. Tevens nam deze avond de leidster mej. An ke Klink afscheid wegens haar ver trek uit Bruinisse. Als herinnering kreeg zij namens de vereniging een lampje aangeboden. De jongste groep van de C.J.V. „De kwakers" vierde het kerstfeest in de konsistorie van de gereformeerde kerk. Hier vei-telde aan van de leidsters een kerstverhaal en verden ook ver schillende verzen in kerstsfeer ge zongen. Tussen door kregen alle aan wezigen stokbrood met daarbij een slaatje. Voor 25 jaar.... OOSTERLAND. In het kader van de wederopbouw in onze gemeente wordt momenteel de fundering ge legd voor een tweetal woningen aan het Marktplein alhier. De woningen zullen verrijzen op het perceel grond waar voorheen de wagenmakerij mei enkele huizen van de heer V. ston den. BRUINISSE. Het buitengewoon natte najaar blijkt niet alleen scha delijk van de landbouwers en ver tragend voor de werkzaamheden, want nog nimmer moest nog zoveel land worden omgeploegd, voor de tijd van het jaar. Ook de wildstand blijkt eronder te lijden. Het zijn vooral hazen, die in veel mindere mate worden geschoten. ADVERTENTIE, Het ideaal voor de huisvrouw. De nieuw White wash elect rische wasmachine voor de po pulaire prijs van f 197,50. Geheel me taal en emaille uitvoering. BROUWERSHAVEN. Vorige week had de Ned. Bond vanPlattelands vrouwen alhier een propaganda- avond belegd waarvoor grote belang stelling bestond. Een dertigtal vrou wen gaven zich op als lid, zodat een afdeling geformeerd kon worden. ADVERTENTIE. Ni,euwjaarspro- gramma 1953 in bioscoop Hotel Bom. Filmvoorstellingen 1 januari en 3. januari a.s. van de film de Jantjes. Toegang voor alle leeftijden. ZIERIKZEE. Dc heer J. AL L. zal in de nacht van Woensdag óp Don derdag 1 januari van 12 tot 1 uur een programma kerstliederen ten ge hore brengen op hei sfctdhuiscarillon. OUWERKERK. Op de jongste ver gadering van de gemeenteraad is hel besluit gevallen aan Ir. Klokke op dracht te geven voor het maken van een plan voor een nieuwe toren. BRUINISSE. Naast de Kerslgave aan bedeelden, werd door dc Diaco nie der Ned. Herv. Gemeente alhier aan chronisch zieken een fruitmand- je als kerstgroet uitgereikt. er niet de hand aan wordt gehouden" meende hij. Hij zei vender het onder zoek naar vergroting van dc vissers- haven, loswal en haventerrein met belangstelling tegemoet te zien. Voor de landbouw pleitte hij voor genoeg grond om uit te kunnen breiden. Rckrcatk De heer L. v. d. Bos (SGP) drong aan op de sloop van de vele krot woningen. wees op het belang van het gezin in dc samenleving, vroeg ook aandacht voor dc moeilijkheden van de landbouw cn visserij cn uitte zijn bezorgdheid over dc ontwikke lingen op flict WiLma-terrein, al zei hij blij te zijn met de vruchten die BminiSse van de rekreatie plukt. Opklassifikalie De heer M. Verspoor (algemeen be lang) sprak in dezelfde geest als zijn voorgangers cn pleitte nog eens voor de opldassifikatie van Bruinisse. Hij betuigde evenals dc voorzitter zijn spijt over het verdwijnen van dc huishoudschool volgend jaar cn prees de voorzieningen die voor dc spoil genomen zijn: een kleedkomplex. in dc toekomst een oefen tennisbaan cn een' trimbaan. BRUINISSE, 22-12. Do gemeente Bruinisse zal gaan onderzoeken in hoeverre de apparatuur van de brand weer berekend is op kalamiteilen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4