WITTE KERST ANNO 1925 „Witte kerst" zonnig strandje oveRöenkinq STREEKNIEIJWS ONZE PUZZELRUBRIEK y-M WESTERSCHOUWEN. Als we Uit schrijven regent het; de wegen op de Schouwense wegen zijn bijna onbe rijdbaar. Grauw en zwart zijn de landerijen met hier en daar een zwaar rokende traktor die de drie - of vier scharploeg door de tot rust gekomen bouwgrond trekt. Want de oogst is achter de rug, hoewel hier en daar nog een stoppelveld eren de oogsttijd in herinnering brengt. De suikerbietentgd behoort tot het ver leden, alleen liggen hier en daar nog grote, met plastic zeilen overdekte hopen bieten te wachten op vervoer naar de fabriek. De vorst viel vroeg in dit aar, hoewel veel mensen van „den ouden stempel" spreken van een „kwaadweervorslje". Of dat echt zo geicorden is, kunnen onze lezers nu rond de Kerst zelf bepalen. Wc vragen ons wel eens af, waar om er alleen maar in Oostenrijk en andere streken in Midden-Europa met Kerstfeest sneeuw ligt. Hier kwakkelen we maar een beetje, met af en toe een paar vorstdagen en in de nacht wat sneeuw die in de loop van de dag al is weggedooid. Niet dat we er om verlegen zitten, maar het hoort er toch een beetje bij. In - onze jeugd bijvoorbeeld was het haast altijd prijs en op onze winterse tocht naar het Kerstfeest van de Protestantenbond in een der lokalen van de lagere school (nu AMRO- Bank) zat je daar meestal met door natte voeten, omdat rubberlaarzen nog niet tot Haamstede waren door gedrongen en daarom moest je op je zondagsteschoenen. Met je kopje in je broekzak (voor de sukeloade- iheluk) schoof je dan aan de hand van je ouders door de winterse, witte sluuspadnaar de school, waar meester Reisinger (het hoofd van de school, doch tevens leider van de Zondagsschool) al wachtte en je aankeek of je alle kerstliedjes niet vergeten was. Bij de zware kachel die rood zag van het felle vuur, za ten de dames die nu eenmaal onmis baar zijn op dergelijke kerstavon den en in mijn tijd was dat mevrouw Fokker. Zij zorgde ervoor dat de ..sickelaodemelluk" warm geschonken kon worden door haar helpsters. Vooraan, de klas, tegen de bevroren ruiten stond een enorme kerstboom vol met kaarsjes en gekleurde ballen te wachten op een der heren (meestal de heer T. L. Jonker) die met een lange stok, waaraan een lont, de kaarsjes ontstak. Meester Reisinger ontstak altijd zelf een prachtige koperen draai-apparaat. Indien de 5 kaarsen, die er onder stonden brandden, begonnen de en geltjes te draaien, gepaard gaande met een zachte tingel-muziek. Ik meen dat die dingen, nu in het klein nog te krijgen zijn. Als iedereen was gezeten, met ijs koude handen en voeten ondanks de wanten, damesmoffen en heren- „spatties" begon meester Reisinger de avond en zongen de kinderen van de Zondagsschool hun eerste lied, meestal Stille Nacht.'De eerste kom men melk werden dan gevuld en er ging geen jaar voorbij of er viel een nog een-heerlijk dik vel voor ziene kop melk onz, tot ellende van hel kind en niettemin van de op hun zondags uitgedoste ouders. Wat dat betreft is het nog net zo als nu dat bij dergelijke feestdagen de beste kleren uit de motteballen werden gehaald en chemische wasmiddelen waren er nog niet, dus moest de groene zeep en het zakje blauw er voor zorgen dat de vlekken uit de kleren kwamen. Na weer gezongen te hebben en de meester het kerstverhaal had verteld ging de overschot melk rond en kwa men de pakjes. Een maand voor het Kerstfeest moesten de kinderen van de Zondagsschool een verlanglijstje meebrengen en daar stonden soms de vreemdste dingen op. Iemand had er een sabel opgezet, hetgeen de woede opwekte van de meester. Als iedereeen zijn pakje had, werd staande het „Ere zij God" gezongen en werden de kaarsjes definitief ge doofd. Op die 2e Kerstdag verliet je dan de school om bij familie het pakje te openen. Daar konden de ouderen genieten van een glas war me „pons" (punch) en wij, als kinde ren kregen de 3e kom „sukelaade- melluk", nu wel met een stukje kerstkrans, want dic~ waren er toen ook al en groter dan nu. Omstreeks tien uur begonnen we dan aan de te rugtocht en thuis werd snel de „pc- KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te IJsselstein (b.w.i.w.): F. J. Brinkman, Surhuizum; te Oud- A vereest-Balkbrug: J. Hanegraaf, Drunen c.a.; te Nijmegen tot predi kant voor bijzondere werkzaamhe den (bedrijfspastor stichting DISK te Nijmegen): P. B. W. Potvliet-, Zaan dam; te Delft: M. van den Bosch, Enschede. Aangenomen naar Doesburg; H. G. Hoogenkamp, Veere en Klevers ker ke; naar Eindhoven: J. Boneschans- ker, Grouw; naar Holten: W. Vons, Eist; naar Zeist (toez.): I. J. Wisse, Wageningen; naar Enschede: mevr. F. Verboom, vicaris te Enschede. Bedankt voor Hierden: W. Ver boom, Waddinxveen. Gereformeerde Kerken Bedankt voor Moordrecht: C. P. Sybrandi, Montfoort. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Mariënberg: W. Triemstra, Utrecht; te Hardenberg: J. Geersing, Hengelo (O.). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Enschede en te Rhe- nen: C. Hegeman, Veenendaal; te Wageningen: M. Heerschap, Lcth- bridgc (Canada); te Ouddorp: P. Blok, Dirksland. Bedankt voor Krimpen aan de IJssel: J. van Vliet, Aagtekerke. Evangelisch Lutherse Kerk Beroepen te Deventer: da. K. G. Hage, Utrecht. Baptisten Gemeenten Beroepen te Stadskanaal-Zuid: A. Visscher, Veendam. ZIET IK terolie-lampe" aangestoken en de kachel opgestookt met nutte stukko len uit de kolubakHet siste eerst geweldig in het vuur, doch brandde weldra eens zo hard. Met nog koude voeten kon je dan omstreeks half elf naar bed, waarbij naar buiten kijken onmogelijk wus door de bevroren ruiten. Tegenwoordig heeft het mo derne verkeer daar wel wat veran dering in gebracht. Als herinnering aan al die feest dagen in de jaren 1925 ongeveer, kopen we nu de kerstkaarten mét onze beste wensen en op die kaarten de prachtigste sneeuwlandschappen, Kinderen met sneeuwmutsen op sleetjes en de mooist uitgezochte ta ferelen op de ijsbaan, ibaar (fe schaatsen met grote krullen het moderne schuutsmaterinul maar nau- welijks kunnen vergeten. Indien hiet Kerstfeest 1977 de Schouwse Westhoek onder een wit sneeuwkleed zou liggen en de auto's zich door de pekel voortbewegen la ten we dan nog eens terug denken aan die stille kerstdagen uit de twin tiger jaren, waar bij je des nachts de paarden in de stallen af en toe hoor de slaan en de kettingen van het mestvee rammelen. Toch sliep je niet zo gauw in die nacht, waarbij je moeder je nog eens extra onder stopte „voor de kouwe", ivant inner lijk had je heel wat te verwerken. Maar daar is het Kerstfeest voor. Westhoek C. B. DEN HAAG. Dc uittocht van Ne derlanders, naar een „witte kerst" of een zonnig strandje is begonnen. Ruim 43.000 Nederlanders zullen de dagen voor kerstmis uitvliegen, dan wel in trein of bus stappen om hun kerstfeest elders onder de boom te vieren. Daarbij komen nog eens de vakantiegangers, die met de eigen auto gaan. opgelet, ian binnen uil opgeletanders berken je niet waarom bet gaat een engelenstem, eens tem van bovenniet een stem van benedendie schorrig wat staat te roepenuit de aarde aards (en veel meer mag ie er ook niet van verwachten VERKONDIG proclameerboodschap en je kunt er wel wat tegenin brengen maar dc proclamatie gaat door en raakt niet uit bet lood door welke menselijke inbreng 'ppk U bet korstc woordje in onze taalnog korter dan „ik"cn dat is een gelukkige heenwij zing. U is een woordje met een uitgestoken vingerer is geen ontwijken aan, dat je zelf bedoeld bent en dat die wijzende vingen bijna als een stootblok op je af komt GROTE niet kleine, niet onzekere, niet wankel, maar groot, sterk, stevig, net zo stevig als dc boodschap, die verkondigd' wordt; we! bediscusieerbaar maar nïc't 'te vellen', wel ne'geèrbd'ar maar niet vcrwerpbaar BLIJDSCHAP je kunt er niet onbewogen onder blijven. Wie wel onbewogen onder kerstmis blijft, heeft toch niet voldoende begrepen, dat het om een stellige 'boodschap gaat voor ieder, die het horen wil. Dc boodschap heet red ding en hoop, leven en toekomst, in een woörd: Christus. Geboren, gekruisigd, op gestaan, één beweging van Gods erbarmen met allen bier heneden' Kerstmis is dc moeite van bet bedenken waard I. DE WIT KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ncd. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur dr. K. D. Jenner, Dordrecht; 11.00 uitr ds. K. Schaap; "16.30 uur Kerstfeest zondagsschool; 19.00 uur ds. R. H. M. de Jonge. Bruinisse. Kerkwerve: 19.00 uur Kerstviering m. zondagssch. Sercoskerkc: 10.00 uur ds. B. Baks; 18.30 uur Kerstfeest zondagsschool. Burgh: 10.00 uur da. A. A. van Leeu wen. Haamstede: 10.00 uur en 19.00 uur ds. H. Smits. Maandag 26 dec. Kerstfeest zondagsschool. Renesse: 9.30 uur Kerstdienstds. L. dê Wil; 16.00 uur Zondagsschoolkerstfeest; maandag. 26 dec. Korte'bijeenkomst. Ncordwellc: ll.OÓ uur Kerstdienst o.l.v. ds. L. de Wit. Scharendyke: 10.00 uur ds. J. A. G. Delha'as, rh.m.v. Sursum Corda. Brouwershaven: 10.00 uur gez. dienst Herv./Ger. in de Bos- tonpleinkerk; 15.30 uur Kinderkerst feest in Herv. Jeugdgebouw. Zonne- maire: 10.00 uur ds. Seeleman, gez. dienst Ger. Herv. Zonnemaire; 8.30 uur Kerstfeest zondagsschool. Noord- gouwe: 10.00 uur ds. GeerS, gez. dienst met Dreischor. Dreischor: 10.00 uur dienst in Noordgouwé;. 19.00 uur zondagsschool. Ouwerkerk: 10.30 uur M.J. Rouw; 26 dec. .17.00 uur zondagsschoolfeest. Nicuwerkerk: 10.00 uur ds. Kolkert; 26 dec. 18.00 uur Kerstfeest zondagsschool. Oos- t er land: '10.30'. uur ds. M. C. van der Meer; 16 dec. 16.00 uur Kerstfeèst zondagsschool. Sirjansland: 10.00 uur en 18.30 uur ds. Ch. van der Valk. Bruinisse: 10.00 uur ds. R. H. M. de Jonge m'.m.v. Herv- kerkkoor; 17.00 uur ds. K. Schaap, Zierikzee; 26 dec. 16.30 uur Kerstfeestvieringzondags- school. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uuroen 18.30 uur ds. Spoelstra. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur ds. J. C. Eikelboom. Scharèhdyke 10.00 uur ds. J. Delhaas, gez, dienst in Herv. kerk, nxm.v. Sursum Corda; 14.30 uur ds. P. J. Moei.in Ger- kerk. Brouwershaven: 10,00 uur ds. M. J. MIDDELBURG. De jaarlijkse kerst salon. van de Zeeuwse Kunstkring werd donder da gmid,dag onder flinke belangstelling in de Middelburgse Vleeshal geopend door de lieer drs. M. C. Verburg. De opening werd- mu zikaal omlijst door Jan dc Ventc, dwarsfluit, begeleid door Gerard Menken. Voor deze expositie werden door zestien Zeeuwse kunstenaars ruim 84 werken bijeengebracht. De kerslsalon duurt tot en met 8 januari (Foto: Ziorikzcesche Nieuwsbode) Koppfc on 16.00 uur ds. M. J. Koppe. Zohiieniairé: 10.00 uür gez. dienst in de Herv. kerk ds. J. A. J. Seeleman. Niciftverkerk: 10.00 Uur ds. 5. Moet 17.00'uur de héter A» v. d. Schee, Spij- kenisse, m.m.v. zangkoor uit Ooster- land. Bruinisse: 9.3,0 uürds, P. J. Moet; 16.30 uur ds. F. Spoelstra, Zie rikzee. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. Urban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 uur leesdienst; 18.00 Uur kand. B. Oosterbroek; 26 dec. (2e kerstdag) Zangdienst. Kerkwerve: 10.00 uur en 16.00 uur ds. W. J. Buijs; 26 dec. (2e kerstdag) Kerstviering zondagsschool. Haamstede: 10.00 uur leesdienst; 15.00 uur ds. W. J. Buijs. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur én 14.30 uur leesdiepst; Nieuwerkerk: 10.00 uur en 15.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00; uur, 14.30 uur en 18.30 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.00 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst.. Oud -Geref ormeerdc Kei ken Oosterland 9.30 uur, 14.30 uur en 18.30 üuf leesdienst. Bruinisse: 10.00 uür en 17.00 uur lèesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uüf dienst. Leger dés Heils Zierikzee: 6.00 uur Kerstnachtdienst; 10.30 uur Kerstheiligingssamenkomst 12.00 uur zondagsschool. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zat. 19.00 uur en 22.00 uur; zondag 10.00 uur; maandag, 10.00 uur. Haamstede: zat. 23.30 uur; zondag 10.00 uur; maahdag 10.00 uur. Jehova's Getuigen Zierikzee: zondag IQ.OO uur open bare lezing, 11.00 uur Wachttoren- bespreking. Donderdag: Theokrati- sche school 19.30-20.30 uur. dichsl- vergadering 2Ó.3Ö-21.30 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zon dagen om 10.00 uur en op' woensdag avonden om 20.00 uur. NIEUWERKERK l i] Kerstviering Plattelandsvrouwen De afdeling Duivclund van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen vierde 'het kerstfeest, in het Dorpshuis te Nieuwerkerk. De avond die door een groot aantal dames» word bijgewoond, werd gdhecl ver zorgd door eigen krachten. De presidente, m'ëvr. M. Schcof- Klaassen, heette de ruim 1Ö0 aanwe zigen welikom, waarna gezamenlijk een kerstlied gezongen werd. Na voorlezing van het. kerstevangelie zong een eigen koortje ender leiding van mevr. J. Kolkert-Knigg'e een aantal kerstliedoren. Mevr. N. v. d. Bruinhorst declameerde een gedicht van Nel Benschop t..w. „Onze tijd", waarna gezamenlijk het aloude kerstlied „Stille Nacht'* gezongen werd. Hierna -werd de kerstwijn geser veerd, omlijst met een warme appel bol en andere delicatessen. Aan de hand van de door de eer tijds gemaakte grammofoonplaat van het koor en orkest van dc muziek school te Zierikzee onder-leiding van .1. M. Luijkenaar over het kerst.ge- beuren van Carl Orff. werd door een zpstal dame., oen sdtimmcnspol over de kerstgeschiedenis gebracht-, muzi kaal omlijst mot. do muziek van deze plaat. Dit spel werd aandachtig door de dames gevolgd en door velen zeer gewaardeerd. Nu gezamenlijke zang en een kor te rustperiode declameerde mevr. v. d. Bruinihorst het mooie gedicht van Anny de Hoog-Nooy „Van een men senhar te Aansluitend bracht het koortje nog enige liederen ten gehore, waarna deze wel zeer gc-slaagde avcr.d be sloten werd met het gezamenlijk zingen van hel „Ere 2ij God". OOSTERLAND Einde van Herv. Vrouwenvereniging Woensdagavond 21 december jl. hield de Hervormde Vrouwenvereni ging „Martha" een kerstfeestviering in het kerkelijk centrum „Dc Voor- kerk" onder leiding van de presiden te mevrouw J. Stoutjesdijk-Borst. Deze sprak een welkomstwoord tot de aanwezige leden en verder werd aan de hand van een daartoe ge schreven kerstliturgie deze feestvie ring gehouden. In de pauze werd chocolademelk met gebak geser veerd en daarna las mevrouw A. Rotle-Beije een kerstvertelling voor. Mevrouw Nikerk-van der Haven, mevrouw Van 't Hoff-Dorst, me vrouw Cape!le-van den Berg en me vrouw Van 'l Iloff-van der Maas brachten kerstgedichten naar voren, en mevrouw Ista-Boogert las een kerstverhaal. Na dankgebed werd tenslotte staande gezongen de beken de engelenzang „Ere zij God". Tij dens de zang werd het orgel bespeeld door mevrouw J. Capelle-Bei.je. Dit was de laatste maal dal de vrouwenvereniging vergaderde. De presidente deelde mede dat ze er na vijf jaar het bijltje er bij neer wou leggen, en dat er geen opvolgster was op komen dagen ondanks herhaalde lijke oproepen in het kerkelijk or gaan Verder moet worden meege deeld dat ér de laatste jaren weinig belangstelling meer bestond voor de ze vereniging, die sinds 1946, dus 31 jaar heeft bestaan. Het wordt een droevig verschijnsel geacht dat in de Hervormde Gemeenschap niemand te vinden is de voorzittershamer wil worden zoals deze traditionele ver eniging nog voor verdwijning behoed zou kunnen worden. De sekretaresse, mevrouw J. Capelle-Bëije dankte de scheidende presidente voor alles wat ze gedurende vijf jaar voor de ver eniging heeft gedaan en reikte haar een enveloppe met inhoud over. Dit betekende dan het roemloos einde van een vereniging, die in de loop der tijden 'dam toch ook zeker een plaats in het Hervormd kerke lijk leven in ons dorp heeft ingeno men en die bij de oprichting meer dan 100 leden telde. BRUINISSE Kerstviering zondagsschool Maandagmiddag tweede kerstdag zal de 'kerstviering plaats vinden van de zondagsschool in de Nederlands Hervormde kerk, aanvang 16.30 uur. Tijdens dit kerstfeest zullen er weer een aantal oudste leerlingen afscheid nemen. Voor 50 jaar ZIERIKZEE. Ongeduldige beoefe naars' van de edele schaatssport zij medegedeeld, dat heden het ijs op de ijsbaan is gemeten, met als resultaat dal de dikte 4'/.-6 cm bedraagt. Daar volgens de verordening hel ijs 8 cm dik moet zijn mag de ijsbaan nog niet opengesteld worden. ADVERTENTIE. Radio met Kerst mis. Voorziet U nog tijdig van een Radiotoestel opdat U alle toepasse lijke uitzendingen mei Kerstmis en Nieuwjaar niet zal behoeven te mis sen. U zult er zeker geen spijt van hebben. ZIERIKZEE. Bij de officiële inge bruikstelling van het nieuwe klok kenspel waarvan échter de datum nog niét vaststaat maar wellicht tus- sclien Kerstmis en Nieuwjaar zullen de klokken van welks welluidend heid men zich al heeft kunnen over tuigen, door de heer T„ beijaardier te Rotterdam bespeeld worden. NIEUWERKERK. Ingevolge hel schrijven van G.S. aan de Gemeente besturen dat op de gemeenlebegroo- ting voor den dienst 1928.geen pos ten mogn worden uitgetrokken ter bestrijding van de kosten van buiten wettelijk vervolgonderwijs, zouden ook beide bestaande cursussen alhier einde December moeten worden op geheven. BURGH. Onlangs hield de Rede rijkerskamer Vooruitgang zij ons streven, een druk bezochte toneel uitvoering in de zaal van hotel V. d. Moer. Zoals wij dit van de vereeni- ging gewend zijn, werd deze avond wederom goed werk geleverd. ADVERTENTIE. In de schitteren de kerstzaal van Dancing Juliana is er zondag le Kerstdag bal, uitslui tend voor leden van de American Dansclub. De muziek wordt gegeven door een uitstekende Rotterdamsche Jazz-band. We zullen het u deze keer met de opgave niet al te moeilijk maken. Een puzzel, die opgelost kan worden tussen kaarslicht, dennegeur en kerstliedjes. Uit de goede inzendin gen van vorige week haalden we de volgende prijswinnaars: Eerste prijs: De heer M. M. de Looze Varremarkt 10 ZIERIKZEE Tweede prijs: Mej. Eveline Bouland Witte de Withstraat 164 DORDRECHT Oplossing kruiswoordraadsel num mer 713 E. HORIZONTAAL: 1. mazurka: 6. trainer; 12. elan; 13; amen; 14. ik; 16. Maas; 18. stop; 19. we; 20. Nes; 22. kapster; 24. bom; 25. Eems; 27. ketel; 28. mare; 29. eland; 31. kil; 32. piste; 33. lood; 35. most; 36. ever; "37. hoop; 39. even; 41. sluw; 44. adder; 46. kol; 48. snoet; 50. leer; 51. linie; 53. tree; 54. fel; 55. pelgrim; 57. mui; 58. W.L.; 59. bont; 60. enig; 62. w.g.; 63. hart; 64. Deen; 66. starter; 67. verkeer. VERTIKAAL: 1. meineed; 2. ze; 3. Ülm; 4. raak; 5. knaak; 7. ratel; 8. Amov; 9. iep; 10, N.N.; 11. Roemeen; 15. keel; 17. spek; 18. Stel; 19. wort.; 21. smal; 23. stil; 24. bast:-26. snoe ver; 28. mispunt; 30. Dover; 32. Pools; 34. den; 35. mos; 38. halfwas; 39. edel; 40. tong; 42. worm; 43. stei ger; 45. deel; 46. kilt; 47. Mirte; 49. eeuw; 51. lente; 52. einde: 55. port: 56: mier; 59. bar; 61. gek; 63. ha; 65. Ne. De uieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. hoge pelsmuts; 6. prima in orde; 11. lid van een dei- volksstammen in de zuidelijke en oostelijke streken van Rusland; 13. lang opperkleed van kloosterlingen; 14. aardrijkskundige aanduiding (afk.); 16. ten naaste bij; 17. vierhan dig dier; 18. lidwoord; 19. bovenaf- sluiting v.e. gebouw; 21. openbaar ambtenaar bevoegd om authentieke akten te verlijden; 23. smalle weg; 24. deel v.h. oog; 26. kleurling; 27. aanlegplaats voor schepen; 28. gun stig toeval; 30. belemmering (figuur lijk); 31. spijker met smalle kop; 32. vremede munt; 34. kleine drukletter soort; 35. Griekse held uit dc Tro jaanse oorlog; 36. reinigingsmiddel; 37. tap waarmee een as in het as- leger rust; 40. opstandeling; 43. la gere rang in overheidsdienst; 44. naaldboom; 46. voormalig muntstuk met oen ruiter als beeldenaar; 48. violctkleur; 49. verhaal van aanzien lijke omvang; 51. Noordatlanlische Verdragsorganisatie (afk.); 52. grove wollen stof; 53. gulhartig; 55. honing drank; 56. civiel ingenieur (afk.); 57. trekvisnet met. een zak in het mid den; 58. boerenwoning; 60. deel van de dag (afk.); 61. verzorgster van pasgeboren kinderen; 62. familielid; 64. dienaar van de zeegod Ncptunus; 65. mannelijk beroep. VERTIKAAL: 1. knap in een kunst of wetenschap; 2. schijngestalte van de maan (afk.); 3. lange, lage slee met stuurinrichting:' 4. vloeistof; 5. vuurwapen met lange loop: 6. dier met een slurfachtige snuit; 7. vogel uit de orde der steltlopers; 8. licha melijk lijden; 9. bekend sportevene ment (afk.); 10. misworp bij het ke gelen; 12. mannetjeskat: 13. vrou wenverblijf in oosterse landen; 15. hoofddeksel: 18. vrucht: 20. Ned. eenheid van gewicht (verkort): 22. stad in Frankrijk; 23. edelknaap; 25. deel van Indonesië; 27. geweer met korte loop; 29. vaartuigje der Eski mo's; 31. dichterbij; 33. houten drinklconv, 34. stoot; 37. bewijs dat men zich tijdens het plegen der mis daad elders bevonden heeft: 38. He breeuws muziektaken in dc psalmen: 39. kledingstuk; 41. plaats in Noord- Holland; 42. herrie, lawaia; 43. uiting van ontevredenheid: 44. stad in En geland: 45. voorzetsel; 47. wijnglas voor rijnwijn; 49. plaats in Rrente; 50. provincie van de Unie van Zuid- Afrika; 53. soort papégani; 54. rivier in Oost-Siberië; 57. onbepaald voor naamwoord; 59. wandversiering; 61. bouwkundig ingenieur (afk.); 63. loofboom. t |2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15 16 17 16 19 20 21 22 23 24 25 26 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 li 42 43 44 45 47 48 49 50 51 52 ■53 54 55 56 57 58 59 60 ■61 62 63 64 65 r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 17