Overeenstemming frakties bij algemene beschouwingen in raad Wester schouwen AANDACHT RAAD WESTERSCHOUWEN ONTWERP HERZIENING STREEKPLAN Partij van de Arbeid niet eens inet telegram b. en w. inzake „Natuurmonument" AGENDA 2 HAAMSTEDE, 19-12. Grote overeenstemming was er maandagavond tussen de drie fraktievoorzitters, op de gehouden raadsvergadering van de gemeente Wester- sehouwen, bij ile algemene beschouwingen over de ont- werp-hegroting 1978, waarmee men zieli volledig kon verenigen. De heer L. Tieleman (PCG) dacht dat een post onvoorziene van rond f 300.000.er voor de gemeente moet inzitten. Waardering sprak hjj uit dat b. en w. gevolg heeft gegeven aan de wens om niet elk jaar tot belasting ver hoging over te gaan, maar aan de andere kant zag men toch dat de post on voorzien is ontstaan uit belastingverhoging en legcsgelden van o.m. de on- roerendgoed belasting. dat gemeentegelden in de sociale wo ningbouw gestopt worden om tot aanvaardbare, desondanks toch hoge, huren te komen. Ook in de rekreatieve sektor wil de V.V.D.-fraktie voorrang verlenen aan nog aanwezige mogelijkheden voor eigen inwoners en de kampeer- mogelijkheden in de boomgaarden in de toekomst bestemmïngsplanmatig regelen. De hoop werd uitgesproken dat de rekreatie bedrijven mee zul len willen werken om de natuur in stand te houden door veel aandacht te besteden aan de groenvoorzienin gen op en rond hun bedrijven. Voor al terreinen grenzende aan natuur gebieden vragen om een goede af scheiding, zodat geen klandestiene penetratie plaats vindt. Natuurmonument De heer Lustig bracht naar voren dat de aanwjjziging als beschermd natuurgebied van de Kop van Schou wen door de minister van C.R.M. niet zo onverwachts is gekomen als dat dit door het kollege wordt gesugge reerd. In de vergadering van gedeputeer de staten van Zeeland van 17 sep tember 1976 werd deze aangelegen heid reeds besproken met bert rek- Opnieuw werd gevraagd om te blij ven matigen en de uitgaven duidelijk af te stemmen op de te verwachten inkomsten en de inflatie hierbij in te calculeren. Mevrouw A. G. J. Hogenboom- Landegent (V.V.D.) stelde vast dat er in deze begroting meer ruimte zit dan in die van 1977 zonder dat er. met uitzondering van de hondenbe lasting, tot belastingverhoging is overgegaan. vEen uitvoerig overzicht gaf zij over de verschillen van de begroting van 1971 en deze van 1978. Uit deze cijfers blijkt dat in de af gelopen periode van 8 jaar een be leid is gevoerd dat van de inwoners in verhouding tot de Rijksuitkerin gen geen onevenredig groot offer heeft gevraagd, maar dat wel de be lastingdruk met 36 procent per jaar is gestegen. In 1978 is de totale be lastingopbrengst geraamd op f 1.503.700,waarvan door de ver- blij fsrekreant wordt opgebracht f 1.134.000,en door de inwoners f 369.620,—. In percentages ongeveer 75 en 25. DE VVD-fraktie is van mening dat deze verhouding redelijk is en dat hierop kan worden voortgewerkt in de toekomst. Door de invoering van de toeris tenbelasting en verhoging van de woonforensenbelasting en door de invoering van de onroerend goed be lasting is de opbrengst verzevenvou- digd na 1971. Een zeker bescheiden heid past hiér in de toekomst. Een probleem blijft de V.V.D. vinden dat de dagrekreant niet meebetaalt in velerlei voorzieningen, reden waar om men vindt dat dë rekreatiebegro- ting niet sluitend hoeft te zijn, al mag het tekort ook weer niet te hoog worden. Geflatteerd De heer J. Lustig (P.v.d.A.) noem de de post voor onvoorziene uitgaven van f 298.885,24 wat geflatteerd daar door de eerste vijf begrotingswijzi gingen dit bedrag wordt terug ge bracht tot f 97.584,24 wat nog niet 1 procent bedraagt van het budget van de gemeente begroting. De vraag is dus gerechtvaardigd of dit bedrag wel voldoende zal z(jn om de in de loop van 1978 komende extra uitgaven op te vangen, stelde.de heer Lustig. Toch was hij niet pessimistisch gestemd over de financiële situatie van de gemeente daar er nog een be drag is als reserve voor dorpsuitbrei- "ding van 961.647,39 waarover vrij kan worden beschikt en daarnaast heeft de gemeente nog de beschik king over een bedrag van ongeveer f 4.000.000,aan bestemmingsreser ves. Wel werd aangedrongen bij het kollege om met het toegezegde voor stel te komen om de heffing van f 5,50 per m- bouwgrond bij het ver lenen van de bouwgrond-exploita tievergunningen bij te stellen. Met het voorstel om het gemeenteperso- neel uit te breiden met een leerling ambtenaar en een tweetal gemeente werklieden voor de plantsoenen dienst kon de P.v.d.A. zich vereni gen. De heer Tieleman kon volledig in stemmen tot het aantrekken van een leerling ambtenaar. De drie fraktie leiders waren het eens over het aanleggen van een per- kcerterrein achter het gemeentehuis. Wel bleef een deel van de P.C.G. zich verzetten tegen het niet benut ten van de bouwstrook langs de Boeyesweg. De restauratie van mo numenten en beschermde dorpsge zichten werd een goede zaak gevon den. Volkshuisvesting De heer Tieleman wees op het re sultaat van de gerenoveerde Oosten rijkse woningen dat naar hij dacht boven alle verwachtingen geslaagd is. Ten aanzien van de volkshuisves ting en ruimtelijke ordening vond mevrouw Hogenboom-Landegent (V.V.D.) dat bij schaarste eerst voor eigen inwoners opkomen, niet sym pathiek over komt. maar als fraktie ziet men geen andere mogelijkheid in deze tijd van beperking van de woningbouw en ontwikkeling in de rekreatie. Er is een selektief beleid voor de verkoop van bouwgrond, waarbij eigen inwoners en ekono- misch en sociaal gebondenen voor gaan. Dit beleid zou ook gevoerd moeten worden bij verhuur van woningen in de sociale sektor van de woning bouwvereniging. dit temeer ook om- king tot de rijksnota's nationale par ken, nationale landsschapsparken en relatienota. In de door g.s. uitge-. brachtc nota wordt hierin o.m. ge steld: Een deel van de Kop van Schouwen benadert de voor een na tionaal park gestelde kriteria hel dichtst. Bescherming van dit gebied is een moeilijke zaak door de diversiteit van eigenaren en belangen (natuur behoud, openlucht rekreatie en wa terwinning). Aanwijzing tot natio naal park zal de nodig geachte grondverwerving door de overheid en eventuele sanering van rekrea tieve verblijfsakkommodatie wel licht vergemakkelijken. Een voordeel van gekoncenlrecrd beheer is, dat kwetsbare gebieden voor rekreanten worden afgesloten en elders in het nationale parkgebied rekreatiemogelijkheden kunnen wor den geschapen c.q. verruimd. Alsdan wordt een goede synthese van natuurbehoud en openluchtre- kreatie verkregen. Een alternatief van toekenning van het predikaat „nationaal park" is aanwijzing tot beschermd natuurgebied in de zin van de Natuurbeschermingswet van één of meer delen van de Kop van Schouwen, einde citaat. Aan de kommissie, die voor dit on derzoek is ingesteld is toen ook op gedragen om een advies uit te bren gen over de vraag of het Ooster- scheld'egebied als „Nationaal Land schapspark" zou moeten, worden aangemerkt. Afgezien hiervan was de P.v.d.A.-fraktie van mening dal de genomen beschikking wel over wogen is geweest. Twee ministeries c.r.m. en ruimtelijke ordening, zijn hierbij betrokken geweest. Mogelijk heeft het negatieve beleid van het kollege met betrekking tot de zorg voor de natuur in dit prachtige na tuurgebied deze aanwijzing versneld en mogelijk is de uitdrukking van wethouder L. C. Hoogerhuis in de raadsvergadering van 1 augustus jl., nl. „dat we van de natuur (hoe mooi ze ook is bij ons) niet kunnen leven" ook doorgedrongen tot deze ministe ries en heeft men daar vast de no dige voorzorgsmaatregelen genomen. Totaal niet eens was de PvdA het met het verzenden van een tweetal telegrammen door het kollege naar het ministerie van CRM en Ged. Sla- ten. Had dit niet enige dagen kunnen wachten tot dat een en ander in de raad was besproken, vroeg de PvdA- fraktie zich af? Verkeersveiligheid Voor wat de verkeersveiligheid betreft werd door alle drie de frak ties aangedrongen om maatregelen op het baanvak Westhoek-Zierikzee met een scheiding van het langzame met het snelverkeer. Door de heren Tieleman en Lustig vestigden nog eens de aandacht op verbetering van het kruispunt Kloosterweg-Noordstraat-Hoge/.oom, terwijl de heer Tieleman het bijzon der urgent vond voor de verkeers veiligheid te Renesse gedurende de zomermaandén éénrichtingsverkeer in te stellen. Volledig stemde de PCG in met de door het kollege verstuurde tele grammen naar de minister van CRM en GS. De fraktie had bijzonder weinig Waardering voor de wijze waórop men heeft gehandeld. Wat men als raad doet aan alle nota's en studies wordt op deze manier wel zwaar on derkend. De stem van groepen en personen weegt dikwijls zwaarder dan die van het gemeentebestuur, was de mening van de P.C.G.-frak tie. Het instemmen met een dergelijke maatregel getuigt niet van algemeen welzijnsbegrip, maar van een zeer eenzijdig opstelling. De heer Tiele man wilde de veel gewraakte kreet van wethouder Hoogerhuis wel enig- sinds gewijzigd overnemen nl. „van de natuur alleen" en dan het woord alleen dik onderstreept, „kun je niet leven". Wij zijn als gemeentebestuurders eveneens heel trots op onze gemeen te, daar liceft o.a. de natuur- en vo gelwacht ons niet op te wijzen, aldus de heer Tieleman. Geen bezwaar had hij tegen de voorgestelde post van f 73.000,om werk van de plantsoenendienst uit te besteden in 1978. Wel werd bezwaar gemaakt om drie jaar achtereen het personeel uit breiden met twee man wat tot ge volg zal hebben dat er een extra op zichter zal moeten worden aange steld. Aandacht vroeg hij om de moge lijkheid ondre ogen te zien om bij het tennisparkje te Burgh over te gaan tot de aanleg van een nieuw sportveld, waarmee een mooi stuk grond vrij zou komen voor de bouw van bejaardenwoningen voor Burgh. Eens waren de drie frakteis hel 'met de bouw van een gymnastieklo kaal te Renesse waar grote behoefte aan bestaat. Toe riKine HAAMSTEDE, 19-12. Naast de al gemene beschouwingen werd maan dagavond in de raad van VVester- schouwen ruime aandacht geschon ken aan het kommentaar van het kollege op het ontwerp herziening Streekplan Schouwen-Duiveland. Dc heer L. Tieleman was namens zijn fraktie van mening dat er toch en kele zaken naar voren komen, die een nadere beschouwing behoeven. Ie. Wordt opgemerkt, dat een in 1972 aanvaard streekplan, in dit hoog tempo moet worden herzien. Motive ring hiervoor is: aanpassing aan ge nomen besluiten. Dit, terwijl eigen lijk alleen de nota Westhoek hieraan ten grondslag ligt. 2e. De nota bewoningspatroon, nog niet vastgesteld, wordt wel gehan teerd. 3e. Het struktuurplan van de ge meente Westerschouwen is nog steeds niet afgerond. Zonder verwijten te willen richten aan het kollege had dit stuk l.a.v. de ze herziening al lang klaar moeten zijn, zodat de raad het doeltreffend had kunnen behandelen. Men voelt gewoon in een stroomversnelling te recht te komen, waardoor men de beleidslijn uit het oog dreigt te ver liezen. Op 8 december jl. werd ken nis genomen van de overweging de Kop van Schouwen als natuurmonu ment aan te wijzen. Handelingen, die schadelijk zijn of ontsierend voor een natuurmonument zijn o.a.: Bouwen, plaatsen van caravans en tenten, planten of rooien van bomen, aan brengen van rekreatieve voorzienin gen enz. Dit alles heeft toch ook weer een herziening nodig van een struktuur plan, of streekplan, of veegt alle stu dies van tafel, zo zei de heer Tiele man. De konklusic is: te vroeg en ie haastig. De PCG is beslist niet eens met de beantwoording aan het kollege, van de in het voorontwerp gemaakte op merkingen. „Als wordl aangevoerd, de ekonomische belangen van de ge meenten door rekreatieve- en bouw- ontwikkeling, dan wordt er veron dersteld, dat wij ongebreidelde voort zetting van rekreatie en bouw voor staan. maar het is juist ouders om". Als men in de nota Westhoek en struktuurplan heeft gekozen voor hel economisch midden-model, dan blijkt hieruit duidelijk dat men wil afrem men, afronden cn afbouwen. Geen koncentratie van bungalowparken, maar oen veel lichter gespreide be bouwing toegelaten waar hot land schap dit verdraagt. Dc nota bewoningspatroon is voor del fraktie van de iPCCr ook zo'n niet alleen afremmende, maar helemaal geen rekening met de werkgelegen heid houdende nota. Geen groei.meer. wog1met de bouw in de vrije sektor, desnoods mol een bedreiging van: ..dan ook geen so ciale woningbouw meer". Om zo wei nig mogelijk agrarische gronden op tc offeren staat men ook achter de idee van het kollege, de bouw van landhuizen in het agrarische gebied in te dammen, zij het niet helemaal ontoelaatbaar te achten hetzij op plaatsen ter beoordéling, of in een daarvoor aangewezen gebied. In de gebieden die het kollege noemt in haar kommentaar, omge ving Rampweg-Helleweg, is men het hiermee eens dat uitbreidingsmoge lijkheid moet bestaan voor kwali teitsverbetering en dagtoerisme e.v. voor opvangen van jongeren en voor gehandicapten. Verandering nodig Mevr. A. G. J. Hogenboom-Lande gent (VVD) sprak namens haar frak tie dc mening uit, dat inderdaad een aanpassing nodig is door de veran derde situatie als gevolg van o.a. de Nota Westhoek en de beslissing over de afsluiting van de Oosterschelde. Doelstellingen: Behoud van de na tuurlijke waarden en de belangrijke agrarische funktie, met daarbij een ontwikkeling van openluchtrekreatie die zo goed mogelijk past en zo weinig mogelijk afbreuk doet aan de landelijke open ruimte. Het is reëel dat door het gemeentebestuur reke ning wordt gehouden met ekonomi sche omstandigheden van de inwo ners van dit gebied. De Nota Bewoningspatroon is in derdaad van theoretische waarde en met belangstelling wordt een voor stel van b. en w. tegemoet gezien, aldus mevrouw Hogenboom. De V.V.D.-fraktie onderstreept dal de mogelijkheid van individueel kamperen met tent of caravan moge lijk moet blijven op boerderijen, ge legen in de scheidende zones tussen rekreatie konsentraties. daar dit ge woon een kwestie van billijkheid is. De fraktie gaat er graag mee ak koord het bouwen van landhuizen in het agrarisch gebied te schrappen. „Inderdaad moet er naast het sane rend en kwuliteits verbeterend ef- fekt door occupatie van meer ruimte voor do verblijfsrekrcatie nog een geringe uitbreiding mogelijk zijn. Gedacht wordt hierbij voornamelijk aan eigen inwoners die al jaren wachten op een bestemmingsplan dal hen enige ontwikkeling zal toe staan. De V.V.D. is van mening dat ten noorden van de Hogezoom de be staande kampeer ontwikkeling moot worden gelegaliseerd met een lage dichtheid en enige woningen, hel ge bied Hogczoom-Lagezoom: verblijfs- voorzieningen voor dc rekreatie, waarbij rekening gehouden moet worden met de landschapswaarde. Dc omvang, aard cn dichtheid ver gen hier nauwlettende beoordeling. Ten aanzien van het gebied Paulien- tjesweg wil de V.V.D. een ontwikke ling op lange termijn. Verder is de mening van de VVD- fraktie dat er op hel 13 ha grootte terrein van de Stichting Renesse slechts een bescheiden kampeerter rein mag komen. Tegen dc mogelijk heid van een motel in dit gebied zegl men duidelijk neen. Niet geheel eens was de heer Tie leman het met de uitspraak van het kollege, dat met voldoening was ge- konstateerd van een kwaliteitsverbe tering van de toeristische akkomoda- ties. Zolang er campings bestaandie niet eens een groensingel rond hun ter rein in acht nemen, de caravans te gen de afrastering zetten, de daarbij behorende auto's in de wegberm plaatsen, de stacaravans bijna in el kaar schuiven, dan zegt men. „het is nog niet erg tot deze exploitanten doorgedrongen, dat wij streven naar kwaliteitsverbetering". Jammer vond hij het, voor de campings die bewust „uit willen dunnen", grond aange kocht hebben en dan blijken, volgens de streekplan herziening in een ge bied te zitten van hoge landschappe lijke waarde. De heer J. Lustig be treurde het dat er nog steeds een meerderheid van raadsleden is die zich verzetten tegen het openbaar maken van een aantal kommissie vergaderingen. Praktisch overal in de lande wor den inwoners in de gelegenheid ge steld om de vergaderingen van dc raadskommissies bü te wonen en zelfs worden zij in bepaalde gemeen ten en ook bü de provinciale kom missies in de gelegenheid gesteld om hun mening ten aanzien van de te be handelen zaken kenbaar te maken aan het begin van de vergadering. Zierikzee Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur, carillonconcert. Dinsdag 20 december De heer J. C. Hendrikse (P.v.d.A.) verklaarde dat het standpunt van zijn fraktie niet is gewijzigd ten aan zien van het eerder ingenomen standpunt. Er is na de vaststelling van de nota Westhoek en de verge vorderde nota bewoningspatronen voor Schouwen-Duiveland alsmede de gewijzigde inzichten haast niet meer te werken met het thans gel dende plan, te meer daar ook de pro vinciale overheid met name planolo gisch een andere koers wil dan het oude plan weergeeft. Als het kollege zegt dat ook haar zienswijze is ge wijzigd dan is er wat betreft de keu ze van he middenmodel met plus mi nus 60.000 verblijfstoeristen, wat re- kreaite betreft, geen andere moge lijkheid dan kwaliteitsverbetering en een afronding van geringe aantallen slaapplaatsen. Ook het ontwerp Streekplan gaat van deze gedachten- gang uit, wat bij de P.v.d.A.-fraktie positief overkomt. De 60.000 Het bevreemdde de fraktie echter dat bij de beschouwingen over hel voorontwerp één lid van het kollege er blijkbaar anders over dacht en denkt gezien de uitspraak dat men van het gelal 60.000 af moet daar er gewoon te weinig slaapplaatsen zijn. Dit onderschrijft een zwakte binnen het kollege meent de P.v.d.A.-frak tie, om volledig de gestelde eisen na te leven en in de toekomstige ont wikkeling van bestemmingsplannen tot uitdrukking le laten komen. Ekonomische belangen spelen bij planologische overwegingen een zeer ondergeschikte rol, anders komen di- rekt dc doelstellingen in gevaar. Als fraktie betreurde men het dat er wat ontwikkelingsmogelijkheden aangaat te stringent aan de bewoningspa troon wordt vastgehouden wat voor de gemeente, evenals voor andere gemeenten, te weinig ontwikkeling in houdt. Een geringe groei wat be volking en huisvesting betreft moet tol de mogelijkheden behoren. Voor wat betreft dc door het kolle ge genoemde deelgebieden ging men akkoord niet enige kanttekeningen, en wel dal bij de Kampweg meer, niet name sociale rekreatie mogelijk moet zijn, mede gezien de strandsi- tuatie aldaar. Vroeger gevaarlijk, nu na aanleg van de Brouwersdam zeer gewild en niet gevaarlijker dan el ders. Ten noorden van de gehele Hoge zoom staat men een zeer lage dicht heid voor, op dc plaatsen waar thans rekreatie aanwezig is. Wethouder L. C. Hoogerhuis maakte aan de raad kenbaar dat hij nog steeds achter zijn eerder gedane uitspraak staat over liet getal van 60.000 slaapplaatsen. De rekreatie geeft in de Westhoek werkgelegen heid waarbij 80 procent van de be volking bij betrokken is. Veel is or geïnvesteerd cn daar moeten wij achter staan, liet dc wethouder we ten. Lutherse kerk. 19.30 uur, Kerstvie ring afdeling Schouwen, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Kerstfeest, CPB, 19.45 uur. Hotel Van Oppen, Vrouwenkontakt. 20.00 uur. Geref. Verenigingsgebouw. Geref. Vrouwen ver. „De lampen branden de". Serooskerke Dorpshuis, vergadering Landbouw- vereniging „Ons Voordeel" Noord- welle. Dorpshuis, 14.00 uur, kerstviering vrouwenvereniging. Scharendijke De Putmeet, oprichtingsvergadering C.D.A., 20.00 uur. Kerkwerve 14.30 uur: Kerstmiddag bejaarden. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur. Kerstvie ring Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur Kerstviering Plattelandsvrouwen afdeling Duive- land. De Korenbeurs vergadering kring- raad Vleeskeuringsdienst 10.30 uur; Middelburg Provinciehuis, vergadering advies kommissie zuiveringsbeheer, 14.00 uur. Dinsdag 20 december tot en met vrijdag 23 december 1977 Goes Dr. A. F. Philipsstraat 9, Landbouw mechanisatieshow, 14.00-22.00 uur. Woensdag 21 december Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. 14.30 uur, Bejaardenmiddag N.C.V.B. Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad. Verenigingsgebouw. N.C.V.B.-Kerst- avond 20.00 uur. 14.00 uur gemeentehuis, raadsverga dering. Slot. Haamstede, 19.45 uur. Kerst avond NCVB'Geref. Vrouwenvereni ging. Zonncmairc Café Bommenede, kerstviering Plat telandsvrouwen afd. Noordgouwe e.o. 19.45 uur Kerstavond N.C.V.B., in Ver. gebouw. Nieuwerkerk 19.30 uur, vergadering gemeenteraad. Ooslerland Dorpshuis. 13.30 uur bejaardengym- nastiek. De Voorkerk, 19.30 uur, kerstviering Herv. Vrouwenvereniging. Stoofpoldcr. 19.30 uur. .Bolangenver. Bru-Oost. Donderdag 22 december Zierikzee NieuweBogerdstraat 56, 19.00-21.00 uur, Stichting Buro Eerste Rechts hulp. Ned. Herv. Ver. gebouw Kerstviering Herv. Vrouwengroep „Wees een ze gen" 20.00 uur. Serooskerke Dorpshuis, 14.00 uur. kerstviering be jaarden. Dorpshuis, 14.00 uur. kerstfeest be- jnnrdensoos. Bruinjsse Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsver gadering. Vrijdag 23 december Zierikzee Mosselstraat, 19.00 uur, vertrek Herderstocht. Nieuwerkerk Geref. Kerk Kerstfeest School met de Bijbel 19.00 uur. Zaterdag 24 december Haamstede Soosgebouw Big S, 10.00 uur, Kin derkerstfeest met film. Serooskerke Herv. kerk. 22.00 uur, kerstnacht dienst. Kerkwerve 23.00 uur, Kerstnachtdienst in Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven Herv. kerk, 19.00 uur, kerstzang- dienst. Oosterland Herv. kerk, 22.30 uur, Kerstnacht dienst. Zondag 25 december Zierikzee Brogum Kerstfeest. 16.00 uur. Haamstede Soosgebouw Big S, 19.30 uur gezel ligheidsavond. Kerkwerve 19.00 uur, Kerstfeestviering Her vormde z.s. in de Ned. Hervormde Kerk. Maandag 26 december Zierikzee Chr. Geref. kerk, Zevengetijstraat, 10.00 uur v.m., kerstzangdiensl. Brogum Optreden Endatteme Band 15.30-20.30 uur. Haamstede Soosgebouw Big S, 16.00 uur, Ko mische film Soosgebouw Big S, Kerstetentje voor leden, 19.00 uur Donderdag 29 december Haamstede Jeugdsociëteit Big S geopend van 19.00 tot 23.00 uur. Zondag 1 januari 1978 Haamstede Soosgebouw Big S, nieuwjaar wen sen, 00,00 uur. Camping Duinrand, 20.00 uur Nieuw jaarsbal met danswedstrijden. Dinsdag 3 januari Haamstede Ned. Herv. kerk, 14.30 uur. Nieuw jaarsreceptie Ned. Ver. v. Huisvrou- Vrijdag 6 januari Zierikzee Klubgebouw „De Lelie", 19.30 uur, „The Musical Inn" repetitie Intro avond. Huis van Nassau, 20.00 uur, feest avond Vogelvereniging „Zang en Kleur". Maandag 9 januari Zierikzee Zeeuwse Herberghe, 14.30-16.30 uur, nieuwjaarsreceptie afdeling Schou wen Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Stadhuis, 20.00 uur, vergadering Ge meenschappelijke Schoolraad. Dinsdag 10 januari Zierikzee Hotel Van Oppen, 20.00 uur forum avond CNV. Woensdag 11 januari Dreischor De Drie Schapen, 19.30 uur, land- bouwver. Dreischor. Vrijdag 13 januari Middelburg Provinciehuis, vergadering Kommis sie voor Ruimtelijke Ordening, Volks huisvesting, Rekreatie en Natuurbe scherming. Zaterdag 14 januari Westenschouwen Hoofdingang Boswachterij. Wedstrijd en trimlopen 6e Delta Cross. 13.00- 16.00 uur. Dinsdag 17 januari Zierikzee Excursie Plattelandsvrouwen Noord- gouwe e.o. naar Den Haag, 8.00-17.00 uur. Zaterdag 21 januari Zierikzee Huis van Nassau, vogelruil en ver koopbeurs, 13.00 tot 17.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na hall zes Redaktie (01110) 2938, (01110) 2416. (01110) 4669, (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2