De intergemeentelijke sociale dienst gaat nu funktioneren Opnieuw een felle brand op boerderij te Kerkwerve IAUWE B.V, STANDPUNTEN DER PALESTIJNSE KWESTIE BLIJVEN ONGEWIJZIGD DE ZIERIKZEESCHE COURANT het. allerbeste Vanaf 1 januari spreekurenrooster /Heef» U neg een goed BANKSTEL maar... bent Uer toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN en bepaal meteen uw nieuwe keus. Top in Ismailia: Grote schuur in vlammen opgegaan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dinsdag 2 134ste jaargang Nr. 22225 Haal de nieuwe fclè'urenfolder REOAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50. per jaar 86.—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; ..Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Belangenvereniging Bru-Oost otste meubelcentrur van de eilanden Schuur uitgebrand Door de hevige wind, die echter wel gunstig was, stonden de brand weerlieden vrijwel machteloos. Een combine, transportband, stortbak, zaaimachine, drie cellen pootaardap- pelen en een aanzienlijke hoeveelheid stro gingen in vlammen op. Van de schuur, die uit steen en hout bestond, bleef niets meer over. Omstreeks half vijf was men de brand meester. De nablussingswerkzaamheden door het korps van Kerkwerve, dat onder lei ding stond van commandant J. Land man, duurden tot in de vroege mor gen van Eerste Kerstdag. Om zeven uur werd het sein „inpakken" gege ven. Frappant Is, dat precies een maand geleden (24 november) ook een boerenschuur te Kerkwerve ge heel uitbrandde. Dc technische re cherche stelt een onderzoek in daar dc oorzaak tot nu toe onbekend is. SALISBURY. Tpdens de kerstda gen z)jn in dc burgeroorlog in Rho- desië in totaal 52 mensen om het leven gekomen. MIDDELBURG. Nog voor de kerst dagen aangebroken ivaren werd in Middelburg grote opruiming onder de bomen gehouden. Donderdag voor Kerst al kwam het restant van de kerstbomen van de marktdag in de vuilniswagen terecht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 27-12. Tijdens een persconferentie in bet gemeentehuis in Zierikzee beeft de nieuwe direk- teur van de intergemeentelijke sociale dienst Schou- wen-Duive land en St. Pliilipsland, de heer J. A. v. d. Broeke uit de doeken gedaan wat 11a 1 januari voor het publiek de gevolgen zijn van deze samenwerking. H\j deed dat in aanwezigheid van de voorzitter van het bestuur, wethouder C. Bij de Vaate, die van begin af aan een groot voorstander is geweest van een gezamenlijke aanpak van sociale zaken. Vanaf 1 januari zal de dienst, die wordt gehuisvest in het gerestau reerde pand naast het stadhuis van Zierikzee, iedere morgen van negen tot elf uur geopend zijn. Daarnaast kan ieder in zijn eigen gemeente te recht. De bedoeling is dat de vrij korte spreekuren, die twee maal in de week worden gehouden, worden benut om de aanvragers te registre ren. De aanmelding kan ook gebeuren door een kennis, vriend of familie lid van degene, die hulp nodig heeft. Daarna zal dan een huisbezoek vol gen door een van de ambtenaren. Voorkeur Wanneer in de praktijk blijkt dat er in de afzonderlijke gemeentes te weinig spreekuren zijn. dan zullen ze worden uitgebreid. Mocht twee keer in de week teveel blijken, dan zullen ze worden verminderd. Uit er- Ubentvanharte welkom. NIEUWERKERK,RUKSWEG 26. TEL. 01T14-1268 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 Het was een zware klus brandweer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) varingen elders is gebleken dat veel mensen er de voorkeur aan geven op het kantoor van de dienst hun aan vraag in te dienen. „De meeste men sen vinden het niet prettig wanneer in hun dorp meteen bekend is dat ze bij sociale zaken zijn geweest'', aldus de heer Bij de Vaate. Problemen Het initiatief voor de oprichting van een intergemeentelijke sociale dienst werd al enkele jaren geleden genomen omdat bleek dat de een mansposten op de verschillende ge meentes vanwege de ingewikkeld heid van de sociale wetgeving, steeds meer problemen met zich meebrach ten. Twee jaar geleden werd daarom begonnen met de direkte voorberei ding van een samenwerking. Burge meesters, wethouders en seki-etaris- sen gaven aan de ambtenaren van sociale zaken opdracht om een rap port samen te stellen. Dat rapport werd gemaakt in samenwerking met ambtenaren van het ministerie van CRM. Nadat de gemeenteraden be halve Bruinisse - hun goedkeuring aan het plan verleenden, kan nu per 1 januari de dienst gaan funktione ren. Intussen is ook al de officiële goedkeuring van g.s. binnen. Berekenen De bijdragen van de verschillen de gemeentes aan deze dienst komt op ongeveer twintig gulden per in woner. „Volgens mij niet duurder dan voorheen", aldus de heer Bij de Vaate, die erop wijst dat de ge meentes in hun berekening vaak vergaten dat voor het werk van de sociale dienst eigenlijk ook vaste lasten van het gemeentehuis moe ten worden berekend en dat er ver der rekening mee moet worden ge houden dat ook andere ambtenaren werk deden voor de sociale dienst. In het bestuur van de dienst is de toekomstig direkteur, de heer v. d. Broeke, sekretaris. Waarnemend voorzitter is wethouder A. A. Rijs- tenbil van Philipsland. Bestuursleden zijn verder de personen die in de kolleges van b. en w. de portefeuille voor sociale zaken beheren. Fuiikties De nieuwe dienst bestaat uit elf personen Voor het merendeel zijn dat de ambtenaren van sociale za ken. Alleen twee ambtenaren zijn niet mee overgegaan: een heeft een andere funktie op zijn gemeentehuis gekregen, de andere heeft haar funktie neergelegd vanwege een ge zinsuitbreiding. Dat betekent dat er drie vakatures waren. De heer J. Gelderblom, voormalig direkteur van de sociale dienst Zierikzee wordt chef van de afdeling finan ciële administratie en adjunkt-di- rekteur en de heer heer F. Babijn, uit Oostburg is de chef sociale dienstverlening geworden. Waarne mend chef van deze afdeling is me vrouw J. v. d. Lans-v. d. Doel. Inpassen Het bureau van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten heeft een funktiewaarderingsonderzoek gedaan naar de manier waarop de beschikbare mensen het beste kon den worden ingepast. Aan de hand van dit rapport is een kommissie waarin de gemeenftesekretarissen en drie vakbondsvertegenwoordigers zitting hadden, aan het werk ge gaan. Het personeel kon persoonlijk of via de vakbond haar wensen ken baar maken. Door deze nieuwe sa menwerking, die opnieuw bewijst dat op Schouwen-Duiveland de ge meentes steeds meer bereid zijn om samen de problemen op te lossen, zullen per 1 januari de afdelingen sociale zaken van Brouwershaven, Duiveland, Middenschouwen, St. (Vervolg pag. 3) ISMAILIA, 26-12. De tweedaagse Egyptisch-Israëlische topconferentie in Ismailia is maandag geëindigd zonder de verwachte gezamenlijke intentie verklaring inzake vrede in het Midden-Oosten. Op het gebied van een Israëlische terugtrekking uit bezet Arabisch ge bied is voortgang geboekt maar wat betreft het Palestijnse vraagstuk, volgens president Sadat „de kern" van een regeling voor het Midden- Oosten, hielden beide landen vast aan hun te voren ingenomen en te genovergestelde opvattingen. KERKWERVE, 24-12. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over twee werden de bewoners van Kerkwerve opgeschrikt door brandalarm voor een felle brand in een landbouwschuur van de familie M. J. der W. aan de Mosseleeweg te Kerkwerve. Op het moment dat de brand uit brak was er niemand thuis. Toen de brandweer arriveerde was het dak van de grote schuur er al door de vlammen afgevreten. Naast de brandweer van Kerkwer ve waren ook de korpsen van» Scha- rendijke, Zierikzee, Dreischór en Brouwershaven aanwezig. De laatste drie behoefden geen dienst te doen daar de brand in Middenschouwen was. De publieke belangstelling was ontzettend groot. De politie had de grootste moeite om de mensen van de brand vandaan te houden daar er ontploffingsgevaar bestond door lege vaten (er had benzine voor het sproeivliegtuig van de fa. Prince in gezeten) die naast de schuur stonden. Op een persconferentie van 1500 journalisten uit de hele wereld zei de Egyptische president, Anwar Sa- dat, „Het standpunt van Egypte is dat er op de Westelijke Jordaanoever en de strook van Gaza een Palestijn se staat moeten worden gevestigd. De opvatting van Israël is dat de Pa lestijen in Judea, Samaria en Gaza zelfbestuur moeten hebben". Omdat men het hierover niet eens was, is besloten deze kwestie te be handelen in de politieke commissie waarvan de vorming zondag was aangekondigd. Behalve de politieke zal er een militaire commissie wor den ingesteld. Zij zullen onder lei ding van ministers staan en in Jeru zalem en Cairo vergaderen. President Sadat wilde niet uitvoe rig ingaan op een eventuele rol van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO. „De PLO zit in het kamp van de afwijzers en heeft zichzelf van de besprekingen uitgesloten: niet ik heb haar uitgesloten". Hg onderstreepte echter dat „de Palestjjnen deel moeten hebben aan een alomvattende regeling want de Palestijnse kwestie is de kern van het probleem". Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Alleen door zo weinig mogelijk te sperken heeft men kans, waarheden te zeggen. f Barrière Verwachting tot woensdagavond: Buien Wisselend bewolkt met enkele regen- of hagelbuien; matige tot krachtige, aan de kust nu en dan harde noord westelijke wind; minimumtempera turen omstreeks 2, maxima ongeveer 5 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 2 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 4 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 dec. Zon op 8.48, onder 16.35 Maan op 19.51, onder 9.59 29 dcc. Zon op 8.48, onder 16.36 Maan op 20.56, onder 10.28 Laatste kwartier: 2 jan. (13.07) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 28 dec. 4.54 17.12 10.43 22.43 29 dec. 5.22 17.44 11.15 23.18 Springtij: 27 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor woensdag worden enkele regen- of hagelbuien verwacht en lagere tempera luren. Een kleine depressie, die maan dagmiddag nog voor de ingang van het Engelse Kanaal lag, trok het af gelopen etmaal naar het noordoosten en nam daarbij belangrijk in beteke nis toe. De kern van deze depressie trok dinsdagmiddag over het noor den van ons land en zal zich woens dag boven de oostzee bevinden. Achter de depressie om stroomt geleidelijk koudere en onstabiele lucht via de Britse eilanden en de Noordzee naar onze omgeving. In deze lucht zullen zich buien ontwik kelen, die van hagel vergezeld kun nen gaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1