wico Colaofl Drink Belangrijke werken tot stand gekomen voor het Waterschap Schouwen-Duiveland Opmerking van „dreigend woningtekort" geeft verkeerd beeld van situatie RIEN KATS Britse soldaat gedood PAAUWE B.V. Let op!! Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen „Financiële lasten voor bewoners kunnen onredelijk hoog worden" literfles nu f Orde leidt tot alle deugden. f Maar wat leidt tot orde? „Praatpapier" voorgelegd aan „Beter Wonen" hartstikke goedkoop Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 ZIERIKZEESCHE I15 december 1977 134ste jaargang Nr. 22212/ NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% 8.T.W. IN DIT NUMMER: KoOft/il /gfilttf?/l /ll Cge/t diplotMl RENESSE. Een prachtig stukje na tuur kon door de fotograaf op de ge voelige plaat worden vastgelegd tij dens een ritje over de Loane in Re- nesse: blijkbaar een omgeving waar in ook in het najaar veel moois te zien valt. Immers, paarden in de wei, een drinkput en kale maar fraai ge tekende boomtakken vormen een sfeervolle najaarskompositie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Lichtenberg ZIERIKZEE, 11-12. Woensdagmorgen kwam het binnenvaartschip Chera in botsing met een pijler van de Zeelandbrug. waarbij het schip openscheur de. De bemanning probeerde Zierikzee te bereiken, maar de „Chera" maakte zo snel uwter, dal hel omstreeks 8.30 uur zonk. Het binnenschip Tornado nam de twee bemanningsleden aan boord. Berde schepen waren onderweg met, een lading mijnsteen van het Westduitse Oberhausen naar de werkbaren Schelphoek. De twee binnenvaartschepen zijn eigendom van de rederij Alafia in Zwijndrecht. Op de foto de matroos A. Bolier (L) en de kapitein J. Maas van de gezonken „Chera". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) raturen tussen twee en zeven gra den. Voor zaterdag: ZIERIKZEE, 14-12. Ju het jaar 1977 zijn een aantal belangrijke werken voor het waterschap Schouwen- melijk uit het wegspoelen van klei in het nieuwe werk van de verbeter de dijken. Dit is een bekend euvel bij verbeteringswerken aan zeedij ken de grond heeft zich nog niet ge zet en wordt nog niet beschermd door een stevige grasmat. Duivelaiul lot stand gekomen, zoals de dijkverzwarin gen vanaf Schelphoek tot de Punt hij Westenschouwen en die van de polders Oosterland en Bruinisse. In to taal gaat het hierbij over een lengte van ongeveer 14 kin, welke dit jaar vrijwel geheel gereed is gekomen. Het veelvuldig optreden van ho gere vloeden, namelijk in 1973, in 1974, in 1976 en nu in november 1977 doet ons wel twijfelen aan de juist heid van de schema's van Rijkswa terstaat ten aanzien van het aantal keren dat de zogenaamde grenspci- len worden overschreden, aldus de dykgraaf. Deze zaak zou onzes in ziens eens opnieuw in studie moeten worden genomen. druipvrije kaarsen 4 stuks 1,50 Aankomende week: elke dag van 10.00-17.00 uur open (van 12.00- 13.00 uur gesloten). Donderdag en vrijdag koopavond van 19.00- 21.00 uur. BURGHSE RING 27 - BURGH (bij Haamstede) Tel. na 18.00 uur; (01115) 2556 Alles overziende is 1977 wel het jaar in onze nog korte geschiedenis (vanaf 1 januari 1959) waarin het meest is geïnvesteerd in werken voor ons waterschap, aldus de heer Geluk. Hoge waterstanden In de maand november werd het Waterschap wel op de proef gesteld: er was vier keer beperkte en twee keer uitgebreide dijkbewaking. De hoogste waterstanden werden be reikt op 15 november om 5.52 uur met 3.44 m -l-N.A.P. te Zierikzee en 3.88 m -j-N.A.P. te Bruinisse (om 6.15 uur). De schade waar men mee te kampen hadden bestond voorna BELFAST, 14-12. In Belfast is woensdagavond een Britse soldaat in zijn auto doodgeschoten. Dit heeft de politie bekendgemaakt. De 27-jarige militair voerde in burger een patrouilletooht uit. Hij is de vijftiende militair die dit jaar in Noord-Ierland gedood werd. DEN HAAG. In november zijn de nieuwe orders voor de Nederlandse industrie zowel uit het eigen land als uit het buitenland afgenomen. Verwachting tot vrijdagavond: Mist Overwegend droog weer en op veel plaatsen mist; weinig wind; tempe- ZIERIKZEE, 15-12. „Zierikzee is een regionale groei kern, gerielil op eigen bevolking en regionale bevol king en op mensen met ekoiiomisclie binding aan ilil gebied". Aan hel woord burgemeester Tb. H. de Meester tiidens de algemene leden- vergadering van de Woningbouwvereniging in de foyer van hotel „Mondragon". De burgemeester kwam tol deze uitspraak naar aanleiding van ccn passage uit het jaarverslag over 1976 van de woningbouwvereniging, zoals gepubliceerd in een nummer van dit blad van dinsdag jl. Dc heer De Meester was van mening dat dc me dedeling over ccn dreigend woning tekort in Zierikzee in 1978, een ge heel verkeerde indruk van de wer kelijke situatie geeft. Hij wees in dit verband op de be slissing van de gemeenteraad mei betrekking tot woningtoewijzing wat op de rem te trappen en niet to trachten zoveel mogelijk mensen uit de Randstad naar deze regio te laten komen. „We moeten zuinig zijn op ons groene land", aldus de heer De Meesier. Bovendien voerde hij aan •dat bij een recente vergadering van dc woonruimtekommissie bijna alle wensen gehonoreerd konden worden. Gezien het feit dat er toch heel wat wordt gebouwd in Zierikzee - gemiddeld komen zo'n 75 woningen per jaar vrij - cn het feit dat extra gebouwd mag worden als daar bij vragen cn door hem gewenste veran deringen. Naar aanleiding van een „ingezonden stuk" ontving de heer De Raad, naar zijn zeggen, vele ad hesiebetuigingen van mensen, die zijn mening deelden. Het bestuur gaf de beer De Raad dinsdagavond de gelegenheid zijn mening en bezwa ren nader toe te lichten. (Vervolg pag. 4) „Beter Wonen" dinsdagavond Jl. .Rijkswaterstaat (i.v.m. Ooslersehel- dewerken) behoefte aan bestaat, was de burgemeester niet zo gelukkig met dc opmerking van „Beter Wo nen". „Krenten" Voorzitter de heer J. Coumou ging in zijn antwoord voorbij aan de tekst van het jaarverslag, vrijwel letter lijk geciteerd in het artikel van dinsdag j.l. en deed de kwestie af met de opmerking: „Het betrof het jaarverslag van 1976 en de journali stiek pikt nou eenmaal de krenten uit dergelijke stukken". Tijdens deze algemene ledenver gadering, waarvoor grote publieke belangstelling bestond, kreeg het be stuur van „Beter Wonen" te maken met een aantal stellingen, die een groep leden - onder aanvoering van tie heer W. dc Raad - doorgevoerd zou willen zien. Begin de/.e maand richtte de heer Do Raad zich reeds tot het bestuur van de woningbouwvereniging met een schrijven („Praatpapier"), waar in een groot aantal opmerkingen. Groolsle meubeJcenlrum van de eilanden Aantal uren zon 0 tot 4 Min.-lemperaturen omstreeks 4 gr Max.. temperaturen omstreeks 7 gr Kans op een droge periode van mins tens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 16 dec. Zon op 8.42, onder 16.29 Maan op 12.11, onder 23.55 Eerste kwartier: 17 dec. (12.37) IIOOG- EN LAAG WATER Hoogwater 16 dcc. 7.06 19.42 Doodtij: 19 dec. Laagwater 0.35 13.03 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 15-12. Het K.N.M.I, deelt friede: Een omvangrijk hogedrukge- bied. dat zichuitstrekt van de Golf van Biscaye via de Alpen lol boven de Balkan, blijft het weer in onze omgeving bepalen. Het centrum van dit hoog bevond zich donderdagmorgen boven de Al en het verplaatst zich langzaam r het noordwesten. Langs de van liet hogedrukgebied blijft de aanvoer van vrij zachte en lucht voortduren. In deze zal ook vrijdag weer op veel mist of laaghangende be wolking voorkomen, maar regen wordt niet verwacht. Fronten van oceaandepressies kun- nog wol tol het noorden van de Britse eilanden doordringen, maar verliezen daarbij veel van hun akti- De zachte lucht is tot ver in doorgedrongen. Overdag het alleen nog in west-Rusland in de oostelijke Balkan-landen. Advertentie Elektrische kerstverlichting zeer groot assortiment; ook verschillende kleuren. Zoek uit 14,95, met KEMA-keur Goudse Aldus werd in de dinsdagmiddag gehouden algemene vergadering van het Waterschap medegedeeld door dijkgraaf A, M. Geluk, die in dit ver band verder wees op de verbeterende en verbrede weg over de Delingsdyk. Ook de automatisering van de gema len had voortgang; naast Den Osse is nu ook het gemaal te Dreischor ge automatiseerd. Op het gebied van de waterkwali teit tenslotte kwam de nieuw ge bouwde zuiveringsinstallatie te Brui nisse inwerking, waarop de kernen Bruinisse, Oosterland en Nieuwer kerk al zijn aangeslotén; zeer bin nenkort nog gevolgd door de kernen Sirjansland en Ouwerkerk, dank zij de in aanleg zijnde persleidingen. Nu langs de Oosterschelde de dij ken worden verbeterd en over een grote lengte een nieuwe grasmat krijgen heeft het dagelijks bestuur besloten om uitsluitend beweiding met schapen toe te staan. Overleg met de huidige pachters vindt plaats. Er blijkt voldoende be langstelling te bestaan. De grootste (Vervolg pag. 3) Advertentie t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1