Burgemeester opende eerste in Den Osse C. Slabbekoorn modelwoningen Afscheid van kommissarissen der Nutsbibliotheek Zierikzee Oa$BSQaB£$ 0ó*v Anti-Sadat-top PAAUWE B.V. HyMC- DE ZIERIKZEESCHE COURANT Auto Louis Goedbloed Oudste leden geëerd met bronzen stadszegel Heeft U nog een goed BANKSTEL Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN ra$Q3miBen bepaal meteen uw nieuwe keus. het allerbeste SO© ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 december 1977 134ste jaargang Nr. 22212 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v.h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50. per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W in dit nummer: Continue lijn bij Cebeco-Zuidivest Dit nummer bestaat uit 14 pagina's DEN OSSE, 1-12. Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven heeft donderdagmiddag officieel de eerste modelwoningen geopend van het „Zomerdorp Grevelingen" in Den Osse. Dat gebeurde precies een jaar nadat gedeputeerde statenlid Van Geesbergen de eerste aanzet bad gegeven tot deze ontwikkeling. e'-e*- Aan die gebeurtenis herinnerde Kavero-direkteur de heer O. Strik- werda tydens een bijeenkomst in de ontvangstruimte bij boerderij „Herc- kenstein". Hierna gingen dc genodig den per bus naar het zomerdorp waar de vier types woningen (de eer ste van een serie van 75). die door de firma Den Boer w.aren ingericht konden worden bekeken. Ook werd een kijkje genomen bij de in de werkhaven Den Osse aangelegde drijvende steigers die plaats kunnen bieden aan ongeveer zestig jachten. Direkteur Strikwerda hield daar voor een pleidooi voor de continue ring van de plannen rond het zomer dorp, waarvan nu de eerste fase de voltooiing nadert. Hij herinnerde er aan, dat de Kroon onlangs het Ka- veroplan voor Krabbebeeke in St. Philipsland heeft afgekeurd. „We maken er bezwaren tegen, dat we als belanghebbenden niet zijn ge hoord", aldus de heer Strikwerda, die verder zei dat dit aantoont dat ook de bedrijven risiko's lopen. Na vijf jaar kosten voor planontwikke ling te hebben gemaakt rest Kavero niets anders dan deze kosten af te schrijven. „We hopen dat deze pijn ons voor Kacero hier bespaard blijft", aldus de heer Strikwerda die verder wees op het belang van deze rekre- atieve ontwikkeling voor de dien sten- en bouwsektor. „Het is niet zo, dat we als projektontwikkelaars de vraag naar akkomodatie kunnen be- invloeden", zo zei hij. „De ontwikke lingen zullen moeten gaan in de richting van kwaliteitsverbetering en goede algemene voorzieningen". Afronding Ir Zoekt u een gebruikte wagen? Dan is hier belangrijk nieuws voor u Vanaf heden verkoopt in Zierikzee zijn gebruikte wagens van 1 4.000.- en duurder A.N.W.B.-gekeurd Wat betekent dat eigenlijk? Wel het volgende; Wij bieden onze gebruikte wagens ter keuring aan bij de ANWB. Alle in het keuringsrapport ver melde adviezen, reparaties, afstel lingen en vervangingen worden door ons uitgevoerd. U krijgt het keuringsrapport, zodat u het zelf kunt kor.troleren. Daarnaast geven wij op deze ge keurde wagens 3 tot 6 maanden. Eurocasion-garantie en wel 100 °/o op arbeidsloon en onderdelen. m rekreatienota en het voor ontwerp streekplan herziening Schouwen-Duiveland valt het op, dat het de provincie ernst is met de af ronding van de rekreatie, zo konsta- teerde hij. „De provincie pleit echter ook voor een verschuiving in de richting van het Grevelingenbekken, waarmee wij al begonnen zijn". De heer Strikwerda legde de vinger op een pijnlijke plek toen hij hierna op merkte dat bij veel groeperingen en ook in de pers de bungalowparken de grote boosdoeners heten te zijn op het gebied van landschaps- en mi lieuaantasting. „Wij hebben echter rekening ge houden met het landschap en onze plannen zouden landschapsverster kend kunnen zijn. Wij zijn van me ning dat goed in het groen ingepakte projekten geen schade aan het land schap doen". Vorig jaar al heeft Ka vero 16 hectaren bos ingeplant in Den Osse. Dit jaar zijn wegen en riolering aangelegd voor 75 wonin gen, verder gas en. elektriciteit en er is bovendien 160.000 kubieke meter, zand gespoten binnendijks en 65.000 kubieke meter buitendijks om het zomerdorp straks reliëf te kun nen geven. Niet allemaal deugnieten De heer Strikwerda dankte alle medewerkenden en besloot met een uitspraak van wethouder Van Ast, waarin hij een kompliment had be speurd: „Niet alle projektontwikke laars zijn deugnieten". Aan deze uitspraak zou ook burge meester Slabbekoorn later herinne ren. „Wanneer het niet allemaal slechte zijn, dan zijn er wel", zei hij, „Dat patroon zit door het hele leven. Er zijn goede en slechte, minder goe de en minder slechte en middelma- (Vervolg pag. 2) Konden de dingen tweemaal gedaan worden, dan waren wij allen wijs. Schots spreekwoord Advertentie ZIERIKZEE, 1-12. In de trouwzaal van het stadhuis werd donderdagmiddag afscheid genomen van de kommissarissen van de Nutsbibliotheek te Zierikzee. teruggedacht zal Burgemeester Th. H. de Meester biedt voorzitter van de Nutsbiblio theek de heer G. H. Breetvelt als blijk van dank een geschenk aan. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Burgemeester Th. H. de Meester heette namens het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door wethouder VV. den Boer en gemeentesckretaris R. van Ommeren, de aanwezigen hartelijk welkom, maar in hel bij zonder de vertegenwoordigers van het Nutsdepartement Zierikzee, de kommissieleden van de Nutsbiblio theek en de vertegenwoordigers van de Nutsspaarbank. De burgemeester haalde in zijn toespraak aan, dat de Nutsbiblio theek lange tijd een begrip voor ve le ingezetenen is geweest. Vooral toen het verwerven van literaire werken, die niet ieder zich kon per mitteren en die men niet bij buren kon bekomen, bood deze instelling een uitkomst. Voorts haalde hij aan, dat de leeszaal al die tijd beheerd is door vrijwilligers, die hun vrije tijd pro deo en met liefde eraan opgeof ferd hebben". Het is voor velen on der u zeker een hard gelach ge weest, plotseling gekonfronteerd te worden met een vestiging te Zierik zee van een openbare bibliotheek". De Openbare leeszaal verkreeg in- tegenstelling met de Nutsbibliotheek grote subsidies, maar er is een in stelling gekomen die geheel in deze tijd past. Burgemeester De Meester is ervan overtuigd dat er met groe waardering en dankbaarheid aan de Nutsbibliotheek worden. De burgemeester bood vervolgens de drie oudste leden van het kom- missariaat van de Nutsbibliotheek, de heer G. H. Breetvelt, voorzitter sinds 1941, de heer A. Paauwe, sek- retaris sinds 1964 en dr. J. C. Röhner penningmeester vanaf 1932, als te ken van dank de stadszegel van Zie rikzee aan, in de uitvoering van een bronzen press-papier. De andere leden de heren B. H. Plevier, dr. W. Ploeg, W. Quist (af wezig), mevrouw W. J. G. Anker- Verheul, mevr. Th. Nijssen-Hutten, mej. P. J. A. Schell en mej. J. P. C. van der Welle, kregen uit handen van de burgemeester een fraaie An ton Pieck kalender aangeboden. De historie Vervolgens nam de heer G. H. Breetvelt het woord en ging wat die per op de historie in. De Nutsbiblio theek is in het jaar 1852 opgericht. De oudste geschiedenis is echter al tijd in het duister gebleven, daar er van het archief veel verloren is ge gaan. Rond 1900 was de leeszaal ge vestigd in de bakkersschool, het ver huisde vervolgens naar het Huis van Nasau en in 1934 werden twee zalen in het Hervormd Verenigingsgebouw beschikbaar gesteld. Door de komst van de Duitsers werd een tijdelijk onderkomen gevopden in het Rijks belastingkantoor op de Oude Haven. Na de oorlog keerde de bibliotheek (Vervolg pag. 3) Oosierland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph Prfncess Land/Rover Range/Rover. Inbouwstation Landi den Harfog gasinstallaties alleen voor eigen merken. Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven opende donderdagmiddag officieel de eerste modelwoningen in het Zomerdorp Grevelingen in Den Osse, door .uit een, hefboom een touw met een sleutel en een fles champagne te trekken. Naast hem de heer O. Strikwerda, direkteur van Kavero b.v. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) U bent van harte welkom. NIEUWER KERK. RUKSWEG 26. TEL OttM-1266 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL 01878-1280 TRIPOLI, Libië, 2-12. In de Libi sche hoofdstad Tripoli is vrijdagoch tend de topconferentie begonnen van Arabische landen en organisaties die president Anoear Sadats vredesiniti atieven afwyzen. De conferentie, die was uitgesteld omdat de delegatie uit Zuid-Jemen te laat was, begon om tien uur. De afgevaardigden zitten in een zaal met goud, brokaat en kristal van het paleis van het volk, eens paleis van koning Idriss van Libië. De opening werd verricht door de Libische leider, kolonel Chadafy. Verwachting tot zaterdagavond: Weinig verandering Overwegend droog met plaatselijk mist, ook enkele opklaringen; zwak ke tot matige oostelijke wind; mi nimumtemperaturen van plus 1 tot min 3 graden; middagtemperaturen iets boven het vriespunt. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4 Min.-temperaturen: omstreeks 0 gr Max.-temperaturen: omstreeks 3 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de apgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 dec. Zon op 8.28, onder 16.31 Maan op onder 12.47 4 dec. Zon op 8.29. onder 16.31 Maan op 0.13, onder 13.11 5 dec. Zon op 8.31, onder 16.30 Maan op 1.23, onder 13.36 Laatste kwartier: 3 dec. (22.16) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 3 dec. 7.25 20.03 1.22 13.39 4 dec. 8.19 21.03 2.13 14.34 5 dec. 9.22 22.11 3.09 15.39 Doodtij: 6 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-12. Het K.N.M.I. deelt mee: Het komend etmaal komt er in het huidige weerbeeld weinig veran dering. Boven het noordelijk deel van de Noordzee bevindt zich het centrum van een krachtig, nog in betekenis toenemend, hogedrukge- bied. Met een noordoostelijke stro ming wordt lucht aangevoerd, die vrij vochtig is en waarin wolkenvel den maar ook opklaringen voorko men. Tijdens een flinke opklaring in de nacht van donderdag op vrijdag kon de temperatuur zover dalen dat vooral in het midden en zuiden van ons land weer mist gevormd werd, die bijzonder hardnekkig was. Een storing in de hogere luchtlagen brengt in Zuid-Polen en de Donau- landen op uitgebreide schaal sneeuw Het ziet er overigens naar uit dat dit sneeuwgebied via Zuid-Duits- land naar het westen zal trekken en ons land niet zal bereiken. Haal de nieuwe kleurenfolder Grootste meubelcentrum van de eilanden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1