DE FATALE GEDAANTEVERWISSELING SPAANSE EN PORTUGESE MANKEMENTEN AAN DE DEMOKRATIE Vlasfabriek in Steenbergen gaat dicht Driekwart miljoen gulden voor India Gemeente Goes zet edukatieve aktiviteiten op een rijtje BLIK DOOR HET WERELD „Flitsen" uit het buitenland Man overleden door koolmonoxyde Zoekt u een gebruikte wagen? Auto Louis Goedbloed ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 december 1977 Nr. 22219 Portugal en Spanje hebben beide nogal wat moeite bij hun eerste oefe ningen in de halsoverkop begonnen demokratie. In Portugal kreeg pre mier Soares niet het vertrouwen van het parlement voor zijn socialistische minderheidsregering. Dat de cen trumpartij P.S.D. en de rechtse C.B.S. hem niet zouden steunen was vantevoren zeker. De kommunisten vielen hem ook niet by omdat ze geen verzekering kregen dat voor de sociaal zwakkeren meer gedaan zou worden bij het verwerkelijken van het regeringsprogramma om de eco nomische Crisis door te komen. En de nogal ruim van bevoegdheden voor ziene president Eanes mag proberen een oplossing te vinden in deze po litiek mistige situatie. Het grote struikelblok is natuurlijk dat in de Portugese politiek niemand water in de wijn wil doen. Direkt nadat in 1974 de militiaren de diktatuur had den weggevaagd begon links alvast iets te verwezenlijken van wat het als ideale socialistische maatschappij voor ogen stond. Met als gevolg dat geen buitenlander meer investeerde en Portugezen met geld hun kapitaal ijlings het land uitbrachten. Eén van de eisen van het Interna tionaal Monetair Fonds en enige tot financiële hulp bereid zijnde landen is dat zodanige maatregelen worden genomen dat een naar Westerse zin normaal ekonomisch leven zich kan herstellen. Soares is onder pressie niet onwillig, maar een coalitie aan gaan met rechts wil hij niet. En met de kommunisten ook niet. Die zou den trouwens niet zo braaf aan de pressie van buiten gehoor geven. In het centrum en helemaal rechts waar men nog heimwee heeft naar de diktatuur a la Salazar wil men Soares werk overnemen maar dan zodanig dat kommunisten en socia listen wel vereend moeten raken in een felle oppositie. Zoals de politieke kaarten geschud zijn kan Soares zich eigenlijk niet permitteren zo weinig soepel te zijn als hij is. Maar dat zelfde geldt voor de anderen - elk wil helemaal zijn eigen spel spelen zonder rekening te houden met de medespelenden. Het is misschien een erfenis uit de diktatuurtijd, maar dan toch een die men zal moeten op geven wil men het land weer be stuurbaar maken. Geen haast De Spaanse premier Suarez lijkt het in dit opzicht makkelijker te hebben: hij krijgt nogal wat van het parlement gedaan. Maar dat is dan wel met hulp van Franco-getrouwen die zich gebundeld hébben in de Al- lianca Popular. Ook niet iets waar over de eertijds verboden maar nu weer opgestane linkse en centrum partijen onverdeeld gelukkig mee zijn. Wat Suarez doet is in de eerste plaats ervoor zorgen dat het staats apparaat blijft funktioneren en dat staatsapparaat is door personeel en traditie nog erg verbonden aan de Francotijd. Inderdaad zijn er enige besluiten genomen die tegemoetko men aan wat grote ontevredenheid, zoals de ivegbereiding van meer zelf bestuur voor de provincies. Maar hoezeer van het oude regime nog wat is blijven hangen tonen de onlusten in Andalusië, waar de opperste bu- reaukraat uit de Francotijd er nog altijd is en weigerde de Andalusische vlag uit te hangen. Hij haalde de po litie erbij toen er demonstraties kwa men en het gevolg was één dode en nog meer demonstraties. Waarna de regering verdere demonstraties ver bood - ze waren volgens premier Suarez toch niet nodig omdat ieder een kon zien dat de regering reke ning hield met de wensen der regio's om autonomie te verwerven. Kortom: het regeren per decreet past nog altijd goed in het systeem BOLOGNA. Zonnig Italië...? Ver geet het maar bij het bekijken van dit plaatje uit Bologna, waar de sneeuw na een sneeuwval van een etmaal op vele plaatsen een meter hoog lag. Duizenden mensen strand den in de brij, op vele plaatsen werd de voorziening van elektriciteit en drinkwater gestoord. en de neiging om er gebruik van te maken blijft leven. Zo maakt pre mier Suarez ook bepaald geen haast om het voor de vrije vakbeweging mogelijk te maken zijn invloed te la ten gelden. Wat er van de staatsvak- bonden van vroeger over is - en wat dus betaald is met geld van de werk nemers - blijft onder toezicht van de overheid. De nieuwe vakbonden moeten maar zien hoe ze het redden. Formeel is het volgens de regering niet mogelijk het vakbondsbezit te laten erven door de vrije vakbonden omdat niemand weet hoe sterk die zijn. Verkiezingen moeien dit uitwij zen, maar daarmee gaat het opzich tig traag en dan nog volgens zo cu rieuze regels dat kleine bonden er beter afkomen dan de grote centra les, die de regering kennelijk niet te sterk wil zien. Ook hier is de erfe nis van de diktatuurtijd nog goed merkbaar. Deze Portugese en Spaanse mankementen kan men niet over het hoofd zien. Wel is natuur lijk de jonge leeftijd van de demo kratie een exkuus. Maar dat kan niet blijvend i>erontschuldigen en het gevaar dreigt dat als een bestuur eenmaal gewend is aan bepaalde methodes, het er niet gauw afstand van doet. En dat mag men Portuge zen en Spanjaarden niet gunnen. STEENBERGEN, 14-12. De vlas fabriek Dinteloord B.V. in Steen bergen (NB) gaat dicht, vermoede lijk in mei volgend jaar of iets eer der. Het besluit tot liquidatie is de ze weck genomen. De ongeveer zestig werknemers zijn voor ontslag aan gemeld bij het arbeidsbureau. Met de vakbonden probeert het bedrijf tot een afvloeiingsregeling te komen De vlasfabriek, van oorsprong een telerscoöperatie, heeft ruim een hal ve eeuw bestaan. Volgens president-commissaris ir. C. S. Knottnerus heeft de fabriek nog een voldoende voorraad grond stof om tot mei te draaien, terwyl er kontrakten zijn die moeten wor den nagekomen. DENIZLI (Turkije). Elf mensen zijn om het leven gekomen en /.os gewond toen het busje waarin zij zaten op een overweg bij de West- Turkse stad Denizli werd geschept door een 'goederentrein. GENEVE. BAZEL. Een vliegtuig van de Zwitserse maatschappij Baiair dat in opdracht van het Kode Kruis dicamenten en andere goede ren naar Mogadisjoe zou brengen, wordt sinds 6 december in Nairobi vastgehouden. De goederen zijn be stemd voor de bevolking van de Ogaden. LONDEN. In China en Korea be slaan oude astronomische verhande lingen waarin de bijbelse verschij ning van de ster van Bethlehem wordt bevestigd, onthuld een groep sterrekundigen uit Groot-Brittanmë en Nieuw-Zeeland. EVANSVILLE. 15y ccn ongeluk met een DC-3 in Evansville in de Amerikaanse staat Indiana zyn alle 29 inzittenden - 24 pasagiers cn vijf bemanningsleden - om het leven ge komen. MOSKOU. Een ambachtsman in de Oekraïne Iheeft door het aaneen naaien van de draden van een spin- neweb een gedichtenbundel gemaakt die door het oog van een naald kan worden gehaald, berichtte het Sow- jetrussische vakbondsblad „Troed" LONDEN. Het uiteindelijke ont werp van het dokument van Duits- Iands overgave op het einde van de Tweede Wereld002'log is in Londen geveild voor 3.100 pond sterling, drie keer de geschatte waarde. Het do kument werd op 4 mei 1945 op de Lüneburgerheide opgesteld door veldmaarschalk burggraaf Mont gomery van El Amein. Het is ge kocht door de Schotse handschrift- verzamelaar Donald Wilson. BRUSSEL. Roken, teveel eten en drinken, zijn slecht voor een mens en het kost de EG-lidstaten boven dien handen vol geld om via de gezondheidszorg de kwalen die er door ontstaan te bestrijden. Dat is een van de voornaamste konklusies die de eerste „volksgezondheidsraad" die in de geschiedenis van de Euro pese Gemeenschap is gehouden (dinsdag in Brussel) heeft opgele verd. PROVIDENCE (Rhode Island). Bij een felle brand in de meisjesslaap zaal van een internaat tc Providen ce in de Amerikaanse staat Rhode Island zijn zeven, meisjes omgeko men en zeker 15 gewond. AMSTERDAM. 14-12. Naar de Amsterdamse recherche heeft mee gedeeld, is de 35-jarige Turk A. Sa- hin in zijn woning aan de Talma- straut overleden aan vergiftiging door koolmonoxyde. Het giftige gas kon zich in do woning verspreiden doordat in de douchecel, waar een geiser brandde, onvoldoende ventila tie was, aldus de politie. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZEVENAAR. Een acht man sterk recherche-iearn heelt de afgelopen weken drie mannen uit Zevenaar en vier uit Apeldoorn aangehouden die betrokken zijn geweest bij omvang rijke autodiefstallen in Duitsland en Nederland. De auto's, de meester van het merk Mercedes, werden van valse kentekens en chassisnummers- voorzien en meestal via advertenties aan particulieren verkocht. MIDDELBURG. Ir. J. YV. Tops, di recteur-generaal van de Rijkswater staat heeft dinsdagmorgen officieel het nieuwe radioplaatsbepalingssy- steem voor dc YVesterschcIde en haar monding in gebruik gesteld. Het sy steem wordt gebruikt voor dieptebe- palingsmetingcn in deze zeer druk bevaren zeearm. DEN HAAG. Het dierenpark Was senaar zit met de handen in ihet haar omdat de vraag naar adoptiedieren het anabod verre overtreft. Hoewel praktisch alle grote dieren in het park nu pleegouders hebben, meld den zidh nog steeds potentiële va ders en moeders bij het dierenpark aan. De direktie moet deze mensen ook meedelen het volgend jaar nog maar eens te proberen. DEN HAAG, 14-12. Het Neder landse Rode Kruis heeft al meer dan driekwart miljoen gulden ont vangen voor hulp aan de slachtof fers van een stormramp in India drie weken geleden. Dagelyks komen giften binnen op de speciale ram- penrekening 777 van het Rode Kruis in Den Haag. De organisatie hoopt binnenkort het miljoen te bereiken. Menu's in br aïiie Vijftien jaar cel voor Menten MÜNCHEN, 14-12. Blinden of slechtzienden die gaan eten in een van de restaurants van de Wiener- waldgroep, hoeven niet meer afhan kelijk te zijn van anderen voor de keuze van het gerecht. Sinds een maand biedt Wiener- wald spijskaarten in braille aan. Voorzover Duitsland betreft is dit een primeur. AMSTERDAM, 14-12. De Blari- cumse miljonair en kunstverzame laar Pieter Nicolaas Menten (78) is woensdagmorgen veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf met af trek van het voorarrest wegens het medeplegen van een oorlogsmisdrijf en een misdrijf tegen de menselijk heid, deelneming aan een massaexe cutie van twintig a dertig Joden en Polen. Deze is 36 jaar geleden in de zo mer van 1^41 gepleegd in het voor malige Poolse dorp Podhorödce in het toen door de Duitsers bezette Oost-Galicië dat nu tot Rusland be hoort. Hij werd vrijgesproken van het medeplegen van de eveneens ten laste gelegde massaexecutie in het dorp Urycz. De officier van justitie mr. A. F. J. C. Ha'bermehl had op 7 november levenslang tegen Menten geëist. Hij achtte het medeplegen van beide massaexecuties bewezen. De advocaat mr. L. van Heijnin- gen d-ie nog overleg met Menten meet plegen dacht wel dat 'hij van het vonnis in cassatie zal gaan bij de Hoge Raad. Oan is hier belangrijk nieuws voor u! Vanaf heden verkoopt in Zierlkzee zijn gebruikte wagens van f 4.000.- en duurder A.N.W.B.-gekeurd Wat betekent dat eigenlijk? Wel het volgende: Wij bieden onze gebruikte wagens ter keuring aan bij de ANWB. Alle in het keuringsrapport ver melde adviezen, reparaties, afstel lingen en vervangingen worden door ons uitgevoerd. U krijgt het keuringsrapport, zodat u het zelf kunt kontroleren. Daarnaast geven wij op deze ge keurde wagens 3 tol 6 maanden Eurocasion-garantie en wel 100% op arbeidsloon en onderdelen. Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 16 DECEMBER NED. I: Hoe het een aartsluilak vergaat is te zien in Pommetje Hor lepiep, waarin de luie Sye met be hulp van baron en de dorpsdokter aan het werk wordt gezet. In Won derlijke wereld draait het deze keer om slank zijn als je dochter. Vervol gens een aflevering van Kojak waar in de kale inspekteur een kollega onder handen moet nemen. Recher cheur Vince Pomerantz heeft name lijk de nare gewoonte om hoge inzet ten te kaarten en vervolgens te ver liezen. Een bekend onderwereld figuur zet hem onder zware druk en wil dat hij Crocker vermoordt. In de Rechter is linker beschuldigen de kollega's elkaar ook van alles en nog wat. Franklin bewaart voor een kol lega wat in beslag genomen hasj. Een andere kollega ziet het later in zijn la liggen en beschuldigt hem van ge bruik van verdovende middelen. Na het nieuwsbulletin volgt de feestelij ke jubileumviering van vijftig jaar christlijk mannenkoor, waaraan on der meer wordt meegewerkt door de Marinekapel en soliste Caroline van Hemert. Voorts de epiloog Tenslotte. Pralen met de minister-president en de eerste aflevering van een driede lige IKON-sepe over Westerse voor oordelen over kommunisten. Mede werking ivordt verleend door Henk van Ulsen. NED. II: In de laatste aflevering van Vrouwenplaneet Medusa zijn nogal wat diplomatieke prob lemen aan de orde. Het gaat eruit éindelijk om dat de gevangene van de Aarde en Medusa gelijktijdig uitgewisseld worden. Er bestaan echter twijfels. Hierna de Natuur en de mens, waar in Rodriguez zijn tocht langs de kleine roofdieren van de mediterra ne kust vervolgt. Voorts Sonja's goed nieuws show over de goede kanten van het nieuw. Momenten waarin Riek Schagen en Hetty Blok een kronkel van Carmiggelt naspelen, en het opinieprogramma van Post erna en Brugsma Varavisie. In de Onedin Line is Daniël Fogarty als een rijk man uit Australië teruggekeerd. James doet Letty Gaunt een huwe lijksaanzoek om haar terug te krijgen maar, Letty heeft ook een eigen wil letje. VRIJDAG 16 DECEMBER NED. I: 10.30 Schooltelevisie; IS.15 Teleac; 18.45 De fabeltjeskrant18.55 Nieuws; 19.05 Pommetje Horlepiep; 19.55 Wonderlijke wereld; 20.20 Ko- jaJc; 21.05 De rechter is linker; 21.35 Journaal; 21.50 Vijftig jaar Christe lijk Residentie Mannenkoor; 22.50 Tot besluit; 23.00 Praten met dc mi nister-president; 23.10 Des duivels trawanten; 23.35 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Vrouwenplaneet Me dusa; 19.30 De natuur en de mens; 20.00 Journaal; 20.25 Sonja's goed nieuws show; 21.25 Momenten; 21.30 VARA-visie; 22.20 Onedin-lijn; 23.lil Journaal. ZATERDAG 17 DECEMBER NED. I; De uitzending begint met een dolcumentaire over de Megapo- dius Freycinet, populair gezegd De vogel van de vulkanen, die voor komt op Nieuw-Guineu. Speelplaats is een programma voor de jeugd dal bedacht en uitgewerkt wordt door kinderen van de basisschool. Van daag de derde aflevering. Daarna de quiz voor kinderen mei konditie. Ren je rot gevolgd door de Tros Pe nalty Bokaal. Meer sport in een Stu dio Sport Extra, waarin schaatswed strijden en biljartkarnpioenschappea te zien zijn. Pierre van Ostade opent het avondprogramma met Bij ons in Asten met zeer veel gasten. Om er enkele te noemen Jules de Corte, Rita Hovink, Louis Neefs, Jack Jersey en the Tumbleweeds. Vervolgens voor de derde maal in enkele weken een speelfilm met Anthony Quinn in de hoofdrol. Het is, dit keer de rolprent. Inuk de eski mo, over een primitieve eskimo die niets meer wenst dan een vrouw een geweer en eten. Hij komt echter in aanraking met de moderne bescha ving en dan loopt het mis. De film munt uit door prachtige natuurop namen van de poolnacht en het win terlandschap. Tot besluit van de uit zending een greep uit de vele alter natieve shows die dit winterseizoen lelt. De alles is anders show van Aad van den Heuvel, waarin de betrek kelijkheid van hel nieuwe zoals het door de media is gepresenteerd icordt aangetoond. NED. II: Na de laatste gebeurte nissen in en rond de Bereboot zijn de meest recente beelden te zien in de strijd tussen punk, soul, rock en smartlop, in AVRO's Toppop pre senteert. Na een onderbreking van het journaal gaat de uitzending ver der met de vijfde aflevering van Hollands Glorie. De eigenaar van de Jan van Gent is een fusie aangegaan met Kwel. Het bericht van de fusie wordt met gemengde gevoelens ont vangen. Vooralsnog heeft niemand er last van. Korte tijd later verandert het milde klimaat lussen werkgever en werknemer, wanneer besloten is dat alle bemanningen maar wat min der moeten gaan verdienen. Wande laar staat zich op te winden en een spion van Kwel knoopt dat in zijn oren. Daarna AVRO's Wie kent kwis waarin Fred Oster vier aanstaande echtparen een gedeelte van de uitzet laat winnen. Als gebruikelijk eindigt het zaterdagavondprogramma met AVRO's Televizier en AVRO's Sport- panorama. ZATERDAG 17 DECEMBER NED. 1: 15.30 Nieuws; 15.32 Vogel der vulkanen; 16.00 Speelplaats; 16.30 Ren je rot; 17.05 Penalty bokaal; 17.20 Studio Sport18.15 Te leac; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Bij ons in Asten: 19.55 Inuk, dc eskimo; 21.35 Jour naal; 21.50 Inuk, de eskimo; 22.05 De alles is anders show; 23.15 Journaal. NED. II: 18.40 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Bereboot19.10 Top pop; 20.00 Jozirnaal; 20.25 Hollands Glorie; 21.25 Wie-kent-kwis; 22.45 Televizier; 23.10 Sportpanorama; 23.50 Journaal. GOES, 14-12. Dc gemeente Goes heeft een rapport laten opstellen „Leren en laten leren". De inhoud daarvan bevat de resultaten van een uitvoerig onderzoek naar wat Goes te bicden heeft op het gebied van vorming, scholing cn ondcrwys voor volwassenen. Het rapport geeft weer wat er op dit moment door verenigingen, in stellingen, kerken, vakverenigingen en op 't gebied van kunstzinnige vor ming gedaan wordt op dit gebied. Daardoor kan men zien, waar zich overlappingen van activiteiten voor doen. Daarnaast kan men vaststel len, wat er nog ontbreekt. Aan de hand van dit rapport moet er een educatief plan opgesteld -worden voor de gemeente Goes. Als (je proef slaagt zal dit alles leiden tot een sa menhangend geheel van verenigin gen, organisaties en instellingen, waardoor het straks voor iedere in woner van Goes van zestien jaar en ouder mogelijk wordt om datgene te leren wat hij zelf wenselijk acht. Het rapport zal op 16 december officieel aan de bevolking gepresen teerd worden. door HENK VAN HEESWIJK Binnen drinkt ze nog een kop thee, rookt en rust uit, onderwijl, naden kend. Wat er nu eigenlijk precies is gebeurd, komt ze misschien vandaag of morgen wel te weten, maar de sporen zijn hier tenminste allemaal weggewist. Wat heb je aan al die narigheid, als de politie er aan te pas komt? Ze moet er niet aan den ken. Er gebeurt evenwel niets. Bca ver mijdt twee dagen het dorp om elke eventualiteit te voorkomen. Als er al een onderzoek-wordt ingesteld, weet ze nergens van en heeft niets ge hoord. Ze heeft haar preuveiementje al klaar, als er soms politie zou ko men om haar te ondervragen: 's nachts slaapt ze altijd vast cn kan men wel een kanonskogel vlakbij af schieten, dan hoort ze het nog niet. In die twee dagen let ze overal op: of er vreemde mensen uit dc trein stappen, mannen in uniform, want je hebt hier verschillende soorten poli tie op het eiland. Of auto's, die deze kont uit komen. Er is van dc weg bij het station een smalle zandweg, die naar haar huisje voer en doodloopt bij een bosje struikgewas. Maar or komt nooif een auto over het pad naar haar toe en de mensen, die uit de treinen komen, worden afgehaald cn rijden of lopen doorgaans meteen rechtdoor naar het centrum van het dorp, dat zo'n driehonderd meter van de spoorbaan verwijderd ligt. Nee, er gebeurd helemaal niets. Hel is hier als elke dag: vier passagiers- treinen naar Palma, vier naar Arta. 's Morgens ccn goederentrein naar Palma, in dc late namiddag idem uit Palma. Soms een extra werktreintje of ccn losse diesel lokomotief. En daar blijft het dan bij. Mensen ko men nooit bij haar huisje, toeristen zie je deze kant helemaal niet en ne ringdoenden leuren niet langs de weg, zoals in Nederland op het plat teland nog wel het geval is. In april is het soms al tamelijk warm, Ze gaat luchtiger gekleed fiet sen en als ze door het dorp rijdt, ziet ze de afgunstige blikken van de vrouwen en de verlangende van de mannen. Maar Bea doet net of ze nergens erg in heeft on geniel van de tochten, die ze maakt. Sinds ze een fiets heeft, gaat ze vrijwel iedere morgen een uurtje, soms twee, fiet sen om de omgeving beter te leren kennen. Steevast met een zonnebril op, want ze blijft onder alle omstan digheden voorzichtig. En vrijwel al tijd gaat ze eens in de week mei de trein naar Arta om er de nodige in kopen te doen. Op een vrijdag komt ze met de vroege middagtrein terug uit Arta en loopt, bepakt en bezakt de ruim hon derd meter van het perron naar haar huisje. Opent dc deur en gaat naar binnen. En ziet dan op dc mat een brief liggen. Met stijgende verwon dering leest ze het juiste adres op de envelop. Maar wat haar 't meest doet schrikken is. dat haar volledige naam ei* op voorkomt: Senora B. Oostcling-van 't Hoogen, Son Carrio. Geen postzegel er op, dus dc brief is door iemand door de gleuf gegooid. Nog voor ze dc brief heeft ge opend, realiseert ze zich klaar en helder: iemand kent me cn weet pre cies, waar ik woon. Maar wie? Ze scheurt met bevende hand dc omslag open cn haalt er ccn brief uit. En er valt ook een foto uit haar trillende vingers. Ze neem de foto weer op en kan een kreet niet weer houden. Want dc foto loont haai man: het is Gijs. onbetwist. Dc vrouw vergeet deze eerste mo menten de brief te lezen, omdat ze onafgebroken staart op de foto van de man, met wie ze zoveel jaren ge trouwd is en die ze anderhalf jaar geleden heeft bedrogen en in de steek gelaten. Haar benen weigeren ineens haar lichaam te dragen en ze valt neer op een stoel. Dan pas gaat ze de brief lezen. Er staat in. dat haar man door de ver klaring van zijn nog altijd wettige echtgenote en na de konfrontatie met mevrouw Bosval en haar kinderen in Lochem, alsmede andere ingeze tenen van dit dorp, die Gcrrit Bosval hebben gekend, niet meer beschouwd wordt als Gerrit Bosval. maar als Gijsbert Oosteling. Dit heeft ver schillende konsekwenties ten gevol ge gehad, want in de eerste plaats is haar weduwenuitkering van de staat stopgezet. En de giro geblokkeerd. Verder eist de verzekeringsmaat schappij de vijf cn twintigduizend gulden terug, die aan mevrouw Oos teling zijn uitgekeerd. Waarschijnlijk worden er nu nog meer vorderingen ingediend. In overleg met de advo- kaat van de betrokkene is meneer Oosteling failliet verklaard. Boven dien is hij vorige week veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan vier voorwaarde lijk, wegens het plegen van ver schillende dclikten: het niet molden bij de politie van dc aanrijding, waardoor Gerrit Bosval om het le ven kwam: hel verwisselen van bei de personen, het inkasseren van de verzekeringspenningen door zijn vrouw cn het akseptcren van het maandelijkse weduwongeld. Me vrouw zal waarschijnlijk zelf 't bes te weten, hoeveel geld ze bezat, toen ze in het vliegtuig slapte met be stemming Mallorca. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7