DE FATALE GEDAANTEVERWISSELING Stuurgroep Oosterscheldc Opening gemeenschaps huis Brouwershaven Voorlichting over voortgezet onderwijs SuikerbietenCdmpagnè duurt dit jaar langer Handel weet het produkt behoorlijk af te zetten «20» 1222 W. RIKKEN B.V. 4 STREEKNIEUWS NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ra DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK ra Advertentie Wggggg^ De stuurgroep Oosterscheldc, zo delen GS van Zeeland mee in ant woord op vragen uit de staten heeft de volgende samenstelling: Provincie Zeeland: A. L. van Geesbergen, lid van gedeputeerde staten (voorzitter), mr, J. P. Boer- sma, lid van gedeputeerde staten (vice-voorzitter), J. v. d. Bos. lid van gedeputeerde staten, ir. W. de Beijl, hoofdingenieurijdirecteur van provinciale waterstaat, en ir. R. M. Th. Adriaansens, directeur van de provinciale planologische dienst. Ministerie van cultuur, recreatie en maatschapplijk werk: ir. F. C. Prlllevitz, hoofd van de directie na tuurbehoud en openluchtrecreatie. Ministerie van financiën: R. L. J. M. Scheerder, inspecteur van finan ciën, en mr. J. Thielen, hoofd van de inspectie der domeinen Zuid-West- Nederland. Ministerie van landbouw en vis serij: ir. H. Corver, directeur alge mene zaken, milieu en planologie. Ministerie van verkeer en water staat: ir. O. H. Boom, hoofdinge nieur-directeur van de rijkswater staat in de directie Zeeland, en ir. H. Engel, hoofd van de deltadienst van de rijkswaterstaat. Ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne: dr. A. Adriaanse, in specteur van de volksgezondheid be last met het toezicht op de hygiëne van het milieu in de provincie Zee land. (Vervolg van pag. 1) leen Noordgouwe is er nog van ver steken. Het is geenszins de bedoe ling dat er een konkurrerende posi tie wordt ingenomen tegenover het paatselijke bedrijfsleven. Hij wenste de bevolking veel plezier toe en het echtpaar Wessels, dat. de scepter zwaait en die het gebouw van een fraaie bloemenpracht had voorzien, veel sukses. Nadat „Crescendo" het muzikale gedeelte voor zijn rekening had ge nomen met pittige muziek, werden de aanwezigen, onder het genot van enige consumpties van gemeente wege, in de gelegenheid gesteld hét gebouw te bewonderen. Podium De grote zaal bevat 250 zitplaat sen, waarbij tevens een ruim poduim is gecreëerd. Achter het podium is er een vergaderruimte (30 personen), terwijl hier de plaatselijke Nutsbi- bliotheek een fraai onderdak heeft gekregen. De boeken zijn keurig uit gestald voor het lezerspubliek, dat nog steeds in aantal toeneemt. Te vens is er een prachtige bar en een modern uitgeruste keuken. De bovenverdieping bestaat uit één ruimte, welke voor vele doel einden gebruikt kan worden. Zo werd er afgelopen zomer de sukses- volle Jacob Cats-tentoonstelling in gehouden. Voor de Smalstad een aanwinst met allure, waarvan een dankbaar gebruik zal worden gemaakt. Ministerie van volkshuisvestiging on ruimtelijke ordening: drs. J. L. P. Post, inspecteur van de ruimtelijke ordening in Zuid-Holland en Zee land. Gemeenten: Bruinisse: C. Hek man, burgemeester; Duiveland: J. D. de Kam, burgemeester; Goes: J. P. Lindcnbergh, wethouder; Kapelle: II. G. van Suijlekom, burgemeester; Kortgene: J. L. D. van der Linde, burgemeester; Middenschouwen: E. Baerends, burgemeester; Reimers- waal: H. Boer, burgemeester; Sint- Philipsland: L. Walpot, wethouder; holen: J. E. van Boeijen, burgemees ter; Weste»schouwen: H. P. Ever wijn, burgemeester; Wissenkerke: P. Wisse, burgemeester; Zierikzee: Th. H. de Meester, burgemeester. Waterschappen: A. M. Geluk, voorzitter Zeeuwse Waterschaps- bond, dijkgraaf van het. waterschap Schouwen-Duiveland. Sekretaris: C. de Vos, provinciale griffie. BROUWERSHAVEN Insluiting Een Zierikzeeënaar W. N. H. die tesamen met een vriend zaterdag avond een autotochtje maakte, wex*d door de Rijkspolitie een nachtje in het bureau te Haamstede ingesloten. Toen de bestuurder de blaastest moest afleggen in het politiebusjes, £af zijn vriend een trap tegen dit voertuig als afleidingsmanoeuvre en de blazer nam de benen. Slechts voor kort want hij werd zo in de kraag gegrepen. De auto werd eveneens een nachtje uit het verkeer genomen. SCHUDDEBEURS Restauratie herberg Provinciale staten van Zeeland zullen in de vergadering van 16 de cember moeten beslissen over een extra provinciale subsidie voor de restauratie van het pand Donkere- weg 35 in Schuddebeurs. Deze her berg is thans eigendom van de heer J. Arkenbout. Het subsidiebedrag gaat de provinciale bijdrage van f 10.000,;te boven en in dat geval moeten provinciale staten daarover beslissen. OUWERKERK Aanrijding Zaterdagmiddag omstreeks 16.15 uur ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Rijksweg 18, Vissersweg. Toen be stuurder T. v. d. E. uit Nieuwerkerk de Vissersweg in wilde slaan, kwam hij in botsing met een auto bestuurd door J. L. M. uit Ouwerkerk. Er ont stond lichte schade. NIEUWERKERK Diefstal auto In de nacht van zondag 6 op maan dag 7 november werd een witte Bed fort-bus ontvreemd van M. M. te Nieuwerkerk. De auto met kenteken 72-14 MR stond afgesloten. Er bevon den zich geen autopapieren in de wa gen. Van de dader ontbreekt elk spoor. OOSTERLAND Afd. Duiveland V.O.O. Op donderdagavond 10 november a.s. houdt de afdeling „Duiveland" ZIERIKZEE, 7-11. De gezamenlij ke scholen vcor voortgezet onderwijs op Schouwen-Duiveland, het Gewes telijk Arbeidsbureau te Zierikzee en de beide Stichtingen voor School en Beroepskeuze in Zeeland hebben een brochure samengesteld met infor matie over de onderwijsmogelijkhe den op Schouwen-Duiveland na de lagere school. Daarnaast worden een aantal voorlichtingsavonden gehouden waarvoor de ouders van leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen zijn uitgenodigd. ZILVERVLOOT' SPAREN Een erg jofel spaar-plan voor alle jonge mensen vanaf 15 jaar. Je moet natuurlijk niet denken dat je er schatrijk van wordt. Maar even goed kun je er heel wat honderden guldens mee verdienen. Lijkt het je wel wat, kom dan snel eens langs bij de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uit vele modellenboeken. van klein tot groot en van zwart tot in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER van de Ver. voor Openbaar Onder wijs (V.O.O.) de algemene ledenver gadering in de grote zaal van het cafetaria ,-,Neff'en 'd Eule" van de heer Adr. Dorst, aan het Marktplein- hoëk Sint Joostdij-k. Na de opening door de voorzitter, de heer W. Stou ten Wz. volgt het jaaroverzicht. Hierna volgt het financieel verslag en de benoeming van de kaskontrole kommissie. Bij de dan volgende be stuursverkiezing zijn de heren P. C. van den Berge en J. Uil aftredend en niet herkiesbaar. Kandidaten ter vervanging van deze heren zijn de heren: D. J. Flu ij t, P. Geels, H. de Jong en A. M. Neele. Hierna volgt een peuze waarna mededelingen zullen worden gedaan betreffende de plannen vobr het jaar 1978. BRUINISSE Geen (wel) oud papier Wegens ziekte van de chauffeurs kon het ophalen va n het oud pa pier door de leden van muziekvere niging „Nu met Hope" zaterdag geen doorgang vinden. Dit zal nu aan staande zaterdag 12 november ge beuren, waarbij weer verzocht wordt het oud papier gebundeld gereed te zetten langs de trottoirs wat een snellere afvoer bevordert. Tijdens die avonden zal een fo rum, waarin de verschillende scho len voor voortgezet onderwijs ver tegenwoordigd zullen zijn. vragen beantwoorden. De voorlichtingsavonden worden gehouden: op maandag 14 november in het Dorpshuis in Bruinisse, op donderdag 17 november in het Dorpshuis in Renesse, .op maandag 21 november in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw in Zie rikzee en op donderdag 24 novem ber in het Hervormd Verenigings gebouw in Brouwershaven. Hoofdluis in Italië ROME, 5-11. Ook in Italië heeft de hoofdluis opgang gemaakt. Na bijna een kwart eeuw is het ongedierte met ge weld teruggekeerd op de scholen. In Rome zijn 30 on derwijsinstellingen, ivaaron- der het lyceum „Julius Cesar", een van de grootste van de h'oofdstad, „overweldigd" door de „pidocchi". In Palermo zag 30 procent van de leerlingen van een duur partkulier instituut zich behoorlijk aangetast door de hoofdluis. In Nicosia, eveneens op Sicilië, werden acht van de tien kinderen door de plaag bezocht. In Genua werden eveneens veel gevallen gere gistreerd. Hogere opbrengsten Nu zowel de opbrengst per hectare als het suikergehalte van de suiker bieten hoger uitvallen dan bij' de aanvang van de campagne kan wor den voorzien zullen de suikerfabrie ken langer moeten draaien dan oor spronkelijk was gepland. Er was van uitgegaan dat de bie- tenoogst in twaalf weken zou kun nen worden verwerkt en dat men ze ventien december klaar zou zijn. Thans heeft de Suiker Unie aan haar leden bericht dat de campagne met een week wordt verlengd. Juist voor de kerstdagen hoopt men toch te kunnen stoppen, c.q. de oogst ver werkt te hebben. De mosselarij ZIERIKZEE-BRUlNlSSË, 5-11. Afgezien van de onbevredigende export naar Frankrijk moet toch worden gekonstateerd, dat de handel, de mosselen die zij van de kwekers ontvangt behoorlek weet af te zetten, waarbij als be langrijkste oorzaken zyn té noemen, de inleggerijen en op andere wijze ge conserveerde gekookte mosselen, de export naar België en de afzet in eigen land. AMSTERDAM. In het Amsterdam se RAI-gëbouw wordt van 9 tot en met 18 februari 1978 de internatio- nale tentoonstelling voor bedrijfs wagens gehouden. Op deze exposi tie tonen 224 exposanten produkten uit 20 landen. ROTTERDAM. Burgemeester An dre van der Louw vindt dat hoofd- inspekteur Kalma het recht heeft om via een demonstratie zijn be zorgdheid te uiten over ontwikke lingen in West-Duitsland. „Iedereen heeft het recht aan. gen demonstra tie mee te doen, ook de heer Kal ma''. WERKENDAM. In Werkendam is de. 48-jarige Zoek uit Dordrecht tij dens een conditietraining aan een hartaanval oveiiedgn. De heer Zoek was met een kennis gaan fietsen toen hij in Werkendam plotseling onwel werd en dood in een greppel langs de kant van .de weg viel. AMSTERDAM. Twee mannen hebben bij een gewapende roofover val op een autoverhuurbedrijf aan de Middenweg 12.000 gulden buitge maakt. Advertentie de ENIGE naaimachine ter wereld, waarbij de stof niet verschuift. Vraagt demonstratie of folders Korte Meestraat 17 Telefoon (01640) 35878 BERGEN OP ZOOM Ook vorige week weer een ruime aanvoer, die voor de kwekers verge leken bij de prijzen van vorige week f 1,- tot f 5,- minder per ton op bracht, met opmerkelijk weinig on verkochte in het mosselfonds terecht komende partijen. De prijzen blijven voor de kwe kers aan de lage kant, alleen voor uitstekende kwaliteit, (schelp groot te van 90 stuks of minder) is de handel bereid een goede prijs te be talen. De kwekers, zitten in een dil- lemma; zij voeren grote partijen aan om hun transport kosten te drukken, omdat zij menen dat de prijs 'laag zal zijn en juist door de overvloedige aanvoer blijft de prijs laag. HARDINXVELD GIESSENDAM. Een 26-jarige verkoper is in Har- dinxveld/Giessend.am (Zuid-Holland) op straat beroofd van een cassette met 40.000 grilden. De man was juist weggegaan uit een groothandel om het geld weg te brengen, toen hij plotseling bedreigd werd door éen man met een pistool. DEN HAAG. De Nederlandse re gering heeft een plan uitgewerkt om de stagnerende onderhandelingen over een nieuwe internationale eco nomische orde te stimuleren, aldus eén mededeling van het directoraat- generaal internationale samenwer king van het ministerie van buiten landse zaken. BRUNSSUM. Prinses Margriet heeft als eregaste een bezoek ge bracht aan de internationale club van dames van Afcent-officieren, het Navo-hoofd'kwartier in Brans- sum. De prinses was uitgenodigd omdat het onderwerp van de bij eenkomst de Canadese stad Ottawa was, waarzij in 1943 geboren is. AMELAND. Zondagmiddag is op het strand van Ameland een tropi sche schildpad dood aangespoeld. Het dier was bijna twee meter lang en één meter twintig breed. Volgens de rijkspolitie van Ameland was het dier nog niet lang dood. Vermoed wordt dat het dier verdwaald was. ft fit bieilt de BEELDBUIS DINSDAG 8 NOVEMBER NED. 1: Het E.O. kinderhalfuurtje wordt begonnen door Henkies Droomboom waarip Henkie zich zijn griepaanval ligt te herinneren. In de Kinderkrant de avonturen van Ma zes en de farao, de rubriek Flapuit en een nieuwe puzzel. Tragische ontwikkelingen in hel Kleine huis. Net op Pa's verjaardag wordt Mary door het paard getrapt en ze moet naar het ziekenhuis. Om de dokters rekeningen te kunnen betalen moet Pa een baan zoeken. In EO-metter- daad ivordt een impressie gegeven van de openingsplechtigheid van de Evangelical Brethern Church in Zuid-Afrika. Vervolgens de eerste aflevering van een nieuwe serie die de opkomst en ondergang van de Westerse kuituur als thema heeft. Onder de titel Een reus op lemen voeten, handelt deze eerste editie over het Romeinse Rijk. Daarna Mensenrecht in prikkeldraad, een programma rond de tot dwangarbeid veroordeelde Russische Baptistenlei der Georgi Vins. Dominee Glashott- wer spreekt het nawoord Tenslotte. De NOS zet de uitzending voort met Den Haag Vandaag gevolgd door Beeldspraak. In de kunstrubriek wordt een portret gegeven van Ed ward Kienholz en zijn Art-show. Kienholz die met zyn kunstwerk The Beanery permanent in het Stedelijk Museum vertegenwoordigd is, ver vaardigt zijn werken met gevonden voorwerpen om daarmee realistische ruimten te scheppen. Zo is The Bea nery een komplete kroeg. Alleen zijn de gezichten van de stamgasten door klokken vervangen. NED. II: Na een aflevering uit de tekenfilmserie Calimero volgt de start van een nieuwe quiz, gepre senteerd door Chiel Montague „21". Dit spel berust op een ander spel, namelijk eenentwintigen. De kandi daten worden met vragen op hun algemene kennis getest eii worden bij een goed antwoord met een kaart gehonoreerd. Na het journaal pre- senteerd Willeke Albèrti voor de tweede maal Hitbqulevard het pro gramma waarin de muziek van Ne derlandse makelijk centraal staat. Naast haar gasten Gerard Cox, Frans Halsema, Jenny Arean en Jo sé Marcello presehteert zij een aan tal vaste onderdelen Nederlandsta lige top 5, de quiz noem de tune en een danswedstrijd, ln .de Verpleeg sters is eindèlijk de grote dag'dat de uitslagen van de examens bekend worden aangebroken. Shiriey Brent bezwijkt onder de spanning en krijgt ruzie met een kollega. De uit zending wordt besloten door Aktua tv. DINSDAG 8 NOVEMBER NED. I: 10.00 en 14.00 Schooltelevi sie; 18.15 Teleac; 18.45 De fabeltjes krant; 18.55 Nieuws; 19.05 EO-kin- derkrant; 19.30 Het kleine huis; 20.20 EO-metterdaad; 20.30 Een reus óp lemen voeten: 21.00 Mensenrecht in prikkeldraad21.20 Tenslotte; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag Vandaag; 22.05 Beeldspraak; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Calimero; 19.17 21; 20.00 Journaal; 20.25 Hitboulevard; 21.30 De verpleegsters; 22.20 Aktua TV; 23.10 Journaal. MOSKOU. Met de traditionele mi litaire parade op het Rode Plein in Moskou heeft de Sovjet-Unie maan dag de zestigste jaardag gevierd van de Oktoberrevolutie. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Prins Bcrnhard zal zaterdag 3 december het monument ter ere van de „Line (Bicsbosch) crossers" te Lage Zwaluwo officieel onthullen. Dit heeft de Rijkffvoor- lichtingsdienst vrijdag meegedeeld. HORST. Vele oud-verzetslieden en voormalige onderduikers uit do tweede wereldoorlog waren in Horst bij de prescfltatie van het boek „Vriend en Vijand" dat de memoires bevat van de oud-vefcfcctsst rijder Bert Pools uit die plaats. HOEK VAN HOLLAND. Het nieu we voorschip van dc Maatschappij Zeeland in Hock van Holland gaat „Prinses Beatrix" heten. Do prinses zal het, söhip op 14 januari dopen, de dag van de tewaterlating. De veerboot is bestemd voor <je dienst Hoek van Holland-Harwich en komt voor het komend zomerseizoen in de vaart. door HENK VAN HEESWIJK „Dus fabriek en woning van de hand doen en het geld van de le vensverzekering opstrijken. Daarna zou ze zich bij mij in Brussel voe gen om ergens anders een nieuw le ven te beginnen. Met het geld, dat fabriek, huis en levensverzekering zou hebben opgebracht. Mijn vrouw heeft inderdaad alles in een snel tempo verkocht. Ik heb haar twee keer gebeld, omdat ik geld nodig had. Ze stuurde me éénmaal vijf honderd gulden naar mijn hotel in Brussel maar toen ik haar op nieuw jaarsdag voor de derde keer telefo neerde, was het toestel al verwij derd en begreep ik, dat ze vertrok ken was. Ik wachtte en wachtte, maar naarmate de tijd verstreek moest ik tot mijn woede en verne dering aannemen, dat ze helemaal niet van plan geweest was naar mij toe te komen, maar wellicht van het eerste moment af hel plan had opge vat er alleen met al dat geld van door te gaan. En dit is de waarheid, meneer. Waar mijn vrouw momen teel isik weet't niet. Haar voor keur in aanmerking nemende, zeg ik: Spanje of Ibiza of Mnllorca het kan ook een van de Canarischc eilanden zijnvindt haar daar eens: dat wordt de klassieke speld in dc eveneens gebruikelijke hooi berg. Ze zal bovendien wel een an dore naam aangenomen hebben om onbekend io blijven. Ik ken haar. Ik zal niet zoggen, dat ik oen ongeluk kig of mislukt huwelijk heb gehad, vast niet. In de eerste jai-en van ons huwelijk was alles ideaal. We be gonnen samen hel fabriekje; mijn vrouw werkte minstens even hard mee als ik, maar heel geleidelijk aan groeiden we uit elkaar. Waarschijn lijk vanwege het feil, dat er geen kinderen kwamen. Mijn vrouw was altijd gek op kinderen, althans in de eerste jaren van het huwelijk en dat is voor haar een harde klap geweest, Niet dat we zover uit elkaar groei den, dat we vreemden voor elkan der werden, want dat was niet 't ge val. Ruzie of zo hadden we niet of nauwelijks. Weliswaar had zij ook haar geld in het fabriekje gestoken, maar is dat een reden om alles te verzilveren en er dan vandoor te gaan? Mij in de narigheid in Brussel achterlatend?" Van Zellecom heeft het hele re laas aangehoord en geregeld aante- kenngen gemaakt. Juridisch bezien wordt dit een puzzeltje van de eer ste rang, want meneer de gedeti neerde kan nu wel zeggen: ik ben Bosval niet, ik heet Oosteling, maar wie kan bewijzen, dat dit alles waar is? De dode man, die eind oktober verleden jaar aan de Henegouwen- laan in Meerdrecht werd gevonden met de papieren van Gijsbcrt Ooster ling in zijn zak, is padat het politie onderzoek voltooid was, gekremeerd. Zelfs dat is in de berekening van mevrouw Oosteling ingeknlkulecrd: een dode op hot kerkhof kun je la ten opgraven, maar een gokremccrdc is verbrand. Waarschijnlijk heeft de vrouw dit alles met een behoorlijke dosis raffinement gespeeld en vanaf het begin mogelijk van plan haar man volkomen in de steek tc laten en or met. het geld vandoor tc gaan. Dc enige, die een rol kan spelen ten gunste van deze gedetineerde, is me vrouw Oosteling zelf, maar hoe vind je die? Er is geen tijd meer voor verder overleg. De advokaat zegt: „Ik moei dit alles eens rustig bekijken, me neer. En daarna overleg plegen met de officier. Neem aan. dot bewezen kan worden, dat u niet meneer Bos val uit Lochem bent, maar meneer Oosteling uit. Moordrecht. Dan ver valt de aanklacht: zware mishande ling en zo voort, maar dan wordt er ongetwijfeld proces verbaal opge maakt wegens een aantal andere za ken en dat wordt dan een hele was lijst: het niet aangeven van een aan rijding met dodelijke afloop; dit op zichzelf is al een misdrijf. Het ver donkeremanen van het lijk; het op zettelijk verwisselen vah personen, als uw verhaal juist is, want dan is meneer Bosval gekremeerd en u leeft nog. U hebt samen met uw vrouw dit bedrog gepleegd en al kan ik niet dadelijk de artikelen opsorh- men, waarin een en ander is om schreven, het staat wel vast, dat u ook hiervoor vervolgd zal worden. Voorts zal u medeplichtigheid ten laste gelegd worden voor het oplich ten van de verzekeringsmaatschap pij. Hoe hoog was uw levensverzeke ring?" „Vijf en twintigduizend gulden." „Kwart ton. Zodra die maatschap pij er de lucht van krijgt, doet men u een proces aan de broek en zult u die vijf en twintigduizend gulden moeten terugbetalen met rente. U krijgt voorts herrie met de staat, want uw vrouw kreeg waarschijnlijk ook nog A.W.W. Tenslotte moet u er rekening mee houden, dat u ook nog met andere scshuldelsers te maken zult krijgen, als men ontdekt, dat u nog in leven bent." De man denkt no. „Ik vraag me nu in gemoed e af, wat, zwaarder zal aankomen: een aantal jaren gevangenisstraf als Gcrrit Bosvaler blijkt van die menccer geen strafregister te zijn, dus er gaat bij goed gedrag ook nog wat van afof de serie aanklach ten. die mon tegen u zal instellen als zijnde dc nog levende Gijsbcrt Oosteling. Het spijt me te moéten vaststellen, dat ik niet graag in uw schoenen zou slaan. Wees nu maar blij, dat u veilig en wel .hier in het Huis van Bewaring zit. Als hot be drog van u en uw vrouw bekend wordt, haalt li zeker dó voorpagina's van de dagbladen!" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4