Het haventerrein in Breskens onder water CDA en VVD bereid tot gesprek over Vloed steeg niet tot de voorspelde hoogte Zeeuwsche Stichting vorming kabinet grijpt naast natuurgebied Schade aan duinen in Zuid-Holland Op Schiphol extra veiligheids maatregelen Biggen in paniek Z.L.M. VIERT JUBILEUM MET MANIFESTATIE Storm raast over Zeeland Een normale bevalling bij voorkeur thuis Ambtelijke ijver voor behoud van de zeehond Baby door ouders gedood AGENDA Op 23 en 24 juni BRESKENS DEN HAAG. 15-11. Rond half vier in de naoht van maandag op dinsdag is het haventer rein van Breskens in Zeeuws-Vlaan deren ondergcstroomd. Verschillende bedrijfjes die aan de haven zyn ge legen. zoals een jachtwerf en' ecu smederij, staan onder water. De rijkspolitie heeft extra perso neel ingezet om de dijk die tot op Delathoogte is gebracht op zwakke punten te bewaken. Dit is een nor male procedure bij extra-dijkbewa king zoals die op het ogenblik in Zeeland van kracht is. In Vlissingen spoelt water over de De Ruyterbóulcvard heen. Bij de zeevaartschool staat drie centimeter water. De gemeentepolitie van Vlis singen is bezig de boulevard voor het verkeer af te zetten. Zeeuws-Vlaanderen In Zeeuvvs-Vlaanderen heeft de vloed bijna het hoogste punt bereikt. De stormvloedwaarschuwingsdienst verwacht dat het water tot 4,25 me- zal komen. In het rampjaar 1953 steeg het water tot 4,55, dertig cen timeter hoger dan voor deze nacht wordt verwacht. In de haven van Breskens zijn te vens een aantal schepen van hun an kers geslagen. Personeel vaii Rijks waterstaat is bezig de schepen weer vast te leggen. Volgens de rijkspoli tie In middelburg zijn in meerdere jachthavens' in Zeeland de steigers onder water komen te staan. In Vlissingen is de Do Ruyterbou levard ondergcstroomd. Allo huizen daaraan staan onder een kleine laag water. Een ooggetuige in Vlissingen zei: ,,Het is een geluk dut we de deltadijk hebben gekregen. Was deze nieuwe dijk ér niet geweest dan zou heel Vlissingen ondci; water hebben gestaan. De oude dijk, d? De Ruyter boulevard is tenslotte vrij zwak. DEN HAAG, 15-11. De vloed die de stormvloedwaarschuwings- dienst verwachtte is niet tot de voorspelde hoogte gekomen. In Vlissingen waar de hoogste stand verwacht werd, 4,25 meter, is het water tot een hoogte van 3,80 meter gestegen. Ook dit is echter volgens de stormvloedwaarschuwingsdenst een rcspektabele stand. „Uitgebreide dijkbewaking wórdt niet voor niéts ingesteld", aldus eefi woórdvoarder van deze dienst. Ook in Hoek van Holland heeft het wassende water niet het verwachte peil bereikt. Hiér was een stand van 3,30 meter voorspeld. Het water steeg daar ot een hoogte van 2,70 meter. Rond zés uur heden (dinsdag)morgcn is de uitgebreide dijkbewa king die voor de sector Schelde was aanbevolen, omgezet in een beperkte. Dit heeft een woordvoerder van Rijkswaterstaat meege deeld. DEN HAAG, 14-11. C.D.A.-frak- tieleider Van Agt en zijn V.V.D.- kollega Wiegel zijn bereid bespre kingen te beginnen over de vorming van een parlementair,meerderheids- kabinet, dat op hun frakties steunt. Zy hebben dit maandag meegedeeld, nadat zij eerder afzonderlijke ge sprekken voerden met informateur Van der Grinten. UTRECHT, 12-11. Een als normaal te verwachten bevalling dient bij voorkeur thuis te geschieden. Binnen de verloskundige zórg moet er een gestrukturcerd samenwerkingsver band komen van verloskundige (vroedvrouw), huisarts en specialist, waarin de hulpverleners werken met uniforme zwangérsch'apskaarten. De mogelijkheden voor poliklini sche bevallingen moeten worden uitgebreid. Afzonderlijke kraamin richtingen en kraamtehuizen (die overigens in Nederland al bijna niet meer voorkomen) móeten verdwij- Dit zijn enkele van de belangrijk ste punten uit een omvangrijk ont werpadvies over de versterking van de verloskundige zorg. dat maandag wordt behandeld door de centrale raad voor de volksgezondheid. Hel advies is bestemd voor staatssecreta ris Hendriks. ZIERIKZEE. Het woonwagenkamp De Val zag er vanmorgen vroeg (dindag) verlaten uit. De bewoners werden vannacht overgebracht naar het nabijgelegen restaurant. Een maatregel die nodig was om even tuele ongelukken te voorkomen. (Zie ook pagina 1.) (Foto: Zierikzeesohe Nieuwsbode) DEN HAAG, 14-11. Het laatste stuk van het Zeeuwsvlaamse natuur gebied Het verdronken land van Saeftinge kan niet worden opgekocht door de Stichting Het Zeeuwsche Landschap. De aankoop van de laatste 560 ha van dit totaal 3.000 hectare grote na tuurgebied zou ondermeer worden gefinancierd uit de opbrengsten van de thans gevoerde aktie „Geef om de natuur". Direkteur Willems van de stichting heeft meegedeeld dat, nadat al over eenstemming was bereikt over de aankoopprijs, de beleggingsmaat schappij Westerschelde B.V. opeens schriftelijk had laten weten, zich te hebben verbonden aan een andere kandidaat-koper. Enige tijd latei- verscheen een advertentie in de kranten waarin het gebied voor 3,5 miljoen gulden te koop werd aange boden. Geen bescherming De heer A. Rottier, direkteur van Westerschelde B.V. deelde desge vraagd mee dat het onder zijn be heer staande gebied nog niet was ver kocht, maar kon geen verdere mede delingen doen. De natuurtechnische consulent voor Zeeland van het mi nisterie van c.r.m., de heer Vette, deelde mee het betreurenswaardig te vinden als het niet zou lukken een nationaal gebied dat valt onder de natuurbeschermingswet, veilig te stellen. De heer Vette noemde net il lustratief voor wat er met onze na tuurmonumenten kan gebeuren. „De natuurbeschermingswet biedt hiertegen geen bescherming en dat is een teken aan de wand", aldus de heer Vette. DEN HAAG, 15-11. Binnenkort komt er een ambtelijke werkgroep, die het beleid ter bescherming van de zeehond in het Nederlandse deel van de Waddenzee gaat koördineren en stimuleren. Ook zal het onderzoek naar de herkomst van de stoffen die waarchijnlijk de achteruitgang van de zeehondenstand vei'oorzaken spoedig verder worden gekoördi- neerd. Dit zegt minister mr. A. van dei- Stee van landbouw en visserij, te vens namens betrokken ambtgeno ten, in zijn ahtwoord op schriftelijke vragen van de C.D.A.-tweede-ka merleden ir. P. A. M. Cornelissen en drs. M. W. J. M. Peijnenburg. DEN HAAG, 15-11. De zeewering tussen Hoek van Holland en Wasse naar is, vooral ten noorden van Sche- veningen, flink beschadigd. Maar vol gens de verantworodelyke instantie, het hoogheemraadschap Delfland, is de situatie niet gevaariyk. Van de duinvoet ten noorden van de boulevard in Scheveningen is vier lot zes meier weggeslagen. Op de boulevard liggen grote bergen zand. Het laat zich aanzien dat de opho ging van het Scheveningse strand, die in 1975 plaats vond, gedeeltelijk is ongedaan gemaakt. SCHIPHOL, 15-11. Op de lucht haven Schiphol zyn dinsdag, op ver zoek van de Westduitse luchtvaart maatschappij Lufthansa, extra vclig- heidsmaatregelen getroffen rond de vliegtuigen van deze maatschappij. De extra maatregelen zijn een ge volg van het dreigement van de Rote Armee Fraktion om vanaf vandaag- dinsdag vliegtuigen van de Lufthan sa neer te schieten uit wraak voor de dood van de R.A.F.-leden Baader, Raspe en Enslin. Op Schiphol landen dagelijks zeven a acht Lufthansa- vliegtuigen. Flitsen uit het buitenland LONDEN. Groot-Brittannië heeft maandag een nieuwe stap gezet naar het verlenen van beperkt zelfbestuur aan Schotland. Het Lagerhuis in Londen gaf in principe zijn goedkeu ring aan een wetsontwerp voor een wetgevende vergadering voor Schot land. MARSEILLE. Dinsdagochtend is in het zuiden van Frankrijk een groot scheepse jacht begonnen op drie R.A.F.-leden die volgens de politie in de omgeving van Marseille waren gesignaleerd in een witte Mercedes vmet Duits kenteken. LONDEN. Prinses Anne van Enge land is dinsdagochtend vroeg opge nomen in het Londense ziekenhuis St. Mary, waar haar eerste kind ge boren zal worden, zo heeft een woordvoerder van het paleis Buc kingham meegedeeld. RENNES. Bij de stormen die sinds vrijdag in het Kanaal woeden, zijn waarschijnlijk zes mensen voor de kust van Normandië verdronken, zo is zondag in Rennes vernomen. DUSSELDORF. De extremistische gevangenen in de gevangenissen van Düsseldorf, Keulen en Bochum staan sedert de dood van Ingrid Schubert onder verscherpt toezicht. Naar een woordvoerder van het ministerie van justitie maandag in Düsseldorf meedeelde, worden deze gevangenen „elke vijf minuten" gecontroleerd. Z)EjBUKZEE, 15-11. I)e Zuidelijke Landbouw Maat schappij bestaat volgend jaar 135 jaar. En dal was de reden voor liet hoofdbestuur 0111 op 23 en 24- juni - voor de negentiende keer na de bevrijding - weer een Z.L.M.-manifestatie te houden. Het bestuur heeft voor dit evene- ment de beschikking gekregen over de terreinen van de Koninklijke Maatschappij „De Wilhelminapolder" bij |Goes. Er is veel belangstelling van de kant van de handel in produkten op agrarisch gebied en van de diensten en instellingen op het gebied van de land- en tuinbouw en veehouderij. Levende have Daarnaast zal in het bijzonder dc aandacht, worden gevestigd op dc „levende have". Op vrijdag 23 juni wordt een brede presentatie gehou den van rundvee, schapen en geilen uil Zeeland en Brabant. Op zaterdag 24 juni wordt de jaarlijkse „Dag van het paard" in dc ZLM-manifcslatio opgenomen. Kongrcs en concert Voorafgaande aan deze dagen in WUhelminadorp, wordt in Goes een kongrcs gehouden over een voor dc landbouw aktueel onderwerp. De ZLM zal verder haar leden en ande re belangstellenden de gelegenheid bicden om oen concert bij te wonen in de Grote Kerk in Goes, dat ver zorgd wordt door Zeeuwse musici. WASHINGTON. President Sadat van Egypte is bereid al binnen een weck naar Israel te gaan als hij een fcrineic uitnodiging ontvangt om over vrede in het Midden-Oosten te komen praten. Sadat zei dit dinsdag avond in een per snicliet gevoerd in terview met Walter ('ronkite van de Amerikaanse omroepmaatsehappij enk. BRUSSEL, 15-11. 190 uit Neder land afkomstige biggen hebben maandagmiddag in het Belgische plaatsje BraSSchaat voor grote op schudding gezorgd. De biggen waren „aan boord" van een Nederlandse vrachtwagen, alikomstig uit Rotter dam, en volgens de politie eigendom van de daar gevestigde firma Pijn akker in een scherpe bocht van d:- wég kantelde de vrachtwagen. De op die merkwaardige manier in vrij heid geraakte biggen vluchtten ge schrokken in alle richtingen. AMSTERDAM, 15-14. In Amster dam-oost hebben een 27- jarige man en zijn 18-jarige echtgenote maandag hun twee maanden oude zoontje om het leven gebracht. Waarschijnlijk hebben zij het kind zo hevig afge ranseld dat het aan de gevolgen is overleden. De ouders werden gear resteerd nadat hun huisarts sporen van mishandeling op het kinderlijkje had aangetroffen. Na een langdurig verhoor op het politiebureau legden zij tenslotte beiden een bekentenis af. Zij verklaarden uit drift te hebben gehandeld. Zierikzee Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur, carillónconcert. Dinsdag 15 november Zierikzee Bejaardencentrum Borrendamme, 13.30 uur, verkoping Welfare-artike len. Garage „Dc NobelpoortStart avondrit „Sparta", 19.15 uur. In schrijven: 18.45 uur. R.K. Centrum Mosselstraat, 19.30 uur UW kontaktavond. Huis van Nassau. Ledenvergadering Diabetesvereniging, 20.00 uur. Bioscoop ..De Concertzaal", 20.00 uur filmvoorstelling. Haamstede Rekreatiezaal Ger. Kerk, 19.45 uur, N.C.V.B. Rencssc Dorpshuis, afd. Noordwelle e.o. Plat- telandsvrouwenbond. Ouderavond kleuterschool „De Duin konijntjes", 20.00 uur. Ellemeet Durps'uus, 20.00 uur, ledenvergade ring VOO Middenschouwen. Bruinisse Herv. Ver.-gebouw, 19.30 uur. Herv. vrouwen ver „Helpt Elkander". Woensdag 16 november Zierikzee Hotel van Oppen. Zilveren jubileum U.V.V. 19.00-19.30 uur receptie; 20.00 uur bejaardenfeest; Geref. kerk, bovenzaal, 19.00-19.30 uur. Vesperdienst. Verenigingsgebouw NCVB jubileum avond 19.30 uur. L.T.S. 19.30 uur. ouderavond. Haamstede Raadsvergadering, Middelburg Provinciehuis vergadering kommissie voor ekonomische zaken 10.00 uur. Statenzaal vergadering provinciale staten 11.00 uur. Zaterdag 19 november Zierikzee Graanbeurs, Vogeltentoonstelling. 10.ÜÖ-23.00 uur. Ellemeet- l Durpsuus", 19.30 uur, Toneelver. „Ellemeet". Zonnemaire Ver.geb. I.M. d. Bijlstraat, 20.00 uur, bijeenkomst comité Nut en Uit spanning. Noordgouwe Groene Kruisgebouw, 10.00-12.00 uur en 13.30-16.00 uur, verkoop welfare artikelen l.b.v. Rode Kruis. Bruinisse Durps'uus, 20.00 uur, dans en bingo avond. Goes Prins van Oranje. 10.15 uur, gew. ledenvergadering PvdA. Maandag 21 november Zierikzee Nederlands Hervormd Verenigings gebouw, voorlichtingsavond over voortgezet onderwijs, 20.00 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur, Philate- lica. Gemeentehuis. 19.30 uur. Kerkwerve Ver.-gebouw, 19.45 uur, NCVB-af- deling. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuus'19.30 uur, ouder avond Chr. Nat. School, Cafetaria Neffen d'Eule, 20.00 uur, feestavond Brandweer Duiveland. Bruinisse Rekreatieoord „Stool'poldei 19.30 uur. Belangenvereniging Bru-Oost. Middelburg Slatencomplex, 14.00 uur, vergade ring provinciale onderwijscommissie. Provinciehuis vergadering kommis sie onderwijs en kuituur 16.30 uur. Donderdag 17 november Renesse Dorpshuis. Voorlichtingsavond over voortgezet onderwijs, 20.00 uur. Drcischor Dorpshuis, 20.00 uur. vergadering IJsvereniging. Oosterland Dorpshuis. Plattelandsvrouwen afd. Duiveland, 19.30 uur. Bruinisse „In '1 Opper", 14.00 uur, verkoop wel fa re-nrtikcJcn. „In 'tOpper", 14.00-17.00 uur. ver koping en verloting. Ncd. Herv. Ver.-gebouw. 19.00 uur. jaarvergadering N.C.V.B. Goes „Prins van Oranje". 14.00 uur, voor licht ingsmiddag Plattelandsvrouwen. Vrijdag 18 november Zierikzee Graanbeurs. Vogel ten toonstelling. 20.00-23.00 uur. Foyer Mondragon, 19,30 uur, leden vergadering. Haamstede Kleuterschool, 19.30 uur, ouderavond Ouwerkerk Dorpshuis. 1D.4o uur feestavond S.V.O.W.K. Kantine „Dc Stoof polder 1030 uur, schnakwedsfrijd T.O.G Dinsdag 21 november 's Landskamer, 14.00 uur, algemene ledenvergadering waterschap Schou- v/en-Duiveland. Hotel van Oppen, 20.00 uur, vergade ring streekfederatie PvdA. Burgh-Haamstede Hotel „Haamstede", 20.00 uur. Na jaarsvergadering V.V.V. Burgh- Haamslede. Haamstede „Graef van Haemstede": Ver. van Huisvrouwen", 19.30 uur. Scharendyke Raadszaal raadsvergadering raad Middenschouwen 19.30 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, afd. Platte landsvrouwen. Café De Drie Schapen, 20.00 uur, bijeenkomst NBvP afd. Noordgouwe e.o. Woensdag 23 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw NCVB be jaardenmiddag 14.30 uur. Geref. kerk, bovenzaal, 19.00-19.30 uur, Vesperdienst. Jan Wouter van den Doelscnool, 19.00-22.00 uur, Kijk'Kontaktafond. Concertzaal. 20.00 uur concert Zeeuw Orkest. Haamstede Winterkerk, 14.00-18.00 uur, ver koopmiddag Hervormde Vrouwen vereniging. Gymnastieklokaal. 21.00-22.00 uur, gymklub dames 40-55 jaar. Donderdag 24 november Zierikzee Nieuwe Bogerdstraat 56, 19.00-21.00 uur, Stichting Buro Eerste Rechts hulp. Brouwershaven Hervormd Verenigingsgebouw voor lichtingsavond over voortgezet on derwijs, 20.00 uur. Vrijdag 25 november Zierikzee Huis van Nassau. 20.00 uur, Kring vergadering C.B.T.B. Zaterdag 26 november Wcstcnschouwen Hoofdingang Domeinen, 14.00-16.00 uur, Mosselloop Deltasport. bingo-avond Verenigingsgebouw, voor de jeugd. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Duivententoonstel- ling vanaf 14.00 uur. Woensdag 30 november Zierikzee Geref. kerk. bovenzaal, 19.00-19.30 uur, Vesperdienst. Donderdag 8 december Zierikzee Huishoudschool, woningadvies. Dinsdag 17 januari Zierikzee Excursie Plattelandsvrouwen Noord gouwe e.o. naar Den Haag, 8.00-17.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 2938, (01110) 2416, (01110) 4669. (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2