I Sport en wedótryden^ Teleurstellende eerste nederlaag voor Mevo II; keurige winst voor Mevo I ERIC DE NOORMAN VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger fe ELLEMEET Landbouw: toekomst aan gezinsbedrijven STREEKNIEUWS (lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllUillllllllltllllllllMllltllllllllllllllilllllllllllllllillllllllllllllliiiiiiililtMIIIIIIIIIIII.ll SritiliiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiii|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllillllililiiiiiiiiiiiiii;u<....:.;;iilliiil|iiilliiliilli|iiiiiiiliiTi VOLLEYBAL Beide MEO-teams speelden hun uitwedstrijd tegen Hollemare uit Zwartewaal. Wat eens zou moeten gebeuren, gebeurde nu. Na zes over winningen en t>vce gelijke spelen, leed MEVO II haar eerste nederlaag in dit seizoen. Niet het verlies op zichzelf is betreurenswaardig te noe men, doch het spel van MEVO II des te meer. Op geen enkele wijze wist men waar te maken dat men in Zwarte waal de koploöpster in de 3e klasse F aan het werk zag. Het langzamer hand 20 bekend geworden sterke wa pen van MEVO II, t.w. een ijzer- sterke strakke service, kwam in het geheel niet uit de verf. Het was juist de tegenstandster, Holelmare II, die MEVO II overblufte met telkens weer harde serves tot diep in het achterveld. Mede door het slechte stoppen kwam men niet aan normaal aanvalsspel toe. Voeg daar nog bij een coach die zijn team niet wist te inspireren, dan is de verdiende 3-0 nederlaag, met de sprekende cijfers 15-9, 15-7 en 15-11 duidelijk ver klaard. Wellicht speelden de zenu wen van een groot aantal MEVO- dames parten, maar met een zeker aantal geroutineerde speelsters in de ploeg, mag zoiets niet gebeuren. MEVO II krijgt alle gelegenheid zich te revancheren, want zaterdag a.s. wacht hun een uitwedstrijd te gen het in de onderste regionen ver kerende TOP III uit Brielle. Als MEVO II haar normale spel in de rommelige sporthal Ducdalf kan spelen, moet een overwinning mogelijk zijn. Winst kan het moreel KORFBAL All Ready Al-Blauw Wit AI 5-2 In dé beginfase van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat All Rea dy met deze cijfers zou zegevieren. Maar halverwege de eerste helft ging All Ready iets beter draaien. Vcoral in het aanvalsvak, waar in valster Carola Krello stond. Een goed op schot zijnde Joke Renters bracht All Ready op een 2-0 voor sprong. Vlak voor rust werd het 3-0 via een afstandschot van Marco Bouwman. Blauw Wit kon na de rust door een verdedigingsfout aan All Ready-zijde tegenscoren (3-1). Joke Renters vergrootte de voorsprong met twee fraaie doelpunten. Blauw Wit benutte nog een strafworp, 5-2. HANDBAL Klubblad van handbalvereniging- Delta Sport Het klubblad van de Zierikzeese handbalvereniging Delta Sport be gint met een openingswoord van de voorzitter. Het blad bestaat niet al leen uit informatie met betrekking tot de vereniging, maar besteedt ook een pagina aan de wereldkampioen schappen handbal. „Delta Aadje" vertelt iets over de aanloopperiode van heren I tot de derde divisie. In „Bestuursmededelingen" worden eni ge belangrijke mededelingen gedaan. De rubriek „Gouwe-ouwe" 1972 vormt deze maal een terugblik op het kompetitiehandbal in „Onder dak", waaraan Delta Sport met drie teams deel nam. Verder worden nog allerlei interne mededelingen ver meld. weer danig opvijzelen. Ondanks de nu geleden nederlaag, blijft een hoge. klassering tot de reële mogeh'jkhed- den behoren. MEVO i Zo slecht als met MEVO II in Zwartewaal verging, zo goed verliep de strijd voor het eerste team tegen Hollemare I. De eerste set van deze wedstrijd verliep voor MEVO pro bleemloos, getuige de sprekende 4-15 setzege. Ook in de tweede ,set leek er geen vuiltje aan de lucht. Al vrij snel was de tussenstand 3-7. Na wat experimenteel volleybal van MEVO- kant werd het echter toch nog span nend, daar Hollemare er zelfs in slaagde een 14-13 voorsprong te ne men. Dat dit tegen de verhouding in was, liet een getergd MEVO duide lijk blijken, want via 14-16 werd do tweede setwinst binnen gehaald. Het laatste punt werd op meer dan voor treffelijke wijze gescoord door de zeer oplettende Nel Alofsen. Het overwicht van MEVO, dat in het ge heel geen zwakke plekken kende, kotinueerde zich in de derde set. Mede dank zij het goede spel van de beide spelverdeelsters Erna Nolet en Nel Alofsen, scoorden de MEVO- aanvalsters keer op keer. Het eind resultaat in deze set werd uiteinde lijk 9-15, waardoor een regelmatige, verdiende 0-3 zege werd bereikt. Het vertoonde spel van MEVO doet de verwachting wekken dat men steeds meer zelfvertrouwen krijgt. Hopelijk zal dit in een hogere po sitie op de ranglijst resulteren, dan de plaats die men nu als midden moter bezet. Resultaten bedrijfskoinpetitie De resultaten van de voor de be drijf svolleybal gespeelde wedstrijden zien er als volgt uit: Poule A: Mazda- Big „S" 3-0; Cluzona-Kwiek 3-0: P.J.Z.-R.T.M. 1-2; Rabo Zierikzee- B.B. Wansink 2-1. MEVO 9 8 1 22 Mazda 9 7 2 22 Cluzona 10 8 2 20 MEVO II 9 5 4 17 Rabo Z'zee 9 6 3 16 R.T.M. 9 6 3 14 B.B. Wansink 9 5 4 14 Kwiek 9 2 7 7 P.J.Z. 10 2 8 7 MEVO III 8 1 7 6 Big „S" 9 0 9 5 Poule B: Neptunus-Zeelandia II 2-1; L O-Kwiek II 2-1; Zeelandia- Luctor 2-1; Rabo Schouwen-Reisb. v. Oev. 0-3. Zeelandia 9 9 0 23 Tuinc. N.G. 9 6 3 20 Reisb. v. Oev. 8 6 2 17 Kwiek II 10 6 4 16 Zeelandia II 9 3 6 14 Br.w. Kerkwerve 9 3 6 14 L O 9 6 3 13 Luctor 9 4 5 12 Rabo Schouwen 10 4 6 11 Neptunus 9 2 7 8 Brogum 9 1 8 2 Poule C: Onderdak-de Puttei-s 2-1; R.K. Z'huis-Reisb. v. Oev. II 3-0; Opel Team-P.J.Z. II 3-0; Willibror- dus-MEVO IV 3-0; R.K. Z'huis II-L O II 3-0. Onderdak 9 9 0 24 R.K. Z'huis 9 8 1 23 de Putters 9 6 3 18 Opel Team 8 5 3 14 Willibrordus 9 4 5 13 Reisb. v. Oev. II 8 4 4 10 MEVO IV 9 4 5 9 z.v.o. 8 1 7 8 P.J.Z. II 7 3 4 7 L O II 8 1 7 7 R.K. Z'huis II 8 1 7 5 Poule 1): Rabo Zierikzee II-Cluzo- na II 0-3; P.J.Z. III-de Trimsters 0-3; Kwiek III-Br.w. Korkw. II 3-0. Cluzona II 9 9 0 25 de Trimsters 10 7 3 20 Fiakkee 9 6 3 19 Kwiek III 10 4 6 15 P.J.Z. III 10 4 6 12 Rabo Z'zee II 10 2 8 Br.w. K'werve II 10 2 8 5 Vrijdag 9 december Sporthal Onderdak Tuine. N.G.-Reisb. v. Oev., 19.00 uur; Neptunus-Br.w. K.werve, 19.00 uur; R.K.Z.'huis-Opelteam, 19.00 uur; Kwiek III-PJZ III, 19.00 uur; Zeelandia-Zeelandia II, 19.50 uur; R.K.Z.'liuis Il-de Putters, 19.50 uur; MEVO IV- L O II. 19.50 uur; Clu zona 11-Flakkee, 19.50 uur; de Trim- sters-Br.w. .K.werve II, 20.45 uur; Reiab. v. Oev. II-PJZ II, 20.45 uur; B.B. Wansink-Mazda, 20.45 uur; ME- VO-Big „S", 20.45 uur; Onderclak- ZVC, 21.40 uur; Brogum-Luctor, 21.40 uur; Rabo Zzee-RTM, 21.40 uur Kwidk-MEVO III, 21.40 uur. DAMMEN Kompetitie damvereniging „Zierikzee" Op de jongste klubavond van de damvereniging „Zierikzee" werden zeven partijen gespeeld voor de in terne kompetitie. Enkele partijen hadden een verrassende afloop. Zo moest J. A. Verton zijn meer dere erkennen in J. Huigens; J. de Wild won van J. de Jonge; C. L. Boot kwam niet verder dan remise tegen C. Zoon. Door deze uitslagen nam C. Verton de kop van de rang lijst over, daar hij zelf wan van S. Douw; reeds eerder won C. Verton van C. Monteban. De uitslagen waren als volgt: C. Verton-C. Monteban 2-0; J. A. Ver ton-J. Huigens 0-2; J. de Wild-J. de Jonge 2-0; M. de Wild-P. M. Kort 0-2; S. Douw-C. Verton 0-2; M. v. d. Wielen-C. J. Kostense 2-0; C. Zöon-C. L. Boot 1-1; C. Monteban- J. C. v. d. Doe 0-2. Vrijdagavond speelt het tiental van de damvereniging „Zierikzee" een thuiswedstrijd tegen Middelharnis, waarvan in de uitwedstrijd met 15-5 werd gewonnen. De stand van de ranglijst: C. Verton 7 5 1 1 11 C. L. Boot 8 3 5 0 11 J. Huigens 6 4 1 1 9 J. de Wild 6 4 1 1 9 J. A. Verton 7 3 3 I 9 F. Bastemeijer 7 4 1 2 9 A. Saman 6 4 0 2 8 P. M. Kort 7 3 2 2 8 J. de Jonge 7 3 2 2 8 C. M. v. d. Velde 6 2 3 1 7 S. Douw 8 3 1 4 7 M. v. d. Wielen 7 2 2 3 6 M. de Wild 7 3 0 4 6 C. Zoon 9 T 3 5 .5 J. M. Kostense 4 1 1 2 3 J. C. v. d. Doe 1 1 0 0 2 C. J. Kostense 8 1 0 0 2 C. Monteban 9 0 0 9 0 Kampioenschap Zeeland voor junioren Aan het kampioenschap van Zee land voor junioren, dat iedere za terdagmiddag in 's-Gravenpolder verspeeld wordt, doen van de dam vereniging „Zierikzee" drie spelers mee. Voor dit toernooi moeten nog twee ronden gespeeld worden. A. Sa- man heeft al zijn partijen gewonnen en s taat op een gedeelde eerste plaats. P. M. Kort heeft 6 punten uit 6 partijen, terwijl J. de Wild er 3 punten uit behaalde. De stand is nu: 1. en 2. A. Saman en P. van Splunter 6-12; 3. en 4. D. Kasse en E. J. Buitenhuis 6-7; 5. P. M. Kort 6-6; 6. A. Boogerd 6-5; 7. J. de Wild 6-3; 8. J. Schouten 6-2; 9. H. P. Geluk 6-0. Voor a.s. zaterdagmiddag luidt het programma voor de Zierikzeesche junioren: P. M. Kort-E. J. Buiten huis; A. Boogerd-J. de Wild en D. Kasse-A. Saman. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Scheveningen (toez.): J. Ph. W. Quak, Vianen; le Does burg: H. G. Hoogenkamp, Veerc- Kleverskerke; te Klaaswaal: A. Talsma, Sprang-Capelle; te Ensche de (wijk 5 en 6): mevr. F. Verboom, vicaris aldaar. Aangenomen naar Sexbierum: J. R, Smit, Harlingen, die bedankte voor Ouderkerk aan de Amstel; naar Barneveld b.w.i.w. (toez,): S. Boon- zaayer, Gaast c.a.; naar De Krim (toez.): H. Kooistra, St. Johannesga en Delfstx-ahuizen. Bedankt voor Nieuwerkerk aan de IJssel: J. den Hoed, Sliedreeht. Beroepbaarstelling: W. Dekker, part-time predikant te Sebaldeburcn, Kerkweg 2 (per 9 januari 1978); H. A. Wisman, Roerdompplein 35 te Hoo- geveen (per 16 januari 1978). Gereformeerde Kerken Beroepen te Almkerk: J. G. J. van Echtep, Bunschoten-Spakenburg; te Zaandam: R. E. van der Wal, De- demsvaart; te Dalfsen: H. Postma, Ee (FId). Aangenomen naar Schildwolde (Gr.): J. Koopmans, Harkcma. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Govinchem in kombi- natie met Langerak: M. J. C. Blok, Waardhuizen; te Loppersum in kom- binat'ie met Westeremden: H. Geerls- ma, kand., Urk; te Dalfsen: S. de Vries, Blokzijl, (2e predikantsplaats). Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Westzaan: C. van der Weele, Huizen. Tweetal te Naarden: B. de Graaf te Utrecht-Noord en J. Kievit te Er- melo. Aangenomen naar Rozenburg (in dustriepredikant voor het Euro- poort-Botlekgebied): W. C. Moerdijk, Purmcrend-Amsterdam-Noord. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Nunspeet: B. Rein- ders, Hardinxvcld-Giessendam; te 's-Gravenzande: P. Honkoop, Kam pen; te Brake): C. Hegeman, Vee- nendaal. MARKTBERICHTEN GOES, 6-12. Beursbericht Markt Goes. Granen en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tar we, basis 16 procent, vrij van schot f 44,00rf 44,75; brouwgerst f 43,25- f 43.75; voergerst, basis 16 procent, f 38,50-f 41,75; maalgerst tot f 38,00; haver f 33,00-f 41,50; groene erwten (oude oogst) tot f 64,50; groene erw ten (nieuwe oogst) tot f 68,00; voer- erwten f 35,00-f 40,00; Schokkers f 78,00: Capucijners f 80,00; bruine bonen, vrij van grond f 140,00. Ex- klusief b.t.w. Uien 2-3 cent per kg, op auto geleverd. Exklusief b.t.w. Vlas 9oede kwaliteit 28-36 cent, per kg. Exldusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldsgewas, direkte leve ring af bedrijf f 6,50-f 7,25 per 100 kg. Voederaardappelen f 5,50-f 5,75 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Ilooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi f 190,- f 250,dijlchooi f 195,raaigrassen f 110,tarwe- stro f 75,gerstestro f 100,erw tenstro (klein groen) f 110,schok kerstro f 85.haverstro f 80,bo nenstro f 90,Exklusief b.t.w. Grootmoeder zeilde de wereld rond SYDNEY, 7-12. Een 54-jarige grootmoeder uit Sydney is zondag in haar woonstad teruggekeerd van een zeilreis om de wereld in twee en een half jaar. Mevrouw Anne Gash kwam maan dag na het middaguur met haar ne gen meter lange jacht „Ilimo" in de haven van Sydney aan, met in haar kielzog een flottielje scheepjes en een veerpont, afgehuurd door vrien den en verwanten. Mevrouw Gash had nooit tegen haar familie gezegd dat zij een reis otn de wereld ging maken, toen zij uitvoer naar Engeland. Ze was bang dat men het haar uit het hoofd zou praten. „Ik had geen geld genoeg om op de gewone manier naar Engeland te gaan, dus besloot ik maar te zeilen'', vertelde ze, met haar mond aan een fluit champagne in de jachtclubha ven.. Het land der witte mannen 27. Alles blijft rustig als Eric geluidloos door het kalme water van het meer de landings plaats nadert. De mensen vah de nederzetting zijn in diepe slaap. Ze vrezen in dit schnnr1- bevolkt land geen vijanden. Eric, die er op voorbereid was wel enige Moeilijkheden te ondervinden bij het in het water trekken van de boot, merkt tot zijn verrassing dat deze zó licht is. dat één man hem makkelijk kan dragen. Hij ontdekt dat de scheepjes van berkenbast zijn gemaakt en dat hij zeker niet genoeg aan één bootje bal hebben. Dat is een tegenvaller, want nu staat hij voor rle opgaaf geheel alleen twee bootjes weg te pakken. Maar het lukt, zonder dal hij noemenswaard geruis heeft gemankt. Hij werkt zich aan boord cn vindt geen peddels op de bodem, hetgeen alweer een te genslag is. Het. /al namelijk niet meevallen met do ene hand te peddelen en mei de an dere het tweede bootje mee te voeren. De Noorman slaagt er echter in ook dit Ie vol brengen on hij is al meer dan halverwege als hij een woedende schreeuw over het water hoort galmen. Hij ziet eerst één cn dan moer figuren op de landtong heen on weer rennen cn doet zijn uiterste best, terwijl hij rle bootjes naar clc diepe 'ehndmvon onder de oever stuurt. Hier wachten hom reeds mannen, die dade lijk aan boord gaan cn meteen de peddels grijpen. Eén krijger gaat bij Eric in de boot en Svcin zit met de twee krijgers cn Cen- drach in de andere. De mannen van de landtong hebben inmid dels do achtervolging inezet, maar tot zijn vcrwondorln ziet Eric dat zo op de oever, een eind stroomafwaarts aanhouden. „Ze donken dat wc daarheen zijn gevlucht", fluistert hij. „Stroom op, wc moeten stroom op gaan", sist hij zijn mannen toe. „En zo hard je kan. Hel is ohzc enige kans om le ontsnappen". Advertentie ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■BI Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of J zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. LAND- EN TUINBOUW AMSTERDAM, 8-12. De toekomst van het Nerderlands landbouwbedrijf is aan het gezinsbedrijf. Het bedrijf dus, dat met één tot drie volledige arbeidskrachten kan draaien. Dit heeft ir. D. S. Tuynman, de vertrek kende voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, gezegd in Amsterdam. In zijn rede zei hij tot de leden van deze standsorganisaiie dat hij onder de Nederlandse omstandigheden wel verwacht dat de trend naar steeds grotere bedrijven door zal zetten. Dit betekent dat de vraag naar land bouwgronden, die de laatste 25 tot 30 jaar steeds is gegroeid, zal blijven stijgen. Volgens ir. Tuynman moet dan ook de komende tijd grond worden gere serveerd voor land- en tuinbouw, het moet mogelijk zijn om de prijsopdrij vende invloeden die van buitenaf ko men, buiten werking te stellen. Vol gens de heer Tuynman zou reserve ring een betere weg zijn om de grondprijzen weer een beetje in de buurt van de gebruikswaarde te doen komen dan grond inhanden van de overheid te laten komen. 1 Hij waarschuwde voor een te gro te greep van de overheid op het boe renbedrijf als deze veel landbouw grond in handen krijgt. BRUINISSE Burgerlijke stand over de maand november 1977 Geboren: 6. Dingen a Marina (Dirksland) d-v. D. M. Labeur (over leden) en J- A. de Waal; 7. Christina Jacomina Catharina (Dirksland) d.v. C. L. Verton en C. J. Fonteine; 9. Marinus Johannes, z.v. B. W. Schot en T. van Gilst. Overleden: 12. Cornelia Stoutjes- dijk, 78 jr., e.v. J. van den Berge; 14. Johannes Huibers, (Zierikzee). 71 jr., wdn. v. C. J. Boot. Gehuwd: Cornelis Klein, 20 jr. en Christina Helena de Jonge, 24 jr.; 11. Jacob Willem van den Berg, 31 jr. en Johanna Kik, 24 jr.; 18. Peter Cornelis Kik, 54 jr. en Annie Kor- stanje, 32 jr. Flitsen int het buitenland Trekkingsavond verkoopaktie BRUSSEL. Nederland „levert een bijzonder waardevolle bijdrage" aan de gemeenschappelijke verdediging van de NAVO-landen, aldus het overzicht van de huidige en toekom stige defensie inspanning dat de mi nisters van defensie van het bond genootschap in Brussel is voorge legd. WEST-BERLIJN. West-Berlijn heeft ruim 120 illegaal geïmmigreer de Pakistani die in de afgelopen da gen. waren opgepakt cp een vliegtuig naar Pakistan gezet. Dit was de eer ste aktie van deze aard die de re gering heeft ondernomen in het ka der van een nieuw plan om de ille gale stroom van immigranten die asiel willen in West-Duitsland in te dammen. DISS, Engeland. Burgemeester en wethouders van Diss in Engeland hebben de jaarlijkse grote kerstboom dit seizoen, bevestigd cp een vlot, neergezet in een kanaaltje bij het winkelcentrum. De hcop is, dat de vandalen er nu niet meer bij kun nen. NEW YORK. De Verenigde Naties hebben woensdag Zuid-Afrika en Rhodesië veroordeeld wegens het bezet houden van respektievelijk Na mibië en Zimbabwe (de Afrikaanse naam voor Rhodesië). Tevens deed de Algemene Vergadering een be roep op alle lidstaten zich te onthou den van samenwerking met of het verstrekken van liulp aan de twee landen. WARSCHAU. Bij een treinongeluk in Polen zijn zeven mensen om het leven gekomen en minstens 49 ge wond. Volgens spoorwegfunktiona- rissen ontspoorde een passagierstrein op weg van Katowice in Zuid-Polen naar Gdynia aan de Oostzee. De ont sporing geschiedde bij de stad Ko- nin. Alle omgekomenen zijn waar schijnlijk Polen. BOEKAREST. De Roemeense communistische partij zal zich ook in de toekomst niet bereid vei kla ren. in welke vo'rm dan ook een zus terpartij wegens een zelfstandige politieke koers te berispen „1 te ver oordelen. Met deze verklaring heeft do Roemeense staats- en partijlei der, Nicolao Ccauscscu. opnieuw do onafhankelijke politieke en ideolo gische koers van zijn partij beves tigd. KOEALA LOEMPOER. Het vlak bij Singapore neergestorte Boeing- 737 toestel van do Maleisische lucht- vaaitmaatsohappij MAS werd door één peiscon gekaapt, maar omtrent diens identiteit en de achtergronden is verder niets bekend. Dit verklaar de de Maleisische minister van ver keer Ton Sli V. Manicknv;: agon in hel parlement. NEW YORK. Het opcnbaai minis terie \an de slaat New Jersey in de Vcienigde Staten, heeft een begra fenisondernemer in Newark be schuldigd van oplichting, omdat hij ongeveer 1.500 cestorven kinderen of doodg; boren babyV van arme ou ders. in massagraven in plaats van individueel zou heV"< bijgezet. Hij in de wel bij de staat zijn gage voor indivia'uel bijzetting. BRINDISI. By eon ontploffing In oen petrochemische fabriek in de Italiaanse plaats Brindisi zyn heden donderdagochtend minstens 20 nrbei- ders gewond, aldus de politie. De verkoopaktie die door de plaat selijke winkeliers was georganiseerd is dinsdagavond met een gezellige trekkingsavond in het „Durps'uus afgesloten. Het slechte weer en de zeer gladde wegen hebben er toe ge leid dat dé belangstelling voor de trekking minder was dan voorgaan de jaren. De honderd kadoos die een totaalwaarde hadden van ongeveer elf duizend gulden waren in vier groepen verdeeld. De hoofdprijs van iedere groep is gegaan naar de vol gende prijswinnaars: de dubbele koelkast naar de fam. Jac. Littooy, grote draagbare t.v. naar fam. C. v. d. Berg Muller, wasdroger naar fam. Olree, en de stereo-radio met boxen naar fam. De Koning. De kaarten werden getrokken door Rinus v. d. Velde, en de namen van de winnaars werden afgelezen door de voorzitter van de midden standsvereniging. De trekking stond onder het toeziend oog van de post- kommandant der Rijkspolitie te Bruinisse de heer Chr. Tol. De prijzen zijn niet alleen in Brui nisse terecht gekomen, maar ook in Dirksland, Oosterland en Zierikzee. Tijdrede voor de S.G.P. Op dinsdagavond 13 december houdt de heer K. v. d. Plas uit Har- dinxveld-Giessendam voor de SGP te Bruinisse een tijdrede. De bijeen komst vindt plaats in de kerk van de Geref. Gemeente, (zie ook de agenda). Voor 45 jaar ZIERIKZEE. Het Leger des Heils deelt mede. Het speelgoed is er'. Zon der veel moeite of drukte is het er gekomen om straks den dag voor Kerstfeest het te geven aan alle klei ne handjes. BROUWERSHAVEN. In den nacht van Zondag op Maandag is het al hier zeer hoog water geweest, waar door alle bcivoners aan dc haven dc damplanken voor hunne woningen moesten plaatsen. ADVERTENTIE. Een produkt van eigen bodum. Roomboter voorzien van Rijksmerk, 95 cent per pond. Steeds vevsch voorhanden. ZIERIKZEE. In de gewone bijeen komst der Vrijzinnige Vrouwenver- eeniging werd hei Avondmaalzilver, bestaande uit 100 bekertjes met vier bijpassende schalen cn drie offcr- schaalljes, aan dc kerkvoogdii oi'cr- gedragen. BURGH. In deze gemeente is een Chr. Vrouwenvereniging opgericht, met het doel gezellige bijeenkomsten te houden tot hei vervaardigen van handwerken enz. ZIERIKZEE. W oensdagmorgen werden de ouders der kinderen van dc Chr. Fröbelschool in dc Manhuis- straal alhier in de gelegenheid ge steld. Dc kinderen aan het werk te zien. Van deze geboden gelegenheid werd ruimschoots gelegenheid ge maakt. ADVERTENTIE. Opruiming van alle Dames- cn hinderhoeden. Da meshoeden vanaf 1,75; Hinderhoe den vanaf 0,7.». ZIERIKZEE. Dc debatingclub van den HBS alhier, heeft een voorlopig nog naamloze krant, onder bcschcr- hcersöhtippij wiri de» directeur dr. Schuts, uitgegeven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5