Gemeente Brouwershaven staat er financieel goed voor Jolly Raad Zierikzee wil scholen verkavelen Woningen Brouwershaven Suikerbietenkampagne eindigt Tweede Kerstdag JAARVERGADERING AFD. SCHOUWEN-DUIVELAND KON. NED. SCHIPPERSVERENIGING „SCHUTTEVAER" 4 Begroting voor 1978 vastgesteld fruitcocktail f 1/1 blik voor maar 1.98 STREEKNIEUWS BROUWERSHAVEN, 19-12. De raad van de gemeente Brouwershaven heeft maandagavond de begroting voor liet jaar 1978 vastgesteld, met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 12.073.745,99 en met een post onvoorzien van f 4.299.091,03. Prijsvoordeel van de SRV, voorde dure decembermaand. Voor tot he hootdstuksgewyze be handeling werd overgegaan hielden de leden van de PvdA-i'raktie en de fractievoorzitter van PCG en VVD hun algemene beschouwingen. De gemeente verkeert in een gun stige financiële positie, zo konklu- deerde de heer C. J. de Munnik, fraktievoorz.itter van de P.v.d.A. Hoewel het uitkeringsbedrag per in woner is gestegen van f 63.30 naar f 67,80 vond hij toeh dat het verschil rriet grote gemeenten toch nog aan merkelijk hoog is. Want ook al staat Brouwershaven er financieel niet slecht voor, er staan weer heel wat dure aktiviteiten op het programma De scholenbouw en het kleedlokaal in Dreischor gaan een flinke hap geld kosten en ook de f 50.000,die is geraamd voor de verbouwing van het gemeenschapshuis in de kern Zon- nemaire is aan dc lage kant, meende hij. Waardering Hij vroeg verder aan b. en w. hoe het mogelijk is, dat de gemeente- sekretarie personeelsuitbreiding no dig heeft, terwijl toch de dienst socia- (Vervolg van pag. 1) kollege cok zorgen. Mogelij kei-wijs zal de pendeldienst hierin een voor ziening scheppen. De aanpassing van de riolering, zo zei hij tenslotte, zal een grote uitgave vergen. Verbouw en nieuwbouw Wethouder Ph. J. van Ast beant woordde de vragen die onder zijn portefeuille vielen. Zo kon hij mee delen dat spoedig een voorstel te verwachten is over de verbouw van het dorpshuis in Zonnemaire. Het kollege bekijkt op het ogenblik plan nen voor de verbouw van de gym zaal in Zonnemaire en de nieuwbouw van een zaal in Noordgouwe. Het kollege zal verder aandacht besteden aan het plaatsen van een openbare telefooncel in iedere kern. De geplande rondgang door de kern Brouwershaven over de plannen voor Brouwershaven-Kom zal bin nenkort plaats vinden. Wethouder P. de Moor konklu- deerde, dat de Bcogerdweg te Drei schor zich bijzonder goed heeft ge houden. De verbreding van de I. M. v. d. Bijlstraat in Zonnemaire is niet mogelijk vanwege de vele kabels onder het trottoir. Somher In tweede instantie vond mevrouw S. C. B. J. Loschaccff-de Kanter de voorzitter nogal somber gestemd over de woningbouw in Noordgouwe ..Hadden we vorig jaar de slagzin over Cats, nu zou ik voor 1978 de slagzin willen hanteren: „Noordgou we - behouwen, in Noordgouwe gaan bouwen", zo zei ze. De voorzitter zei dat er naar een oplossing wordt gezocht. „Maar ik ben niet de man om verwachtingen te gaan wekken". UTRECHT. 21-12. De .suikerbieten- campagne zal naar verwachting pas op Tweede Kerstdag helemaal ge ëindigd zijn. Dan verwerkt dc fa briek van dc Centrale Suikermaat schappij CSAf te Viervcrlatcn in Groningen haar laatste bicten. De fabriek van de Suikcrunie in Groningen zal op de middag van de zaterdag voor kerstmis /.over zijn. wat betekent dat een deel van hel personeel met de kerstdagen /.al moeten doorwerken om hel. bedrijf schoon te maken. Dc fabrieken van C'SM in Halfweg Breda, Steenbergen en Sas van Gent waren rond bet afgelopen weekeinde klaar met de verwerking. De Suikerunie hoopte dat haar fa briek in Sas van Gent in de nacht van woensdag op donderdag klaar kwam. De fabrieken in Zevenbergen, Dinteloord en Roosendaal donder dagmorgen omstreeks zes uur. De Suikeruniefatoriek in Putters- hoek, waar nog veel bieten per schip aangevoerd worden, had dinsdag ten gevolge van de mist gebrek aan bic ten. Daardoor ontstond wat onzeker heid, maar men hoopt toch ook bier donderdagmiddag klaar |e zijn. Ie zaken naar Zicrik/.ee gaai verhui zen. Verder gaf hij 't kollege in over weging om een personeelsvereniging te bevorderen. Hij uitte - evenals de andere fraktieswaarderende woor den over de Catsherdenking en de jubileumviering Brouwershaven 500 jaar stad. Hij zei verder blij te zijn met de gereed gekomen gemeen schapsruimte, vroeg zich af wanneer Zonnemaire zover zal zijn en pleitte voor een dergelijk gebouw in Noord gouwe. In eigen hand Met het kollege van b. en vv. is de fraktie van de P.v.d.A. verder van mening dat de exploitatie van de haven en Osse in handen van het ge meentebestuur zal moeten blijven. Ook dit jaar weer pleitte de heer Dc Munnik voor een alarmeringssy steem of een telefoon voor bejaar den. Hij uitte er zijn teleurstelling over dat na drie jaar onderzoek nog steeds niets op dit gebied is bereikt. Mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter prees de plannen voor de scholenbouw in Brouwershaven maar vroeg ook voor de kernen Noordgouwe en Zonnemaire een be hoorlijke mogelijkheid voor het gym nastiekonderwijs. Mevrouw Loscha- coff besprak een aantal andere fa cetten van het onderwijs prees dc samenwerking met het R.P.C.Z. en zei te hopen dat de opheffingsnorm voor kleine school wordt verlaagd. De P.v.d.A. zal het kollege blijven steunen om het aantal scholen te be houden. De heer M. E. Hellendoorn (P.v.d.A.) zei blij te zijn met het ge- konstateerde vestigingsoverschot maar drong er toch ook op gaan dat dit kan worden voortgezet door zo spoedig mogelijk woningbouw in bij voorbeeld Noordgouwe te realiseren. In dat verband wilde hij de ver- bruiksverordening gebouwen uit breiden tot buiten de bebouwde kom. Op het ogenblik, konkludeerde hij, verdwijnen er nog te veel goede woningen uit de permanente sfeer. Verder zei hij te hopen dat de ver schillende bestemmingsplannen zoals het zomerdorp Den Osse en Drei- schor-kom spoedig rond komen bij de hogere overheden. Hij wees nog maals op het raadsbesluit over de af wijzing van bebouwing op Dwars in de Weg. Grondaankoop De heer Hellendoorn plaatste grote vraagtekens bij het landhuizenplan Schuddebeurs. Hij was van mening dat dit gebied beter kan blijven zo als het is. De heer Hellendoorn, deed verder het voorstel om op de plaats van de 21 trio-woningen die niet onder pre- mie-sektor vallen, grond te reserve ren voor later te bouwen kontingen- ten woningwetwoningen of premie woningen. Verder drong hij er bij het kolle|e op aan de mogelijkheden te onderzoeken voor grondaankoop voor woningbouw in de toekomst. De heer A. Kommer (P.v.d.A.) prees de tot stand gekomen open bare werken in 1977 en vroeg verder aandacht voor de herbestrating van de I. M. v. d. Bijlstraat in Zonne maire. Onaanvaardbaar De fraktie van de V.V.D., aldus de heer J. K. Goemans, is van mening, dat de provinciale nota bewonings- patronen waarin de groei per kern geregeld wordt, eigenlijk onaan vaardbaar is. „Alles is hierin exact geregeld: het is goed dat een provin- Dinsdagmorgen stond de «Suiker unie nog voor de verwerking van honderduizend ton van de 3.626.000 ton bieten, die dc/e campagne in to taal door haar fabrieken gaat. Een en ander is dinsdag door funktionarissen van CSM en Suiker unie meegedeeld tijdens de jaarver gadering van de Suikerunie in Utrecht. Laat De campagne eindigt laat doordat ze ,als gevolg van late inzaai en een vorderende zomer, ook laat begon nen is: in het noorden op 20 en 21. elders op 26 september. Dat groei en suikergehalte door latere gunstige weersomstandigheden tenslotte toch nog aanzienlijk boven dc verwach ting kwamen, was verheugend vooi de telers, maar maakte het karwei Vcor de suikerfabrieken wel om vangrijker. Dc 132.000 hectare Nederlandse suikerbieten (waarvan 79.000 gele verd aan de Suikcrunie. 53.000 aan dc CSM) leveren dit jaar in totaal 885.000 ton witsuiker op. Dat is 6.750 kilo suiker per heetarc, 7 proeent meer dan liet tienjarig gemiddelde. Het gemiddelde suikergehalte is 15,75 procent. ciaal bestuur de globale beleidslijnen aangeeft, maar dat ze op de stoel van de gemeentebestuurder gaat zitten en bepaalt hoeveel én waar gebouwd mag worden, dal gaat onze fraktie toch een beetje te ver", zó zei hij. De V.V.D.-fraktie vindt verder dat alle bruikbare middelen aahge- wend moeten worden om nog dit jaar te gaan bouwen in Noordgouwe. Ook in Dreischor zal na veel gehar rewar iets gaan gebeuren. De heer Goemans vroeg zich echter af wat er daarna gebeurt en konkludeerde'dat dat. gezien de nota bewoningspa- troon, niet veel meer zal zijn. De heer Goemans pleitte verder voor een bevorderen van het eigen woningbezit, nu de sociale woning bouw uitblijft. Ook moet er voor ge zorgd worden, dat er voldoende vrije bouwgrond aanwezig is, zodat de partikuliere bouw niet stagneert. Ontstemd De V.V.D. fraktie is hevig ont stemd over het feit dal er nog steeds geen oplossing gevonden is voor hel gemeentelijk archief. „Wij willen het kollege adviseren om in ieder geval de zolder van de oude school te Dreischor te ontruimen en de spullen tijdelijk ergens anders op te slaan. Natuurlijk zal een streekar- chivariaat' de nodige financiële kon- sekwcntics met zich meebrengen, maar onze fraktie zegt wat dat be treft alle steun toe." Ook dringt de fraktie van de V.V.D. er bij het kollege op aan om tot een zo spoedig mogelijke verbou wing van hel verenigingsgebouw te Zonnemaire over te gaan en spreekt de hoop uit dat er in Noordgouwe ook wat van de grond kan komen. Beroep Daar de gemeente Brouwershaven een sterk agrarisch karakter heeft en het momenteel in dc landbouw niet erg voor dc wind gaat, met na me in de akkerbouw, is de V.V.D. van mening dat het kollege er op be dacht moet zijn, dat er in 1978 wel degelijk een beroep op R.G.Z. gedaan zal worden. De heer Goemans geeft de voor keur aan een regionaal alarm sy steem voor de bejaarden, in plaats van een plaatselijke aanpak. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat in 1978 een aanvang met de uitvoering hiervan zal worden genomen. Bevolking „De fraktie van de P.C.G.", aldus de heer J. A. v. d. Bijl, „pleit voor maatregelen, die getroffen zullen moeten worden om de bevolking op een aanvaardbaar peil te houdên. Woningbouw zal daarom gewenst zijn, met name voor die kernen, die een impuls hard nodig hebben. Aangezien de sekretai-ie een door gangshuis is voor jongelui die hoger op willen, is er niet alleen sprake van een theoretische opleiding maar ook zeker van een praktische. In dit verband vraagt de P.C.G.-fraktie zich af, of er niet een herbezinning zou moeten komen op de arbeidstaak van hen, die buiten de bevorderingen vallen. Taakverdeling „Dat in de vakature bij de afde ling gemeentewerken nog niet is voorzien, vervult de fraktie," aldus de heer v. d. Bijl, „met zorg, gezien de larige tijd die er is besteed aan de voorziening van deze funktie." Wel vraagt dc P.C.G.-fraktie zich af of door de dienst gemeentewer ken zelf wat meer gedaan kan wor den. om daardoor de hoge architekt- kosten te ontlopen en aan de andere kant een betere bezetting te verkrij gen op de dienst gemeentewerken en daardoor ook een betere taakverde ling. Niet betrokken De heer v. d. Bijl deelde voorts mede. dal zijn fraktie van mening is, dat de gymnastickvoorzicning in de kern Noordgouwe op een dermate laag pitje staat, dat voorzieningen in deze richtnig naar de mening van de P.C.G. de hoogste prioriteit behoeft. „Het lijkt er wel eens op dat de rekrcatic het enig zaligmakende doel is in de gemeenschap", aldus do heer v. d. Bijl. „maar laten wé niet ver geten dat de Inwoners van de ge meente Brouwershaven in het alge meen niet betrokken zijn bij dc ro- kreatie" „Flitsen" uit hel buitenland BELFAST. In Nuord-Ierland zijn woensdagavond bomaanslagen ge pleegd op vijf hotels, enkele uren nadat premier James Callaghan een kortstondig, onaangekondigd bézock aan Belfast had gebracht. Voor zover bekend is er slechts één gewonde. In een zesde hotel in Belfast kon dc bom tjjdig onschadelijk worden ge maakt. SAN FRANCISCO. De Amerikaan se staat. California is woensdag ge troffen door een ongekend hevig noodweer dat gepaard ging met windstoten tot 16(1 kilometer per uur en minstens negen mensen het leven kostte. Op tientallen plaatsen raakte de stroomvoorziening ontregeld, wei den gewassen vernield en vielen bouwwerken om. (Vervolg van pag. 1) voelt veel voor een verbouwing van de oude school aan de Nieuwe Boo- gaardstraut ten behoeve van de nieu we openbare basisschool „Binnen de Veste". In verband met de integratie van kleuter en basisonderwijs zal dan de verkaveling van. alle school gebouwen wordei\ bekeken. De raad had er geen bezwaar tegen dat het gesprek daarover op gang komt, maar de heer J. Groen wees er wel op dat de schoolraad voor de bouw van een nieuwe school voelt aan de Baden Powellweg. De heer Spren- gelmeijer wist dat het bijzonder on derwijs ook ccn andere mening is toegedaan. De voorzitter vond toch dat dit plan een eerlijke kans moet hebben en dat de mogelijkheden open moeten worden gelaten om met alle partijen om de tafel te gaan zit ten en alles op een rij te zetten. „Dal kan in het belang van beide partijen zijn". De heer Sprengelmeijer wilde bij het hoofdstuk onderwijs ook de me dedeling. dat hij zich nog steeds ver zet tegen het gebruik van radio, t.v. en film voor onderwijsdoeleinden. Moeilijke situatie De gemeente Zierikzee komt met het'woonwagenkamp bij De Val in een moeilijke situatie. De minister van c.r.m. is het er niet mee eens, dat het kamp daar zal blijven en handhaaft de verhuizing naar de Klerksweg. Daartegen rijn echter be zwaren gerezen en de beroepsproce dure kan nog wel even duren. In tussen zullen de dijken bij De Val verhoogd moeten worden en zal nu geen rekening met het woonwagen kamp gehouden kunnen worden. „Noch bewoners, noch gemeente zijn hier gelukkig mee", aldus de voorzit ter, „c.r.m. heeft ons in een moeilijke situatie gebracht. In verband met de kontakten met de stad zou het kamp moeten verhuizen, maar de bewo ners willen lièver daar blijven. Wij weten niet waar we met ze naar toe moeten, wanneer de Klerksweg niet op tijd klaar is en de dijkverhoging gaat beginnen". Bezwaren Het gemeentebestuur verwacht ook moeilijkheden in het plan Kaaskens- water. Dit plan wordt in het officiële vooroverleg gereed gemaakt, maar intussen houdt hel gemeentebestuur DEN HAAG. De Koninklijke Land macht heeft opnieuw e'eri order ge plaatst. Nu zijn 148 vrachtwagens be steld bij DAF Trucks in Eindhoven. Het gaat om voertuigen in civiele Uitvoering met een laadvermogen van 6 en 10 ton. De order beloopt een bedrag van 10 miljoen gulden. BRUINISSE. 21-12. In hotel Storm te Bruinissc Jiield dc afd. Schou- wen-Duivcland van dc Kon. Ned. Schippersvereniging Schuttevaer haar jaarvergadering. l)c voorzitter de heer H. Hoogcrhcide. betreurde het in zijn openingsrede, dat dc bin nenvaart nog steeds niet eensgezind front maakt, tegen alle gevaren die haar bedreigen. De kabinelskrises, die zeven maan den duurde was zeker ook schadelijk voor de binnenschipperij. daar wets ontwerpen en maatregelen nodig om deze binnenvaart te helpen nu ach- wege bleven. De haven van Rotterdam verliest terrein, dut /nl ook op de binen- scheepvaarf invloed hebben, nog minder ladingsaanbod in verschillen de sektoren, misschien neit in het vervoer van chemische produklen. Maar juist in deze scktor dreigen gevaren voor mens en milieu, als geen maatregelen genomen worden. Spreker noemde het schandalig, dat sommige schippers, die overigens te goeder trouw zijn. soms niet weten was voor giftige en brandgevaarlijke ladingen zij vervoeren. Maatregelen, om dergelijke schepen bij minder gunstig weer. mist of storm. enz. be perkingen op te leggen zijn dringend noodzakelijk. Dat in het afgelopen jaar de be slissing viel dat dc Oosterschelde open blijft stemde spreker dankbaar, al hoopte hij nog dat de 14000 m- doorstroomopening nog eens zou worden vervangen öoqi* de aller grootste opening. Van spreker was niet te verwach ten. dat hij zich zou scharen in het koor, dat roept om grotere sluizen in de Ocslcrdam, dat het sterk veront reinigde water van het Zoommees, in er rekening mee dat. een van de over- leginstanties bezwaren zal gaan ma ken tegen de bungalowbouw aan de noord-oostzijde. Hoewel nog steeds de P.v.d.A. te gen de aanleg van een vierbaans weg is van Hellegatsplein naar Zierikzee. zagen b. en w. geen andere oplos sing om deze weg te verbeteren. De voorzitter was het met de P.v.d.A. eens dat het jammer is dat deze maatregel ten koste gaat van het landschap. Ook de V.V.D. was niet onverdeeld gelukkig met deze oplos sing. De P.C.F. vond het een goede zaak dat de weg nu op deze manier verbeterd wordt. NIEUWERKERK Advents-zangdSenst In het kerkgebouw der Ned. Her vormde Gemeente werd zondag jl. een gezamenlijke Hervormd-Gère- formeerde - Adventszangdienst ge houden, met als voorganger ds. W. J Kolkcrl, m.m.v. de Christelijk Ge mengde Zangvereniging, o.l.v. de heer P. H. Wessels uit Middelharnis. Naast zangstukken door deze zang-, vereniging was er veel samenzang en een medidatie van ds. Kolkerl over de voorloper van Jezus, Johan- nis. Deze dienst was goed bezocht, hel kerkgebouw was praktisch ge heel vol. Aan het slot van de dienst werd door koor en gemeente gezon gen het „Eere zij God". Er werd een kollekte gehouden voor „Soldaridad". welke ruim f 300,opbracht. Kerstbomen ook buiten Op verschillende plaatsen in Nieu- werkerk staan buiten, grote, rijk verlichte kerstbomen, mooi versierd. In deze donkere dagen, een leuk ge zicht. Voor de voorbijganger in de avond-uren een vrolijk en echt kerstbeeld, rondom de jaarwisseling. BRUINISSE Koor en samenzang De koor en samenzangavond za terdag jl. in Bruinisse in de Ned. Herv. Kerk gehouden, is een succes geworden. Deze samenzangavond is langzamerhand een traditie gewor den, maar de organisatie was voor heen altijd alleen in handen van "het koor Laus Deo. Terecht, zag ds. De Jonge, hervormd predikant te Brui nisse, die evenals voorheen de medi datie verzorgde, het als een winst punt, dat er nu samenwerking was tussen het koor Laus Deo. dirig. C. den Braber en het Ned. Herv. Kerk koor dirig. J. van den Berge, en een ontoelaatbare hoeveelheden de Oos terschelde gaat vervuilen, juist op de plaats, waar de mosselbranehe die liet minst kan hebben, dat zijn dc venvaterplaatscn voor de op Yerseke voor dc handel te verwateren mosse len. Grotere sluizen in dc Philipsdam zijn voor de scheepvaart een veel be tere oplossing, gezien de vaart die ongeacht het Schcldc-R(jn kanaal hier nog moet passeren. Plaatselijk wees spreker er op. dat men als afdeling van Schuttevaer onderhandelingen is bcgoncn over vergroten van de vissérshaven, die levens als Jandbouwhaven fungeert, verlenging van de loswal, uitdiepen van de haven staan hier op het pro gramma. Mosselsehepcn Bij de ingekomen stukken was een antwoord op een vorig jaar gedane vraag, of het mogelijk zou zijn, dat mosselschepen met hun lading (aan bcdref onderhevig) ook zouden mo gen schutten via dc jachtcnsluis in het Volkerak, wanneer dal tijdwinst zou opleveren. Dit bleek niet moge lijk, men vreesde bij wel toelating, dat hekgolven en schroef wat or van de grote schepen met hun sterke mo toren schade zou veroorzaken aan de veel rankere en kleinere jachten. Op een aantal andere (ook voor do algemene vergadering in 1977 inge zonden vragen en voorstellen) was nog geen antwoord ontvangen en dat wekte oen lichte wrevel. De heer L. de Waal (Bni 9) advi seerde eerst hel dit jaar laai komen de verslag van die nlgomoho verga dering af te wachten. koporgroep vun de muzlekvcr. Nu met Hope medewerkte onder leiding van de heer A. Radewalt. Hel orgel werd bespeeld door de heer H. Hoo- gerheide. Het kerkgebouw was bijna geheel bezet, zodat de samfenzahg goed tot zijn recht kwam. Maar ook de beide koren en de kopergroep wisten de aanwezigen te boeien rnel een goed verzorgd programing' dat muzikaal op hoog peil stond. Ds. R. H. M. de Jonge opende de avond met hc4 lezen ven een gedeel te van 2 Kor. 8, meer speciaal mét een medidatie over 2 Kor 8:9, terwijl hij de avond sloot mét het lezen van Philip 2 1-10 en dankgebed. Kerstviering chr. basisschool Hel schooljaar 1977 wordt door de leerlingen en personeel van de chris telijke basisschool vrijdagmiddag af gesloten met het vieren van hel kerstfeest in de gereformeerde kerk aan de Noorddijk. Tijdens dit kerst feest dat om huif twee begint, zul len de leerlingen samenzingen, blok fluit spelen en uit de bijbel léz'èh. Ook-de ouders van dfe leerlinêebrijn van harte welkom. Kerstnachtdienst In de Nederlands hervormde kerk zal zaterdagavond 24 december a.-s. een gezamenlijke kerst nachtdienst door de hervormde en gereformeerde gemeente gehouden worden. In deze gezamenlijke dienst die om tien uur begint zal ds. R. H.' M. dc Jonge, Ne derlands Hervormd prediksrht voor gaan. Verder zal hiér. aan meewer ken het christélijk gemengd' koor „Laus Deo" onder leiding van de heer C- den Braber, en het orgel zal worden bespeelt door de heer J. v. d. Berge: Voor 45 jufir ADVERTENTIE. Pathéfoon te koop, schitterende eiken salon pathé foon met 150 nummers heeft gekost ruim200,— thans voor 'f Ij, ZIERIKZEE. Men verzoekt cms mede te willen déelen, dat morgén om. 7 vur in het stadhuis de-laatste zitting zal worden'gehóuden van hét Bureau van Beroepskeuze. BROUWERSHAVEN. De heer C. S. heeft een auto-garage en -her- stelplaats opgelicht aan de Poort- dijkstraat alhier. Behalve een benzi nepomp is in de inrichting aanwezig een lakspuit-installatie, een hydrau lische pers en een eleclrische 'lucht pomp-installatie. ZIERIKZEE. Kort na het vertrek van de Prov. boot van Katsche Veer naar Zierikzee, heeft de boot een staaldraad van een ton in de schroef gekregenwaardoor van overvaren niets kon komen 'en de passagiers den nacht aan boord moesten door brengen. ADVERTENTIE. Wij intröducee- ren hetwippertje" èen fijn likeuYtje wat alles in dit genre ovèrtrêftper flesch f 1,25 op 14'/s procentvól-al- cohol gehalte vanaf heden begint ón ze levering. ZIERIKZEE. Slechts halt gevuld was de groote zaal van hotel Juliana, toen Vrijdagavond jl. op initiatief van de afdeeling Zierikzee van de VARA, hél gezelschap van Louis Davids optrad. DREISCHOR. Alhier zijn op 't oogenblik bij de Arbeidsbeurs inge schreven 24 werkeloozen, waaremder 2 timmerlieden en 2 metselaars. De overigen zijn allen landarbeiders. ZIERIKZEE. Maandagmiddag wer den Ï50 varken in 7 wagons voor de Varkenscentrale met bestemming Oss van de stations Noordwelle-Zie- rikzee ingeladen, zonder overlading werden zij vervoerd en arriveerden Dinsdagmorgén 7 uur op hun plaats van bestemming. De aftredende bestuursleden de voorziter H. Hoogerheidc cn de heer Kées Schot (ZZ 3) deze laatste ove rigens zonder kennisgeving aïwe'zig werden bij akklamatie herkozen. Nadat de heer M. de Korte uil Oude Tonge, die namens de afdeling Flakkee de jaarvergadering in Utrecht had bijgewoond, en deze avond in Rruinfsse als gast aanwezig jaarvergadering 1977, in Utrecht, was. een verslag had gegeven van dc werden de heren Jan Bestman en S. Beekman gekozen als afgevaardigden naar de algemene vergadering die waarschijnlijk op 27 en 2è apri] Ic Si- Philipsland zal worden gehouden. Een aantal wensen over betere be- bakèning. verandering van bebake ning cn het aanbrengen van radar- reflckloren op boeien in de Wadden zee kwam ter tafel. De voorzitter zal dc/.e mot het Loodswezen op Ter schelling bespreken. Meer blusboten en een andere ma nier van slopen of duwen met lege duwbakken peide nodig om dc vei ligheid van dc scheepvaart te bevor deren zullen worden doorgegeven naar het hoofdbestuur. De bediening vun dc Volkerakslui- zen gelijkmaken bij nacht, zoals die is geregeld in Vreeswijk was even eens een punt dat ter tufel kwam. evenals dc mogelijkheid om van een ander marifoonkonaöl in bepaalde gevallen te kunnch gebruik maken. Het afscheid van de heer S. Beek man, die 65 Jaar werd en aftrad als bestuurslid, was aanleiding tot een aantal woorden van dc voorzitter en van wethouder Jümelct. Dc heer Bcekmtin, was 47 Jaar lid, en 30 jaar bestuurslid. Als tonncnleggef had hij kontakten niet het Loodswezen als geen ander.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4