I «S/sort eft weclótrijdefi^ s Brouwershaven kwam ook niet tegen Meeuwen tot scoren: 0-0 Ledenvergadering van tennisclub Zierikzee Broedvogels worden in kaart gebracht ERIC DE NOORMAN WIK, in opmars, klopte Bevelanders in eigen huis: 0-3 Verdienstelijke puntenverdeling van Dreischor tegen Hansweertse Boys: 1-1 Renesse behaalde de volle winst op Kwadendamme: 2-0 Groot toernooi in „Onderdak" Opnieuw kleine nederlaag voor Delta Sport-heren m1111111111111111111111111111i1111111111111111111111111111H111u1111111111111m111111111 it11111n 1111111111111111 111111111111111111111M111111111111111liiiii i?iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiii:ii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTi VOETBAL Brouwershaven, dat met drie in vallers moest aantreden, heeft geen kans gezien om de ontmoeting tegen Meeuwen II in winst om te zetten. Toch hebben de Brouwenaren in de 2e helft, toen zij een veldmeerder- heid hadden, zeker wel de kans ge had. Een kleine beetje pech maar toch ook wel gebrek aan schotvaardigheid hadden tot gevolg dat men niet aan Het heeft WIK eigenlijk weinig moeite gekost om bij Bevelanders op beide puntjes beslag te leggen. Voor in de 2e helft waren de groen witten heer en meester binnen de lijnen. Ook in de le helft, welke nog een vrijwel gelijk opgaande strijd gaf te zien, wist WIK zich een aantal doel- rijpe kansen te scheppen welke even wel onbenut bleven. Het scoren van doelpunten, nog al- Dreischor, de laatste tijd weer dui delijk op de weg, heeft in eigenhuis tegen Hansweertse Boys een ver dienstelijk 1-1 gelijkspel weten te boeken. De puntenverdeling kwam de thuisklub beslist toe. Zelf heeft het na rust nog wel de beste kansen ge had om de wedstrijd uiteindelijk nog in haar voordeel te beslissen. Ver heugend was het zeker dat het hard werkende team van Dreischor aan merkelijk aan konditie heeft gewon nen, waardoor het de wedstrijd pro bleemloos kon uitspelen. Renesse heeft zich niet zoals in het vorige seizoen thuis door Kwaden- damme laten veri-assen. Hoewel de Zuid-Bevelanders zeker niet de be schikking hebben over een elftal dat in de 2e klasse een rol van betekenis speelt, zijn zij voor de duinbewoners altijd nog een lastige, tegenstander geweest. Renesse liet ook nu weer een ver dienstelijk partijtje voetbal zien, maar het kwam maar moeilijk tot scoren. Waren er een redelijk aantal van de kansen, welke men zich wist te scheppen, benut dan had de uitslag er beslist anders uitgezien dan de 2-0 overwinning welke men nu wist te boeken. Deze cijfers waren dan ook maar een zwakke afspiegeling van de ware krachtsverhouding in het veld. De thuisklub kon de eerste helft af sluiten met een 1-0 voorsprong door een treffer van de van DFS weer naar het oude nest teruggekeerde Jan Quist. Met een zeer fraai doel punt zorgde deze speler ook in de tweede helft voor de 2-0 eindstand. Goes IV-Rcnesse II 0-3 Na de zwakke kompetitie-start hebben de Renesse-reserves zich keurig weten te herstellen en zijn nu voor ieder elftal in de derde klasse, een niet te onderschatten tegenstan der geworden. Werd de thuiswedstrijd nog met 5-3 verloren, nu wist Renesse voor deze nedei-laag op duidelijke wijze revanche te nemen. Door een doel punt van Rinus Hart kon de le helft met een 1-0 voorsprong worden af gesloten. Na de rust zorgde Wim Hoogerhuis voor 0-2, waarna Wim Veerhoek de eindstand op 0-3 bepaalde. Renesse Ill-Goes V 3-2 li Het dit seizoen in de kompetitie debuterende elftal van Renesse heeft in de ontmoeting tegen Goes V een verdiende overwinning weten te boeken. De toeloop van leden bij Re nesse is zelf zo dat men momenteel al een 4e elftal binnen de lijnen kan brengen. Om alle spelers aan bod te laten komen wordt er iedere week met het derde elftal in een andere opstelling gespeeld. In het treffen tegen Goes namen de gasten de leiding (0-1), waarna Klaas de Feiter er voor zorgde dat de eerste speelhelft met gelijke stand (1-1) kon worden afgesloten. Na de rust namen de duinbewo ners door Jan Dalebout voorsprong (2-1), de ga9ten brachten de balans hierna nog in evenwicht (2-2), waar na Roel Boerma en Jan Dalebout voor een 4-2 eindstand zorgden. IlcecJekcnskcrke-Duivclancl 3-1 Een wat ongelukkige nederlaag voor de Oosterlanders die allerminst de mindere waren. Door een in de 20e minuut door Adrie Bal gescoord doelpunt konden zij zelfs de eerste speelhelft met een 1-0 voorsprong afsluiten. Uit een onbegrijpelijke reden ge geven strafschop kwam de thuisklub na de rust op gelijke hoogte (1-1). Hoedekenskerke wist, hierna te pro fiteren van het feit dat de bezoekers door deze treffer wat. waren aange slagen (2-1). Duiveland zette hierna alles op alles om de gelijkmaker 1e forceren. het scoren van doelpunten toe kwam. De lo helft, welke zich voor het grootste gedeelte op het middenveld afspeelde, gaf een gelijk opgaande strijd te zien waarbij beide verdedi gingen vrij gemakkelijk baas over hun terrein konden blijven. Zoals reeds gezegd kreeg Brouwershaven na de thee de beste mogelijkheden op de winst, maar het scorebord bleef maagdelijk blank. tijd het grootste probleem voor de jongens uit Kerkwerve, vlotte na de rust wat beter. Ad de Boer, de laat ste tijd nog de gevaarlijkste man, bracht met de openingstreffer wat meer rust in de WIK-ploeg (0-1). De mee naar voren gekomen Piet Berre- voets zorgde voor nummer twee (0-2). waarna Ad de Boer nog eenmaal de doelman van de thuisclub wist te verschalken (0-3). Door een grote verdedingingsfout konden de bezoekers in de 40e min. de leiding nemen 0-1. Drie min. na de thee konden de blauw witten de balans weer in evenwicht brengen toen uit een goed opgezette aanval Wim v. d. Linde de doelman van de Boys kansloos liet 1-1. Spanning was er hierna te over maar ondanks eni ge gevaarlijke momenten voor beide doelen, waarbij Dreischor de beste kans kreeg, kwam er in de stand geen verandering meer. Op het juiste moment reageerde hij op een op maat gegeven diepte pass van Sjaak Vasseur waardoor hij kon doorbi-eken en de doelman ver volgens kansloos liet. Wel wisten zij herhaalde malen het doel van de thuisklub in gevaar te brengen maar de beslissende treffer viel enkele minuten voor tijd aan de andere zijde (3-1). VOLLEYBAL Programma voor vrijdag 23 decem ber 1977. 19.00 uur: P.J.Z. 2-Z.V.O.; Zeelan- dia 2-L en O 1; Mevo 1-Mazda; Kwiek 3-Cluzona 2. 19.50 uur: de Putters- R.K. Z'huis 2; Bz'.w. Kerkwerve 1-Rabo Schou wen; P.J.Z. 1-Mevo 2: Br.w. kerkw. 2-Flakkee. 20.45 uur Mevo 4-R.K. Z'huis I; R.T.M.-Cluzona 1; Kwiek 2-Tuinc. N.G.; Rabo Zierikzee 2-de Trimsters. 21.40 uur: Opel Team-Reisb. v. Oev. 2; L en O 2-Onderdak; Big S-Kwiek 1; B.B. Wansink-Rabo Zierikzee. Uitslagen van 16 december Poule A: P.J.Z 1- Cluzona 1 0-3; Mevo 1-Rabo Z'zee 1 2-1; Mazda-Me- vo 2 2-1; B.B. Wansink-Mevo 3 1-2. Poule B: Br.w.Kerkw. 1-Tuinc. N.G. 0-3; L. eh O. 1-Luctor 0-3; Neptunus- Reisb. v. Oev. 0-3; Kwiek 2-Rabo Schouwen 1-2; Brogum-Zeelandia 1 0-:3. Poule C: Onderdak-P-J.Z. 2 3-0; L. en O. 2-Opel Team 1-2; Reisb. v. Oev. 2-Willibrordus 1-2. Poule D: Rabo Z'zee 2-Flakkee 0- 3. Winst voor beide Mevo-teams Vorige week vrijdag speelden bei de MEVO-teams hun laatste NcVo- Bo-kompetitiewedstrijd van dit jaar. Beiden wonnen ze hun thuiswed strijd. MEVO II liet tegen Data C DVO duidelijk van zich spreken. Toch moest MEVO de eerste set met 12-15 tegen het konstruktief spelende Data uit handen geven. Een tegenvaller voor MEVO dat ook nu weer zichzelf wilde bewijzen. Tegen alle verwachtingen in le verde de tweede set voor MEVO geen enkel probleem op. Een 15-3 overwinning was niet in de laatste plaats te danken aan één van de sterkste wapens van MEVO, de strakke harde service. Duidelijk aangemoedigd door deze setzege en onder aanvoering van een inspirerende Gien Quaak, werd met de derde set begonnen. Ook deze set leverde voor MEVO nauwelijks pro blemen op. Aanvallend speelde MEVO steeds sterker. Zeer goed werd gebruik gemaakt van taktische piaatsbalien aan de zijlijn vlak ach ter het blok van Data. Mede door de harde smashes o.m. van Betsy van Dijke en Ejly Lems, was de derde set voor MEVO (15-6). De speelwijze van de vorige twee sets werd voortgezet, wat resulteerde in het winnen van de vierde en levens laatste set met 15-5. Eindstand 3-1. Door deze over winning ban'dhaaft MEVO ziel) in de top van rle ranglijst in de 3c klasse F. MEVO I MEVO won met 3-D van Hoekse Waard. Het op alle fronten beter zijnde MEVO, won met de setstan den 15-10. 15-6 en 15-9. MEVO I heeft 13 punten uit 11 gespeelde wedstrijden weten te vergaren. Dat betekent een vijfde plaats op de ranglijst van de 2e klasse D. Kersttournooi Op tweede kerstdag komen beide dames-teams uit in het door MEVO georganiseerde kersttournooi. Sup porters en liefhebbers kunnen uiter aard in sporthal „Onderdak" terecht. Naast twee damespoules zijn er ook twee herenpoules. Andere deelne mende verenigingen zijn: Intermez zo, Ovisa, 't Zwambuys en Amigos. SCHAKEN Schaakvereniging' „Zierikzee" De op vrijdag, 16 december ge speelde uitwedstrijd van het tweede team tegen Kamperland I resulteer de in een goede overwinning voor het Zierikzeese achttal, hetgeen ook wel nodig was om nog aanspraak te kunnen maken op het kampioen schap in de desbetreffende klasse. De gedetailleerde uitslagen zijn: G. Heyboer-J. M. Bevelander Va-'/s; W. F. Burger-P. Bouwens V2-V2; P. Heyboer-O. E. Vleeshouwer 0-1; L. Koole-J. J. Hoog'strate V2-V2; C. P. de Bruyne-J. L. Bom 0-1; J. Noord- hoek-P. Verploeg Va-Va; C. Geelhoed- P. B. van Velthoven 1-0; J. Heystek- R. T. Scipio 0-1. Eindresultaat 3-5 in het voordeel van Zierikzee II. Maandag, 19 december, werden er twaalf partijen gespeeld voor de huishoudelijke 'kompetitie. De uitsla gen: Groep 1. J. J. v. d. Ende-A. J. Scheele 1-0; R. v. d. Veken-J. van Loon 1-0: H. Uil-P. Bouwens 1-0; A. M. v. d. Westen-C. G. Ovenveel 0-1; P. Wiebols-J. A. J. v. d. Made Va-Va; J. M. Bevelander-M. J. v. d. Post 1-0. Groep II. R. Moerman-R. P. Ho- gerheyde 0-1; A. de Spirt-J. J. Hoog- strate 1-0; P. B. van Velthoven-P. Verploeg 0-1; R. J. Scipio-N. A. C. Falter 1-0; J. L. Bom-L. Oosse 1-0; P. C. v. d. Scheë-A. Koster 1-0. De afgebroken partijen van 10 ok tober: P. Wiëbols-J. M. Bevelander en C, G. Overweel-H. Uil werden beide bij arbitrage gewonnen ver klaard voor de zwart-spelers. Maandag, 26 december a.s. is er - uit de aard der zaak - geen klub- avond, 2 januari a.s. wel. Het bestuur wenst alle leden pret tige Kerstdagen en een voorspoedig 1978. BRIDGEN Zierikzeese Bridge Club De uitslag van de voorlaatste wed strijd van de eerste seizoenkompeti tie van de Zierikzeese Bridge Club is als volgt: Groep A: 1 en 2 (gedeeld) echtp. Matthijsse en 'hrn Becu-van der Post, 121 pnt.; 3 hrn KIoet-Noiet, 120 pnt.; 4. hrn Eekman-Rakhorst, 115 pnt.; 5. hrn Oostwoud Wijdenes-Ribbens, 114 pnt.; 6. dames Kloet-Nolet, 112 pnt.; 7. hrn Schürmann-Wiebols, 109 pnt.; 8. dames Van der Valk-van de Zan- de, 97 pnt.; 9. hrn Goedhart-de Vlie ger, 96 pnt.; 10. dames Born-Sluijter, 75 pnt. (108 is 50 procent). Groep B: 1 hrn Van Geesbergen- Verschoore, 106 pnt. (surprise); 2. da mes Geluk-van de Zande, 90 pnt.; 3. hrn Van Tiggelhoven-Viergever, 86 pnt.; 4 en 5 (gedeeld): dames Does- Hendriksen en hrn Timmer-Turel, 81 pnt.; 6. echtp. Van der Wolf, 79 pnt.,* 7. hrn HencLrikse-Sweere, 76 pnt.; 8. hrn Dreijer-de Leeuw, 73 pnt. (84 is 50 proeent). Groep C (NZ-lijn): 1. hrn Geluk- van de Zande. 104 pnt.; 2. dames Schiettekatte, 92 pnt.; 3. dames De Graag-Schot, 78 pnt.; 4. dames Becu- van der Post, 73 pnt.; 5. dames Kops- Tuinman, 69 pnt.; 6. hrn Pos-Schot, 64 pnt. (80 is 50 procent). OW-lijn: 1. en 2 (gedeeld): mw. Oostwoud Wijdenes-hr Timmerman en mr. Goedhart-hr Pankow, 109 pnt.; 3. dames Hoets-Melieste, 101 pnt.; 4. echtp. Pomper, 96 pnt.; 5. dames Anker-Tillema, 65 pnt. (96 is 50 procent. Op 3 januari a.s. wordt de laatste ronde gespeeld. ARNHEM. Het drugsteam van de Arnhemse gemeentepolitie en de rijkspolitie in Egmond aan Zee heb ben een uit vijf Britten bestaand hasj team opgerold. ZIERIKZEE, 21-12. De ledenverga dering van de Tcnnisklub Zierikzee Is vry vlot verlopen, di( ondanks oen aantal agendapunten, ,die zeker voor lange diskussies in aanmerking kwa men. Feiko Postma, secretaris, kon in zijn jaarverslag meedelen, dat de vereniging haar ledenaantal slerk heeft zien stijgen, in het voorbije .seizoen waren 136 senioren en 43 ju nioren lid. In 1976 waren dit er slechts 104 resp. 34. De prestaties van de diverse teams werden ook ver meld, want de tennisclub heeft in Zeeland en Brabant zeer zeker van zich laten horen. De heer ,M. Wieringa kon meede len, dat de begroting praktisch slui tend was en dat óók voor 1978 de vooruitzichten goed zijn. Afgezien van enkele algemene vragen was men zeer tevreden over het werk van de penningmeester. Nieuw bestuur Vervolgens werden de twee schei dende bestuursleden, de heer Pompei- als voorziler en de heer Wieringa als ZIERIKZEE, 21-12. Van dinsdag 27 tot en met donderdag 29 december organiseert het distrikt Zeeland, in samenwerking met de tcnnisklub „Zierikzee" een belangrijk toernooi in de sporthal. Aan dit toernooi nemen de beste spelers en speelsters van Zeeland tot 15 jaar deel. De Schouwse deelne- mers/sters zijn Elvira Schaap en Jur- gen Ensing van „Zierikzee" en Bri gitte Helsloot van T.C. „Duiveland". Het is de eerste maal dat zo'n groot tennistoernooi in de sporthal wordt georganiseerd. Er doen maar liefst 32 kinderen aan mee, die voor het groot ste deel bij Zierikzeese en Nieuwer- kerkse pleegouders zijn onderge bracht. Dinsdag begint mén om 10.00 uur en gehoopt wordt dat donderdag om ZAALHANDBAL Delta Sport is er opnieuw niet in geslaagd om de wedstrijd te win nen. Deze maal wex'd met 20-17 van Boemerang verloren. Delta Sport, dat gedurende vijftig van de zestig mi nuten gelijk op ging me't Boemerang, wist de Tilburgers wel tot een uiter ste krachtsinspanning te divingen. In de laatste tien minuten zette Boe merang Delta Sport op een niet meer in te halen achterstand. Delta Sport begon uitstekend. Piet van Dalen die mandekking kreeg, kon via bloes scoren. Maar Boeme rang wist deze taktische zet op te lossen en liep langzaam tot. 7-6 in. Bij de rust was de .stand 12-7 in het voordeel van Boemerang. Delta Sport miste op het einde van de wedstrijd nog een bx-eak out en een strafworp. Eindstand 20-17. penningmeester, bedankt voor hun „intensieve werk, dat ze voor de vereniging hebben gedaan", zoals de heer Van den Bergh, vice-voorziUer. het zei. Het nieuwe bestuur bestaat nu uit de heer Pothaar, die waar schijnlijk voorzitter wordt, de heren Van den Bergh, viee-voorz., H. Ver- schuur, penningmeester, F. H. Post ma, secretaris, mevr. N. Schults, se- kx-etaresse en mevr. M. Speelman, jeugdzaken. Een felle diskussie ontstond over eeix nieuwe baanindeling, of deze via een aïschvijfsysieem moet gebeurc-n ol' op de oude manier van indeling dei', leden in sterktepoules. Het werd de gulden middenweg: gedurende en kele wórdt het afschrijfsysteem ge probeerd en dan wordt het bespro ken. Tijdens de nxndvruag deelde do lleer J. de Vlieger nog mee, dat het Assux-antiekanloor De Vlieger de sponsering van het herenteam en de tennisclub wenst voort te zetten. Aangezieia geen echt belangrijke punten meer aan de orde waren, sloot de heer Van den Bei-gh de ver gadering. 15.00 uur het toex-nooi kan worden afgesloten. Wedstrijdleider is Feiko Postma. In de wedstrijdkommissie woldt hij geassisteerd door mevx-ouw M. Speel man en de hex-en R. van den Bei-gh, J. de Vlieger en R. Pothaar. Naar schatting zal een zestigtal wedstrij den worden gespeeld. Door de kinderen is met grote ani mo getx-aind voor de pax'tijen. Iedere zaterdagochtend vindt in „Ondex'dak" de distriktstraining plaats, waax-in de besten uit het distrikt zijn opgeno men. Gelukkig zijn ook „Ziex-ikzee" en „Duiveland" hierin vertegenwoor digd. De gemeente Zierikzee zegde haar medewex-ki'ng toe bij het uitreiken van prijzen en naar vex-wachting zal de bux-gemeester de prijzen aan de kindex-en ovex-handigen. Doelpunten voor Delta Sport kwa men van: Piet van Dalen 5; Cees de Vos 5; Piet Verrijzer 3; Huib van Da len 1; Theo de Looze 1; Rinus Nuyen 1; Bouke Vleeshouwer 1; Chiel van Luyck 1. Heren II deed het betex*. In Mid- delburg wonnen ze met 25-17 van EMM III. Vex'dedigend klöpte het niet altijd even goed in dit jeugdige team, maar de vele treffers zorgden voor de verdiende winst. Bij de jeugd een wat ongewoon beeld, nl. louter nederlagen. De jon genspupillen verloren met 9-2 van Zeeland Sport. De jongensadspix-an- ten gingen met 27-3 ten orïder tegen Opex-atie. Ook de meisjes verloren, en wel met 9-2 van Opex-atie. ATLETIEK Kerstprestatieloop Op Tweede Kerstdag orgunisecx-t v. s.v. Marathon de 6e Kerstprestatie loop, bij het café van de fam. Huvers te Westduin. Het parkoers zal lopen vanaf het strand, waar de start zal zijn, richting Vlissingen, over de Nolledijk (achtei*om het strand), bij Boulevard-punt scherp links en daar het Nollebos in, waarna het parkoers via paden en fietspaden en parkeer terrein en Galgenbos op de finish af gaat. 11.00 uur: Een loop van 2 km voor de kleintjes! inschrijfgeld f 1,50) 11.30 uur: Een loop van 6 km voor do trimmers (inschrijfgeld f 2,50) Inschi-jjven kan vanaf een uur voor de aanvang in het café van de fam. Huvex-s te Westduin. Onder de deelnemers zullen een aantal prijzen verloot worden en voor iedei'e senior deelnemer is er een herinnering in de vorm van een wandtegel. MARKTBERICHTEN GOES, 20-12. Beursbericht Markt Goes. Granen en peulvruchten Alle prijzen boex-enschoon, fi-anko leveringsplaats en per 100 kg: Tar we, basis 16 procent, vrij van schol f 44,50-f 45,00; brouwgerst f 43,50- f 44.00; voergerst, basis 16 procent, f 38,50-f 41,75: maalgersl tot f 38,00: haver1 f- 38,00-f 41,50; groene ex*wten (oude oogst) tot f 63,50; groene erw ten (nieuwe oogst) tot f 67,00; voer- erwten f 35,00-f 40,00; Schokkers f 77,00; Capucijners' f 78,00; bruine bonen, vrij van grond f 137,50. Ex- klusief b.t.w. Uien Tol 2 cent per kg, op auto gele- vex*d. Exklusief b.t.w. Vlas Goede kwaliteit 28-37 cent per kg. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldsgewas, direkte leve ring af bedx-ijf f 6,50-f 7,25 per 100 kg. Voed ex-a a x-d appel en f 6,00 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Hooi en stro Alle px-ijzen per 1.000 kg: Weide- hooi f 190,f 240,dijkhooi f 295,raaigrassen f 105,tarwe- stro f 75,gerstestx-o f 100,erw- tenstx-o (klein gx-oen) f 105,schok- kex-strob f 85.baverstro f 80, bonenstro f 80,Exklusief b.t.w. Volgende week (27^december) geen notering. KERKNIEUWS Nederlandse Hervox*mde Kerk Bex-oepen te Nieuwveen: H. O. Molenaar, kand., Scheveningen. Aangenomen naar Veenendaal: A. Talsma, Spx-ang Capelle, die be dankte voor Klaaswaal; naar Nijega exi Opeinde (toez.): dr. B. W. Steen beek. Hogeveen, die bedankte voor Puttershoek: naar Purmerend: A. Px'onk, Heinkenszand. Gerefox-meerde Kerken Beroepen te Hilversum (Zuider wijk): M. van Hax-melen, Alphen aan de Rijn. Aaxxgenomen naar Dalfsen: H. Postma, Ee. Bedankt voor Haarlemmex-meer (oost-zijde): C. Zeeman, Bii-daard: voor Zaandam: R. E. van der Wal, Dedemsvaart. Gerefoi-meerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Nijverdal: H. Geertsma, kand., Urk, de bedankte voor Amstelveen/Mijdrecht, Baarn en Soest, Appingedam, De Liex\ Harkstede in kombinatie met Over- schild. Loppersum in kombinatie met Westex-ende. Mussel kanaal/Valther- mond. Uithuizen en, Onnen. Bedankt voor Anna Paulowna in kombinatie met Enkhuizen: H. de Vries, Drogeham. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Hilversum: D. Bies- ma, Veenendaal (Bethelkerk). Bedankt voor Maassluis: P. den Hartog, Veenendaal (Pniëlkerk). Gerefox-meerde Gemeenten Beroepen te Middelharnis: H. Lig- tenbei-g, Terwolde; te 's-Gravenpol- der: A. Moerkei-ken. Nieuw-Beijer- land. Evangelisch Lutherse Kerk Beroepen te Utx-ccht: D. Th. Stras- ser, Groningen. MIDDELBURG, 21-12. De Stichting Ornithologisch Veldonder zoek in Nederland (SOVON) gaat een atlas samenstellen met daarin alle gegevens over de Nederlandse broedvogels. De SOVON heeft in de afgelopen vijf jaar een onderzoek ingesteld naar het voorkomen van broedvogels in ons land. Uit het onderzoek, waaraan duizenden vrijwilligers meewerkten, blijkt dat het weer grote invloed heeft op de broedresultaten. Dit jaar hadden de weidevogels zoals kieviten, grutto's en ture luurs een redelijk succesvol brocdscizoen. In 1975 konden zich door liet mooie vooi-jaar veel weidevogels vestigen, maar de broedresultaten waren toen slecht, doordal cr te vroeg gehooid werd. In 1976 was het precies andersom: een lage vestigingsdichthcid, maar per paar een groot aantal jongen, omdat cr door de droogte toen te laat gemaaid werd. Het land der u itte mannen 35. Vol verbazing kijkt Eric naar het licht bruine haar van de man en de vreemde lichte kleur van ogen. Ook is zijn gelaatstint blank en hoewel hij gekleed is volgens do trant van de bewoners van het land, lijkt hij verder niets op hen. Eric trachl de man uit te horen, maar de vreemde is blijkbaar doodsbenauwd en geeft nergens antwoord op. De Noorman neemt hem mee naar het kampvuur, vviïar hij hem te eten geeft. Tenslotte weet hij de man gerust te stel len, waarop deze vertelt dat hij alleen op jacht was gegaan. „Mijn dorp is daar", zegt hij, in zuidwestelijke richting w ijzend. Cendraoh, die alles stilletjes heeft aange hoord. komt nu eensklaps naar vuren ..Wachl eons", zegt hij, en de enigszins gejaagde toon van zijn stem doet Eric verwonderd opzien. „Wij denken nu wel aldoor dut, het land van die witte mannen iets met Ragnar dc Rode to maken heeft, maar deze man kan best een af» stammeling zijn van de lei-se Druïden, die eeuwen geleden naar het beloofde land zijn gaan zoeken! Dat land zpu dan niets anders zijn dan liet land van de afstammelingen dei- oude Kollen en wij moeten cr hier dus dicht bij zijn".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5