Boeiend duel tussen Delta Sport en Tornado Adrie Koster prof-voetballer Basketbalteam van Mevo bevindt zich in stijgende lijn Uitreiking van zwemdiploma's in zwembad „Onderdak" VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD RESERVE-BEZORGER QllUllllllillllllllllllllllllllllllllllllillllllllllUllllllillllllllllllUIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllltllllllltlllllillllllllllllltlllUJ - ^>port en wedótryden^ I 2 a r ZAALHANDBAL In een boeiend duel gespeeld i" een volle sporthal „Onderdak" heelt Delta Sport het Bredase Tornado tot een uiterste krachtinspanning ge dwongen. Ondanks het vaak goede spel van Delta Sport gingen de Bredaenaars met de (verdiende volle winst naar huis: 13-16. Tornado startte bijzonder snel, zo dat Delta Sport al spoedig tegen een 4-0 achterstand aankeek. Maar door rustig en zelfverzekerd spel wist Delta Sport langzaam de achterstand te verkleinen en werd de le speel- helft met een 5-6 achterstand afge sloten. Na de rust wist Delta Sport de stand gelijk te trekken en lange tijd vielen de treffers om en om. Met een kortstondig offensief slaagde Delta Sport er zelfs in een 11-9 voorsprong te nemen. Dit noopte Tornado met een uitstekend spelende Borgman tot een krachttig en suksesvol slotoffen- sief. In deze beslissende slotfase trad de tekortkoming bij Delta Sport aan het licht, nl. een te smalle basis waar door er van de basisspelers te veel werd gevergd. In deze wedstrijd tegen de koplo pers heeft Delta Sport desondanks duidelijk getoond in de 3e divisie thuis te horen. Voor Delta Sport scoorden: P. v. Dalen (4x), Cees de Vos (3x), Huib v. Dalen (3x) en Piet Verrijzcr (3x). De Delta Sport-dames toonden zich voor de vijfde achtereenvolgende maal de sterkste. Tegen een met veel lichamelijk geweld, maar primitief spelend EMM werd een (te kleine) zege behaald: 10-9. De zeer jeugdige Delta Sport-ploeg met enige routiniers aangevuld le verde een uitstekende prestatie door Zeeland Sport met 13-12 te kloppen. De Delta Sport-reserves met twee goede doelverdedigers, Piet Bos en Piet Verhoeff, toonden zich kwa spel de beste ploeg. Jammer was het dat het grote schotvermogen van Frits Verhey en André Hartog (nog) niet helemaal uit de verf kwam, daar an ders de verdiende zege zeker nog duidelijker in cijfers zou zijn uitge drukt. Voor Delta Sport scoorden: Frits Verhey (3x), André Hartog (2x), Wim v. d. Welle (2x), Bert de Vos (2x), Jan van Urk (2x), F. Schaalje (lx) en Leo Bolier (lx). De jeugd boekte vooral door de toch wel goed spelende jongens en meisjes pupillen leuke suksesjes. De jongens wonnen met 11-6 en de meis jes met 6-0 van EMM. De dames-ju nioren verloren weer, nu met 4-12 van EMM. BASKETBALL In de derde kompetitie wedstrijd welke het basketbalteam van MEVO nu achter de rug heeft blijkt de stij gende l(jn duidelijk aanwezig. In de vrijdagavond te Goes tegen United Stars gespeelde wedstrijd werden door hun betere opgezette kombinaties al meer doelpunten ge scoord dan in de vorige twee wed strijden. De uitblinkers bij MEVO waren Bob Noomen en Han van Achterberg die in de eerste 20 minu ten 15 doelpunten voor hun rekening namen. In de eerste fase slaagde MEVO er zelfs in voorsprong te ne men. United Stars was verrast door de wijze waarop MEVO uit de start blokken kwam, maar hierna gingen zij hun verdediging versterken. In de tweede helft bleek de routine van United Stars toch groter te zijn dan die van MEVO. Met nog 10 mi nuten te spelen keek MEVO tegen een 22-38 achterstand aan. Door goe de break-outs van Co Berrevoets slaagde men er nog in dicht bij te komen. In de slotfase ging het uit houdingsvermogen een belangrijke rol spelen, waarbij MEVO in de be gin fase wel wat te veel van haar krachten bleek te hebben gevergd. Met een verdiende 50-30 overwin ning wist United Stars de wedstrijd te beëindigen. ZIERIKZEE. Adrie Koster, de ta lentvolle ex-Zierikzee speler, heeft maandagmiddag weer een belang rijke stap gezet in zijn prof-voetbal carrière. Na een zeker niet onver dienstelijke aanloopperiode, waarin van het amateurvoetbal naar het prof-voetbal moest worden overge schakeld, heeft de ere-divisie klub Roda J.C. zoveel vertroxiwen in de Zierikzeeënaar dat hij een twee jarig kontrakt kreeg aangeboden. Maandagmiddag werd dit kontrakt door de vertegenwoordiger van Ro- da J.C. en Adrie Koster, die het in het Limburgse uitstekend naar z'n zin heeft, getekend. Een en ander betekent voor Koster meer zekerheid voor de toekomst en een belangrij ke ruggesteun om verder aan zijn voetbalcarrière te gaan bouwen. Foto: Adrie Koster op detraining (foto Vil.): ZIERIKZEE, 28-7. In zwembad „Onderdak" werden zaterdag 26 no vember door de heer W. den Boer, voorzitter van de sportstichting Schouwen-Duiveland, 87 zwemdiplo ma's uitgereikt. Voor het A-diploma slaagden: Meisjes: Suzanne Bergsma; Jeanette Baron; Sabine de Jong; Ineke de Munck; Marianne van Nieuwenhuize; Cynthia Plette; Marianne Renden; Uona Schoonaard; Paula van der Weele; Helen Zwart. Jongens: Albert Bin; Otto van Bleijswijk; Marco Bijl; Jaap Con- standse; Jan Constandse; Rudi van Dienst; Michel van der Doe; Ronnie van Eijk; Johan de Glopper; Reinier Holm; Gert jan Kramer; Mark Hu- brechtse; Martin de Jonge; Hugo Jongebreur; Cor Klaverkamp; Mar tin Kloet; Jan Meganck; Aad Moel- ker; Johnny van Mourik; Robin van Oeveren; Eddy de Poorter; Marcel Przygoda; Serge Verschuur; Cor van Vliet; Alfonds Vrijland; Leendert van de Waal; Peter van de Wekken; Ralph van de Weide; Arjan van de Zande. Voor het B-diploma slaagden de meisjes: Carla Arends; Karin van Beveren; Wilma den Boer; Mariët Boot; Dianne Borsje; Heieen van de Bosse; Ge ra van Dreven; Rieneke Hanse; Hennie Kloet; Loesje Kotoun; Angelique Linthout; Marjo Linders; Caroline van Loon; Linda Magito; Liesbeth Quant; Lian van de Schel de; Vivian van Steyn; Antoinette Timmerman; Bianca Tol; Irma Tromp; Paula van der Tuin; Mirjam Vermeule; Martine Vis; Tanja van de Wekken. Jongens: Martin van Aken; Sacha Asvan; Jan van Beveren; Johan van Beveren; Herman Bin; Richard de Warandeloop In de 19e internationale Warande loop te Tilburg, één van de bekend ste crossen in ons land, won Ad Buijs van Phoenix uit Woerden voor Ge rard Terboke. Simon Blom uit Haamstede werd één dag na de mosselloop in deze cross 31e in de B-loop die 260 deel nemers uit allerlei landen telde. Martien Moermond uit Noordwelle werd 118e op het vrijwel vlakke par cours van deze 7800 meter lange loop. Bilde; Ger Boor; Jacky Cornelisse; Kees-Jan Dongen; Niels Dreijer; Eric Gramberg; Johnny Grauss; Adri Hart; Martin Hilleman; Arjan van Iwaarden; Henk-Jan Jonker; Jos de Keizer; Frank Koper; Ernst Kloet; Leen Koster; Marcel van der Meer; Han van de Velde; Stefan van de Wekken. De examenkommissie bestond uit de heren Th. den Engelsman en W. ten Haaf. Namens de K.N.Z.B. was mevrouw N. Verheij aanwezig. Prinsenbeek HI-HSD II 4-1 Het tweede herenelftal van de Hockeyclub Schouwen-Duiveland heeft het in Prinsenbeek niet kunnen bolwerken. Uitkomend met zes in vallers bleek zich toch een gelijkop- gaande wedstrijd te ontwikkelen, maar de routine van de gastheren gaf uiteindelijk de doorslag. Het begin van de wedstrijd liet een fel HSD-team zien dat probeerde om de score zo snel mogelijk te openen. Verschillende kansen deden zich voor, maar het gebrek aan ervaring was er debet aan dat de stand voor alsnog dubbelblank bleef. Na 20 mi nuten spelen wist Prinsenbeek zich wat aan de druk te ontworstelen. De HSD-achterhoede met Louis van Geffen aan het hoofd kreeg toen de nodige druk te verwerken, maar het duurde tot 5 minuten voor rust voor dat de gastheren konden toeslaan. Op slag van rust werd het zelfs nog 2-0, toén de HSD-achterhoede zich liet verrassen door een snel genomen vrije slag. Na de rust bleef de druk op het HSD-doel. Een groot aantal strafcor- ners leverde geen resultaat op en juist op het moment dat de HSD- voorhoede weer wat offensieve da den liet zien, moest toch het derde tegendoelpunt geïncasseerd worden. Het werd zelfs nog erger toen Prin senbeek een vierde treffer wist te scoren. Dit was het HSD-team toch te gortig. Massaal werd de aanval gezocht en vlak voor tijd leverde dit de dik verdiende tegentreffer van Ralph Lorjé op. Uitslagen: Heren I: HSD-Spijke- nisse afgelast evenals de overige wedstrijden- Heren II: Prinsenbeek III-Tempo IV 5-1 (van 13.11); Tempo IV-Rapidc III 4-3; Prinsenbeek III-HSD II 4-1. Jongens: Teteringen Bi-Pelikaan BH 3-0; Etten Leur BII-Tempo Bil 1-1; HSD BI-Rapide BI 0-4; Prinsen beek Bi-Pelikaan Bil 11-2; Tempo BII-Teteringen BI 0-3. DAMMEN Kompetitie van damvereniging „Zierikzee" Afgelopen vrijdagavond werden voor de onderlinge kompetitie van de damvereniging „Zierikzee" vijf par tijen gespeeld. Enkele verrassende uitslagen vielen te noteren. Zo was er het verlies van F. Bastemeijer te gen J. Huigens en van P. M. Kort tegen C. M. v. d. Velde. Remise speel den C. L. Boot en C. Verton. J. A. Verton profiteerde van het punten verlies van de leiders door te winnen van C. Zoon. De uitslagen waren als volgt: J. Huijgens-F. Bastemeijer 2-0; P. M. Kort-C. M. v. d. Velde 0-2; M. v. d. Wielen-C. Monteban 2-0; C. Zoon-J. A. Verton 0-2; C. L. Boot-C. Verton 1-1. De stand van de ranglijst: C. L. Boot 7 3 4 0 10 J. A. Verton 6 3 3 0 9 F. Bastemeijer 7 4 12 9 J. de Jonge 6 3 2 1 8 A. Saman 6 4 0 2 8 J. Huigens 5 3 11 7 C. Verton 5 3 11 7 J. de Wild 5 3 11 7 C. M. v. d. Velde 6 2 3 1 7 S. Douw 7 3 13 7 P. M. Kort 6 2 2 2 6 M. de Wild 6 3 0 3 6 M. v. d. Wielen 6 12 3 4 C. Zoon 8 12 5 4 J. M. Kostense 4 112 3 C. J. Kostense 7 10 6 2 C. Monteban 7 0 0 7 0 ZAALVOETBAL Vertig neemt het op tegen Toren Boys Jn de zaalvoetbolkompetitie vah het rayon Schouwen-Duiveland gaat woensdagavond in de sporthal „On derdak" Vertig het met een goede kans op de inzet in de le klasse op nemen tegen Toren Boys. Skol Boys heeft de beste papieren in handen irt de ontmoeting tegen Stella Boys. MEVO kan de leiderspositie van het niet spelende Country Club overne men door de wedstrijd tegen ZZ'72 in winst om te zetten, waarvoor de kan sen zeker aanwezig zijn. De koploper in de 2e klasse, de FC Groendal, komt. met goede papieren binnen de lijnen tegen Dreischor. SKNWK maakt een goede kans op de Inzet tegen Renesse, terwijl SVOWK en de reserves van RAP'73 elkaar wel niet veel zullen ontlopen. MIKROKORFBAL Wedstrijden in „Onderdak" Programma voor heden (dinsdag) -avond in sporthal „Onderdak". Senioren 3C 19.30 uur Z.S.C.-V.l.O.S. (N) 2; 4C 20.30 uur Dreischor 2-D.B.G.C. 3 5B 21.30 uur All Ready 4-V.I.O.S. (W) 2. SCHAKEN Twaalfde ronde kompetitie schaakvereniging T.O.G. De leden van schaakvereniging T.O.G. hebben vrijdagavond de twaalfde ronde in de huishoudelijke kompetitie gespeeld in de kantine van recreatieoord „Stoofpolder". Gedetailleerde uitslagen: A. v. d. Berge-J. D. de Korte i/t-ï/t; M. van Driel-P. van Eek 1-0; T. v. d. Have- Jan de Jonge 0-1; L. Houkamp-M. Houkamp na vlagval 0-1; R. Muller- H. P. Dolk 1-0; P. J. v. d. Lugt-A. van Wezel 0-1; R. Weyers-J. C. Haa- gens Va-Va; A. Slinger-A. Kik 1-0; J. de Bil-C. v. d. Berge Va-Va; W. v. d. Berg-R. Bal 1-0. De volgende heren hebben zich afgemeld: P. Bosser, J. Reurieh, S. Reurich, C. Klink, K. Born en T. Muller. Hedenavond (maandag) vindt een vriendschappelijke ontmoeting plaats tussen „De zwarte pion" uit Middel- harnis en T.O.G. wat om 19.30 uur te Middelharnis gespeeld zal worden. De volgende heren zijn hiervoor uit genodigd: J. M. C. Zwarts, J. Reu rich, P. J. v. d. Lugt, R. Muller, J. D. de Korte, J. C. Haagens, H. P. Dolk, A. van Wezel of A. Slinger. De opgave vorige week van de jeugdkampioenschappen is een mis verstand, het betrof hier een uitslag van een snelschaak-tournooi. Voor de finale jeugdkampioenschappen voor Zeeland, hebben zich de vol gende heren van T.O.G. geplaatst: Jan de Jonge, J. D. de Korte en R. Muller. Vrijdagavond 2 december a.s. wordt de dertiende ronde in de huis houdelijke kompetitie gespeeld in de kantine van rekreatieoord „Stoofpol der", aanvang 19.30 uur. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Delfzijl: H. J. van der Steeg, Rhoon; te Veenendaal: A. Talsma, Sprang-Capelle. Bedankt voor Kinderdijk: W. Ver boom, Waddinxveen; voor Hien- Dodewaard: C. D. Otte, Heinenoord. Gereformeerde Kerken Benoemd tot legerpredikant in lang verband per 1 januari 1978: J. van Veen te Hoogeveen, die deze be noeming heeft aangenomen. - Bedankt voor Middelbui'g: Th. Weerstra, 't Harde. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Schildwolde 2de predikantsplaats en voor Ureterp: S. de Vries, Blokzijl c.a.; voor Vlaar- dingen: S. S. Cnossen, Spakenburg- Noord. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Rotterdam-West: C. Pronk, Grand-Rapids U.S.A.; voor Rotterdam-Zuid: E. E. Slofstra, Broek op Langedijk. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Ermelo: C. Hegeman, Veenendaal; te Krimpen aan de IJssel: J. van Vliet, Aagtekerke. Bedankt voor Herkingen: A. Hoo- gerland, Krabbendijke; voor Zaan dam: L. Blok, Capelle aan de IJssel; voor Scherpenzeel: R. Boogaard, Leiden. Oud Geref. Gemeente - Oosterland OOSTERLAND. Op donderdag avond 1 december a.s. treedt voor de Oud Ger. Gemeente alhier, in het kerkgebouw aan de Burgem. van der Havestraat op: ds. L. Gebraad, pre dikant van de Oud Ger. Gemeente te Sint Philipsland. Aanvang half acht. Een momentopname van de wed- trijdloop in het bos- en duingebied van boswachterij Westenschouwen. De voorste loper is de Delta Sport- atleet Rudi Ravia. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. VISSEUIJBERICHTEN Aanvoer van mosselen is gestegen Vanuit Zeeland werden in het sei zoen 1974-1975 34,5 miljoen kilo mos selen aangevoerd. Dat betekent 33 procent van de totale aanvoer van consumptiemosselen, die met twee procent steeg tot 103,5 miljoen kilo gram. Dat heeft het Landbouw Eco nomisch Instituut bekend gemaakt. De kwaliteit van de mosselen was in het begin van het seizoen over het algemeen goed, terwijl de gemiddel de opbrengst van alle van de han del verkochte mosselen - vooral in de eerste maanden vSn het seizoen - bijzonder gunstig was. Ook later kon de prijs zich op een redelijk niveau handhaven, ondanks de prijsdaling van de Waddenzeemosselen, veroor zaakt door de kwaliteitsverminde ring. Dit was te wijten aan de bij zonder snelle groei, waarbij zeer veel trosvorming optrad. De uitvoer steeg ten opzichte van het voorafgaande seizoen met 6,9 miljoen kilo tot 51,5 miljoen kilo ter waarde van 30,3 miljoen gulden. De publikatie van het Landbouw Economisch Instituut over de be drijfsresultaten in 1974-1975 van in Zeeland gevestigde mosselkweke rijen is verki-ijgbaar door overschrij ving van tien gulden op giro 412235 ten name van het Landbouw Econo misch Instituut te Den Haag. Ver meld dient te worden: „Zend publi katie nummer 5.49." Nederlanders bekwaam op visserijgebied DEN HAAG. Zou Nederlands be kwaamheid en kennis op visserijge bied niet kunnen worden gebruikt in andere delen van de wereld? Minister mr. A. van der Stee van landbouw en visserij vroeg zich dat woensdag af in een bijeenkomst van het departement 's-Gravenhage van de Nederlandsche maatschappij voor nijverheid en handel. Er zouden heel wat problemen aan verbonden zijn, maar toch zo meende hijbiedt zo'n overdracht van visserijkennis niet allenvoor de visserijsector maar ook voor de toeleverende en verwerken de bedrijven een mogelijkheid die nadrukkelijk de aandacht verdient. Geen prijsverbetering voor mosselen Hoewel door de storm de mossel- aanvoer aan de veiling in Yerseke minder was de laatste weken, ble ven de prijzen voor mosselen nage noeg gelijk. Er was toch nog sprake van een ruime aanvoer. De handel heeft, zo blijkt wel, in de maand ok tober zich ruim bevoorraad. Mosse len met een stuksla] van 70 lot 80 en èen vleesgewicht tussen de 25 en 30 kilo brengen nog zeer behoorlijke prijzen op; de rest gaat van de hand voor f 18,tot f 22,per ton. Opmerkelijk is wel, dat dit seizoen tot dusver betrekkelijk weinig par tijen in het mossclfonds terecht ge komen zijn. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 28-11. Aanvoer: totaal 2446, slachtrunderen 1214, varkens 36, schapen en lammeren 1196. Prijzen per kg: Stieren le f 7,50- f 7,90, 2e f 7,00-f 7,30; vaarzen le f 7,10-f 7,80, 2e f 6,50-f 6,90; koeien le f 6,60-f 7,70, 2e f 6,05-f 6,45, 3e f 5,60-f 5,95; worstkoeien f 4,60- 1' 5,90, extra en dikbillen f 9.00- f 13,50; slachtvarkens extra boven notering, le f 3,45-f 3,50, 2e f 3,40- f 3,45, 3e f 3,35-f 3,40. Prijzen per stuk: Schapen f 180- f 230; lammeren f 190-f 240. Overzicht: slachtrunderen: aan voer redelijk, handel redelijk en prij zen staand; varkens: aanvoer matig, handel goed en prijzen hoger; scha pen en lammeren: aanvoer ruim, handel matig, en prijzen stabiel. De Elerveilingen BARNEVELD, 28-11. Aanvoer 1.877.435 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram f 11,78; 55-56 gram f 13,51; 60-61 gram f 15,24 en 65-66 gram f 15,65. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 28-11. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 377 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor-: Luxe paarden f 2450-f 3550; werkpaarden f 1425-f 2425; oude paarden f 1300- f 2225; 3-jarige paarden f 1225- f 2150; 2-jarige paarden f 950-f 1700; hitten f 750-f 1150; veulens f 400- f 1050; ponies f 160-f 525. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slaehtpaarden f 4.20-f 5,00; jonge slaehtpaarden f 4,70-f 5,35. De handel was voor oude slaeht paarden rustig, voor ponies traag. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 28-11. Prijzen exkl. b.t.w., vastgesteld per 100 kg af be drijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland cq. export. Klei-aardappelen binnenland: Bin tje 35-55 mm los verladen f 7,75- f 8,25; Bintje 35 mm los verladen f 11,50—f 12,00; Bintje 55 mm opw. f 11,85-f 12,25; Eigenheimers 35 mm opw. f 15,50-f 16,50. Zandaardappelen binnenland: Bin tje 35 mm opw. f 8,00-f 8,50. Klei-aardappelen export: Bintje 35-50 mm los verladen f 6,50-f 7,00; Bintje 45 mm opw. voor Italië f 11,50; Bintje 50 mm opw. los ver laden f 11,50-f 12,00. Zandaardappelen export: Bintje 35 mm opw. f 8,00-f 8,50. Voeraardappelen f 4,50-f 6.00. Stemming binnenland zowel als export: flauw. Cider lekkerder don champagne DEN HAAG, 28-11. Smaakproeven gehouden door de Belgische, de Franse ei\ de Nederlandse Consu mentenbond, gaven een uitkomst, die op oudejaarsavond van pas kan ko men: het is heel moeilijk champagne te onderscheiden van een andere mousserende wijn. Bij de smaaktest van de Nederlandse bond heeft een lekenpanel drie merken champagne, twee merken sekt, twee mouserende Duitse wijnen, een mousserende Ita liaanse ivijn en twee merken cider geproefd. Het eindresultaat was schokkend: de cider werd tenslotte het lekkerst gevonden. Als meti een feestelijk drankje wil schenken, hoeft dat dus echt niet met het „pres tige" van champagne te gebeuren. Men kan net zo goed iets goedkopers schenken, vindt de Consumenten bond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5