TROMP Kanttekeningen in raad Middenschouwen bij ontwerp- herziening van Streekplan GOUDEN ARMBANDEN ZEEUWSE AANNEMERS WILLEN WACHTEN MET AANLEG VASTE OEVERVERBINDING Prof. Albeda minister van sociale zaken MADAME CLAUDE Zoon president van Cyprus ontvoerd Raad akkoord met bezwaren b. en w. „Droevig gesteld met orderportefeuille" AGENDA SCHARENDIJKE, 14-12. De raad van Middenschou wen kwam dinsdagavond jl. in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends. Burgemeester en wethouders hadden een voorstel aan de raad gedaan om bezwaren in te brengen tegen de ontwerp-herziening van het streekplan Schouwen-Duiveland. De voorzitter merkte op, dat in hun voorstel een rec- tifieatie wilden aanbrengen ten einde misverstand te vorkomen. Verder willen b. en w. aan hun voorstel als argument voor het aan- w ij zed van Scharendijke als opvang- kern n» 1985 opnemen, dat een ge meente toch eigenlijk minstens één opvangkem moet hebben in verband met de opvang van de bewoners van het overige territoir van de gemeen te. De heer C. J. van Burg (PvdA) deelde mede, dat hij zich in grote mate kon verenigen met de door b. en \v. naar voren gebrachte bezwa ren. Wel wenste hij nog errkele kant tekeningen te maken. Allereerst had hij bespeurd, dat uit het gehele ontwerp de teneur spreekt, waarbij de mogelijkheden om de kleine kernen leefbaar te houden stelselmatig worden geklei neerd. Argumenten werden naar vo ren gebracht om bebouwing in de kleine kernen achterwege te latênr Anderzijds wordt in de ontwerp- herziening een pleidooi gehouden voor behoud van de scholen. Deze uitspraken zijn wat met elkaar in strijd. Wanneer behoud van de scholen wordt voorgestaan, zal ook uitbreiding van de kleine kernén. moeten worden toegestaan. Spreker merkte op, dat de. opmer king van ,b. en w.. dat aanleg van de rekreatieverdeelweg tussen Rijksweg 57 en Ren esse niet nodig is, wat meer argumentatie behoeft. Hij was blij, dat b. en w. de noodzaak 'ran aanleg van dit weggedeelte ook niet inzien. De funktie van de rekreatieverdeel weg is volgens de heer Van Burg tweeledig, nl. het leiden van het verkeer buiten de kommen en het brengen van de rekreanten naar hel strand. Hij zei van mening te zijn dat de bestaande wegen deze twee ledige funktie ook hebben en ook kunnen vervullen. Aanleg van de rekreatieverdeelweg maakt volgens spreker inbreuk op het landschap en de struktuur van de landbouw (ver kaveling). Groei De heer L. den Boer (ARP) had be zwaar tegen de opstelling van b. en w. voor groei van de verschillende kernen in de gemeente. De impuls, die Scharendijke nodig zou hebben, moet volgens hem niet ten koste gaan van de andere kernen. De bevolkingscijfers voor de kern Kerkwerve waren volgens hem niet in overeenstemming met die in de ontwerp-herziening. In zijn beantwoording zei de voor zitter, dat ook b. en w. de indruk hebben, dat met de mond beleden wordt, dat de kleine kernen leef baar gehouden moeten worden, maar dat bij de invulling weinig over de kléine kernen wordt gezegd. De ar gumenten, die de heer Van Burg naar voren had gebracht voor het niét aanleggen .van, de rekreatiever deelweg, zijn ook door b. en w. meermalen genoemd. Deze keer is in het voorstel van b. en w. 'de zaak weer iets anders .geargumenteerd. B. en w. hebben géén enkele moeite met het opnemen van de argumen ten van de heer Van Burg in het bezwaarschrift, t.w. schade aan al vanaf 325.— Havenplein 1 - naast 's Gravensteen Telefoon (01110) 2443 - Zierikzee landschap, struksluurschade land bouw. Wat het bezwaar van de heer Den Boer betreft over de bevolkings prognose van o.m. Kerkwerve merk te de voorzitter op, dat de achteruit gang van deze kern in bevolkingstal een realiteit is tengevolge van ge zinsverdunning, die ook hier door zet. Overigens zyn de cijfers in de ontwerp-herziening niet geheel re- cel. Het zou volgens de voorzitter niet juist zijn om Kerkwerve een extra impuls te geven ten koste van Scharendijke. De heer L. C. I-Iart (VVD) ver klaarde akkoord te kunnen gaan met het voorstel van b. en w. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming bezwaren bij de Prov. Sta ten in te dienen tegen de ontwerp- herziening van het streekplan Schou wen-Duiveland. Met terugwerkende kracht tot 1 januari 1977 werd vastgesteld een nieuwe vergoedingsregeling voor de brandweer. Subsidies Met betrekking tot het voorstel van b. en w. tot regeling van de sub sidies voor 1978 deelde de heer W. C. van den Bosse (SGP) mede, dat hij bezwaar maakte tegen het sub sidie aan de Stichting Cultuursprei ding Zeeland omdat de inwoners uit de gemeente weiniggebruik maken van de kulturele evenementen en en vcoral omdat kultuuruitingen z.i. in strijd zijn rnet Gods gebeden. Verder was hij tegen subsidiëring van het sportcentrum Onderdak om dat hét zwembad op zondag geopend is. De heer L. C. Hart wénste een aantekening hij verhoging van de gemeentelijke bijdi'age aan de Per soneelsvereniging tot het bedrag van de kontritouties. Hij kon wel ak koord gaan met het voorstel mits de kontributie niet drastisch verhoogd zou worden. Hij pleitte er voor de gemeentelijke bijdrage te koppelen aan een bepaald maximum. De heer Van Burg verklaarde ook wat te zitten kijken tegen de koppe ling van de gemeentelijke bijdrage aan de kontributie. Hij stelde voor iedere subsidieverhoging afzonder lijk te bezien en voelde niets voor automatisme. Overlegging van een soort begroting en motivering van de hoogte van de gemeentelijke bijdra ge vond hij wenselijk. Mevr. J. Kloet-Schellingerhout (PvdA) zei zich te kunnen aansluiten bij de opmerkingen van de heer Van Burg. De voorzitter deelde mede, dat er geen automatisme moet zijn bij de verhoging van de gemeentelijke bij drage. Voor iedere verhoging zal in derdaad een voorstel aan de raad worden gedaan. Een bijdrage ten bedrage van de kontributics geldt in meerdere gemeenten. Ncjast de onderwerpelijke bijdra ge is geen post opgenomen voor b.v. personeelsreis. De voorzitter ver klaarde grote waardering te hebben voor de opzet en het funktioneren van de personeelsvereniging. Een en ander komt ook de werksfeer en de onderlinge verhoudingen zeker ten goede. Hij was geen voorstander van het overleggen van een rekening en. begroting. Dit ligt hier wat anders dan bij andere instellingen. De raad besloot konform het voor stel van b. en w. de subsidies vast te stellen. De heer VV. C. van den Bosse verkreeg aantekening tegen de door hem genoemde twee subsidies te zijn. In verband met invoering van de rang van kommies-A besloot de raad tot wijziging van de Bezoldingsver- ordening gemeentepersoneel. Besloten werd tot een. uitkering VLISSINGEN, 14-12. Het is droe vig gesteld met de orderportefeuille v»n de afannemersbedrüvén in de weg- en wpterbouwsektor in Zeeland Als hierin niet snel verandering komt dan zal zeker éénderde tot de helft van deze bedrijven moeferi verdwijnen. Dit zei de voorzitter van NVOB (Nederlandse Vereniging Onderne mers Bouwbedrijven) afdeling Zee land, de hoer M. J. Leen'houts, dins dagmiddag tijdens de algemerrc le denvergadering die in Vlissingen werd gehouden. Er vloeien miljarden naar Zeeland in het kader van de Ooslersöheldewerkèn', maar daarvan komt geen cent in de zak van de Zeeuwse aannemers terecht, aldus de heer Leenhouts. De afdeling Zee land van de NVOB heeft oen enquê te gehouden onder onder meer de gemeenten en waterschappen over do nog in uitvoering te nemen werken in de weg- en waterbouwsektor. Uit deze enquête is duidelijk naar voren gekomen, dat veel van deze instel lingen de geplande >vcrken toch nog vasthouden in de hoop dat er alsnog een soort subsidie zal worden ver strekt. Dat uitblijven van dé Opdrachten bétekènt êeri Icégloop varï de bé- staandé aannemersbedrijven. flét personeel hiérvan trekt weg naar de Öosférscheldewerken. In dit verband staan Zeeuwse aannemr.s i/ok afwijzend tegenover het binnen korte termijn aanpakken van de vaste oeververbinding Wes- terschclde. Mén vreest dat het aan trekken van een dergelijk groot pro- jokt de situatie voor de Zeeuwse aannemersbedrijven verder zal ver slechteren. De heer Lcenhouts be pleitte in dit verband een goede ter mijnplanning. SOcialc werkplaatsen De NVOB heeft ook grote bezwa ren tegen het op de vrije markt ope reren van sociale werkplaatsen, om dat dit een oneerlijke concurrentie betekent voor Het bedrijfsleven. De NVOB in Zeeland is wel bereid oin mee te denken aan een oplossing waardoor deze sociale werkplaatsen toch goed vveik zullen kunnen ver richten. De NVOB is ook van mening dat dcor het uitgeven van bouw grond door gemeenten alleen aan partikulieren, het regionaal bouwbe drijf ernstig gedupeerd wordt, ter wijl deze manier van handelen par- tikuliere spèkulatle in de hand werkt aldus de heer Leenhouts. aan hel gemeentepersoneel weger nacalculatie van de trend 1977. Kleuterschool Ingewilligd werd een aanvraag van het bestuur van de chr. nat. klcuterschoolvcreniging te Scharen dijke cm gelden beschikbaar te stel len voor aanschaffing van een dia- prejektor met projektiescherm, een koffiezetapparaat en een tweezits- bank. tevens opbergmeubel. Het bedrag per leerling bedoeld in artikel 101, vijlde lid van de lager- onderwijswijt 1920 werd voor 1978 vastgesteld op f 462,50, jnkl. 1' 32,50 voor administratiekosten. Voor aanschaffen van schoolbe- hoeften enz, zal een bedrag gelden van f 155,per leerling. De raad besloot aan de minister van onderwijs en wetenschappen tcepassing van artikel 55 quater van de l.o.-wet 1920 te vragen voor de openbare lagere scholen te Kerk werve en Ellemeet. Ingevolge hel bepaalde in art. 101- bis der l.o.-wet 1920 werd het aantal wekelijkse lesuren, dat vakonder wijs aan. de openbare scholen zal worden gegeven vastgesteld voor 1978. Aan de orde kwam de voorlopige vaststelling van de gemeentereke ning over 1975. Namens de kommis sie belast met het onderzoek van de rekening bad de heer C. J. van Burg schriftelijk gerapporteerd, dat de kommissie akkoord kan gaan met de eindcijfers van de rekening. De rekening werd Vastgesteld als volgt. Gewone dienst: inkomsten f 6.339.804,77, uitgaven f 6.375.874,25. Voordelig dienstsaldo f 3.173,19. Ka- pitaalsdicnst: inkomsten f 8.711.314,25 uitgaven f 8.426.345,31, batig slot f 284.968,94. Voor de rest van het verslag van de vergadering verwijzen wij naar het volgend nummer. PARIJS. De Franse president Va- lery Giscard d'Estaing wil met de Israëlische premier Menachem Be gin praten over internationale ga ranties voor vrede in het Midden oosten in een televisie-interview met Franse journalisten zei Giscard woensdag dat een bezoek van Begin aan Frankrijk zorgvuldig zou moeten worden voorbereid om te waarbor gen dat er nuttige resultaten uitko men. DEN HAAG, 14-12. Het AR-Eerste Kamerlid prof. dr. W. Albeda heeft positief gereageerd op het verzoek van formateur Van Agt als minister van sociale zaken zitting te nemen in het nieuwe CDA/VVD-kabïnet. De Rotterdamse hoogleraar is van mening dat het regeerprogramma van CDA en VVD niet slechter is dan dat van PvdA, CDA en D'66. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE vertoont a.s. zaterdag 17 en zondag 18 december: De mannen hebben macht en geld De meisjes zijn discreet, gewillig en zeer ervaren. Eén vrouw brengt hen samen l-KANQÏ )ISE FABIAN MURRAY HEAD DAYLE RADIX)N JEAN GAVEN m.i* k SERGEGAINSIV HHUi/jANE BIRKIN (ASTMA'jraon rovemmraw OWHEE ARTS Aanvang 20.00 uur Toegang 16 jaar LAATSTE NIEUWS NICOSIA, 15-2. Achilleas Kypria- nou, 18-jarige zoon van de president van Cyprus, is donderdag door twee gewapende mannen ontvoerd, zo is van betrouwbare zijde in Nicosia vernemen. De jongeman, officier in de Grieks-Cyprische Nationale Gar de (het leger), werd ontvoerd op weg naar het legerkamp waar hij is ge stationeerd en dat is gelegen op een kilometer of vijftien van Nicosia. In verband met de ontvoering is een spoedvergadering van het kabi net bijeengeroepen die zal worden voorgezeten door president Spy ros Kyprianou. Zierikzee Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur, carillonconeert. T/m 17 december Gecrsdijk ,,'t Oude winkeltje', kijk- en ver kooptentoonstelling op >voensdag. vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 19.00 uur. Donderdag 15 december Huis van Nassau, fraktie vergade ring P.v.d.A.. 20.00 uur. Restaurant Zeeluit Westerschouwen, 18.15 uur vergadering landbouwver- eniging C. et C. Kerkwerve 18.40 uur: Vertrék bus naar bejaar denavond Zonnemaire, vanaf de Ring Ver. gebouw I. M. v. d. Bijlstraat, uitvoering voor de bejaarden, har monie Nut en Uitspanning, 19.30 uur. Rekreatiezaal van de Stoofpolder, 19.30 uur, vergadering Belangen Ver. Bruinisse-Oost. Herv. Ver.-gebouw, 19.45 uur. Kerst avond N.C.V.B. Vrijdag 16 december Zierikzee Graanbeurs, 19.00-23.00 uur Vogel tentoonstelling „Ons Genoegen". Chr. Geref. Kerk, 19.30 uur, leden vergadering A.R. Kiesvereniging. Haamstede 1 Camping Duinrand, uitvoering „Wit te van Haemstede". 19.30 uur. Dorpshuis, 20.00 uur. kerstviering Plattelandsvrouwen afdeling Noord- welle e.o. Kerkwerve Schoolgebouw, 20.00 uur, Ouder avond O.B.S. „Prinses Irene". Postduivenshow P.V. „Gevleugelde Vrienden". Ver.-gebouw, postduivenshow Zonnemaire Ver. gebouw I. M. v. d. Bijlstraat, uitvoering harmonie Nut en Uitspan ning, 19.30 uur. Café Vijverberg, 19.30 uur, vergade ring IJsclub Ouwerkerk. Middelburg Statenzaal vergadering provinciale staten 10.00 uur. Zaterdag 17 december Zierikzee Graanbeurs, 11.00-22.00 uur, Vogel tentoonstelling „Ons Genoegen". 15.30 uur prijsuitreiking kleurwed- strijd. Bioscoop „De Concertzaal" .Aanvang 20.00 uur. Madame Claude Postduivenshow P.V. „Gevleugelde Vrienden". Ver.-gebouw. postduivenshow Ouwerkerk Camping ,,'t Sluitgat": Inschrijving puzzelrit P.J.Z., 19.15 uur. Bruinissc Hcrv. kerk, Kerstzangdlenst. Zondag 18 december Zierikzee Bioscoop „De Concertzaal" .Aanvang 20.00 uur. Madame Claude Soosgebouw, Big S, 15.30 uur, Deel nemers-ledenvergadering Maandag 19 december Zierikzee Hotel van Oppen, 20.00 uur, algeme ne ledenvergadering tennisclub Zie rikzee. Huis van Nassau, 20.00 uur. familie avond Philatelies. Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad. Haamstede 19.30 uur gemeentehuis, raadsverga dering. Geref. kerk, rekreatiezaal, 20.00 uur. schrijfavond Amnesty International, werkgroep Haamstede. Brouwershaven Stadhuis. 19.30 uur, vergadering ge- meenlernod. Dinsdag 20 december Zierikzee Lutherse kerlc, 19.30 uur, Kerstvie ring afdeling Schouwen, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Kerkwerve 14.30 uur: Kerstmiddag bejaarden. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, Kerstvie ring Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur Kerstviering Plattelandsvrouwen afdeling Duive- land. Goes De Korenbeurs vergadering kring- raad Vleeskeuringsdienst 10.30 uur. Middelburg Provinciehuis, vergadering advies kommissie zuiveringsbeheer, 14.00 uur. Dinsdag 20 december tof en met vrijdag 23 december 1977 Goes Dr. A. F. Philipsstraat 9, Landbouw mechanisatieshow, 14.00-22.00 uur. Woensdag 21 december Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad. Haamstede 14.00 uur gemeentehuis, raadsverga dering. Slot Haamstede, 19.45 uur, Kerst avond NCVB/Geref. Vrouwenvereni ging. Zonnemaire Café Bommenede, kerstviering Plat telandsvrouwen afd. Noordgouwe e.o. Kerkwerve 19.45 uur Kerstavond N.C.V.B.. in Ver. gebouw. Donderdag 22 december Zierikzee NieuweBogerdstraat 56, 19.00-21.00 uur, Stichting Buro Eerste Rechts hulp. Ned. Herv. Ver. gebouw Kerstviering Herv. Vrouwengroep „Wees een ze gen" 20.00 uur. Serooskerke Dorpshuis, 14.00 uur. kerstviering be jaarden. Vrijdag 23 december Zierikzee Mosselstraat, 1.9.00 uur, vertrek Herderstocht. Nieuwerkerk Geref. Kerk Kerstfeest School met de Bijbel 19.00 uur. Zaterdag 24 december Haamstede Soosgebouw Big S, 10.00 uur. Kin derkerstfeest met film. Zondag 25 december Haamstede Soosgebouw Big S, 19.30 uur gezel ligheidsavond. Maandag 26 december Haamstede Soosgebouw Big S, 16.00 uur, Ko mische film Soosgebouw Big S. Kerstetentje voor leden, 19.00 uur Donderdag 29 december Haamstede Jeugdsociëteit Big S geopend van 19.00 tot 23.00 uur. Zondag 1 januari 1978 Haamstede Soosgebouw Big S, nieuwjaar wen sen, 00,00 uur. Camping Duinrand, 20.00 uur Nieuw jaarsbal met danswedstrijden. Vrijdag 6 januari Zierikzee Klubgebouw „De Lelie". 19.30 uur. „The Musical Inn" repetitie Intro avond. Maandag 9 januari Zierikzee Zeeuwse Herberghe. 14.30-16.30 uur, nieuwjaarsreceptie afdeling Schou wen Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Dinsdag 17 januari Zierikzee Excursie Plattelandsvrouwen Noord- gouwe e.o. naar Den Haag, 8.00-17.00 uur. Zaterdag 21 januari Zierikzee Huis van Nassau, vogelruil en ver koopbeurs, 13.00 tot 17.00 uur. (OHIO) 225S ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zet Redaktie (01110) 2938, (01110) 2416, (01110) 4669, (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2