Raad van Zierikzee eens met kollege over het Streekplan Gemeenteraad Zierikzee eens met plan voor Buitengebied Partij van de Arbeid: „Kalm aan met De Val" In 1978 maximaal 3100 nieuwe woningen in Zeeland STREEKNIEUWS SALARIS- REKENING NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Partij van de Arbeid wil beperkingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 december 1977 Nr. 22223 3 ZIERIKZEE, 19-12. De PvdA-fraktie in de raad van Zierikzee wil absoluut geen verblijfsrekreatie aan of rond de haven De Val. Alleen mogelijkheden voor een kleine dagrekreatie. Met die aantekening ging de PvdA-fraktie verder akkoord met de door b. en w. voorgestelde reaktics op het ontwerp herziening streek plan Schouwen-Dwiveland. Voor de andere frakties leverde het kollege- voorstel maandagavond amper pro blemen op. Ongerust De WD-fraktie maakt zich zorgen over de verkeerssituatie. De heer F. A. de Jager maakte zich ongerust over de knelpunten bij Zierikzee en pleitte daarom voor een veilige rondweg rond de stad. De heer J. Groen (PvdA) drong er op aan dat De Val valleen mag die nen om het teveel aan schepen in de Nieuwe Haven op te vangen. Voorzitter burgemeester Th. H. de Meester was van mening, dat er ze ker bij Zierikzee aanpassingen zul len komen, wanneer de wegen naar Serooskerke en Bruinisse verbeterd zullen gaan worden. Wellicht wordt ook de aanleg van een viadukt over wogen, meende hij. Niet kritiekloos Wat De Val betreft bleef de heer De Meester 'bij zijn standpunt, dat de ontwikkelingen daar afhankelijk moeten blijven van de informatie en het overleg in de toekomst. „We wil len niet alleen zeggen, dat daar het teveel aan schepen moet worden op gevangen. De mensen willen rond zo'n haven voorzieningen hebben. Maar het lijkt alsof ons kollege zich kritiekloos achter alle plannen van projectontwikkelaars schaart. Dat is zeker niet waai-. We willen alleen alle mogelijke ontwikkelingsplannen bekijken, die daarna dan ook nog in de Stuurgroep Oosterschelde ko men". De heer A. Verscheliing (PvdA) wees nog eens op het fraktiestand- punt voor wat de wegen betreft. De PvdA wil de weg Zierikzee-Haam- stede graag tweebaans houden met eventueel parallelwegen. „We hebben de indruk dat de drukte daar zich beperkt tot spitsuren en zomerpie- ken", aldus de heer Verschelling. Dierenasiel Uitvoerig kwam maandagavond het dierenasiel ter sprake dat voor lopig niet gebouwd zal worden op de daarvoor beschikbare plaats in Zierikzee. De heer J. Groen (PvdA) wilde bij de behandeling van de in gekomen stukken al weten of er - nu het praatplan van de Neder landse Vereniging tot bescherming van dieren als te duur is afgewezen - in de toekomst helemaal niet meer gepraat zal worden. De voorzitter beaamde dat. Tenzij er gegevens komen, die beter haal baar lijken. Het initiatief daartoe zal (1) DUIVELAND, 21-12. De gemeente raad van Duiveland kwam op woens dagavond in openbare vergadering bijeen >n het gemeentehuis te Nieu- werkerk, onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. Alle le den waren aanwezig op deze verga dering, die door de voorzitter met ge bed geopend werd. Als naar gewoonte gaf de voorzit ter eerst antwoord op enige vragen door de leden gesteld op de vorige vergadering. De heer Hillebrand (PvdA) had gevraagd naar vorderin gen met betrekking tot het kleedlo kaal op het sportveld te Ouwerkerk dat in een slechte toestand verkeert. De heer Overbeeke, wethouder, deel de mee dat er nu een goede aanne mer gevonden is dus dat nu het ge bouwtje wel spoedig voor elkaar zal zijn. Verder had de heer Van Klin ken (SGP) op de vorige vergadering geattendeerd op het feit dat er aller- wege gestimuleerd wordt tot energie besparing, maar dat er in onze regio weinig of niets hiervoor geaktiveerd wordt. De voorzitter deelde mede dat de PZEM hiervan in kennis gesteld is en afgewacht zal moeten worden hoe met deze materie gehandeld zal wor den. Verder volgde nog de medede ling dat met betrekking tot de woon wagenbewonersperikelen do politie hierop geattendeerd is, doch dat er nog geen nieuws gemeld kan worden. Verder deelde de voorzitter mede dat er in het vervolg op dc raadsver gaderingen geen rookartikelen meer zullen worden verstrekt aan de leden Van overheidswege is hierop ook gewezen met de konklusie dat de slachtoffers, die jaarlijks omkomen bij verkeersongevallen, maar een vierde gedeelte vormen van diegenen die door het roken sterven. Er mag echter aan de vereniging overgela ten worden. Briefwisseling Het onderwerp kwam opnieuw ter sprake bij de behandeling van het ontwerp bestemmingsplan Buitenge bied. De heer Groen vond het vreemd dat het dierenasiel daar nog steeds in opgenomen is. De voorzitter wees erop dat de mogelijkheid gehand haafd blijft voor eventuele plannen in de toekomst. Komt het er niet van, dan ligt die grond niemand in de weg, zo meende hij. De heer A. Verscheliing kwam op de briefwiseling tussen de Vereni ging tot Bescherming van Dieren en de vereniging van B„ W. en S. nog eens terug 'bij de rondvraag. Hij MIDDELBURG, 22-12. Er mogen in Zeeland in 1978 maximaal 3100 nieu we woningen worden gebouwd. Waarvan naar verwachting by na 900 in de vrye sektor gerealiseerd zullen worden. Voorts is rekening gehouden met bijna 900 woningwetwoningen en 1300 premiewetwoningen. Dit blijkt uit publikaties van de advies commissie verdeling rijkssteun wo ningbouw in de provincie Zeeland. Het programma 1978 is tot stand ge komen nadat met een groot aantal gemeenten overleg is gepleegd over de voor die gemeenten geplande toe wijzing. Naar verwachting zal het bouwprogramma 1978 als volgt ge realiseerd worden. 555 woningwet woningen, 1400 premiewoningen en 1700 vryesectorwoningen. ZIERIKZEE Filmvoorstelling In bioscoop De Concertzaal wordt zondag 25, maandag 26 en dinsdag 27 december a.s. de film A star is born vertoond. De hoofdrollen worden vertolkt door Barbra Streisand en Kris Kris- tofferson. De regie is in handen van Frank Pierson. Het verhaal handeld over het be- ginnelingetje Esther Hoffman, die aan de hand van pop-veteraan John Norman Howard naar de toppen der roem wordt geleid, waarbij John Norman uiteindelijk roemloos ten onder gaat. Het spreekt vanzelf dat Barbra de nodige songs ten gehore brengt en ook Kris Kristofferson blijft niet achter. Ook een mengsel op de raad nog wel gerookt worden, maar dan uit „eigen zak". Vervolgens deelde de voorziter me de dat voor gemeente-opzichter is aangesteld in de vakature, ontstaan door het vertrek van opzichter Van Vooren, de heer A, Flikweert te Nieuwerkerk. Via de Stichting Be middelend Orgaan Rohyp is een ver zoek om garantie van rente en aflos sing van een lening ten behoeve van de bouw van een woning aan de Zuidstraat te Ouwerkerk gevraagd door de heer W. N. Pankow te Zie rikzee. Dit werd toegestaan. Verkoop voormalige ambtswoning Meermalen is vanuit de raad aan gedrongen op verkoop van de ambts woning van de burgemeester van de voormalige gemeente Oosterland, n.l. de woning Molenweg 59. Reeds vroe ger is getracht deze woning aan de huurder, de heer S. W. A. Laurense te verkopen, en toen bij de behande ling van de begroting 1977 opnieuw de wens naar voren kwam tot ver koop, besloot het kollege tot verkoop van dc onderhavige woning. De hui dige bewoner kreeg eerst gelegenheid de woning te kopen wat deze echter niet accepteerde. Het in eerste in stantie gevraagd taxatie-rapport gaf zulke lage bedragen aan dat het kol lege het niet in het belang van de gemeente achtte hiermee in zee te gaan. De waarde werd vrij van huur be paald op f 132.500 en in verhuurde staat op f 80.000. Bij een andere ma kelaar gevraagd, werd het resp. f 210.000, en f 148.000, in verhuurde staat. Op grond van dit rapport werd de huurder gevraagd het pand te ko pen voor f 150.000, wat deze te hoog vond en hierop niet inging. Het werd toen in handen van de makelaar ge geven die een vraagprijs vroeg van f 105.000, waarvoor enige tijd latei- akkoord werd bereikt met de heer Fr. Kik te Oosterland, voor deze prijs De raad besloot hierop in te gaan. vond het een hachelijke zaak. Wan neet- B„ W. en S. uitspraken gaan doen. „Je krijgt dan een staatrechte- lijk hachelijke situatie", zei hij. „En daar hebben we kritiek op. We wil len graag dat hel overleg binnen B., W. en S. beperkt blijft tot procedu rele zaken. Nu wordt de raad buiten spel gezet. Het moet geen voort vier de bestuursorgaan worden". Voorzitter De Meester vond die kritiek wat overdreven. B„ W. en S. is een overlegorgaan. Het is prettig dat in 'bepaalde zaken één lijn word: getrokken, meende hij. Hij wees erop dat er altijd daarna overlegd wordt met de gemeenteraden. De heer Ver schelling vond het toch wel een be zwaar dat de dingen die niet door gaan niet in de raad komen. Dc voorzitter was het wel met de heer Verschelling eens dat B„ W. en S. het orgaan is om bijvoorbeeld het samenvallen van de verschillende raadsvergaderingen eens te bepraten. „De pers heeft het deze week wel heel slecht getroffen met al die be grotingsraden die samenvallen", zo vond hij. van liel'de, romantiek en bravour en tragiek is aan het boeiende thema van de nieuwste verfilming van „A star is born", toegevoegd. Kerstconcert in het stadhuis Ondanks enige moeilijkheden die zich bij de organisatie hebben voor gedaan is de ZVU er toch in geslaagd ook dit jaar weer het traditionele kerstconcert doorgang te kunnen doen vinden. Het kerstconcert vindt plaats op dinsdagavond 27 december (zie voor tijd de agenda), in de trouwzaal van het stadhuis. Het con cert wordt gegeven door: Rita Dams, mezzo sopraan, Dick Voon, alt, blok fluit-traverso, Marinus Hillebrand, cello en Leen de Broekert, clavecirn- bel. Brogumkrant De nieuwe „Den Brogum Courant" is uit, deze keer als geillustreerd „nietoptijdschrift". De periodiek staat deze keer weer vol informatie als onzin gebracht en onzin op een serieuze manier neergepend. Kortom, een tijdschrift waar de Brogum-le- den weer plezier aan kunnen bele ven. Voornaamste punt zijn de me dedelingen over de Brogumboerderij. Een groot aantal leden heeft zich aangemeld om mee te helpen bij de verbouwing, maar het wachten is nu nog op een beslissing over de finan ciën en de plannen. Een bouwcom missie zal daarover in overleg gaan met het gemeentebestuur. Het be stuur heeft ook een enquête onder de leden gehouden waaruit blijkt dat de soos en de krant nog steeds heel wat populariteit genieten.- Schoolkranten Zowel de katholieke Willibrordus- school als de kleuterschool De Mal tarakkers en de-christelijke lagere school Johan Louis de Jonge komen in deze dagen met een speciaal kerstnummer van de schoolkrant. ,,'t Hoge Molentje", de krant van de kleuter en lagere Willibrordus- school besteedt ruimschoots aan dacht aan de komende feestdagen. De kinderen hebben er zelf aan mee gewerkt met tekeningen en ver haaltjes. Verder is in dit nummer ruimte gemaakt voor het verhaal van een van de ouders over haar vak, een kerstpuzzel en twee door de kin deren zelf te kleuren kerstkaai'ten. Ook in de schoolkrant van de Mal tarakkers en de Johan Louis de Jon- geschool neemt naderend kerstfeest veel plaats in. Verder zijn er versla gen in te vinden van aktiviteiten en mededelingen voor de ouders. Ook wordt melding gemaakt van de honderdste verjaardag van de heer Joppe, die de oudste kleuters hebben meegevierd. In dit nummer verder een handleiding om zelf kerst en nieuwsjaarskaarten te maken en natuurlijk ook bijdragen van de leerlingen zelf. Nieuwe jongerenklub Begin januari start in Zireikzee een nieuwe jongerenklub voor jon gelui vanaf vijftien jaar. De klub, die niet is gebonden aan een kerkelijke of politiek richting, wil zang, dans en muziek brengen en gezamenlijk met de bezoekers een „music and light-show" samenstellen, waarmee opgetreden kan worden. Wie mee wil doen kan iedere vrijdag vanaf half acht de repetitiebijeenkomsten bijwonen jn het klubgebouw „De Le lie" van de padvinderij achter de sporthal Onderdak. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij A. van Hese, Weststraat 5, Zie rikzee, tel. 2022. Volkskerstzang in de Gasthuiskerk Zaterdagavond 24 december aan staande wordt in de Gasthuiskerk een volkskerstzangsamenkomsl ge houden. (Zie voor aanvangstijd: de agenda). De leiding van de samen komst zal in handen zijn van de pre dikanten ds. K. Schaap en F. Spoel- stra. Medewerking wordt verleend door de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" en het jeugd-combo „Joy". Kursussen Stichting Jeugd De Slichting Jeugd Schouwen- Duiveland heeft voor begin volgend jaar weer een aantal kursussen ge organiseerd voor vrijwilligers in het jeugd- en jongerenwerk. Op dinsdagavond 17 januari be gint in het clubhuis De Lichtboei weer een volksdanskursus op tien dinsdagavonden. Deze wordt gege ven door Marius Korpel, docent NE- VO. Op 18 januari begin Gabri de Groot in de benedenzaal van de ge reformeerde kerk een kampleiders- kursus, die drie woensdagavonden duurt en op vijf woensdagavonden geeft Nelleke Mittendorff weer een kursus dramatische vorming. Dc eerste avond is op 15 februari in de bovenzaal van de gereformeerde kerk. In samenwerking met Salco en an dere jeugdorganisaties wordt op vrij dag 10 maart een „vrijwilligers trai ning leiding geven" gehouden in het vormingscentrum Hedenesse in Cad- zand. Deze training duurt tot zater dagavond. Een handenarbeidkursus onder lei ding van Gabri de Groot begint op maandagavond 3 april in het club huis De Lichtboei. Deze kursus neemt vier avonden in beslag. Wie informatie wil hebben of zich op wil geven kan terecht bij de Stichting Jeugd Schouwen-Duive- land. Maarstraat 12, Zierikzee, tel. 3566. Dodelijk bedrijfsongeval In de kolenhaven te Dordrecht is dinsdag de 44-jarige J. J. Kenters uit Zierikzee bij een bedrijfsongeval om het leven gekomen. De man was werkzaam op een schamel, die van een bak verwijderd moest worden. De schamel brak te vroeg af en de man tuimelde acht meter naar be neden in de bak. Hij was op slag dood. Kerstfeest C.P.B. Dinsdag werd door de C.P.B.-afde ling Schouwen-Duiveland het kerst feest gevierd. De avond stond onder leiding van de presidente mevrouw C. M. Boot-Dieleman. De liturgie met betrekking tot het kerstgebeuren werd gelezen door mevrouw Op 't. Hof-Krabbe en mevrouw Van dei- Weide, de deklamatie werd verzorgd door mevrouw Van der Wekken en mevrouw Oio 't Hof-de Rijke. Ook het koortje o.l.v. mevrouw Den Boer-Dalebout verleende mede werking. Nadat de liturgie was af gewerkt was het pauze. Hierna zong het koortje „Stil is de nacht" en mevrouw Flikweert las voor een aandachtig luisterend pu bliek het kerstverhaal „de postbode". De presidente dankte het koor voor haar medewerking aan deze avond en de dames kregen allen een presentje aangeboden, de dirigente werd een bloemetje overhandigd. Namens de leden bracht mevrouw Op 't Hof-de Rijke dank aan de pre sidente voor deze fijne avond. De avond was bijzonder druk bezocht. De presidente deelde nog mee 'dat 11 januari weer een kreativiteitsavond zal worden gehouden door mevrouw Van der Bijl-Dalebout. 27 januari a.s. zal de familieavond zijn, waar- orgaan. De PvdA deelde by monde van de heer Verschelling mede wel met de totaliteit van het bestemmingsplan te kunnen instemmen evenals met de verwerping van het merendeel der ingekomen bezwaarschriften. De fra'ktie was het echter wel eens met de opmerking van de Natuur- en Vogelwadht Schouwen-Duiveland wat betreft de vrijstellingsmoge'lijk- heid voor 'het bouwen van silo's tot een hoogte van 25 meter binnen het agrarisch gebied. De heer Verschel ling' voerde aan dat in dergelijke ge vallen een verklaring van geen be zwaar van g.s. gewenst zou zijn, in plaats van de vrijstellingsbevoegd- heid van het kollege van b. en w. De PvdA was van mening dat een dergelijke zwaardere procedure ook gevolgd moet worden ten aanzien van vrijstelling voor de bouw van agrarische nevenbedrijven en voor kassen tot 2 'ha per bedrijf. Burgemeester Th. H. dc Meester zei het wantrouwen van de PvdA- fraktie te betreuren en wees erop dat b. en w. bepaald niet staan te trappelen om silo's te laten bouwen. „We worden dagelijks met een schrijnend voorbeeld hiervan gekon- fronteerd'*, aldus de raadsvoorzitter. Op een desbetreffende vraag van de heer Dc Rijke deelde wethouder B(j de Vaate mede dat in incidentele gevallen voor een groot bedrijf (bij voorbeeld een b.v.) wel mogelijkhe den bestaan voor een groter kassen- komplex dan 2 ba door middel van een bestemmingsplan wijziging. Buitengebied In tegenstelling tot de in een der artikelen van het bestemmingsplan gestelde bepaling van dagrekreatie, was het de heer Verschelling opge vallen dat in de inleiding bij het bestemmingsplan „Buitengebied" njet duidelijk werd gesteld dat ver blijfsrekreatie in hel betreffende ge bied is uitgesloten. De voorzitter Advertentie 'w uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern Malen. Huur. gas, licht, abonnementen. Natuurlijk automatisch! En elke maand een vast jjedrag naar uw .spaarrekening. Orde op geldzaken: Salaris en pensioen via de aan het koor ook weer medewerking zal verlenen. De presidente besloot met dankgebed en samen werd het „Ere zij God" gezongen, (Na de pauze werd medegedeeld dat er zich vijf nieuwe leden hadden aangemeld). RENESSE Kerstnacht-dienst In de juist gereedgekomen, fraai gerestaureerde Ned. Herv. Kerk te Renesse wordt zaterdagavond a.s. een oecumenische kerstnachtdienst gehouden. Naast samen zang is er in deze dienst veel ruimte gereserveerd voor koorzang. Vocale bijdrage wor den verzorgd door het Herv. Kerk koor te Renesse, o.lv. dirigente mevr. J. Lemsom-Dane. Instrumentale be geleiding (hobo en dwarsfluit) door P. G. Rotte te Zierikzee. Voorts wordt een bijdrage verzorgd door het Zie- rikzeesch Oratox-iumkoor In deze dienst gaat voor ds. L. de Wit en het orgel wordt bespeeld door Lex Zee dijk te Bruinisse. De aanvangstijd is 21.30 uur. KERRWERVE Kerstwijding C.N.S. Vandaag, donderdag 22 december, zal de Kex-stwijding van de Christe lijke basisschool te Kerkwerve wor den gehouden. Deze bijeenkomst, waarin alle klassen hun steentje zul- wees erop dat niet de inleiding maai de artikelen geldig zijn voor wat betreft de uitvoering van het be stemmingsplan. De bux'gemeester zei dat het kollege ten aanzien van ver- blijfsreki'eatie in dit gebied nog geen definitieve mening gevormd heeft en liever het advies van de Stuurgroep Oosterschelde in deze wil afwachten. Dit wil echter niet zeggen dat de haven „De Val" voor uitlopend cp dit advies niet dienst baar gemaakt zou kunnen worden als jachthaven in het kader van het bestemmingsplan, echter zonder in- g rijpen de bouwwerken. Duidelijk oneens was de voorzitter het met de PvdA wat betreft het in schakelen van g.s. voor het verstrek ken van vrijstelling voor de bouw van kassen, silo's en agrarische ne venbed ryven. „Wy kunnen als kol lege toch niet om toezicht van de provincie gaan vragen", aldus de burgemeester. De heer Verschelling bleef - zij het aarzelend - bij zijn voorstel de be zwaarschriften gegrond te verkla ren. Voor het overige werd het plan aangenomen. Verder besloot de raad lot aankoop van een perceel grond aan het Lange Groendal voor dc prijs van f 1.920,-. Een perceel grond aan het Karsteil werd verkocht voor f 5.940 aan de heer J. C. Uijl. Ter verkrijging van een juiste gx-ens tussen de gemeente lijke en provinciale eigendommen besloot de raad tol grondruil van en kele percelen aan de Laan van St. Hilai re-Nieinve Kooiweg met de Provinciale Waterstaat. Het groot model openlucht schaakspel, dat aan de gemeente werd geschonken door het bestuur van de Sociëteit „De Vereeniging" ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan werd in dank aan vaard. Het ligt »n de bedoeling dal hel schaakspel in de zomermaanden op de koopavonden en op toerislendagen len bijdragen, zal plaatshebben in de C'hr. Gep Kerk aan de Beatrixstraat. (Voor aanvang zie agena). OOSTERLAND Solistische medewerking aan kerstnachtdienst Volledigheidshalve wordl nog mee gedeeld dat aan de kerstnachtdienst die zaterdagavond a.s. gehouden zal worden in de Ned. Herv. Kerk, me dewerking zal worden verleend door de sopraan: mevrouw P. van Huizen uit Herkingen op Flakkee, het geheel onder leiding van de dirigent de heer J. Zuidgeest. (Deze dienst vangt aan om half elf). Voor 25 jaar.... ADVERTENTIE. Wees zuinig met uw kolen. Wilt u de juiste tempera tuur van uw huiskamer of wilt u weten hoeveel graden het vriest Koop dan een goede thermometer 1,35. ZIERIKZEE. Overeenkomstig het advies van de C.D. en fabricage stellen B. en W. voor, het monument op het Kraanplein te verwijderen en daarvoor in de plaats een bloemen- bak met een hardstenen wand met kroon te plaatsen en op de plaat de koninklijke bezoeken aan Zierikzee, met vermelding van de data. DUJVENDIJKE. Dinsdag 17 de- cember a.s. zal ten gemeentehuize al. hier gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inenting. DVERTENTIE. Kennismaking: Drie Reg. L.J. Militairen zoeken drie nette dames 17-20 jaar om de Kerst- en Nieuwjarsdagen gezellig door te brengen. DREISCHOR. Bij K.B. zijn de sta tuten goedgekeurd van de Vereni-' ging ter bevordering van de Vlas- bouta en Vlasverwerking Luctor et Emergo, gevestigd te Dreischor. DUIVENDIJKE. In verband met het leggen van nieuwe waterleiding buizen door Loperskapelle wordt het de automobilisten aangeraden geen doortrek door deze plaats te nemen. NOORDGOUWE. De officiële her denking van het 50-jarig bestaan van het Ziekenhuis Schouwen-Duiveland alhier zal maandagmiddag a.s. plaatsvinden in de Ned. Herv. kerk. Daarna wordt in het Ziekenhuis zelf een receptie gehouden. BZJRGH. Het ligt in de bedoeling bij voldoende deelneming binnenkort hier ter plaatse een verkeerscursus te organiseren, waaraan ieder deel nemen kan. Opgave tot deelneming kunnen worden gedaan bij de Post- commandant der Rijkspolitie ter plaatse. in de Beurs wordt opgesteld ten gc- bruike van geïntereseerde passanten. De voox-zitter deelde mede dat het schaakspel eventueel ook opgesteld kan worden op schoolpleinen. Burger Weeshuis Wegens het aftreden van de heren J. J. van den Ende en J. F. den Dekker werden als nieuwe regenten voor het Bui-ger Weeshuis gekozen de heren mr. D. van Eek en J. Quant. Aan de heer A. J. van Gastel werd een bedrag van f 1.383 aan sub sidie toegekend voor restauratie van pand Havenpark 32. De i*aad besloot verder tot vaststelling van de twee de wijziging bezoldigingsvei-orde- ning augustus 1977 in vei-band met de indiensttreding van de gemeente arts. Tevens besloot de raad tot het aangaan van éen vaste geldlening van 1 miljoen gulden mei de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten op te nemen op 2 januari 1978, af te lossen in 25 gelijke termijnen en te gen een rentevergoeding van S'a o. Verder kwam men tot de voorlopige vaststelling van de gemeentereke ning 1975 alsmede van de x-ekening 1975 van dc Gemeentelijke Volkski-e- dietbank. Aan de heer A. H. Hage wei-d een bedrag van f 4.384 aan subsidie toe gekend voor restauratie van pand St. Domusstraat 46. Met mevrouw A. M. A. Voorhuis besloot men een re- kening-courant verhouding aan te gaan ten behoeve van de financie- ï'ing van de restauratie van haar pand St. Domussti-aat 48. Aan de openbare lagere school ,.'l Kofschip" werden per 1 januari 1978 in vaste dienst benoemd me vrouw F. van der Sloot-De Boer en de heren F. Bastemeijer en J. C. van Genderen. De raad ging tenslotte akkoord met eên aantal begrotingswijzigingen betreffende teimgontvangst van te veel uitgekeerde bijdragen in de ex ploitatiekosten van woningwetwo ningen en aandeel in de kosten van het exploitatie-tekort van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, be treffende hot beschikbaar stéllen van een krediet t b.v. de vernieuwing van de elektrische installatie van de brug buiten de Zuidhavenpoort, betreffen de het beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop van 100 kuipstoclen en betreffende het be schikbaar stellen van een krediet t.b.v. vervanging meubilair van de kleuterschool „De Woelwaters". Verkoop voormalige ambtswoning- Vergadering raad van Duiveland ZIERIKZEE, 19-12. Bij de vaststelling van het be stemmingsplan „Buitengebied'" in de raadsvergade ring van maandag, gaf de PvdA-fraktie te kennen ge acht te willen worden tegengestemd te hebben tegen de verwerping van een aantal bezwaarschriften van de Natuur- en Vogelwacht en bet Zeeuws Koördinatie-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3