wico Raad Duiveland voteert extra krediet voor riolerings- struktuurplan Duiveland Provincie inschakelen bij de planning van scholen oó*»' s0« Nederland veroordeelt de Rhodesische aanval PAAUWE B.V. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gebruikte meubelen I als nieuw voor prima gebruikte meubelen Provinciale sektie voortgezet onderwijs: Als u toch onder dons gaat, neem dan meteen het allerbeste hartstikke goedkoop ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag I december 1977 134ste jaargang Nr. 22211 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur M. J. Bij de Vaate. Uitgave. B V. Drukkerij v. h Lakenman Ochlman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer Afscheid hij „De Zuidhoek NIEUWERKERK, 29-11. De algehele kosten van het rioleringsstruktuurplan in de gemeente Duiveland bedragen f 22.050,Dit is f 7.850,meer dan het reeds in juni door de raad verleende krediet. Tjjdens de raadsvergade ring van dinsdag jl. werd besloten dit extra krediet te voteren. De heer Romeijn (VVD) vroeg of in dit plan nu ook gerekend is met alle nog komende bestemmingsplan nen en uitbreidingen, waarop raads voorzitter, burgemeester J. D. de Kam, bevestigend antwoordde. De eerste kredietverlening van f 14.200,berustte op een foutieve bei-ekening en te lage kostenraming. Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg BoumanstrT! Nieuwerkerk Tel 01114 1373 DEN HAAG, 30-11. De Nederland se regering beschouwt de Rhodesi sche aanval op Mozambique - waar bij volgens Salisbury meer dan 1200 guerrillero's zjjn gedood als „een afschuwelijke zaak", aldus heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken desgevraagd meegedeeld. De heer Van der Maas (C.D.A.) wees op de wenselijkheid in het ver volg een betere afspraak te maken. In deze raadsvergadering kwam tijdens de rondvraag het probleem van het woonwagenkamp onder Nieuwerkerk aan de orde. Dc heer Romeijn wees er op dat de stapels autowrakken met de dag gro ter worden en de toestand niet meer is te handhaven. Wethouder Bakker zei dat het allemaal nogal uit de hand is gelopen en dat er weinig tegen te doen is. De heer Romeijn noemde de woonwagenbewoners mensen, die zich van God noch gebod iets aan trekken en drong nogmaals aan op maatregelen om aan deze situatie een einde te maken. „Als we de rommel vandaag laten weghalen, ligt het er morgen weer", aldus wethouder Bakker, die er op wees dat de groot ste moeilijkheid het ontbreken van een sanktie is. De heer Op 't Hof (C.D.A.) zei meegemaakt te hebben dat zelfs de weg werd afgezet, zo dat het verkeer niet kon passeren. De voorzitter verzuchtte dat een moeilijk geval is, maar dat hij de politie wederom op de situatie zal attenderen. Sportveld Ouwerkerk De heer Hillebrand (P.v.d.A.) zei allerminst te spreken te zijn over de trage vorderingen met betrekking tot de realisering van het sport- en kleedgebouw op het sportveld te Ouwerkerk. Wethouder Overbeeke zei wel overtuigd te zijn van de urgentie van dit werk, maar geen ijzer met handen te kunnen breken.,De zeer vele werkzaamheden bij gemeente werken en het personeelstekort zijn er oorzaak van dat een en ander moest worden uitgesteld. De wet houder zei te zullen aandringen op spoed, met welke toezegging de heer Hillebrand zich nauwelijks tevreden toonde. De heer Van der Maas suggereer de een tijdelijke kracht aan te trek ken voor gemeentewerken, daar de nieuw aangestelde funktionaris pas per 1 februari in dienst treedt. Vervolgens bracht de heer Van Klinken (SGP) zjjn op de vorige ver gadering gedane verzoek in herinne ring met betrekking tot het bezuini gen op energieverbruik. Spreker wees op de aktie „Geef om de natuur", die nu miljoenen gaat kosten. „Was men dertig jaar geleden zuiniger omgesprongen met de natuur dan zou dit nu misschien niet nodig zijn geweest", aldus de heer Van Klinken. Hij wilde een voorbeeld stellen en de slagzin van de natuurveranderen in „Geef om Energie". Besloten werd in deze met de P.Z.E.M. in kontakt te treden. De heer Romeijn informeerde bij de wethouder van Onderwijs naar de benoeming van leerkrachten aan de Openbare Lagere School te Ouwer kerk. Dit is volgens wethouder Overbeeke een onzekere faktor we gens de ziekte van het schoolhoofd, de heer J. Berrevoets. De voorzitter wees tenslotte op het bezoek dat met de raadsleden werd gebracht aan het Werkvoorzie ningsschap „De Zuidhoek". Namens de raad sprak de voorzitter zijn er kentelijkheid uit voor de vriendelij ke ontvangst. Het raadslid de heer Hillebrand is werkmeester bij „De Zuidhoek" en kon de gasten uitgebreide inlichtin gen verstrekken over de gang van zaken bij het Werkvoorzienings schap. WASHINGTON. President Carter heeft woensdag gezegd zeer ver heugd te zjjn met de vermindering van angst en wantrouwen in het Midden-Oosten. H\j noemde de re- cente diplomatieke ontwikkeling „een historische doorbraak op weg naar een durende vrede". 1 Carter prees de moed van presi dent Sadat van Egypte en „de gra cieuze ontvangst die premier Begin hem in Israël heeft bereid." Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE. De heer G. Clarijs van restaurant De Val ging dinsdagmiddag in zijn eigen boot uit vissen in de buurt van Burghsluis. Wie schetst zijn verbazing toen hij ploisklups een kabeljauw van ruim zes en twintig pond aan de haak bleek te hei oen. Het dier is één meter zes lang. De bedoeling is clat het binnenste van de kabeljauw de dis van de familie zal opfleuren en dat de heer Clarijs de buitenkant zal proberen op te zetten. Dat lukte hem al eerder met een paling die hij in zijn vakantie in Ierland ving eru die één meter zestig lang en negen kilo zwaar was. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERÜvZEE, 1-12. Het zou aanbeveling verdienen dat de regio of de provincie ingeschakeld wordt bij de procedure voor het samenstellen van het plan van scholen. In een aantal gevallen blijkt dat de door de rijksoverheid gehanteerde regels niet of onvoldoende voorzien in specifieke regionale behoeften. Er wordt, door het toepassen van uniforme, landelijke normen, niet steeds in voldoende mate rekening gehouden met de situaties in dun bevolkte ge bieden. MOSKOU. Als men het eindpunt van deze lijn al jter spoor weet ie bereiken van (laar kan per helikopter verder worden gereisd. Toch is het de bedoeling dat deze Baikal-Amoer-lijn in het Khabarovsk distrikt (Sovjet-Unie) uit eindelijk zal ivorden voltooid. Dat is één van de konklusies uit het rapport van de sektie voortgezet onderwijs van de werkgroep decen tralisatie van de Provinciale Onder- wijskommissie Zeeland. Deze sektie, onder voorzitterschap van drs. P. Vis, heeft dit rapport nu toegestuurd aan de leden van de Pro vinciale Onderwijskommissie. De sektie voortgezet onderwijs denkt aan een bemiddelende en ad viserende bevoegdheid voor het pro vinciaal bestuur in onderwijskwes ties. Daarbij zou aansluiting kunnen worden gezocht bij de recente ont wikkelingen om ten aanzien van as- pekten van ruimtelijke ordening, het advies in te winnen van de provin ciale planologische dienst. Taken naar provincie Eén van de voordelen van hot in schakelen van de provincie bij de planningsprocedure is ook, dat op tijd een inzicht kan worden verkregen in de aanvragen, waardoor de mogelijk heid tot overleg op regionaal of pro vinciaal niveau geopend wordt. Op het ogenblik is het nog zo, dat de mi nister overlegt mot de aanvrager, wanneer hij van oordcel is dat een andere school of plaats van vestiging meer in overeenstemming is met een evenwichtig geheel van onderwijs voorzieningen. Dit gebeurt echter nog maar zelden. Deze taak kan dan ook beter aan de provincie worden op gedragen, die op dit punt wellicht beter funktioneert dan de centrale overheid, zo meent de sektie. Planning Verder is de sektie voortgezet onder wijs van oordeel, dat de provincie bevoegd gezag moet zijn voor scho len die een funktie hebben voor de hele provincie. Op het ogenblik is het zo dat rijksscholen óf onder de mi nister van onderwijs óf onder die van landbouw (landbouwonderwijs) vallen en de gemeentelijke scholen onder b. en w. en/of raad van een gemeente. Behalve in gevallen waar in sprake is van een gemeenschappe lijke regeling, is noch dc provincie, noch een ander openbaar lichaam be voegd gezag van een school voor voortgezel onderwijs. Bovendien is de sektie van mening - in afwijking van de memorie' van toelichting bij het ontwerp van wet binnenlands bestuur - dat naast het fungeren als bevoegd gezag, de pro vincie ook betrokken dient te zijn bij de planning van het hoger onderwijs in haar gebied. De sektie voortgezet onderwijs be veelt aan. dat dc bevoegdheden en taken op het terrein van het onder wijs zo dicht mogelijk bij dc direkt betrokkenen dienen Ie liggen. Dat wil zeggen bij het bevoegd gezag van de school en vorder bij de ouders, het personeel en de leerlingen. Advieskoill missie De sektie vindt verder dat niet op gekunstelde wijze de taken cn/of be- 0^ Haal de nieuwe kleurentolder Grootste meubelcentrum van de eilanden Niemand kan iets goed doenJ die zijn werk niet voor be- langrijlc houdt. Emerson voegdheden aan de provincie toebe deeld moeten worden, zonder dat daar een vanuit de praktijk aanwijs bare reden voor bestaat. Verder stelt de sektie voor om een speciale advieskommissie in te stel len en dat gedeputeerde staten de be voegdheid krijgen om over de plaats van de scholen te overleggen met de aanvrager. Verder is de sektie van mening dat er ruimte voor en behoefte aan een middenniveau is voor het voeren van overleg, het uitwisselen van infor matie, het verrichten van onderzoek en het behartigen van belangen van de basis, bezien vanuit een regionaal of provinciaal standpunt. Tenslotte dient de wet naast rijks- en gemeentelijke scholen, ook pro vinciale scholen mogelijk te maken. Verwachting tot vrijdagavond: Oostelijke wind Overwegend droog met wolkenvel den, maar ook enkele opklaringen; meest matige oostelijke wind; mini mumtemperaturen om het vriespunt, maxima ongeveer drie graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperatuur: omstreeks 0 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 4 gr. Kans op een droge periode van minsens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 2 dec. Zon op 8.27, onder 16.32 Maan op 23.06, onder 12.22 Laatste kwartier: 3 dec. (22.16) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 2 dec. 6.43 19.13 0.31 12.51 Doodtij: 6 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Het blijft overwegend droog en tot vrijdagavond zal er weinig verandering in de temperaturen ko men. In het afgelopen etmaal heeft een hogedrukgebied boven de Britse ei landen een krachtige uitloper gekre gen via zuid-Skandinavië naar de Finse Golf. Hierdoor kon met een noordoostelijke stroming een kou front vanuit het noordoosten ons land passeren. Achter het front be vindt zich drogere lucht en de mist die woensdagavond op uitgebreide schaal ontstond, verdween dan ook in de loop van donderdagmorgen. Boven de Baltische staten bevindt zich koudere lucht die in onze rich ting wordt gevoerd. Het laat zich aanzien dat deze lucht ons vrijdag avond zal bereiken. De algehele ont wikkeling duidt er op dat de komen de dagen met vorst rekening moet worden gehouden. Hel blijft overwe gend droog. NAARDEN. De acupunctuur-kli niek van de stichting Nederlands- Chinees Instituut voor Acupunctuur in Naarden heeft haar deuren voor goed gesloten. De ruim duizend pa tiënten, die er van maart tot en met juli dit jaar werden behandeld, zijn enkele weken geleden per brief van dit besluit op de hoogte gebracht. EGMOND aan Zcc. Een ongeveer V«f jaar oude sporthal in Egmond aan Zee is heden donderdagochtend door brand verwoest. De schade loopt volgens de politic in dc miljoe nen. De oorzaak van de brand, die omstreeks zes uur ontstond, is onbe kend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1