wico Na lang wachten kreeg Oosterland een eigen modern Dorpshuis Nieuwe gemeenschapsruimte Brouwershaven werd officieel in gebruik genomen Olie-embargo Zuid-AI'rika Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen GELD NODIG Plechtigheid op de vrijdag Aanwinst met allure ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aliiiiixlag 7 november 1977 134stc jaargang Nr. 22197 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZE ANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50. per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. 'Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Samenstelling Stuurgroep Oosterschelde Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel 01114-1373 OOSTERLAND, 4-11. ,,llet is verheugend dat Ooster land nu een ruimte krijgt voor meerdere doeleinden geschikt". Deze opmerking maakte vrijdagmiddag de heer A. J. Kaland, voorzitter van het regionaal coör dinatie-kollege voor openbare werken in Zeeland, bij gelegenheid van de opening van het nieuwe dorpshuis. De heer Kaland had even tevoren een papier weggetrokken, waarna dc naam van het nieuwe gebouw zichtbaar werd. Oosterhof" is die naam, een gelukt bedenksel van de heer H. v. d. Werf Jzn., die met deze vondst de uit loofde f 100,in de wacht sleepte. Aanvullend merkte de heer -Ka land op, dat er op vele plaatsen de laatste jaren een toenemend gebrek is aan akkomodatie voor sport en rekreatieve doeleinden. „Laten we derhalve dankbaar zijn. voor dit su blieme gebouw, dat juist op tijd is gerealiseerd, omdat de subsidie kraan in onze provincie wat minder royaal zal gaan lopen dan mogelijk elders in het land". Voor grote ob- jekten is veel geld nodig in deze streek". Tot slot sprak de heer Ka land de wens uit, dat ook nieuwko mers in Oosterland van dit gebouw zullen kunnen genieten. Welkom burgemeester De plechtigheid speelde zich af in de grote zaal van het nieuwe dorps huis, geheel gevuld met genodigden o.w. het echtpaar Kaland, het ge meentebestuur van Duivêland, ver tegenwoordigers van verenigingen, aannemers en onderaannemers, ver tegenwoordigers van Gem. Werken en de heren drs. E. W. H. Broekhuis en A. van Hoepen respektievelijk vertegenwoordigers van het provin ciaal opbouworgaan en het ministe rie van C.R.M. Zij allen werden verwelkomd door Duivelands eerste burger, de heer J. D. de Kam. „Wie had kunnen denken dat op deze 4e november in Ooster land een nieuw dorpshuis zou kun nen worden ingewijd", zo formu leerde hij de stemming van de dag, die door het bijzondere gebeuren werd bepaald. „Het dorpshuis is lang verbeid en is er nu toch gekomen. Er is te Oos terland de laatste jaren al heel wat verrezen", aldus de heer De Kam, doelend op het sportgebouw en twee nieuwe scholen. Verheugend noemde hij het dat de subsidie voor deze bouw - groot f 272.000,- juist op tijd kon worden verkregen. De to tale kosten bedroegen f 580.000, Alleen de kosten van de ingebouwde peuterspeelzaal komen voor reke ning van de gemeente. De bouw In juli 1976 kon worden begonnen met de bouw, die met veel moeilijk heden gepaard ging, „maar gelukkig heeft Oosterland, als laatste van de Duivelandse dorpen, hu zijn eigen dorpshuis gekregen". Stichtingsbestuur Het dorpshuis zal worden beheerd, zo deelde burgemeester J. D. de Kam mee, door een stichtingsbestuur dat bestaat uit zeven afgevaardigden van allerlei verenigingen en korpo- raties. Het zijn de heer A. L. Ista. voor de sportvereniging Duivêland, de heer C. de Later voor de bejaarden- soos, de heer Lapré voor de peuter speelzaal. de heer A. Meerman voor Oosterlands Fanfare, de heer Jaap Schoof voor de landbouwvereniging „DES", de heer Spier voor de chris telijk gemengde zangvereniging „VZOS" en de heer W. Stouten Wz. voor de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Dit bestuur kreeg al meteen veel bloemen en kadoos aan geboden. Zo overhandigde de burgemeester van Duivêland een gekleurde lucht foto van Oosterland. Dc heer A. J. Kaland, die het dorpshuis geopend had, mocht een Duivelands boerenkaasje mee naar huis nemen en zyn vrouw een boe ket bloemen, dat hem was overhan digd door Margriet Schoof. „Goede gedachte" Van de Nederlands Hervormde Gemeente kreeg het bestuur een fraaie plant. Die werd overhandigd door domi nee M. C. van der Meer, die de transaktie tussen gemeente en kerk een goede gedachte noemde. Hij wenste de Oosterlandse bevolking geluk en sprak de hoop uit dat tot in lengte van agen geprofiteerd kan worden van dit mooie gebouw. Goede tijd Namens de afdeling Duivêland van de VOO feliciteerde de heer W. Stouten Wz. Hij herinnerde aan de moeilijikil^eden om een feestavond te organiseren toen het dorpshuis er nog niet was. Hij zei te hopen op een goede tijd in het nieuwe gebouw Advertentie Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Finaucierhigskaiitoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Burgemeester J. D. de Kam, bood de heer A. J. Kaland een boerenkaas van Duivelandse bodem aan, nadat de heer Kaland het dorpshuis „Oos- terhof" vrijdagmiddag had ge opend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Loco-burgemeester Ph. .1ran Ast, voorzitter van de beheerscommissie, aan in elke commissie rle nieuwe gemeenschapsruimte namens het gemeentebe stuur werd overgedragen door wethouder P. de Moor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot dinsdagavond: Vrij zacht Vannacht plaatselijk regen en mi nima rond 9 graden; morgen over dag enkele zonnige periode maar ook hier en daar een bui; maxima omstreeks 13 graden; matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk har de zuidwestelijke wind. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 lol 6. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 proeent. ZON- EN MAANSTANDEN 8 nov. Zon op 7.47, onder 17.00 Maan op 3.47, onder 15.35 Nieuwe maan: 11 nov. (8.09) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 8 nov. 0.31 12.51 6.22 18.46 Springtij: 13 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 7-11. Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer in onz.e omgeving blijft wisselvallig en vrij zacht. Bo ven de oceaan. Midden- en Noord- Europa wordt een brede westelijke stroming in stand gehouden tussen depressies op het noordelijk deel van de Atlantische oceaan en oen gebied met relatief hoeebarometerstanden boven Zuidwest-Europa. In deze stroming trekken fronten mee, die vooral in Engeland en Ierland regen brengen. Een front, dat zondag over ons land trok bracht enige uren re gen. De hoeveelheden liepen uiteen van minder dan een millimeter in Zuid-Limburg tot 6 a 8 mm elders in het land. Een volgend fronlensy stoom bereikte maandagmorgen Ier land en Schotland en trekt verder oostwaarts. Verwacht wordt, dat dit front dinsdag dichtbij of over ons land .-al liggen, maar door storingen, die zich langs het front ontwikkelen, kan de oostwaartse beweging tijde lijk vertragen. Ons land blijft in zachte oceanische lucht, waardoor de temperaturen in de nacht op - voor de tijd van het jaar - hoog ni veau liggen. dat niet te duur zou mogen worden voor" de verenigingen. Stem V. Z.O.S. De. heer H. van der Werf sprak namens de christelijk gemengde zangvereniging de wens uit, dat bok VZOS zich goed in dit nieuwe ge bouw thuis zal voelen. Namens het ministerie van CRM wenste de heer A. van Hoepen geluk. Hij herinnerde eraandat de eerste kontakten over de" bouw van een dorpshuis in Oos terland dateren van begin juli 1975. Daarnaast moesten heel wat klippen omzeild worden zoals de aankoop van de voormalige akkomodatie, de financiering van de totale kosten en de bouwtechnische problemen. „Aan u de taak om verder met dit ge bouw te werken en het te geblon ken", aldus de heer Van Hoepen tol de bevolking v>an Oosterland. Vastberaden Van alle problemen voor het ge bouw gerealiseerd kon worden wist ook drs. E. W. H. Broekhuis mee te praten. Hij feliciteerde namens het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland. Bij de procedure om de fi nanciën rond te krijgen is niet altijd de formeel-juiste weg bewandeld, maar dat, vond hij, zijn schoonheids- fouten. Een tekort schieten in vastbera denheid kon het gemeentebestuur niet verweten worden. „Ik heb stel lig de indruk, dat, indien niet op deze konstant aktieve manier aan dit projekt was gewerkt, deze voor ziening niet tot stand zou zijn ge komen", aldus dè heer Broekhuis. De burgemeester dankte hierna de sprekers voor alle gelukwensen en bloemen. Hij deelde verder nog mee dat de heer Matthee een mooie elek trische kick voor het gebouw had geschonken. Hierna werd druk gebruik ge maakt van de gelegenheid om het gebouw te toekijken. VERENIGDE NATIES, 4-11. De algemene vergadering van de Ver enigde Naties heeft vrijdag de Vei ligheidsraad verzocht een olie-em bargo af te kondigen tegen Zuid- Afnka, om dit land te dwingen zich uit Namibië (Zuidwest-Afrika) te rug te trekken. De resolutie, inge diend door een groep derde-wereld landen, werd aangenomen met 117 stemmen voor, geen tegen en 24 ont houdingen, waaronder Nederland. De duivel kan de Schrift tol zijn oogmerk citeren. Shakespeare liROU WERSHAVEN,4-11. Ecu langgekoesterde wens is vrijdagavond voor de Sjnalstad in vervulling gegaan locn, na een maandenlange verbouwing, liet voorma lige toiuiciuiiagazijn, gelegen tussen de oude en nieuwe jachthaven, in gebruik kon worden genomen als ge meenschapsruimte. Voor de overdracht door het ge meentebestuur aan dc Beheerscom missie Dorpshuizen, bestond een overweldigende belangstelling. Het feestelijk gebeuren werd met pittige muziek onderstreept door het mu ziekgezelschap „Crescendo" - met drumband - uit Dreisehor. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder P. de Moor (burge meester Slabbekoorn was uitstedig) een welkomstwoord tot de leden van de raad met hun dames, leden van dc beheerscommissie, de muziekver eniging Crescendo en vele aanwezi gen, benevens het beheerdersecht paar fam. A. Wesscls. Dc lieer Dc Moor ging nog eens te rug in dc geschiedenis van het ton- nenmagazijn, hetgeen als zodanig se dert 1830 dienst deed. Na dc afslui ting van dc Grevclingcn werd het niet meer voor dit doel gebruikt. Het gemeentebestuur besloot, toen het gebouw door de Rijksdomeinen werd afgesloten, hel aan te kopen opdat hel niet in andere handen zou overgaan. Besloten werd liet gigan tische gebouw, dat 66 m lang is en 11 meter breed te bestemmen als ge meenschapsruimte. De door de ar chitect gemaakte schets werd met hol gemeentebestuur en afgevaar digden van verenigingen uitvoerig doorgesproken. Het uiteindelijk resultaat mag dan ook gezien worden aldus de wethou der die een dankwoord uitsprak tot de areVritekt, uitvoerder en werklie den en het hoofd Dienst Gemecnte- vverken de heer J. M. Beek. Overilruebl Hierna werd het gebouw overge dragen aan de voorzitter van dc be heerscommissie. dc heer Ph. .1. van Ast. waarhij de heer De Moor dc hoop uitsprak dat de Brouwsc ge meenschap, en ook de mensen van daarbuiten er tot in lengte van ja ren een dankbaar gebruik van zulle» maken. De heer Van Ast dankte het ge meentebestuur voor de overdracht van het prachtige gebouw, dat tol beschikking staat van iedere vere niging van partikulicrcn enz., tegen een vastgestelde huur. De gemeente heeft nu 3 gemeenschapshuizen, ai- (Vcrvolg pag. 4) Advertentie i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1