wico Raad van Zierikzee wil toch f 175.000 voor een sintelbaan „Woningbouw Brouwershaven moeilijk en teer punt geworden" SERIEUZE GEGADIGDEN VOOR SMIT EN BOLNES PAAUWE B.V. tél'ter choco aievia DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Reserveren en onderhandelen Bij aankoop van liter slagroom V00^M J <?t. Burgemeester C. Slabbekoorn in vergadering gemeenteraad: Gemis... - ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 december 1977 I34ste jaargang Nr. 22223 REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave. B V. Drukkerij v/h Lakenman Ocbtman, Janne- wekken 11. Zierik2ee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Jaarvergadering Sehnttevaer WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg.Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Grootste meubelcentrum van de eilanden DUIVELAND. In de raadszaal van het gemeentehuis te Nieuwerkerk werd woensdag afscheid genomen van de inspektrice van het lager on derwijs dra. Bouwman. In deze bij eenkomst, bijgewoond door alle schoolhoofden in Duiveland en wet houder S. Overbeeke van onderwijs (l.), werd de scheidende inspektrice toegesproken door burgemeester J. D. de Kam (r.). Op dit afscheid komen wij nog nader terug. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Al onze kennis heef haar oor sprong in ons gevoel. Leonardo da Vinei GeUig tJm zaterdag 24 december Advertentie ZIERIKZEE, 21-12. De raarl van Zierikzee heeft in de vergadering van woensdagavond besloten dat er f 175.000 gereserveerd moet blijven voor de aanleg van de sintelbaan op sportpark „Bamiink" of andere voorzieningen voor de sport. den ingehaald. „We doen genoeg", was zijn mening. Op voorstel van wethouder Den Boer zal wel nog worden bekeken of de sintelbaan misschien in aanmer king komt voor DACW-subsidie. De f 15.000 voor de voorbereiding van een akkomodatie in Poortambacht werd op de investeringslijst geplaatst Hoewel de voorzitter verder nog geen konkrete mededelingen hierover kon doen, deelde hy nog wel mee, dat het hier gaat om honderd veertig ar beidsplaatsen eri dat wellicht nog voor één januari hierover meer be kend is. De betonmortelcentrale zal gaan verhuizen naar het industrieterrein. Voor dat industrieterrein zelf wor den al maatregelen getroffen, zodat het terrein op tijd kan worden uitge breid wanneer zich nog andere be drijven voor vestiging zouden aan melden. Messen slijpen De raad van Zierikzee besloot woensdagavond om in te stemmen met het kollege voorstel om de ex ploitatie van de camping, die de ge meentelijke camping zal gaan ver vangen, over te laten aan het parti- kulier initiatief. Dit tegen de uit drukkelijke wens van de PvdA in, die deze zaak graag weer in eigen gemeentelijke hand zou willen hou den en er een kleine doorgangscam ping van maken. Bij de gemeente Zierikzee zijn zes plannen in gediend voor ontwikkeling, van en rond de haven De Val. Deze plannen zo deelde de voorzitter mee, zijn allen doorgestuurd naar de Stuurgroep Oosterschelde. De ge meente wil nu de behandeling in de ze Stuurgroep eerst afwachten. „Het vele gedoe, rond de jachtha ven zit me dwars", moest de heer L. Becu, fraktievoorzitter van de VVD van het hart. „De messen zijn al geslepen voor de plannen klaar zijn. Er wordt meteen al ingehakt. De mensen vergeten dat er in de grote stad mensen zes hoog wonen die ook wel eens graag wat ontspanning hebben. Het is niets als akademisch geklets over bloemen en vlindertjes en platgefrapt gras". „Ik ben blij met dat stuk natuur wat we hebben en we moeten blijven doorgaan op die manier", meende de heer J. Groen (PvdA). De voorzitter uitte zijn spijt over de soepele houding die is be tracht ten opzichte van de ontwik kelingen aan de noordzijde van het eiland, waarvan nu andere gemeen tes de dupe worden. Restauraties Erg tevreden waren de frakties met hef streven van hel kollege om alle mogelijke subsidiebronnen aan te boren voor de restauratie van de Zuidhavenpoort. Wanneer de restau ratie van de Nobelpoort klaar is zal worden begonnen met de restauratie van het Tempelierenhuis. Dit in tegenstelling tot de opvat ting van het kollege. Wethouder W. den Boer deelde in zijn antwoord op de algemene beschouwingen mee, dat het kollege er meer voor voelt om dit geld te gebruiken voor de bestuurs kamer op het sportpark en de cen trale verwarming van de kantine, voor de voorbereiding van een wijk- akkomodatie in Poortambacht en voor de verlichting van de binnen stad en Malta 1. Eerst gesprek Het kollege was tot dit voorstel ge komen, omdat was gebleken dat f 175.000 te weinig is voor de aanleg Advertentie ZIERIKZEE, 21-12. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Schouwen heeft dinsdagavond in een goed gevulde Lutherse kerk in Zierikzee een bijzonder geslaagd Kerstfeest gevierd. In de dóór de speciale kerstkommissie smaakvol versierde passende ruimte werd het feest helemaal door eigen krachten verzorgd. Het eigen koor zong onder leiding van mevrouw Coumou-Groe- nendijk met pianobegeleiding van mevrouw Coerdes-Meinsma kerstlie deren en mevrouw Plaating-Krul droeg enkele gedichten voor en las het kerstevangelie. Hoogtepunt van de bijeenkomst was wel het kerst verhaal, dat door haar werd verteld en waaraan ook het koor medewer king verleende. In de pauzes werd koffie en warme wijn geschonken en het sfeervolle gebeuren werd beëin digd met het gezamenlijk zingen van „Ere zij God". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 19-12. „De woningbouw is de laatste jaren een moeilijk en teer punt geworden. Pla nologische indelingen hebben er toe geleid dat een ge meente niet meer zo kan bouwen zoals ze zelf wil. Waar dit nog wel gebeurd, is al gauw een ontwrichting in de bouwmarkt opgetreden". Dat zei burgemeester C. Slabbe koorn van Brouwershaven maandag avond in antwoord op de algemene beschouwingen die de frakties bij de begroting voor 1978 hielden. De voorzitter vond wel, dat voor wat de bouw van landhuizen betreft in Schuddebeurs een goede keuze is gedaan om de rest van het. gebied daarvan te vrijwaren. Renovatie noemde hij verder een goede oplos sing om het tekort aan woningen op te vangen. De bestaande woningen kunnen dan langer mee en de werk loosheid wordt bestreden. Verder deelde hij mee dat de grond in Brou wershaven, die in het bezit is van een bouwmaatschappij niet benut kan worden voor de bouw van wo ningwetwoningen. Voorts wil het kollege liever in de kleine kernen bouwen. Waardering Burgemeester Slabbekoorn deelde de waardering van de frakties over de viering van het 500 jaar stadsju- bileum en de Catsherdenking. Be halve voor de komitéleden brachten deze festiviteiten ook voor het ge- meentepersoneel veel extra werk met zich mee. Om het jongerenwerk van de grond te krijgen zal worden gepro beerd om een goed kader te vormen. Door het teruglopen van het geboor tecijfer komen ook de scholen in nood. „Hoewel we moeten trachten woningen te bouwen in die kernen, moeten we toch niet te optimistisch zijn", aldus de voorzitter. Gepro beerd z.al worden om een verlaging van het vereiste leerlingenaantal te vei krijgen. De voorzitter zei verder het eens te zijn met de sprekers, dat met de hulp van het RPCZ gepro beerd zal moeten worden het onder wijs met een nieuwe methodiek aan te passen. Verder zal het kollege proberen om verbetering te brengen in de toe gankelijkheid van het stadhuis voor invaliden en bejaarden. De voorzitter sprak verder de hoop uit dat bij de afsluiting van de Oos terschelde eigen mensen betrokken kunnen worden. De terugloop van het werk op het platteland baart het van de baan en omdat bovendien niet alle verenigingen enthousiast zijn over het plan. PvdA-fraktievoorzitter J. Groen was het daar zo maar niet mee eens. Hij wilde het geld in totaliteit voor de sport handhaven, de verlichting nog even laten wachten en de f 15000 voor Pöortambacht uit een andere pot financieren. De f 175.000, zo vond hij wel, hoeven niet direkt voor de sintelbaan gebruikt te worden. Hij zou daarom graag eerst een gesprek met de betrokken Sportraadleden willen hebben en daar horen wat de meest urgente voorziening op het sportpark is. Doorgaan De VVD, bij monde van de heer L. Becu was het eens met de PvdA. „De voltooiing van de sintelbaan duurt nu al tien jaar. Als we het geld ervoor reserveren moeten we er mee door blijven gaan. Anders blijft het maar hangen." Ook de PCF - met uitzondering van de heer W. F. Sprengelmeijer - vond dat over de besteding van de f 175.000 eerst eens in klein komité met de sportraad moet woeden gepraat. De neëT Sprengelmeijer merkte op dat er de laatste tijd al erg veel voor de sport is uitgegeven. Hij wilde daarom dat eerst de achterstand die door de bouw van de sporthal is ont staan op andere terreinen moet wor- (Vervolg pag. 4) Verkavelen Hoewel noch de Schoolraad noch het bijzonder onderwijs daar in het verleden heil inzagen, zal de ge meente Zierikzee toch gaan praten over een verkaveling van de school gebouwen in Zierikzee. Het kollege (Vervolg pag. 4) ZIERIKZEE, 21-12. Burge meester Th. H. de Meester van Zierikzee vertolkte woensdag avond de gevoelens van de Zierikzeese raadsleden door aan het begin van de raads vergadering op te merken, dat dit maal bijzonder de aanwe zigheid van de heer M. J. Bij de Vaate, hoofdredakteur van de Zierikzeesche Nieuwsbode, aan de perstafel wordt gemist. Dat was voor de raadsleden aanleiding om te besluiten vanuit de raad de heer Bij de Vaate een kleine attentie te sturen. De heer Bij de Vaate is op genomen in het. St. Franciscus- gasthuis in Rotterdam. Wellicht honderd-veertig- arbeidsplaatsen ZIERIKZEE, 21-12. Wanneer het een beetje mee wil lopen, staat Zierikzee nog een aardige nieuwjaarsverrassing te wachten. Burgemeester Th. h. de Meester deelde woensdagavond, tijdens de antwoorden op de algemene be schouwingen, mee dat er zich enkele serieuze gegadigden hebben aangemeld voor de fabriek van Smit en Bolnes. De gemeente onderhoudt hoopgevende kontakten met hen, ook al gezien de aard van het bedryf en het aantal arbeidsplaatsen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1