Geslaagde kontakt-feestavond van reddingsbrigade Zierikzee- Duiveland Jaarvergadering watersportvereniging Bru Weer examens in eerste week januari STREEKNIEUWS GEMAKKELIJK SPAREN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIF.RIK7.EESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 december 1977 Nr. 22218 3 ZIERIKZEE, 12-12. Zoals de laatste jaren de ge woonte is geworden, komen minstens eenmaal per jaar de leden van de Reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland bij elkaar voor een jaarlijkse contact-feestavond. Ook dit juar is dit weer gebeurd: vrüdag in de Graanbeurs te Zierik- zee. Een groot aantal leden met vrienden en vriendinnen was aan wezig. Puzzeliit P.J.Z. De P.J.Z. Schouwen-Duiveland houdt zaterdagavond 17 december as. een puzzelrit. De start vindt plaats bij camping Sluitgat te Ouwerkerk, (zie voor tijd de agenda). ZIERIKZEE Kleuterkrant Zojuist verscheen de Kleuter- Kerstkrant van „Rehoboth". Dit nummer kan met recht een Kerst krant genoemd worden, want reeds op de voorpagina staan een engel, een herder en wat schaapjes afge beeld. Verder in dit nummer een kerstliedje, vele fraaie tekeningen en kleurplaatjes en een kerstboom om op papier te versieren. Aandacht wordt verder besteed aan de onlangs gehouden ouderavond en aan „Kleu- tergeleuter", waarin weer enkele opmerkelijke uitspraken van de kleintjes. Passend bij de feestdagen is het verhaal „Oliebollen voor oma". Tot slot een oproep aan de ouders om ook eens een stukje in de schoolkrant te schrijven. Tentoonstelling kleindieren Op 15, 16 en 17 december houdt de K.P.S. Zeelandia in de Hollandse Hoeve te Goes haar grote provinciale tentoonstelling van kleindieren te Goes. In totaal morden 750 dieren ten toongesteld, waaronder 450 konijnen in 27 verschillende rassen, 70 grote kippen en 95 dwerghoenders in 18 verschillende rassen, 135 sierduiven in 22 rassen en 2 cavia's. De dieren worden gekeurd op don derdag 15 december door tien ver schillende keurmeesters. A.R. vergadering Op vrijdag 16 december wordt in één der zalen van de Christelijke Gereformeerde kerk in de Zevenge- tijstraat een bijzondere A.R.-leden- vergadering gehouden. Op de agenda staat ondermeer de bespreking van het Modelreglement voor een plaatselijk C.D.A.-verband en kandidaatstelling bestuursleden. Na deze vergadering is er een ge- kombineerde vergadering van de drie deelnemende kiesverenigingen ter oprichting van een plaatselijk C.D.A.-verband. Vogeltentoonstelling Op vrijdag 16 en zaterdag 17 de cember houdt de vogelvereniging „Ons Genoegen" weer haar jaarlijkse tentoonstelling in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau". Dit jaar zijn 400 vogels te bezichtigen, waaronder kanaries, grasparkieten grote par kieten, duiven en kwartels. Zaterdagmiddag vindt de prijs uitreiking plaats van de kleurwed- strijd, die gehouden is voor de lagere klassen van de basisscholen te Zie- rikzee. Geslaagd De heer W. B. van Leeuwen, hoofd Beatrixschool te Zierikzee, slaagde op vrijdag 9 december jl. te Til burg cum laude voor het examen Sociale Pedagogiek/Andragogiek M.O. B. Van(l;iag<lrnkpn aan morgen. Recht op het doel af: studeren.tmuwen,bouwen,reizen... 'n Goed spaarplan- elke maand een vast bedrog-maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen hij de Op deze avond waren bovendien voor de eerste maal aanwezig een flink aantal leden uit de afdeling te Nieuwerkerk. Zoals eerder gemeld is die afdeling opgericht in het begin van dit jaar en hebben de leden in middels in september hun eerste exa men afgelegd. In het eerste gedeelte werd een leuke tekenfilm vertoond, gevolgd door een verloting. Als bijzondez-heid moet hierbij aan getekend worden, dat de prijzen voor de verloting door de Zierikzeese en Nieuwerkerkse middenstand aan de brigade zijn geschonken. Enkele le den hebben vrijwillig veel tijd be steed bij de bezoeken van winkels en bedrijven. De brigade is dankbaar voor de belangstelling en medewer king, betoond aan de jonge leden. Dit heetf veel bijgedragen de jeugd bin nen de brigade een leuke avond te bezorgen. Na afloop van de verloting werd de avond voortgezet met een Disco, die tot ver na twaalf uur duurde. Komende examens Nu deze avond weer tot het verle den behoort, gaat de brigade de aan dacht weer richten op de komende examens, die in de eerste week van januari 1978 gehouden zullen worden. Op 6 en 7 januari zullen 70 leden deelnemen aan dit examen, waarin brevetten en diploma's van de K.N.B.R.D. vertegenwoordigd zijn. BURGH Bediijfsvoorllchter J. A. van der Weel verlaat de dienst De bedrijfsvoorlichter de heer J. A. van der Weel gaat er op 17 de cember a.s. mee stoppen. De heer v. d. Weel, die 38 dienstjaren heeft, be gon zijn loopbaan in dienst van de provinciale voedselkommissaris waarna hij in- dienst kwam van de Rijks Tuinbouw Voorlichtings Dienst. Zijn eerste werkgebied was Schouwen-Duiveland, St. Philips- land, Tholen en West-Brabant. De heer v. d. Weel was ook nog vakon derwijzer aan de toenmalige tuin bouwschool te Haamsede. Na de ramp van 1953 had hij be moeienis met het saneren van de boomgaarden en gaf adviezen aan de Herverkaveling. Mede door reorga nisatie binnen de voorlichting gaat hij de dienst vroegtijdig verlaten. Door het bedrijfsleven zal hem za terdag a.s. in restaurant „De Hofste de" op het bungalowpark „Burgh- stede" aan de Daleboutsweg te Burgh een receptie worden aange boden van 16.00 tot 17.30 uur. Geslaagd Te Bergen op Zoom is geslaagd voor het examen kraamverzorgster mej. Anneke Bouwman te Burgh. Vooral de diploma's zijn vrij zwaar, aahgezien niet enkel praktijk ge zwommen moet worden, maar er zit ook nog een theoretisch gedeelte aan vast, met bovendien een iets verkorte opleiding E.H.B.O. En als de examens achter de rug zün wordt weer gestart met de vol gende opleidingen. Ieder die belang stelling heeft is zeker welkom by de brigade. Kerk werf so bejaarden gehouden. De meisjesklub zal haar medewerking hieraan verlenen. (Voor aanvang zie agenda.) BROUWERSHAVEN 'I' HAAMSTEDE Nieuwe predikant Chr. Gereformeerde Kerk Op vrijdagavond 6 januari aan staande zal de weleerwaarde heer kandidaat B. Oosterbroek worden bevestigd en zijn intrede doen als predikant van de Chr. Geref. Kerk te Haamstede. De dienst wordt ge houden in de Gereformeerde Kerk. Als bevestiger treedt op ds. J. Oos terbroek, predikant te Opperdoes. RENESSE Kerstviering plattelandsvrouwen Vrijdag 16 december om acht uui houdt de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noord- welle en omstreken in de beneden zaal van het dorpshuis van Renesse een kerstavond. Deze avond zal door eigen leden worden verzorgd. Op het programma voor deze avond staat een optreden van me vrouw Simons, die begeleid door de heer v. d. Hoeven op cello en me vrouw: Klein op viool enkele liede ren ten gehore zal brengen. Verder zal er worden gezongen door een koortje onder leiding van mevrouw Kort. Onder leiding van mevrouw Gilijamse is er een kerststuk inge studeerd onder de titel 65 Het pro gramma zal worden gekompleteerd met een kerstvertelling door me vrouw Vrij en deklamatie door me vrouw Hendrikse. KERKWERVE Oudste inwoonster De oudste inwoonster van Kerk- werve, mevrouw M. Viergever- Hoekman is onlangs 98 jaar gewor den. Kerstmiddag bejaarden Op dinsdag 20 december wordt in hot Verenigingsgebouw aan de Ben- trixstrant do kerstmiddag voor de Kerstviering Plattelandsvrouwen Door middel van een zeer fraai programma maakt de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Brou wershaven de jaarlijkse Kerstvie ring bekend. Deze zal plaats vinden op dinsdag 20 december in het Jeugdgebouw. De avond zal worden gevuld met een gevarieerd Kerst programma, bestaande uit samen zang, Kerstevangelie, gedichten en muziek. NIEUWERKERK Extra kerkdiensten Zondag 18 december, om 7 uur zal er in de Nederlandse Hervormde kerk een interkerkelijk A'dvents- zangdienst worden gehouden. Voor ganger is ds. W. J. Kolkert, terwijl de Christelijk Gemengde Zang Vereni ging „Eén Naam is onze Hope", o.l.v. de heer P. H. Wessels uit Middelhar- nis, haar medewerking zal verlenen. Óp zaterdagavond 23 december a.s. aanvang 11 uur zal er in de Gere formeerde kerk een interkerkelijke kerstnachtdienst worden gehouden. Voorganger in deze dienst is ds. P. J. Moet. In deze dienst werken enkele jongeren mee, in zang, muziek en deklamatie. Op Eerste Kerstdag in de avond dienst van 5 uur zal de Christelijk Gemengde Zang Vereniging uit Oos- terland „Vooruitgang zij ons stre ven", in de Gereformeerde kerk te Nieuwerkerk haar medewerking ver lenen. De oudejaarsdienst op zaterdag 31 december a.s. zal door de Hervorm den en Gereformeerden te Nieuwer kerk, gezamenlijk worden gehouden in de Nederlandse Hervormde kerk. Beide plaatselijke predikanten, ds. Kolkert en ds. Moet zullen dan voor gaan. Aanvang half zeven n.m. Kerstfeestviering „School met de Bijbel" Op vrijdagavond 23 december a.s. vieren het bestuur, de leerkrachten en de ouderkommissie met de leer lingen van de „School met de Bij bel" te Nieuwerkerk het Kerstfeest. Dit keer in het kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk aan de Oost straat. (Zie agenda.) Iedere meelevende en belangstel lende op dit Kerstfeest is van harte welkom. Zondagsschoolkerstfeest Het bedrag voor het kerstfeest van de zondagsschool opgehaald, is f 1505,25. Het kerstfeest zal traditie getrouw, weer op de 2e Kerstdag 26 december worden geviert, aanvang 6 uur n.m., in het kerkgebouw van de Ned. Hervormde Gemeente aan de Kerkring. Alle belangstellenden, oud en jong van harte welkom. Kerstviering Plattelandsvrouwen De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt de Kerstviering op dinsdagavond 20 december in het dorpshuis te Nieu werkerk. De volgende bijeenkomst zal zijn op 18 januari. Succes voor de „Anne Mazurka" In het zeilseizoen 1977 werd de „Anne-Mazurka" van de heer J. J. v. d. Zande, geplaatst in de Nederland se kampioenschappen in klasse III, schepen van 10 tot 12 meter lang, met een kleine 5000 punten. Deze punten kan men behalen in allerlei wedstrij den, variërend van 50 km lengte tot wedstrijden van 410 km welke „ver- zield" werden op de Oosterschelde en Westerschelde, Den Helder en de ge hele Noordzee." OOSTERLAND Bouwaktiviteit in bestemmingsplan Weer is een andere bouwfirma in het bestemmingsplan Oosterland be gonnen aan de bouw van een negen tal koopwoningen, nl. aan do Dokter Schutterstraat. Hot is hel bouw- en aannemersbedrijf fa. Heijen te Roo sendaal. Men is momenteel bezig om do beton funderingen aan te leggen voor deze negen woningen. Door de ongekende aktiviteit in dit bestem mingsplan is de tijd niet ver meer dat hier op deze plaats alle bouwgrond opgesoupeerd zal zijn. Onvoorstel baar veel woningen zijn de laatste tijd hier gebouwd. En naar wij ver namen zijn zelfs de eerst genoemde negen woningen, waarvan men nog maar aan de funderingen bezig is, al lemaal reeds verkocht. Succes voor jeugdige accordeonist Op het te Tilburg gehouden Natio- naai Solisten Concours voor Accor deon behaalde onze dorspgenoot: Hans van der Maas Jac.z., in de eer ste afdeling de twee plaats. Gevolg ls dat hij nu in de ere-afdeling geko men is wat wel, mede gezien de jeug dige leeftijd van Hans, een bijzonder prestatie genoemd kan worden. Oud papier voor Mbuma-zending Op zaterdag 17 december a.s. zal er weer oud papier opgehaald worden, ten bate van de Mbuma-zending. On geveer negen uur in de morgen start men met tractor en wagen, de inge zetenen worden verzocht, zo mogelijk het oud papier gebundeld aan straat of trottoir gereed te leggen, zodat een vlotte afvoer bevorderd wordt. Ove rigens maakt het comité bekend dat het voor de laatste maal zal zijn, dezeoud papierophaling voor de zending. Verschillende steeds terug kerende moeilijkheden zoals perso neelsgebrek, enz. nopen het comité een punt achter dit werk te gaan zetten na al die jaren van ophalen. Het comité bedankt dan ook zeer hartelijk alle ingezetenen die maan delijks hun oud papier wilden af staan voor dit mooie en nuttige werk en tevens ook degenen die belange loos daarbij de helpende hand wilden bieden, en in het bijzonder de trak- torbestuurder, die steeds weer elke maand present was. Verkoop woonhuis Het kapitale woonhuis, Molenweg 59, thans bewoond door de familie S. W. A. Laurense, oud-burgemees- ter van Oosterland, is in andere han den overgegaan. Het was nog altijd eigendom van de gemeente Duive land. Het woonhuis, war om ook een mooie tuin ligt, werd omstreeks 1906 gebouwd door gebr. Gapelle, metse laars-aannemers alhier, voor reke ning van mevrouw de wed. Voorbeij- tel, afkomstig van Bruinisse. In 1926, toen burgemeester A. C. van der Have hier burgemeester werd in de plaats van zijn, op 23 december 1925 overleden, oom J. C. van der Have, werd het woonhuis ambtswoning van de burgemeester, en ging burgemees ter A. C. van der Ilave hier wonen. Na zijn overlijden ging de op 2 april 1952 geïnstalleerde nieuwe burge meester S. W .A. Laurense het huis betrekken. Deze bleef er ook nog na de samenvoeging van de gemeenten op 1 januari 1961, in wonen. De Mbumazending In de maand november j.l. werd weer de gewone huis-aan-huis-kol- lekte gehouden, ten bate van de Mbuma-zending, onder leiding van de heer D. I. van de Velde: door An nie en Ellie Bakker, Chris van der Hulle, Rianne van der Maas, Tineke en Edie Meerman en Jannie Steen- poorte. De opbrengst bedroeg de mooie som van f 371,20. BRUINISSE Kerstzangdienst Zaterdag 17 december a.s. zal er in de Hervormde kerk te Bruinisse een kerstzangdienst gehouden worden. Hieraan zullen meewerken: het Ned. Hervormd kerkkoor o.l.v. de heer J. v. d. Berge, het interkerkelijk ge mengd koor „Laus Deo" uit Brui nisse, o.l.v. de heer C. den Braber en een kopergroep uit de muziek vereniging „Nu met Hope" o.l.v. de heer A. Radewalt. De meditatie zal verzorgd worden door ds. R. H. M. de Jonge, Hervormd predikant te Bruinisse. De toegang is vrij. -Kerstavond N.C.V.B. De Ned. Christen Vrouwenbond af deling Bruinisse, komt donderdag 15 december a.s. bijeen in het Ned. Her vormd verenigingsgebouw aan de Deestraat.. Deze avond zal de kerst avond gehouden worden. (Voor tijd: zie agenda). SITTARD. In het bijna 750 jaar oude Sint Salviuskerkje in Limbricht bij Sittard zijn bij restauratiewerk zaamheden oude wandschilderingen ontdekt, waarschijnlijk uit de 12e of 13e eeuw. De werkzaamheden aan het kerkje zijn voorlopig stopgezet in verband met het onderzoek naar de waarde van de wandschilderingen VOORNAAM EN STIJLVOL Clippertassen sip Attachékoffers ')'j In de haven werd veel tot stand gebracht BRUINISSE, 12-12. Zaterdag hield de watersportvereniging Bru in het Dorpshuis te Bruinisse, zyn algemene jaarlijkse vergadering. De voorzitter de heer A. v. d. Zijl opénde de vergadering. Hij was ver heugd over de zeer grote opkomst van. de leden, waarmede werd aange toond dat een grote betrokken heid bij de vereniging aanwezig is. De agenda telde 19. punten: Plet verslag van de penningmeester, die kon vaststellen dat de vereniging ook in financieel opzicht in 1977 een goed jaar heeft gehad, werd door de kas- commissie gekontroleerd en in goe de orde bevonden. De vergadering dechargeerde hierna de penningmees ter. De haven Uit het jaarverslag bleek dat ook in de winter 1976-1977 door zeer veel leden, onder leiding van de haven commissaris ing. H. G. Freriks, erg veel in de haven tot stand was ge bracht. Voor het volgende jaar staat, buiten de normale onderhoudswer ken, een vervanging van een drij vende steiger langs de wallenkant op het programma. Hierna volgde de herbenoeming van de havencommissaris, bij acclamatie, die hierdoor tot 1 april 1980 haven commissaris bij WV Bru zal zijn. Eveneens werd met algemene stemmen de nieuwe statuten, huis houdelijk reglement en havenregle ment aangenomen. Het bestuur werd gemachtigd de akte van de nieuwe statuten notarieel te passeren. Verkiezing Twee bestuursleden, de heren W. Oudijn en H. Snel, traden af en wa ren niet meer herkiesbaar. Voor de ze posten waren 5 kandidaten, de he ren drs. A. J. H. Jongbloed, M. M. Belonje, A. Coelei-s, J. A. Mol door het bestuur kandidaat gesteld en H. Otte door enige leden van W.V Bru. Na de stemming van 91 stemgerech tigde leden werden de heren drs. A. J. H. Jongbloed, 69 stemmen, en J. A. Mol, 42 stemmen, gekozen. De an dere kandidaten behaalden geen meerderheid. Voor de nieuw in te stellen haven commissie waren 5 kandidaten, de heren G. Vink, J. H. Daamen, J. Krijgsman door het bestuur voorge steld en 2 kandidaten door enige le den, dit waren de heren Minnaar en R. G. Reynen. Deze behaalden geen meerderheid. In de redaktiecommissie, die in het vervolg het verenigingsblad de Brul- boei gaat verzorgen, werden geko zen de heren B. van Baaien, J. G. Buskop en H. Strack. Afscheid Hierna nam de voorzitter uitvoerig afscheid van dé aftredende bestuurs leden, de heren W. Oudijn en H. Snel die voor de vereniging resp. 10 jaar en 8 jaar het bestuur hadden verte genwoordigd. Als dank voor het vele werk wat zij voor de vereniging in het verleden hadden gedaan, werd voorgesteld aan de vergadering bei den als ere-lid te benoemen. De ver gadering ging hiermede met algeme ne stemmen akkoord. De beide ere leden kregen elk nog een prachtige kristallen karaf met 2 glazen, waar in de bruinvis, het symbool van de vereniging, was ingegraveerd. Voor de beide dames waren er bloemen. De voorzitter sloot de zeer vrucht bare vergadering, waarna men in de Blauwe Keet nog enige uren gezel lig samen was. (AWr DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HILVERSUM. Oud-premier en oud-kabinetsformateur drs. J. M. den Uyl heeft geen enkele behoefte, de oppositie die hij nu als PvdA-fraklie- leider gaat voeren, bij voorbaai van een term te voorzien: „hard" ol' „bo terzacht", „genadeloos" of „bijzon der meedogend". Hij zei dit tijdens een vraaggesprek voor de KRO-radio AMSTERDAM. Geen verdere ver korting van de studieduur, geen se- lektiedrempels, ruimte voor weten schappelijk onderwijs en afschaffing van de nullijn. Deze voorwaarden zijn volgens de Asva noodzakelijk voor de handhaving van de „kwali teit van het onderwijs". Een en ander blijkt uit de voorlopige conclusies van een tweedaagse studieconferen tie die deze studentenvakbond het afgelopen weekeinde in Amsterdam over dit onderwerp heeft gehouden. DEN HAAG. Het aantal politieke moorden in de wereld neemt sterk toe. Ook stijgt het aantal executies van politieke gevangenen, terwijl in steeds rpeer landen de vrijheid van meningsuiting wordt beperkt. Dat zijn een paar rode draden door het jaarverslag van Amnesty Internatio nal, de organisatie die zich inzet voor politieke gevangenen. VLISSINGEN. De haven van Vlis- singen-Oost heeft dringend uitbrei ding van kademuren met voldoende waterdiepte nodig, wil zij de concur rentiestrijd met het Belgische Zee- brugge kunnen volhouden. Dit zegt het dagelijks bestuur van het Haven schap Vlissingen in een voorstel aan de raad van bestuur. DEN HAAG. Op korte termijn zal het CDA-kamerlid mevrouw Hannie van Leeuwen de Tweede Kamer ver laten. Zij heeft een topfunktie aan vaard in het bedrijfsleven. Mevrouw Van Leeuwen, destijds vice-voorzit- ter van de AR-fraktie in de Tweede Kamer en nu lid van de CDA-Twee- de Kamerfraktie, treedt in dienst van het internationaal georiënteerde bouwbedrijf Ogem in Rotterdam. BOXMEER. Stork Brabant, een werkmaatschappij van VMF-Stork heeft van de Russische staatshandels- onderneming Technoprom Import op dracht ontvangen voor de levering van installaties met bijbehorende hulpmiddelen en appar-atuuB voor de Russische textielindustrie. DRIEBERGEN. De algemene ver keersdienst van de Rijkspolitie heeft maandagavond op Rijksweg A-12 (Utrecht-Ai-nhem) onder Driebergen een verlichtingscontrole gehouden. Er werden 135 overtredingen gecon stateerd. De controle was zo vrucht baar mede door het jaargetijde, om streeks deze tijd rijden velen met verlichte kerstboompjes in hun auto, aldus een woordvoerder van de alge mene verkeersdienst. AMSTERDAM. De Amsterdamse recherche heeft het afgelopen week einde in een opslagplaats bij het Haarlemmermeerstation 1500 kilo vuurwerk in beslag genomen. De partij bevond zich in een container. Tegen de eigenaar is proces-verbaal opgemaakt. DORDRECHT. De rijkspolitie te Dordrecht heeft drie mannen aange houden die worden verdacht van een poging tot moord op een 42-jarige vrouw uit Hardinxveld-Giessendam. Het zijn de echtgenoot van de vrouw, de 42-jarige W. J. O., van beroep managez-, een 32-jarige autobevrach- ter H. P. de H. en een 29-jarige zand- straler M. P. van D. ZIERIKZEE. Zaterdag jl. werd de jaarlijkse duivententoonstelling ge houden van de P.V. „Zierick". Tij dens de tentoonstelling waren ruim 300 duiven te bewonderen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3