CC DE FATALE GEDAANTEVERWISSELING GEKNOK OM GENEVE d e u r I o o Doden bij hotelbrand Volgend jaar nieuwe kentekens op Filippijnen Spel tijdens jaar voor het kind Orkaan maakt slachtoffers Britse leger als brandweer 7 BLIK DOOR HET WERELD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE m«,i„ 15 novembw mr rt, 5is«sr De steeds feller wordende militai re aktiviteiten van Israël in Zuid- Libanon moeten uiteindelijk wel uit monden op een regelrechte invasie „om orde op zaken te stellen" en daarmee wordt ook al gedreigd in Jeruzalem. En niet eens in bedekte termen. Voor het eerst sinds de gro te Israëlisch"Arabische oorlog zijn ook weer luchtbombardementen uit gevoerd tegen kampen van Pale ste nen hier omdat de artillerie het ken nelijk al niet meer tot tevredenheid afkon. De volgende stap moet dan wel zijn dat kommando-eenheden een bliksemaanval uitvoeren. Waar mee alle vooruitzichten op een vre- desgesprek in Genève praktisch ver keken zijn. Het is niet voor niets dat ook mannen als Egyptes president Sadat de laatste weken eraan her innerd hebben dat ze er niet tegen opzien om de oorlog te hervatten. Dat soort uitspraken is daarom te meer onrustbarend, omdat Israël er makkelijk door verleid kan worden om een eerste beslissende slag te slaan. Het grote gevaar dat Israël ducht is een verrassend offensief vanuit de Arabische landen - het verrassingselement is in deze van veel meer belang dan de eigenlijke militaire sterkte. Wat kracht betreft hoeft Israël niet bang te zijn, wel of het de gelegenheid krijgt die kracht te ontplooien. En natuurlijk beseffen ■de Israëli's best dat deze strategische feiten bij de Arabische landen be paald ook niet onbekend zijn, wat hen niet geruster kan maken. Ook nerveuzer en dat is weer niet ge ruststellend voor Sadat en de zijnen. Wat de toestand zo labiel maakt is dat de Israëli's er niet voor voelen dat Syrische troepen in het zuiden van Libanon net als in de rest van dit land de orde handhaven, wat wil zeggen: de Palestijnen van akties weerhouden. Het kan inderdaad geen plezierig idee zijn voor Israël om de strijdlustige buur aan een lange grens te weten in plaats van een korte zoals tot dusver. Vandaar dat afgesproken was dat een hersteld Libanees leger in het zuiden de PLO-guerrillastrijders onder de duim zou houden. Maar dit Libanese leger is daartoe niet in staat of het bedankt voor het vuile werk. Met als gevolg dat in het zuiden de bur geroorlog nog een beetje na woedt tussen deze PLO-strijdkrachten en de christelijke milities, welke laat ste uit Israël begrijpelijke steun kregen. Wat ook weer begrijpelijk maakt waarom af en toe ook een PLO-raketaanval op een Israëlisch doel wordt uitgevoerd. Met nu dus een steeds grimmigere Israëlische wraak. In deze samenhang kan men niet zeggen dat de Israëli's helemaal geen schuld dragen aan het onver kwikkelijke van de toestand. Even eens is er reden om de verdenking te koesteren dat de panning met op-, zet wat wordt opgedreven als me thode om een hervatting van de Ge- neefse konferentie te belemmeren. Voor het oog Het is overigens de vraag of Israël hiermee de verstandigste weg be wandelt. Er is grote diplomatieke aktiviteit geweest in de Arabische wereld, die niet alleen diende ter voorbereiding van de grote konfe rentie van de Arabische Liga. Daar op staan ongetwijfeld de ruzie tussen Algerië en Marokko over de guer rilla in de vroeger Spaanse Sahara (Polisario), Ethiopië en Somalië en nog enige andere interne Arabische misnoegens. Maar de grote voorbe reiding was ongetwijfeld - gestimu leerd door Saoedi-Arabie - om die interne zaken niet zo hoog te laten oplopen dat geen gemeenschappelijk standpunt inzake Genève bereikt kan worden. Wat de Saoedi's met instemming van president Sadat en koning Hoessein van Jordanië (een der grote reizigers van de afgelopen weken) voorstaan is dat men er geen al te groot punt van maakt hoe en op welke manier de PLO naar Ge nève gaat - Israël wenst niet met of ficiële PLO-afgevaardigden te pra ten maar stemt ermee in als Palestij nen in bijvoorbeeld de Jordaanse de legatie zitten mits het maar geen PLO-mensen zijn. Dat is de Jor daanse vorst ook niet helemaal on welkom want zo graag geeft hij het door de PLO geclaimde en nu door israëi bezette gebied van de weste lijke Jordaanoever niet op. Wat Saoedi-Arabië hiermee wil bereiken is dat de hele wereld kan merken dat de Arabische landen zo soepel als wat zijn om de Geneefse konferentie mogelijk te maken - la ten slagen is wat anders - maar dat alles wal hierbij roet in het eten werpt van Israëlische makelij is. De taktiek is niet zonder verdienste. Het is hoe langer hoe duidelijker dat met name de V.S. zich iedere keer weer meer ergeren als er iets ge beurt wat de Geneefse konferentie kan laten mislukken. Hoe kwader Washington wordt op Israël, hoe groter de pressie van de V.S. op Is raël. En als puntje bij paaltje komt kan Israël zich niet veroorloven het helemaal te verkerven in Washing ton. Voorlopig kan deze Arabische strategie doorgevoerd worden, zelfs dl wordt het in Zuid-Libanon nog een beetje onrustiger. De Saoedi's, Jordaniërs en Egyptenaren zijn het er wel over eens. De enige die mis schien dwars zou kunnen gaan lig gen is de Syrische president Assad. Vandaar dat die door de reizende Arabische diplomaten vrijwel onop houdelijk bezocht en bepraat is. Met voorlopig als resultaat dat een Sy- risch ingrijpen uitbleef dat het ge krakeel in Zuid-Libanon een beetje dichter bij echte oorlog kon brengen. Advertentie voordeelprijzen bij intermeubel stoof, massief eiken 24.75 buro's in 3 kleuren 98.00 voetenbankjes 49.75 ladenkastjes, zwaar eiken eiken faüteuils plantentafel, massief eiken mimiset, 3 delig, massief eiken 149.75 298,00 49.75 179.00 59.75 17.50 voetenschommels hobbylamp lektuurtafel, massief eiken 136.50 alléén bij intermeubel en natuurlijk ook met sint nikolaaszegels prieelstraat 31 zierikzee Flitsen uit het buitenland GLASGOW. Zes mensen zijn ge wond geraakt toen in tiet Sclïotse Glasgow een bom werd gegooid naar een café dat voornamelijk bezocht worden door rooms katholieken van Ierse afkomst. Men is bang dat de explosie een nieuwe serie bomaan slagen van Ierse extremisten tot ge volg zal hebben. TUNIS. De Arabische ministers van buitenlandse zaken zouden in Tunis overeengekomen zijn half fe bruari een Arabische topconferentie te houden. Dit hebben welingelichte conferentiekringen meegedeeld na een bijeenkomst die tot in de nacht van zondag op maandag duurde. NEW ORLEANS. Het Amerikaan se New Orleans heeft voor het eerst in zijn geschiedenis een zwarte bur gemeester gekozen. Ernest „Dutch" Morial, oud rechter in het hof van beroep van Louisiana, won met 51,1 procent van de stemmen. Zijn tegen kandidaat was een blank gemeente raadslid Joe Dirosa. ROME. De Italiaanse politie is dit weekeinde hard opgetreden tegen demonstraties van extremisten in een poging deze lieden duidelijk te maken dat het afgelopen moet zijn met hun gewelddadige akties. OLDENBURG. De voorzitter van de PvdA, mevr. Ien van den Heuvel, heeft in het Westduitse Oldenburg opnieuw geprotesteerd tegen de zo genaamde berufverbote. Met deze regels worden in Duitsland personen om politieke redenen uit bepaalde funkties geweerd. CIUDAD JUAREZ, Mexico. Zeker 37 mensen zijn omgekomen toen een trein op een overweg bij de Mexi caanse grensstad Ciudad Juarez in botsing kwam met een tankauto met olie. De tankwagen explodeerde waarna brand ontstond. De vlammen sloegen over op de trein. ANTWERPEN. Als gevolg van een felle brand in een woning in Deurne bij Antwerpen in de nacht van zon dag op maandag zijn zes personen, allen leden van eenzelfde gezin, om het leven gekomen. WASHINGTON. De Zuidafrikaan- se premier John Vorster is van me ning dat het in Zuid-Afrika bij tijd en wijle raciale moeilijkheden en spanningen zal geven, maar dat er geen rassenoorlog is te verwachten. Hij verklaarde dit in een vraagge sprek met het Amerikaanse week blad News and World Report. KAAPSTAD. De eerste vrouw die vorige maand van het team van pro fessor Chris Barnard een steunhart kreeg ingeplant om het eigen zieke hart zoveel mogelijk te ontlasten is zondag laat overleden nadat zij uit een raam van het Groote Schuur zie kenhuis in Kaapstad was gevallen, zo heeft een woordvoerder vari het ziekenhuis maandag meegedeeld. Bijzonderheden zouden naar werd verwacht later op de dag worden be kendgemaakt. BRUSSEL. Ropd 140 gevangenen, opgesloten in de gevangenis van Sint-Gillis bij Brussel, hebben zon dag hun matrassen in brand gesto ken en zich later in een zaal ver schanst in verband met de slechte omstandigheden die er volgens hen in de gevangenis heersen. De brand weer wist het vuur snel te blussen. CAIRO. De Egyptische politie heeft een poging tot het smokkelen van 26 schilderijen ter waarde van ca. 30 miljoen dollar (ongeveer 75 miljoen gulden) uit Cairo naar Groot-Brittannië verijdeld. Dit heb ben politiekringen meegedeeld. BONN. De Westduitse recherche heeft aanwijzingen dat verscheidene van de zestien gezochte terroristen van de harde kern van de R.A.F., in Irak en in Palestijnse kringen in Li banon hun toevlucht hebben gezocht. DEN HAAG, 12-11. Volgend jaar komt er een nieuw systeem van ken tekens van auto's. De nieuwe kente kens zullen vanaf midden 1978 be staan uit een kombinatie van twee groepen van twee letters en één groep van twee cijfers, in plaats van twee groepen van twee cijfers en één groep van twee letters. In de toe komst komen de cijfers alleen in het midden, bijvoorbeeld BK-24-DL, al dus het ministerie van verkeer en waterstaat. Minister Westerterp heeft voor de ze nieuwe kombinatie gekozen, nadat de Rijksdienst voor het Wegverkeer uit verschillende mogelijkheden een keuze had gemaakt. Andere instan ties, die met de kentekenregistratie te maken hebben, hebben eveneens hun voorkeur voor dit systeem uit gesproken. Het voordeel ervan is dat men met deze letter-cijferkombina- tie tien tot vijftien jaar vooruit kan. Men hoeft dus tussentijds niet op een andere kombinatie over te schakelen. Een belangrijk voordeel is dat het kentekenbeeld, zoals dat vanaf 1951 heeft bestaan uit drie groepen van twee letters of cijfers, blijft gehan- haafd. Daarmee is ook de herken baarheid gediend. Het invoeren van een nieuwe kom binatie is nodig, omdat de huidige van twee cijfers-twee letters-twee cijfesr naar verwachting medio vol gend jaar volledig zal zijn benut. Er kunnen geen nieuwe variaties meer worden gemaakt. SCHIPHOL, 14-11. In het door de Verenigde Naties uitgeroepen jaar voor het kind 1979 zal veel aandacht worden besteed aan het spelen. De VN-onderwljsorganfsatie Unesco en het VN-kinderfonds Unicef zullen over twee Jaar over de hele wereld het kinderspel propageren als een onmisbare factor in de ontwikkeling van de jeugd. Spelen wordt nog te veel gezien als louter tijdverdrijf, aldus de conclusie van een vergadering vorige week op Malta van Unesco, Unicef en de International Playgroundorganization IPA. Delegaties uit twaalf landen, waaronder Nederland, woonden deze vergadering bij. De bijeenkomst was een van de eerste voorberei dende ontmoetingen voor het jaar voor het kind. HAMBURG, 14-4. De storm van het afgelopen weekend, die plaatse lijk tot orkaankracht aanzvvelde heeft in Engeland aan vijf mensen het leven gekost, en voor vele tien tallen miljoenen schade aangericht. In Fleetwood, bij Blackpool, ver dronk een 63 jarige man die stond te kijken hoe het water in zijn huis steeg. Elders kwamen mensen om in het verkeer doordat hun auto's van de weg geblazen werden. In heel Engeland zijn plaatselijk de wegen onbegaanbaar als gevolg van overstromingen of omgewaaide bomen. Op de Noordzee en in Het Kanaal kwamen verscheidene schepen in moeilijkheden. Enkele Britse en Franse sportzeilers worden nog ver mist. De storm teisterde de Engelse westkust met snelheden tot 150 km. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 16 NOVEMBER NED. I: Het goed gevulde middag programma wordt begonnen door De film van Ome Willem waarin Teun- tje wordt voorgetrokken. Een ander raar stel mensen is te zien in The Addams Family waarin Oom Fester alles doet om verzekeringsagent le worden. Van Oom Festers kunsten naar wat verfijnder gegoochel in Een wereld vol trucs gevolgd door de film De kleine zeemeermin naar het sprookje van Andersen. We blijven nog even onder de zeespiegel met een aflevering van Pipo en de wa terlanders. 's Avonds na en voor di verse rubrieken als Den Haag Van daag, Van gewest tot gewest, Poli tieke partijen en Panoramiek, volgt het Duitse televisiespel Nachtdienst over een oude rijke barones die kon- te nu een nachtzuster nodig heeft, en overdag oók. Omdat het een erg moeilijkè vrouw is, houden de mees te nachtzusters het niet lang bij haar uit. Tot de Joegoslavische vluchte linge Milena komt, die het in het begin helemaal niet lijkt te maken maar later de gunst van mevrouw weet te winnen. Verder nog deze avond een aflevering van Het pro gramma met de Map dat geheel in het teken van Amnesty International zal staan. NED. II: Het eerste gedeelte van de uitzending is voor het IKON en wordt gevuld door de derde afleve ring van Iemand zoals jij, waarin drie meisjgs van twaalf elkaar ver tellen hoe ze met elkaar omgaan en wat ze van elkaar leren. Na de in formatierubriek over kerk en sa menleving Kenmerk en 'een uitzen ding van de Stichting Socutera volgt de AVRO .met een special rond de veelbelovende Amerikaanse zange res Lucy Steymel. Samen met haar Lucy Steymel Band doet ze een greep uit haar repertoire. Na een Televizier Supplement waarin de redaktie van Televizier Magazine nog wat dieper op aktuele zaken in gaat, de Duitse film Gelukzoekers. Richard Odenthal is een suksesvol schrijver die zich een muur van psychische problemen geplaatst ziet. Hij verlaat zijn gezin en komt de jonge Isa Siebold tegen, een jonge vrouw met een rijke echtgenoot, die in hem de oplossing ziet om een in teressanter leven te leiden. Hij doorziet echter haar motieven en boort haar met snierende opmer kingen' de grond in. Nog tweemaal doet ze een poging om hem voor zich te winnen, maar ze bereikt slechts dat hij aar zijn gezin terugkeert. Zaterdag 10 november, 19.55 uur, Nederland 1: Spion aan de muur. Richo.rd Burton als Alec Leamas tijdens een. opname uit deze film, die op Schiphol werd opgenomen. WOENSDAG 16 NOVEMBER NED. I: 10.00 Schooltelevisie15.15 Teleac; 15.30 De film van Ome Wil lem; 16.00 The Addams family; 16.25 Een wereld vol trucs; 16.50 De kleine zeemeermin; 17.15 Pipo en de waterlanders18.25 Sesamstraat 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.45 Toeristische tips; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Nachtdienst; 21.00 Het programma van de map; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag van daag; 22.05 Panoramiek; 22.35 Stu dio Sport; 23.00 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 19.05 Iemand zoals jij; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 Socutera; 20.30 De Lucy Steymelband; 20.55 Televi zier supplement; 21.20 Gelukzoekers; 23.15 Journaal. DONDERDAG 17 NOVEMBER NED. 1: In het doe-hetzelfdrieluik AVRO's. 3x20 de volgende onder wérpen: de test van de nieuwe Fiat 127, suggesties voor de inrichting van slaapkamers en aandacht voor goed schoeisel, vitamines en pijnlijke rug gen. Vervolgens de Europese kam pioenschappen Formatiedansen 1977, die op 29 oktober jongstleden in Doetinchem werden gehouden. Met begeleiding van José Marcello's or kest werden Latijns-Amerikaanse en ballroomdansen gedanst. Daarna kunstrijden op de schaats. AVRO's Sportpanorama gepresenieert van uit de Uithof in Den Haag de wed strijden om de Ennia Chalenge Cup. Later op de avond Den Haag Van daag en Uitgelicht, waarin Jack van Belle met dr. Gilles Quispel over Met jezelf leren leven! praat. NED. II: In de derde aflevering van Paddington koopt de eigenwijze beer een fototoestel maar niemand gelooft dat er iets redelijks uit zal komen. Maar dat valt wel mee... Daarna alweer de laatste aflevering van Tom en de samenzweerders. Page doet zich voor als dubbelspion en veinst aanhanger van Nelson te zijn. Tom vertrouwt het niet en Dick is het met hem eens. Willen ze Nel sons leven echter nog redden, dan zullen ze er haast achter moeten zetten. Na de Dik Voormekaarshow volgt een andere show. Minivoetbal- show waarin de Oost-Nederland en Zuid-Nederland de vierde wedstrijd van dit seizoen spelen. In de Family Bellamy komt een Ierse bedrieger op de proppen die beweert brieven in zijn bezit te hebben die de goede naam van de familie ernstig schade zou kunnen berokkenen. De inhoud van de brieven heeft te maken met een liefdesaffaire van de inmiddels gesneuvelde kapitein Bellamy. De chanteur blijft zijn prijs verhogen totdat Sarah zijn spelletje door heeft. Na de aktualiteitenrubriek Hier en Nu het programma Stand punt, waarin de volgende vraag aan de orde is, Geweten, motor of rem? Tenslotte een dokumentaire over de zeer moderne audiovisuele middelen waarmee tegenwoordig op de scho len wordt gewerkt. Onder de veel betekende titel Van Wim Zus Jet naar Videokassetwordt het een en ander op dit gebied getoond. DONDERDAG 17 NOVEMBER NED. I: 11.00 en 14.00 Schooltele visie; 18.15 Teleac; 18.45 De fabel tjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 AV RO's 3x20; 20.05 E.K. formatiedan sen 1977; 21.00 Kunstrijden op de schaats; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag Vandaag; 22.05 Uitgelicht; 23.05 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Paddington; 19.10 Tom en de samenzweerders; 19.35 De Dik Voormekaar show; 20.00 Journaal; 20.25 Minivoetbalshow; 21.30 De fa milie Bellamy; 22.20 Hier en Nu; 23.00 Standpunt; 23.10 Van Wim, Zus, Jet naar de videokasset; 23.30 Jour naal. MANILLA, 14-11. In de brand die maandagochtend de gasten in het grote hotel van de Filippijnen in hun slaap verrasten en in een razende tyfoon die het gebied trof het hele gebouw in de as legde hebben naar he Filippijnse Rode Kruis meldde zeker 32 mensen de dood gevonden. Dertig andere personen raakten gewond. Sommige slachtoffers kwa men om het leven toen zij vari de hoogste verdiepingen naar beneden sprongen, terwijl brandweerlieden in de loeiende orkaan trachtten het vuur te bestrijden. LONDEN, 14-11. Het Britse leger heeft maandag de taak overgenomen van de brandweer die in het hele land de spuit heeft neergelegd ter ondersteuning van looneisen. Het eerst moest het leger maandag ingrijpen in Birmingham waar brand was uitgebroken op de vijfde verdieping van een woonblok. De ladders van de ouderwetse, uit de mottenballen gehaalde, legerbrand- tvcerwagens bleken te kort. Na veel moeite slaagden de soldaten or ech ter in de brandhaard tc bereiken en het vuur te doven. Bijna alle 35.00 brandweerlieden hadden de oproepen van de regering om aan het werk te blijven, naast zich neergelegd. Behalve het leger, zijn in Enge land nu ook veel vrijwillige brand- wcerkorpsén paraat. door HENK VAN HEESWIJK Terug in de stad laat hij de film onmiddellijk ontwikkelen en laat drie afdrukken van elke kiek maken. Als hij ze 's avonds met zijn assis tent bekijkt, is hij dik tevreden. De man krijgt voor alle zekerheid een stel foto's en zal de volgende dag zijn plaats bij het station innemen. Loss stuurt een serie foto's naar Van Zellecom en deze gaat er onver wijld mee naar het Huis van Bewa ring, toont ze aan Oosteling en vraagt of hij deze vrouw kent. De man is stom verbaasd, zet gro te ogen op en roept uit: „Allicht! Ze is mijn vrouw! Dat is-Bea!" Hij is er gewoon van ondersteboven, bekijkt ze alle drie om beurten en vraagt: „Waar zijn die gemaakt? Hoe komt u er aan?" „Er is geen twijfel mogelijk? Weet u het zeker?" „Ha... die is goed! Ik zal mijn eigen vrouw niet kennen, met wie ik bijna vijf en twintig jaar getrouwd ben! Waar is dit genomen?" „Op Mallorca. Uw vrouw woont daar onder de naam Mariner, maar nu u haar herkend hebt, weten we zeker, dat haar eigen naam Ooste ling of Van 't Hoogen is. Naar alle waarschijnlijkheid zal ze officieel haar meisjesnaam wel weer hebben aangenomen. Wel, meneer Oosteling, als u deze drie plaatjesde vrouw die op de drie foto's staat, herkent als de uwe, dan moeien we aanne men, dat u i nderdaad niet Gerrit Bosval bent. Ik stel me in verbin ding met do officier; misschien ziet hij een mogelijkheid om uw vrouw naar Nederland te halen. Vrijwillig zal ze dit zeker niet doen. Wel, de aanklacht zal nu wel vervallen, al zult u vanwege dc opzettelijke ge daanteverwisseling en wal daarom heen allemaal is voorgevallen, nog wel het een en ander op uw boter ham krijgen. Dat worden dan geen zes tot acht jaar gevangenis, zoals de officier waarschijnlijk al voor u in petto had. Ik kan u nu zeggen, dat ik morgen zelf naar Mallorca ga om te proberen met haar in kontakt te komen." De man is nog steeds overdon derd. „Hoe bent u dit alles te weten gekomen? Betreffende de verblijf plaats van mijn vrouw en zo? Wie heeft die foto's gemaakt? Bea was nooit erg op foto's. Na ons huwelijk is ze nooit meer gefotografeerd; ze had er een hekel aan." Van Zellecom dacht er het zijne van, maar vond het beter hierop niet te antwoorden. Jacob Loss haalt zijn Nederlandse confrater persoonlijk van het vlieg veld en in de wagen van de gastheer rijden ze naar huis aan de Pasco Mallorca, aan de stille kant van het water. Van buiten er uit ziende als een oud, feodaal groot herenhuis, dal misschien wel honderd jaar of nog ouder kan zijn, maar binnen mo dern ingericht en van de modernste snufjes voorzien. Nee, nog altijd niet getrouwd, hoewel ik heb wel een vriendin. Je zult haar waar schijnlijk niet ontmoeten, want zeis momenteel op hot vasteland. Zo is namelijk journaliste en werkt voor enkele buitenlandse bladen. We kunnen uittekend met elkaar over weg, maar hebben nog geen zin in een huwelijk. José is te vrijgevoch ten, ook al door haar beroep en ik denk er eigenlijk net zo over... Het klinkt allemaal als een ver ontschuldiging. Dc gast glimlacht; het is zijn zaak niet. Ieder moet maar leven zoals hij zelf wil. Er blijkt een huishoudster te zijn, die met een drankje komt. Er zijn sigaretten. En er is een kamer voor senor Van Zellecom in orde ge bracht; als hij wil, kan hij zich ver frissen en verkleden. In de namiddag rijden ze de stad uit. Het is voor de tijd van het jaar bijzonder mooi weer, zo'n zeventien, achttien graden. De gastheer zegt: „Koude winters heb je hier eigen lijk maar zelden." In Alfabia wijst Jacob Loss de wo ning aan van mevrouw Mariner. „Bellen heeft geen zin." zegt hij ter verduideling, „want ze kan vanuit een bovenverdieping zien wie er bij de poort staat, als er gebeld wordt. Ze is vreselijk op haar hoede en draagt buitenshuis vrijwel konstant een donkere bril, zon of geen zon." Drie dagen is Van Zellecom op het eiland. Samen met zijn confrater is hij de policia in Palma geweest en men heeft daar de kwestie uiteenge zet. Maar dc politie kan in dit geval echt niets doen. Als de senora zich behoorlijk gedraagt, kan men zich er niet mee bemoeien. Dit is zuiver een Hollandse aangelegenheid. Pas als er een officieel verzoek om uitlevering komt en men weet, waarvan de se nora wordt verdacht, kan de proce dure op gang komen, maar dan staat hot nog te bezien of aan een uitleve ringsverzoek zal worden voldaan, want Nederland heeft in dit opzichl geen overeenkomst met. Spanje. Nauwelijks iets wijzer keren ze te rug naar dc gerieflijke woning van ndvokaat Loss. En bespreken, welke -mogelijkheden er zijn om de vrouw naar Nederland te krijgen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7