Heftige debatten tussen Partij van de Arbeid en kollege in raadsvergadering Westerschouwen Raad Bruinisse besloot tot sloop krotwoning Vergadering raad van Duiveland Casco bestemd voor Schotland naar Stellendam 4 .Remmen om tot inkeer te komen" STREEKNIEUWS meester Everwijn zei verheugd te zijn dat de begroting is vastgesteld, en dat op het eind van de vergadering is gewezen op een goede sl'eer in de vergaderingen. De laatste tijd is er wat negatieve kritiek geweest en het zou hem spij len als dit doorging. Allen wenste hij goede kerstdagen en jaarswisseling en een konstruktieve samenwerking in 1978. HAAMSTEDE, 21-12. Het kwam in <le gemeenteraad van Westerschouwen woensdagmiddag tot heftige de batten tussen de PvdA en het kollege van b. en w. Aanleiding was de kritiek, die de PvdA had geuit op het beleid van het kollege, dat volgens de fraktie tot ge volg heeft gehad dat de minister in greep en het voornemen heeft de Kop van Schouwen tot beschermd natuur gebied aan te wijzen. De andere trakties deden er ook hun zegje over. Bij de duplieken zei mevr. A. G. J. Hogenboom-Landegent (VVD) de ma nier van benadering zoals dit doorde PvdA-fraktie gebeurt buitengewoon jammer te vinden. „Wij gunnen een ieder zijn eigen mening en willen die ook graag respekteren, maar de noodzaak waarop dit door de PvdA- fraktie wordt gedaan zie ik niet in". De bouw van woningen bij het ge meentehuis wordt nog niet urgent geacht door de VVD. „Mogelijk kun nen op lange termijn enige wonin gen worden gebouwd, waarmee bij de aanleg van het parkeerterrein reke ning kan worden gehouden". Ten aanzien van de plannen voor de Ring Haamstede werd voorgesteld deze in de raad,na bespreking in de kommis sie te tonen. De raadsleden die geen deel uitmaken van de kommiss O.W. zijn ook geïnteresseerd, evenals de pers. De plannen voor de trottoirs in Re- nesse zijn naar de mening van de VVD-fraktie op een enkel punt aan vechtbaar; het zou goed zijn dit nog eens nader te bekijken. Ten aanzien van het struktuurplan dat duidelijk de eigen visie van de gemeente Westerschouwen moet weergeven, vraagt de VVD-fraktie zich af waarom het geheel herschre ven moest worden. Voorgesteld werd nu gewoon serieus door te werken en zo goed mogelijk naar eigen idééën het plan klaar te maken. Het was op vallend vond mevrouw Hogeenboom, dat de zienswijze van de drie frak- ties in de kommissie R.O. bij de voorbesprekingen niet eens tot zulke grote verschillen kwamen. Voor een goede parkeergelegen heid bij het sportpark Van Zuijen wilde de fraktie nog eens pleiten. Gezien de bijlagen bij de begroting, is een reserve voor een zwembad van f 146.000 aanwezig. Er zou nu over wogen kunnen worden waar en hoe een plan te maken. Gepleit werd verder door de WD-fraktie voor een Dorpshuis te Burgh-Haamstede en te Noordwelle. PvdA: „gelijk" Ook door de PvdA en de PC-frak- tie werd hierop aangedrongen. De heer J. Lustig (PvdA) wilde graag een kanttekening plaatsen bij het antwoord van het kollege ten aanzien van de aanwijzing van de Kop van Schouwen als beschermd natuurgebied. Hieruit blijkt duidelijk dat de PvdA-fraktie gelijk heeft, wanneer wordt gezegd dat de aanwijzing naar hun mening niet zo onverwacht is gekomen als door het kollege wordt gesuggereerd. Immers de voorzitter van het kol lege, die destijds is ingesteld ter be studering van het vraagstuk wat er in de toekomst met de Kop van Schouwen zou moeten gebeuren. Er is dus duidelijk al meer dan een jaar 'over deze zaak gepraat, zonder dat men tot een resultaat is gekomen. Blijkbaar heeft c.r.m., die eveneens in deze kommissie is vertegenwoor- digdrde knoop doorgehakt en gebruik gemaakt van de wettelijk haar toege kende macht door de voorlopige aanwijzing van de Kop van Schou wen tot beschermd natuurgebied. Het komt de PvdA-fraktie voor, dat de betreffende beschikking wel overwogen is genomen. Dopr de heer Lustig werd gewezen op de motieven genoemd in de beschikking zelf, die de minister er toe hebben gebracht om een beslissing te nemen. Dat uit de algemene beschouwin gen van de PvdA zou blijken dat ze deze zaak onvoldoende heeft bestu deerd omdat het zo is, dat de minis ter van c.r.m. zijn ambtgenoot van ruimtelijke ordening moest betrek ken in de door eerst genoemde be windsman genomen beschikking, wees de heer Lustig resoluut van de hand. De opmerking dat de PvdA-fraktie de materie beter had moeten bestu deren raakte kant nog wal. „Het kol lege van b. en w. heeft blijkbaar deze zaak zelf niet goed bestudeerd", liet de heer Lustig weten. Na de diverse overwegingen in de beschikking van de minister staat: „Gelet op artikel 8, eerste en tweede lid, in samenhang met artikel 7, van de Natuurbeschermingswet." Duide lijk staat er „in samenhang met arti kel 7 van de Natuurbeschermings wet". Het eerste lid van artikel 7 van de Natuurbeschermingswet luidt „Onze minister kan, in overeenstemming met onze minister, belast met de zorg voor de ruimtelijke ordening, een na tuurmonument enz." Deze samenhang is dus aanwezig en naar de mening van de PvdA-fraktie zijn er dus wel degelijk twee ministeries hierbij be trokken geweest. „De opmerking dat men de zaken niet goed bestudeerd zou hebben wordt dan ook af gewezen en het kol lege wordt dan ook geadviseerd de zaken beter te bestuderen, alvorens deze in de openbare raadsvergade ring te brengen op de wijze, zoals thans is geschied", aldus de PvdA- fraktie. De opmerking dat het een onge motiveerde bestuurshandeling is van de inmiddels afgetreden minister, wordt afgewezen. Kant tekeningen PCG De heer L. Tieleman. (PCG) maakte nog enige kanttekeningen op het ant woord van het kollege. Nogmaals pleitte hij er voor om op het parkeerterrein achter het ge meentehuis voor de toekomst grond in reserve te houden. „Doe niet te veel bouwgrortd weg" liet hij verder weten. Hij betwijfelde het of het bij het kollege wel erg menens is om lot verbetering van het kruispunt Noordstraat-Kloosterweg over te gaan. Hetzelfde vond hij ook voor het trottoir te Renesse. Hij was het er beslist niet mee eens dat aan de verbeteringen van de Kom Haamste de voorrang werd gegeven. Van des kundigen had hij vernomen dat „ge zien de gesteldheid van de grond, het sportveld Van Zuijen nooit goed is te krijgen. Dit was de reden waarom hij het pdan had geopperd dit te ver plaatsen waardoor levens de vrij ge komen grond zou kunnen worden ge bruikt voor de woningbouw van Burgh. Hij vroeg dit toch in overwe ging te nemen. De heer J. v. d. Berge (PCG) maakte kenbaar tegen een urnenveld te zijn op de begraafplaats. Nog gesprek over zorg woningen BRUINISSE, 22-12. „Het is daar een grote rotbende. Ik zou graag zien- en dat dan dubbel onderstreept dat het huis zo vlug mogelijk wordt gesloopt. Het is gevaarlijk. Een on houdbare toestand". Aldus de heer A. Bal (lijst Van der Velde) donderdagavond in de raad van Bruinisse over de krotwoning aan de Beursstraat. Het voorstel van het kollege was om die woning aan te kopen voor drie duizend gulden. De bedoeling is dat het huis ge sloopt wordt en dat er een nieuw bouwwoning voor in de plaats komt. Zowel de heer M. Meeuwsen (PCG) als de heer Bal drongen aan op spoed. Op voorstel van de voorzitter burgemeester T. C. Hekman werd daarom besloten om nu al een sloop- bestek te maken. De heer Bal wilde ook nog weten wat de bedoeling is met een pand in de buurt. De voor zitter kon meedelen dat daarin een sêhoenreparatiebedrijf wordt geves tigd. Zorgwoningen De raad van Bruinisse ging don derdagavond vlot door de agenda heen. Besloten werd om het voorstel om financiële medewerking te verle nen aan de bouw van 32 woningen, voorlopig terug te nemen. De reden daarvan is, dat ook de raad van Duiveland dit besluit heeft genomen om eerst het advies af te wachten van het ovérkoepelend orgaan voor het bejaardenwerk. De kolleges zul len hierna de zaak nog eens samen bespreken. De voorzitter kon wel meedelen dat nog dit jaar de minis teriële goedkeuring voor dit plan zal komen. „Diepe wonden Rechtsgeding De raad besloot verder om een ad- vokaat in de arm te nemen voor het voeren van een rechtsgeding tegen de Melkunie. Wagens van de Melk unie hebben het trottoir aan de Kerkstraat stuk gereden. De schade bedraagt zesduizend gulden. Hoewel dit door de Unie wordt ontkend zijn er in de straat heel wat getuigen hiervoor te vinden. „Het gaat te ver dat men zo maar over het trottoir dendert en gemeente-eigendommen vernielt", vond de voorzitter. Besluiten De heer C. Hoogerwerf werd door de raad benoemd als gemeentewerk man in vaste dienst. Verder besloot de raad nog tot vaststelling van een maximum krediet van f 700.000,-, tot vaststelling van een algemeen kas- geldbesluit, en tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van de Van Hertsbekestraat en voor het gebied ten oosten van de dorpskom. Dit laatste betreft het plan Riekeweel dat intussen is gewij zigd. Ook werd besloten grond aan te kopen aan De Dreef voor de aan passing van het bestemmingsplan West" en tot de vijfde wijziging in de verplaatsingskostenverordcning. Ook was de raad het eens met een grond ruil aan het Stenen Pad en de eerste wijziging van de verordening op de heffing van onroerend goedbelnsting. Tenslotte werd een voorbereidings besluit genomen vor een gedeelte van de Nieuwstraat. De bedoeling is dat het pand Nieuwstraat 24 wordt afgebroken en dat er een praktijk ruimte wordt gebouwd voor de fysio therapeute mcj. N. Leirman. Verkoop voormalige ambtswoning- du DUIVELAND, 22-12. In de deze week gehouden vergadering van de ge meenteraad van Duiveland onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam zei de heer Romejjn, naar aanleiding van de verkoping van het woonhuis Molenweg 59 te Oosterland aan F. Kik, van mening te zyn dat dit beter bij inschrijving had kunnen gebeuren. De heer J. C. Hendrikse (PvdA) zei' het jammer te vinden dat de sfeer in de laatste raadsvergaderingen nu niet bepaald een aangename is. Wij mogen onze mening, als is die dan afwijkend, toch ook kenbaar maken, zo vroeg hij. Waarom is de houding van de PvdA-fraktie zo, stelde hij aan de orde. „De realiteit moeten wij onder ogen durven zien. De rekreatie heefi een stormachtige ontwikkeling gehad die geen enkele instantie in de hand heeft kunnen houden. Diepe aanwijs bare wonden zijn in het gebied ge slagen. Op deze ontwikkeling willen wij nu een rem brengen, de PvdA- fraktie misschien wat meer dan de andere frakties", aldus de heer Hen drikse. Feit is het, dat men nog steeds in de zorgen zit. Als men tot inkeer wil komen zal men toch moeten rem men, en dat dit moet is het standpunt van de PvdA. De heer Hendrikse vroeg er aandacht voor, dat ook een minderheid wel eens gelijk kan heb ben. Wij willen allen de rekreatie be houden, maar juist daarom zal het nodig zijn om hetgeen wat wij nog hebben te beschermen en zal men de financiën niet moeten laten prevale ren daar men dan juist het tegen overgestelde zal bereiken". He kolleges maakte hij er opmerk zaam op dat er toch ook nog wel an dere frakties zijn die aanmerkingen hadden gemaakt op volkshuisvesting en riolering. Wethouder M. J. Steur zei geen en kele moeite te hebben gehad met deze repliek die toch een duidelijk andere sfeer liet proeven dan voorgaande uitlatingen waarbij men er kennelijk behagen in schepte tegen de benen van. het kollege te schoppen. Het gaat niet om de zienswijze, maar wel om de manier waarop het wordt gebracht aldus de wethouder. Dat men geen oog voor de natuur zou hebben bestreed hij met klem. Westez'schouwen is een van de eerste gemeenen in Zeeland gewees die be stemming heeft gegeven aan haar na- uurgebieden. Nooit is het de opzet geweest om de natuur geweld aan te doen en zonder bestemmingsplan is er nooit iets gebeurd. Grote bezwaren bleef hij maken tegen het aanwijzen van de Kop van Schouwen ais natuurmonument waardoor o.a. een melkbedrijf dat in re laatste twee jaar nog voor f 60.000 heeft geïnvesteerd, tussen wal en schip dreigt te raken. Ook de heer L. Tieleman zei blij te zijn met het betoog van de heer Hen drikse waar een goede sfeer in de raad hem voorstaat. „Niet voor niets worden de verslagen van de raads vergaderingen van Westerschouwen op geheel Schouwen-Duiveland ge lezen". Een van de reden hiervan is, dat er altijd wel iets gebeurt. Hij hoopte dat de verstandhouding niet moet vertroebelt, maar goed blijft. Burgemeester H. P. Everwijn zei, dat het kollege nooit de telegrammen had verstuurd als tweede lid niet was gebruikt. Van Ged. Staten is inmid dels meegedeeld dat zij het telegram aan C.R.M. ondersteunen. Wethou der Steur wilde weten of de PvdA- fraktie het met de door de minister genomen maatregel eens is. De heer Lustig gaf als zijn mening te kennen, „nu de gevolgen niet te kunnen overzien". Wel dacht hij dat aan mensen die hier werkelijk door gedupeerd worden, zoals het door wethouder Steur genoemde melkbe drijf, dispensatie zal worden ver leend. „Als het zo doorgaat wordt de Kop van Schouwen nog een spergebied en zal men een ausweis moeten hebben om er in te komen", liet wethouder L. C. Iloogerhuis horen. Burgemeester Everwijn ging niet op de randzaken in die door heer Henrdrikse aan de orde weidon ge steld in. De raadsvoorzitter wilde wel kwijt dat hij altijd heeft geprobeerd in de raad kompromissen te sluiten en er niet op uit te zijn dc PvdA-fraktie als minderheid uit te sluiten. Zonder hoofdelijke stemming werd hierna de begroting 1978 vastgesteld. De heer J. v, d. Berge zei er persoon lijk behoefte aan te hebben om in aansluiting op hetgeen mevr. Hogen- boom reeds eerder had gezegd de hoop uit te spreken dat er oen goe de sfeer zal mogen zijn in do tijd die de raad nog rest. waarbij hij graag van zijn kant een bijdrage wil leve ren. „Verder wil ik u allen Gods on misbare zegen toewensen, ook dc in woners cn gasten in de gemeente, cn dat ons allen de ware kerstvrede mag worden geschonken". Hij hoopte dat de verhoudingen in de raad beter zullen worden, bij wel ke woorden mevr. Hogenboom en dc heer Lustig zich aansloten. Burgc- BURGIl/HAAMSTEDE Aktiviteiten jeugdsoos Big S Rond de kerstdagen en dc jaar wisseling zullen door de jeugdsoclë- teit Big „S" weer aktiviteiten worden ontwikkeld. Zaterdag a.s. is er voor de kiub van de kinderen van dc ba sis- en kleuterschool 's morgens een gezellige kinderfilm en 's middags een gezellig kerstdinertje. Op zondag, le kerstdag, zijn de deuren normaal van 14.30 tot 18.00 uur geopend, 's Avonds om 19.30 uur zullen zij dan weer worden geopend voor het houden van een aantal ge zellige spelen met o.m. het monopoly kampioenschap van Big „S". Op de 2e kerstdag is er in de filmzaal een lachfilm met in de hoofdrol Louis de Funés. Na deze film is er in de soos een etentje voor de prijs van f 4,00 per persoon, waarbij ook een lekker wijntje zal worden geschonken. Don derdagavond zal de soos tot 23.00 uur geopend zijn, terwijl deze op 31 de cember gesloten blijft. Op 1 januari wordt de soos om 00.1a uur geopend om iedereen in de gelegenheid te stellen elkaar een ge lukkig nieuwjaar te wensen. 's Avonds is er in de rekreaticzaal van de camping „Duinrand" het gebrui kelijk nieuwjaarsbal met medewer king van de group „Orchid" Op deze avond zal ook een danswedstrijd worden georganiseerd voor jong en oud, waarbij een. aantal leuke prijzen 'zijn te winnen. Zaterdag j.l. werd de eerste leden vergadering van dit seizoen gehou den. In het bestuur waren een drie tal plaatsen open, welke met het be noemen van Margreet Hessels, Ben Verllo en Leendert Rademaker weer werden bezet. Het bestuur bestaat verder uit: Addie Bom, Marian Pos, Leo Thijsse, Ab van- Dongen, Fred Quaak, Steef Groenleer en Maus Bom In januari zal evenals vorige jaren weer onder de leden een enquête worden gehouden waarbij zij hun wensen en opmerkingen in naar vo ren kunnen brengen. Het financiële verslag gaf een positief saldo te zien. Belsoten werd om over te gaan tot de aankoop van een stencilmachine. HAAMSTEDE Kerstviering N.C.V.B. en Geref. Vrouwenvereniging In de mooi versierde Ridderzaal van het Slot Haamstede, vierde de N.C.V.B. samen met de Gereformeer de Vrouwenvereniging het Kerst feest. De presidente van de Vrouwen vereniging mevrouw W. Slaager opende met gebed en daarna volgde de adventsliturgie van de N.C.V.B. samengesteld door mevrouw M. M. J. Sleeres-Wiersma. Verschillende da mes lazen de tekst en de gedichten en zongen we met elkaar de liederen. Mevrouw v. d. Panne bracht het kerstverhaal. Er zong een koortje, samengesteld uit beide verenigingen en geleid door mevrouw Leeuwe on der andere de Cantigne de Noël. Me vrouw Hessels eindigde met gebed. Hij vond het, zoals het nu gebeurd is, maar een vreemd systeem. De voorzitter betoogde dat de verkoop geschiedde via de makelaar, wethou der .Bakker (P.v.d.A.) wees nog op het taxatiebedrag dat hierbij ook een rol speelt. Omdat de peuterspeelzaal nu definitief ondergebracht is in het dorpshuis, is het houten schoolge bouw „Radda Barnen" leeg komen te staan. Voor aankoop van de grond heeft zich inmiddels een gegadigde gemeld. De opstallen zou men spoe dig willen verkopen voor de sloop, want leegstaande gebouwen vallen soms spoedig tin. prooi aan baldadig heid. De raad gaf het kollege van b. en w. machtiging de opstallen bij in schrijving te verkopen. Bij het kol lege werden een tweetal aanvragen ingediend om een bouwvergunning die slechts met toepassing van art. 19 van de wet op Ruimtelijke Orde ning kunnen worden verleend, omdat ze in strijd zijn met de bebouwings- voorschriflen van het bestemmings plan „Wederopbouwplan Nieuwer- kerk". Aan de stedebouwkundige is op dracht verstrekt dit plan te herzien. Vooruitlopende op deze herziening kan een voorbereidingsbesluit geno men worden, waardoor het mogelijk wordt om bouwvergunningen te ver lenen. Daarom werd besloten dat een her ziening wordt voorbereid van het be stemmingsplan „Wederopbouwplan Nieuwerkerk", omvattende de gehele kom van het dorp Nieuwerkerk, met uitzondering van die gedeelten die in een ander bestemmingsplan zijn opgenomen. Dit werd door de raad goedge keurd. Bij raadsbesluit van 22 no vember 1977 werd een voorberei dingsbesluit genomen voor het Bui- tendijksgebied, dat behoort bij het bestemmingsplan Buitengebied. Nu er een herziening van het plan „Bui tengebied" gaat plaats vinden, is het wenselijk weer een voorbereidings besluit te nemen om eventuele aan vragen om een bouwvergunning met toepassing van art. 20 van de wet op de ruimtelijke ordening te kunnen verlenen. Verklaard werd daarom dat er een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „Buiten gebied". Ook is het noodzakelijk het be stemmingsplan Oosierland te wijzi gen in verband met de verkoop van de grond waar de voormalige kleu terschool op staat, ook om ter zijner tijd bouwvergunningen te kunnen afgeven. Daarom werd ook besloten dat er een herziening wordt voorbe reid van het bestemmingsplan Oos terland. RENESSE Kerstviering bejaardensoos en Vrouwengroep Dinsdagmiddag hielden de bejaar densociëteit van Renesse en de Her vormde vrouwengroep Martha ge- zamelijk een kerstviering in de grote zaal van het dorpshuis te Renesse.' 's Morgens had men de zaal sfeervol versierd met een kerstboom en kaar sen. De middag werd geopend door ds. Ii. de Wit, die de ongeveer zeventig aanwezigen verwelkomde. De aan wezigen kregen alleen een exem plaar van „De Fakkel", het orgaan van de hervormde vrouwengroep, waarin een kerstlithurgie stond afge drukt. Na de theepauze werden verschil lende kerstverhalen verteld. Me vrouw Bosloper vertelde „De kosse- misse vroeger in noe" (De kerstmis vroeger en nu) een verhaal dat ze zelf van het twen'ts dialect had om gezet in het zeeuws dialect. Mevrouw De Wit vertelde een verhaal met de titel: „De tram naar Bethlehem". Toen er nog wat tijd over was ver telde ook ds. L. de Wit nog een kort verhaaltje onder de titel ,,'t Stond in dé krant". Daarna dronk men een kopje kof fie waarbij men kon genieten van cake die werd aangeboden en gebak ken door mevrouw Kloet. Nadat men gezamenlijk nog een kerstlied had gezongen werd de mid dag besloten door mevrouw De Wit. Zij wenste iedereen plezierige feest dagen toe en zij wees er op dat juist op deze dagen veel alleenstaanden erg eenzaam zijn. Zij riep de mensen op, juist met deze dagen elkaar in de gaten te houden. Auto tegen telefooncel In de nacht van donderdag op vrij dag heeft een personenauto, be stuurd door D. A. H. te Renesse, op de Hoogezoom een telefooncel ge ramd. Tevens raakte de wagen een lantaarnpaal en een verkeersbord, zodat. een grote ravage ontstond. De auto werd totaal vernield. Kerstviering peuterspeelzaal Donderdagmorgen werd op de peuterspeelzaal Renesse kerstfeest gevierd. Het lokaal was versierd met een boom, waarin naast gekochte ballen ook door de peuters zelf ge maakte ballen hingen. In een kring rond de boom gezeten werden enkele kerstliedjes gezongen en door een der leidsters werd een eenvoudig kerst verhaal verteld. Daarna werden de kleintjes getrakteerd op limonade met een kerstkransje. Nadat de kin deren een poosje vrij hadden ge speeld werden tot slot van de mor gen door de leidster geknipt kerst boompjes volgetekend met ballen en kaarsen. SEROOSKERKE Kerstviering vrouwenverenigingen "Dinsdagmiddag hield* de Hervorm de Vrouwenvereniging„Deborah" haar kerstviering. De grote zaal van het-dorpshuis'-was hiervoor sfeervol versierd. Ook de zusterverenigingen van Scharendijke en Kerkwerve, en enkele belangstellenden namen deel aan dit feest. Na een kort welkomstwoord door de presidente, mevrouw W. Linders, las de plaatselijke predikant ds. B. Baks het kerstevangelie uit Lucas 2 voor en ging voor in gebed. Daarna hield hij een overdenking naar aanleiding van 1 Timotheus 1, vers 1. Een liturgie, samengesteld door leden van hervormde vrouwen groepen, werd gevolgd. Na de theepauze las mevrouw Lin ders een boeiend kerstverhaal voor, getiteld: „Ook voor een dwaas". Ver volgens werden nog enkele liederen gezongen uit de liederenbundel van Joh. de Heer. Ds. Baks eindigde met dankgebed. Tot slot werd door alle aanwezigen het „Ere zij God" gezongen. BRUINISSE. 22-12. Hol door ma chinefabriek Maaskant B.V. ie Stel lendam te bouwen purse-seine visse rsschip voor rekening van de fa. Tait te Fraserburgh in Schotland is vorige weck het easeo te water gelaten bij scheepswerf de „Dageraad" te Wou- hruggc. Het vaartuig heeft, oen leengte van 42 meter, een breedte van 8,00 meter en een holte van 4,45 meter. De voortstuwingsinstallatie zal bestaan uit een 1500 pk Wichmann motor ty po 3 AX en twee Scania hulpmotoren type DS 11 met ieder een vermogen van 200 pk. Het vaartuig zal uitgerust worden met twee boegschroeven ter meerde re wendbaarheid die nodig is voor de purse-seine visserij of ook wel ring- net visserij genaamd waarvoor het vaartuig geschikt zal worden ge maakt alsmede voor de bodem- en span visserij. Ongeveer eind januari 1978 zal het easeo aankomen bij dc werf van Maaskant B.V. te Stellendam waar dan met de verdere afbouw zal wor den begonnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 15