Geen nieuwe kapitaalswerken geraamd in begroting Zierikzee 1 5 DECEMBER f I IDEE I TROMP Geslaagde ouderavond Sir jansland „Werden alle mogelijkheden in geval overleden sportduiker wel voldoende gebruikt' Raad Zierikzee KWISKEUKEN MET VEILIGHEIDSTEST IN TONNENMAGAZIJN TE BROUWERSHAVEN 3 Werken 1978 komen er via begrotingswijzigingen Cultive parel colliers 5 STREEKNIEUWS Van Kommissie Veiligheid Zeeland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 november 1977 Nr. 22202 ZIERIKZEE, 15-11. In de nota van aanbieding van de begroting 1978 voor de gemeente Zierikzee, ivordt medegedeeld dat deze begroting sluit niet een post onvoorzien van 1' 458.349,31. Het kollege van b. en w. stelt zich de beschikking over dit bedrag als volgt voor: Wegens normale onvoor ziene uitgaven wordt rekening ge houden met een bedrag van f 98.349,31. Dit komt overeen met een bedrag van ruim f 10,per inwoner. In de begroting 1978 zijn geen nieuwe kapitaalswerken geraamd. Met de kommissie Publieke Werken heeft het kollege zich beraden over de in 1978 ter hand te nemen kapi taalswerken. Voor elk van deze wer ken wordt in de loop van 1978 een begrotingswijziging aangeboden. Voorshands ware wegens kosten van nieuwe kapitaahverken c.q. we gens kapitaalslasten rekening te houden met een bedrag van f 360.000. In overeenstemming met het ge voelen van de kommissie voor P.W. werd de investeringslijst 1978 opge steld. De nummering op deze lijst geeft de urgentie weer, die naar de mening van het kollege deze kapi taahverken toekomt. Bovenop de in vesteringslijst prijkt de vernieuwing en aanpassing riolering binnenstad. Advertentie gelijk en aflopend Prijzen vanaf 250.— per snoer Een kado voor vele jaren Grootse keuze bij: 9. J£u Havenplein 1 p naast 's-Gravensteen p 'rj Zierikzee Tel. (01110) 2443 Deelnemer St. Nikolaasaktie '6 fasen I en II, voor een bedrag van f 1.045.000,—. Woonwagenkamp Het gemeentelijk aandeel restaui'a- tie gemeentelijke objekten staat op gevoerd voor f 300.000,.terwijl voor voorzieningen aan het woonwa genkamp een bedrag van f 100.000, wordt ingeruimd. Het vx>orberei- dingskrediet rioolgemaal Grachtweg bedraagt f 30.000,—. Een bedrag van f 210.000,staat opgevoerd voor het rioolgemaal te I'oortambacht en persleidingen c.a. Voor een ontmoetingscentrum voor de jeugd wordt f 200.000,gereser veerd. De, oorspronkelijke door de Kom missie Publieke Werken voorgestel de investering van f 175.000,voor de voltooiing van. de sintelbaan op het sportpark is vervangen door de volgende investeringen: Aanleg c.v. kantine en bouw bestuurskamer sportpark, verlichting binnenstad en Malta I. en een voorbereidingskrediet wijkakkommodatie Poortambacht. Dit naar aanleiding van het feit dat men het zeer twijfelachtig achtte of een bedrag van f 175.000,groot ge noeg is om de sintelbaan af te bou wen. Dit dient eerst te worden on derzocht. Verder komen op de investerings lijst voor: Vernieuwing en uitbrei ding toiletgebouw Luitje c.a., aan schaf nieuwe vrachtauto, vernieu wing deklaag Emil Sandströmweg en Kon. Gustaafweg, vernieuwen rijdek pontonbrug enz. en drijfkisten en verbetering Concertzaal fase 1978. Kaartleesrit Op initiatief van de Krabbenrijders uit Bergen op Zoom wordt in de nacht van 19 op 20 november een kaartleesrit op Schouwen-Duiveland gehouden. Het eerste gedeelte gaat over een ingetekende lijn en voor het tweede gedeelte wordt over een vrije route een aantal punten toegekend. In de A-klasse gaan beide trajekten over een afstand van 90 km. In de B-klasse gaat het eerste trajekt over 90 km en het tweede over 80 km. In de C-klasse zijn de trajekten resp. 50 en 75 km. De inschrijving vindt plaats in hotel Storm in de Deestraat te Bruinisse. SIRJANSLAND, 14-11. Afgelopen week werd in de openbare basis school te Sir jansland de jaarlijkse ouderavond gehouden, welke zich mocht verheugen in de belangstelling van bijna alle ouders en van de wet houder van onderwijs van de ge meente Duiveland de heer S. Over- beeke. Na de opening door de voorzitter van de oudercommissie, de heer C. Joziasse werden door de heer Oele hoofd der school de notulen en het jaarverslag voorgelezen. Bij de be stuursverkiezing werd mevrouw Klaassen gekozen voor de niet her kiesbaar zijnde mevrouw Krabbe. De school is sinds 1 augustus 1977 tweemansschool geworden, hetgeen voor het onderwijs als bijzonder prettig ervaren wordt. Na de pauze, waarin de nieuw aangeschafte leer middelen bezichtigd konden worden werden dia's vertoond van de door de school in het afgelopen jaar on dernomen aktiviteiten. Zo kon men de viering van de dierendag, alsmede de gehouden schoolreisjes bekijken. Onder dankzegging voor de ruime belangstelling sloot de heer Joziasse aan het eind van de avond de ver gadering. Voor de werken „Vernieuwing brug buiten de Zuidhavenpoort" en „Voorzieningen in de haven", voor komend op de lyst van openbare werken, is een bijzondere rijksbijdra ge aangevraagd bij de staassccrctaris van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Daarop is nog geen reaktie ontvangen. ZIERIKZEE Sfreekfederatie P.v.d.A. De PvdA-streekfcderatie van Schouwen-Duiveland vergadert dins dagavond weer in hotel Van Oppen. Mevrouw J. Hoogendoorn, bestuurs lid van deze federatie en sinds kort ook lid van het landelijke PvdA-be- stuur zal na de pauze een lezing hou den over de landelijke politieke situ atie. Voor de pauze wordt een huishou delijk gedeelte afgewerkt,waarvan de bestuursverkiezing het belang rijkste onderdeel 'is. Aftredend zijn namelijk de bestuursleden: mevrouw J. Hoogendoorn en de heren H. As- ma en L. Jonker. De afdeling Zierikzee heelt als kandidaten de heren H. Pairoux en G. Brand gesteld. De afdeling Dui veland komt nog met een kandidaat. „Phiiatelica" De eerstvolgende bijeenkomst van „Phiiatelica" wordt gehouden op maandag 21 november in de boven zaal van het „Huis van Nassau". BROUWERSHAVEN Afdeling Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen komt bijeen op dinsdag 22 november a.s. in het jeugdgebouw. Een pi'aatje over schapenwol zal gehouden wor den door mevrouw Geelhoed uit 's- Heer Arendskerke. DREISCHOR Ledenvergadering ijsvereniging Donderdag 17 november a.s. wordt een ledenvergadering gehouden van de IJsvereniging Dreischor in het Dorpshuis. (Zie voor tijd de agenda). OOSTERLAND Mbuma-zending In de maand oktober j.l. werd ook hier ter plaatse weer gekollékteerd ten bate van de Mbuma-zending. On der leiding van de heer D. I. van de Velde koliekteerden Annie en Ellie Bakker, Chris van der Hulle, Rianne van der Maas, Tineke en Edie Meer man en Jannie Steenpoorte. De op brengst over genoemde maand be droeg f 217,45, waarvoor dankwoor den aan diegenen die dit werk steeds weer gedenken willen met een gift, en niet minder de leiding en kollek- tanten. Bejaardengym en bejaardensoos in het Dorpshuis Tot op heden had op donderdag middag de bejaardengymnastiek, even voordat de bejaardenbijeen komst begon, plaats in het kerkelijk centrum: „De Voorkerk" aan het To renplein, wegens het gebrek aan een ruimere zaal. Nu echter het nieuwe dorpshuis gereed gekomen is, en in gebruik genomen, worden met in gang van donderdagmiddag a.s. 17 november, zowel de bejaardengym nastiek onder leiding van mevrouw Bolle-Pannernans, als ook de bèjaar- denbijeenkomsten naar dit gebouw verplaatst in het vervolg. Op de ge wone tijden van aanvang als in de „Voorkerk". Burgemeester in raad Zierikzee: L» Bij de machinefabriek Padmos wer den zaterdag de vloedplanken gezet, omdat door de storm en het hoge water het havenplateau in Bruinisse onder liep. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 14-11. Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee heeft er tijdens de vergadering van de gemeenteraad maandagavond zijn twijfel over geuit of er in het geval van de aan de „caissonziekte" over leden sportduiker, wel voldoende ge bruik is gemaakt van alle mogelijk heden. Opbrengst kollekte Onder leiding van de heer A. Rotte werd ook dit jaar hier ter plaatse weer gekollekteerd ten bate van de Stichting Chr. Blindenhulp: „De Fakkels Bijéén" door de dames me vrouw Bal, mevr. Bults, mevr. Dorst en mevr. van der Linde en verder door de jongedames: Marian van Dijke, Ingrid van de Panne, Joke en Marja de Jonge en Jennie Vermeu len. De opbrengst bedroeg de som van f 329,68, waarvoor' een dank woord aan de geefsters en gevers, en niet minder aan de leiding en de kol- lektanten wel op z'n plaats is. Oud papier voor de zending Op zaterdag 19 november e.k. hoopt het comité Mbuma-zending weer oud papier op te halen over het dorp. Omstreeks negen uur gaat men van start met wagen en t rak tor, en de ingezetenen worden beleefd verzocht, zo mogelijk, het oud papier samen gebonden aan straat of trottoir ge reed te leggen, zodat dit een snelle afvoer in de hand werkt. (Vervolg van pag. 1) ben - op grond van het reglement -, meer speciaal in het geval er van een deskundige sprake zou zijn. Dit zal echter nog in het Stichtingsbe stuur ter diskussie kunnen komen, aldus veronderstelde de voorzitter. Omdat voor de heer Sprengelmeijer toch nog veel onduidelijk was geble ven, werd het voorstel tot deelne ming met zijn stem tegen door de raad aangenomen. De Stichting Samenlevingsopbouw kan aan de slag, dank zij de beschik baarstelling van rijkssubsidie. Opnieuw met de stem van de heer Sprengelmeijer tegen besloot de raad tot het beschikbaar stellen van een gemeentelijke subsidie aan de Stichting van f 0,50 per inwoner, dat De kwestie kwam tijdens de rond vraag aan de orde naar aanleiding van een vraag van de heer J. Groen (P.v.d.A.). De heer Groen vroeg zich af of er in het ziekenhuis van Zierik zee of in een nabij gelegen zieken huis geen decompressietank geplaatst kan worden voor dergelijke gevallen. De voorzitter, zelf ervaren in het duiken, wees erop dat in het zieken huis voor andere calamiteiten meer gebruikte apparaten voorrang ver dienen. Hij had nog niet de details van het ongeluk kunnen onderzoeken maar wist uit ervaring dat er maat regelen tegen deze ziekte meteen ge nomen kunnen worden. De duiker kan bijvoorbeeld weer onder water gehaald worden. Verder wist hij dat in Zeeland zeker decompressietanks te vinden zijn en daarom vroeg hij zich af of de betrokkenen wel vol doende op de hoogte zijn geweest van alle mogelijkheden. wil zeggen 8.950 maal dat bedrag, in totaal f 4.475,—. Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland „Dit gaat een hap gemeenschapsgeld kosten; mijn eigen groepering is niet in dit werk vertegenwoordigd en wij betalen ons jéugdwerk uit eigen zak" aldus de hèer Sprengelmeijer over het voorstel van b. en w. te besluiten tot erkenning van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. De raadsleden gaven allen, uitge zonderd dus de heer Sprengelmeijer, hun stem aan het voorstel, hetgeen de definitieve erkenning inhoudt van de Stichting Jeugd Schouwen-Dui veland. Aankopen De raad besloot tot aankoop 'van het pakhuis Schuttershofstraat 2 van M. J. v. d. K. te Zierikzee, voor f 13.500. Verwerving van dit pand is nood zakelijk in verband met de renovatie van de binnenstad. In verband met de toekomstige bestemming van in het bijzonder bejaardenvoorzienin gen in het gebied Hoge Molenstraat en omgeving, besloot de raad tot aan koop van de werkplaats Hoge Molen straat 17 van Aannemingsbedrijf Schouwen-Duiveland voor f 250.000. De voorzitter wees in dit verband de raad op de mogelijkheid tot verkrij ging van een hoge subsidie in het, kader van de sanering. Besloten werd verder verweer te SCHOUWEN-DUIVELAND. - Storm jaagt over Schouwen-Duiveland, jaagt de waterstanden hoog op en veroorzaakt schade aan de land bouw. De nog op-de akkersstaande „ruiters" of „tollen" werden in vele gevallen met de grond gelijk ge maakt, zoals hier bij Sirjansland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) voeren tegen een door de heer M. C. G. te 's-Hertogenbosch ingesteld be roepschrift bij de Raad van State, te gen de door de gemeente geweigerde ontheffing van de „gebruiksverorde- ning gronden en gebouwen", ten be hoeve van het pand Nieuwe Haven nummer 85. Geen bezwaar had de raad verder tegen het voorstel van het kollege de toeleidende weg naar de toekom stige bungalowwij k in het plan Kaas- kenswater, tot aan de Leverdijk, de naam „Nassaulaan" te geven. Onder de hamer door gingen ver- voorgestelde wijziging gemeenschap pelijke instelling regionale commis sie wet op de bejaardenoorden. Aan de Stichting Bekro, eigenaresse pand Kerkhof Noordzijde 16, werd een res tauratiesubsidie toegekend tot een bedrag van f 7.548. In de kosten van reparatie van het dak van het Ds. Van den Bergh- jeugdhuis in de Visstraat, wordt een gemeentelijke subsidie beschikbaar gesteld groot f 16.000. Aldus werd met algemene stemmen'besloten. By de aanvang van de vergadering herinnerde burgemeester De Meester aan het bijzonder slechte weer van de laatste dagen. In verband met de storm werd beperkte tot uitgebreide dijkbewaking ingesteld; voor heden (dinsdag) wordt opnieuw storm tot zware storm verwacht. De burge meester sprak de wens uit op een goede afloop; alle vereiste maatrege len zijn getroffen. Een kleine delegatie uit de ge meenteraad heeft een bezoek ge bracht aan de Britse tweelingstad Hatfield; de bestaande vriendschaps banden werden weer verstevigd, het was een plezierig en nuttig bezoek, aldus deelde de burgemeester mee. Diercnasyl Jammer dat de begroting niet voor de raadsleden ter inzage is ge weest, aldus zei de heer J. Groen naar aanleiding van het ingezonden stuk „Schrijven van de Vereniging van B. W. en S. aan het bestuur van de afdeling Noord- en Midden-Zee land van de Ned. Vereniging tot Be scherming van Dieren over het die- renasyl". De voorzitter verklaarde nog eens dat het „broodnodige" van het ver langde asyl door de gemeente wordt betwist, omdat door partikulieren in dq bestaande behoefte op goede wij ze kan worden voorzien: de dieren- pensions doen goed werk en er wordt met liefde voor het dier ge werkt. De kosten zijn voor de ge meente niet op te brengen; het plan is ekonomisch onzakelijk opgezet. „Op deze wjjze gaat het handenvol geld kosten maar bjj een andere en betere opzet willen we de kwestie graag nog opnieuw bekijken", aldus de voorzitter. BROUWERSHAVEN, 15-11. Op 18 en 19 november zal in bel Tonncmnagazijn te Brouwershaven de rei zende „Kwiskeuken" te zien zijn van de Kommissie Veiligheid Zeeland van de Vrouwenraad. Op verzoek van het ministerie van Binnenlandse zaken houdt de Ne derlandse Vrouwenraad zich nu be zig met liet veiligheidsbewust maken van de. Nederlandse bevolking. Daarom is er oen landelijke Kom missie Veiligheid opgericht. Dc Pro vinciale Vrouwenraad van Zeeland heeft daar direkt op ingehaakt en daarom is dit jaar de Kommissie Veiligheid Zeeland opgericht. Voorbereiding Deze kommissie heeft tot nu toe veel voorbereidend werk gedaan. Zo zijn uit elke streek dames gecoached om voorlichting te geven bij kinde ren en bejaarden over veiligheid in en om het huis. Deze maand begint de kommissie daadwerkelijk met het werk in de provincie. Hiervan zijn de vrouwenorganisaties, bejaarden tehuizen, bejaardenbonden enz. op dc hoogte gebracht. Verscheidene hebben reeds om de ze voorlichting gevraagd. Eveneens heeft, de kommissie lot taak om de organisaties op de hoogte te brengen van en te interesseren voor het Ram penplan. In de maand november zal er in de provincie nu, in hot kader van deze aktie, oen „Kwiskeuken" rondreizen. Dit is een volledig ingerichte keuken waar door allerlei kwisvragen ge toetst kan worden of men veilig ge noeg denkt en handelt. Deze keuken wordt belangeloos door het veilig heidsinstituut uit Amsterdam ter beschikking gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3