Maarten Bruynes (Entre Nous) kampioen vierde klas libre distrikt Schouwen-Duiveland Joke Roskam eerste in VlisSingen in Middelburg STREEKNIEUWS ERIC DE NOORMAN Het land der witte mannen Heren Delta Sport nemen een punt mee uit Brabant: 19-19, monsterzege dames: 3-21 Scaldina-jeugd liet zich verrassen Jubileummosselloop Delta Sport te Westenschouwen 5 4Sport ew wedótrijclei\~, Miiiiliilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiiliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 3 E iTtiinunuinnitinnniiiiiiniuinnniiiiiiininnininniiniiuuiiiimiiiininniiiiniiiiniuunnum:;;in;inminiumintnininniniTi BILJARTEN ATLETIEK Joke Roskam neemt haar beker in ontvangst. (Folo: Zierikzeesche Nieuwsbode) Maarten Bruynes (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Na een byzonder spannende slryd is Maarten Bruynes, lid van de bil jartvereniging Entre Nous te Zierik- zee, er te Nieuwerkerk in hotel „De Meelbaal" in geslaagd beslag te leg gen op het kampioenschap 4e klasse libre van het distrikt Schouwen- Duiveland van de KNBB. M. Bruynes, Entre Nous, Zierikzee A. Verwest, Bommenede, Zonnemaire A. R. Heijboer, OKK, Nieuwerkerk K. de Wit, Bommenede, Zonnemaire D. de Bruine, D'eule, Oosterland A. Smits, Bommenede, Zonnemaire K, v. d. Werf, DOS, Ouwerkerk J. Vis, Neptunus, Zierikzee Toernooi gemiddelde 1.64 In een aantrekkelijke wedstrijd hebben de Delta Sport heren kans gezien om uit tegen het Brabantse Avanti (Drunen) de halve winst te pakken. Gezien het wedstrijd verloop hadden de Zierikzeeënaren recht op de volledige winst, want gedurende drie kwart van de wedstrijd had de Delta Sport ploeg een voorsprong. Na een voorzichtig begin, waarin het over veel lengte beschikkende Avanti een 3-0 voorsprong nam, wist Delta Sport de wedstrijd naar zich toe te trekken. De achterstand werd weggewerkt en bij de thee had men de aanvanke lijke achterstand in een 11-9 voor sprong weten om te buigen. Na de rust een zelfde beeld, een steeds één of twee punten voorstaand Delta Sport en een verwoed Avanti dat alles in het werk stelde om de achterstand weer weg te werken. Dat lukte de thuisklub uiteindelijk op de valreep mede door onnodig balverlies in de laatste minuten bij Delta Sport. De dames hebben een rustige mid dag gehad tegen het zwakke DHC uit Domburg. Een niet eens op volle toe- Tot aan de finale partij, tussen Bruynes en A. Verwest, lid van de biljartvereniging Bommenede te Zonnemaire, bleef het onzeker wie van deze twee op de titel beslag zou gaan leggen. Verwest ging in deze beslissende partij met de beste kansen van start daar hij één matchpunt meer (9) had dan Bruynes (8) en ook een aanzien lijk beter algemeen gemiddelde. Bei de finalisten hebben een bijzonder spannende en enerverende strijd ge leverd waarin zij elkaar geen duim breedte toe gaven. Uiteindelijk wist Bruynes met twee caramboles verschil (60-58) het pleit in zijn voordeel te beslissen waardoor hij in het bezit van de kampioenstitel kwam. De hoogste series in het toeniooi werden gescoord door A. R. Heijboer en K. de Wit, 16 caramboles, terwijl laatst genoemde met 2.86 ook het hoogste partij gemiddelde op zijn naam bracht. Aan het slot van het toernooi over handigde de distriktsbestuurder de heer W. J. Hanse aan de kampioen de bondsmedaille en de distriktswis- selbeker. Namens de organiserende vereniging OKK overhandigde de heer J. C. Goudswaard aan de deel nemers de door hen gewonnen prij zen. De heer M. Bruynes sprak namens de deelnemers woorden van dank tot de organiserende vereniging OKK voor de uitstekende wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd en de lokaalhouder voor de gastvrije ontvangst- 10 385 256 1.50 10 2.14 9 284 198 1.94 14 2.73 8 360 191 1.88 16 2.73 8 358 210 1.70 16 2.86 8 299 235 1.69 10 2.30 7 348 208 1.67 14 2.61 4 347 235 1.48 15 2.40 2 299 221 1.35 11 2.14 ren draaiend Delta Sport speelde de Domburgse dames finaal van het veld. Aanvallend kon men zich uit leven en speelsters die normaal niet aan een treffer toekomen, wisten nu ook te scoren. Ook verdedigend heeft Delta Sport het moeilijke 4-2 systeem gepro beerd. Door deze overwinning stijgen de titelkansen voor de dames weer aanmerkelijk. Zondag a.s. wacht de strijd tegen het op de tweede plaats staande EMM uit Middelburg. Het reserve-team van de heren heeft het in de ontmoeting tegen Walcheren III niet kunnen i-edden. De jonge Delta Sport-ploeg kampte bovendien met een keepersprobleem door blessiwes in het eerste team. Walchei-en zette de wedstrijd in een 34-11 overwinning om. Bij de jeugd wisten op de dames junioren na alle teams lot winst te komen. De jongens-pupillen wonnen met 7-3 van Operatie en de meisjes pupillen klopten Opex-atie met 12-5, terwijl de meisjes adspiranten een ovei-tuigende 7-1 zege op Walchei-en wisten te behalen. De dames-junioren trokken met 12-3 aan het kortste eind tegen Ma- ï-athon. VOLLEYBAL Uitslagen van 18 november Poule A: Kwiek 1-R.T.®I. U-3; Mazda-B.B.Wansink 1-2; Mevo 2- Rabo Zierikzee 1 1-2. Poule B: Zeelandia 1-Rabo Schou wen 3-0; Tuincentrum Noordgouwo- Luctor 1-2; Zeelandia 2-Kwiek 2 1- 2; L. O. 1-Neptunus 2-1; Brogum- Brandweer Kerkwerve 1 0-3. Poule C: Reisburo van Oeveren 2- L. O. 2 2-1; Opel Team-de Putters 0-3; Rode Kruis ziekenhuis 1-Willi- brordus 3-0; Mevo 4-Z.V.O. 2-1. Poule D: Rabo Zierikzee 2-Kwiek 3 0-3. MIKROKORFBAL Programma voor donderdag 24 no vember: 3e klasse C: Oude Tonge, 19.00 uur. DBGC II-ZSC. ZAALVOETBAL Skol Boys tegen eigen reserves Voor de zaalvoetbalkompetitie van het rayon Schouwen-Duiveland speelt moi-gen (woensdag)avond in de sporthal Ondei'dak in de le klasse Skol Boys tegen haar eigen reserve elftal. In deze ontmoeting komt het le team met de beste papieren bin nen de lijnen. Stella Boys zal zich ze ker willen revancheren voor de'zwa- re nederlaag van de vorige week in het treffen met hekkensluiter Coun try Club II. De FC Kex-kwerve en RAP '73 zullen elkaar wel niet veel ontlopen. In de 2e klasse komt Die Gouwe in de ontmoeting tegen VAB als fa- voriet binnen de lijnen. Bij het tref fen tussen SKNWK en MEVO II slaan we de kansen van de MEVO x-esex-ves iels hoger aan, tërwijl Bro- gum en SVOWK wel na aan elkaar gewaagd zullen zijn. KERKNIEUWS Nederlandse Hefvormde Kerk Bei'oepen te Delft: G. Juckema, Scheveningen. Aangenomen naar Nieuw-Lekker- land: W. Vei*boom, kand., Nieuwer kerk aan' de IJssel, die bedankte voor Bleskensgraaf, Leerbroek, Mon ster, Wekerom, Wilnis (toez.) en Zegveld. Bedankt voor Veenendaal (7e predikantsplaats): W. Verboom, Waddinxveen; voor Haulerwijk (toez.): L.. A. Nagtegaal, St. Pan- cras. Gerefox-meerde Kerken Beroepen te Schildwolde: J. Koop- mans, Harkema. Gereformeerde Kerken Vrijgeinaakt Aangenomen naar Bergentheim (2e predikantsplaats): A. den Broeder, 't Harde. Bedankt voor Hasselt, Hattem, Drachten (3e predikantsplaats) en voor Eindhoven: P. Schelling, Mid delburg; voor Dronten en voor Voor burg: J. Kruidhof, Hoek (Zld.). Christelijke Gereformeerde Kei-ken Bedankt voor Bunschoten (2e pre dikantsplaats): J. Kievit, Ermelo. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Enkhuizen: J. van Vliet, Aagtekerke. Bedankt voor Goudswaard: H. Ligtenberg, Terwolde. Tweetal te Rilland Balh-Waarde: A. Moerkex-ken te Nicuw-Beijerland en M. Mondria te Waai-denbui*g. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 21-11. Aanvoer totaal 2192, slachtrundcx-en 1323, vax-kens 39, schapen en lammei-cn 829, bok ken en geiten 1. Prijzen per kg: Stieren le f 7,50- f 7,90, 2e f 7,00-f 7,30; vaai'zen le In het afgelopen weckend werd door de V.T.V. te Vlissingcn open tnrnkampioenschappen georgani seerd voor jongens en meisjes tot 12 jaar. De gehele Delta Sport jeugdse- Iektic was op deze wedstrijd verte genwoordigd. Bij de jongens was ook de 10-ja- rige Eric Berrevoets die evenals de vijf jongste deelneemsters voor de eex-ste maal in een wedstrijd uitkwa men. Eric wist in zijn groep van 12 deelnemers zonder blikken of blo zen gelijk de vierde plaats te bezet ten. Zijn zusje Carianne wilde niet achter blijven en wist als debutante in een veid van 26 meisjes eveneens de vierde plaats te bezetten, eenver- x-assend resultaat maar niettemin veelbelovend voor de toekomst. Zo- TAFELTENNIS In de zaterdagmiddag te Middel burg gespeelde wedstrijd tegen MZV verloor het le jeugdteam van Scal- dina kansloos met 7-3, terwijl zij thuis nog met dezelfde cijfers van deze tegenstander had weten te win nen, MZ V, dat 2 punten achterstand had op de i*anglijst kwam hiex-mee op gelijke hoogte en Scaldina zal nu nog hard moeten wei-ken als het nog als eex-ste in haar poule zal wil len eindigen. Scaldina II (jeugd) verloor even eens met 7-3, maar speelde ondanks de nederlaag toch niet onverdien- stelijk in het treffen met MZ VIII. Spelend zoals in deze ontmoeting het f 7,10—f 7,80, 2e f 6,50-f 6,90; koeien le f 6,60-f 7,70, 2e f 6,00-f 6,40, 3e f 5,60-f 5,90; wox-stkoeien f 4,60-f 5,90. extra en dikbillen 1' 9,00-f 13,50: slachtvax-kens extra boven notering, le f 3,42-f 3,47, 2e f 3,37-f 3.40. 3c f 3,35-f 3,40. Prijzen per stuk: f 180-f 230; lam- mei'en f 190-f 240. Overzicht: slachtrunderen: aan voer ruim, handel redelijk en prij zen lichte soorten moeilijk te hand haven; varkens: aanvoer redelijk, handel goed en prijzen iets hoger; schapen en lammex-en": aanvoer min der, handel goed en prijzen hoger. als reeds vei-meld werd Joke Roskam eei-ste met een 9 voor de balk, een 9.4 voor haar sprong, 8.55 voor de mat en 9.55 voor de brug wat haar een totaal van 36.05 punten ople verde. Om de tweede en dei-de plaats wex'd hevig gestreden tussen Ingrid Olyhoek van Delta Spoi-t en Heidi Rombout van Volharding uit Goes. Met 0.3 voox-sprong wist Ingrid Oly hoek op de :$e plaats beslag te leggen met een totaal van 33.60 punten. De klassering van de overige deelneemstex-s van Delta Sport was: 4e Carx-ianne Berrevoets 31.40; 5e Sylvia v. d. Sten-en 30.85; 7e Ex-na v. d. Spek 30.10; 10e Hennie Kloet 29.15; 12e Jannie Stoutjesdijk 28.05; i72 Cine Westdorp 24.10 en Astrid Verspeek 20.55. mogelijk zijn zich in de 3e klasse te handhaven. Het senioi-enteam ging kansloos met 8-2 ten onder in de ontmoeting tegen MZ VIII waax-bij Hex-man Meex-beek voor de twee winstpunten zox-gde. In de vriendschappelijke wedstx-ijd tussen Scaldina I en Scal dina II ti-okken de reserves met 6-4 aan het langste eind. Dondex-dag a.s. speelt Scaldina II (senioren) om 20.00 uur in het sport- lokaal aan de Raamstx-aat tegen Ba- tavo Iuit 's-Heerenhoek, terwijl Scaldina I op bezoek gaat bij Ans- west. Bij de jeugd twee thuiswedstrij den. Het le team gaat het opnemen tegen SAR I en Scaldina II tegen Kats I. DEN HAAG. De groep van Arabi sche landen bij de Verenigde Naties is maandagmiddag bijeengekomen om de eerste eonelusies te trekken uit liet bezoek van Egyples president Anwar Sadat aan Israël. Tot dusver zyn nog geen bijzonderheden bekend van de ontmoeting. ROTTERDAM. Polen wil een nauwere samenwerking met Nedex-- land op het gebied van de scheeps bouw. Zij wil de bestaande relatie met het I.H.C.-conecrn verder uit bouwen. Expositie groep WEB De vereniging van Zeeuwse beel dende kunstenaars WEB organiseert een tentoonstelling van wei-ken van Coi-rie Blaas, Henny Huser, Liesbelh Huser, Jeroen, Inge van der Kooij, Robert Maaskant, Joke Niest, Rama. nandra, Lienke Reijnhoudt, Cor Ruissen, Ronald Vonk en Jan van Westen in de Middelbui-gse Vleeshal, en wel van 25 november t 'm 11 de cember. De opening vindt vrijdag middag 25 november plaats, met me dewerking van Joke Noest. BROUWERSHAVEN Sinterklaasfeest BROUWERSHAVEN, 21-11. Het nieuwe bestuur van de Brouwse mid denstandsvereniging heeft voor de viering van St. Nikolaas grote plan nen. Aanstaande zaterdag hall' twee zal de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee arrivei-en bij de muziektent, waarna het in optocht gaat naar het Tonnenmagazijn, waar het hoge gezelschap per boot an-i- veert. Na een kort welkomstwooxd gaat de stoet weer terug naar de muziektent, waar de Sint zal wox-den verwelkomd door bui-gemeesler C. Slabbekoorn. Terug in het Tonnenmagazijn zal er voor de kinderen een feestmiddag worden georganiseerd, waarbij wordt gezongen, gegoocheld, enz. met de bijbehoi-ende traktaties. In de week van 28 november tot en met vrijdag 2 december houden de winkeliers een winkelweek. Iede re dag liggen er in elke etalage twee artikelen, waarvan men de begin letter moet opschrijven. In iedere etalage liggen artikelen met dezelfde beginletter-s, welke alle ïnoeten wor den' genoteerd. BRU1NISSE Jaarvergadering varkenshoudersvereniging „Onderlinge Hulp" BRUINISSE, 21-11. De varkens houdersvereniging „Onderlinge Hulp" hield vorige week de jaarlykse ledenvergadering in cafe-restaurant „Storm". De vice-voorzitter, de hefer L. E. van Popering srrak een wel komstwoord tot alle aanwezigen. Wegens ziekte kon de voorzitter, de heer N. H. Okkei-se die in het Zweedse Rode Kx*uis ziekenhuis ligt niet op deze vei*gadering aanwezig zijn. In zijn openingswoord zei de voorzitter dat er dit jaar vier biggen waren aangegeven, één noodslach- ting had plaats gevonden en één varken was gestorven. Verder zei hij dat de vereniing nog kei-ngezond is ondanks het feit dat deze al bejaard is, en dat er een lid uit de vex-eniging is getreden omdat hij geen varkens meer houdt. De vereniging telt mo menteel twee en dertig leden aldus de voorzitter. Vervolgens werden de notulen en het financieel verslag voorgelezen welke na goedkeuring onder dankzegging wei-den onderte- kend. De bestuurvoox-stellen zijn allen zo als voorheen onveranderd goedge keurd door de leden. Periodiek af tredende bestuui'sleden waren de he- i-en N. H. Okkei*se en L. E. van Po- pex-ing, die zich na diep beraad weer herkiesbaar stelde. Beide werden met xneex-derheid aan stemmen her kozen. De agenda werd op een vlot te wijze afgehandeld onder een zeer goede stemming. De vergadering werd door zeven en twintig perso nen bijgewoond waax-onder vijftien stemgex-echtigde leden. De voorzitter dankte de leden voor de aangename diskussie en wenste de heer Okkerse betex-schap en hoop te dat hij de volgende vergadering de voorzittei-shamer weer zou han teren. Nadat het officiële gedeelte was afgesloten, werd de avond nog enige tijd voortgezet met een gezellig onderonsje. Straten werden weer „gebezemd" De straten van Bruinisse worden woensdag 23 november a.s. weer ge veegd door de bezemwagen. Eige naars van gepai-keei-d staande auto's worden yerzocht deze tijdelijk op een andex-e plaats te pax*kex-en, zodat de bezemwagen vrije doorgang heeft. Naar-de 3e klasse px-omoveren M. P. Bruynes, A. Verwest, A. R. Heijboer, K. de Wit en A. Smits. De atletiekvereniging Delta Sport organiseert zaterdag 26 november de 10c Mosselloop. Evenals de vorige acht vindt ook deze in het bos- en duingebied van Westenschouwen plaats. Alleen de eerste Mossel loop maak te hierop een uitzondering. Het par cours begon aan de haven van Zie rikzee en eindigde via het Slinger- bos aan de Zuid-Havenpoort. Naast Delta-Sport-atleten zijn er ook vele lopers uit het hele land. De winnaar mag het wisselscheepje in ontvangst nemen, wat momenteel in bézit is van Marien v. Prooyen. Del ta Sport kan goed voor de dag ko men mol loper: als Rini van Dijke, Si/non Blom, Marlicn Moermand. Kees Verkerk. Herman Padmos en Hon: on Elzclingcn. De start vindt plaats bij de hoofd ingang van Boswachtèrij Wester- schouwen. Gekookte mosselen 14.00 uur; Prestatieloop voor dc jeugd van 4 t in 12 jaar. Afstand 2000 m. 14.30 uur: Wedstrijdloop voor KNAU-senioren. Afstand 7000 m. 15.15 uur: Prestatieloop voor ie dereen vanaf 13 jaar. Afstand 7000 m Voor alle deelnemers zijn er na af loop herinneringsvaantjes en de pot jes mosselen. Ter gelegenheid van de 2e lustrumloop is er voor iedei-cen een por lie gekookte mosselen in café restaurant „Zeelust". i-*'- 18. Direct dc volgende morgen wordt het kleine kamp opgebx-oken en Eric ziet met ver bazing dat men hier dc gi-ote, wolfachtige hon den als lastdieren gebruikt. Zuidwaarts trek kend komen zij gaandeweg in een gebied vol plassen en kleine waterloopjes, waar het we melt van witte ganzen en eenden en andere vogelsoorten. Hoewel dit Eric een ideaal jacht terrein lijkt, trekt dc stam rustig verdei". Blijk baar hebben zij groter wild op het oog. ..Wat lopen we nu eigenlijk als een paar makke hazen met dit stel kerels moe. Noor man". gromt Svein misprijzend. ..Dil bevalt me niet. Laten we er een paar onderste boven slaan en hem smeren". .Onopvallend ,noi Eric hem aan. TTopd jc kalm, Sakser", fluistert hij terug.. ..we gaan er tussenuit, dat beloof ik je. Maar dat moet met overleg gebeuren Overigens, wat mopper je nu? We gaan zuidwaarts en dal is precies dc b0dp'"'ing. Ik zal je... Hij zwijgt wanneer de oude, rimpelige Sha man geluidloos naast hem komt lopen. Het is niet aan de man te merken of hij iets ge hoord heeft van het gesprek, maar Eric be sluit toch een beetje op zijn hoede le zijn in het vervolg. Zwijgend zotten dc tocht voort, alleen in de middag «'ven rustend, om de mannen die de boten drag» it v d op adem te luien komen. In do mening, dat de of Noormannen in sl«int zijn licti op een eenvoudige manier aan een flinke jachtbuit te helpen, krijgt Erie nu dc leiding van de tocht, hetgeen hem hele maal niet onwelkom is. De verre woudrand, welke hij de eerste dag reeds aan de horizon opmerkte, is een flink stuk dichterbij gekomen en langzaam rijpt bij dc Noorman een plan. Onopgemerkt weet hij zijn vier lotgenoten toe te fluisteren dat. zij moeten doen zoals hij en zich vooral nergens over te vei*wonderen. Dan houdt hij op een gegeven moment halt en wenkt de oude Shaman. ..Geef mij pijl en bong", zegt hij ernstig. ..Het moment Is ge komen om hel wild op te roepen". <7

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5