Afscheid W. D. Berrevoets van de Rabo-bank „Schouwen" VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET STREEKNIEUWS VERZEKEREN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Huldiging te Serooskerke Sinterklaas bezocht Nieuwerkerk z.v.u. De Spaanse Brabander ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 5 december 1977 Nr. 22213 SEROOSKERKE, 3-12. Met het bereiken van zijn pen sioengerechtigde leeftijd werd de heer W. D. Berre- voets, medewerker aan de Rabobank „Schouwen", door het bestuur en de raad van toezicht van deze bank, vrijdagmiddag in het dorpshuis te Serooskerke een re ceptie aangeboden, waar velen blijk van hun belang stelling gaven. Naast vele cadeau's en bloemen kreeg de heer Berrevoets de zilveren legpenning met bijbehorende oor konde aangeboden door burgemees ter II. P. Everwijn van Westersehou- wen. De burgemeester zei, dat het ge meentebestuur hiermee haar waar dering wil onderstrepen voor het ve le werk dat de heer Berrevoets voor de gemeenschap van zijn woonplaats Serooskerke heeft gedaan en nog steeds doet. Op deze receptie werd een woord van welkom gesproken door de voorzitter van het bestuur van de Rabobank „Schouwen" de heer K. J. K. v. d- Slikke, die zich in het bijzonder richtte tot burge meester H. P. Everwijn en wethou der M. J. Steur van Westersehouwen. de distrikts directeur de heer A. P. Klootwijk en de oud distrikst-direk- teur de heer A. Oudkerk. De heer v. d. Slikke liet hierna in korte trek ken de levensloop van de heer Ber revoets de revue passeren. Na het -beëindigen van de lagere school behaalde hij zijn boekhoud diploma, maar tot zijn 33e-jaar zou hij werkzaam blijven in de land bouw. In de oorlog kwam'hij o.m. te recht op het distributiekantoor te Haamstede, voor hij werd geëva- kueerd naar Wassenaar. In de perio de 1949-1952 trad hij op als assistent van de kassier van de Coöperatieve Boerenleenbank „Noordwelle" waar na hij kassier van de bank werd met zitdagen te Serooskerke, Noordwelle en Renesse. De heer v. d. Slikke prees zijn volledige inzet voor de bank; hij een vraagbaak voor velen was. Buiten zijn funktie schroomde de heer Berrevoets niet om zich in te zetten voor de gemeenschap met maatschappelijkwerk, de kerk en de leesbibliotheek. Een unikum onder de kollega's vond de heer v. d. Slikke het dat de heer Berrevoets nog geitenhouder is, en een beetje aan boeren doet. Als blijk van waardering voor zijn \verk voor de bank bood hij hem het Zeeuwse woordenboek aan, waaraan hij de wens toevoegde dat hij nog lange tijd hiervan in goede gezond heid zal mogen genieten. Inzet op vele terreinen Burgemeester Everwyn wees hier na op de liefde van de heer Berre voets voor zijn geboorteplaats Se rooskerke waarvoor hij zich op di verse terreinen, o.m. als lid van de gemeentelijke btfstandskommissic, verdienstelijk heeft gemaakt. De voorzitter van de raad van toe zicht de heer A. Gast wees op de se rieuze wijze waarop de heer Berre voets zijn werk steeds heeft verricht. Hij dacht hierbij aan de geldzuive- ring na de oorlog en de ramp met zijn vele financiële verwikkelingen. Hij vond het jammer dat hij de bank gaat verlaten. Hij wenste de heer Berrevoets en zijn vrouw met het aanbieden van een fotoalbum een goede toekomst toe. De distrikts-direkteur de heer A. P. Klootwijk, sprekende namens de hoofddirektie, wees op de verande ringen welke de bank in de afgelo pen 25 jaar heeft ondergaan. Geko men bij de Boerenleenbank werd het Raiffeisenbank en vervolgens Rabo bank. In deze periode werd ook de fusie tussen een aantal boerenleen banken tot Rabobank Schouwen een feit. De heer Klootwijk waas hierbij op het aanpassingsvermogen als een van de persoonlijke kwaliteiten van de heer Berrevoets. Zijn bewonde ring sprak hij uit over het feit. dat hij geheel vrijwillig reeds enige jaren naar zijn pensioen heeft toegeleefd, door zijn arbeidstijd al wat te gaan inkorten. Als waardering voor de bijdrage in de totale organisatie van de centralebank werd hem een vul pen set aangeboden. Openhartigheid De direkteur van de Rabobank „Schouwen" de heer E. Hop wees op de bijzonder openhartige wijze waarop de heer Berrevoets het per soneel steeds is tegemoed getreden, waarmee een belangrijke bijdrage werd geleverd tot de bijzonder pret tige samenwerking met het gehele personeel. Ook de heer Hop noemde de heer Berrevoets een vraagbaak voor allen die steeds met een goed humeur zijn werk met nauwgezet heid heeft verricht. Hij wees hierbij op de stimulerende rol die zijn vrouw hierbij heeft gehad. Bang dat hij aan zijn vrijetijd geen inhoud zal weten te geven was hij beslist niet gezien de vele aktivitei- ten die door de heer Berrevoets naast zijn werk voor de bank nog al tijd worden ontplooid. Namens het personeel sprak de heer D. L. Ob- bink woorden van dank voor de ge toonde kollegialiteit en de prettige samenwerken, welke men node zal missen. Namens het personeel bood hij een verrekijker aan. De heer P. Tazelaar, een achter neef, richtte zich met een persoonlijk woord tot de heer en mevrouw Ber revoets, waarbij hij nog enige jeugd herinneringen ophaalde. Hij wees. hierbij op de verknochtheid aan Se rooskerke. In 1953 waren wij blij op het puin tot de Schelphoek werd ge- Adveitentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. Burgemeester Everwijn (links) over handigt de scheidende heer Berre voets (r.), de zilveren legpenning met oorkonde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dicht. Namens de bewoners van Se rooskerke boden mevr. A. van Nieu- wenhuize-Goslinga, mej. B. A. Meijer en de heer M. Geluk een tuinstoel en een bloemstuk aan. De heer Berrevoets sprak hierna tot alle sprekers een persoonlek dankwoord waarbij hij zei getracht te hebben bij zijn werk voor de ge meenschap zich voor de gehele ge meenschap in te zetten, en niet voor bepaalde groepen. Inspektiebus Monumentenwacht In het statenkomplex in Middel burg wordt woensdag 7 december de inspektiebus van de Monumenten- wacht Zeeland officieel in gebruik gesteld. Dr. C. Boertien commissaris van de Koningin is daartoe bereid ge vonden. De inspektiebus werd ge schonken door het Prins Bemhard- fonds. Tijdens de bijeenkomst kan er ook kennis worden gemaakt met de onlangs in diénst getreden mo numentenwachters voor Zeeland, de heren P. Roelse en M. A, Verduijn, ZIERIKZEE „Youth for Christ" Op zaterdag 10 december organi seert „Youth for Christ" afdeling Zie rikzee weer een koffiebar in „De Lichtboei". Medewerking zal woraen verleend door John en Donna, die een gedeelte van de N avond zullen vullen met zang, begeleid door gi taar. Iedereen is van harte welkom. (Zié ook de agenda). Aanrijding Vrijdagmiddag omstreeks 12.45 uur ontstond een aanrijding tussen een bestelauto en een personenauto bij het tunneltje aan de Calandweg. De bestuurder van de bestelauto E. F. J. d. K. uit Goes ging bij het ingaan van de bocht teveel naar links en kwam daarbij in aanrijding met J. F. T. uit Nieuwerkerk. Er ontstond lichte materiële schade. Geen voorrang Vrijdagavond omstreeks 18.00 uur ontstond een aanrijding tussen een bromfiets en een personenauto op de kruising Verrenieuwstraat-Bed- deweeg. De bestuurster van de bromfiets C. M. P. uit Brouwersha ven verleende geen voorrang aan een personenauto bestuurd door M. Ch. D. De voertuigen werden licht beschadigd, terwijl P. verwondingen aan de knieschijf opliep. Auto beschadigd Zaterdagmorgen omstreeks 8.45 uur werd in de Poststraat de gepar keerd staande aulo van A. d. L. uil Zierikzee beschadigd aan linker voorzijde en koplamp. De dader is doorgereden. Bestuurder onder invloed Zondagavond werd aan H. N. P. uit Willemstad een rijverbod opge legd wegens het rijden onder invloed. Tevens werd een proces-verbaal te gen hem opgemaakt. P. reed slinge rend aan de linkerkant van do weg. Bij het Shellstation kon de bestuur der worden tegengehouden. Vechtpartij In de nacht van zondag op maan dag ontstonden moeilijkheden in do Lange Nobelstraat voor het café „Old Dutch". Eigenaar K. van dit café raakte slaags met de gebroeders B. uit Zierikzee. Een ong'luk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgm ervan wel.Voorkom dat u in moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede verzekering voor uwhuisen gezin, uw auto en rekreatie. Ga voor een goed advies naar de Inhaalmanoeuvre Zaterdagavond omstreeks 18.00 uur ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op Rijksweg 18 tus sen hot verkeersplein en kruising De Tol. Een auto bestuurd door W. B. uit Zierikzee maakte aanstalte rechtsaf te gaan, maar kwam weer terug naar links. Op dat moment werd hij gepasseerd door een auto, bestuurd door M. K. uit Zierikzee. De wagens kwamen met de flanken te ken elkaar. Er ontstond lichte ma teriële schade. WESTENSCHOUWEN Schilderijen gestolen In de villa „Den Os", staande aan de Kampweg te Westenschouwen en eigendom van mevrouw E. F. Sta kenburg-Mees is in de week van 25 november tot 3 december ingebroken. Door het inslaan van een tuimelraam heeft men zich toegang tot de tweede woning verschaft en vervolgens wer den zestien schilderijen, waaronder kostbare en minder dure wei-ken, meegenomen. Mevrouw S. woont in Rotterdam en komt met de weekends meestal naar Westenschouwen. Za terdag ontdekte zij de inbraak en waarschuwde direkt de politie die met de technische recherche een on derzoek instelde. Hoe hoog de waar de van de doeken is, kon nog niet medegedeeld worden, omdat eerst een expert de lijst met gestolen doe ken moet taxeren. BURGHHAAMSTEDE Dropping In het kader van de winkelweek- aktie werd zaterdagmiddag dooi de middenstandsvereniging Burgh- Haamstede een dropping gehouden in de kernen van beide plaatsen. Door de deelnemers aan de winkelweek waren hiervoor 135 prijzen beschik baar gesteld. De door de midden standsvereniging beschikbaar ge stelde hoofdprijs, een radio, viel op het nummer 375. HAAMSTEDE Hennep in beslag genomen De Rijkspolitie groep Westersehou wen heeft in een broeikas, staande op een perceel bouwland in Haam stede een partij hennep die te drogen hing, in beslag genomen. Een labo ratorium, waarheen een deel is heen gestuurd, zal uit moeten maken, hoeveel werkzame stof er in zit. Aggregaat gestolen Ten nadele van de heer M. C. G. werd van het manegeterrein aan de Maireweg, een in een schuurtje staand licht-agr.egaat gestolen. De waarde bedraagt ca f 1000, Kerstavond Huisvrouwen Op woensdag 14 december houdt de Ned. Ver. van Huisvrouwen in de Ger. Kerk te Haamstede de kerst avond. De avond begint te 19.30 uur en wordt geheel door eigen krachten verzorgd. Een zangkoortje o.l.v. me vrouw Koole zal zich laten horen, gevolgd door een toneelspel. KERKWERVE Botsing Een auto, bestuurd door de West duitser J. Q. uit Keulen, die over de Provincialeweg richting Haamstede reed, wilde de Verseputseweg in slaan. Hij werd gevolgd door een an dere auto van G. B. uit Alblasserdam die de afslaande Duitser te laat zag. Bij de botsing werden beide voertui gen vh'j ernstig beschadigd, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor.. ZONNEMAIRE Benzine gestolen Uit de auto van de heer C. d. H. uit Zonnemaire, die voor zijn deur stond geparkeerd, werd ca. 35 liter benzine gestolen. DUIVELAND Staatkundig Gerei. Studievereniging „Schouwen-Duiveland" In de grote vergaderzaal van de NIEUWERKERK, 3-12. Veel be langstelling was er zaterdagmiddag in de straten van Nieuwerkerk toen Sint gezeten op een paard en verge zeld van enkele knechts zijn ronde deed, voorafgegaan door het plaatse lijk muziekcorps, o.l.v. de heer A. Radewald. Na de rondgang werd het hoge ge zelschap door burgemeester J. D. de Kam van Duiveland ontvangen in de grote zaal van „Ons Dorpshuis". Daarna trad een jeugdgroep van de 6de klassers der beide lagere scholen op en bood de kleintjes een prettig uurtje aan. Tenslotte werd voor de groteren nog een film gedraaid. Deze werd in de avonduren nogmaals af gedraaid voor belangstellenden, 't Is voor groot en klein een geslaagd Sinterklaasfeest geworden. Alle feestelijkheden waren georganiseerd door de verenigingsraad. Een sprong in de gouden eeuw ma ken valt voor ons twintigste eeuwers niet altijd mee. Dat bleek vrijdag avond in de Concertzaal in Zierik zee, waar toneelgroep Theater Bre- dero's „De Spaanse Brabander" op de planken zette. Niet altijd lukte het de aandacht te houden bij dit ver haal dat steunt op speelse, verras sende en belerende dialogen en mo nologen. Theater deed hel geweldig, maar helaas was de tekst en dan vooral het Antwerps van Eric van Donk, die de „kale" joncker Jerolimo Rodrigo verbeeldde, niet altijd te verstaan. Beter lukte dat bij de andere „rol len" zoals Jan van Eijndthoven die Robbeknol de knecht speelde. Het oud-hollands van de andere spelers was al evenmin storend: Theater onder regie van Elise Hoo- mans, maakte er een waarschijnlijk erg waarheidsgetrouw stukje Am sterdam uit die dagen van. Ook al zijn de opvattingen over toneel -in de eeuwen veranderd: Theater heeft met deze Bredero-ver- tolking toch bewezen dat het klassie ke toneelspel van deze vaderlandse schrijver, nog steeds elementen heeft die het hedendaagse theaterpubliek kunnen amuseren. Het verhaal is in feite heel simpel.' Jerolimo Rodrigo, die met zoveel zwier de „joncker uit het zuiden" speelt is niet meer dan een doodge wone oplichter, die met de noorder zon verdwijnt wanneer de grond hem te heet onder de voeten wordt. Hij gebruikt voor zijn praktijken zijn knechtje Robbeknol, een doodeerlij ke jongen. Door dat alles heen speelt zich het kleurige leven van die da gen af. Met snollen (bijzonder goed gespeeld door Sjoukje Hooymaayer en Margreet Blanken), de jongens de ambachtslui, de patriotten, klouwers en troevers, de spinsers en Byateris. de koppelaarster. En dan niet te ver geten de notaris en zijn klerck en de schout. Ze werden allemaal voorbeel dig neergezet door de Theater-groep. Daarbij was ook het dekor zoals het wezen moest. Frank Raven maakte het flexibel en expressief, snel ver wisselbaar en suggestief genoeg. Voeg daarbij de muziek van Bernard van Beurden en de sfeer was kom pleet. Het hartverwarmende applaus van de uitverkochte zaal was verdiend en ook wel nodig op deze in de Concert zaal voelbare koude winteravond. Aan het begin van de avond ver welkomde de heer P. de Mooi', na mens de ZVU, het publiek. Hij deel de mee dat het programma voor het kerstconcert op 27 december in de trouwzaal is gewijzigd. Op vrijdag 6 januari treedt de cabaretier Riens Gratema op en verder zal er een extra toneelvoorstelling komen in januari. Het theater van de lach brengt het blijspel „In de kast op de kast". Verder is de ZVU-werkgroep van plan op 22 april La Traviata te bezoeken in de Vlaamse Schouwburg in Antwerpen. I. v. L. OUWERKERK. Vrijdag jl. traden Joke Hendrikse en Hans van Bemden in het huwelijk. Na voltrekking van de plechtigheid op het stadhuis, had zich voor het Dorpshuis te Ouwer- kerk een grote groep voetbal-junio ren üan S.V.O.W.K. verzameld om hun leider en belangenbehartiger in het hoofdbestuur van de vereniging hulcle te brengen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OTTERLO. Het bezoek aan het rijksmuseum Kröller-Muller in Ot- terlo bereikt dit jaar een rekord. Dinsdag wordt de 400.00*0ste bezoe ker of bezoekster verwacht. Het mu seum met moderne kunst hoort met de drie musea in Amsterdam daar mee tot de drukst bezochte van het land. De belangstelling is ongetwijfeld gestimuleerd door de nieuwbouw, die dit voorjaar werd geopend. De nieu we vleugel werd ontworpen door de rijksbouwmeester Wim Quist. Advertentie kerk der Gereformeerde Gemeente aan de Molenstraat te Nieuwerkerk, zal op vrijdag 9 december a.s. een le denvergadering worden gehouden van de Staatkundig Gereformeerde Studie Vereniging Schouwen-Duive land. Na de algemene huishoudelijke zaken zal de heer J. Dankers uit Waddinxveen. corrector aan de P. A. „De Driestar" te Gouda, spreken over het „Neo-marxisme". De heer Dan kers was eertijds leraar aan de Chr. Mavo te Zierikzee, dus geen onbe kende voor Schouwen-Duiveland. Ook zal er bespreking van het on derwerp zijn aan de hand van dis- kussievragen, NIEUWERKERK Koliek te In Nieuwerkerk is voor de Stich ting Christelijke Blindenmulp „De Fakkels Bijeen" f 288,54 opgehaald. Dank aan de kollektanten Nelly dan Haan, Marjan Folmer, Corrie Dorst, Liesbeth Malipaard, Saskia Zanddijk en Magda Stöutjesdijk is zeker op zijn plaats evenals een woord van dank aan de gevers. BRUINISSE Moeilijkheden Dorpshuis Zaterdagavond j.l. ontstonden moeilijkheden in en bij het Dorps huis, waar een duivententoonstelling werd gehouden. Er ontstond verschil van mening -en er vielen enkele klap pen toen men met vogelzaad ging gooien en op geparkeerde auto's ging staan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3