wico k Raad Bruinisse achter beleid b. en w. inzake schade vergoeding door wateroverlast PAAUWE B.V. Twee doden bij brand SINT NICOLAAS BRACHT (MET PIETEN) BEZOEK AAN RODE KRUIS-ZIEKENHUIS Sinterklaasinkopen beter dan vorig jaar Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen voor prima gebruikte meubelen GELD NODIG „Arbeidsplaatsen op de tocht" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Staal van sociale bewogenheid MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 verlies en winst rekening zouden moeten sluiten, met een stevige ver liespost, niet omdat deze bedrijven niet zouden mee kunnen in de onge- nadigde concurrentieslag, die moet worden gevoerd, maar als gevolg van meergenoemde hoogwaterschade. Tegenspraak De voorzitter had een tegenspraak geconstateerd in de korrespondentie met de betrokken ministeries, die al van 1973 af door de gemeente wordt gevoerd en waarin altijd maar wordt beweerd, dat de schade niet het ge volg is van de Deltawerken en dat er geen sprake is van extra opstu wing die niet kon worden voorzien. Het betoog dat minister Westerterp in de Tweede Kamer heeft gehouden op 17 juli 1977, bij de beslissing over de afsluiting van de Oosterschelde met een pijlerdam: toen heeft de mi nister wel degelijk gezegd, dat door verkleining van de Oosterschelde- bekken, (dammen aanleg) de vloed bij springtij herhaaldelijk hoger komt, dan vroeger, waardoor de toe stand gevaarlijker is dan voor 1953. Nadat nog eens was gewezen op alles wat sinds 1953, al was gedaan en hij had gememoreerd, dat hij ook bij de installatie van de Stuurgroep Oosterschelde op 7 november de zaak nog eens onder de aandacht had gebracht van de daar aanwezige au toriteiten, wees spreker er op, datl Overal is er geld voor de laatste jaren, het zou te gek zijn, dat men nu 100 arbeidsplaatsen in bloeiende bedrijven op de tocht laat staan en uiteindelijk het zover zal laten ko men, dat deze bedrijven naar elders moeten worden over geplaatst. We zullen paraat blijven want nog eens acht jaar telkens met dezelfde hoogwaterschade te worden belast, die kennenlijk het gevolg is van de Deltawerken, dat kan niet en dat mag niet", aldus burgemeester Hek man. 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Finaiicieriiigskaiitoor M. Geeiise BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Grootste meubelcentrum van de eilanden De goede Sint maakt met zijn Pieten een gulle ronde door het*ziekenhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Van onze redakteur) ZIERIKZEE, 3-12. De sinds eeuwen bekende sociale bewogenheid van Sint Nico laas, gevoegd bij zijn grole, door het paard gestimuleerde, bewegelijkheid, plus zijn liefde voor de mensen, braelit de jarige bisschop zaterdagmiddag ook in het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis. REDAKTIE. AOMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. j. Bij de Vaate. Uitgave: BV. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar '36,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer: Afscheid bij Rabobank „Schouwen" ZIERIKZEESCHE Maandag 5 december 1977 134ste jaargang Nr. 22213 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) BRUINISSE, 3-12. Kennelijk tevreden toonde de ge meenteraad van Bruinisse zich over het beleid dat b. en w. gaan voeren en gevoerd hebben m.b.t. de pogingen om schadevergoeding te krijgen voor de door water overlast telkens getroffen bedrijven, die bij elke ab normaal hoge vloed duizenden guldens schade oplopen aan onwerkbare uren. Extra uren die betaald moeten worden en materiaal dat beschadigd wordt als het water de werkplaats binnen dringt. Vooral de mededeling dat een juridisch adviseur zal wor den aangetrokken, om te onderzoe ken of men ook juridische stappen kan ondernemen en het .voornemen om audiëntie aan te vragen bij de nieuwe minister van verkeer en wa terstaat hadden de volledige instem ming van de Raad. Burgemeester Hekman ging het allemaal nog eens na, naar aanlei ding van een brief van een kleine honderd werknemers, werkzaam in de bedrijven Maaskant, Padmos en de beide firma's Van Duivendijk, die aandacht vroegen voor hun positie. Zij vreesden straks werkloos te zul len worden, als de florerende bedrij ven waarin zij weiken, telkens hun Advertentie BERN. Zwitserse kiezers hebben bij referendums in het weekeinde met grote meerderheid voorstellen tot het legaliseren van gewetensbe zwaren voor militaire dienstplicht en het instellen van dezelfde belasting schaal voor vermogens boven de 100.000 (ruim 100.000 gulden) in alle kantons verworpen. AMSTERDAM, 5-12. By een hevi ge brand in een pand in de Van Beu- ningenstraat in Amsterdam-west zyn heden maandagochtend vroeg de ongeveer 6-jarige Jolanda Perdon en een man om het leven gekomen. De identiteit van het mannelijke slacht offer staat nog niet geheel vast, maar de politie vermoedt, dat het de 54-jarige Th. Zwaan is. Hjj woonde op dc eerste etage van het geheel uit gebrande pand. Zyn stoffelijk over schot werd op de derde etage gevon den. Advertentie men in elk geval na 1978 de bedrij ven moet schadeloosstellen. Iedereen ging 20 jaar geleden van de veron derstelling uit, dat in 1978 de Oos terschelde volledig zou zijn afgeslo ten. Nadien zou dus geen risic'o meer worden gelopen. Maar dat risico werd door de aanleg van de Volke- rakdam beduidend groter en dat mag niet meer tot 1986 voort duren. „We hebben er begrip voor, werd daar gezegd, maar aan begrip heb ik niets, heb ik geantwoord", aldus de burge meester. PARIJS. In het centrum van Parijs hebben drie onbekenden de huisbe waarder van het „Genootschap van Algerijnen in Europa" in de hal van hel. gebouw doodgeschoten. De da ders wisten 1o ontkomen. De 46-ja- rige Laid Said werd door fien kogels getroffen, toen hij uil de lift slapte. DEN HAAG, 3-12. Er is in ons land nu al meer ingekocht voor het Sin terklaasfeest dan vorig jaar. De gro te warenhuizen en winkelbedrijven hebben de indruk dat de mensen - evenals vorig jaar - pas laat koop lustig zijn geworden. Dit wordt voor al toegeschreven aan het slechte weer. Opgevallen is dat er meer op prijs en dd kwaliteit gelet wordt dan voorheen. In de afgelopen week is het onge kend druk geweest bij de midden stand. „De aanvankelijke vrees dat er minder zou worden verkocht van wege de ongunstiger economische si tuatie, is ongegrond gebleken. Het publiek heeft niet gespaard", aldus een woordvoei-der van een der gro te wai-enhuizen in de hoofdstad. 'Een trend die zich heeft doorgezet,' is het kopen van veelal duurdere, nuttige geschenken. Ondanks alle publikaties over het dure speelgoed (en vooral de spellen) hebben de verkoopresultaten in deze sector er bepaald niet van te lijden gehad. Een woordvoerder van een grote speelgoedzaak, de firma Van Nuenen Boes in Tilburg: „De koop lust is laat op gang gekomen, maar we zijn tevreden. In de hele branche is bijzonder goed verkocht, niette genstaande de voor ons niet zo ple zierige berichten over duurder speel goed. Nog nooit hebben zo'n goed spellen jaar gehad. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag vond in de Zierikzeese Concertzaal een toneelmiddag plaats voor de ajdelin- gen Bruinisse, Zierikzee, Nieuwer kerk, Ouwerkerk en Brouwershaven van de Alg. Bejaarden Bond. Opge voerd werd het toneelspel „Tinus verkoos de vrijheidhet vrolijke Zeeuwse stuk werd ten tonele ge bracht door de Zeeuwse vereniging Zeelandiauit Den Haag. Op deze druk be.nchte middag komen wij nog nader terug. De foto: een scène uit het toneelspel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een Neen te rechter tijd be spoort veel verdrietelijkheden. Spreekwoord Sint was in gezelschap van twee (zeer) Zwarte Pieten, wier uitheems taalgebruik alleen al een exotisch tintje aan het lang verbeide, maar nu toch gerealiseerde, bezoek gaven. Na een „entree triomphale" in de grote hal, begon Sint, ijverig gehol pen door zijn knechts, aan zijn rond gang over de afdelingen, waarbij hij zijn aandacht gelijkelijk verdeelde over de chirurgische en interne afde ling, een gebaar dat op prijs werd gesteld en waarbij Sint dan ook een gelijke waardering en gejuich ten deel viel. Niet „kissproof" Behalve allerlei onbestemd snoepge- rei bleken de Pieten ook kleine pre sentjes te hebben meegebracht, waar mede talrijke patiënten werden be dacht. Ze werden in grote dank aan vaard. Het aanbod van de Pieten hier en daar zoenen uit te delen, werd echter doorgaans afgeslagen, omdat een garantie voor „kissproof" zelfs door Sint niet kon worden gegeven. Zo rond 5 uur zat de vermoeiende trip langs de ziekenkamers er op. Juist op dat moment kwam dc foto graaf nog aanrennen. Hij zag onmid dellijk wat er aan de hand was „Maarzo sprak hij verblijd, „u bent de echte Sint Nicolaas", een grapje waarom Sint recht hartelijk moest lachen. Op de gangen klonken even nadien nog 5-deccmberliedjcs. Overal was er gewuif en geroep van „dag Sinter klaasje" en toen het hoge gezelschap was vertrokken, werd het toch op eens stil in het ziekenhuis. Hel viel even moeilijker dan tevoz'en om ziek te zijn. Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering in temperatuur Later meer bewolking maar op de meeste plaatsen droog; vannacht lichte vorst met minima van 0 tot min 5 graden, maxima van 0 tot plus 4 graden; matige tot vrij krachtige zuidoostelijke wind. Voor woensdag: Aantal uren zon; 0 tot 3. Min.-temperatuur: omstreeks 1 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waanden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 dec. Zon op 8.32, onder 16.30 Maan op 2.37, onder 14.02 Nieuwe maan: 10 dec. (18.33) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwatcr 6 dcc. 10.40 23.29 4.19 16.54 Doodtij: 6 dcc. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1