DE FATALE GEDAANTEVERWISSELING Schouwen-Duiveland krijgl afdeling van Landelijke Bond op Zichzelfstaanden Bejaardensoos in Oosterland heeft voortaan een bestuur Bezoek van Sint Nicolaas aan Brouwershaven Spoedig oplossing nodig voor Iers bedrijf Ferenka 9 NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Cebeco-vergadering in Amsterdam ZILRIKZKESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 november 1977 Nr. 22210 Plan (ot oprichting ZIERIKZEE. 28-11. Enkele mensen te Zierikzee hebben het plan opgevat te komen tot de oprichting van een afdeling voor Schouwen-Duiveland van de Landelijke Bond van Op Zichzelfstaanden. Deze Bond stelt zich ten doel te komen tot: Opheffing van de diskri- minatie van alleenstaanden op grond van hun burgelijke staat; Hulp bij de verwerking van het alleen ko men staan; Het opheffen van een zaamheid onder alleenstaanden; Het bieden van mogelijkheden om erva ringen uit te wisselen; Gezamenlijke aktie voor een betere materiële po sitie; Scholing van mensen, die ak- tief en kreatief bezig willen zijn in de organisatie; Exkursies, ontspan ningsmiddagen of -avonden; Praat- of diskussiegroepen. Alleenstaanden De Bond is bedoeld voor alle al leenstaanden. jong, oud, gehuwd ge weest of ongetrouwd gebleven, van alle gezindten en elke stand. De initiatiefneemster te Zierikzee om te komen tot de oprichting van een re gionale afdeling hebben de ervaring dat veel mensen een beetje angstig zijn zich aan te sluiten. Men wil trachten thans zoveel mogelijk be kendheid aan het werk van deze Bond te geven. Bij voldoende be langstelling zal een informatiemid dag of -avond georganiseerd wor den. Belangstellenden kunnen schrifte- lyk of telefonisch kontakt opnemen met mevrouw Bal (01110)^3351 om met mevrouw Van Andel, Mastgat- straat 27, cl. (01110) 3679. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Uit een enquête, ge houden door de Consumentenbond, is gebleken, dat leerlingen nogal wat klachten hebben over hun rijschool. De meest gehoorde klacht is, dat de instrukteur de les onderbreekt voor privé-bezigheden, waardoor een deel van de lestijd verloren gaat. AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam ife akkoord gegaan met de aankoop door de gemeente van Theater Carre. De verkopers, de exploitatie maatschappij Schevenin- gen en haar dochtermaatschappij, de N.V. Serbadjadi, ontvangen in totaal 5,4 miljoen gulden voor het theater. OOSTERLAND. 29-11. Sinds kort heeft de bejaardensociëteit in Oos terland een bestuur. De leden kozen tot voorzitster mevrouw E. G. Poel man-Van Leeuwen, tot sekretaresse mevrouw M. Bults- van Almkerk, tot penningmeester de heer L. W. Boogert en als bestuursleden me vrouw L. van 't Hoff-van der Maas en de heer A. Spier. Sinds de oprichting van de be jaardensoos omstreeks 1945, werd het beheer uitgeoefend door een ko- mitè, dat uit vier dames bestond, die om beurten de leiding hadden op de wekelijkse bijeenkomsten tijdens het winterseizoen. Tot voor kort waren dat de dames A. E. Boot. M. J. Stoutjesdijk-van 't Hoff, A. Hoek man-Jumel et en E. C. Poelman-van Leeuwen! Op heel wat plaatsen werd vergaderd. In het begin in de consistorie van de Nederlandse Her vormde Kerk. Nu de bejaardensoos is verhuisd naar de nieuwe dorps huis aan de Sint Joostdijk, gingen er stemmen op, dat het gebruikelijke beheer niet helemaal bevredigde. Dat betekende niet, dat het dames- komité de zaak niet goed beheerde. Er bestond veel lof voor hun werk. Maar toch kozen de leden voor een bestuursvorm, zoals in de meeste an dere verenigingen, met onder meer jaarlijkse verkiezingen en meer openheid over de kasmiddelen. Daarom werd besloten op deze nieu we bestuursvorm over te schakelen. Met het nieuw gevormde bestuur gaat de bejaardensociëteit op don derdagmiddagen weer beginnen in het nieuwe dorpshuis. BROUWERSHAVEN, 28-11. Be gunstigd door fraai herfstweer bracht Sint Nicolaas, vergezeld van twee Pieten zaterdagmiddag een be zoek aan Brouwershaven, op verzoek van de Middenstandsvereniging. De koninklijke harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee o.l.v. drs. J. W. F. Loubert begaf zich om kwart voor twee naar het Tonnenmagazijn, waar reeds vele ouders met kinderen de komst van de Goedheiligman stonden op te wachten. De harmonie verkorte het wachten met het spe len van enige marsen en Sint Nico- laasliedjes. Pprecies om twee uur meeerde de prachtig gepavoiseerde boot af, waarna Sint zich op de schimmel achter „de muziek" opstel de, en de stoet zich naar het Markt plein begaf. Verwelkoming Op de muziektent werd het hoge gezelschap verwelkomd door burge meester C. Slabbekoorn. die er zijn vreugde over uitsprak, dat Sint ook Brouwershaven niet vergeten was. De eerste burger had ook nog enkele wensen in petto. Het deed hem deugd dat Kunst en Eer de muzikale omlijsting van deze feestmiddag op zich had genomen, maar het speet de burgervader bijzonder, dat Brou wershaven als grootste kern zelf geen corps heeft zoals in het ver leden. Hfj vroeg Sint om in de schoenen „peppillen" te deponeren om ook wéér een gezelschap van de grond te krijgen. Tevens zei de burgervader te ho pen dat de bouw van het nieuwe scholenkomplex niet gestagneerd zal worden door het slechte weer, en dat voor het a.s. seizoen weer bijzonder zal worden gehoopt op een goed toe ristenseizoen, nu er prachtige jacht havens zijn en een nieuw gemeen schapshuis, een feit, dat Sint ook al was opgevallen. Tenslotte vroeg de burgemeester of Sint, nu zovelen een hond als huisdier hebben en men deze ook moet opvx>eden, hij eveneens in de betreffende schoenen „hondenluiers" wil deponeren. Sint dankte voor de prettige woorden en ontvangst en zei zijn best te zullen doen één en ander te realiseren. Feestmiddag O.l.v. de heer Loubert speelde Kunst en Eer hierna een serie St. Nikolaasliederen, welke naar harte lust werden meegezongen. In op tocht ging het weer terug naar het Tonnenmagazijn, waar binnen in de geheel gevulde zaal Kunst en Eer nog enige liedjes speelde. Het pro gramma werd die middag verder ge vuld met muziek, goochelen, sneltc- kenen enz. Al met al een goed geslaagde feestmiddag, waar de Brouwse Mid denstand in het algemeen en dc dankbare kinderen in het bijzonder met genoegen aan zullen terugden ken. Advertentie Rl IITFNLANDS GELD In Rome en Parijs, maar ook in Tokio - en New York overal kunt u terecht met uw reischeques. Beschikt u liever over kontant buitenlands geld? Ook dat is mogelijk. Haal uw reis- en euro cheques, uw reisverzekering en al uw a vreemde valuta bij de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank DEN HAAG. De omvang va» de ongcdiertcproblematiek is sterk toe genomen. Voor wat betreft insekteu bijvoorbeeld werden in 1971 totaal nog maar 449 adviezen ter bestrij ding van insekten verstrekt - met name aan partlkulieren, gemeenten en bedrijven - in 1976 was dat aan tal al opgelopen tot 1400. Een en ander blijkt uit een overzicht van de werkzaamheden tussen 1071 en 1977 van de afdeling bestrijding van on gedierte in Wageningen. DEN HAAG. De Nederlandse re gering heeft een miljoen gulden be schikbaar gesteld voor projekten onder de bijna honderdduizend vluchtelingen, afkomstig uit Viet nam, Laos en Cambodja, leven on der slechte omstandigheden ver spreid over het land. Dit blijkt uit mededelingen van de voorlichtings dienst ontwikkelingssamenwerking. AMSTERDAM. De Amro-bank heeft besloten per 1 december de rente op een aantal spaarvormen te verhogen. De spaarrekeningen met een vaste looptijd van 2 tot en met 6 jaar gaan 0,25 procent omhoog. DEN 1IAAG. De Nederlandse gul den is zwakker geworden én dat komt tot uiting in een daling van de waarde van de gulden in het inter- naionale verkeer in dc afgelopen twee maanden. DEN HAAG. De werknemers- en werkgeversorganisaties in de grond-, water- en wegenbouw vinden dat niet gewacht kan worden op een de finitieve beslissing van een nieuw kabinet. De al uitgetrokken 400 tot 600 miljoen gulden voor werken in die sektoren moeten daadwerkelijk beschikbaar worden gesteld. UTRECHT. De K.W.J., beweging werkende jongeren, wil in de maand december paal en perk stellen aan het niet naleven door de werkgevers van de c.a.o. voor het winkelperso neel. Dat geldt dan niet alleen voor wat betreft de betaling, maar ook voor de werktijden. VELDHOVEN. De Veldhovense ge meentepolitie heeft een inval gedaan in een illegaal tot jongerencafé om gebouwd kippenhok achter een boer derij in het kerkdorp Oerle. Tegen de exploitant, de 20-jarige B. H. uit Veldhoven, werd proces-verbaal op gemaakt. Het bier en de sterke drank zijn in beslag genomen. Tijdens de inval waren vijftien jongeren aan wezig, in leeftijd variërend van 14 tot 20 jaar. NIJIVÏEGEN. Een aantal kranten in West-Duitsland voert een hetze tegen de feministische beweging in de Bondsrepubliek, Daarbij worden feminisme en terrorisme over één kam geschoren. Dat hebben mede werksters van hét Eerlijnse vrou wenblad „Courage" verklaard op de Nijmeegse manifestatie „Wést- Duitsland 1984 - nu?" DEN HAAG. Dc algemene tevre denheid over dc bejaardentehuizen valt niet ongunstig uit, zo is dc Con sumentenbond uit een enquete onder bejaarden gebleken. Van#,1e .onder vraagden vind 39 procent hun tehuis zeer goed, 47 procent is tevreden, elf procent zegt „gaat wel" en één pro cent vindt z\jn tehuis ronduit slecht. AMSTERDAM. Het merendeel (57 procent) van de Nederlanders voelt weinig voor een twee partijenstel sel. Maar als ze een keus moesten maken tussen een konservatieve en een socialistische partij zou 44 pro cent rechts stemmen en 38 procent links. Achttien procent twijfelt of gaat niet ter stembus. Dat is de uit slag van een enquête die het N.I.P.O. begin november heeft gehouden. AMSTERDAM, 29-11. Dc Natio nale Coöperatieven Aan- en Vcr- koopvcreniging voor Land- en Tuin bouw B. A. „Ccbeco-Handclsraad" In Rotterdam houdt op donderdag 15 december in het Internationaal Con grescentrum RAI in Amsterdam dc algemene vergadering. Op de agenda staat onder meer een toespraak van dr. C. H. J. Beu kering. voorzitter van het hoofdpro- duktschap voor Akkerbouwproduk- ten over „De Nederlandse akker bouw en de Nederlandse verede- lingslandbouw nu en in de toe komst". „Flitsen" uit hel buitenland LOESAKA. De Zambiaanse strijd krachten hebben een Rhodesisch mi litair vliegtuig neergeschoten toen dat het nationale luchtruim binnen drong, zo is zondagavond in Loesa- ka van regeringswege bekend ge maakt. TOKIO. De Japanse premier Fuku- da heeft het ontslag -van het voltalli ge kabinet aanvaard. In het weekein de had hij al aangekondigd dat hij zijn kabinet van 21 ministers zou wijzigen om. zoals hij zei, „de ergste crisis sindls de tweede wereldoorlog te weerstaan". Het kabinet was 11 maanden in funktie. BEIROET. George Hubasj van hel Palestijnse „afwijzingsfront" is be reid zijn meningsverschillen met de Palestijnse bevrijdingsorganisatie P.L.O. en Syrië bij te leggen, wan neer die zoich allebei uitspreken te gen elke vorm van overleg met Is raël. LONDEN. Bij een brand in Swan sea. een plaatsje in Wales, is een tweejarig jongetje in dc vlammen omgekomen. Omdat de hele Britse beroepsbrandweer staakt, werd het vuur ook in Swansea bestreden door een noodploeg van het leger. CAIRO. Een groep architecten van een Egyptische boüwfirma gaat naar Jeruzalem voor een voorbereidend onderzoek voor het herstel van de Al Aqsa-moskee. zo heeft een woord voerder van die maatschappij vrij dag meegedeeld. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 30 NOVEMBER NED. I: De inulinee o;j de vrije woensdag brengt vier programma's een Canadese reportage over „de ijsbeer", de Italiaanse tekenfilm zwart geboren over een zwart schaapje temidden van diskrlmine- rende witte schapen. Martin Brozius scholierenquiz Ren je rot, waarin Sinterklaas Marlins hulp inroept, en een jeugdprogramma, samenge steld door Aktua TV, over de me! uitsterven bedreigde zeehonden, liet avondprogramma vangt aan met Van gewest tot gewest, gevolgd door het Duitse televisiespel „opgebor gen". In dit spel wordt de problema tiek van de ondergang van eigen huis naar bejaardentehuis aan de orde gesteld. Het echtpaar Gander ziet zich gedwongen het grote huis te verlaten en gaat met veel tegen zin naar een verzorgingsflat. De overgang lijkt eerst onoverkomelijk, maar later blijkt dat niet iedere ver anderingen negatief hoeven te zijn. Daarna Place du Tetre, een gefilmde impressie van Matevski van het schilderachtige pleintje in Mont- marlre. Voorts Den Haag Van daag, de rubriek Panoramielc en Stu dio Sport. NED. II: In de vooravond de vijfde aflevering van Iemand zoals jij waarin de klasgenoten Olivier en Tarif over hun vriendschap vertel len en de rubriek Kenmerk. Dan volgt het goed gevulde VOO pro gramma, dat begin met de gebrui kelijke Overzicht keuze top 5. In Robin's nest begaat Pa Nicholls een grove fout als hij Albert ten onrech te van diefstal beschuldigt en hem ontslaat. Als hij later zijn exkuses wil aanbieden is Albert spoorloos verdwenen. Lex Harding presenteert het Popjournaal waarna alsnog de Joegoslavische inzending voor Mon- treux wordt uitgezonden. Mishmash was de titel van de met een Zilve ren Roos bekroonde tekenfilm waar in op geestige wijze vele beroemd heden uit de film en muziekwereld aan de kijker gepresenteerd worden. Vervolgens de tweede aflevering van Onze wereld op eigen kracht, waarin aandacht wordt besteed aan ontwikkelingslanden die zelf probe ren hun natie op een hoger ekono- misch en sociaal peil te krijgen. Daarna een wervelende special rond de zangeres Patricia Paag, waarin ze enkele nummers zingt van haar nieuwste elpee. Ze ver- Zondag 4 december, 21.15 uur, Nederland 1: Asian dreams. Een programma rond de zanger Jack Jersey. DAMESTASSEN OiOlifi DAM LENGKEEK LEDERV/AREN ZIERIKZEE tolkt onder meer: The love of a wo man, Who's that lady with my man en Living without you. Starsky Hutch zien zich gedwongen het ge vaarlijke beroep van stuntman te beoefenen als er een moord wordt gepleegd op de filmset. De VOO-uit- zending wordt afgesloten met info en agenda. WOENSDAG 30 NOVEMBER NED. I: 11.00 Schooltelevisie; 15.30 De ijsbaar; 15.55 Zwart geboren 16.25 Ren je rot; 17.00 Nu de zee hond, straks wij?; 18.25 Sesamstraat; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Opgeborgen; 21.20 Place du Tetre; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag van daag; 22.05 Panoramiek; 22.35 Studio Sport; 23.00 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac; 18.45 Toe ristische tips18.55 Nieuws19.05 Iemand zoals jij; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 Soculëra; 20.30 Top 5; 20.33 Robin's nest; 20.57 Popjournaal; 21.05 Mish mash; 21.25 Onze wereld op eigen kracht; 21.50 Patricia Paay; 22.10 Starsky Hutch; 23.00 Info; 23.25 Agenda. DONDERDAG 1 DECEMBER NED. I: Met bionisch geweld wordt de TROS uitzending begonnen. De man van zes miljoen, moet het op nemen tegen een zekere Bulman, die een losprijs eist van enorme afme ting. Wordt dat niet betaald dan heeft hij een duikboot klaarliggen, gevuld met zenuwgas. Voldoende om dertigduizend Amerikanen om te brengen. Steve heeft het er moeilijk mee. Simon van Collem praat in Si- ARNHEM. Een delegatie van de directie van ENKA in Arnhem heeft dc Ierse regering en de vakbonden aldaar te verstaan gegeven dat zeer spoedig een oplossing moet zyn ge vonden voor het zich al zes weken lang voortslepende arbeidsconflikt in het bedrijf Ferenka in het Ierse Limerick. In al die weken lag het werk door een staking stil. Is de oplossing bin nen enkele dagen niet bereikt, dan is ENKA genoodzaakt de fabriek, waar ruim 1000 mensen werken, te sluiten, zo heeft een woordvoerder van EN KA vrijdag meegedeeld. monskoop met Roger Moore en Lewis Gilbert over de nieuwe James Bond film, The spy who loved me. in O, moeder wat is het heet, heerst grote verwarring: mevrouw Wassi- love is ontvoerd. Ze keert echter wel terug, maar ze is zo goed gehumeurd dat het gewoon verdacht is. In TV- privé heeft Henk van der Mcyden een gesprek met schilder Karei Ap pel. De NOS heeft nog twee pro gramma's in petto: Den Haag Van daag en Met z'n allen ziek zijn, waariiï een boeiende reportage wordt gegeven van het dagelijkse leven in een ziekenhuis. NED. II: PaddingtOn kan het frö belen niet laten en zwerft als een echte doe-het-zelf beer door het huis. Daarna de tweede aflevering van Mikula, de kleine kapitein. Mi- kula bevindt zich in een boot, tèsa- men met twee vrienden die naarstig gezocht worden door de fanatieke Duitsers. Zijn grootvader maakte zich terecht ernstige zorgen. Na de televisieversie van de Dik Voormé- kaar Show volgt het televisiespel Een fout in het kadaster. Twee da mes hebben- hevige ruzie over een stukje tuin. Ze gaan naar hel kadas ter om te zien wie er recht óp heeft en merken daar dat een van hun overleden echtgenoten er begraven ligt. De vraag is hoe hij er terecht is gekomen. Vervolgens Tien tsin topvariété uit China en een afleve ring uit de family Bellamy. Eliza beth Bellamy lijkt nog steeds in haar puberteit te'zijn. Als haar ouders op vakantie zijn stuurt ze het hele per soneel het huis uit en belegt een overdreven fanatieke femittistenver- gadering. die uitmondt in een straat gevecht. De aktualiteitenrubriek Hier en Nu besluit' de uitzending. DONDERDAG 1 DECEMBER NED. I: 11.00 en 14.00 Schooltele visie; 18.15 Teleac; 18.45 De fabel tjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Dé man van zes miljoen; 19.50 Simons- koop; 20.10 O moeder wat is het het heet; 20.40 TV-privè; 21.35 Jour naal; 21.50 Den Haag vandadg; 22.05 Met z'n allen ziek zijn; 22.50 Jour naal. NED. II: 1S.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Paddington; 19.10 Mi kula, de kleine kapitein; 19.35 De Dik voormekaar show; 20.00 Jour naal; 20.25 Een fout in het kadaster; 21.20 Tien tsin; 21.30 De familie Bellamy; 22.20 Hier en Nu; 23.00 Standpunt; 23.10 Journaal. door HENK VAN HEESWIJK De volgende dag zal ze weten of de corredor iemand heeft gevonden voor het transport van haar meube len en andere eigendommen naar haar nieuwe home. En hoort de vol gende dag tot haar grote verbazing, dat de dmektic van de Ferrocarriles de Mallorca zo blij is, dat eindelijk de spoorwoning in Son Carrio ver kocht is, dat twee spoormannen uit Palma dit varkentje zullen wassen. Ja. men komt met een vrachtauto naar Alfabia en in de stad wordt al les overgeladen in een goederenwa gon van de maatschappij. En als cén wagon niet voldoende is, twee. De wagens worden dan gekoppeld aan een der personentreinen voor Arta en in Sfon Carrio afgehaakt. Daar is een dood spoor en cén los- en laad ruimte. En wat de kosten betreft, wordt dc direktie het wel eens met de senora. Een week later is haar huis in Al fabia leeg en haar inboedel netjes geplaatst in het huis aan de spoor lijn in Son Carrio. Ze geeft de beide mannen een flinke fooi. waarvoor ze verschillende malen uitbundig hun dank betuigen, wensen do senora alle goeds in haar huis en rijden met de volgende personentrein terug, die in Son Carrio ditmaal extra lang stopt, want do beide goederenwagons moeten er weer aangehaakt worden en dat duurt een klein kwartiertje, maar op Mallorca kijkt men op zulke dingen niet. Een dienstregeling is lenslotto maar een leidraad. Op deze lijn is een half uur vertraging niets bijzonders, dat bemerkt Boa al heel spoedig. Gedurende dc eerste tijd van haar verblijf in Son Carrio. richt ze liet In naar haar smaak. Niet alles past. zoals ze wil en ze moet ook nieuwe vitrage hebben. De overgordijnen kan ze wel pas knippen, maar do vi trage is versleten. Ze maakt een wan deling door het dorpje, waar ze door iedereen verbaasd of nieuws gierig wordt aangekeken, want êen vreemdeling is hier een bezienswaar digheid. Son Carrio ligt helemaal niet aan de grote weg en in feite is dc enige kommunikatie met de bui tenwereld de trein. Er zijn maar een paar winkels, voor de dagelijkse le vensbehoeften en allerlei andere za ken, die de inwoners denken nodig te hebben. En weet al gauw, dat ze voor vitrage in ieder geval naar de stad moet. Ze heeft een grote kaart van het eiland thuis en raadpleegt die nu. Bovendien heeft ze een dienstregeling gekregen van de Fer rocarriles, zoals men de trein noemt. Het meest ekonomische is. als ze naar Son Lorenzo gaat. Dat is mis schien tien minuten rijden met de trein. Kan ze twee uur later weer te rug. Heeft ze nog tijd en gelegen heid het stadje te bekijken. Son Lorenzo blijkt wel aan een grote weg te liggen, want door de hoofdstraat is konstant verkeer. Zc heeft, trots het feit, dat het weer betrokken is, haar zonnebril weer op. Ze weet nu hoe noodzakelijk hot is geen enkel risiko te nemen. Als iedereen, die met koop en verkoop en verhuizing wat te maken heeft gehad zijn mond maar houdt, ben ik voorlopig wel opnieuw veilig. Toch staat het nu vast, dat zc me vanuit Nederland zoeken, weet Boa. Wel licht vanwege de schulden, die zc achtergelaten heeft, maar waarom heeft men dan geen beslag gelegd op haar girorekening? Prompt iede re maand wordt haar wcduwengeld bijgeschreven en eens in het jaar ook de rente. Dat is intussen al een klein kapitaaltje geworden. Ze weet nog wel niet hoe ze er aan moet komen, als de nood aan de man komt. want ze gaat voor geen geld terug naar Nederland, vast niet! Enfin, voorlo pig kan ze nog jaren vooruil. Binnen veertien dagen krijgt Bea van de corredor bericht, dat hij haar huis in Alfabia kan verkopen. Voor de prijs, die de senora wenst: een half miljoen peseta's. Als ze de brief leest, is ze blij verrast. Zelf heeft ze er vierhonderd en vijftig duizend voor betaald. Plus tienduizend pro visie voor de makelaar. Als zc deze makelaar ook tienduizend geeft, heeft ze er zelfs nog een klein beet je winst aan: dertigduizend peseta's! Altijd nog goed voor twaalf honderd en vijftig gulden. Daar kan ze bijna drie maanden van leven. Hoewel jammer, dat ze het moest verlaten, want ze woonde er fijn. Dicht bij dc stad, elk uur een tram, lekker hoog dus in 't heetst van de zomer nog enkele graden lager dan beneden. Hier. in Carrio zit ze vlak. Zal het hier 's winters met oostenwind koud zijn? In huis zijn een paar kachels ingebouwd. Wellicht zullen ze moe ten worden nagekeken, want zo te zien zijn ze in lange tijd niet ge bruikt. Ze heeft op de kaart gezien, dat ze hier maar enkele kilometers van de zee af zit. En daar is het oos ten. Zomers een hete zeewind mis schien en 's winters een koude. Zo dra ze op dreef is. wil ze eens gaan kijken in die badplaats. Maar hoe? Er is hier verder geen openbaar ver voer dan de trein en die komt niet aan de kust. Ze moet maar eens uit zien naar een fiets. Hier is alles vlak. dus dat geeft geen problemen. Bovendien is het goed voor m*n lijn. want door al dat nietsdoen ben ik aangekomen. Heel wat kleding, die ik meenam uit Nederland, kan ik niet meer aan; Naar gelang dc tijd verstrijkt, krijgl BekVliaar oude gemoedsrust weer terug. Do achtervolger t<? op de zelfde dag, dat hij haar aansprak, het spoor weer bijster geraakt. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 9