[i] DE FATALE GEDAANTEVERWISSELING ziEiuivzi.Hscui: mi;l;w sbüde Dinsdag 22 november 1977 Nr. 22206 MEDEWERKERS VAN CORNELIA STICHTING BEZOCHTEN ST. CHRISTOPHERS HOSPICE Opvoering musical en koorzang waren hoogtepunten op jubileumviering N.C.V.B. deur loo Geldelijke steun rehabilitatie 7 korte berichten uit het binnenland ZIERIKZEE, 21-11. Vier medewerkers van de Cornelia Stichting brachten onlangs een bezoek aan het St. Christophers Hospice in Londen. Deze vier jonge mensen, T. van Duren, A. van Zetten, \V. Barczuk en B, Ramondt werden tijdens de reis begeleid door ds. P. Paulus, gereformeerd predikant voorheen te Scharendyke. De vier Corneha-medewerkers samen met ds. topher's Hospice. P. Paulus voor het St. Chrls- Het bezoek aan St. Christophers- Hospice blijkt diepe indruk te heb ben gemaakt op de Cornelia-mede- werkers en zij waren bereid iets van hun opgedane ervaringen te vertel len: St. Christophers Hospice is een te huis dat onderdak biedt aan mensen, die dichtbij het einde van hun leven gekomen zijn. Alle zorg die in dit te huis gegeven wordt aan stervende mensen, moet gezien worden tegen de achtergrond van de gedachte dat mensen het beste thuis kunnen overlijden bij familie en vrienden. Is dat niet mogelijk dan kunnen ze in het St. Christophers Hospice te recht. Meestal is pyn-bestryding de eer ste zorg, maar daarnaast wordt ook aandacht besteed aan allerlei andere zaken. Zo krijgt de patiënt zijn eigen plekje met alle ruimte voor dierbare bezittingen. Er staan gemakkelijke stoelen op de zalen en de bedden zijn versierd met kleurige zelfge maakte spreien. Opvallend groot is het aantal vazen met bloemen en potplanten. Bij een rondgang door het tehuis is het nauwelijks voor te stellen dat in dit „ziekenhuisje" met 54 bedden jaarlijks 500 mensen ster ven. Bezoek De sfeer is er niet drukkend. Zes dagen per week van 's morgens acht uur tot 's avonds acht uur - mogen de patiënten bezoek ontvangen, 's Maandags is er geen bezoek, een regel van het huis, die in de eerste plaats bedoeld is om de familieleden een vrije dag te gunnen. Andere op merkelijke feiten zijn dat de patiën ten mogen roken en drinken. Don derdags is er een borreluurtje voor patiënten en personeel. De verpleeg kundige bezetting is zo ruim, dat er Dertigjarig bestaan feestelijk herdacht ZIERIKZEE, 22-11. Het dertigjarig bestaansjubileum van de N.C.V.B. afdeling Zierikzee werd vorige week op feestelijke wyze gevierd tydens een bijeenkomst in het Hcrv. Vereni gingsgebouw. Na het zingen van lied 464 vers 1 en 2 opende de voorzitster, mevrouw Van Opijnen-Brouwer deze avond op gebruikelijke wijze. Het thema van de meditatie luidde „Uw woord is een lamp". Bij een jubileumviering hoort een terugblik en er werd dan ook ruime aandacht besteed aan de achteiiig- gende dertig jaar. Koor Hienra verscheen het N.C.V.B.- koor op het podium o.l.v. mevrouw Van der Lide-Florusse. Het koor bracht een pittig jubileumlied, waar- Aduertentie voordeelprijzen bij intermeubel sloof, massief eiken 24.75 buro's in 3 kleuren 98.00 voetenbankjes 49.75 ladenkastjes, zwaar eiken 149.75 eiken fauteuils 298.00 plantentafel, massief eiken 49.75 mimiset, 3 delig, massief eiken 179.00 voetenschommels 59.75 hobbylamp 17.50 lekfuurtafel, massief eiken 136.50 alléén bij intermeubel en natuurlijk ook met sint nikolaaszegels meelstraat 31 zierikzee van het refrein door de zaal werd meegezongen. Voor mevrouw Van der iLnde had het koor een verras sin gin petto als dank voor het veie werk door haar verricht. Elk koorlid bood haar een bloem aan, hetgeen tenslotte resulteerde in een groot boeket. Verder waren er ook bloe men voor de presidente. Musical Na de pauze was het de beurt aan de dames va nde N.C.V.B. afdeling Vlisisngen met de opvoering van de musical „Ditjes en datjes". Deze vro lijke musical vertelde over een huis vrouw (moeder Tia) en haar twee dochters Cora en Atie. Op typerende wijze werden de dagelijkse bezighe den van moeder Tia o pde planken gezet. Opwinding kwam er in het leven van deze huisvrouw toen haar dochters een gratis reis wonnen met een puzzelwedstrijd. De meisjes bo den hun moeder deze reis aan. Hierna verschenen vertegenwoor digers van diverse landen ton tonele, om het moeder gemakkelijk te ma ken een keus te doen voor de be stemming van de reis. Zy besloot toch maar in eigen land te blijven. De vrolijke zang en fraaie aankle ding van het geheel droegen bij tot een plezierige opvoering van deze musical. De presidente dankte de speelsters uit Vlissingen cn overhan digde hen een fraai droogbloemstuk je. Na samenzang werd deze jubi leumviering besloten met gebed door mevrouw J. de Jonge-Kort. voldoende gelegenheid is te praten en te luisteren. Soppen en dweilen wordt met een gerust geweten nage laten als een patiënt wil praten. Vanuit het St. Christopher Hospice werkt een team van vier mensen, dat kontakt onderhoudt met thuis. De weinige patiënten, die ontslagen zijn uit het tehuis, worden trouw bezocht. Eveneens worden de mensen die op genomen zullen worden, hierop voor bereid. Eén keer per maand is er ip het St. Christohpers Hospice een kon- taktavond voor de nabestaanden van overleden familieleden. Op deze bij eenkomsten heeft men gelegenheid over zijn verdriet te praten. Aldus dc ervaringen van een groepje Zierikzecse jonge mensen, die zy opdeden tydens hun bezoek aan dit kleine ziekenhuisje in de wyk Sydenham in Londen. RIJSWIJK (Z.H.). Enkele dagen tot een week na woensdag 16 november kan in de Nederlandse winkels goed kope kerstboter uit de overschot- voorraden liggen. Ze mag verkocht worden voor maximaal f 1,75 per pakje van 250 gram of f 3,50 per pakje van 500 gram. Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel heeft dit woensdag zo geregeld in een ver ordening, die geënt is op een regeling van de Europese Commjssié. AMSTERDAM. De internationale tentoonstelling Tweewieler R.A.I. 1978 zal van 27 februari tot en met 5 maai*t in het R.A.I.-gebouw in Am sterdam worden gehouden. Er zijn 151 deelnemers uit 23 landen. De vo rige tweewieler R.A.I. werd gehou den in 1976 en trok toen in totaal 131.387 belangstellenden. DEN HAAG. Culemborg dat sedert 1318 stadsrechten bezit, is aangewe zen als beschermd stadsgezicht. De ministers van c.r.m. en volkshuisves ting en ruimtelijke ordening hebben daartoe besloten omdat „de stad, be staande uit havendijk, oude stad, nieuwstad en voormalig kasteelter rein, met haar stelsel van straten, pleinen en grachten, monumentale bebouwing en beplanting in het open rivierlandschap een beeld oplevert, dat van algemeen belang is vanwege de schoonheid en het karakter er van". STAD AAN HET HARINGVLIET. Een gemaskerde en vermoedelijk ge wapende man heeft vrijdagavond om zes uur een overval gepleegd op het postkantoor van Stad aan het Ha ringvliet op Overflakkee. De totaal verbouwereerde lokettiste gaf de man de inhoud van de kas. ongeveer -zesduizend gulden. Hoe hij vertrok-is de politie niet duidelijk. LEEUWARDEN. De eerste herfst stormen van dit jaar hebben op Ameland weer een duinterrein weg geslagen van vijftien meier. Dit ge beurde bij het badstrand te Hollum. In een schrijven aan het ministerie van verkeer en waterstaat dringt het college van b. en w. van dit eiland er daarom op aan met spoed maat regelen te nemen om verdere duin afslag onmogelijk te maken. DEN HAAG. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft een aantal landen, waaronder Ierland, gevraagd of de Nederlandse ambassades daar extra bewaakt kunnen worden in verband met mogelijke akties van de Duitse Rote Armee Fraktion. En kele leden van deze terroristische organisatie zitten op het ogenblik gevangen in Nederland (Folkerts en Wackernagel). UTRECHT. Als de werkgevers bij de cao-onderhandelingen in de be drijfstakken niet willen praten over handhaving van de prijscompensatie en arbeidsplaatsénovereenakomsten gaat de Federatie Nederlandse Vak beweging (FNV) zonodig weer akties zoals stakingen op touw zetten. NIJMEGEN. D'66 zal niet samen met de PvdA oppositie voeren tegen eën eventueel CDA-VVD-kabinet. Volgens fraktievoorzitter Terlouw is het „vanzelfsprekend" dat D'66 geheel zelfstandig en onafhankelijk tegen een dergelijk kabinet oppositie zal voeren. Op het in Nijmegen afge sloten tweedaags congres van zijn partij zei Terlouw een oppositie-ak koord met de PvdA af te wijzen. Begroting Zierikzee ZIERIKZEE, 22-11. In de aanbic- dingsnota van de begroting 1978 van de gemeente Zierikzee wordt mede gedeeld dat op grond van de Be schikking geldelijke steun rehabili tatie in totaal 65 verzoeken om toe kenning van een bydragc ztfn ont vangen. Twee-en-vijf tig belanghebbenden hebben een beschikking van de mi nister van volkshuisvesting cn ruim telijke ordening ontvangen. Ten aan zien van de resterende dertien aan vragers verwacht het gemeentebe stuur binnenkort toezeggingen. Anders staat het met betrekking tot de beschikkingen van het minis terie van c.r.m. Di ministerie be schikt momentcel over onvoldoende middelen om de subsidieaanvraag tc kunnen honoreren. Dat ook Zierikzee hierin niet ge spaard wordt, blijkt uit het feit dat inmidedJs vcJc aanvragers een afwij zende beschikking ontvingen. In de nota wordt erop gewezen dat dc subsidies van dc provincie cn de gemeente hieraan onlosmakelijk ver bonden zyn. Eerst nadat c.r.m. ccn betaling heeft verricht, kan het aan deel van gemeente en provincie wor den bepaald. Het is dan ook duidelijk dat met deze gang van zaken weinig animo overblijft om beeldbepalende- of monumentenpanden te restaureren. Het kollege schrijft dat er alles aan gelegen is met het rijk een be vredigende oplossing te vinden, in dier voege dat het dc gemeente toe gestaan wordt haar aandeel in dc subsidie - dat gelijk is aan het aan deel van c.r.m. - vast te stellen cn uit te keren. In overleg mei het provin ciaal bestuur worden daartoe pogin gen ondernomen. Tot medio oktober 1977 werden 7 gevallen van rehabilitatie financieel geheel afgewerkt. De subsidiabele kosten voor deze gevallen hebben bedragen f 602.000,- waarin door de diverse overheden f 403.340, subsi die werd uitgekeerd. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 23 NOVEMBER NED. I: Woensdagmiddag naar de bios, de Berebios, wel te verstaan, want daarin is een hoop te zien. De kleine bee.r Piggeldy en Frederick, Charlie Chaplin, Kuifje en de Bere- boot. 's Avonds na Politieke Partij en en Van gewest lot gewest, de Engelse televisiefilm Wat zou u doen? Derek en Ann hebben twee kinderen en zijn gelukkig getrouwd. Tot Derëk voor een onbeduidend za kenreisje naar Leeds moet. Het ver leden dreigt hem te overdonderen. Hij haalt herinneringen op met een jeugdliefde, hetgeen uitmondt in een pak slaag van haar huidige vriend. Vervolgens twee korte films uit Hoe Yoekong de bergen verzette. In de eerste film nam Ivens een kijkje bij de ambachtslieden die hun nijver- heidsprodukten prachtig ornamen teren, het tweede filmpje speelt bij professor Tsien, een beroemd ge leerde, die in Canada heeft gestu deerd en mede daarom veel kritiek van studenten heeft ontvangen. Na Den Haag Vandaag en de rubriek Panoramiek volgt a ktneel sport- AMSTERDAM. Tot nu toe hebben een. kwart miljoen mensen met hun handtekening steun betuigd aan de volkspetitie tegen de neutronenbom. Dit heeft het initiatiefkomité „Stop de neutronenbom" bekend gemaakt. AMERSFOORT. Bij zijn afscheid als voorzitter van de CHU heeft mr. O. W. A. Verschuer gezegd hetwen- selijk te achten dat op korte termijn een gesprek op bestuursniveau lus sen PvdA en CDA tot stand komt. In dat gesprek moet dan worden nage gaan hoe in de toekomst een situatie .kan worden voorkomen, zoals zich onlangs tijdens de kabinetsformatie voordeed. DAMESTASSEN Elegant, toonaangevend AOUö DAM 9 KFrK UDERVMRÉN ZIERIKZEE nieuws in Studio Sport. De kamera werd neergeplant in Eindhoven waar PSV in het toernooi om de UEFA Cup legen Eintracht Braunschweig speelde. NEJp. II: In de IKON-vooravond het' programma Iemand zoals jij waarin de vriendinnetjes Tania, Linda en Stephanie uit de doeken doen waarom ze jaloers worden als ze alle drie tegelijk vriendinnetjes zijn. Daarna Kenmerk en Socutera gevolgd door Informatie op woens dag, deze keer samengesteld door Ad Iiorvers dat aspekl van de bewape ningswedloop tussen Oost en West,, dat zich grotendeels op de diepten der oceanen afspeelt. Met toestem ming van het Pentagon werd onder meer gefilmd aan boord van Wes terse aloomonderzee"érs en vliegdek schepen. Na afloop van de dokv.men- taire wordt teruggeblikt op de ge schiedenis van de NAVO en wordt gepraat met defensiedeskundigen. Tenslotte Margriet een muzikaal programma rond de zangeres Mar griet Eshuys en haar band Lucifer. VSOENSDAG 23 NOVEMBER NED. I: 10.30 Schooltelevisie; 15.15 Teleac; 15.30 Bereboot; 18.25 Sesam straat; 18.55 Nieuws; 19.05 Van ge west tot gewest; 19.45 Toeristische tips; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Wat zou u doen?; 21.00 Hoe Yoekong de bergen verzette; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag vandaag; 22.05 Pa- noramek; 22.35 Studio Sport; 23.00 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac; 18.45 Staats loterij; 18.55 Nieuws19.05 Iemand zoals jij.; 19.30 Kenmerk; 20.00 Jour naal; 20.25 Socutera; 20.30 Informatie op woensdag; 22.10 Margriet; 22.35 Journaal. DONDERDAG 24 NOVEM-BER NED. I: Acrobatisch rolt de KRO de uilzending binnen met het We reldcircus. Enkele van de variele- sterren zijn Remo en Jenny, Lee Pee Ville, Les Dogsi en Les Anatares. Voor balers en doe het zeivers volgt dan het programma Baaltijd waarin de volgende onderwerpen, de hatidi- ge huisvlijter, zondagsdichters, zend amateurs en autoknutselaars. In Sanford en zoon maakt Fred het weer heel bont als hij een uitstapje maakt naar de studio waar Lena Home optreedt. Hij sluipt haar kleedkamer binnen en rommelt in haar spullen. Dan komt ze binnen en Fred stimuleert een hartaanval om zijn gezicht niet te verhezen. In de tweede aflevering van Wat heet beter, een programma over alter natieve manieren van genezen, duidelijk gemaakt dal werkelijk ont- Zaterdag 26 november, 20.35 uur, Nederland 11: Hollands Glorie. Aan het roer van de stoomzeesleper „Holmvik" slaan kapitein Sjemonow (Coen Flink) en Jan Wandelaar (Hu- go Metsers). spanning een noodzakelijke basis voor goede gezondheid is. De NOS neemt over met Den Haag Vandaag en het diskussieprograinma Frontaal waarin aan de orde wordt gesteld. De jacht in Nederland is in het be lang van het wildbeheer. Voorts Hoe Yoekong de bergen verzette. Ivens en Loridan bezochten een lyceum en maakten daar het verhaal van de bal mee, of beter gezegd, hoe een onbenullige gebeurtenis tot een diepgaande diskussie kan leiden. NED. II: Onder het motto. Als je met een beer naar de veiling gaat kun je alles verwachten, begint de uitzending met een avontuur van Paddington. Daarna de eerste afle vering van een nieuwe Joegoslavi sche jeugdserie, getiteld Mikula, de kleine kapitein. Mikula is een twaalfjarig jongetje dat tijdens de Duitse bezetting in een Joegoslavisch bergdorp woont. Hij wordt betrok ken bij een gevaarlijke overtocht van Partizanen. Na André van Duins Dik Voormekaar Show, volgt nog veel meer show in Showroom, waarin Jan Fillekers en Henk van der Horst het aspekt Show in het leven onderzoe ken. Dramatische ontwikkelingen vervolgens in de Family Bellmay. De sfeer is gespannen wanneer Lady Marjorie's moeder en haar vriendin komen logeren. De spanning wordt haast meetbaar als Lady Marjorie's moeder een diamanten ring mist en Robert hiervan beschuldigd wordt. Deze stort in van ellende. Sarah en Watkins bedrijven tot grote ergernis van Rose, de liefde in de garage. Na de aklualiteitenrubriek Hier en nu volgt de zesde aflevering van Standpunt over de plaats van een christen in het leven. DONDERDAG 24 NOVEMBER Schooltele- De fabel- 19.05 We- 20.35 San- heet beter; Haag Van- 23.05 Hoe :ette; 23.25 NED. I: 10.30 en 14.00 visie; 18.15 Teleac; 18.45 tjeskrant; 18.55 Nieuws: reldcircus; 19.55 Baaltijd; ford en zoon; 21.00 Wat 21.35 Journaal; 21.50 Den daag; 22.05 Frontaal; Yoekong de bergen ver: Journaal. NED. II: IS.45 Paspoort: 18.55 Nieuws: 19.05 Paddington: 19.10 Mi kula de kleine kapitein: 19.30 De Dik Voormekaarshow; 20.00 Journaal; 20.25 Showroom: 21.30 De familie Bellamy; 22.20 Hier en nu; 23.00 Standpunt, 23.10 Journaal. door HENK VAN HEESWIJK Loss gaat met zijn Nederlandse confrater terug naar de auto, rijden ermee naar Palma. Thuis is de huis houdster gelukkig nog op en die zorgt in no time voor een Iaat sou per, waarvoor ze de nodige dank oogst. En besluiten daarna maar te gaan slapen. In de nacht kun je toch niets meer doen. Misschien brengt de morgen een nieuwe visie op het probleem. Bea van 't Hoogen is ten prooi aan de grootste verwarring, nu ze in de tram zit. Ze ziet de man, die haar heeft aangesproken niet meer, maar het is niet onmogelijk, dat hij ook in de tram stapt. En wat dan? Maar al komen er enkele mensen in dc coupé, waar ze zit, niet de man en zodra de tram zich in beweging stelt, slaakt ze een zucht van ver lichting. Het is evenwel van korte duur, want omdat ze in do achterste tram wagen zit, kan ze de verdwijnende stad zien en ontdek! dan. dat de Iram wordt gevolgd d»r>r een auto. Die op enige afstand blij ft wachten, als de tram stopt voor het in- en uit stappen van passagiers cn ook weer optrekt, als de tram verder rijdt. Zo volgen me natuurlijk tot Alfabia en dan zai de Nederlandse man waar schijnlijk opnieuw proberen met me tc praten. Wat moet ik doen? Dc auto blijft hardnekkig volgen, stopt als de tram in Bunola voor dc vijfde of zesde eer sinds zijn vertrek stilstaat en weer cant rijden, ais de tram verder gaat. Wal nu? Ze durft gewoonweg niet in Alfabia uit te slappen. Die man achtervolgt haar in het dorp ook vast en zeker Al- Luis nu toevallig in - do buurt is. kan ze hem misschien van zich af schudden, maar hij is zelden bij hel station. Ineens neemt ze een besluit. Als de tram al afremt voor Alfabia, gaat ze naar het toilet in dc tram coupé en sluit hel deurtje achter zich. Een minuut later stopt de tram en aan hel stemmengeruis hoort ze, dat er velen uitstappen. Waarschijn lijk staat die kerel nu buiten hel station haar op te wachten. Nou. dan heeft hij ditmaal in ieder geval pech gehad. Even later gaat de tram weer rij den. In het toilet floept het licht aan, want binnen enkele sekonden duiken ze een tunnel in. Ze wacht met uit het toilet komen als ze aan het geluid kan horen, dat de tram nu door dc tunnel rijdt. Nu moet ze door naar Soller, want er is geen halte meer voor het eindstation. Zul len ze in een razende vaart doorrij den naar Soller? Kunnen ze er snel ler komen dan de tram. Als de Ne derlandse man daar bij het station is, vraag ze in het Spaans om hulp. Ze wil niet lastig gevallen worden. Door niemand. En zeker niet door iemand uil Nederland, want dat voorspelt niet veel goeds. Het kwartier, dat de tfam door een aantal tunnels heen al klimmen de naar het eindpunt rijdt, peinst ze, hoe ze aan die man kan ontkomen, fk moet weg uit Alfabia. nu zo we ten, dat ik er woon. Hij zal zeker opnieuw pogingen in het werk stel len om me aan te klampen. Wat moet hij van me? Heb ik, behalve die giroafschriften naar Palma tc la ten sturen, ergens nog meer fouten gemaakt? Ze kan er niet dadelijk antwoord op geven. De vrouw beeft van angst cn op winding, als de tram eindelijk aan liet station Soller stopt. Omdat ze in de achterste wagen zat. moet ze nu een heel eind lopen om hot hoog ge legen station te kunnen verlaten. Ze kan twee kanten uit. Aan de zijde, waar het trammetje voor Puerto de Soller slaat te wachten, ziet ze en kele auto's, maar niet de bewuste man. Voor alle zekerheid gaat ze aan dc stille kant naar beneden en arriveert in een klein straatje, waar in geen auto's kunnen komen. Maar het is niet onmogelijk, dat men haar aan het eind opwacht. Wat dan, als dat zo is? Loopt ze toch rechtstreeks in de val.. Ze aarzelt cn keert tenslotte terug naar het station en loopt dan toch naar dc andere zijde. Slaakt een mi nuut later een zucht van verlichting als ze niemand ziet. Op de hoek staat oen taxi. Ze moet natuurlijk ook hier zo snel mogelijk vandaan, want de man is hardnekkig en vasthou dend als een terrier. Die duikt vast en zeker binnen zeer korte tijd hier op met zijn auto. Dus stevent de vrouw linca recta op de taxi af cn stapt in. „Adónde?" vraagt de chauffeur, die de krant, waarin hij zat te lezen, dichtvouwt en de wagen start. De vrouw is ingestapt en moet enkele ogenblikken nadenken. Dan noemt ze de eerste de beste plaats, die zo kent, omdat ze er één keer is geweest. En weet. dat die een kleine tienkilometer van Sollet- verwijderd is- ..Dcya." Binnen een minuut is ze het dorp al uit, op weg via een smalle berg pas. die de chauffeur in Bca's ogen telkens roekeloos neemt. Want als cr van tegenovergestelde kant bijvoor beeld onverwacht een bu- of toc^ rlngcar opduikt, wat dan? Dan blij ven er twee mogelijkheden: tegen dc bergwand platgedrukt te worden of in het ravijn terechtkomen. En dat is hier zeker enkele honderden meters diep. Ze rilt van angst. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7