Warme gevoerde laarzen voor dames heren en kinderen IB 222 Heeft II nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii nEUBEL'RATTA en bepaal meteen uw nieuwe keus. VERTON'S SCHOENEN Najaarsvergadering van algemene sportvereniging Brouwershaven U bent van harte welkom. Van der Haven dochter geworden van Suiker Unie Winkelweekstunt no. 3 -jjo IIand arm/B A. All-Round Service-Monteurs B. All-Round Elektriciens J. STEENLAND SUCCESJES GOUDZWAARD's Meubelstoffeerderij Gemeente Zierikzee Firma Koevoetsideaal voor allemaal 7JERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 november 1977 Nr. 22200 Zierikzee - Havenplein i iq uoojeiej. - ei 0-2488 In „eigen home' BROUWERSHAVEN. 21-11. Vrij dagavond hield de alg. sportvereni ging Brouwershaven haar najaars vergadering in de kantine van het sportpark „Onder de Molen". In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Ph. J. van Ast er zyn vreug de over uit dat dit de eerste verga dering is, die de vereniging in „eigen home" kan houden. In het bijzonder werden verwelkomd de crc-voorzit- ter, de heer P. de Moos en het ere lid. de heer J. van Schelven. Goedgekeurd werden vervolgens de uitgebreide notulen van de secre taris de heer J. van Stein, die er een lijvig boekwerk van had gemaakt. Bij de mededelingen en ingekomen stukken werd vemeld, dat de heer A. Duinhouwer St.zn. bereid is ge vonden de entree bij de voetbalwed strijden te incasseren en tevens zich te belasten met het kalken van de lijnen. Getracht zal worden uit een 17-tal dames, die zich hiervoor heb- ben opgegeven een dameselftal te formeren. De voorzitter deed een be roep' op de aanwezige leden om zich op te geven voor de cursus „jeugdbe- geleiding" welke medio januari van start gaat. Momenteel hebben zich in de regio 6 personen opgegeven, maar deze cursus kan slechts door gang vinden, wanneer er 15 personen aan willen deelnemen. Ook moet de vereniging nog een B-scheidsrechter leveren, een verplichting welke bij niet nakomen maandelijks een flinke boete oplevert voor de club. Telefoon Na een korte bespreking was de vergadering unaniem van mening dat er in de kantine een tefoonaan- sluiting moet komen om bij eventue le ongevallen e.d. direkt hulp te kunnen krijgen. Om een gezellige sfeer te bevorde ren in de kantine werd besloten om een radio-cassette met versterker en boxen aan te schaffen. Van-har te-actie bracht halve ton op AMSTELVEEN, 21-11. De 46-jari ge gehandicapte mevrouw Marianne Wiltemsen uit het Zeeuwse Groede kan binnenkort een grotere werk ruimte betrekken om haar speciaal therapeutische speelgoed voor ge handicapte kinderen te maken. Ze zal dan bovendien kunnen beschik ken over een industriële naaimachi ne, waardoor haar produktie aan merkelijk zal stijgen. Want zaterdag bracht de Van- harte aktie van de VARA-radio al leen al aan telefonische bevestigin gen van giro-stortingen ruim 52.000,op. De verwachting is dat dit bedrag in de komende dagen nog zal stijgen. Dit geld zal beheerd wor den in een stichting, die de werk ruimte zal huren en de naaimachine zal kopen. Ook werd tijdens de aktie veel ma teriaal aangeboden voor mevrouw Wülenisen, die haar bijzondere speelgoed om niet ter beschikking van gehandicapte kinderen stelt. Voorts hebben zich een aantal vrij willigsters gemeld om te helpen bij het vervaardigen van het speelgoed en tenslotte heeft de wethouder van sociale zaken vqn Óost-Souburg steun toegezegd. Z1ERIKZEE. Het Opel-vollexjbal- leam, dat vrijdagavond in de sport hal Ónderdak te Zierikzee in het nieuw werd gestoken door de firma Akkerdaas te Noordgouwe. Do voorzitter kon verheugd in de pauze meedelen, dat van een anonie me gever hiervoor f 100,is be schikbaar gesteld. Tot leden van een kantine- c.q. cvenementencommissie werden be noemd de dames v. d. Bruggen en Klaverkamp en de heren A. Bos, A. Lievense, T. Hoogenboom, J. Visser en A. v. Dongen. Met de gebruikelijke rondvraag, waarin nog eens werd besproken de gymnastiek voor de kleintjes, veld- korfbal en de viering a.s. mei van het 50-jarig bestaan der vereniging kwam een einde aan deze geani meerde vergadering. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HARDERWIJK. Een felle brand in de verpakkingsafdeling van de ex portslachterij Midden-Nederland te Harderwijk heeft enkele miljoen guldens schade aangericht. De direk- tie van het bedrijf verwacht geruime tijd geen werk te kunnen bieden aan ongeveer 95 werknemers in de pro- duktie-afdelingen. AMSTERDAM. Wegens brand stichting in haar woning in de 2e Van Swindenstraat in Amsterdam is aangehouden de 34-jarige vrouw F. J. O. De op de tweede etage gelegen woning brandde in de nacht geheel uit. Ook de derde etage werd door het vuur vernield. De politie noemde het een wanhoopsdaad van de vrouw Zij wilde met de bi'andstichting de aandacht op haar problemen vesti gen. DEN HAAG. Nederland en Jorda nië hebben een overeenkomst geslo ten op het gebied van het internatio nale goederenvervoer over de weg. Op grond daarvan mogen Neder landse en Jordaanse vervoerders goederen vervoeren naar, van en in transito door beicfë landen, wanneer zij een nationale vergunning voor in. temationaal wegvervoer bezitten. UTRECHT. AR-leider Aantjcs ziet niet dat een tweede kabinet-Den Uyl zo gauw alsnog tot stand zal komen, zeker niet als de PvdA CDA-leider Van Agt bü voorbaat blyft uitsluiten als minister van justitie. Hjj zei dit zaerdag in Utrecht op een bijeen komst van de anti-revolutionaire jongerenorganisatie Arjos. BREDA, 21-11. Het Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have B.V. in Kapelle is een volledige dochter geworden van de Suiker Unie in Breda. De Suiker Unie had al vanaf 1970 een belang van 50 procent in dit in ternationaal geörienteerde kweekbe drijf. Vorige week is ook de rest van het aandelenpakket aan de Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A. overge dragen. De vakbonden en ondernemingsra den zijn akkoord gegaan met de overdracht. SCHAKEN Schaakvereniging T.O.G. Na het spelen van de tiende ronde in de huishoudelijke kompetitie dooi de leden van schaakvereniging T.O.G. ziet de stand van de eerste acht plaatsen er als volgt uit: 1. J. D. de Korte 410 punten: 2. H. P. Dolk 400 punten: 3. J. C. Haagens 327 punten; 4. A. van Wezel 322 punten; 5. A. v. d. Berge 320 punten; 6. P. J. v. d. Lugt 303 punten; 7. R. Muller 292 punten; 8. R. Weyers 259 pun ten. MARKTBERICHTEN De Eicrvcilingcn BARNEVELD, 21-11. Coöp. Ve- luwse Eierveiling: Aanvoer 2.850.844 stuks. Stemming; rustig. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 55-56 gram f 13,04; 60-61 gram f 15,13 en 65-66 gram f 15,81. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 21-11. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 386 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paar den f 2450-f 3550; werkpaarden f I425-f 2425; oude paarden f 1300- f 2225; 3-jarige paarden f 1225- f 2150; 2-jarige paarden f 950-f 1700; hitten f 750-f 1150; veulens f 400- f 1050; ponies f 175-f 550. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden f 4,10-f 4,90; jonge slachtpaarden f 4,70-f 5,35. De handel was voor oude slacht paarden rustig, jonge slachtpaarden 1 ui-duur, ponies zeer traag. Voor 25 jaar. ADVERTENTIE. Extra reclame stunt! Ontvangen, 1 literpot prima Boerenjongens en 1 hele fles prima schilletjes samen voor 2,35. DUIVENDIJKE. De secretarie de zer gemeente zal tot nadere aankon diging des Zaterdagochtends gesloten zijn zulks ter besparing op het ko- lenverbruik. ZIERIKZEE. Weliswaar is er nog geen gebouw voor de nieuwe socië teit van Oude van Dagen, maar dit was voor de plaatselijke afd. van de UW geen.bezwaar om alvast met dit werk te beginnen. Vrijdagmiddag kwamen 25 bejaarden bijeen in een zaaltje dat de heer P. D. V. tegen een luttel prijsje ter beschikking stelde. KERKWERVE. Vorige week werd in de cantine van het DUW-kamp een klucht opgevoerd door het gezel schap „De ghesellen van de Spele- wei", wat-goed bij de bewoners in sloeg. Na afloop bood één der aan wezigen namens de kampbewoners, het gezelschap een mooie taart aan. OOSTERLAND. Het terrein voor het gemeentehuis aan de Molenweg is thans omgeploegd, met het doel hier een passende beplanting aan te brengen. Door het terrein zal ook een tweede rijbaan worden aange legd, zulks ten gerieve van de met een vervoermiddel naar het raadhuis rijdende bezoekers. KERKWERVE. Enkele kampbewo ners hebben een toneel- en mond harmonicaclub opgericht met het doel deze winter enkele uitvoeringen te geven. Enkele avonden in de week wordt geoefend en men hoopt spoedig een uitvoering te geven. DUIVENDIJKE. Gedurende de maand October werden 13 varkens alhier, bestemd voor huisslachting, er keuring ten Gemeentehuize aan gegeven. ADVERTENTIE. Prachtig emaillc emmers met netto 5 kg prima zachte zeep voor slechts f 4,95 met emmers gratis. HEREN-PILOTENHEMDEN met lange mouw, 2 borstzakken en 2 epauletten, 4 kleuren NU voor maar 25- DAMES- EN HERENMODES Lange Reke 11 - Renesse - Telef. (01116) 1221 VRAAGT MET SPOED: ervaring met gas- en oliegestookte C.V.- en A.C.-installaties, alsmede be kend zijnde met Elektrotechnische in stallaties. bekend zijnde met meet- en regeltech niek. 0 Salaris in overeenstemming met oplei ding en ervaring. Sollicitatie na telefonische afspraak met' de heer Vleeshouwers. Telefoon: (010) 351353 3e Industriestraat 2, Vlaardingen Een ivitte bruidsauto slaat voor u klaar bij Drcischor - Tel. (01112) 496 Tc koop 20 broeiramen. Prijs f 60, Bui'g. van Eetenstraat 24. Nieuwerkerk, tel. 01114-2206. Een leuk geschenk, voor een betaalbare prijs: Een elektro nische gasaansteker van Phi lips. Mag in geen enkele keu ken ontbreken. Prijs slechts f 14,95. Radio v. d. Berge heeft ze in voorraad in wit en oranje. Pas binnengekomen: grote partij mooie balken tot 6,5 mtr lang, ±500 m. Tevens 500 m2 zwaar vloer-hout, lengte tot 6 m en breedte 25 a 30 cm. Saman, St. Domus- straat 88, Zierikzee, telefoon (01110) 2004. Wasmachine (Miele), aqua rium met tropische vissen (kompleet) 100 x 40 x 40 cm, vloerkleed 2 x 3 m en pluche gangloper 4 x 0,90 m. Te bevr., na 18.00 uur: telefoon (01110) 4140. Suikervrije chocoladeletters, roomboter bladerdeeg. Re form dieethuis Joppc, Poststraal 31, Zierikzee. Slagerij Leen Simmers, Sint Domusstraat 26, telef. 2588. 1 kg riblap f 12,76; 's woens dags 1 kg gehakt f 6, Ford Capri, bouwj. 1972, in prima staat. Zien is kopen. Te bevragen en te zien: Au towasserette, Oosterland, v. d. Abeelestraat 6, tel. (01114)- 2200. Elke dag volop tweedehands balken en planken; buiten en binnendeuren; ramen: IJssel- stenen; dakpannen; oude pla vuizen, enz. Saman, St. Do musstraat 88, Zierikzee, tel. (01110) 2004. Tc koop gevraagd Alle soorten gebruikte stenen, tegels, dakpannen, houten zo merhuisjes, ook gewone sloophuizen, tegen hoge prij zen. Saman, St. Domusstraat 88, Zierikzee. Tel. (01110) 2001 Diversen Keuze uit 25 soorten na tuurhonlng bij Reform- en dieethuis Joppc. Bergmans levert de goede leesbrillen, verrekijkers, zon nebrillen en voorhnngers. Voor het inlijsten van gobe lins, etsen en reprodukties etc. Kunsthandel J, v. d. Ven, Korte St. Janstraat 23, Zie rikzee. Geopend op dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.00-17.00 uur; donderdag avond van 19.00-21.00 uur. U wilt een goed advies? U wilt een royale keuze? U wilt de beste kwaliteit in elke prijsklasse? U wilt vlot, doch ook uiterst vakkundig geholpen worden? Kortom, u wilt nu en straks plezier hebben van uw door ons gestoffeerde meubelen? Laten wij u dan van dienst mogen zijn! Want bij ons bent u voor dit alles aan het juiste adres Meelstraat 24 - Zierikzee - Telefoon (01110) 2491 Bestemmingsplan „Poortambacht U" De burgemeester van Zierikzee maakt ter voldoening aan artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat gedeputeerde staten van Zeeland bij hun besluit van 26 september 1977, nummer 971/246, 4e afdeling r.o., goedkeuring hebben verleend aan het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 maart 1977, nummer 9, vastgestelde 2e gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Poortambacht II". Het besluit van Gedeputeer-de Staten ligt met het be stemmingsplan vanaf 23 november 1977 gedurende een maand op de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, bij de kroon beroep instellen. De beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin en kunnen worden ingediend bij de afdeling voor de Geschillen van bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. De burgemeester voornoemd, Th. H. DE MEESTER Zierikzee, 16 november 1977 Kado voor vreugde In het leven abonnement op de Nieuwsbode geven I 0«X»*XmMmXmM~X~X*«X-«I-C—r—r-«X~X**X>»X*«X~I**X—M-*- NIEUWERKERK, RIJKSWEG 26. TEL 01114-1268 OUDDORP, MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 in de zak van zwarte Piet mist u onze spullen niet! op 5 december gratis uitdeling luisvrije kammetjes welke wij in de loop van 1977 op onze stoep gevonden hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 9