Pils wico Kollege wil kerk te Kerkwerve op de monumentenlijst Stuurgroep Oosterschelde geïnstalleerd Campinghouder Renesse komt om het leven bij Hoosjesweg ^ijdeMelkt^ Krat PAAUWE B.V. Koude DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Middenschouwen het allerbeste meeneemprijs NU hartstikke goedkoop^ TUINMAN Fatale botsing Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Beker gortpap of bloempap halve liter van 74 voor ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 november 1977 134ste jaarsant; Nr. 22207 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Teleloon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 2c,w0, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/o B.T.W. in dit nummer: VVV Burgh-Haamstede in afgelopen jaar SCHARENDIJKE. 22-11. De raad van Middensthoii- wen kwam dinsdagavond jl. in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester E. Bacrends. De heer C'. J. van Burgh was met kennisgeving afwezig. Naar aanleiding van een in dc vorige vergadering gestelde vraag deelde de voorzitter mede, dat de Technische Dienst een plan gereed maakt voor aanplant van de strook aan dc zijde van de Coutlaan bij de algemene begraafplaats te Scha- rendijkc en voor afsluiting van de begraafplaats van die kant. Bij de ingekomen stukken be vond zich een mededeling van de Raad van State afd. rechtspraak, dat het beroep van de heer C. T. Hart te Dorst tegen het niet verle nen van ontheffing voor gebruik van de woning Zwaardweg 1 te Kerkwerve als tweede woning, op 24 november a.s. in behandeling komt. De raad besloot zich tegen het beroepschrift te verweren; De burgemeester zal de gemeente bij de Raad van State vertegenwoordi gen. Kerk Kerkwerve De raad besloot de ontwerp-lijst van archeologische monumenten in dc gemeente voor kennisgeving aan te nemen. In verband hiermee deelde de voorzitter mee, dat b. en w. hebben vei'zocht de N.H. kerk le Kerkwerve op de monumentenlijst te plaatsen. De restauratie van deze kerk geeft het kollege wel enige zorg. De raad ging akkoord met het voorstel»van b. en w. aan de Stich ting Zweedse Rode Kruis Zieken huis te Zierikzee voor 1977 een voorschot van f 5.per inwoner toe te kennen in het geraamd ex ploitatietekort. Verordening begraafrechten Aan de orde kwam de vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van graf- en begraafrechten. De verordening be helst aanpassing aan de nieuwe Grootste meubelcentrum van de eilanden 12 flesjes 0,3 liter, 375 wettelijke voorschriften, verhoging van de tarieven met 5 o en een nieuwe regeling voor de uitgifte van eigen graven. Eigen graven zullen voortaan voor 10 of 20 jaar worden uitgege ven (was tot dusver ook voor onbe paalde tijd mogelijk). Na afloop van de duur van de uitgifte is verlen ging voor gelijke duur weer moge lijk. Uitgifte voor onbepaalde tijd werd door b. en w. niet meer wen selijk geacht ten einde in de toe komst eventueel tot ruiming van graven te komen. De heer W. C. van den Bosse zag liever de uitgifte voor onbepaalde tijd gehandhaafd, zeker ten aanzien van reeds uitgegeven grafruimten. Hij was van mening, dat de nabe staanden hierop recht hadden. De voorzitter lichtte toe, dat o.a. ten aanzien, van de nieuwe gedeel ten op de begraafplaatsen in Kerk werve en Scharendijke de duur van de reerls voor onbepaalde tijd uit- gcgev-.i graven nader op 30 jaar wordt vastgesteld. Ook hier is verlenging mogelijk. Dé' heer Van den Bosse was van mening,dat welilcht vergeten kan worden verlenging van het recht aan te vragen, zodat de gemeente recht tot ruiming zou hebben. Dc voorzitter zegde toe, dat ben w. in de beheersverordening een bepaling zullen opnemen, dat een herinnering gezonden zal worden tegen de tijd, dat het recht afloopt. De heer Van den Bosse toonde zich hierna bevredigd. De nieuwe verordening werd met algemene stemmen aangenomen. Eveneens werd vastgesteld een nieuwe verordening op de heffing en invordering van rechten voor de ontsmetting van veewagens, o.a. be helzende een verhoging van de ta rieven met 5 procent. In verband met uitvoering van het bestemmingsplan Putmect II besloot de raad tot aankoop van een perceeltje grond, groot 730 m- a f 8,per m- van de heer A. M. C. Uitdewilligen te Scharendijke. Kasgeld leningen Besloten werd tot vaststelling van een algemeen kasgeldbesluit waardoor b. en w. gemachtigd zijn kasgeldleningen op te nemen in 1978 tot een maximum van f 500.000 Het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank Ned. Gemeenten werd voor 1978 vastgesteld op f 500.000. Tol slot werden nog vast gesteld de 18e t 'm 20e wijziging van de gemeentebegroting voor 1978. In de 19e wijziging was een be drag van f 29.465,geraamd voor gewijzigde kapvorm van de gym zaal te Kerkwerve cn het opnemen van een invalidentoilet in deze zaal. Vervolgens werd de raad aange boden de gemeentebegroting voor 1978 met aanbiedingsbrief van b. en w. Voor onvoorziene uitgaven is to taal beschikbaar f 215.180. De voorzitter merkte op, dat de gemeente gelukkig iets meer finan ciële armslag heeft dan voor 1977, al betekent dal niet dat alles kan. Een selckticf beleid zal nodig zijn. Spreker hoopte, dat de raad zijn visie over de begroting in de vol gende vergadering zal geven. Een commissie uit de raad, be staande uit alle raadsleden met uit zondering van de wethouders, zal de begroting onderzoeken. Het is de bedoeling, dat de begro ting zal worden behandeld in een op 13 december a.s. te houden raadsvergadering. Wilt u betere kaassoorten kopen dan naar VAN LOON toelopen Iedere vrijdagmorgen op het Kerkplein te BRUINISSE. Deze week bij aankoop van kaas: 1 pakje kerst-roomboter van f 1,75 voor f 1,55 Advertentie U slaapt lekker warm onder een dekbed of wollen deken INTERIEURVERZORGING DEN HAAG. Oost-Duitsland heeft Nederland een ontwerp-kultureel verdrag voorgelegd, dat thans in Den Haag wordt bestudeerd, aldus heeft het ministerie van buitenland se zaken desgevraagd meegedeeld. MIDDELBURG, 23-11. Minister Westerterp van ver keer en waterstaat heeft woensdagmorgen in Middel burg de Stuurgroep Oosterschelde geïnstalleerd. De stuurgroep bestaat üit verte genwoordigers van de gemeenten rond de Oosterschelde, dc ministe ries van verkeer en waterstaai, c.r.m., visserij en landbouw. Na dc installatie meldde minister Wester terp ook het ministerie van economi sche zaken aan. Daarnaast zijn in de groep Rijks waterstaat en diverse andere instel lingen vertegenwoordigd. De stuur groep moet beheersplannen maken voor het Oosterscheldegebied en zorgdragen voor een goede realise ring, financiering en exploitatie van deze plannen. Minister Westerterp zei woensdag morgen tijdens dc installatie dat men cr met de keuze van de storm vloedkering in dc monding van de Oosterschelde nog niet is. De stuurgroep moei een aanzet geven aan het vervolg van het ont wikkelen van een visie op de toe komstige situatie in de Oosterschel de. Om harmonie De Zeeuwse gedeputeerde A. L. van Geesbergen is voorzitter van de nieuwe stuurgroep. Hij zei tijdens de installatie te hopen dat bij alle leden van de stuurgroep een harmo nieus beleid zal voorop staan. En dat de vertegenwoordigers in de stuurgroep zich niet uitsluitend moeten zien als verdedigers van ei genbelangen maar ook moeten dur ven meedenken cn beslissen over andere belangen zonder deze bij voorbaat ondergeschikt te maken aan de hunne. Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Bung. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Advertentie SEROOSKERKE, 24-11. Hericiwlonderflugiiiorgcn te omstreeks negen uur, kwam de 40-jarige lieer G. van Oevercn, campinghouder te Renesse, 0111 hel leven bij een ernstig verkeersongeval op de I'rovineialeweg, ter hoogte van de vuilnisbelt aan de Hoosjesweg. Een Belgische vrachtauto van tran sportbedrijf Dc .lager to Eule (B) kwam geladen met hoogspannings kabels vanuit dc richting Zierikzee. Deze vrachtwagen, bestuurd door W. te Rekken (13.i kwam frontaal in botsing met de uit tegenovergestelde t ichting komende Audi-pcrsonenau- lo. bestuurd door C. van Ocveren. Beide wagens kwamen na de botsing in de sloot terecht, waarbij de perso nenauto onder de vrachtwagen ge raakte. De bestuurder van de Audi werd op slag gedood. Dc vrachtwa genchauffeur liep lichte verwondin gen. op. V erkecr omgeleid Twee kroanwagens van de firma Van Mourik te Goes haalden de be schadigde vrachtwagen on do totaal verhielde personenauto uit de sloot. Het verkeer werd via dc Delingsdijk omgeleid. Naar de juiste toedracht van riil droevig ongeval wordt een nader on derzoek ingesteld. 59 et. Geldig t/m zaterdag 26 november ZIERIKZEE. Onder leiding van Louis Slot ij n concerteerde woens dagavond in de Concertzaal het Zeeuws Orkest. Men zie elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Depressiviteit wordt gemaakt Uit de tranen, die in het hart zijn achter gebleven. Al. Dumas, Fils Verwachting tot vrijdagavond: Buien Wisselend bewolkt met regen- en hagelbuien. Krachtige tot stormach tige noordwestelijke wind, aan de kust eerst nog storm; minimumtem peraturen omstreeks 3, maximum temperaturen ongeveer 6 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon; 0 tot 3. Min.-temperaturenomstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 25 nov. Zon op 8.16. onder 16.37 Maan op 16.48, onder 7.34 Volle maan: 25 nov. (18.31) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 25 nov. 3.02 15.13 Springtij; 28 nov. Laagwater 8.36 20.57 PARIJS-DARMSTADT. De eerste Europese weersateliet „Meteosal", is woensdagavond vrijwel in haar voor genomen positie gebracht. Dat is een stationair punt op ongeveer 36.000 km boven dc Golf van Guinee. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 24-11. Het K.N.M.I. deelt mede: In de nacht van woensdag op donderdag trok een frontale storing gepaard gaande met regenvlagen en flinke windstoten over ons land. Dit regenfront behoorde bij een aktieve depressie, die zich toen nabij zuid- Noorwegen bevond. De depressie trekt nu langzaam naar de Oostzee, maar blijft vrijdag voor het weer bij ons nog van bete kenis. Door deze depressie wordt Over de Noordzee een overwegend noordelijke stroming in stand gehou den, die met erg veel wind. koude en onstabiele lucht naar ons land voert. Hierin komt veel betvolking voor met buien, waarvan sommige met hagel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1