Harmonie ,Nut en Uitspanning' heeft meer financiële armslag Sociëteit „De Vereeniging" gaat honderd-vijf-en-zeventig jarig bestaan herdenken //T 1*2* Heldenwelkom voor Sadat Kerncentrale Borssele PAAUWE B.V. Aanbieding- cheque in reuze-formaat Keurslager Simmers Beroemde personen tekenden het gastenboek Heeff U nog een" goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii GBEHMmen bepaal meteen uw nieuwe keus. QMBmrn het allerbeste \é'Ucj2ty 5 7IFRIK7FFSCHF NIEUWSBODE Dinsdag 22 november 1977 134ste jaargang Nr. 22206 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889} REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzenDe advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummeb: Vergadering raad Br omver shaven ZOiNNEMAÏRE, 19-11. De haniionievereiiiging „Nut en Uitspanning" heelt voorlopig weer wat financiële armslag, dankzij de bazar, rommelmarkt en loterij, die afgelopen zomer speciaal voor dit doel werd op- ge/.et. Er was daartoe een comité ge vormd. dat met volle inzet en in har monieuze samenwerking, geholpen dcor vele medewerkers en met heel Zonnemaire achter zich, bergen werk verzette om N. en U. uit die gelde lyke impasse te halen. Dat lukte bij zonder goed, tot vreugde van de ver eniging, zo bleek zaterdagavond. Want toen werden al die mede werkers uitgenodigd naar het ver enigingsgebouw te komen, voor een uiterst genoeglijke avond, met als hoogtepunt het overhandigen van een buitengewoon formaat cheque. Dat gebeurde onder anderen in bij zijn van burgemeester C. Slabbe- koorn en wethouder P. de Moor, ver gezeld van hun echtgenotes. Bingo en dansen Het grootste deel van de avond werd besteed aan bingo en dansen, maar uit de aard der zaak ging de overhandiging van de cheque ge paard met een paar toespraakjes. De heer A. L. de Bie, voorzitter van het komité begon met een daverend applaus te vragen voor penning meester Dekker, die als het aankomt op komplimentjes nooit te vinden was. Nu kon hij er niet onder uit, omdat hij de-cheque zou overhan digen aan voorzitter J. Stoel van de Harmonievereniging. „Hij heeft met 200 procent inzet achter de aktie ge staan", aldus komplimenteerde de heer De Bie de penningmeester. De heer Stoel uitte zijn bijna spra keloze dankbaarheid over het resul taat van de actie en zei toch wei naar dit moment te hebben uitgezien. „Een vereniging als deze kost veel geld", verduidelijkte hij, en gaf daarbij voorbeelden van prijzen van instrumenten, muziek, uniformen, de opleiding van de jonge muzikanten. Ondanks deze financiële hulp vroeg hij begrip voor de situatie, dat N. en U. zo'n half jaar geleden een leden stop heeft moeten invoeren, waar door nog negen jonge mensen op de wachtlijst moesten komen te staan: „De investering van één lid bedraagt al zo'n 2.000 gulden." Grote plaats Aan de andere kant vond hij het jammer, dat deze leerlingen nog niet bij de zeshonderd bestaande konden worden gevoegd, omdat de harmo nievereniging in een kleine kern als Zonnemaire zo'n grote plaats in neemt. Hij komplimenteerde het komité, alle medewerkers en be dankte ook de gemeenteraad voor de steun. De leden van het komité wer den verrast met een geschenkenbon. De heer"De Bie voegde daar nog eni ge bedankjes aan toe. Hij betrok daarin de heer en mevrouw Geel hoed, de beheerders van het vereni gingsgebouw, die tijdens de bazar en ook nu weer, voor een uitsteken de verzorging tekenden, het kollege van b. en w., de dienst gemeentewer ken en loterij-sponsor Paauwe en de heer H. J. Everwijn, die als organist voor de muzikale omlijsting zorgde. Tijdens de bijeenkomst van komité en leden van „Nut en Uitspanning" werd duidelijk, dat de ziekte van dirigent De Looff uit Wolph aarts dijk hen zeer aan het hart gaat. Voor zitter Stoel getuigde daarvan: „De vereniging mist hem ten zeerste. Wij wensen hem het allerbeste en een zo snel mo gelijke genezing toe." Men zou op 26 november een concours in Loon op Zand, bezoeken, maar ieder was het er over eens geweest, dat van dit plan onder deze omstandigheden werd afgezien: Mevrouw De Looff was wèl als gast aanwezig op de bij eenkomst. Zij bracht een boodschap over van haar man, waarin hij bedankte voor de fruitmand, de bezoekjes en de kaarten. De laatste regels van het briefje noemde zij type rend voor haar mans opvattin gen: Wilt u vooral de repeti ties bezoeken en blijven repe teren! Ook thuis!" Te oorde len naar de reakties van voor al de jeugdige muzikanten een rake zinspeling Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De grote gedachten komen uit het hart. Vauvenargues Onder de indruk Burgemeester Slabbekoorn was onder de indruk van het ledental N. en U. „Een korps als het uwe is buitengewoon belangrijk voor de gemeenschap. Er zijn misschien wel plaatsen jaloers, plaatsen waar zo'n vereniging in het verleden wèl ge weest is. Maar: je krijgt zo iets nooit meer terug!" Dat vond de heer Slab bekoorn jammer, want: „Het dorps leven wordt op deze manier verle vendigd en in stand gehouden!" „Zonnemaire en Nut en Uitspan ning zijn niet los van elkaar te den- ZIERIKZEE. Gisteren - maandag - kon het eventjes vandaag is het al weer gedaan. Maar niettemin werden de eerste sleetjes van de zolder gehaald en een enkel baasje werd wat onwennig op gladde ijzers het witte wereldje rondgetrokken. De peuter op de foto bijvoorbeeld, die een tochtje maakt over het met sneeuw bedekte Havenplein te Zierikzee. Verwachting tot woensdagavond: Enkele buien Enkele opklaringen en voornamelijk in de kustprovincies af en toe buien; later op de dag van het noordwesten uit meer bewolking; matige tot krachtige naar west krimpende wind; minima van 4 tot 0 graden; maxima circa 7 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ken", sloot de heer De Bie daarbij aan. Hg sprak daarby de hoop uit, dat ieder, wanneer dat nodig mocht zijn, zich weer beschikbaar zal stel len en dat ook de gehele bevolking van Zonnemaire, die hij als vrien denkring van N en U beschouwt, zich opnieuw zo spontaan achter de mu ziek zal opstellen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZON- EN MAANSTANDEN 23 nov. Zon op 8.13, onder 16.39 Maan op 15.44, onder 5.29 Advertentie 24 nov. Zon op 8.15, onder 16.38 Maan op 16.13, onder 6.33 Volle maan: 25 nov. (18.31) Advertentie ÏCCCCCCCtOCCCCCCCCCCCGCCCOO X Q x Ongeacht waar u ook woont v r koude buffetten voor een onbezorgd avondje genieten bittergarnituren voor recepties saladeschotels voor een fijne feestavond gourmet-party's iets aparts voor verenigings feestjes Catering service Ring 9-14 - Haamstede Telefoon (01115) 1629 Ubentvanharte welkom. HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 1.37 13.50 7.22 19.46 2.22" 14.35 8.02 20.23 Springtij: 28 nov. 23 nov. 24 nov. ZIERIKZEE, 21-11. Sociëteit De Vereeniging te Zie rikzee viert (loiiflerflag 24 november a.s. het 175-jarig bestaan. Van het ongetwijfeld rijke verleden is helaas niet veel meer te aehterhalen, daar tijdens de storm ramp van 1 februari 1953 vele waardevolle tloku- nienten verloren zijn gegaan. 7 s /j/t e. t LL Li,xsS t-f r Ll j/jó Deze stukken lagen opgeslagen in het huis van de voormalige sckrcta- ris, wyfcn burgemeester jhr. mr. J. Schuurbcque Boeye, aan de Blok- weg. In het bezit van de sociëteit zyn echter nog wel: een kopie van het originele reglement, zoals dat werd vastgelegd medio november van liet jaar 1802, een reglement uit 1901 en een gastenboek. Op het titelblad staat vermeld „In- troductieboek voor de morgen-socië teit genaamd den Vereeniging, la grande société, 1829-1872". Het boek bevat vele handtekeningen van be roemde personen, waaronder de sig natuur van de Franse romancier Vic tor Hugo. /*vj 'y- Trefpunt As» De reden tot het oprichten van de sociëteit was ongetwijfeld de in een bepaalde kring burgers van het toen nogal geïsoleerde stadje Zierikzee, ontstane behoefte elkaar te treffen, gegevens uit te wisselen en eventueel do plaatselijke politiek te bespreken onder een drankje, een spelletje whist of schaak. Niet duidelijk is of de Ver eeniging, tijdens de Franse bezetting, een trefpunt is geweest van Prins- gezinden. Eén ding is zeker: door een streng ballotagestelsel was het mogelijk de sociëteit exklusief te houden; in de club distantieerde men zich van de overige burgerij van de stad. Het strenge karakter bleef gehand haafd tot ongeveer 1923; in dit jaar vertrok de Rechtbank uit Zierikzee. (Vervolg pag. 4) De handtekening van de beroemde schrijver Victor Hugo in het gasten boek van De Vereeniging. (Folo: Zierikzeesche Nieuwsbode) CAIRO, 22-11. President Sadat is uit Israël in Egypte teruggekeerd als „man des vredes". De Egyptische president werd door de regering, het militaire apparaat en tienduizenden gewone Egyptenaren een groots en geestdriftig welkom bereid. Volgens een Egyptische regeringswoordvoer der is Sadats reis voor de volle hon derd procent geslaagd". MIDDELBURG, 22-11. De kerncen trale Borssele zal de komende drie weken buiten bedryf zyn wegens brandstofwisseling. De kerncentrale beeft het afgelopen jaar, zo blykt uit de mededeling van de N.V. Provin ciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) uiterst gunstig gedraaid, waardoor een bedrijfstijd van bijna honderd procent werd behaald. Om nu volledig profijt te kunnen trek ken van de kerncentrale tijdens de komende vorstperiode is besloten tot vervroegde wisseling van de nucle aire brandstof. De spljjtstofwisselpe- riode zal dit maal slechts drie weken duren. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-11. Het KNMI deelt mede: De depressie, die maandag vooral in het zuidwesten en midden van ons land langdurig sneeuw bracht, is naar het noordoosten weg getrokken. Tussen dit lagedrukge bied en een hogedrukgebied boven de Atlantische Oceaan staat een noordwestelijke stroming. Op de noordflank van het hogedrukgebied trekken storingen van Groenland via IJsland naar de Noordzee. On der invloed hiervan verplaatst het hogedrukgebied zich geleidelijk naar het zuiden. Bij ons blijft de aanvoer van onstabiele lucht dan ook voortduren, waarin zich boven het relatief warme water van de Noordzee buien vormen, die het land binnendrijven. Dat november tot dusver zeer nat is geweest, blijkt wel uit de neerslagsom van De Bilt. Tot dinsdag nul uur werd daar 140 millimeter water afgetapt. De nor male maandsom bedraagt voor De Bilt 69.6 mm. J iili hTjTjTuj kTïTïI Haal de nieuwe kleurenfolde^ Grootste meubelcentrum van de eilanden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1