wico Gemeenteraad van Zierikzee vergadert op 19 december Zonnemaire's café ,Bommenede' werd uitgebreid Vance zet reis voort PAAUWE B.V. Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Baby in wieg verbrand GELD NODIG Algemene beschouwingen Zaak met fijne rekreatie-ruimte mpM-E BIBUÖTm* ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE X** ZEELl^X Miuunlug 12 december 1977 134stc jaargang Nr. 22217 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, AOMINISTRATIE EN BEZORGING Teleloon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman. Janne- wekken tt, Zierikzee. Postbus 1. A80NNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar f 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4—, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Duivententoonstelling P.V. „Zierick Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Bung. Boumanstr11 Nieuwerkerk Tel 01114-1373 TEL AVIV, 12-12. Dc Amerikaan se minister van buitenlandse zaken, Cyrus Vance, heeft heden (maandag)- morgen ïïjn reis door het Midden- Oosten voortgezet. Na zijn bezoeken aan Egypte en Is raël reisde hij door naar Amman, de hoofdstad van Jordanië. Over zijn overleg met de Israëlische leiders zei hij te hebben geconstateerd, dat de Israëlische regering zich inspant voor de vrede en daar hard voor ijvert. Zijn Israëlische ambtgenoot, Mosje Dayan. verklaarde bijzonder tevreden te zijn over het overleg". „Wij zullen onze pogingen voortzet ten om vredesverdragen met al onze Arabische buurlanden te sluiten", al dus Dayan. AMSTERDAM. 10-12. Bij een brandje in de Amsterdamse Fannius Scholtenstraat is de twee maanden oude baby Christiaan Steggerda om het leven gekomen. De wieg waarin het kind lag, vloog in brand doordat een straalkacheltje ernaast overver hit raakte. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Gceuse BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Advertentie Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Men kan niets zeggen, wat vroeger niet reeds gezegd is. Terentius Verwachting lol dinsdagavond; Plaatselijk mist Overwegend droog weer met veel bewolking en plaatselijk mist; zwak ke tot matige veranderlijke wind; temperaturen tussen 4 en 8 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon; 0 tot 3. Min.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 13 dcc. Zon op 8.40, onder 16.29 Maan op 10.35. onder 20.09 Eerste kwartier: 17 dec. (11.37) HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwaler 13 dcc. 4.49 17 14 10.30 22.40 Springtij: 13 dcc. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 12-12. Het K.N.M.l. deelt mede: Voor dinsdag wordt rustig en overwegend droog weer verwacht niet plaatselijk mist. Het afgelopen weekend werd het weer in onze om geving bepaald door een oceaande pressie, die in betekenis afnemend naar het noordoosten trok. Boven West-Rusland bevindt zich al dagenlang een krachtig hogedruk- gebied, dat een uilloper heeft gekre gen over de Balkan in de richting van Italië. Inmiddels is de luchtdruk boven de Golf van Biskaje flink gaan stij gen. Door deze ontwikkeling komt er een verbinding tot stand tussen het eerder genoemde hoog en de rug van hoge luchtdruk boven zuidwest-Eu ropa. Dc zachte en vochtige lucht, die in de laatste dagen over onze omge ving is uitgestroomd komt hierdoor lol stilstand, waardoor de mistkan- sen groot worden. (Foto: Zierikzeesche,Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 10-12. De gemeenteraad komt op maan dagavond 19 december in openbare vergadering bij een. In deze vergadering zullen, na afbandeling van de 23 zaken tellende agenda, de algemene beschouwin gen begroting 1978 worden gebonden. B. en \v. stellen dc raad voor te besluiten tot aankoop van een per ceel grond in het Lange Groendal, van de heer W. Bouwman te Nieu werkerk. De aankoop van deze grond (48 m-) is noodzakelijk in verband met in het Lange Groendal te bou wen en te restaureren woningen. De aankoopsom bedraagt f 1.920,voor het geheel. Het kollege stelt de raad verder' voor een perceel grond in het Kar- steil te verkopen - totale verkoopprijs f 5.940,- aan de heer J. C. Uijl, die op deze grond een garage wil laten bouwen. Om te komen tot een juiste grens tussen gemeentelijke en provinciale eigendommen, in verband met het gereedkomen van de aansluiting Laan van St. Hilaire en Nieuwe Kooiweg, wordt de raad gevraagd medewerking te willen verlenen aan een grondruil met de provinciale wa terstaat. Ontwerp-herziening streekplan In behandeling komt verder liet ont werp herziening streekplan Schou- wen-Duiveland, dat reeds eerder on derwerp van gesprek was in de raad. Het kollege heeft een aantal kantte keningen bij het ontwerp geplaatst. Tot 2 januari a.s. kunnen bezwai'en tegen de ontwerp-herziening worden ingediend bij provinciale staten. B. en w. merken o.a. op dat duide lijke aanwijzingen met betrekking tot een gericht provinciaal beleid t.a. v. het aantrekken van nieuwe vesti gingsplaatsen bedrijven en het aan trekken van nieuwe bedrijven, in het streekplan worden gemist. Wat betreft het verkeer wijst het kollege'-er op dat de op het streek plan en het rijkswegenplan voorko mende nieuwe rijksweg Zierikzee- Serooskerke, bij een volgende streek planherziening dient te worden ge schrapt. omdat bekend is dat deze weg niet meer zal worden geïdeali seerd. Dit impliceert dat de bestaande provinciale weg Zicrikzce-Seroos- kerke een twecstroóks autoweg moet worden, met - voor de veiligheid - aan weerszijden parallelwegen. De bestemming tot natuurgebied van>:.#t buitendijkse, gebied-bij de Gouweveerse zeedijk, in het ont- Advertenlie veel improvisatietalent. Sinds vrij dag behoren die ongemakken tot het verleden. MOPdAANSHOOFD. Met het door zetten van de herfst is het rustig ge worden op en om vele plekjes op Schouwen-Duiveland die anders vol op in de belangstelling staan. Zo'n rustig plekje is nu bijvoorbeeld het haventje van Flaauwers: de sport vissers brachten hun bootjes op het droge, in afwachting van het nieuwe seizoen. werp-bestemmingsplan „buitenge bied", op voorstel van de Dienst Landinrichting, vindt in het streek plan geen erkenning. In het streek plan wordt verder - aldus b. en w. - voorbijgegaan aan de eventuele land schappelijke waarde van dijken die nog een waterstaatkundige' beteke nis hebben. B. en w. menen dat voor de daarvoor in aanmerking komende dijken beide hoedanigheden in het streekplan moeten worden aange geven. Verder verdient het aanbeve ling dat de natuurgebieden langs de Oosterschelde, inlagen en aangren zende gronden, als zodanig op de „funktionele kaart" van het streek plan worden aangegeven. De raad wordt voorgesteld subsi die te verlenen in de restauratie van het pand Havenpark 32. School „De Veste'''' Er zijn drie namen uitgekozen door ouderkomissie en personeel van de derde openbare basisschool Baster- straat uit de binnengekomen 67 re- akties in de onder de leerlingen uit geschreven prijsvraag voor een naam voor de schooi. De drie namen zjjn: „De Veste", „De Korre" en „De Zoutkeet". Het kollege stelt voor de school de naam „De Veste" toe te kennen. Aan de orde komt verder een voor stel van b. en w. medewerking te verlenen aan de stichting van een christelijke- basisschool -in Poor-tanv bacht, nl. een zesklassige school voor gewoon lager onderwijs, op een ter rein nabij de kleulei'school „De Speeldoos". Verder wordt medewer king gevraagd voor uitbreiding van de J. W. van den Doelschool, aan de Raamstraat, met één leslokaal. Het antwoord van b. en w. op dc in de vergadering te houden alge mene beschouwingen begroting 1978, kan tegemoet gezien worden in een daarvoor Speciaal te houden raads- vergadering^ op woensdagavond 21 december. Feestelijke avond Zo'n tweehonderd belangstellenden hadden gehoor gegeven aan de uit nodiging voor een feestelijke avond ter gelegenheid van de voltooiing van de bouw. Tevoren was er een receptie, die onder anderen werd be zocht door burgemeester C. Slabbe- koorn, wethouder P. de Moor en ge- mcentesekretaris Padmos. Om half acht presenteerde zich „Nut en Uit spanning", het harmoniekorps van Zonnemaire. Het podium van de nieuwe zaal werd voor de eerste maal beproefd door het orkest „The Starlights", dat alom werd geprezen voor zijn muzikaal kunnen. Het fees telijk gebeuren speelde zich niet al leen af in de rekreatie-ruimte, maar in.het gehele publiek-gedeelle. vro lijk van aanzien door de ruim hon derd bloemstukken. Het vergader zaaltje bleek bij deze gelegenheid ook uitstekend te voldoen als extra garderobe. Ril ja rlcn Onder de geschenken bevond zich een aardige geste (een versierd wa genwiel) van de biljartvereniging „Bommënede", die door de nieuwe zaal met twee biljarts aan uitbrei ding kan denken. De wekelijkse biljartavond op maandagavond, be hoeft voortaan niet meer - onder zo groot mogelijk stilzwijgen - in dc caféruimte te worden gehouden. Hel biljart daar blijft beschikbaar voor de cafégastcn. Óok hel biljartdislrikt Schouwen-Duiveland liet zich ver tegenwoordigen. Veel dank is dc familie Van Doorn verschuldigd aan buurman Jan van Almkcrk, de eigenlijke oprichter van café „Bommcnede". Hij stond, ook in de avonduren, altijd klaar om te hel pen, o.a. met hel leggen van vloer bedekking. Dochter Karin verdient eveneens een extra kompliment. voor haar onvermoeibare inzet. Hel interieur werd verzorgd door een broer van mevrouw Van Doorn, Theo Verhaar, aannemer en binnen huis-architect, die zijn firma Roden rijs in Berkel en Rodenrijs heeft ge vestigd. Ook vader-aanncmer Ver haar gaf heel wat adviezen, o.a. wat betreft do oplossing van de biljarts- onder-het-toneol. Aannemersbedrijf Schouwenburg en Willcmsc uil Rassen tekende voor de ver- cn bebouwing; de fa. Pcur- loo uit Schuddebours verzorgde de vloerverwarming: de stoffering werd geleverd door l'aauvve te Zonnemaire. ZONNEMAIRE, 9-12. Verenigingen in en huiten Zon nemaire kunnen voortaan beschikken over een schit terende rekreatie-ruimte achter café-hiljart-cafétaria „Boinmenede". gaderingen. Voorts zijn het café en de cafetaria voortaan apart te be treden door de bouw van een extra voorportaal. Verder zijn er nieuwe, ruime sanitaire voorzieningen en is het „werken achter de schermen" meer efficiënt geworden door aller lei veranderingen en verbeteringen. Tenslotte verrees er een praktisch woonhuis. Kortom: er voltrok zich achter de voorgevels van het pand aan de Dijk van Bommcnede een ware metamorfose. Zonder problemen verliep dat be paald niet, omdat tijdens die werk zaamheden het café en de cafétaria „gewoon" (althans uiterlijk) door draaiden. Dat vergde van dc eige naar, de. familie C. G. van Doorn, Kijkje in de benedenzaal van „Boin menede" met twee biljarts, toneel en bar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Die rckreatiezaal was dan wel de meest spektakulaire nieuwigheid, maar er is gedurende die zeven maanden van bouwen en verbouwen, nog meer bijgekomen. Om te begin nen een kleine vergaderruimte, ide aal bijvoorbeeld voor bestuursver- Grootste meubelcentrum van de eilanden Ecu rckrcatic-ruimtc met een sfeer- rgkc aankleding, inrichting cn ver lichting, voorzien van een genoeg lijke - hoger gelegen - bar, moderne muziekapparatuur, vloerverwarming cn twee wcdstrydbiljarts, die - uniek - precies passend onder het toneel kunnen worden weggeschoven. De zaal biedt ruimte tot zo'n 120 per sonen, voor zowel verenigingen als partikulicren. f l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1