RAADSBESCHOUWINGEN GEMEENTE ZIERIKZEE Goede resultaten voor „Kunst en Eer"-leden Geslaagde ouderavond openbare school Kerkwerve Bruinisse nam afscheid van onderwijsinspektie Traditionele kerstzangdienst Tweede Kerstdag-morgen Chr. Geref. Kerk te Zierikzee STREEKNIEUWS ZIERikZUËSCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 december 1977 Nr. 22222 3 ZIERIKZEE, 19-12. De PCF- en KVP-fiakties in de gemeenteraad van Zierikzee maken zich ongerust over de mogelijkheden voor partikuliere woningbouw in Zierikzee. Dat bleek maandagavond uit de algemene beschouwingen die de lieer P. de Rijke namens de beide frakties hield. Volgens de PCF en KVp is te weinig grond voor partikuliere woningbouw beschikbaar en ook al zyn de frakties verheugd dat nu met het plan Kaas- kenswater gestart wordt, ze vinden toch dat tijdig maatregelen voor de toe komst genomen moeten worden. De frakties willen verder graag horen wat de oorzaak is geweest van het niet doorgaan van de bouw van twee woningen onder één kap in Poortambacht. „We vragen ons af waarom het in andere gemeenten wel kan", aldus de heer De Rijke, die het verder bijzonder teleurstel lend vond, dat bij c.r.m. de subsidie kraan verstopt zit, waardoor een groot aantal subsidieaanvragen mo menteel niet wordt gehonoreerd. De frakties vragen zich verder af in welke richting de stadsuitbreiding gepland zal worden en konkluderen dat er op het terrein van de ruimte lijke ordening nog heel wat werk verzet moet worden. Voorzichtig De heer De Rijke sprak de hoop uit, dat er geen verlaging zal komen in de totale uitkering, omdat de wij ze waarop de uitkeringen uit het ge meentefonds tot stand komen nog al veranderlijk is. „In dit verband lijkt ons een voorzichtig financieel beleid ook in dit begrotingsjaar gewenst". Hij zei verder namens zijn frakties te betreuren dat de opklassifikatie ook dit jaar geen feit is geworden en vroeg om nadere informatie over het onderzoek dat via de VNG zou wor den ingesteld. Wat de brandweer betreft vragen PCF en KVP zich af of de huidige tankautospuit-hogedruk nog wel voldoende is en of de aanschaf van een nieuw voertuig niet beter op de kapitaalslijst van dit jaar kan wor den gezet. Verkeer De frakties zijn het met het kolle ge eens, dat de verkeerssituatie op de Rijksweg 18 onhoudbaar dreigt te worden en dat ook voorzieningen op de provinciale wegen Zierikzee-Goes en Zierikzee-Serooskerke noodzake lijk zijn dcor de toename van het rekreatieverkeer. De frakties zien een oplossing in de aanleg van pa rallelwegen. Ook uitbreiding van het loopstra- tengebied met de Mol, de Melkmarkt en de Schuithaven lijkt de frakties verantwoord in het zomerseizoen. Een langere periode achten zij niet haalbaar. De frakties hebben de in druk dat deze mening ook door de middenstand gedeeld wordt. Verder wees de heer De Rijke op de noodzaak van de aanleg van een fietspad langs de Laan van St. Hilai- re wanneer de scholenbouw daar werkelijkheid wordt. Ook bracht hij de situatie in de Minderbroederstraat nog eens onder de aandacht en verzocht verder om te proberen het fietspad door te trekken vanaf de Haringvlietstraat tot de 'kruising bij de Nieuwe Kool- weg. Zuiflha venpoort Met het kollege maken de frakties zich 'bezorgd over de situatie waarin de brug bij de Zuidhavenpoort ver keert: tijdelijke voorzieningen blij ven in feite lapmiddelen. De heer De Rijke drong namens zijn frakties dan ooik met klem er op aan al het mo gelijke te doen om volledig herstel mogelijk te maken. In dit verband leefde in de frakties de vraag of er in dit geval iets in DACW-verband bereikt kan worden. Verder ging de fraktie in principe akkoord met de investeringslijst voor kapitaalswer ken in 1978. Scholen De heer De Rijke vroeg zich ook af of het kollege al een standpunt heeft ingenomen over de plaats waar het definitieve openbare schoolge bouw moet komen. Wal de Theo Thijssenschool betreft meent de PCF dat onderzocht moet worden of ver vanging door een permanent gebouw tot de mogelijkheden behoort en of daar dan ook de kleuterschool De Woelwaters in betrokken kan wor den. Nu de vereniging tot bevordering van het christelijk schoolonderwijs een zes-klassige basisschool in Poortambacht gaat bonwen willen PCF en KVP weten cf er van die zijde nog meerdere scholenbouwza- ken aan de orde gesteld zullen wor den. Verder willen de frakties weten hoe het met de nieuwbouw voor de LTS gesteld is Bijdragen Wat. de spert betreft vragen de frakties cm een redelijke verhouding tot de uitgaven in andere zaken en bovendien willen ze weten hoe het kemt dat Onder-dak een nadelig sal do heeft van f 139.000, Wat Brogum betreft rekenen PCF en KVP op een flinke bijdrage van de gemeente en verder willen de frakties weten of het kollege al meer over de plannen kan vertellen. Ock vroeg de heer De Rijke zich af hoe het slaat met de ontwikkeling van de plannen bij de lusthuizen Irene en Ons Huis. Hij konkludeerde dat het jammer is dat de bejaarden centra zulke lange wachtlijsten heb ben. Bedrijven Tenslotte willen de beide frakties weten of het kollege al iets heeft gedaan aan het onderbrengen van een ander bedrijf in de bedrijfspan den van Smit en Bolnes. Verder vragen zij zich af, wanneer de be- tonmortelcentrale gaat verhuizen en of er voldoende grond beschikbaar is voor bedrijfsvestiging als het be- bestaande terrein vol is. Wat de ge- meentecamping betreft vinden de frakties dat de exploitatie van een nieuwe camping gerust aan het par- tikulier initiatief kan worden over gelaten en dat er nog wel moge lijkheden zijn om bij de Oosterschel- de rekreatieve voorzieningen te tref fen. De frakties manen wel tot voorzichtigheid. PvdA-fraktie Woordvoerder voor de PvdA- fraktie was de heer J. Groen. De fraktie wacht met spanning af wel ke gevolgen de bezuiningsdrift van het CDA-VVD kabinet voor Zierik zee en de bewoners zal hebben en of het mogelijk is volgend jaar een *even gezonde begroting aan te bie den als nu het geval is. Ondanks de vergeefse pogingen meer openheid in het gemeentebe stuur te krijgen, hoopt de PvdA dit in de toekomst alsnog te realisei-en. De fraktie pleitte voor volgend jaar te komen tot een vroegere inventari satie in allo raadscommissies, zodat het mogelijk is een duidelijker beeld te krijgen wat er zoal aan wensen en plannen bestaat Dankwoorden richtte de fraktie tot de mensen van gemeentewerken en tot die van de vrijwillige brandweer voor hun grote inzet. Tevredenheid bestaat er bij de PvdA over de post onvoorzien van f 458.349,31. De fraktie betreurt het dat de opklassi fikatie van Zierikzee niet gereali seerd is, maar er bestaat goede hoop dat het onderzoek van de V.N.G. uitkomst kan bieden. Ernstige be zwaren heeft de fraktie tegen het betalen van een toelage aan alle ambtenaren in de positie van le tot 4e ambtenaar ter secretarie. De PvdA is van mening dat tijdens het onderzoek geen andere maatregelen genomen moeten worden, dan waar- Concours in Hellevoetsluis ZIERIKZEE, 17-12, Vier leden van de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" hebben mooie resultaten ge boekt tijdens het zaterdag in Helle voetsluis, onder auspiciën van dc KNF, gehouden solistenconcours. Twee leden kregen zelfs nog een vaantje aangeboden voor het hoogste aantal punten. De heer J. Terpstra haalde in de eerste afdeling 52 punten en het duo J. en A. Terpstra behaalde in de tweede afdeling 51 punten. De con courscommissaris do heer H. van Engelen uit Gorinchem bedankte na afloop mevrouw De Regt-de Rijke voor haar voortreffelijke begeleiding. toe men volgens de richtlijnen van het ministerie gerechtigd is. Ver zocht werd deze regeling niet toe te passen. V oet gangersgebied Wat betreft het verkeer is de PvdA van mening dat tot een meer permanent voetgangersgebied moet werden gekomen, hetgeen echter niet mag leiden tct een. onredelijke ver keersdrukte in de aangrenzende stra ten. Verder vindt de fraktie dat er wat dient te gebeuren aan het vei liger maken van de nieuwbouwwij ken Malta en Poortambacht. Met name de kruising Scheldestraat-Gre- velingenstraat wordt zeer gevaarlijk geacht. De PvdA zou graag zien dat er veilige wandelroutes komen van af de Westbrug naar het centrum en vanaf de Noord- en Zuidhavenpoort naar 'het centrum. Ook het plaatsen van stoplichten bij de afslag Provin ciale Weg-Laan van St. Hilaire wordt nodig gevonden. De fraktie is het niet eens met het kollege dat de weg Helegatsplein-Zierikzee een 4-baans autoweg dient te worden. „Het zou. te zeer schade doen aan ons landschap, maar verbeteringen vinden we wel nodig", aldus de heer Groen. Wat betreft de volkshuisvesting wordt een kompliment gemaakt aan het adres van „Beter Wonen". Wel vindt de fraktie dat meer aandacht geschonken moet worden aan wo ningen voor 2-persoons huishoudens. Nu de bestemmingsplannen niet in een aparte bijeenkomst behandeld worden, vindt de fraktie dat de raad vroegtijdig geïnformeerd dient te worden in een aparte bijeenkomst, zeals ook gebeurd is met het be stemmingsplan „Buitengebied". De PvdA is van mening dat de lijst van kapitaalswerken, zoals ge adviseerd door het kollege, veran derd dient te worden. Men vindt dat de f 175.000,— ge raamd voor de voltooiing van de sintelbaan, 'hiervoor in principe be stemd moet blijven, zoals geadvi seerd door de Kommissie Publieke Werken. Blijken de kosten inderdaad i 350.000,te zijn dan moet volgens de fraktie het geld gereserveerd worden en het werk in 1979 worden uitgevoerd. Een voorbereidingskre diet van f 15.000,voor een wijkak- kemmodatie in Poortambacht wil de fraktie graag gehandhaafd zien. Onderwijs De behaalde resultaten waren voor dc Zierikzeeënaars als volgt: Tweede afdeling: J. Terpstra - A. Terpstra op trompet uit 12 duo's 2-5- 7 van Clodimir 51 pnt. 1ste prijs; Eerste afdeling: H. Terpstra op klari net, Petiteetude et polonaise, dancla Cluwen 48 pn.t 1ste prijs; Eerste af deling: J. Terpstra op trompet, 1ste etude de concours petit 52 pnt. 1ste prijs; Eerste afdeling: A. Terpstra op Trompet, Rondino Street 48 pnt. lste prijs; Eerste «afdeling: J. Terp stra, trompet, A. E. de Looff - Bariton, Concertino. C. Riccius 49 pnt lste prijs; Vaandel afdeling: A. E. de Looff - Bartiton, Variations Brillan- tes 51 pnt. 1ste prijs. De PvdA 'heeft 'lef voor de manier waarop er gewerkt is om tot de stichting va.n een derde openbare basisschool te komen. Gevraagd werd naar de plannen voor een nieuw te bouwen basiskleuterschool in Malta. De fraktie sprak de hoop uit dat de tentoonstellingen in het Graven steen zullen woixien voortgezet en stelde voor een pest van f 10.000 te ramen voor dergelijke aktiviteiten Verder zou men graag zien dat voor de Openbare Bibliotheek f 6,27 per inwoner beschikbaar wordt gesteld. Evenais vorig jaar werd gevraagd om een verhoging van de subsidie voor de jeugdsport, thans tot f 12.500 Zeer verheugd is de PvdA met het bedrag van f 200.000 zoals opgeno men in de lijst van kapitaalswerken voor een ontmoetingscentrum voor de jeugd, waarmee voor de fraktie dan bedoeld wordt een gebouw voor „Brogum". Gepleit werd verder voor vakantieweken in samenwerking met de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland. Zorgelijk acht de PvdA de toestand wat betreft de werkloosheid, vooral wat betreft de jeugd en de ouderen in de samenleving. Verder werd ge- infcimeerd naar een gebouw voor de bejaardensociëteit. Jachthaven Het aantal bezoekers van de jacht haven blijft nog steeds stijgen en de aangekondigde bouw van een nieuw toiletakkommodatie acht de fraktie dan ook dringend gewenst. „Een ge meentecamping staat bij on9 nog steeds hoog genoteerd, waarbij wij dan denken aan een kleine door gangscamping zonder vaste stand plaatsen", aldus de heer Groen. De fraktie voelt niets voor het tot ont wikkeling brengen van jachthaven- projekten om of nabij haven „De Val", zoals verschillende pi'ojeklont wikkelaars die voor ogen hebben. Men vindt ook dat plannen, die betrekking hebben op het grondge bied van Zierikzee in de Commissie van Recreatie en Toerisme bespro ken dienen te worden. VVD-fraktie Woordvoerder voor de VVD-frak- tie was de heer L. Becu. De VVD is van mening dat de financiële kant van de begroting er niet ongezond uitziet. De fraktie is echter van me ning dat grote plannen, die vele mil joenen gaan kosten - verbetering ka demuren, jachthaven in de binnen stad - vervanging ophaalbrug, als meerjarenplannen moeten worden gezien en een vertekend beeld van de lijst van kapitaalswerken geven. Graag had de fraktie iets meer gele zen over deze grote voornemens in de aanbieding 1978 in een hoofdstuk planning. De fraktie deelt de bezorgdheid van het kollege over de verkeerssi tuatie op de wegen, vooral rond Zie rikzee. Grote nadruk werd gelegd op de verkeersweg Zierikzee-Seroosker- ke. De VVD zei volkomen achter de plannen van b. en w. te staan deze weg vrij te maken van langzaam verkeer, door het aanleggen van een parallelweg. Gesuggereerd werd een gezamenlijke aktio, regionaal, samen met b.v. Waterschap, streek VVV en misschien met diensten rond Ooster- scheldewerken, noodzakelijk voor een zeer snelle verbetering van dit weggedeelte. De fraktie zei het opvallend te vin den dat de instelling van een voet gangersgebied door b. en w. geba seerd wordt op het toerisme. Veel be langrijker dan alleen maar toeris tische- en verkeersmotlveringen achtte men de ondernemersvisie. Een deskundig onderzoek naar koopgewoonten uit de regio wordt zeker als een vereiste gezien. „Uw visie wat cle middenstand betreft vinden wij niet reeël. Dat uitsluitend bedrijven door het toerisme en mede dankzij de braderie het alleen maar goed zouden doen, duidt o.i. op een verkeerde indruk ten aanzien van de middenstand ter plaatse" aldus de heer Becu. De fraktie is van mening dat in Zierikzee voor de midden- standsbedrijven een goede toekomst ligt, mits goed ondernemersschap aanwezig is. Woningbouw De VVD zei verheugd te zijn met het feit dat het kollege wat terug komt op het afremmen van de wo ningbouw. „Uit de prognoses, opge steld door de woningbouwvereniging blijkt dat we een contigent van 60 woningen per jaar voorlopig moeten volhouden, gezien het aantal wo ningzoekenden en dan zijn we niet aan de hoge kant", aldus de woord voerder. De fraktie gaf toe dat het begeleiden van woningen bouwen of woningen bewoonbaar maken een moeilijke materie is, maar zei bang te zijn voor woorden als afzwakking en afremming in de woningbouw. Tevens werd geïnformeerd naar de kansen om komend jaar een aanvang te maken met woningbouw in Kaas- kenswater, naast de woningen die nu in aanbouw of gepland zijn. Met betrekking tot de minder gun stige omstandigheden in de agrari sche sektor, werd gepleit voor maat regelen om het levenspeil van be paalde sectoren van de middenstand, waartoe ook de landbouwer behoort, niet te laten wegzakken. Wat betreft de instelling van woonerven in 'het bestemmingsplan „Malta" waarover door het kollege al geruime tijd wordt gesproken, is de VVD van mening dat alle aspek- ten goed onderzocht moeten worden en dat op kleine schaal begonnen moet worden. Verder werd geïnformeerd naar het overleg voor het bestemmings plan Poortambacht VII. „Nu de wo ningbouw weer naar zijn normale peil lijkt te gaan, wilden wij graag van u weten hoe gedacht wordt over d'e toekomstige bouwgrond en waar u deze denkt te realiseren", aldus de heer Becu. Tevens werd gevraagd naar de kansen van partikuliere bouwers in het Kaaskenswater. De VVD zei het plezierig te vinden te vernemen dat het tekort bij het lager onderwijs f 39.000,minder is dan vorig jaar. Gevraagd werd of er bij de uitkering rekening was gehou den met een mogelijke BTW-verho- ging van het aardgas. Hoewel de stichtingskosten-bedragen zijn ver hoogd, worden deze door de fraktie onvoldoende geacht. In verband hiermee werden de volgende argu menten aangevoerd: De gemiddelde prijsindex is lager dan de werkelijke hogere bouwkos- sten. Grondkosten zijn er niet in opge nomen. Waarom is het uitkeringsbedrag voor vakonderwijs bijv. in Den Haag ruim 2x zo hoog dan in Zierikzee. De fraktie is van mening dat het open baar onderwijs in een wat achter stand situatie is geraakt. „Er is maar één volwaardige permanente school voor openbaar lager onderwijs nl. 't Kofschip. De andere scholen, kleuter- en lagere scholen zijn semi permanent en niets duurt zo lang als lijdelijk" aldus de woordyoerder. De fraktie stelde voor te komen tot een gesprek met het bestuur van de Chr. Schoolvereniging om te zien welke mogelijkheden er voor beide partijen zijn. Jeugdsoos Het ter beschikking stellen van het pand aan de Julianastraat aan de jeugdsoos „Brogum" werd door de VVD als onduidelijk betiteld. De fraktie vraagt zich af of het tijdstip niet is aangebroken, om tol een jeugdbeleid op langere termijn te ko men. Wat betreft een jachthavenplan met toebehoren in en rond dc haven De Val, werd de vraag gesteld hoe veel plannen bij de gemeente zyn in gediend, of deze behandeld moeten worden door dc stuurgroep Ooster- scheldc en of voorstellen gedaan kun nen worden om één en ander te be spoedigen. De heer Becu besloot met dc vraag of het mogelijk is bij commissiever gaderingen e.d. een plaatsvervanger af le vaardigen, in gevallen waar dal nodig is. ZIERIKZEE U.V.V.-verkoop kinderpostzegels In het maandagnummer van dc Zierikzeesche Nieuwsbode, staal in het. bericht „U.V.V. verkoopt ook dit jaar weer kinderpostzegels", ten on rechte vermeld, dat de verkoop tol 23 december zal geschieden. Dit moet echter 30 december zijn. KERKWERVE, 1612. De ouder avond van de o.l.s. „Prinses Irene" verliep vrijdagavond vlot en zonder problemen. Als intermezzo werden enige films vertoond van onder an dere koninginnedag en de spelweek, waarbij burgemeester E. Baerends en echtgenote en wethouder Hoogen- boom zich onder de toeschouwers re kenden. Tevoren was mevrouw Hartman herkozen als lid van de ouderkom missie mevrouw Den Braber had zich niet herkiesbaar gesteld. Haar plaats werd ingenomen door mevrouw J. M. v. d. Klooster. Het hoofd der school, de heer H. Schipper, wees in zijn jaarverslag op de schoolraad van Middenschouwen die de ouderraad heeft vervangen. Hij noemde de aktiviteiten van het afgelopenjaar, waaronder de school reis naar „De Koebel" en vertelde, dat er een dia-projector, een stencil machine en nieuwe leer- en hulp middelen waren aangeschaft. Het financieel verslag van de heer J. v. d. Ven toonde een batig saldo. Na de pauze waren de ouders in de gelegenheid het werk met de onder wijzers. Bovendien waren de resul taten van de handenarbeid- en hand werklessen overzichtelijk tentoonge steld. Na heien eerste paal BRUINISSE, 16-12. De Bruinisser gemeenschap heeft vrijdagmiddag afscheid genomen van de twee in- spekteurs voor het basis, en kleuter- schoolohderwijs: mevrouw drs. W. P. Bouwman en de heer H. Verboom. De heer Verboom is tijdelijk in Zeeuws Vlaanderen benoemd als in- spekteur voor het kleuteronderwijs en mevrouw Bouwman houdt alleen Zierikzee over in verband met de andere rayonindeling. WESTENSCHOUWEN Groetaktie Amnesty International Ingezonden Zoals bekend zijn op verzoek van de werkgroep Westerschouwen door schoolkinderen een groot aantal kaarten getekend en gekleurd voor de Groetaktie. Déze kaarten (plus postzegel f 1,zijn tot 24 decem ber te koop bij de kontaktpersoon van de werkgroep, Nellie Geene (Irenestraat 38, Haamstéde), bij Ge schenkenhuis Goudzwaard Haamste de en bij Geschenkenhuis Hooger- huis Renesse. De kaarten zijn ook te koop op donderdagavond na de kerstfeestvie ring te Noordwelle, bij de kerstfeest viering van de openbare lagere school te Ker kwerve en bij de kerst- nachtdienst te Renesse. Verder zijn ze te verkrijgen, zondagmorgen in de Hervormde kerk te Burgh-en de Gereformeerde kerk te Haamstede en op Tweede Kerstdag in de jeugdsoos Big S. Het doel van de Groetaktie is; mo rele steun aan gevangenen en tevens voor financiële ondersteuning van het werk van Amnesty International. HAAMSTEDE Verdacht van diefstal In het politiebureau te Haamstede is ingesloten de 24-jarige A. L., af komstig van het woonwagenkamp te Renesse. L. wordt verdacht van meerdere diefstallen, gepleegd in Renesse. Zijn aanhouding en voorge leiding was tevens verzocht in ver band met diefstal van een bestelauto in Haamstede. Deze auto, eigendom van W. van S. té Haamstede is later totaal uitgebrand onder Renesse te ruggevonden. Het onderzoek dat za terdag met medewerking van de technische recherche en een speur hond is begonnen wordt voortgezet. SEROOSKERKE Kerstfeestviering vrouwenvereniging De vrouwenvereniging „Debora" houdt op dinsdag 20 december a.s. haar kerstfeestviering in het Dorps huis. Bij deze kerstfeestviering zijn eveneens uitgenodigd de vrouwen vereniging uit Kerkwerve en Scha- rendijke, terwijl tevens iedere be langstellende van harte welkom is. (Zie agenda). De feestelijke bijeenkomst in ver band met het heien van de eerste paal voor het nieuwe scholenkom- plex in Bruinisse was dan cok voor beiden de laatste officiële daad in Bruinisse. Voor burgemeester T. C. Hekman van Biuinisse was dat aan leiding om beiden een boekenbon aan te bieden. „Zender medewerking en waardevolle adviezen van beide onderwijsinspekteurs was de scho lenbouw zeker niet van de grond ge komen", zo zei hij. Hij overhandigde ook een persoonlijke attentie van het burgemeestersechtpaar als herin nering aan Bruinisse. Medewerking De heer H. Schot, voorzitter van de vereniging tot het geven van christelijk onderwijs, memoreerde zijn. bezoeken aan mevrouw Bouw man en getuigde van zijn erkente lijkheid voor de verkregen adviezen en de medewerking bij de voorbe reiding van de scholenbouw. Als symbool van Biuinisse overhandigde hij haar een „zilveren mossel". Ook bloemen ontbraken, niet. Een spaarvarken was het symboli sche geschenk, dat de hejer B. de Groot, voorzitter van de vereniging voor het- 'kleuteronderwijs in Brui nisse, overhandigde aan de heer Verboom. De heer De Groot vond het spijtig, dat een bijna veertig jaar bestaande 'bloeiende vereniging nu het veld moet ruimen door de on- derwijsintegratie. Hij vond de op heffing een offer, dat ncde wordt gebracht. Hij herinnerde eraan dat deze partikuliere instelling .jaren lang heeft moeten ploeteren en ie der dubbeltje een paar keer heeft moeten omdraaien voor het werd uitgegeven. De heer L. van Malenstein sprak namens het Scholenbouwteam. Hoe wel al veel schoolgebouwen met be middeling van dit team tot stand zijn gekomen, is vier scholen tegelijk tcch wel een 'bijzonderheid, vond hij. Integratie Mevrouw Bouwman wees cp de goede kanten van de integratie, die op het ogenblik in de onderwijswe reld veel pennen in beweging brengt. Zij noemde deze bouw van vier scholen ineens niet alleen financieel voordelig, maar ook een blijk van idealisme en een tastbaar bewijs van oecumenisch denken. Zij waar schuwde er wel voor, dat de inte gratie in het onderwijs langs de lij nen van geleidelijkheid zal moeten gebeuren. Verder pleitte ze voor een forse verlaging van de leerlingen- schaal, wat nodig is wanneer de in tegratie tot zijn recht wil komen. Ook de heer Verboom vond dat de zaken niet te fors aangepakt moeten worden. Hij haalde enkele feiten' uit het verleden cp. Zo was hij erg ver baasd toen hij hoorde dat twee leer krachten tachtig kinderen onder hun hoede hadden en dat er nog veertig kinderen op de wachtlijst stonden. Intussen is er veel verbe terd. De tweéklassige school is een vierklassige geworden. Ook hij dankte voor ieders medewerking en voor de bij dit afscheid aangeboden attentie. ZIERIKZEE, 19-12. Ook dit jaar zal weer op Tweede Kerstdag-morgen (zie. voor tijd agenda) in de Chr. Ger. Kerk, Zcvengetystraat te Zierikzee dc traditionele kerstzangdionst wor den gehouden. De drie kerkelijke koren on diverse instrumentalisten verlenen hun me dewerking. Het Chr. Ger. koor „Dc Lofstem", het jeugdkoor „Sjaloom" en het kinderkoor „De Sjofar" vor men samen meer don 180 zangers en zijn zowel afzonderlijk als samen to beluisteren. Instrumentalisten zyn o.a. Ernst Bin en Anton den Boer. orgel. Nan ny Noordam en Art de jonge, piano. Joost de Oude cornet en Art de Jon ge. dwarsfluit. Zoals gewoonlijk heeft hel publiek een belangrijk aandeel in de dienst. Door samenzang, wisselzang en beurtzang wondt ieder nkticf in het feestelijk gebeuren betrokken. Liturgie Do liturgie „En zie, de ster ging hun voor" is opgebouwd uif een vijftal themata te beginnen bij dc aankondiging van het komende Licht en eindigend bij het Licht dat overal schijnt. In 'het kader van het laatste thema zal het jeugdkoor Sja- Icom kerstliederen uit verschillende landen ten gehore brengen. Verschillende samcnzang-liederen zullen worden opgenomen en enkele ervan zullen voorkomen op de grammofoonplaat „Zingen in Zierik zee" die in het voorjaar va» 1978 zal verschijnen. De schriftlezingen worden ver zorgd door Marrij van der Sluis, dc verkondiging wordt gehouden door de heer J. C. Spaans, terwijl de mu zikale leiding in handen is van Mar. van der Veer. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3