Bloemen, kadoos en veel dank bij afscheid mej. Flikweert C.B.T.B. West-Nederland verontrust over de agrarische ontwikkelingen binnen E.E.G. Bij „De Zuidhoek" Poppentheater trad op voor de bejaardensociëteit Burgh STREEKNIEUWS Vergadering Partij van de Arbeid afdeling Brouwershaven Tenminste zeven procent verhoging nodig -Q BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIERIKZEESOIE NIEUWSBODE Donderdag 1 december 1977 Nr. 22211 Direkteur J. Pomper van het werkvoorzieningsschap De Zuidhoek biedt mej. M. Flikweert ter gelegenheid van haar afscheid als werkleidster een prachtig gouden horloge aan namens het bestuur. (Foto: Zierikzeesche Niéuwsbode) ZIERIIvZEE, 30-11. Uitbundig en zoals de rijkskonsu- lent het uitdrukte „met een lach en een traan", heeft mejuffrouw M. C. Flikweert woensdagmiddag jl. af scheid genomen van het centraal werkvoorzienings- schap „De Zuidhoek" in Zierikzee. Mej. Flikweert is achttien jaar werkleidster geweest van de dames- afdeling en dat ze dat werk met hart en ziel en meer dan honderd pro cent inzet heeft gedaan, bleek uit de vele woorden van waardering woensdagmiddag* Het ontroerendste was wel het af scheid wat haar eigen dames haar bereid hadden. Zij zongen een zelf gecomponeerd en geschreven lied, allemaal met een bloem in de hand. Na afloop kreeg mej. Flikweert die bloemen, een vaas om ze in te zet ten en het lied gecalligrafeerd op rood papier met roze bloemen ver sierd. Cadeaus en bloemen stroom den haar toe. Zo was er een gouden horloge van het bestuur en een gou den ring van haar kollega's. Teveel Direkteur J. Pomper sprak haar toe, nadat de heer Flikweert zijn naam genote een bos bloemen had gegeven namens de werkplaats. In zijn humo ristische toespraak herinnerde de heer Pomper aan alle leuke en grap pige gebeurtenissen in' de achttien jaar dat de damesafdeling bestaat. „Wanneer je nagaat wat er is ge beurd, dan is dat teveel om op te noemen", zei hij. Mej. Flikweert be gon op 8 februari 1960 en een van de dames uit die begintijd werkt nog steeds op de werkplaats. „Het begin van de damesafdeling", zo zei de heer Pomper, „was een sprong in 't duister. Mej. Flikweert gaf vastere vormen aan de ideeën die over die afdeling bestonden". De dames had den zo hun eigen wensen onder aan voering van hun werkleidster. Zo wilden ze niet verhuizen naar het nieuwe gebouw „De Zuidhoek". De zaaL waarin ze werkten was nun te groot naar de zin. Toen later echter voor hen een wat kleiner en knus ser vertrek werd gebouwd, vonden ze dat weer te klein! Eerste Toen mej. Flikweert haar dames afdeling begon was ze een van de eerste leidsters in het land. In ieder geval was de eerste dame, die het diploma leidinggevend personeel so ciale werkplaatsen haalde. De heer Pomper las enkele passages voor uit de skriptie, die ze voor haar examen schreef en waarin ze het een voor recht noemde om op de werkplaats te mogen werken, „U kijkt nu op een mijlpaal in uw leven terug, die er niet om liegt", aldus de heer Pomper. ,.U moet stoppen. Er zijn mensen die er voor hun vijfenzestigste uit wil len, maar u wilde dat nooit. Wat u betreft mocht de leeftijdsgrens nog wel wat verder liggen". Serieus De heer Pomper prees verder de manier waarop mej Flikweert naar dit afscheid is toegeleefd. Hij teken de haar verder als iemand die van een lolletje hield, maar die geweldig serieus was in haar werk. Voor haar verdiensten bood hij haar hierna na mens het bestuur het gouden horlo ge aan. De voorzitter van de perso neelsvereniging, de heer J. J. Ver meulen, leidde vervolgens de dames van de afdeling in. Na het afscheids lied hield Truus Smalheer, die van begin af aan bij mej. Flikweert werkte, een toespraakje. De afdeling had al eerder, op haar vijfenzestig ste verjaardag, een cadeau aangebo den. De heer Vermeulen kwam ook al met anecdotes uit het verleden. Hij noemde de scheidende werkleid ster een gezegend mens, omdat zij zo gezond haar pensioengerechtigde leeftijd heeft behaald. Robbie Swikker sprak hierna na mens de ABVA en bood een enve loppe aan en namens de personeels vereniging gaf Tonny Bil de vaas, die bij de vele bloemen hoorde. De heer L. Meerman schonk namens Zeelandia een prachtige vulpen en Leen Schone kwam met een mooie plant van het kantine-personeel. Ooerl gedaan Dc rijksconsulent mr. C. N. van BURGH, .30-11. Het bekende pop pentheater uit Middelburg o.l.v. dc heer J, Joppe gaf woensdagmiddag in „De Koebel" voor een geheel ge vulde zaal een voorstelling voor dc bejaardensoos uit Burgh. Mede aanwezig was een groot aantal leden van de bejaardensoos uit Renesse. De dames en heren wer den begroet door de presidente van de bejaardensoos mevr. C. v. d. Kreeke-Hanse die naast Renesse ook mevr. Everwijn-v. d. Bout begroette. Na gezamenlijk zingen trad het koortje o.l.v. mevr. Bolkenbaas- v. Hoek voor het voetlicht. Hoofdmoot was het prachtig pop penspel dat, gehoord het applaus, grote bijval kreeg en ook verdiende. Voor de pauze het handen- en vin gerwerk en na de koffie kwamen de marionetten aan de beurt. Een paar uurtjes hebben de aanwezigen dan ook aandachtig de verrichtingen ga degeslagen en beluisterd. Mevr. v. d. Kreeke dankte de heer Joppe harte lijk voor zijn komst. Mevr. v. Hou ten uit Renesse dankte voor de uit nodiging waaraan ook mevr. Ever- wijn dankwoorden verbond. Na nog wat gezamenlijk zingen was deze bijzonder geslaagde middag ten ein de. Voorst Vader sprak namens het mi nisterie van sociale zaken en prees opnieuw het werk van mej. Flik weert die op het consuicntschap ook erg goed aangeschreven staat. De manier waarop zij de wet in haar werk wist te vertalen was re den voor hem om woorden van dank te spreken ook aan het adres van al le andere werkmeesters, „U hebt het goed gedaan", vond hij waarna hij haar namens het consulentschap een cadeau aanbood en haar verder heei veel goeds toewenste. Meer dan taak Namens de collega's stafleden bood de heer C. Heijboer een gouden ring aan. Hij had echter nog een leuke verrassing. Een van de werk zaamheden op de damesafdeling was het maken van ingewikkelde draad bomen. Met een van die draadbo men, keurig op een plateau beves tigd, kwam nu de heer Heijboer. Aan het slot van deze officiële ge beurtenis sprak de voorzitter van het werkvoorzieningsschap de heer C. Bij de Vaate woorden van dank. „U hebt niet alleen uw taak goed vervuld, u deed meer dan uw taak". In de kantine brak hierna nog een bijzonder gezellig samenzijn aan, waarna staf en collega's nogmaals afscheid namen van mej. Flikweert. ZIERIKZEE Ver. van oudleerlingen De Vereniging van oudleerlingen van de tuinbouwwinterkursussen komt op dinsdagavond 6 december a..s. in vergadering bijeen in het „Huis van Nassau". De heer F. Va der van het Consulentschap voor de Tuinbouw te Goes houdt een inlei ding over „Nieuwe ontwikkelingen in de witlofteelt". BURGH HAAMSTEDE Sinterklaas-dropping genummerde folders In het kader van de Sint Nikolaas- aktie zal 'zaterdagmiddag a.s. een dropping van' genummerde folders vanuit een auto plaat's vinden. De hoofdprijs is een radio, welke met de andere door de middenstandsver eniging voor de verloting beschikbare prijzen wordt tentoongesteld, in de etalage van het geschenkenhuis „Goudswaard". Verder zijn er nog 135 fraaie prij zen beschikbaar gesteld die kunnen worden afgehaald bij de betreffende zaak. Het nummer waarop de hoofd prijs is gevallen zal maandag 5 de cember in dit blad worden gepubli ceerd. Omstreeks 15.00 uur zal bij het V.V.V.-kantoor een aanvang worden gemaakt met de dropping waarna de volgende route zal worden gevolgd: Noordstraat, Ring, Weststraat, Burghse Ring. De formulieren van de vragenlijst „Voor de Vuist Weg" kunnen tot en met 5 december worden ingeleverd bij de fa. Gebr. Verton te Burgh en bij het geschenkenhuis Goudswaard te Haamstede. RENESSE Geen kampioen maar winnaar Er is door een misverstand een fout geslopen in het verslag over de suk- sessen van John Schults in Renesse. Hij werd winnaar van het kappers- toernooi voor zuidwest-Nederland, dat maandag in Goes werd gehouden. Kampioen is in dit verband wat overdreven. Er is sprake van een kampioenschap wanneer straks de finalisten van het hele land tegen elkaar uitkomen. SCHARENDIJKE Apparatuur gestolen Van de drijvende kraan, eigendom van Dosbouw, is een komplete mobi lofoon gestolen. De ernaast gelegen sleepboot „Moos" kreeg eveneens on gewenst bezoek en hier wordt de mo bilofoon- en marifooninstallatie ver mist. Beide schepen lagen tijdens het weekend, waarin de diefstal gepleegd moet zijn, afgemeerd bij de nieuwe doorlaatsluis van het Grevelingen- meer. Van de daders ontbreekt elk spoor. DREISCIIOR1 Nutsavond De eerste nutsavond van „Nut en Genoegen" in dit seizoen vindt plaats op dinsdag 13 december a.s. in café „De Drie Schapen". De heren J. en M. Boomsma houden een praatje en vertonen dia's over hun bezoek aan Indonesië. KERKYVERVF. Sinterklaasfeest op meisjesklub Gisteren, woensdag 30 november vierden de meisjes van meisjesclub „De brandende kaarsjes" het St. Ni- kolaasfeest in het zaaltje van dc Chr. Gereformeerde Kerk. Om streeks half zeven zaten tegen dc dertig meisjes aan tafel, klaar voor het diner. Dit diner bestond uit to matensoep, horst d'ocvrcs, frites, doperwtjes, appelmoes, worstjes en la surprise wat de dames zich erg goed lieten smaken. Tussen de gan gen door werden de kadootjes uitge pakt die de Goed Heiligman weer had gebracht. Het was een gezellige avond. BROUWERSHAVEN Sinterklaasfeest bejaardensoos De bejaardensociëteit te Brouwers haven heeft weer op feestelijke wijze het Sint Nikolaasfeest gevierd. Na een kort welkomstwóord door de presidente, mevrouw Slabbekoorn, werd op thee getrakteerd, waarna naar hartelust werd gezongen. In middels was Sint met Piet gearri veerd, die enkele heren bij zich riep welke een vermanend woord kregen. Hierna werden door Sint en Piet de door mevrouw Clarisse-Klaasse ge maakte rozen uitgedeeld waarin een nummer, hetwelk corespondeerde met het nummer op het kadootje, uit de grote mand. De dames Jonker én De Bruin de- klameerden vervolgens enige Sinter klaasgedichten, hetgeen werd afge wisseld met zang. De middag werd eveneens bijgewoond door het be jaardenkoor. Mevrouw Jonker-de Moor had alvast namens Sint al een heel jaar gewerkt aan een presentje. Iedere dame kreeg een geborduurd speldekussen terwijl de heren een ander presentje kregen. Voor iedereen was er tenslotte nog een extra kadootje wat voor het be stuur een gul applaus opleverde. Giften waren er deze middag van een echtpaar (40 jaar getrouwd), en veloppe met inhoud en van een jari ge. De oud-papierafdeling schonk f 243,terwijl de kollekte opbracht f 89,85. Mevrouw Kwaak deelde nog mede dat 3 december een bezoek gebracht wordt aan de Concertzaal te Zierikzee. 15 december is er een to neelavond te Zonnemaire en 19 de cember is de kerstviering. De trak tatie deze middag was van de heer De Veth, Namens de bejaarden werd een algemeen dankwoord gesproken door de heer St. Duinhouwer, waar na mevrouw Jonker-de Moor deze feestmiddag sloot. Oud papiet voor de sport De algemene sportvereniging haalt a.s. zaterdag 3 december te Brou wershaven weer oud papier op. Ook nu vertrouwt de sport er weer op dat alles gebundeld klaar zal staan. OUWERKERK Geslaagde Welfare-verkoping De Welfare-verkoop van artikelen ten gunste van het Rode Kruis afde ling Duiveland in het Dorpshuis te Ouwerkerk gehouden is succesvol verlopen. Leidster, mevr. v. d. Maas deelde mede, ten volle tevreden te zijn. Ter plaatse werden de prijzen uitgeloot. Verschillende artikelen waarvan de lotnummers bekend zijn, BROUWERSHAVEN. 30-11. Dc Partij van de Arbeid afd. Brouwers haven hield in het Tonnenmagazyn een goed bezochte ledenvergadering, die al in hel teken stond van de a.s. verkiezingen voor Provinciale Sta ten en Gemeenteraad. Voorzitter M. Matthijsse sprak er zijn vreugde over uil dat de verga deringen de laatste tijd zeer druk worden bezocht. Ook het ledental mag zich nog steeds in een groei ver heugen. Na goedkeuring der notu len volgde de behandeling der inge komen stukken. Hoofdpunt op deze vergadering was de behandeling van de beschrijvingsbrief voor de ge westelijke vergadering op 10 decem ber a.s. waar de definitieve kandi datenlijst voor de provinciale staten zal worden vastgesteld. Na een uitgebreide diskussie en grondige beschouwingen was de ver gadering unaniem van mening dat Schouwen-Duiveland kwa kandi daatsplaatsen er maar bekaaid af komt. Daar slechts bij de verkiesbare plaatsen de heer Hendrikse uit Noordwelle is gesteld zal de afvaar diging naar de gew. verg. er mei klem op aandringen dat de heer M. Matthijsse, prijkend als nr. 24 op de kandidatenlijst zal worden opgescho ven naar een verkiesbare plaats. Ge zien de vertegenwoordiging van o.a. Walcheren, Tholen en Zeeuws- Vlaanderen komt Schouwen er met één kandidaat slecht bedeeld af. Na de pauze volgde nog een be spreking m.b.t. hel voeren van pro paganda voor de a.s. verkiezing, de viering van het 1 mei feest en een voorlichtingsavond door de fraktie. In zijn slotwoord deelde de voor zitter nog mede, dat kandidaten voor het raadslidmaatschap zich kunnen opgeven bij het bestuur tot 16 de cember a.s. De heer A. van Almkerk hield hierna nog een boeiende lezing over de Europese Gemeenschap, waar voor in 1978 verkiezingen worden gehouden. konden nog niet uitgereikt worden; deze kunnen worden afgehaald bij mevr. De Jonge-Saman, Zweedse- straat 12. Puzzelrit P.J.Z. Op zaterdag 17 december a.s. or ganiseert de P.J.Z. een auto-puzzel- rit over Duiveland. De inschrijving voor deze rit, waarmee leuke prijzen zijn te winnen, vindt plaats op cam ping ,,'t Sluitgat". Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Postduivententoonstelling Ook dit jaar houdt p.v. „De Bruse Trekker" weer haar jaarlijkse ten toonstelling en wel op vrijdag 2 en zaterdag 3 december in het Neder lands Hervormd verenigingsgebouw aan de Deestraat-. Onder de twee honderd duiven die worden ingezon den, en gekeurd door keurmeester de heer H. van Hunen, zitten ook de beste vliegduiven van de vereniging. Dat dit hele goede duiven zijn, is het afgelopen vliegseizoen wel gebleken. In de p.v. „De Bruse Trekker" be vindt zich dit jaar de kampioen van geheel Zeeland en de drie eerste kampioenen van Schouwen-Duive land. Dit is een prestatie, die in het dertig jarig bestaan van de vereni ging nog nooit is voorgekomen. Ver der kan men zijn geluk beproeven met het rad van avontuur, waarmee mooie prijzen te winnen zijn en taar ten. De winkelsluiting Foutief vermeldden wij in het dinsdagnummer dat de winkels tij dens de verkoopaktie tot en met za terdagavond negen uur geopend zijn, maar dit is maar tot en met vrijdag - avond. Zaterdagavond sluiten de winkels op de gebruikelijke tijd. Aktie oud-papier De leden van muziekvereniging „Nu met "hope" komen zaterdag 3 de cember a.s. weer oud papier opha len. Om de afvoer te bespoedigen wordt verzocht het oud papier ge bundeld gereed te zetten langs de trottoirs. ROTTERDAM. Voorzitter J. W. Bod van de Contact-Commissie van Bedrijfspensioenen heeft een lans ge stoken voor het zo snel mogelijk in voeren van een wettelijke, algemene pensioenplicht voor alle werknemers in partikuliere dienst. Bod zei dit in Rotterdam op een herdenkingsbij eenkomst ter: gelegenheid vsin het 25- jarig bestaan van de contactcommis- ZIERIKZEE, 30-11. Het bestuur van de C.B.T.B. West-Nederland is zeer verontrust over een aantal aan de gang zynde ontwikkelingen op agrarisch- en ander gebied in de E.E.G. Zo vatte voorzitter Piet Blok land de diskussie samen tijdens de in Rotterdam gehouden vergadering van het dagelijks bestuur van de C.B.T.B. Het lykt er op dat de prys- ondcrhandelingcn voor de agrarische produkten in Brussel moeilijker en moeizamer dan ooit tot stand zul len komen. De gestegen kosten dit afgelopen jaar lopen geweldig uiteen per land. Er zijn landen met kostenstijgingen van 20 procent, er zijn er ook van 4 procent. Het juiste midden voor de hele E.E.G, zal wel weer uiterst moeilijk te vinden zijn. De eerste be richten uit Brussel wijzen in ieder geval op pogingen van landbouw- kommissaris Gundelach van een paar procenten verhoging nominaal. Om de gestegen kosten op te vangen heeft de Nederlandse boer tenminste 7 procent verhoging nodig. In dat licht bezien gaan onze boeren en tuinders een moeilijke tijd tegemoet, was het oordeel van de bestuursle den van de C.B.T.B. Monetair wanbeleid De Nederlandse boeren worden bo vendien het slachtoffer van het mo netair beleid. De monetaire chaos in de E.E.G. nept de Nederlandse boe renstand - aldus voorzitter Blokland. die schetste hoe er verschillende lan den zijn die via de afbraak van mo netaire kompensaties (mcb's) moge lijkheden te over hebben om zelfs bij een E.E.G.-prijsverhoging van 0 pro cent de nationale boerenprijzen heel aardig te laten stijgen. Notoire voor beelden hiervan zijn Engeland en Frankrijk. „Op zich is afbraak van monetair kompenserende bedragen in een ekonomische gemeenschap een goed ding", aldus Blokland, maar zo als dat nu gebeurt worden er onno dige slachtoffers gemaakt. De Ne derlandse boeren worden keihard af gestraft voorde harde valuta die hun land heeft. Landen met slecht geld, met een zachte of zwevende valuta, worden in dit systeem bovenmate be voordeeld. Dit monetaire wanbeleid is in fei te bezig dc grondslagen van het E.E.G. landbouwbeleid aan te tasten. naar de mening van het dagelijks be stuur van de C.B.T.B. West-Neder land. Houding van Gundelach. Weinig waardering kon het C.B.T.B.-bestuur hebben voor de uit spraken die E.G.-landbouwkommis- saris Gundelach tot nu toe in deze gepleegd heeft. Met name zijn op merkingen over de zgn. medeverant woordelijkheidsgedachte, vielen bij het C.B.T.B. bestuur in het verkeer- de keelgat. Alom bazuint Gundelach opmerkingen uit over de mede-fi nanciering van het landbouwbeleid door de boeren zelf. Hij schijnt daar bij niet alleen te denken aan melk, maar ook al aan allerlei interventie regelingen in de E.E.G. (b.v. voor rundvlees en melkpoeder), die hij te rug wil draaien, stop wil zetten. Als dit soort dingen werkelijkheid gaat worden, wordt ook op deze ma nier het E.G.-landbouwbeleid aange tast en ondergraven, alsdus het C.B.T.B.-bestuur dat van mening was dat zeer krachtig tegen dit soort opmerkingen stelling genomen moet worden. Als de dreiging van bijna geen prijsverhogingen voor de land bouw werkelijkheid gaat worden, dan moet integendeel de melkheffing teruggedraaid worden, vond de heer Blokland, de voorzitter van de C.B.T.B. West-Nederland. LEI-prognoses De volstrekte onaanvaardbaarheid van het hele E.E.G.-beleid, werd naar de mening van het C.B.T.B.-be stuur het best aangetoond door de dezer dagen gepubliceerde LEI ver wachtingen. Vooral de uitkomsten in de akker bouw in het Zuidwesten staan in zeer schril kontrast met de onver antwoorde Brusselse uitspraken. Maar voor alle sektoren geldt dat de inkomsten dit jaar voor de boe renstand in Nederland op een peil staan dat soms gelijk is aan de in komsten van 1972 en vaak zelfs stuk ken lager is. En dan te bedenken dat de inflatie in die vijf jaar met zo'n veertig procent of meer is gestegen. De hele ontwikkeling beziende, konkludeerde voorzitter Blokland dat een harde strijd op internationaal, maar ook op nationaal terrein voor 'de deur staat voor de landbouworga nisaties en hun topmensen. txJ Alle zaken voor alle mensen \UUtri VERZEKERINGEN Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgen ervan wel. Voorkom dat u in moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede verzekering voor uw huis en gezin, uw auto en rekreatie. Ga voor een goed advies naar de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3